Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71751) Petyyyyy válasza Digital (#71750) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Az olasz autóknak ez jól megy, nagyon patika állapotban képesek maradni - nyilván gazda mellett.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#71752) Luck Dragon válasza Digital (#71750) üzenetére

Csak óvatosan, ne az érzelmeid vezéreljen. Először majd vidd el teljes kőrű átvizsgálásra. 5-10,000-Ft csak ez sok mindent kiderít. Főleg a futását, amikor én vettem a karvánomat akkor ide megírtam, hogy nekem is volt egy olaszból behozott ,német papírokkal ellátott kiszemelt autó, ami minden szempontból oké volt, de a papírok miatt egyértelműen nem lett volna jó vétel. És nem egy ilyen van.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#71753) Digital válasza Luck Dragon (#71752) üzenetére


Digital
addikt

Ez még papírozás előtt van. Egy átvizsgálást természetesen megejtünk, van egy Opel szerviz 1-2 km-re.
Jelen pillanatban 225-ös kerekek vannak alatta, szerintem azzal borzalmasan sétálhat az úton.
Egy munkatársam régebben vett egy B Zafirát, ott 80-al meg volt tekerve az óra. Megmondom őszintén ez engem nem érdekel. A Totalcar mondása jut eszembe, állapotot veszünk nem km-t! Ha meglátom az órán a 102e km-t el is tudom hinni hogy ebben az autóban ennyi is van.
Megtapasztaltam hogy a hazai, első gazdás, vezetett szervizkönyves autók között is vannak betegágyak...

[ Szerkesztve ]

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#71754) Luck Dragon válasza Digital (#71753) üzenetére

Jelen pillanatban 225-ös kerekek vannak alatta, szerintem azzal borzalmasan sétálhat az úton.

Ezt hogy érted?

Természetesen az állapot az első! :K

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#71755) Digital válasza Luck Dragon (#71754) üzenetére


Digital
addikt

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#71756) Luck Dragon válasza Digital (#71755) üzenetére

És ebben mi a borzalmas :F

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#71757) Digital válasza Luck Dragon (#71756) üzenetére


Digital
addikt

A kerekekben? Hogy széles! Haverom Toyotája nem szerette, nagyon sétált a rossz minőségű úton.

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#71758) senzaj válasza Luck Dragon (#71749) üzenetére


senzaj
senior tag

Szia!

Köszönöm a választ, ez most megnyugtatott! :)
Márkaszervízben 55.000-t mondtak a kulcsra, mondom köszi nem. :D
16k-ért megcsináltattam, célnak megfelel. Egyébként a családban van egy 1.4-es H astra kombi, ég és föld a kettő, menetdinamikában, mindenhogyan.
Egy hibát még észrevettem, a rádió szeret váltogatni magától csatornák és rádió-cd között. Van erre valami megoldás? Gondolom ismert hiba. :)

(#71759) Luck Dragon válasza senzaj (#71758) üzenetére

Olvastam erről a hibáról, de hogy mitől van ,és hogyan lehetne megjavítani nem tudom ,de használtan, 15- körül mennek. a CD30-as fejegységek. Meg elvileg van SW- amit lehet updatelni , ezt a titikos menüjében található. Talán a legfrissebb 2007-es.

Digital
El kell vinni egy próbakörre, és majd kiderül hogy számodra milyen ez a 17" pacsú :)

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#71760) senzaj válasza Luck Dragon (#71759) üzenetére


senzaj
senior tag

De ez CDC40, inkább felfelé váltanék majd, de akkor egyelőre marad. :B

(#71761) Digital válasza Luck Dragon (#71759) üzenetére


Digital
addikt

Az lesz!
Még párommal meg kell beszélnem a dolgot, képeken tetszett neki az autó.
Az olasz nyelvet át lehet valahogy állítani? Már egy angol nagy segítség lenne.

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#71762) Luck Dragon válasza senzaj (#71760) üzenetére

Azok 30-40-körül mocorognak, és ritkák is, meg a színe sem mindegy, meg az Sw kiadása. De hajrá :)

Digital
A menüben így néz ki->
Ambientazione->Lingua-> Olaszul így fogad majd téged.
Setting->Language- Majd Angolul így fog kinézni.
Beállítások->Nyelvek "majd le majd fel kell lapozni a kívánt nyelvre. " Majd ok- gombot megnyomni.

