Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) dokar válasza _seth_ (#1000) üzenetére


dokar
addikt

Nekem már a Barum nyári gumi van fent, de egyáltalán nem tapad. :(
Se gyors startolás, se intenzív fékezés nem lehet. :O
Múltkor előzéskor hirtelen kellett fékeznem, 100-nál egyből blokkoltak a kerekek és csúsztam , mint az állat és csak később kapcsoltam, hogy ki kéne engedni a féket és pumpálva lassítani. Az igaz, hogy a gyári tárcsafékeket Brembo-ra cseréltem.
Legjobb lenne gyorsan lekoptatni ezt a 13-as gumit és akkor végre vehetnék 15-ötöset alifelnivel. Kell az ürügy az asszonynak. :)

extra - SEXRay

(#1002) Vekiboy válasza dokar (#1001) üzenetére


Vekiboy
tag

Már bocs de Barum gumitól mit vársz? Tudom hogy olcsó, nekem is volt. DE: nagyon kemény keverék, és sz@r minőség...Még lekoptatni sem lesz egyszerű... Haverom a bmw-hez használja gumit égetni, mert sokáig füstől, jól bírja, nehezen durran el. És könnyű vele pörögni pont azért mert kemény. Viszont elszállni is könnyebb vele. Amint lesz pénz cseréld le hidd el még egy jó márkájú használt gumival is jobban jársz!
Üdv

"The meaning of war is not to die for your country, it's to make the other bastard die for his!" - Gen. George Patton

(#1003) _seth_ válasza dokar (#1001) üzenetére


_seth_
veterán

Már nekem is nyári van fent igaz semmit sem jelent, hogy télivel vagy nyárival áll 1 hónapot a kasznisnál :)

Vegyél jó gumikat! Nekem pl a Continental Eco Contact bevált :) Tapad, nem csúszik meg fékezni is lehet aktívan (néha kell is). Ha a féket fejleszted akkor a kerekeket is kellene :) 13-as barum + brembo? Hehe :D 15'' 195/50-et vagy 205/45-ös gumit alárakod és megváltozik az autó :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1004) deicide válasza _seth_ (#1003) üzenetére


deicide
veterán

mióta nekem is a nyári van rajta (195/50) a 175/65 helyett, azóta jobban fekszik a kanyarokban, ez főleg hétvégén szlovákiában a hegyek közötti szerpentineken jött jól...:D

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1005) Vekiboy


Vekiboy
tag

Azért írtam én is hogy a barum az ratyi. Én most ideiglenesre vettem négy darab nagyon jó állapotú Michlen Pilot 195/55/15ös gumát.. Tapad ahogy kell, vizes úton is gond nélkül tudtam padlót fékezni országúton 80ról (egy béna suzukis, kikanyarodott elém) és nem indult meg semerre az autó.

"The meaning of war is not to die for your country, it's to make the other bastard die for his!" - Gen. George Patton

(#1006) TasiA válasza Vada (#996) üzenetére


TasiA
senior tag

ha szét versenyzem magam a városba max 11 liter :F :F :F


és ezt hogyan csinálod? Megfordult már a lábam alatt pár C20XE,( Calibra, meg Vectra) de ilyet egyiksem tudott. A többi adat korrektnek tűnik, de ez azért nagyon kevés. Jól mér a km-órád számlálója? Tutira 100KM-az a 100km?

[Szerkesztve]

(#1007) Vada válasza TasiA (#1006) üzenetére


Vada
tag

Annyi amennyit írtam és nem csak a számláló szerint hanem a BC szerint is annyival megyek el. alap helyzetbe ha nagypapásan megyek akkor 8 -8.5 lityit eszik autópályán a 7 litert is ki lehet hozni 120 tempónál. a C20Ne mocim 13 -14 et is megette ha túrtam ezzel meg nem nagyon tudom 11 fölé vinni 11.3 , 4 , 5 de mivel sose versenyzel 100 km-t ezért 10.5 átlag szokott egy péntek este kijönni. Azt azért megemlíteném ez nem vectra vagy calibra kb 100-150 kilóval könyebbek vagyunk ;)

WC graffity: Ne ide nézz, a vicc a kezedben van.

