Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71051) diegho válasza e.vid (#71049) üzenetére


diegho
nagyúr

Z16XE-ben ilyen nincs ugye?

(#71052) e.vid válasza diegho (#71051) üzenetére


e.vid
senior tag

Amik érintettek lehetnek azok a A/Z/16/18XER motorok.

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#71053) diegho válasza e.vid (#71052) üzenetére


diegho
nagyúr

Rendben. Nekem is van 2 érdekes hangom indításkor és után. Indításkor kb fél másodpercig traktorhang, azt mondták, amíg nem veszi fel az olajat addig hallani ezt, általában csak hosszú állás után jön elő, mondjuk 2-3 nap. A másik indítás után, ha kiállok a garázsból és 3-4 percet jár a motor, akkor az autó elé állva bal oldal lentről jön egy tak-tak-tak hang kb 3-4 percig, utána teljesen elhallgat, szervizben azt mondták, hogy a klímakompresszorom csapágya csinálja, letesztelték és levett szíjjal nincs hang. Ez lehetséges?

(#71054) zolikaDB válasza K Norbi (#71038) üzenetére


zolikaDB
veterán

:) Nincs olyan, h vékony olaj. Hideg és melegoldali viszkozitás van, csak a magyar szerelők jó része még a turmixgépbe is 10W-40-et öntene, mert az van a legjobb áron. (viszonylag)
Astra G Z14XE-be megy, kis távok, és a könyv is ezt az olajat írja elő (pár másik mellett).
Miért beszéltek le a Castrol-ról? Sose használtam még, ez lesz az első töltés.

(#71043) trassher: Lidl-s magasnyomású, Wolf aktív hab, és ez a fej a szett! Mindenképp teszek fel valami anyagot róla!
Megvan még az eredeti habosítója is, de az ilyen kicsit habos vizet sprickol magából, úh felejtős.

[ Szerkesztve ]

(#71055) diegho válasza zolikaDB (#71054) üzenetére


diegho
nagyúr

Mert a Castrol itthon kis túlzással még az importőrnél is hamisított.

(#71057) e.vid válasza #45553408 (#71056) üzenetére


e.vid
senior tag

Megfelelő szerszámmal otthon is kiszedhető. Csatlakozó le, egy torx csavar tartja, kihúz, szűrő letör, majd vissza az egész.
Netes képek, ott a két mágnesszelep:


De ez csak akkor lehet orvosság, ha hidegen indítva rövid ideig kattog. Itt jól halható ez a hang és az is ahogy elhalkul, majd újra indítva nem hallható: [link]

Itt pedig már igen beteg a vezérlésmódosító kerék: [link]

[ Szerkesztve ]

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#71059) CsonkaImo válasza e.vid (#71057) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Első eset áll fent nálam. És a videón is hallható az a magas kattanó hang alapjáraton (mint az egérgomb kattanása, csak gyorsan). Az normális?

(#71060) e.vid válasza CsonkaImo (#71059) üzenetére


e.vid
senior tag

Szerintem azt a pár másodperces kattogást leszámítva rendben van, de nem vagyok szakértő. :)

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#71061) CsonkaImo válasza e.vid (#71057) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Mekkora kulcs kell a szelepek levételéhez, azt nem tudod véletlenül?

(#71062) odorgg


odorgg
addikt

Kifeküdtek a csomagtér ajtó gázrugói. Milyen márkát vegyek?

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#71063) e.vid válasza CsonkaImo (#71061) üzenetére


e.vid
senior tag

torx E10 1/4"

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#71064) csukasi


csukasi
tag

Sziasztok

Tudna valaki tanácsot adni? 2007-es Opel Astra G 1.4 Z14XEP benzines, LPG beszerelve 2012-ben, most 122 ezer van a motorban. Semmi baja nem volt idáig, mostanában nagyon ritkán van használva, télen egyáltalán nem üzemelt, azaz 2-3 hetente járattam pár percet. Két hete indítani akartam, a motor dadogott, gázpedálra alig reagált pár másodperc után leállt. Szóltam egy közelben lakó ismerős autószerelőnek, nézte, a gyújtást stb, majd megnézte a kompressziót műszerrel, és semmit sem mutatott. Leszedte a szelepfedelet, és rögtön észrevette, hogy a vezérműtengely alól azok a kis emeltyűk (bocs de laikus vagyok) 4 drb el volt fordulva. Azt mondta ez a szívósor, és minden hengerről 1-1 darab szívószelep emeltyű fordult el, ezért nem volt kompresszió a hengerekben. Szerinte szorulhatnak ezek a szelepek, vagy a szelepvezetők lehetnek hibásak. Visszatette a helyükre ezeket a kis emeltyűket, utána egyből beindult a motor. Újra megnézte a kompressziót, 18-19 között egyforma volt mind a 4 hengerben. Megnézte a laptoppal, semmilyen hibakódot nem jelzett. Ezután minden nap mentem az autóval, egyből indult, ment rendesen. Aztán 3 napig nem használtam, és reggel megint nem indult. Megpróbáltam délután is indítani, egyből beindult. Szervizbe nem merem vinni, mert ott egy vagyont elkérnek, ha a blokkot meg kell bontani, pedig lehet, hogy csak azt a 4 szelepet, esetleg a szelepvezetőket kellene cserélni, ráadásul, ha látják, hogy gázos autó, több helyen nem is nyúlnak hozzá. Az ismerős meg most nem tudja bevállalni, mert munkahelyi, meg egyéb sűrű elfoglaltságai miatt. Rokkant nyugdíjasok vagyunk, a feleségem betegsége olyan, hogy csak így tudom vizsgálatokra hordani, ezért tartjuk az autót. Valakinek volt már ilyen hibája? Mennyibe kerülhet egy ilyen hiba javítása. Megköszönném ha valaki válaszolna.