Hangüzenetekkel működőrendszerek esetén a kijelző nyelvének megváltoztatásakor a rendszer rákérdez, hogy kívánja-e a megszólaló hangüzenetek nyelvét is megváltoztatni – lásd az Infotainment rendszer kezelési útmutatóját. Pl navigáció. (nem színes grafikus fejegységek esetében. )

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#71763) AMD Power válasza Digital (#71750) üzenetére


AMD Power
titán

Ennek mennyi lenne az ara?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#71764) Szada85 válasza B-L-A-C-K (#71748) üzenetére


Szada85
aktív tag

Ez jogos, készpénznek én sem veszek semmilyen ilyen kijelentést, hacsak nincs mögötte számla, fénykép, online regiszter, ami szintén igazolja az eladó állításait.
Idekint sajnos ennyire nem ismerem a rendszert, hogy miként lehetne utánajárni, illetve nem tudom, hogy egyáltalán milyen rendszerben lehetne utánakeresni, amikor az OPC-hez csináltattam a gyári új kulcsot, akkor ott a magyar szalonban ismerős belenézett az Opel rendszerébe, és két Márkaszervíz bejegyzés volt, az átadáskori 2003-ból, valamint amikor én vettem, és márkaszervízben cseréltettem vezérlést 2016-ban... :DDD

A Km-rel speciel osztom a lerágott kutyacsontot, nem azt mondom, hogy nem szoktam megnézni a számot, de alapvetően nem érdekel a mennyi az annyi, a Vectránál is szkeptikus vagyok a szám valódiságával kapcsolatban, bár minden bizonyíték arra utal, hogy valós. :D

Mondjuk a féket, ilyen apróságokat relatíve könnyen lehet ellenőrizni, hogy mennyire újak, a vezérlés persze más tészta, én részben emiatt is vagyok azon az állásponton, hogy vétel után szeretek vezérlést is cserélni, mert akkor tudom, hogy az ki van cserélve, illetve azt is tudom, hogy egy tuti jó minőségű szett kerül be, él bennem is némi félsz az ilyen " eladás előtt csak a legolcsóbbat rakatom be, mert jól hangzik majd, hogy új " módszerrel kapcsolatban. Ami persze még ugyanúgy elmegy X Km-t, de én szeretem a minőséget az alkatrészekben is, főleg, ha tudom, hogy le lesz pókhálózva a fordulatszámmérő végig. :)

Most is, ha már az otthoni tizenéve Opel szerelőmnél voltam, meg is kapta gyorsan az olajcserét, és az olaj/pollen/benyaszűrő cserét is, a következő hazautazáskor pedig ahogy írtam jön a vezérlés, gyertyák, ami még útba esik cseréje. Aztán júniusban TÜV vizsga, hohoohohoo :DDD

(#71765) B-L-A-C-K válasza Digital (#71757) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

A 225-ös azért még abszolút nem gáz, nekem 245-ös van elől-hátul, de még ez is határeset, persze felesleges, de sajnos gyári mérete a 18-as felninek.

(#71764) Szada85: Csak úgy lehet pontosan lecsekkolni egy kocsit ha folyamatosan márkaszervizbe volt hordva, mert ott minden egyes szervizelést, alkatrészt cserét vezetnek a rendszerbe, aktuális óra állással. Ha egy kocsi 2x volt márkaszervizben életében, akkor arról nem sokat tudsz meg.

Az a baj hogy kereskedésben tapasztalat hogy 10ből 9 át akar vágni, vagyis itthon. Mikor kerestem kocsit, gyakori eset volt hogy:

-Törve volt?
Á soha.
- Km óra valós
Persze, de miért lenne más...?

Alvázszámot elkértem, opelbe bementem lekérni, pl ez amit említettem totálkáros volt, 5 oldal elem volt csak kilistázva amiből összerakták, valamint már 2 éve több km volt benne mint akkor...:)

[ Szerkesztve ]

(#71766) Szada85


Szada85
aktív tag

To Public:
Egyik korábbi hazautazásomkor felmerült egy csoportos arc-autó párosításos meeting gondolata, ami akkor sajnos rajtunk múló okok miatt nem következett be.

Kérdésem lenne, hogy a következő hazautazásomkor van-e időtök / kedvetek összefutni egy rövid levegő-rontásra, leégetjük Petyyyyy vatta új kuplungját, megforraljuk a friss olajas V6-omat, vaagy csak szofisztikáltan elmerengünk az (Opeles) élet nagy kérdésein.