(#1008) Vada válasza dokar (#998) üzenetére


Vada
tag

1/8 időt még nem tudok ugyanis nincs még szezon sőt még gumim sincs így nem lehet mértékadó időt mérni. Sebesség meg 120 körül idő kb 10 mp de jó lenne ha kicsit ez alatt lenne majd ha jó idő lesz lemérjük. Mivel 2- be 130 -ig el tudok menni ezért fölösleges elváltanom a 3 -mat. Dieselnél természetesen a for.szám tartományra gondoltam bocsi :DDD

WC graffity: Ne ide nézz, a vicc a kezedben van.

(#1009) TasiA válasza Vada (#1007) üzenetére


TasiA
senior tag

Hali!

Nekem is benyel 13-at, ha túrom neki, az fix! A BC át lett programozva C20XE-re? HA nem, akkor az csalóka biza. Akkor az a szénné versenyzed magad, az mégse az. Így már kerek a dolog. Én ez alatt arra gondoltam, hogy tényleg túrod neki mint a barom jó sokat, nem pedig 10-15 km-ert. A súly adatokban is igazad van, de csak nem jelent - 5 liter az a 100kg előny. Amiket én gyilkoltam, azok benyelték a 14-16 litert símán, de akkor szinte csak a ''RED LINE'' közelében volt a mutató. Mondjuk nálunk megvolt a 100km, ha nem több egy hétvégi estén! :R ;)





[Szerkesztve]

(#1010) Mania válasza bolondember (#990) üzenetére


Mania
senior tag

Jó szerelőt találni a legnehezebb... :O
2 hónapja szívok lassan...3000 fordulat felett nekiáll a gép rángatni és ilyenkor ugye a gyorsulás inkább lassulás ami mondjuk egy gyári 60 lovas motornál elég kellemetlen.Az érdekes hogy nem mindig csinálja,olyankor viszont meglepően jól húz.Kiolvasni semmit sem sikerült mivel nincs tárolt hiba(egyenlőre).Zöldkártyán bukott ki a dolog mikor a szerelő bejelentette hogy kimarad a gyújtás igy nem tud stabil fordulatszámot mérni a készüléke,ezért lehet bukta lesz(szerencsére nem lett,megoldották máshogy).
Azóta gyertya,elosztófedél ,rotor,kábelszett lett cserélva valamint megpróbáltam már kölcsöntarfóval is.Most éppen egy új lambdaszondán vacilálok,de riogattak már vezérlő cserével is.Szóval itt tartok most,és egyenlőre senkinek semmi ötlete,viszont felesleges pénzem sincs,hogy mindent kicseréljek....igy várok...vagy otthagy valahol és tiszta ügy vagy ki tudja. :F

(#1011) TasiA válasza Mania (#1010) üzenetére


TasiA
senior tag

A szondát lehet mérni. Nem kell rögtön cserélni. Vezérlőt próbálj kölcsönkérni, hátha. Kipuff rendszer nincs dugulva? Gondolok itt a benne lévő gyapotszerű anyag elszabadulására. Tank szellőző rendszere ok? Kábelcsatlakozások OK? Főtengely jeladó, illetve holtpont jeladó? Nem tudom neked milyenek vannak.

(#1012) Mania válasza TasiA (#1011) üzenetére


Mania
senior tag

A kipuff rendszer teljesen új,a leömlő után minden ki lett cserélve.Az üzemanyag nyomása jó,kábeleket ellenőriztem amihez volt doksim ki is mértem.A motor C14NZ..tehát eléggé fapados kivitel elektronika ügyileg...de sajnos nem te vagy az első aki azt mondja hogy a vezérlővel próbálkozzam.A gond az hogy nem igazán tudok kölcsömkérni igy valószínüleg meglátogatok egy bontót.

(#1013) Vada válasza TasiA (#1009) üzenetére


Vada
tag

Természetesen megkapta a XE BC-ti is hozzá tehát nem kerek a dolog neked ;) + télleg jól számol mert kipróbáltam nem csak az alapján. Egy péntek este alatt megteszek nagy tempóban annyit , csak azt mondom , hogy nem nagyon megy a fölé . RED LINE (lol) közelébe meg igen sokszor megy ez nekem 7800-8000 :)) mivel nincs tiltás ezért kitolódik rendesen :B 14-16 liter meg igen sok maradjunk annyiban :DD

[Szerkesztve]

WC graffity: Ne ide nézz, a vicc a kezedben van.