(#71065) F_Zolee válasza #81556480 (#71036) üzenetére


F_Zolee
veterán

OMV Véber kiadású fajtától mintha csendesebb lenne a verda de a 100ast meg felesleges beletenni...

(#71066) CsonkaImo válasza e.vid (#71063) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Köszi, meg is rendeltem. :R Hétvégén megnézem.

(#71067) molnarpeter válasza beg (#70962) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Látom közben megoldódott, de amúgy bevett szokás a létmininumon tartott autókat lapos gumival vinni műszakira (sajnos). Ez alatt 1 bar környékét értem, nem a te 2-det természetesen.

[ Szerkesztve ]

(#71068) e.vid válasza CsonkaImo (#71066) üzenetére


e.vid
senior tag

dugókulcs

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#71069) odorgg


odorgg
addikt

Itt van lassan az olajcsere ideje is, maradjak az 5w40-nél, vagy megnézzem az 5W30-at? 9000km alatt egy deka olajat nem evett. Z14XE.

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#71070) zolikaDB válasza odorgg (#71069) üzenetére


zolikaDB
veterán

Amennyiben megvan a megfelelo minosites, mindegy.

(#71071) odorgg válasza zolikaDB (#71070) üzenetére


odorgg
addikt

Köszi! Meg is rendeltem akkor a Mannol 5w30-ast dexos2-es minősítéssel. :K

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#71072) zolikaDB válasza odorgg (#71071) üzenetére


zolikaDB
veterán

Az egy jo kis olaj!

(#71073) HoaryFox


HoaryFox
Topikgazda

Hát nem jött össze a nagy ABS elektronika cserebere :W

Múltkor megvettem, most rászántam magam, hogy megcsinálom. Tágulási tartály arrébb, veszem ki a csavarokat és az egyiket úgy szétnyalták, hogy egyszerűen nem tudtam megindítani semmivel :W
Szóval majd ha megy szerelőhöz, akkor majd azt is cseréljék, nekik biztos van hozzá megfelelő szerszám.

De legalább az ABS jelenleg (még) működik, nyomtam egy 50-0 satut, egy pillanatra nyekkentek az első gumik, de utána szépen dolgozott.

Szerk.: Ja, és azért a német mérnököknek is van humoruk, az elnyalt csavarnál azért volt egy kis akadályozó tényező, ugyanis a bal egyhez menő fékcső az pont útban volt, még a csuklós csavarhúzó betéttel sem fértem hozzá rendesen :(((

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#71074) molnarpeter válasza e.vid (#70947) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Tudsz valami linket mutatni erről az UV fóliáról? Érdekelne, milyen a fényáteresztése.

(#71076) e.vid válasza molnarpeter (#71074) üzenetére


e.vid
senior tag

A B oszloptól hátrafelé és hátul Skyfol Shark HP20, a két első ajtón Shark IR 70 van. [link], [link]

A szélvédőn egy csík HP05.

[ Szerkesztve ]

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#71077) CsonkaImo válasza e.vid (#71068) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Ja, azt láttam a képen, köszi.

[ Szerkesztve ]

(#71078) Zsolt!! válasza molnarpeter (#71067) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Haverom 1 éve vett Astrát és nem tudta h elöl is le van fóliázva(hátul rendes sötét) gondolom valami uv szürös fólia. Műszakin kérdezték h fóliázott? De mivel ismerték igy lehúzták az ablakot és betettek egy sablont a helyére úgy fotóztak azt hittem lefordulok a székről mikor mesélte .:D

[ Szerkesztve ]

(#71079) Luck Dragon

Ha valaki keresne, nekem tetszik. 1.8-as H sedan. Cosmo.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#71081) B-L-A-C-K válasza Luck Dragon (#71079) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mondjuk nem értem 140 lóval hogy mehet ilyen rosszul (Gyorsulás 0-ról 100 km/h-ra: 11,4 s), és nem is eszik keveset.

