Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71851) AMD Power válasza beg (#71845) üzenetére


AMD Power
titán

Lassan én is viszem a gépet az Opelba. Egyben át is néztem velük. Utána irány az én kis szereplőkhöz ő is átnézi és meglátjuk mi lesz a korlapon! :)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#71852) Markizmark válasza AMD Power (#71851) üzenetére


Markizmark
addikt

Pár dolgon eddig túl vagyok idén ...

-szelepfedél tömítés csere + paszta
-új gyertyák, új gyújtás kábelek, új rotor, új fedél
-elosztó tömítés csere + paszta
-hűtőventilátor gomba csere + beépítettem egy leeresztőt
-újra védő csöveztem a motortérben a csupasz kábeleket
-hátsó lökhárító csere, mert az előző színe túl világos volt, öreg autó feelingje volt
-kp.zár motorokat rendbe tettem, 1 megszorult, 1 szakadt volt
-ablakemelő kapcsolót cseréltem
-ablaktörlő motort + mechanikát kompletten kicseréltem (méhben kibeleztem 2 szerencsétlen astrát) mert az enyém rángatózott
-hátsó ablaktörlő kart kicseréltem
-felszereltem egy gyári kesztyűtartó alatti polcot
-váltó gombot cseréltem

Ami visszavan 3-4 héten belül:

-első lengőkarok hátsó függőleges szilentjének cseréje
-váltó kulissza szimering csere, mert fossa az olajat
-olajcsere
-új váltó szoknya
-új hátsó rendszám világítás
-új kuplung pedál gumi

Nyáron pedig kell pár centit hegeszteni a taposó lemezt ...
Aztán valamikor tanknyílásra időt kéne szánni mert kezd alakulni, bal hátsó kerékívet rendbe kéne tenni, mert kezd alakulni, bal első keréknél egy kis foltot kell javítani, bal hátsó ajtó alsó élét és a csomagtérajtó ablaktörlője körül rohad, ezeket kéne megcsinálni. Lehet, hogy ezek miatt inkább egy helyi lakatost keresek majd. Kell kevertetni Marseillerot színt is...

Látszó lakatos munkákon kívül inkább mindent magamnak csinálok munka idő után és hétvégén, esetleg fater néha segít. Akna van, szerszám van, műszaki érzék van, így csak anyagköltsége van mindennek. :D

Mégiscsak napi majdnem 100km-t hajtom a gépet, megérdemli a törődést.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#71853) petya80


petya80
tag

Szevasztok,

Z14XEP Astra G a páciens. Tavaly augusztusban vettem, vétel után vittem olajcserére, majd csere utáni napon nekiállt bevillanni az olajlámpa teljesen random. Visszavittem olajgomba csere és rendben is volt egy héttel ezelőttig.

Elkezdett picit dízelesebb lenni a motor, na nem vészesen de aki mindennap megy vele az kihallja. És ezzel egy időben újra előjött a random olajlámpa bevillanás.

Visszavittem a sráchoz aki az olajcserét is végezte, bíztam benn, hogy megint egy gomba csere és ok, de nem. Tegnap hívott, hogy sajnos nem ez a gond.
Mi okozhatja még ennél a típusnál ezt a hibát ?

(#71854) Markizmark válasza petya80 (#71853) üzenetére


Markizmark
addikt

Valódi olajnyomás csökkenés ... és valószínűleg a motornak nem is tett jót, ha zajosabb lett. Első alakalommal lett mérve olajnyomás?

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#71855) _seth_ válasza mohabá 007 (#71841) üzenetére


_seth_
veterán

Melyik lenne jobb?
epoxi vs [link]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#71856) petya80 válasza Markizmark (#71854) üzenetére


petya80
tag

Igen most először, mivel tavaly aug óta nem jelzett. Ma beszélek a sráccal személyesen, mert tegnap csak futtában telefonon beszéltünk.
Nyilván én is ezt szűrtem le a mondandójából, hogy itt "igazi" olajnyomás probléma van.
Ugye ő mielőtt nála hagytam a kocsit mondta a hangja alapján, hogy lánccserét kéne beterveznem.
Na most a kérdésem, totál laikusként, hogy egy esetleges nyúlott csere-érett lánc okozhatja ezt a problémát ?

