Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43001) Declare válasza F_Gergely (#42999) üzenetére


Declare
őstag

jah, ez egyeni izles kerdese persze, csak az astrat a passattal hasonlitani ertelmetlen, mert ket teljesen mas kategoria.

Golf - Astra
Passat - insignia

(#43002) Gergőke88 válasza Louis (#42997) üzenetére


Gergőke88
addikt

Ha magyarorszagon helyeztek forgalomba ujonnan akkor miert van frissebb rendszama?
Erre biztos rakerdeznek.

[ Szerkesztve ]

(#43003) Declare válasza Gergőke88 (#43002) üzenetére


Declare
őstag

:K
jogos!

(#43004) Louis


Louis
tag

Köszi a tanácsokat. :R

Nincs valami rendszám adatbázis, hogy melyik mikortól van?

[ Szerkesztve ]

''Nézd ott egy csikorgó nyom...''

(#43005) Gergőke88 válasza Louis (#43004) üzenetére


Gergőke88
addikt

Neten nezz utana. Nekem Mjf van az 2013.05 havi.

(#43006) Declare válasza Louis (#43004) üzenetére


Declare
őstag

ügyfelkapun asszem le lehet kerdezni, rendszam alapjan a tulaj nevet is, mindent.

Jelen esetben ez szerintem a kevesbe erdekes info, mert az biztos, hogy az evjarat es rendszam messze nem stimmel. A miertre meg csak a tulaj tud valaszt adni.

(#43007) Markizmark válasza Gergőke88 (#43005) üzenetére


Markizmark
addikt

MUY pedig 2014 augusztus. MWR az 2014 szeptemberi lehet.

De az is lehet, hogy elhagyta, lelopták mindkét rendszámát és így újat kapott...

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#43008) AMD Power válasza haddent (#42982) üzenetére


AMD Power
titán

Jo kerdes... Nem tudom. De a neten amik fent vannak rola kepek azok is 10 "csatlakozoval" vannak.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#43009) Gergőke88 válasza Markizmark (#43007) üzenetére


Gergőke88
addikt

Nem hiszem, hogy ez történt. A forgalomba helyezés és a műszaki sem stimmel.
első forgalomba: 2010/8
műszaki: 2017/3

Továbbá azt sem értem hova lenne garanciális egy 5 éves autó...

(#43010) Declare válasza Gergőke88 (#43009) üzenetére


Declare
őstag

Ezeket kar talalgatni, lehet valami nagyon banalis magyarazat erre a rendszam kerdesre.

Szemelyes tali, papirok elkerese, markaszervizben lekerdezes, egy atvizsgalos ceggel atnezetes es ezek utan azonnal kiderül, hogy an e valami erdekesseg a kocsival vagy sem.

(#43011) haddent


haddent
addikt

Ma is a szivem szakadt meg ketszer.. Eloszor bmw m3 hofeher coupe egyik alomauto kicsit. Melleerve mit hallok .. Nem is kell mondani ugye :DDD utanna hifeher insignia de nem am a kombi hanem a szepseg. Bizakodva mentem melle mert nem volt rsjta hogy CDTI. De csak azert mert lekapartak :O
Erdekelne egy statisztika higy milyen aranyban vannak dizelek benzinek es egyeb mert szerintem nevetsegesen magas a dizel mara..

(#43012) gerisz23 válasza AMD Power (#42952) üzenetére


gerisz23
őstag

Tudom,illetve szerelőm is azt javasolta,tartaléknak most bent van a bosch majd szerzek be NGK-t.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#43013) Louis


Louis
tag

Nem tudjátok, higy van valami javasolt motor/le méret az autók súlyához? Pl. sokan mondják, hogy az astra j -hez kevés a 101 le -s motor.

''Nézd ott egy csikorgó nyom...''

(#43014) AMD Power válasza gerisz23 (#43012) üzenetére


AMD Power
titán

Azzal biztos nem fogsz mellé nyúlni. Rosszat még nem hallottam róluk!