(#71082) Luck Dragon válasza B-L-A-C-K (#71081) üzenetére

Egyszerű, váltó a ludas .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#71083) B-L-A-C-K válasza Luck Dragon (#71082) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Kézi váltóval is csak fél másodperccel gyorsul jobban. és ugyan annyit eszik elvileg.

[ Szerkesztve ]

(#71084) #TOTTI válasza B-L-A-C-K (#71081) üzenetére


#TOTTI
őstag

Vonatkoztass el a 0-100-tól!

(#71085) B-L-A-C-K válasza #TOTTI (#71084) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

De ha menetteljesítményt nézem ez az alapvetője. Ha alig megy, sokat is eszik, tök felesleges ekkora motorral.

(#71086) Luck Dragon válasza B-L-A-C-K (#71083) üzenetére

Szerintem dinamikusabban vezethető autó még így is, fogyasztása sem lehet vészesebb mint a kis tesójának.
Elképzelésem alapján, nálam 7/100-as átlagot kihoznék belőle, ha még automata váltója is van.

Anno mikor ugyanúgy 1.8-as automata váltós karavánt próbáltam, teljesen rendben volt, és az nehezebb mint a Sedan.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#71087) Zsolt!! válasza Luck Dragon (#71079) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Ennyiért már nem biztos hogy H astrát vennèk bár elèg jól felszerelt meg keveset futott az tèny:) J Astra mennyitől kezdődik?

(#71088) B-L-A-C-K válasza Luck Dragon (#71086) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mert még nem vezettél még erősebb kocsit... :P

Turbósan már viszont jól mehetnek.

Zsolt!!: Normálisabbak 2.3 körül kezdődnek.

[ Szerkesztve ]

(#71089) Luck Dragon válasza Zsolt!! (#71087) üzenetére

Zsolt!!

Megközelítőleg 2,5M

Black, rendben van, részemről téma zárva.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#71090) amargo


amargo
addikt

Sikerült lezárni az autó vásárlás projektet, indul az eladási helyette.
Végül Astra J 1.6 T sports tourer lett. Meg kell szokni, de jó értelemben​, mert ez egy űrhajó :)

Ui: köszönöm mindenkinek a segítséget!

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#71091) Luck Dragon válasza amargo (#71090) üzenetére

Gratulálok hozzá, szolgáljon téged sokáig. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#71092) AMD Power


AMD Power
titán

Ezt a Crossland X még midig nem értem.

A világpremier után máris beülhettünk itthon az Opel Crossland X-be

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#71093) Luck Dragon válasza AMD Power (#71092) üzenetére

Hát kövez meg, de nekem tetszik, egyedül a közép konzol furán néz ki, főleg közepén a nagy tér, de meg barátkoznék vele.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#71094) beg válasza AMD Power (#71092) üzenetére


beg
veterán

Egy olyan emelt corsa ami meriva akart lenni de beleszóltak a franciák :DD

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#71095) Luck Dragon válasza beg (#71094) üzenetére

Cross country Meriva. :))

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#71096) B-L-A-C-K válasza amargo (#71090) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Grat hozzá, mondtam turbósat kell venni, jól tetted, ráadásúl 180 Lovas 1.6os. ;) Jöhetnek a képek...

[ Szerkesztve ]

(#71097) trassher válasza amargo (#71090) üzenetére


trassher
addikt

Gratulálok, sok balesetmentes km-t és persze sok képet ide nekünk. :))

Redmi Note 7

(#71098) amargo


amargo
addikt

Köszönöm mindenkinek :)

Ui képek lesznek, ha felkerül rá a gyari felni, azért azzal még is csak elég emberes :)

BLACK, ajanlására néztem turbóst, de 1.6 - ra elég véletlen akadtam.

Egyből egy kérdés, milyen telefontartót érdemes nézni bele, amit olyan helyre tudok rakni, hogy ne zavarjon a kilátásban​, de a navigáció miatt lássam is.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#71099) B-L-A-C-K válasza amargo (#71098) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Írj már azért valamit most róla, mennyi volt, mennyi km van benne? Magyar kocsi, nem magyar kocsi, lecsekkoltad e, szóval mindent... :))

Én ilyet használok, a tiédbe pont fordítva vannak a fújok lamellák, de elvileg jó hozzá így is ez.

(#71100) Luck Dragon válasza amargo (#71098) üzenetére

Azt vetted meg ami az adaptív lámpa követő motor vagy mi nem működött?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.