(#71857) HoaryFox válasza petya80 (#71856) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Ha jól látom, akkor lehet, mert a lánc hajtja meg azt is, ergó előfordulhat, hogy nem tud elegendő nyomást létrehozni

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#71858) Markizmark válasza HoaryFox (#71857) üzenetére


Markizmark
addikt

Gondolom hidraulikus feszítésű a lánc, és alapjáraton az elégtelen olajnyomás nem tudja rendesen feszíteni emiatt csapkolódhat és zajos lehet.

(#71857) llwynog Ha tényleg nyúlott a lánc és az hajtja a szivattyút, attól még nem forgatja lassabban, mintha feszes lenne.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#71859) HoaryFox válasza Markizmark (#71858) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Elnézést :R

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#71860) mohabá 007 válasza _seth_ (#71850) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Igen. :K Ha már így kézre esik,én megcsinálnám,sima lesz a felület,a tömítés széle jobban tud tömíteni.Nem kötekedni akartam, :N csak azért szóltam,hogy ne hagyd,hogy tovább romoljon a helyzet,ha lehet gyógyítani is.Én is a rózsaszínű alubarát fagyállót rakok bele. ;)

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#71861) Calogero válasza senzaj (#71813) üzenetére


Calogero
addikt

Ez gyári betegség... ha van kupak akkor is rozsdásodik....
Az enyémbe is állt mindig a víz.

Kupakot bontóba keressél vagy marad az Opel szerviz.

[ Szerkesztve ]

(#71862) mohabá 007 válasza _seth_ (#71855) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Az epoxy legalább annyit elárul magáról,hogy hő,és vízálló,viszont a kötési idő hosszabb,mint a másiknál,Az meg nem mondja magáról,hogy mit tud.Kár,hogy amit elsőre linkeltél,nem kapható.

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#71863) _seth_ válasza mohabá 007 (#71862) üzenetére


_seth_
veterán

Bementem a bárdiba és végül ezt hoztam el. Ez tűnt a legjobbnak és a legnagyobb hőterhelést is ez bírja el, 150 fokig nincs vele gond. Mindjárt neki is állok ragasztani :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#71864) Gabika75 válasza mrx1212 (#71843) üzenetére


Gabika75
csendes tag

Szívesen. Utána meg kívánok sok unalmas, eseménytelen ugyanakkor élvezetes kilométert.

MI vagyunk a lovagok akik azt mondják:NÍÍÍÍÍÍ !!!

(#71865) #81556480 válasza _seth_ (#71863) üzenetére


#81556480
törölt tag

Elvittem telefonon a hengerfejed fényképét autószerelő haveromhoz ( profi szakszervizben dolgozott, most jól menő vállalkozást üzemeltet) ő azt mondta a paszta amit ő használ 16e ft egy tubussal, azzal kenné be, de nyilván Neked nincs olyanod így amiket linkeltél az is megfelelő ha visszacsiszolod, de nagyon oda kell figyelni hogy jó legyen. Viszont ő inkább nem is kenné be ezeken a helyeken mert ezt simán megfogja a tömítés is, mivel olyan helyen vannak.

(#71866) _seth_ válasza #81556480 (#71865) üzenetére


_seth_
veterán

Csiszoltam rajta kicsit, megkapargattam, alkohollal áttöröltem amennyire lehetett, most szárad, valóban nem vészesek, de ennyi még éppen belefér, egyébként úgy tűnik, hogy egész szépen ragad, egy fém lappal a felesleget lehúztam róla, így síkban van teljesen, ártani biztosan nem fog (max nem is használ :D ).

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#71867) Doggy dog válasza Calogero (#71861) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Ma néztünk be a kupakok alá.Szemből jobb oldaliban volt 1 kis víz.Másik száraz volt.
Kompresszorral kifújtuk,áttöröltük.Majd bekente a szerelő srác gépzsírral,sötétszürke színe volt.
Felületi rozsda volt benne.Csavar,menetek épek.
Többszöri figyelmet érdemel,hogy ne romoljon a helyzet.
Ma volt egy nagyobb update.
Első-hátsó tárcsafékek+betétek+fékolaj.
Mind Ate.
Illetve cserélve lett a lapos szíj és szervó olaj is.
Olajokra bőven ráfért a csere!
Idén váltóolaj cserét is beiktatunk.

