Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#105001) rumos XIII válasza ncc1701 (#105000) üzenetére


rumos XIII
aktív tag

Köszi, kovácsautón nem találtam olyat.

Összedobtam egy ilyen szettet, meglátjuk mit mutat majd.

[ Szerkesztve ]

(#105002) gban válasza rumos XIII (#105001) üzenetére


gban
Közösségépítő

Japanparts nem biztos hogy javasolt.
Hirtelen nem tudok keresgélni de esetleg később rá tudok nézni - kauffernél nézted?

Postázást nem vállalok.

(#105003) rumos XIII válasza gban (#105002) üzenetére


rumos XIII
aktív tag

Cromaxon néztem, hogy melyek a "prémium minősítéssel" rendelkező márkák, és kerestem rá a kovacsauton.
Melyik ajánlott akkor a következőkből?
SUSPENSION
MAXGEAR
HART
KLIEN

Most így hirtelen ennyi márkát néztem.

[ Szerkesztve ]

(#105004) mephi666 válasza rumos XIII (#105003) üzenetére


mephi666
nagyúr

lejjebb tekerve bilstein? ha már egyszer csere, akkor 3-4ezerrel drágább darabja, de legalább tuti lesz egy ideig :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#105005) rumos XIII válasza mephi666 (#105004) üzenetére


rumos XIII
aktív tag

És tényleg van, köszi!
Akkor a rugókat cseréltem bilsteinre.

szerk: vagyis csak elől tudtam cserélni, hátra nincsen bilstein rugó. Oda valami másik ajánlás?

[ Szerkesztve ]

(#105006) mephi666 válasza rumos XIII (#105005) üzenetére


mephi666
nagyúr

monroe? :) ...vagy látok febi bilstein-t is, szerintem az se rossz

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#105007) manoarc válasza rumos XIII (#104999) üzenetére


manoarc
senior tag

Mapco rugót vettünk G astraba.
Nekünk bevált.

{。^◕‿◕^。}

(#105008) ncc1701 válasza mephi666 (#105004) üzenetére


ncc1701
veterán

Az komoly, nekem 80e volt a két hátsó bilstein rugó.

(#105009) Tothgera30 válasza gban (#104995) üzenetére


Tothgera30
Ármester

G és H-ban is, de még Corsa D-ben is Z14XEP Twinport volt 90le, azt hiszem 2009-2010-ig. Utána A14XER, 101le, de ez már okoskerekes.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#105010) mephi666 válasza ncc1701 (#105008) üzenetére


mephi666
nagyúr

C Corsa-hoz 9500 körül láttam cromaxban... B Zafihoz meg már 15 körül lenne darabja :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#105011) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Sziasztok van valami különbség az ilyen utángyártott kulcsok és a gyári kulcsok között?
A gyárit kicsit borsos áron mérik nekem meg csak egy pót kulcs kéne.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#105012) Petyyyyy válasza Pityu. (#105011) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Jellemzően csak minőségbeli. Az utángyári házak kb 2-3 év alatt tönkremenek.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#105013) Pityu. válasza Petyyyyy (#105012) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Beszéltem egy kulcsossal,kaptam egy jó ajánlatot ha úgy lesz megcsináltatom.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#105014) Tikakukac válasza Pityu. (#105011) üzenetére


Tikakukac
titán

Utángyártottat ha lehet ne. Én raktam itt a cégben is kollégának át belsőt "újba", végül a régi és az újból született egy működő, mert valami atompusztulat volt a minőség. Tartósságot hagyjuk is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#105015) HdRew


HdRew
őstag

Sziasztok!

Az Insigniaban az 1.6 Turbós motor mennyire problémás? (2009)

Lenne egy kiszemeltem, egyelőre csak felmérném előtte a terepet. :)

Köszi szépen a segítséget előre is!

(#105016) Pityu. válasza Tikakukac (#105014) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nem hiszem,hogy 45EFt-ért szart csinálnának ja úgy 45EFt,hogy 10%-os kedvezménnyel.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#105017) Tikakukac válasza Pityu. (#105016) üzenetére


Tikakukac
titán

45k-ért még nincs gyári házban egy kulcs? Vannak autók amikhez 1 misi, aláírom, de itt azért álljon meg a menet :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#105018) Pityu. válasza Tikakukac (#105017) üzenetére


Pityu.
nagyúr

1 millió forint egy opel corsa kulcsért? :D ez felprogramozva,kivésve,átadva 45EFt

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#105019) Tikakukac válasza Pityu. (#105018) üzenetére


Tikakukac
titán

Na akkor megint fussunk neki: "Vannak autók amikhez 1 misi".

Tehát nem Corsa, csak vannak ilyen autók, ahol megértem ha egy utángyártott kulcs is drága.