Holnap reggel viszem a gépet a vezérléscserére. Meg remélem belefog férni a szerelőknek az index kar csere is. 3300Ft volt végül is az ERA márkájú.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#43015) gban válasza AMD Power (#43014) üzenetére


gban
Közösségépítő

Indexkar cserét te is megcsinálod, kb. míg leveszi a kereket a vezérlés cseréhez.
3 csavar fogja a kormányoszlop-burkolatot alulról, 2 oldalról, meg a gyújtáskapcsoló gumikarikája tartja még picit egyben.
Ha ez lent van, az indexkapcsolót kihúzod, a két oldalán a két pöcköt benyomva, új betol, burkolat visszatesz.
Ennyi.

Postázást nem vállalok.

(#43016) #81556480


#81556480
törölt tag

B vectrába 16centis hangszóró kell az első ajtóba, igaz?

Van valami ajánlott cucc? LE kéne cserélni. max 15 ezerig jó vagyok.

(#43017) gerisz23


gerisz23
őstag

Tetőcsomagtartóra valami tippetek nincs corsára?Ahol esetleg olcsóbban be lehet szerezni,vagy esetleg ha valaki árul egy jó állapotút arra is vevő lennék.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#43018) Gergőke88 válasza Louis (#43013) üzenetére


Gergőke88
addikt

Ezt igy nem lehet megmondani. Nem mindegy hogy a 100 le egy szivo benzines motorbol jon e ki vagy egy modern turbodizelbol (ugye ennek a nyomateka kb. 2xakkora).
Vezettem 1.4 kombi J Astrat 4 fovel normal felhasznalasra megfelelo lehet. Nem egy erő bajnok.

De elgfontosabb, hogy otthon a fotelbol nem lehet autot venni. El kell menni, meg kell nezni es ki kell probalni. Mindenkinek masok az igenyei. Illetve nem art tisztazni, hogy mit is szeretnel valojaban.
Egyik nap linkelsz egy kombi Insigniat, masik nap pedig egy 5 ajtos Astrat.

[ Szerkesztve ]

(#43019) haddent válasza Louis (#43013) üzenetére


haddent
addikt

A J min. 1400kg de ha kombi meg dízel meg mittomén akkor simán mehet még +200kg is akár rá. Mondjuk ez a dízelnél pont nem akkora siralom. Csak Te tudod, hogy eddig milyen autó volt, elég volt-e az ereje, többre vágysz, esetleg minimálisan kevesebb erő elég-e stb. Innentől a legegyszerűbb a jelenlegi/előző autód erejét (BHP) leosztani az öntömegével és megszorozni a J Astra öntömegével. Ha kevesebb jön ki mint a J teljesítménye, akkor kevesebb az elvárásod (erősebbnek fog érződni valszeg a J) ellenkező esetben pont a fordítottja. De ez mind csak matek persze, ez a valóságban akkor is így van bárki tagadja le :DDD , de ahogy Gergőke88 mondta el kell menni és kipróbálni élőben, mert végülis az fog számítani amit érzel nem amit számolgatsz.

Gergőke88 Ezt mostmár csak offban írom le... az autót továbbra is a végzett munka ~ erő viszi előre nem pedig a nyomaték magában. Az az egy szám magában semmit nem mond el. A dízel kényelmesebb, turbora tekintettel több lustaságot/vezetni nem tudást/vissza nem váltást elnéz, olcsóbb tankolni. Valóban, átlagembernek ma valószínűleg alkalmasabb, meg is látszik az utakon. A benzint meg meg kell pörgetni és akkor ugyanott van. Az tény, hogy ha úgy meg akarom pörgetni, hogy olyan robbanékony legyen, akkor valszeg konkrétan 2x annyit fog fogyasztani nem 1.5x. De ez már más téma..

(#43020) Ablakos válasza gerisz23 (#43017) üzenetére


Ablakos
őstag

tetocsomagtarto.hu
Nem érdemes olcsó vackot venni. Csak mérgelődés a vége.