[ Szerkesztve ]

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#71868) KrAt válasza _seth_ (#71834) üzenetére


KrAt
veterán

Mennyibe fájt, ha lehet tudni? :)

Ha elkezd majd sok olajat enni az X16XEL, akkor lehet, elgondolkozok rajta (még egyelőre elvileg nincs ilyen problémám.. :) )

(#71869) AMD Power válasza Markizmark (#71852) üzenetére


AMD Power
titán

Sorry de csak most volt időm átolvasni. Szép kis lista.... De ezeknek a nagy része főleg esztétikai beavatkozás! :) Az autó biztos, hogy meghálálja ezeket. Főleg ha sokat mész vele akkor meg főleg kell neki a törődés.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#71870) Markizmark válasza AMD Power (#71869) üzenetére


Markizmark
addikt

Valóban elég sok esztétikai beavatkozás volt idén, mert szerencsére motorikusan komolyabban nem igényel javítást. Tavaly is volt néhány javítás nyáron, a legkomolyabb közülük a hátsó lengéscsillapító fészkének kicserélése volt (flexelés, hegesztés), mert meg szerettem volna előzni a csillapítók beszakadását. Ezzel együtt betettem hátra 2 új csillapítót is.

Mióta megvettem (3 éve) rengeteg időt töltöttem a kipofozásával, vadásztam a bontott jó állapotú cuccokat. Az árának kétszeresét biztos rálocsoltam már. Sajnos eléggé lelakva vettem meg, felsorolni is nehéz lenne mi mindent javítottam már meg és cseréltem már ki, vagy szereltem be utólag.

Sajnos az idő vas foga több helyen kikezdte szegényt. Még nem döntöttem el, hogy belevágok-e a lakatolásba, vagy 2018 végén már nem viszem el több műszakira és lecserélem ... pont 20 éves lesz.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#71871) _seth_ válasza KrAt (#71868) üzenetére


_seth_
veterán

33 volt a munkadíj, ez egész jó árnak számít, legalábbis ahhoz képest amit ismerőseimtől hallottam. Igaz nem is volt vele semmi extra művelet.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#71872) AMD Power válasza Markizmark (#71870) üzenetére


AMD Power
titán

Nálam is most lesz májusban 3 éve ,hogy vettem a gépet. Én szinte "semmit" nem költöttem rá a kötelező cseréken kívül. Nagyon nagy szerencsém volt/van vele. Igy nagyon fogom sajnálni ha el kell majd adnom. Bár az is tény ,hogy bárki is veszi meg jól fog járni vele. Az eladást én is mint irtam már jövőre tervezem. Nyáron vagy tavasszal. Jövőre már tényleg elég sokat kéne költenem már rá. Azt viszont már nem én szeretném majd elvégeztetni rajta. Azt a pénzt inkább már az utódra költeném el. :K

Viszont én soha semmi "extra" dolgot nem költöttem rá igy nem is áll benne "felesleges" pénzem. Amire nekem volt igényem az változott. De nem sok. Igy nem lesz akkora bukó majd ha eladom.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#71873) Markizmark válasza AMD Power (#71872) üzenetére


Markizmark
addikt

Ami az enyémbe "extra" be lett építve az egy jó menetfény szett, gyári ködlámpák, gyári első elektromos ablakok, csomagtér kp.zár és bluetooth kihangosítós rádió 2 új első hangszóróval. A többi pénz nagyrészt helyreállításra ment el. Olyan dolgokra, mint lógó tetőkárpit, repedt index búra, törött tükör borítás, repedt bal hátsó lámpa, rossz fényszóró magasságállító motorok, kutya rágta antenna, rossz ablakmosó motor, csattogó hidrotőkék, hullámos levélrács miatti beázás... Volt még 1000 ilyen apróság, ezért nem is folytatom.
Ja meg vettem 4 opel lemezfelnit és 1-1 garnitúra új nyári-téli gumi szettet. Gumishoz max centiroztatni járok.

