Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94001) aleister válasza Tikakukac (#94000) üzenetére


aleister
veterán

Rendben. Köszi az ötletet! :R

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#94002) ntomka


ntomka
nagyúr

Kicseréltem az izzókat, tehát vacsi új, de a távolsági nem világít. Szerintem biztosíték. Tudja valaki hol kell keresni pontosan? Átfutottam a táblákat, de nem láttam hibásat, de ilyenre volt már példa.

Astra H 1.6 Z16XEP. Hátul a csomagtartóban is van nagyobb biztosíték tábla.

ツ Headphones on - World off

(#94003) Richard!


Richard!
addikt

Féken nem spórolunk és amúgy is tudjuk, hogy kiknek való... :DDD

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#94004) body007 válasza Richard! (#94003) üzenetére


body007
addikt

Mostmár lehet száguldozni... :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#94005) mohabá 007 válasza ntomka (#94002) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Máshol van gubanc, mivel nincs külön biztije.

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#94006) ntomka válasza mohabá 007 (#94005) üzenetére


ntomka
nagyúr

:( Ettől még lehet bizti? Vagy komolyabb baj? Minden világít, csak távolsági nem. Izzó csere előtt jó volt.

ツ Headphones on - World off

(#94007) ntomka válasza ntomka (#94006) üzenetére


ntomka
nagyúr

Próbaképpen visszaraktam egy régi izzót, de azzal sem világít már.

ツ Headphones on - World off

(#94008) mohabá 007 válasza ntomka (#94006) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Nem lehet.Valszeg össze van kötve más rendszerrel, ezért ha bizti hiba lenne, az se működne.

Nézd meg, hogy a régi izzóval világít e, de lehet akár vezeték, kontakthiba is.

Fényszóró magasság állító működik?

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#94009) ntomka válasza mohabá 007 (#94008) üzenetére


ntomka
nagyúr

Megnézem. Ha nem?

ツ Headphones on - World off

(#94010) mohabá 007 válasza ntomka (#94009) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Mindenképpen ott kell keresgélni, amit megmozgattál.

Biztitáblák 2006 tól:motortér, és csomagtér

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#94011) ntomka válasza ntomka (#94009) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ne is gondolkodj rajta. Most csak motoszkált bennem a gondolat, hogy én rontok el valamit, és igen. A kis feszítő kampót nem úgy sikerült ráfordítanom az ízzóra, mint kéne, így nem jól feszült a helyén a foglalatban. Átraktam mindkettőt úgy ahogy illik és tádám, működik egyből.

Kösz a segítséget. :R

ツ Headphones on - World off

(#94012) ntomka


ntomka
nagyúr

A kúton amin szoktunk tankolni már E10-es benzin van. Kicsit morgósabb lett a motor hangja, de semmi extra, megy simán. Z16XEP

ツ Headphones on - World off

(#94013) Gondwana válasza ntomka (#94012) üzenetére


Gondwana
addikt

Remélem, a luxusàrazàsù prémiumok romlékonysàgàt nem fokozzàk, csak hàromhavonta tankolok 20-22l-t a G-Astràba, LPG-t viszont 3-4 naponta kell.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#94014) athomi válasza ntomka (#94012) üzenetére


athomi
veterán

Kíváncsi lennék mennyivel fogyaszt többet, bár biztos nem annyival hogy ezt hétköznapi autózással ki tudjuk mérni, úgyhogy valószínűleg ezt sose tudjuk meg.

(#94015) Luck Dragon válasza athomi (#94014) üzenetére

Kíváncsi vagyok mikor nyúlnak hozzá a 100-as üzemanyagokhoz.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#94016) Richard! válasza body007 (#94004) üzenetére


Richard!
addikt

Lehet gyakorolni a 100-0-t. A nulla-száz már nem menő ;]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#94017) ntomka válasza athomi (#94014) üzenetére


ntomka
nagyúr

Pillanatnyi fogyasztás alapján nem vettem észre ilyet. Majd hosszú távon kiderül, Fuelioban mindent rögzítek.

ツ Headphones on - World off

(#94018) athomi válasza Luck Dragon (#94015) üzenetére


athomi
veterán

Ahhoz nem hiszem hogy hozzányúlnának, mert azokban nem etanolt használnak, hanem az etanolhoz hasonló ETBE-t, ráadásul 10% körüli tartalommal.