21-én pénteken hajtunk haza, ergó aznap este csak egy 10 órás úttal meggyötört arccal tudok szolgálni, esetleg szombat-vasárnap-hétfő késő délutáni/kora esti időpont kinek mennyire lenne ideális, gyermekek még az előző heti szénhidrát-túladagolástól lesznek lelassulva, a barátnők/élettársak/feleségek még mindig igyekeznek megszabadulni a 3 liter vegyigyümis kölnitől a kádban, szóval egy délután a hétvégén lehet Apáé. :D

Vélemény, ellenvélemény, találkozzak inkább a pszichológusommal? :DDD

(#71767) HoaryFox válasza Szada85 (#71766) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Nem rossz ötlet, kérdés, hogy hol lenne a buli? (városra gondolok elsősorban)

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#71768) B-L-A-C-K válasza HoaryFox (#71767) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Há pösten...:)

Amúgy én akkor pont Szabolcsban leszek, szóval oda lejöhettek... :P

[ Szerkesztve ]

(#71769) Petyyyyy válasza Szada85 (#71766) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Részemről meg van véve. :D

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#71770) Digital válasza AMD Power (#71763) üzenetére


Digital
addikt

1.53 névre írva, friss műszakival.

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#71771) #TOTTI válasza Digital (#71757) üzenetére


#TOTTI
őstag

Rossz minőségű úton talán, de amúgy meg stabilabb és csak megszokás kérdése. Fogni kell a kormányt. :)

(#71772) AMD Power válasza Digital (#71770) üzenetére


AMD Power
titán

Az nem rossz.... Felteve ha tenyleg jo az auto. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#71773) Petyyyyy válasza Digital (#71757) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Az nem a gumi miatt volt szerintem. Semmi köze a humi szélességének a sétáló jelenséghez.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#71774) F_Zolee válasza Szada85 (#71720) üzenetére


F_Zolee
veterán

Jó kis beszámoló. Kimennék szívesen megnézni a verdát de a gyerek mindent felülír sokszor. :D Na meg egy fáradt arccal lenne több. :D

[ Szerkesztve ]

(#71775) Szada85 válasza HoaryFox (#71767) üzenetére


Szada85
aktív tag

A korábbi tendencia amennyire emlékszem Budapest Volt, aztán ki vagyok én, hogy ezen változtassak. :DDD

A viccet félretéve a múltkori szervezödéskor jellemzöen Pestiek ötleteltünk, így akkor ez elég egyértelmü Volt. Tudom, ezt mindig nehéz eldönteni, mert nincs olyan pont, ami mindenkinek egyformán megfelelne.

Elsö körben én feldobnék egy Budapest javaslatot, aztán vitassuk meg.
A hétvége másik elönye talán, hogy nincsenek akkora dugók, mintha hétköznap találkoznánk, így relatíve könnyen megközelíthetö szinte bármi.

Szóval kinek mely helyszín lenne alkalmas?

F_Zolee:
Nem kizáró ok a lurkó sem, legalább idejekorán elkapja az apjától a benzinbuzériát. :)

[ Szerkesztve ]

(#71776) Petyyyyy válasza Szada85 (#71775) üzenetére


Petyyyyy
addikt

BP+50km karikában felőlem jó lehet.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#71777) F_Zolee válasza Szada85 (#71775) üzenetére


F_Zolee
veterán

21i héten pont délutános műszakban leszek így kilőve. :(

(#71778) B-L-A-C-K válasza Digital (#71750) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Km szerintem se valós, talán ha magyar magánszemélyes tulaj lenne elhinném, de hogy kereskedő hirdeti 11 évesen 102 ezer km-rel, nem is magas áron, ez nekem 90%-ra nem valós.

(#71779) tutis


tutis
őstag

Pest déli részén vagy annak vonzáskörzetében nincs valakinek hibakódolvasója? (op-com esetleg)
Ki kellene olvasnom egy abs hibát..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#71780) realpopek


realpopek
tag

Sziasztok!

Esetleg valaki tudna nekem segíteni op-com használatában?

Köszönöm előre is.

,, Kis munkát kis ívben,nagy munkát nagy ívben kell elkerülni. ''

(#71781) Petyyyyy válasza F_Zolee (#71777) üzenetére


Petyyyyy
addikt

El kell cserélni, még van idő átszervezni. :)

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#71782) F_Zolee válasza Petyyyyy (#71781) üzenetére


F_Zolee
veterán

Az még finomabb lenne, hogy ezért kb 3órát aludhatok csak. :D

[ Szerkesztve ]

(#71783) mrx1212


mrx1212
tag

Tudna nekem valaki egy korrekt megbízható Opel szervizt Budapesten ajánlani?
/Én a váci úton lévőre gondoltam/ Mivel még nem voltam itt nincsen véleményem.