Viszont nem sajnáltam helyrerakni, mert én használom, én nézegetem és én akarom magam jól érezni benne.
Nincsenek extrák, de legalább rendben legyen ami benne/rajta van.
Éppen ezért nincs is értelme számolgatni mennyit költöttem rá és mennyit bukok majd rajta. Az idegeskedésen kívül hasznát nem látom. Egyáltalán nem vezetek vele kapcsolatban semmilyen költségtáblázatot. A fogyasztást figyelem, hetente tankolok 35 litereket. De ezt is csak azért tartom számon, mert ha drasztikusan megnövekszik a fogyasztás, akkor az hibára utal.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#71874) AMD Power válasza Markizmark (#71873) üzenetére


AMD Power
titán

Persze. Én mondjuk vezetek róla nyilvántartást, de nem azért ,hogy a vérnyomásommal játsszak! :) Az meg persze ,hogy kinek mi az igény szintje ez egyéni és szubjektív. De az fontos persze ,hogy az ember jól érezze magát a gépben. De ez a szint mindenkinél más.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#71875) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Urak!
Ez az elszíneződés mitől ilyen és normális-e?
[link]
[link]
[link]
[link]

(#71876) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Mi a trükk?

Gyanúsan jó árban van, vagy csak én látom így?
Persze ha elhisszük ami le van írva ;]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#71877) B-L-A-C-K válasza Motion_Blur (#71876) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Annyira nagyon nincs ár alatt, ha valós km van benne, és tényleg egyben van érdemes megnézni ha ilyet akarsz, elég szép a belseje, és minden van benne.

(#71878) HoaryFox válasza zolikaDB (#71875) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Nem eszegeti a vizet vagy nem zavaros a víz vagy az olaj?

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#71879) KrAt válasza zolikaDB (#71875) üzenetére


KrAt
veterán

Az enyim is pontosan ilyen, szerintem abszolút normális (ott nincs megköszörülve a tengely / támasztója)

(#71880) Luck Dragon válasza Motion_Blur (#71876) üzenetére

Milyen hosszú egy Igsi kombi? Es milyen széles, sajnos telefonról nem tudok utána nézni.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#71881) Motion_Blur válasza Luck Dragon (#71880) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Teljes hossz: 4913 mm
Szélesség behajtott/kihajtott tükrökkel: 1858 / 2084 mm

B-L-A-C-K: félek kicsit a nagy önsúlytól, egyelőre opció, 2.8M-ig nézelődők

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#71882) B-L-A-C-K válasza Motion_Blur (#71881) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Miért félsz tőle? A 160 paci szépen viszi a kocsit, nekem is ilyen van.

(#71883) zolikaDB válasza HoaryFox (#71878) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mindig is ilyen volt. Egy gramm vizet nem eszik, ja es olajcsere most volt.
Vizem: [link]

(#71884) Ferike81 válasza Motion_Blur (#71881) üzenetére


Ferike81
senior tag

Az önsúlynak csak örülj! Tudod, "az erősebb kutya b.szik". Nekünk mindkét Insi 160lovas, bár automata, de nagyon jól viszi az autót. És mivel van súlya, ezért, ha valaki nekimenne akkor nagyobb eséllyel száll ki belőle az ember, mint egy 1200 kg-s autóból. Én emiatt is biztonságosabban érzem benne magam. És az a panorámatető is nagyon jó. Kár hogy nekünk egyikben sincs. :(((

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#71885) Luck Dragon válasza Motion_Blur (#71881) üzenetére

Köszönöm szépen 😊

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#71886) amargo válasza Motion_Blur (#71876) üzenetére


amargo
addikt

Nekem is gyanúsan olcsó, de ettől még egy megnézést mindenképpen megérdemel (!), mert elég pengén néz ki. Főként az a panorámatető valami eszméletlen jó és ebbe minden extra benne van. Durva.
Amit próbálj meg mindenképpen, hogy egy szervizben leinformálni, meg a km-t lekérdezni a nyilvántartóból.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#71887) mohabá 007 válasza zolikaDB (#71875) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Lőttem egy képet,hogy érthetőbb legyen amiről beszélek :D

Neked a nyillal jelzett résznél van a barna színű motorolaj ráégés a vezérműtengely bütykök szélein.Ez azért tud ott maradni,mivel a bütyök két széle le van sarkalva,(a képen is látszik)ezért nem érintkezik fémes felülettel(hidrotőke)ezért tud lassan,idővel az olajpára,olaj ráégni.Szerintem ez azt is jelzi,hogy nagyobb meleg oldali viszkozitású olajat kér.( pl:5-30 helyett 5-40) ;)
(ez most az olajcsere óta ilyen,vagy csak most vetted észre?)