(#1014) Vekiboy válasza Vada (#1013) üzenetére


Vekiboy
tag

Egy 2000-es benzinmotornak ami gyilkolva van teljesen reális a 14-16 liter. Haverom is opeles mint én csak neki egy 2000-es 8 szelepes B Omegája van. Amikor pénteken szegedi illegalon vagyunk akkor az ővé is benyel annyit. Az mondjuk hozzátartozik hogy 1500 kiló.... :D Most mondjam az én fogyasztásom??? :DDD Kb-4,5 és 6 között.... Igaz a valaha élt legszarabb motorral..... (1992-es Vectra 1.7D) Néha legszívesebben máglyát raknék alatta.... Most tervezem a motorcserét. Mindenki azt kérdezi a külseje alapján hogy: ''2000-es benzines?''. Erre mostanság már csak annyit mondok, hogy majdnem..... Annyiba jó hogy keveset eszik, baj még nem volt vele (pedig dieselhez képest hajtva van).

"The meaning of war is not to die for your country, it's to make the other bastard die for his!" - Gen. George Patton

(#1015) TasiA válasza Vada (#1013) üzenetére


TasiA
senior tag

Ok!

NEM kötegedni akarok, csak hitetlenkedtem. ;)
Nálunk ez a rallizás abban nyilvánult meg, hogy kinyomtuk a szömit a motornak. Csak 1-es 2-es, 1-es 2-es, aztán Kecel-Soltvadkert padló oda vissza. Örülök, hogy neked jól eszik a gép, nálunk nem igen akadt ilyen.
:DDD ;)

(#1016) KrAt


KrAt
veterán

Figyelem figyelem!!! :)

Aki esetleg még nem látta, de kedve lenne jönni: OPH!el Találkozó - Március 24 - 10:00, Székesfehérvár, Auchan parkoló [link]

(#1017) deicide válasza KrAt (#1016) üzenetére


deicide
veterán

igenám, jöjjön aki tud.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1018) Vekiboy válasza deicide (#1017) üzenetére


Vekiboy
tag

Én szívesen mennék, de mivel szegedi vagyok ezért alap a carstyling. Meg kaptam is rá ingyen jegyeket. +az idő is szar.... Jövőre is lesz tali??

"The meaning of war is not to die for your country, it's to make the other bastard die for his!" - Gen. George Patton

(#1019) TasiA válasza Vekiboy (#1018) üzenetére


TasiA
senior tag

Hali!

Mik vannak?! Én is szegedi vagyok és én is megyek a TUNING hétvégére.

(#1020) Vekiboy válasza TasiA (#1019) üzenetére


Vekiboy
tag

Barátom.... Véletlenül nem egy kék opel vectra-d van?? Xdd vagyok vectraforumról.
Tegnap előtt nyertem két jegyet hétvégére, ma meg a nyomdában rákérdezett a főnök hogy kell e jegy.... Mondtam neki hogy kettőt megköszönnék. Nem tom mi lesz belőle. Már fényképező is van (canon 300d), csak épp az idő szar.

"The meaning of war is not to die for your country, it's to make the other bastard die for his!" - Gen. George Patton

(#1021) TasiA válasza Vekiboy (#1020) üzenetére


TasiA
senior tag

Barátom... véletlenül ráhibáztál. Kicsi a világ! :D

(#1022) Mania válasza Mania (#1012) üzenetére


Mania
senior tag

Szondát kicseréltem,a régi egyáltalán nem szabályozott,de nem is jelzett a műszerfalon hibát.A rángatás egyenlőre megszűnt,de most megint előjött egy probléma.Az napi első indítás után magas alapjárat(kb. 1500-2000RPM) és bármilyen meleg is a motor ennyi is marad.Érdekes módon a hiba eltűnik a következő indításnál.Utána semmi probléma. :F
Ami eddig cserélve volt:
-hőmérséklet érzékelő
-alapjárati léptető motor
-lambdaszonda
-gyertyák
-kábelszett
-elosztófedél
-rotor

Lassan az őrületbe kerget... :W

(#1023) KrAt


KrAt
veterán

[link]

Deszéép :)

mod: linkesítettem, mert kilóg.. :(

[Szerkesztve]

(#1024) Viszlát


Viszlát
addikt

Opelesek! Nem tudtok megbízható forrást ahonnan vehetnék szépet, olcsón?:) Konkrétan 2000-es dízelhez kéne nekem turbó mert csapágyas lett a drága...