(#94017) ntomka:
2-3%-os különbséget tudok elképzelni, azt biztos nem fogod így kimérni. :)

[ Szerkesztve ]

(#94019) dualcore válasza ntomka (#94012) üzenetére


dualcore
őstag

Nekem meg éppen csendesebb tőle.

(#94020) DjDanee87 válasza ntomka (#94017) üzenetére


DjDanee87
addikt

Nagyon hosszú távon fog csak kiderülni szerintem. Legalábbis nálam, mert olyan sokat nem megyek és viszonylag ritkák az adatok így.
Vezetem magamnak a dolgokat, igaz csak kb fél éve és elég vegyes a fogyasztás amiket eddig tapasztaltam. Ha ebből indulok ki, hogy van itt minden 6,9 és 8 között akkor ebből nem igazán lesz észrevehető különbség. Esetleg ha ránézek külön hogy idáig volt 7,54 az átlag és mennyi mondjuk a mostantól számított köv 1-2 év.

[ Szerkesztve ]

(#94021) ntomka válasza DjDanee87 (#94020) üzenetére


ntomka
nagyúr

Nyilván ugyanannyi időszak alatt lehet meglátni csak, szóval jövő ilyenkor térjünk vissza rá. :))

ツ Headphones on - World off

(#94022) diablo1984


diablo1984
veterán

Astra j esetén is annyi a tempomat beszerelés mint H-nál? Tehát index kar tempomatosra cserélése és az agyában engedélyezés?

(#94023) ntomka válasza diablo1984 (#94022) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ott sem mindig csak annyi: http://opelmuhely.com/leiras-reszletei/248/tempomat_utolag__hogyan_

ツ Headphones on - World off

(#94024) Gergőke88 válasza diablo1984 (#94022) üzenetére


Gergőke88
addikt

J astra esetén a kormányon van a tempomat.

(#94025) diablo1984


diablo1984
veterán

J astra 1,6 z16xer-nél mire kell figyelni vásárláskor, mik a gyenge pontjai, mire nem árt odafigyelni? Képbe került egy kombi, meg fogom nézni és kíváncsi lennék rá, hogy mit érdemes nézni rajta(rozsda, olajfolyás, váltónál mire kell figyelni,egyéb zűrök, elektromos gondok)!

(#94026) Gergőke88 válasza diablo1984 (#94025) üzenetére


Gergőke88
addikt

Semmi extra nincs a motorral, gyujtotrafo (mint mindegyik opelban) szokott tönkremenni.
Váltó sima 5 sebesség, azzal se lesz gondod ( a turbós 6 sebességes pl szeret meghalni..).

(#94027) diablo1984 válasza diablo1984 (#94025) üzenetére


diablo1984
veterán

Vagyis ez már az A16XER-el van szerelve az euro 5 miatt!
(#94026) Gergőke88: ezen már az okoskerekek jobban kitartanak, az elforduló szűrőket, visszacsapó szelep hibát orvosolták? Olajhűtőn változtattak, hogy kevésbé keverje össze az olajat a vízzel?
Kasztnija mennyire hajlamos rohadni? Gondolom, hogy ha nem volt törve, akkor nem jellemző, de az alváza mennyire bírja a (német) sót?
Fapadot mennyire egyszerű extrázni? Tempomatnál kormánycsere (és tech2-vel engedélyezés), de a plussz gomboknak a csatlakozója, kábelezése ki lehet építve a J-ben? Valamint egy könyöklő beszerelése lenne még amit meg kellene hosszú távon oldani....

(#94028) Gergőke88 válasza diablo1984 (#94027) üzenetére


Gergőke88
addikt

Motorral kapcsolatos kérdésre nem tudok válaszolni.
Nekünk nem rohad, de itthoni autó.
Könyöklő gyári necces, és rettenet drágán megy.
Szerintem egyszerűbb nem fapadot venni, mint utólag ezeket belerakni. (Tempomat is szinte alap volt, nagyon fapadban nincs. )

(#94029) diablo1984 válasza Gergőke88 (#94028) üzenetére


diablo1984
veterán

Ez a nagyon fapad felszereltség, gumikormánnyal, bár az van odaírva, hogy BC van benne, de szerintem ez az essetia, abban meg nincs, meg 4 lufi, 4 hangszóró, meg ilyen nyalánkságok hiánya....

(#94030) zolee3000


zolee3000
tag

Sziasztok!