De 45k-ba ha csak olyan kulcsház fér bele, ami 100 lenyomás 1 leejtés után kapa, az nálam gáz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#105020) Pityu. válasza Tikakukac (#105019) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Valószínű nem szart adnának,bár az állítólag gyári 65EFt de elméletileg ez se szar.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#105021) Tikakukac válasza Pityu. (#105020) üzenetére


Tikakukac
titán

Gondolom külön gyártósoron készült :))

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#105022) Pityu. válasza Tikakukac (#105021) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én már elvesztettem a fonalat,hogy mi bajod van.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#105023) Tikakukac válasza Pityu. (#105022) üzenetére


Tikakukac
titán

Hogy te el akarod hinni, hogy ha valamiért sokat fizetsz az biztosan ad minőséget.
Bizton állíthatom, nincs 5 fajta gyártósor a kulcsházra, veheted az utángyártást, majd megtanulod akkor a magad kárán.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#105024) gban válasza Tikakukac (#105023) üzenetére


gban
Közösségépítő

Lehet készleten maradt eredeti gyári, erősen leakciózva, már az összeg alapján.
Nem kell válaszolni :DDD

Postázást nem vállalok.

(#105025) OPiiPO válasza OPiiPO (#104960) üzenetére


OPiiPO
addikt

Astra 1.4T remegés, újabb szerviz: szerintük kihagy az egyik henger, mára ígértek diagnosztikát.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#105026) Pityu. válasza gban (#105024) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Általánosságban corsáknak mindenhol itt körül kezdődnek 50EFt ért is láttam gyári kulcsot. De szerintem vitatkozhatunk napestig maga az opel sokszor egy vastagabb tollal ír de ez mindig így volt ha egyenesen a márkától vetted meg.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#105027) peet137 válasza Pityu. (#105016) üzenetére


peet137
tag

De most neked a kulcs háza kell, vagy a toll is szét van már? Át lehet menteni egyáltalán az elektronikát? Én lassan 2 éve használok Astra H-hoz Alis bicskakulcsházat. Kb 5 perc alatt átműtöttem bele az elektronikát, a toll befogásán kicsit csiszolni kellett, de az is hamar megvolt. Azóta hibátlan, nem is látszik rajta a használat. Annyi a különbség, h nincs rajta Opel logo.

(#105028) Pityu. válasza peet137 (#105027) üzenetére


Pityu.
nagyúr

A gyári kulcsom egy darab van,és nekem csak egy biztonsági pótkulcs kell ami élete nagy részét egy olyan kis fekete opeles kis táskában fogja tölteni a szekrényben.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#105029) smc válasza Pityu. (#105028) üzenetére


smc
addikt

Ha csak az ajtóhoz kell akkor simán lemásolhatod, nem? Indítani nem fogja, de arra jó ha bezárod a kulcsot véletlenül.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#105030) Pityu. válasza smc (#105029) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én maradi vagyok szeretnék olyat mint az előző autóhoz volt,hogy két kulcs volt fullos.Vagy úgy gondolod megcsináltatom a kulcsot de chip nélkül és ha esetleg a gyárinak gondja van átrakni a chipet az üresbe?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#105031) smc válasza Pityu. (#105030) üzenetére


smc
addikt

Én csak ötletelek. :)
Corsamhoz egy kulcs volt 6 évig, kétszer zártam be, de az ugye buta kulcs volt.
Astrahoz pedig van egy gyári sima kulcs és egy látszólag utángyártott házú bicska. A bicskát hordom, csóri leesett már vagy 10x de eddig nem lett baja, csak a mikrokapcsolót cseréltem ki benne mert már gatya volt. :D

Amúgy ha tartaléknak kell csak én nem szarakodnék, megvenném a legolcsóbbat. De én sóher vagyok. :B

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#105032) csoszogi válasza Pityu. (#105028) üzenetére


csoszogi
tag

Én voltam a te helyzetedben: egy kulcs volt az autóhoz (F Astra) az is kissé ramaty állapotban. Bementem egy Opel kereskedésbe/szakszeszvízbe, ők az ilyen olyan azonosítók alapján megkérték a gyártól a kulcsot, egyet immobilazerrel a másikat nem. Megjött feltanították a kulcsot, és tadamm. Volt két vatta új kulcsom plusz egy régi. Hogy mennyibe került nem számít, mert kellet és nem szarrágóskodtam ezen ilyen olyan megoldásokkal, ami vagy jó vagy nem. A mostanihoz (J Astra) kettő van, de jó is, mert egy a felségemnél egy nálam, és ha kell valakinek az autó akkor nem szarakszunk azon, hogy jaj istenem hol van a kulcs... de az egyikhez kell majd új ház (~2000Ft) mert a mikrokapcsolók már kiesőfélben vannak..

[ Szerkesztve ]

(#105033) mephi666 válasza csoszogi (#105032) üzenetére


mephi666
nagyúr

F-hez nekünk volt egy 3. kulcsunk, ami helyben lett másolva olcsón: úgy nézett ki, mint egy szekrénykulcs :DDD alapból nem volt távirányítós, sőt központi zár sem... tartaléknak jó volt az

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#105034) csoszogi válasza mephi666 (#105033) üzenetére


csoszogi
tag

Nekem keresztben volt repedve a kulcs, nem resztkíroztam, hogy egyszer csak beletörik a zárba :DDD vagy ha leejtem a betonra kettétörik.