(#43021) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Sziasztok!
Opel Z12XE bontott motort keresnék 2001-es Opel Corsa C-hez, Nyíregyháza környékén elsősorban (Corsa, Astra, Meriva mind típusazonos motort használ), jó állapotút, nem csillió kilométerrel, nem átbaszós eladótól. Végig jártam az összes bontót Nyíregyházán, de 2 van, az egyik vizet nyelt, a másik egy rakás szar. Aki tud nekem segíteni legyen szíves már felvenni velem a kapcsolatot. Nem fűzött blokk, hanem komplett motor kell (mondjuk szívótorok nélkül és leömlő nélkül). Az lenne a legjobb ha még tesztelhető formában (beindítható) bontás előtt kipróbálható lenne.
Ha az autó alvázszáma megvan amiből származik (vagy még benne van a kocsiban) az is előny.

(#43022) F_Gergely válasza #81556480 (#43016) üzenetére


F_Gergely
őstag

Első ajtókhoz kell kiemelő keret 16,5 centis, hátsó ajtókba már bemegy keret nélkül :)
15-ért már vannak nagyon jók pl: Clarion, Magnat, Pioneer. 13-14 körül már olyan szettet adnak amihez van külön csipogó is. Kétutast célszerű berakni.

(#43023) diablo1984 válasza Ablakos (#43020) üzenetére


diablo1984
veterán

a nyomaték igenis számít! a régi szívó dízeleknél is volt nyomaték, ló nem, mégsem alázott a lovasszekér! egy szívó benzines nyomatéka sosem lesz annyi mint akár egy szívó dízelé, így ugyanott nem lehet magas fordulaton sem, max kipörgetve erőből megy, míg a dízel már alacsony fordulaton már nyomatékból tud húzni! a turbó mindkettőre rásegít, de azért összevetni egy dízelt egy benzinessel hogy egyforma, ha a benzinest forgatják mókával, az vicc!

(#43024) haddent válasza diablo1984 (#43023) üzenetére


haddent
addikt

Szerintem nekem szántad nem szegénynek aki semmit nem írt :DDD
Nem is írtam hogy nem számít a nyomaték, ha igen akkor csak kora reggel van és nem tudok fogalmazni. Azt írtam/akartam írni, hogy nem CSAK a nyomaték számít önmagában. És magas(abb) fordulaton nem nyomatékban van ugyanott, hanem leadott teljesítményben/erőben. Illetve pontosan ezt írtam én is, hogy a dízel alacsony fordulaton már húz míg a (turbo nélküli) benzint meg kell pörgetni. Egyáltalán nem mondtam ellent ennek a hsz. -ednek, sőt. Ha úgy sikerült akkor rosszul fogalmaztam meg :R Öszzevetés pedig csak szigorúan a leadott összteljesítményre vonatkozik, az pedig lehet ugyanannyi, sőt :B Most hogy kinek mi és miért az más kérdés, de teljesen egyértelmű hogy két azonos mértékegységű számot (teljesítmény) össze lehet vetni :R

[ Szerkesztve ]

(#43025) Gergőke88 válasza haddent (#43024) üzenetére


Gergőke88
addikt

Én pedig arra reagáltam, hogy kevés e a 100le-s motor az Astrába.
Az is ugyan úgy egy adat mint a LE. De azért lássuk be, hogy sokkal kényelmesebb manapság egy turbós benzines vagy diesel motorú autó vezetése. Egy előzés esetén nem szükséges 2-t visszaváltani, nyomatékból meg lehet oldani.
(Napi szinten vezetek egy 1,8-s benzines Astrat (125le) és egy 1,6-os diesel (100le körül) Combot. Az egyiket szarásig kell porgeti hogy menjen, a másik viszont 4 e felett halott)

[ Szerkesztve ]

(#43026) Declare válasza haddent (#43011) üzenetére


Declare
őstag

Otthon par evvel ezelött meg a benzin volt többsegben, mara mar szerintem 50-50 kb. Nemetorszagban viszont biztos a dizel uralom szerintem. Nagy tavok, sok autopalya, biztos hogy nagyobb futasteljesitmenyek mint othon, joval olcsobb gazolaj, egyszerüen nincs erv a benzin mellett. Max tenyleg aki varosban forgolodik csak vagy megengedhet maganak egy komoly sportautot.