Astra K tulajoktól/hozzáértőktől szeretném megkérdezni, hogy csak én nem találtam a specifikációk között a hátsó keresztirányú forgalomfigyelő (Rear Cross Traffic Alert) funkciót, vagy ilyen itt nincsen? Azért furcsállom, mert holttérfigyelő meg van, ami tudtommal ugyanazoknak a szenzoroknak a visszajelzése alapján dolgozik. Vagy ez működik a tolatáskor is, és jelzi a tükörben ha valami akadályt érzékel a "holttérben"? Ha van ilyen feature, akkor még az érdekelne, hogy ez csak jelzést küld, vagy adott esetben le is fékezi az autót az ütközést elkerülendő? Előre is köszönöm a felvilágosítást!

(#94031) mrx1212


mrx1212
tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre és véleményeteket kérném.
Adott egy 1.6 XER motor 1-2 napja észrevettem, hogy indításkor jelentkezik a „traktoros” hang!
Vissza olvasgattam kicsit az oldalon. Több kérdésem is lenne:
Ha jól értelmezem ez a hiba:
Vezérműtengely állító „Okoskerék”: Szívó oldali lehet a ludas? /Ez a hivatalos megnevezése? /
Vezérműtengely-állító, (szolenoid szelep) 2db mindkettőt szükséges ilyenkor cserélni? vagy csak a szívó oldalit?
Hibakód esetleg jelentkezik majd valami, ami ezekre utal, eddig még hibakód nincs!
Az autóban nagyon kevés kilométer van, lehet, hogy csak szoleniod szelep csere is megoldaná a problémát okoskerék csere nélkül?
A szolenoid szelep hibát esetleg kitudom zárni valahogy otthon /ellenőrizni/?

(#94032) athomi válasza mrx1212 (#94031) üzenetére


athomi
veterán

Párban szokták cserélni az okoskerekeket, velük együtt pedig a szolenoid szelepeket is cserélni kell.

Volt akinek csak okoskerék hibakód jelent meg, ezért a szerviz csak okoskerekeket cserélt, de a hiba megmaradt. Végül csak a szolenoidokat cseréltette, ami megoldotta a problémáját. Szóval bármi lehetséges. :)

[ Szerkesztve ]

(#94033) mrx1212 válasza athomi (#94032) üzenetére


mrx1212
tag

Az jó :W
Sajnos jelenleg le vagyok égve anyagilag elég durván hiányzott mint sz.. a zsebe
Meddig húzhatom el ezek cseréjét hogy nagyobb kár lenne ebből/lehet valami komoly?/
Mennyibe fáj ez a szervíz kb:?
Ezt a blokban lévő : /mindenképp szükséges kiszedetnem?/:

"Visszacsapó szelep:A másik hibája ami nagyobb gondot okoz, az egy apró visszacsapó szelep a blokk oldalában, ha ez tönkremegy akkor idővel tönkreteszi a vezérlés kerekeit is amiből az következett, hogy a vezérlés nem állítódott megfelelően, és idővel a vezérlés kerekek kikoptak."

[ Szerkesztve ]

(#94034) mrx1212 válasza mrx1212 (#94033) üzenetére


mrx1212
tag

A szoleonid szelepeket otthon kitudnám cserélni ezekre? /Bonyolult?/
Lehet hogy megérne egy próbát?
INA mágnesszelep 427 0014 10 (szívó és kipufogó oldali)

(#94035) Hachiko95 válasza mrx1212 (#94034) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

Ha már zörög az okoskerék, akkor azt cserélni kell. Egy idő múlva teljesítmény vesztés is lehet. Most nekem is zörgős (indításnál) állapotban van, év elején lesz cserélve. A szolenoidot könnyű cserélni, könnyen hozzáférhető 1 db. csavar.
A visszacsapó szelep [link] szerelése már problémásabb, generátor és helyhiány miatt nehezebb is hozzáférni. Eléggé bent van a blokkon belül, cserélni nem is tudom hogy lehet, biztos szépen szét kell szedni ott mindent. A közepét lehet kiütni vakon, csak vigyázni kell, hogy a fémgolyót, rugót meg a darabkákat ki kell halászni.
Valamelyik opeles fórumon olvastam, hogy teljes okoskerék csere után pár hónappal megint zörgött valakinek, valami tönkretehette újra.

[ Szerkesztve ]

(#94036) mrx1212


mrx1212
tag

Neki ugrottam most már így nem hallom ezt, amit eddig! Remélem így is marad!

