Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) neduddki válasza fero02 (#17000) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ellntets odal:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#17002) fero02 válasza neduddki (#17001) üzenetére


fero02
veterán

Jászsági vagy netalán? :U

(#17003) neduddki válasza fero02 (#17002) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

szulonfalum jaszsag legeszakibb telpukese:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#17004) zolikaDB válasza fero02 (#17000) üzenetére


zolikaDB
veterán

Hű, b.szki, kis kenyérkeresőd megfeneklett :O

(#17005) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

ma mentem egy kisebb kört az asszony astrájával a városban. amennyire le vannak itt takarítva az utak, összevissza járt alattam az autó.
a probléma az, hogy ezt élveztem :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17006) KrAt válasza bambano (#17005) üzenetére


KrAt
veterán

Én egy Hiace-el pörögtem tesómmal (csaj, és nem volt része eddig ilyenben :D) a parkolóban.. Később már egy kis nézőközönségem is volt, ahogy minden kanyarba lapjával mentem be :D

(#17007) bambano válasza KrAt (#17006) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

anno a kedvenc kacatkereskedőm boltja előtt volt egy bazi nagy beépítetlen telek. hasonló helyzetben egyszer egy fél órát rodeóztam ott, utána mentem be a bót'ba. Mondom a titkárnőnek, hogy jó kis idő van, mire a csaj: az előbb egy őrült egy fél órán át csúszkált össze-vissza. Mondom ahha, én voltam :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17008) zolikaDB válasza KrAt (#17006) üzenetére


zolikaDB
veterán

A Hiace az pont hátsókerekes :)

(#17009) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

snowpel lol :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17010) fero02 válasza zolikaDB (#17004) üzenetére


fero02
veterán

Szerencsére nem kenyér kereső és nagy baj se lett.

Egy bontott fehét sárvédő (7k), egy új dobbetét lemez (2k) és hétfőn egy biztonsági futóműbeállítás lesz (nem tudom mennyi). Ja meg az autómentőnek fizettem egy 5öst, amiért kicsörlőzött.

(#17011) AMD Power


AMD Power
titán

Óriási veszteség az Opelnél

Hosszú távon ez így nem lesz valami jó.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#17012) Calogero válasza AMD Power (#17011) üzenetére


Calogero
addikt

Pedig a magyar vásárlók minden megtetettek hogy ne így legyen:

Az Opel a magánvásárlók kedvence

(#17013) AMD Power válasza Calogero (#17012) üzenetére


AMD Power
titán

Igen ezt én is tudom, de sajnos a Mo-i piac globálisan semmi.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#17014) degu


degu
senior tag

Mondjatok mar valamit...hozzaerto *tagtarsak*!
Lekonyult az akksim,es a nagy hidegben nem indult az Opel Astra Combim!
Feltoltottem /a mindket sarujarol levalasztott akksit!/ majd masnap reggel rovid inditozas utan felporgott a motor,majd leallt,,,de ugy mint ha az immobilizer tiltotta volna le. :FEzt tobbszor eljatszotta.
Elovettem a tartalek kulcsot,hatha az *azonosito chip* serult a slusszkulcsba,ekkor elindult a motor,de *tarakirozott,doglodott,nem vette fel a fordulatot,es /uresben/ gazadas utan leallt?! :W
Fel ora mulva elindult,igaz,hogy leallt egyszer,de ujrainditas utan ment,de mint ha egy henger kihagyott vona.Bemelegedes utan /es azota/ semmi problema.
Mi a fene tortenhetett ezzel a szuper megbizhato kocsival?
Tudni szeretnem,mert ciki lenne,ha az eletembe eloszor...otthagyna valahol! :Y

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#17015) hvb


hvb
tag

Hi,
azt kérdezném, hogy a B Vectra első ajtajának magasságán lehet e állítani? Kicsit nehezen záródik és azt vettem észre hogy kb. 2mm-rel lejjebb van mint a hátsó ajtó.
Van valami megoldás rá?

Üdv

zs.

(#17016) Cola111 válasza degu (#17014) üzenetére


Cola111
aktív tag

Valószínű az akkumlátorod rossz, ha 20-30 perc járás után sem indul be utána, akkor érdemes újat venni.

(#17017) aphra2 válasza hvb (#17015) üzenetére


aphra2
aktív tag

Gyárilag fix , hegesztve van az oszlopra, 2 dolog miatt lóghat , törött volt és nincs jól visszanyomva-húzva az ajtóószlop , vagy az ajtócsapszeg kopott és azért lóg, csapszeg csere javíthat a dolgon.

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#17018) degu válasza Cola111 (#17016) üzenetére


degu
senior tag

Mondtam,hogy siman elindult,tobbszor egymas utan a motor,de ugy allt le,mint amikor az immobilizer letilt! :W

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#17019) sziada5925 válasza degu (#17018) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Hibakódot tudsz kiolvasni? G Astráról van szó?