Nekem az optimal egy kis villanyauto lenne a dolgos hetköznapokra es egy dizel a nagyobb tavokra :))

(#43027) haddent válasza Declare (#43026) üzenetére


haddent
addikt

Akkor vegyél egy "jókis" toyota hibridet ;] :P

Gergőke88 persze ez világos ezt mondtam is többször is én is, hogy sokkal kényelmesebb vezetni, nem vitás :K

Na legyen egy kis ontopic is: menetrögzítő kamerát használ valaki? Van értelme? Pl. magyar rendőrség elfogadja ha vitás eset lenne?

[ Szerkesztve ]

(#43028) Declare válasza haddent (#43027) üzenetére


Declare
őstag

Na toyota hibrid nem kellene, de egy GTE golf azonnal, gondolkodas nelkül, nekem a best lenne :B

Este feltöltenem, napközben villannyal jarnek be dolgozni, hoszabb utakon hibridkent funkcionalna, de amugy meg lenne egy 200+lo erös kocsim, ami 6,5s körül gyorsul 100 ra :B

A bibi csak az, hogy kb 7db ugyan ilyen autot tudnek venni az arabol, mint amim most van :DDD

Menetrögzitö kamera: Hat ez aztan nagy on topic az opel topicban :P :DDD de amugy en is gondolkoztam rajta, de asszem a nemetek nem szeretik (regen tiltott is volt a szemelyisegi jogok miatt). Amugy bizonyitekkent nem fogadjak el, max balesetnel figyelembe veheti a birosag/rendörseg. Ha pl siman mesz es valaki dupla zarovonalon 200al megelöz lakotton belül, zebranal, azt elküldöd a rendörsegre, semmi nem fog törtenni, mert nem bizonyito erejü.

[ Szerkesztve ]

(#43029) Ablakos válasza Gergőke88 (#43025) üzenetére


Ablakos
őstag

Akkor mit mondjon, aki 48le skodán szocializálódott. Ott kellett csak meggondolni, hogy lehet-vagy nem lehet előzni. Sajnos az erősebb motorok elég komolyan növelik az autó vételárat. Pedig tényleg kellene egy kg/le minimum.

(#43030) amargo


amargo
addikt

sziasztok,
kerdesem lenne, astra g kellene cserelni par dolgot.
elso ketoldali lenges csillapító 25\db
horony csapagy 9\db
plusz valami gumi harang sapka ez csak parszazas tetel
erre jonne egy kb 30 szerelesi koltseg, tehat 100e. szerintetek ez mennyire realis? cromax neztem es a lengescsillapito 30k az eredeti opel a tobbi meg 20 alatt van. megkerdem majd, hogy megis milyen tipust gondoltak belerakni.
de kerdeskent felmerult bennem, hogy realissak ezek az arak, miutan a cromaxon nezelodtem..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#43031) Gergőke88 válasza Ablakos (#43029) üzenetére


Gergőke88
addikt

Most elkezdjuk elolrol? :U
Akkoriban a forgalomban is hasonlo teljesitmenyu autok voltak.
Konnyebbek, emisszios norma nuku...
Illetve tovabbra sem autoskartya alapjan valasztunk kocsit (kg/le). Vagy te mindig a le maximum fordulatszamon kozlekedsz?

(#43032) gban válasza amargo (#43030) üzenetére


gban
Közösségépítő

A szerelési költség az soknak tűnik.
Összehasonlításképp mindig ezt linkelem, ez annak jó szerintem aki nem tudja magának berakni, és amúgy sem a legdrágábbat venné.
Hátsók 27 a kettő, szereléssel, és újak!
Elsők hozzá 18, az 45.
A többit is tudják cserélni.