Szerk: elnézést, nem voltam elég pontos, szóval 2000/6 havi, frissített B Vectráról van szó :)

[Szerkesztve]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#1025) helkis válasza Mania (#1022) üzenetére


helkis
addikt

tipp: üzemanyagszivattyúrelé csere, ill üzemanyagszivattyú motor saruin lévő korrodálás pucolása.. ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#1026) Mania válasza helkis (#1025) üzenetére


Mania
senior tag

Köszi :) megpróbálom....

(#1027) deicide


deicide
veterán

no, péntekre bejelntkeztem az ATC-hez, kimérik az autót és kihozzák belőle amit lehet. :U

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1028) dokar válasza deicide (#1027) üzenetére


dokar
addikt

nocsak chiptuning? :)
teljesítménymérést is végeztetsz?
de előtte mérjél már meg pár időt:
3-asban 40-100, 5-ösben 60-120 pl
aztán meglátjuk mennyit segített ;)

extra - SEXRay

(#1029) dokar válasza deicide (#1027) üzenetére


dokar
addikt

te figy, kérdezz rá, hogy az EGR szelepvezérlést ki tudják -e iktatni, továbbá az RPM limit kitolásáról mi a véleményük.

extra - SEXRay

(#1030) KrAt válasza dokar (#1029) üzenetére


KrAt
veterán

;] :D

(#1031) zsoltee10 válasza dokar (#1029) üzenetére


zsoltee10
addikt

az RPM limit kitolásának semmi értelme, mert nem tud több levegöt beszívni a motor, ahhoz a szívó rendszert át kell dolozni. Annyit érsz el vele, hogy hamarabb szétesik a gép. Pörög, mint az állat, akár 8000-et is, de ereje nem lesz, ellenben a fötengelycsapágyak nem fogják megköszönni.Egy ismerösömnek volt egy B corsája. Sport, de csak 1,2-es. 8000-ig leforgott a motor, de nem ment jobban, viszont sok benzint és olajat zabált. Végül visszaállították a chipet. Ennyit a szívó benzinesek chiptuningjáról..

(#1032) KrAt válasza zsoltee10 (#1031) üzenetére


KrAt
veterán

[kocka mód]rakok oda egy 8cm-s ventit, majd az jól befújja a levegőt :DD[/kocka mód]

(#1033) dokar válasza zsoltee10 (#1031) üzenetére


dokar
addikt

magasabb fordulatszámhoz, a nyomatékgörbét is meg kell változtatni, hogy ne törjön le olyan hamar. szted nincsen 8000-en pörgő erős szívómotor? :D

extra - SEXRay

(#1034) gstm


gstm
tag

Sziasztok.

Olvasgattam a topicban, de semmi erre utalót nem találtam. Szoval érdekelne hogy valakinek van e tapasztalata az opel navigációk terén. Konkrétan a DVD90 érdekelne, amit signumba szerelnek. Magyarországon mennyire jó (kb mlyen részletességü)? Ezt milyen gyártó gyártja (csak hogy honnan lehet pl cd-ket beszerezni hozzá) ?

válaszokat elöre is köszi

(#1035) Oly


Oly
senior tag

Új típus a piacon: [link]

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#1036) dokar válasza Oly (#1035) üzenetére


dokar
addikt

kíváncsi vagyok mikor lesz Opel Enzo, Opel Carrera GT, Opel Viper... :DDD
az utolsó még jól is hangzik :)

extra - SEXRay

(#1037) bolondember válasza dokar (#1029) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

1-nem nyugszol, mi? nem adod fel?! ;] - másik motor nem lenne egyszerűbb?!
2-úgy tudom az EGR szelepet simán ki lehet kötni... (nem megkövezni, népítéleten olvastam, h az egynégyesek javarésze kiköttette...)