[ Szerkesztve ]

(#105035) MaddeNNNN válasza OPiiPO (#105025) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Majd írd meg mire jutottak, kíváncsi leszek.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#105036) peet137 válasza Pityu. (#105028) üzenetére


peet137
tag

Ja, így világos, akkor az alis verzió nem játszik :D

(#105037) peet137 válasza csoszogi (#105032) üzenetére


peet137
tag

Nekem is ilyen volt a bicskakulcs, kinyitni már nem lehetett a gombbal, csak bezárni. Rendeltem házat, a panelen kicseréltem a mikrokapcsolót, mert már le is volt törve (3 láb forrasztás, ennyi) és már meg is volt az új kulcs. Ahogy írtad, kb 2 000 huf volt, vagy még annyi sem.

(#105038) Pityu. válasza csoszogi (#105032) üzenetére


Pityu.
nagyúr

De én itt mit szarrágóskodtam? Hivatalos kulcs másolóstól venném nem valami gagyi sarkon majd felprogramozom a szart embertől. Adatbázison keresztül az autó adataival hivatalosan felprogramozza a kulcsot.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#105039) Tikakukac válasza Pityu. (#105038) üzenetére


Tikakukac
titán

Mitől hivatalos egy kulcsmásoló?

Hivatalos felprogramozás is érdekelne, hogy ez amúgy liszenszes GM dolog vagy annak van mondva és az ügyfél ne kérdezősködjön.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#105040) Pityu. válasza Tikakukac (#105039) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Oké,akkor semmi nem jó...

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#105041) csoszogi válasza Pityu. (#105038) üzenetére


csoszogi
tag

Félreérthető voltam, nem téged akartalak minősíteni, itt magamra utaltam, hogy ezen nem szarrákóskodtam, mert fontos dolognak tartottam. Ezért is mentem hivatalos Opel kereskedőhöz/szervizbe. Ennyi. Én azt ajánlom. Nyilván ha a szerelőm azt mondja van megbízható utángyártott valami, akkor hiszek neki mert megbízom benne.
Jut eszembe, azt is ő mondta, ő is így csinálja, mert nincs hozzáférése a rendszerhez, mivel nem hivatalos Opel kereskedő/szerviz. Amúgy a szerviz sem maga esztergálta a kulcsot, hanem küldték neki DHL-el Németországból. És előttem nyitották fel a borítékot, majd igazolnom aláírnom is kellett. És az egy 1996-os F Astra volt 2010-2015 körül. És igen igaza van Tikakukacnak, ez licenszes GM dolog, tuti nem férhet hozzá bárki (szerintem az immobilizer miatt).
És rögzítésre is került valami rendszerben, hogy új kulcs stb..
Más tapasztalatom nincs kulcs ügyileg, vagy felhasználod, vagy nem, részemről ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#105042) Tikakukac válasza Pityu. (#105040) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha ennyi jött le ebből és ennyi a válasz rá, akkor valóban :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#105043) body007


body007
addikt

Feladtam a hibakeresést a héten és szerdán elvitte e szerelő a vasat. Megvan a hiba: 1-es henger kipufogószelep rugótörés :U

Segítsetek légyszíves honnan tudnék rendelni szeleprugót, nem találok sehol...

Adatok az autóhoz:
VECTRA-B
J96
2001
Z16XE
02MV7660
W0L0JBF1911116685

Nagyon köszi aki tud forrást :R

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#105044) Black_Raven válasza Pityu. (#105040) üzenetére


Black_Raven
veterán

A 45k nagyon drága egy másolatért. Nézz videót a youtubeon hogy meddig tart lemásolni.. :)

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#105045) OPiiPO válasza OPiiPO (#105025) üzenetére


OPiiPO
addikt

Kettőstömegű lesz sajnos, kuplunggal és munkadíjjal együtt 500eFt :((

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#105046) user2 válasza OPiiPO (#105045) üzenetére


user2
csendes tag

Segítsetek, srácok! Van 4db acél felnim C Corsához, amitől megválnék, de egyszerűen senkinek sem kell, próbáltam Vaterán, különböző FB csoportokban, apróhirdetve. Ingyen is odaadnám már, mert évek óta csak kerülgetem, de kidobni sajnálom. Tegyem ki ha jön a vasas hulladékfelvásárló? :W

(#105047) Petyyyyy válasza user2 (#105046) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ha pénzt nem akarnak adni érte, akkor tedd ki pl csokiért/x sörért elvihető címmel. Legrosszabb esetben add le a MÉH telepen.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#105048) Tikakukac válasza user2 (#105046) üzenetére


Tikakukac
titán

Állapot és méret? :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#105049) body007


body007
addikt

Na melyik a ludas henger? :D

A hibas szelep:

Jo retkes. Holnap hozom el a hengerfejet es megtakaritom

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#105050) JanR válasza OPiiPO (#105045) üzenetére


JanR
addikt

K astra? Annak még garisnak kellene lennie.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.