Postázást nem vállalok.

(#43033) AMD Power


AMD Power
titán

Most reggel elvittem a kocsit a szerelőhöz. Sajnos ott kellett hagynom. Aminek nem örülök. Nem látom ,hogy mit "csinálnak". Nem vagyok ehhez hozzászokva. Remélem minden stim lesz a vezérléssel. :U

Gergőke: De legfontosabb, hogy otthon a fotelbol nem lehet autot venni. El kell menni, meg kell nezni es ki kell probalni. Mindenkinek masok az igenyei. Illetve nem art tisztazni, hogy mit is szeretnel valojaban.

Ez pontosan így van! Fotelból valóban nem lehet autót venni. Lehetőség szerint minél több autót meg kell nézni, ki kell próbálni az adott típusból.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#43034) Dio111 válasza Gergőke88 (#43031) üzenetére


Dio111
tag

Ez a benzin kontra dizel annyira el van fajulva hogy csak na. Napi szinten vezetem mindkettőt de dizelbe jóval többet.
Magánautóra sose vennék dizelt hacsak nem nyerném meg az 5 öst a lotton 😃.
Tudom most a diesel fanok megkőveznének de megköveznének de teli autóval mögödted megpakoüt utánfútóval cseszheted te a nyomatékodat jó kis emelkedőn mert elveszik valshol 😃z

(#43035) Ablakos válasza Gergőke88 (#43031) üzenetére


Ablakos
őstag

Nem vitatkozni, csak egyetérteni akartam és indokolni, miért nem 150le autót veszek. Jó, nem úgy sikerült.

(#43036) #81556480 válasza amargo (#43030) üzenetére


#81556480
törölt tag

Én vettem 20-ért egy pár lengéscsillapítót rugóval ( újat, de magánszemélytől, apróról) majd magamnak kicseréltem :P

Viszont szerintem ezután a művelet után futómű beállítást kell csinálni. Legalábbis én fogok az tuti, mert a gólyaláb 2 csavarjánál lehet eltérés.

(#43037) Declare válasza Dio111 (#43034) üzenetére


Declare
őstag

De milyen hülyeseg mar ez a dizel vagy benzin fan kerdes, ezen a szinten amiröl mi beszelgetünk...azert vesz valaki dizelt, mert sokat megy es igy penzt sporol. ennyi.

Az utanfuto meg emelkedö, meg pont a dizelnek valo, mert az felmegy a nyomatek miatt, a benin meg vagy 5000en pörgeted vagy megfullad. Ez pont rossz pelda volt ;)

(#43038) AMD Power


AMD Power
titán

Az "új" Antara...

Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#43039) gban


gban
Közösségépítő

Csak érdekességképpen, mennyi költséggel járna ezt behozni?
Tud valaki egy közelítő összeget mondani?

Postázást nem vállalok.

(#43040) Dio111 válasza Declare (#43037) üzenetére


Dio111
tag

Pont hogy nem megy fel nyomatékból. És ez tapasztalat.

(#43041) Gergőke88 válasza Dio111 (#43040) üzenetére


Gergőke88
addikt

Gondold at megegyszer.. :C

(#43042) Dio111 válasza Gergőke88 (#43041) üzenetére


Dio111
tag

Mit gondoljak?? Mint irtam tapasztalat.