(#94037) athomi válasza mrx1212 (#94033) üzenetére


athomi
veterán

Ez nagyon változó lehet. Én németből rendeltem a 2 okoskereket és a 2 szolenoid szelepet 200 euróért (~64.000,-Ft) még májusban. Itthon ezért a pakkért még kedvezményekkel sem jutsz jelenleg 105-110 alatt hozzá. Ha pedig a szerelőd nem hajlandó hozott alkatrészeket beépíteni vagy annyiért felszámolni az alkatrészeket, amennyiért ő valójában (kedvezményesen) szerzi, tehát aaz alkatrészeken is keresni akar, akkor ennél is számottevően magasabb lehet az ár. És ezekre még rájön a szerelés ára, ami szintén elég változó lehet, meg mivel az okoskerekek szereléséhez leszedik a szelepfedelet, így szelepfedél tömítésből is illene újat felhelyezni, az megint majd egy 10-es.

Szóval cakumpakk 100-tól 250-ig bármi lehetséges. :)

[ Szerkesztve ]

(#94038) e.vid válasza mrx1212 (#94036) üzenetére


e.vid
senior tag

Lehet, hogy segített. Az első képen jól látható az elfordult szűrő, ami sokszor oka lehet a kezdeti traktorhangnak. Anno nekem is elégvolt eltávolítani a szűrőket és megszűnt a traktorozás és a hibakód.

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#94039) csabi94


csabi94
őstag

Sziasztok! Az autó (Insignia) fejegységén és kormányán arra utaló jeleket találok, hogy van benne bluetooth telefon funkció, a menüben viszont nem találjuk a bluetooth párosítást, beállítást. Akkor nincs benne, csak a gombok vannak meg?

(#94040) Hachiko95 válasza mrx1212 (#94036) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

Ilyen fajta volt nekem is, de nem segített ezeknek az eltávolítása. Pedig rögtön, amikor megjelent a hang levettem a szűrőket és kapott az ajánlott 0W-40 Mobil olajból. Abszolút hideg motornál (reggel) ott maradt a hang és most már akkor is zakatol egy kicsit, ha nem teljesen hideg.

(#94041) Gergőke88 válasza csabi94 (#94039) üzenetére


Gergőke88
addikt

Ebben nem lesz Bluetooth. :(

(#94042) DjDanee87 válasza Hachiko95 (#94040) üzenetére


DjDanee87
addikt

Az indításkor ilyen 1 max 2 másodpercig nekem is "traktoros" néha (16XER). Erről beszéltek, vagy nálatok marad tovább is a hang?

[ Szerkesztve ]

(#94043) mrx1212 válasza DjDanee87 (#94042) üzenetére


mrx1212
tag

Nálam igen ez volt a helyzet.Most már csendesnek tűnik!

(#94044) Hachiko95 válasza DjDanee87 (#94042) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

Indításnál, főleg teljesen hidegen. Utána hibátlan és jó ereje van a motornak.
Úgy tudom, hogy egy idő múlva egyre rosszabb lesz és teljesítmény vesztés is lehet, amikor már nem tudja állítani a vezérlést megfelelően.

(#94045) e.vid válasza DjDanee87 (#94042) üzenetére


e.vid
senior tag

Igen, így kezdődik.

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#94046) bazsimano válasza e.vid (#94045) üzenetére


bazsimano
őstag

sajna nalunk is ez van! kezdodott az inditasnal a traktorhang...utana mar picit gyarkabban, most meg neha teljesitmenybe is erzodik a dolog...
2020 azzal kezdodik hogy csere :((( ez van! es ha mar azt cserelem, akkor vezerlest cserelek...
ahogy mondtak az ar tok valtozo de 100-300kozott lesz.... :(
jol indul a 2020

(#94047) bozont válasza e.vid (#94038) üzenetére


bozont
veterán

Ez vajon ugyanígy van a B14XER motornál is?

(#94048) diablo1984 válasza bozont (#94047) üzenetére


diablo1984
veterán

Nem, a z16xer, a16xer és b16xer(amik szinte csavarra azonosak), azoknál van! Az 1,4es az nem változó szelepvezérlésű tudtommal, még az utolsó generációs 100lovasok sem.

(#94049) e.vid válasza diablo1984 (#94048) üzenetére


e.vid
senior tag

illetve még a 18xer motorok is érintettek.

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#94050) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!

D 4 CYL 1.6L CRI DOHC VGT motorok mennyire megbízhatóak?

Lehet vásárlásra adom a fejem.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.