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#71888) Motion_Blur válasza amargo (#71886) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Csak Cosmo felszereltséget nézek, így is szűrök hahun.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#71889) Vgabor92


Vgabor92
tag

Sziasztok!

Dízel kombi J Astrakat nézegetek az erősebbik 1.7-es és a kétezres motorral. Jobban hajlok a nagyobb motor felé a kocsi önsúlya miatt, illetve mivel sokat járok a 4-esen legyen elegendő erő az előzésekhez.
Valakinek van tapasztalata ezekkel a motorokkal? típushibák, költségek?
Magával az Astrával?
A 140 lóerős turbós benzinessel van tapasztalatom, de a dízelekkel nincs astra fronton.
Köszönöm előre is a hasznos tippeket.

(#71890) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Urak!

Mibe szokás áztatni a felületi rozsdás tőcsavarokat, hogy leoldódjon a dzsuva?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#71891) amargo válasza Motion_Blur (#71888) üzenetére


amargo
addikt

Nekem a J Astram volt ennyi, sőt kicsit drágább is volt. Az is cosmo és bi-xenon, kicsit fiatalabb ugyan, de azért ez sokkal full extrásabb, meg még is csak egy insignia. Érdemes megnézni, de mindenképpen állapotfelmérést kérjél.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#71892) Luck Dragon válasza Motion_Blur (#71876) üzenetére

Ha ennyire jó ez a németből behozott csoda, akkor miért adják el, mi lehet ennek az oka?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#71893) Motion_Blur válasza Luck Dragon (#71892) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Passz, még egyelőre nézelődök, nyilván magyar autót szeretnék valós km-el, tisztességesen szervizelve.

De ez kb. 100-ból 1 autó... na ezt kell megtalálnom..

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#71894) Luck Dragon válasza Motion_Blur (#71893) üzenetére

Ne add fel, és a végén happy end lesz.
Blackkel szinte egy időben kezdtük el keres tavaly autóinkat. És az sem volt két perc. :) Igy csak biztatlak arra hogy légy alapos, kekkh,állapot felmérések sorozata,stb.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#71895) _seth_ válasza _seth_ (#71871) üzenetére


_seth_
veterán

A fém ragasztó megkötött a hengerfejen, finom csiszolópapírral átmentem rajta, így olyan sima mintha az a saját anyaga lenne, és egész keménynek is tűnik.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#71896) zolikaDB válasza mohabá 007 (#71887) üzenetére


zolikaDB
veterán

Szerelo par alkalommal 10W-40-el etette, utana en csak 5W-30-at tettem bele (dexos2), most pedig 0W-30.
Amugy miota nalam van, ilyen, csak kb. most jutott eszembe megkerdezni :)
Viszont aposome femtiszta... Ő MOL Essence 10W-40-et tesz a sajatjukba, 14 eves a kocsi, 2 eves koruk ota van naluk. Nagyon keveset es faluban mennek vele... Ugyanugy Z14XE. Holnap lefotozom.

[ Szerkesztve ]

(#71897) mohabá 007 válasza zolikaDB (#71896) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Nincsen semmi gond.Ilyen akkor szokott lenni,ha rendszeresen hosszabb távon van használva az autó,és akkor a forróbb olajpára jobban rá tud égni.Nekem valszeg azért nincs,mert többnyire rövid távon használom,csak hébe-hóba van egy egy hosszabb táv,mint az apósodnak.Nekem eddig GM5W-30 volt benne,most meg azt mondtam,hogy jó ebbe a Mannol extreme 5W-40 is.

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#71898) mohabá 007 válasza _seth_ (#71895) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Jó lesz az,rosszat nem tettél vele. ;) Elmondhatod:"Én minden tőlem telhetőt megtettem,ettől többet már nem tudok" :))

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#71899) AMD Power válasza mohabá 007 (#71897) üzenetére


AMD Power
titán

Nálam a gép ezt a Majmok 5W40 nagyon szereti. Szinte nem is fogy belőle.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#71900) mohabá 007 válasza AMD Power (#71899) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Azért nem fogy,mert nem szereti,enné,ha szeretné. :DDD (vicc vót) :K

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.