(#43043) F_Gergely válasza amargo (#43030) üzenetére


F_Gergely
őstag

szia,
nálam pont most lesz ilyen művelet szóval abszolute up to date vagyok :D
Lengéscsillapító Sachs vagy Monroe 11-14 ezer között van darabja. Ha ennél drágábban találsz/akarnak veled vetetni felejtsd el!
Toronycsapágy szintén Monroe vagy Sachs 5 ezer darabja, ha ennél többért mondják lehúzás!
A gumiharang illetve azt hiszem van valami ütköző vagy mi, na ez viszont drága, 5-10 között mennek viszont ez szintén Monroe.
Nekem szerelési díjjra 16 ezret mondtak 8 ezer oldalanként. Igaz ez maszek, de mióta megvan a kocsi én hozzá hordom, korrekt, és segítőkész.
Egyébként nekem is csak az első kettőt kéne cserélni, de mikor kiderült hogy kb 20 ezerrel drágább ha a hátsókat is cserélem és veszek egy komplett szettet igy nálam cserélve lesz mind a 4 keréknél mert egy teljes szett kerül 70 ezerbe és Monroe, tehát még csak nem is valami gagyi. Jó erre még rájön a szerelési díj, de szerintem még így is jobban megéri mint megvenni külön külön a cuccokat, kb ugyan ennyibe kerül.

(#43044) trassher válasza gban (#43039) üzenetére


trassher
addikt

Regadó: 42801 Ft
Vizsgadíj: 16290 Ft
Egyedi forgalomba helyezés költsége: 22800 Ft
Forgalmi + törzskönyv: 12.000 Ft
Rendszámtábla: 8500 Ft
Matrica: 585 Ft
Vagyonszerzési illeték: 21600 Ft

Összesen: 124576 Ft

Redmi Note 7

(#43045) gban válasza trassher (#43044) üzenetére


gban
Közösségépítő

Köszönöm.
Plusz a hazahozás költsége - még így is korrektebb mint az itthoni kínálat, de nem biztos hogy megéri a macerát.

Postázást nem vállalok.

(#43046) ben11


ben11
őstag

Sziasztok!

Pár hete vettem egy G Astrárt. A problémám, hogy a kulcs nyomógombja csak elszórtan hajlandó nyitni a zárat, így csak a kulcs játszik.
Mi lehet a probléma? Amikor vettem az Opel kereskedésben azt mondták, hogy cserélték benne az elemet.. :F

[ Szerkesztve ]

(#43047) adorjant válasza ben11 (#43046) üzenetére


adorjant
senior tag

Az elemtartó forrasztása szokott eltörni,azt kell javítani.

(#43048) trassher válasza gban (#43045) üzenetére


trassher
addikt

De miért akarsz 1.2-es kombit? Több mint 1100Kg. 1.4-es motorral még a ferdehátú sem egy erőgép, akkor milyen lehet kevesebb erővel a kombi?

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#43049) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Meglepett az öreg F Astra. :B Nyárra elszegődtem pizzafutárnak, mindennap úgy tankoltam, hogy visszatankolok amit aznap elmászkáltam. 7,5 literrel számoltam, eddig apa vezette pontosan a tankolást, 8-8,5L/100km volt a nagy átlag. (Hozzá kell tenni, hogy mindig csak 4-5 km-re volt használva az autó, vagy én vezettem és jól kihúzattam. :DDD Na aztán mindig néztem a skálát, és minden este többet mutatott mint reggel, gondoltam tegnap, hogy akkor ma teletankolok, kíváncsi vagyok mennyit eszik. Utolsó teletank óta: 834km 52,84L benya, ha jól számoltam ez átlagban 6,3L/100km fogyasztás. :Y Az szerintem több mint korrekt, az eddigiekhez képest. Mondjuk ehhez az is kellett, hogy ne vandálkodjak szegénnyel. :C

[ Szerkesztve ]

(#43050) Declare válasza Dio111 (#43040) üzenetére


Declare
őstag

Valamit nagyon rosszul tapasztalsz :D Szerinted miert dizel az összes munkagep, traktor, busz, kamion? Az hogy az autokba betettek, kb mert felismertek, hogy kis kasztnit könnyen es kis fogyasztassal mozgatja.

A nagy forgatonyomatek, mind a munkagepeknel, igazi terepjaroknal jön ki elönykent, vagy mint amit emlitesz, hogy az utanfutot szepen elhuzza.

Probald ki az emelkedödet egy hasonlo teljesitmenyü benzinessel is a dizeled utan es megerted ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.