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#1038) Calogero


Calogero
addikt

Astra H tulajok figyelem

Valamilyen oknál fogva az első rugóstagok felső bekötési pontjánál lévő zárt térbe víz jut és korróziót okoz. Astra H fórumon pár felhasználó készített képet a dologról.

[link]
[link]
[link]
[link] (kiszárítva)
[link] (tele vízzel)
[link] (valamikor így nézett ki)

Az autók nincsenek egy évesek, illetve csak alig múltak el. (opel sose kopel ;] )

H Astrások úgy mottója: ''Tessék kupakolni rendesen, mert különben nedves leszel'' ;]

(#1039) dokar válasza bolondember (#1037) üzenetére


dokar
addikt

1-nem nyugszom :B
2-ha lezárod az EGR-t akkor hibát fog érzékelni és szervízmódra kapcsol az elektronika, ergo gyengébb lesz a teljesítménye és még a motorhiba lámpa is égni fog (de nem kövezlek meg, mert hát népítélet az csak népítélet). de ha az a mocsok EGR dolog nem lenne benne az autókba, egyből vadabb jószágok lennének ;] ja meg a katalizátor is hasonló szitu, de azt benne hagyom

extra - SEXRay

(#1040) Oly válasza Calogero (#1038) üzenetére


Oly
senior tag

opel sose kopel -> csak szétrohad! :W

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#1041) deicide válasza dokar (#1039) üzenetére


deicide
veterán

no, megvolt a műtét, a gyári 104 lovas masina csak 98 volt már igy 6 éves korára, ebből alakitottak 109et, nem nagy nyereség, de normál használat mellett kicsit csökken a fogyasztás (majd kimérem azért), viszont sokkal dinamikusabb (+10nm) és még 4esben is szépen húz, később fogy el az ereje. Összességében én nagyon meg vagyok elégedve, plusz szépen kisimult az 1es és 2-es fokozat még dinamikus gyorsulásnál is.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1042) dokar válasza deicide (#1041) üzenetére


dokar
addikt

mi a szösz, kimérték fékpadon is a géped?
mennyibe volt ez így neked cakompakk?

extra - SEXRay

(#1043) TasiA válasza dokar (#1042) üzenetére


TasiA
senior tag

Hali! Ez engem is érdekelne, meg milyen motorról is van szó? :R 1.6 16V ecotec?

[Szerkesztve]

(#1044) KrAt


KrAt
veterán

Vada! Mi történt az első lökösöddel? :) Mintha nem láttam volna ma a verdádon (Budafoki út :) )

(#1045) dokar válasza TasiA (#1043) üzenetére


dokar
addikt

ja az van neki :)
én meg most egy kicsit elbizonytalanodtam, lehet, hogy tényleg motort kéne cserélnem :U

extra - SEXRay

(#1046) KrAt válasza dokar (#1045) üzenetére


KrAt
veterán

De akkor c36let-re :D

(#1047) dokar válasza KrAt (#1046) üzenetére


dokar
addikt

hm, ez mit tud?
nekem egy 2.5 V6-os motor is megfelelne :)
aztán vagy utólagos turbósítás vagy pedig ikercsöves kipuff rendszer :)
de a kocsi hátulján az ''Astra 1.4i 16V'' feliratot rajta hagynám ;]

extra - SEXRay

(#1048) Mania válasza dokar (#1047) üzenetére


Mania
senior tag

''de a kocsi hátulján az ''Astra 1.4i 16V'' feliratot rajta hagynám''

Feltétlenül... :DDD ;]


Megejtettem a kontaktspray projektet.Egyenlőre eltűnt mindenféle rángatás és egyéb bosszantó dolog...ja és nem utolsósorban végre visszatért az elveszett ménes is(60 lónál mindegyik számít :D ).Remélem így is marad.

(#1049) deicide válasza dokar (#1042) üzenetére


deicide
veterán

igen, lemérték előtte és utána is, 55 volt igy.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1050) Petie


Petie
veterán

bátyám összetörte a kocsit :((( :O

[link]
[link]
[link]
[link]

elaludt és felfutott egy szalagkorlátra ami oldalára boritotta és csuszott 40 m-t az oldalán...az ajto az kilukadt...:(((:(((

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.