Mint korábban írtam 10.éves lesz az autó. /Komplett vezérlés csere,vízpumpa,hosszbordás szíj csere lenne/

Ha én viszek nekik mindent úgy is vállalják ezek a szervizek a munkát?
Vagy ezen ne variáljak /spóroljak/ elvégre nem minden évben van ilyen.
Vagy a márka szervizben cseréltessek mindent eredeti alkatrészre?

Közben ma hazafelé hibajelenség lett : Menet közben kigyulladt egy lámpa: autó középen villáskulcs jel /sárgán/ /Mintha másabb lett volna a hangja egy kicsit még a jel kint volt,és másképp reagált volna a gázadásra is/ Bár sokat nem mentem így

Megálltam, autó leállítottam következő indítás után eltűnt utána semmit nem halottam már másodszor fordul elő!

Ez mi a szar lehet? /Vezérlés csere előjele lehet vagy mi a ....?/

Diagnosztika mutathat majd valamit ha nincs kint a jel?

[ Szerkesztve ]

(#71784) Petyyyyy válasza F_Zolee (#71782) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Nalátod, úgyis a gyengék menedéke. :D

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#71785) Szada85 válasza F_Zolee (#71782) üzenetére


Szada85
aktív tag

Nahh, hát valamit valamiért... Akkor betárcsázol Skypeon, küldünk fényképet, vagy elbrümmögünk a munkahelyed ablaka elött ( ha most erre azt írod, hogy egy ablaktalan pincében dolgozol idözárral, arra már nem lesz válaszom.. :P ), hogy legalább a "majdnem" érzés meglegyen. :DDD :DDD

(#71786) bucihost


bucihost
senior tag

Sziasztok!

Delphi Grundig CD30 (13263051) Gyári fejegység mennyit érhet?

[moderálva]

[ Módosította: Intruder2k5 ]

(#71787) amargo válasza Szada85 (#71766) üzenetére


amargo
addikt

Jelenleg hétvégére kirándulás és kert "szépítés" van beütemezve, amiből a gazolás részemről elhagyható :)
Ha nem Velencén töltjük az egész hétvégét, akkor már csak kíváncsiságból is kinéznék (bár kérdés, hogy merre lesz).

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#71788) ufonauta válasza amargo (#71787) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Ha megkapom hétvégére a J Astrát, akkor én is meglátogatom a tavat. :)

(#71790) kmarci25 válasza #45553408 (#71789) üzenetére


kmarci25
veterán

Öööö... (185/2248,5)*100=8,22 Szerintem ennyi lenne az átlagfogyasztás. :F Vagy ezek a kompúterek máshogy számolnak?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#71792) amargo válasza ufonauta (#71788) üzenetére


amargo
addikt

Remélem már Te is mihamarabb megkapod a gépet :)
Pont hétvégén a családdal elmentünk a szúnyog szigetre, majd Sukorón keresztül tekertünk haza és megállapítottuk, hogy kellett már oda az az átjáró a tóhoz.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#71793) CsonkaImo válasza #45553408 (#71791) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Nekem 8,1 l a vegyes fogyasztás, és kiszámolva neked is hasonló, szóval ennyit téved a computer. Ha jól emlékszem Neked is 1.6-os H-s Astrád van.

(#71794) Petyyyyy válasza kmarci25 (#71790) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Nem olyan egyszerű a matek. Az utolsó két út egy időintervallumon belül és az egyes utak átlags meg e kettőé meg mittudomén. Szóval nem 1x1 na.
Egyszerűbb ha megnézed mennyi nyálat kértek a nyúlmokusok és mennyit mentél majd osztasz.
Szerintem

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#71796) CsonkaImo válasza #45553408 (#71795) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Z16XER nekem is. Én sem panaszkodom. Nekem is Honda volt előtte, bár jóval régebbi mint a mostani Astra, de az sem ment 9-9,5 l fölé vegyesben, pedig 2 literes volt.

(#71798) Luck Dragon válasza #45553408 (#71789) üzenetére

Nem rossz az a fogyasztás.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#71799) ufonauta válasza amargo (#71792) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Ma megint beszéltem a kereskedővel. Péntekre ígérte, de azzal már teli a padlás.
Mi általában az evezős pálya mellett megyünk be. Érdekes, hogy ott az isten háta mögött közlekedve milyen jól elvagyunk mi autósok és a bringások. Így kéne a forgalomban is. :)

(#71800) becsitibi


becsitibi
senior tag

Szevasztok,lassan itt a klímaszezon,szerintetek van értelme a Prevent kliímatisztitónak?Használta már valaki?Vagy valami spécibb tisztítást ajánlotok?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.