Üdv: Ádám

(#17020) degu válasza sziada5925 (#17019) üzenetére


degu
senior tag

Nem tudok kiolvasni,de az sem er sokat,mert nalam soxor kigyulladt a motorhibat jelzo sarga jelzes,es elkezdtek a szakszervizben csereberelni az alkatreszeket /sortomites,alapjarati szabalyozo,gyujtokebelek,gyertyak,gyujtotrafo,stb. 75.000.-Ft-nal abbehagytam!/
Azt mondta a szervizvezeto,hogy az a hibakod,amit kiolvastak kb. 4-5 fele hibat jelenthet... :Y
Egyebkent 2001-es NZ tipus

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#17021) #TOTTI válasza sziada5925 (#17019) üzenetére


#TOTTI
őstag

GTC-nél úgy kellet, hogy fék és gáz be tövig és ráadod a gyújtást!

(#17022) sziada5925 válasza #TOTTI (#17021) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Ez igaz, ezért is kérdeztem a típust. A leírásából vagyis az NZ-ből arra következtetek, hogy F Astra, azzal még nem volt dolgom, így nem akarok okoskodni, de utánanézek, hogy hogyan lehet kiolvasni házilag.

Üdv: Ádám

(#17023) vhunor


vhunor
őstag

C Vectra esetén találkozott már valaki olyan hibával, hogy az olajpumpa hibajelzője random világít? Néhány napja kezdte, de nem folyamatosan ég, hanem véletlenszerűen... Meg tudom valahogy otthon állapítani, hogy tényleg baj van-e, vagy vigyem szervizbe? Esetleg alacsony olajszint miatt is világíthat? (Bár a pálca alapján ok ez a része).

(#17024) Jofi81 válasza degu (#17020) üzenetére


Jofi81
őstag

Nálam a hűtés visszajelzője gyullad fel nagyon sokszor, de néha a motoré is. Több szerelőnél is járt már, de nem jöttek rá az okára. Úgyhogy azt hiszem, megtanulok vele együtt élni. X16XE

(#17025) bambano válasza vhunor (#17023) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

igen, nagyon rossz és nagyon jó minőségű motorolajnál, motorolaj-típus váltásnál.
mondjuk nekem alacsony fordulaton világított. első próbálkozásként olajnyomás szabályzó pucolás javasolt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17026) degu válasza sziada5925 (#17022) üzenetére


degu
senior tag

Csak az a ciki,hogy valami csak van,mert nyaron,amikor nagyon meleg van,nagy gaz utan egyszeruen leall a motor! :W
Negyed ora,felnyitott motorhaztetovel,es lehet tovabb menni! :Y Hol itt a nemet alapossag? Hat ez nem egy gumimotoros gyerekjatek! :(

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#17027) sziada5925 válasza degu (#17026) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Ezért is írtam, hogy próbáld meg kiolvasni a hibakódot otthon (legalább nem kerül pénzbe), találtam egy leírást: [link]
Kép a rövidre zárandó érintkezőkről: [link]

Üdv: Ádám

(#17028) degu válasza sziada5925 (#17027) üzenetére


degu
senior tag

Koszi a segitseget,el is mentettem a kodtablazatot,de annak ellenere,hogy kb.10 eve szerelek Opelt,felek a szamitogepvezerlesbe belebabralni,mert ha eltevesztem,vagy rovidre zarok valamit,akkor felek,hogy ugrik a szamitogep,ami anyagarba 150 rugo! :Y
Mit tanacsolsz?
Meg merjem kockaztatni?El tudom rontani,vagy tulspilazom? :F

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#17029) sziada5925 válasza degu (#17028) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Szerintem kis odafigyeléssel meg lehet csinálni. Az első G Astráknál is hasonló módszerrel kell rövidre zárni két érintkezőt, ott általában működtek.

Üdv: Ádám

(#17030) TasiA válasza degu (#17028) üzenetére


TasiA
senior tag

Az ott a diagnosztikai csatlakozó, azt nem nagyon lehet elrontani, ott csak lekérdezni lehet, amit a vezérlő eltárol.. A te motorodhoz kb 10 ezer forint egy másik vezérló használtan.

(#17031) degu válasza TasiA (#17030) üzenetére


degu
senior tag

A *vezerlon* a szamitogepet erted?

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#17032) zsolthee


zsolthee
senior tag

Sziasztok!
Véleményetekre lenne szükségem.
Most szándékozok fehér színűre fújatni egy Corsa GSI felnit. (a kép illusztráció :) )Egy fehér Astra-ra fogom feltenni a megfelelő méretű gumikkal.
A csavartakaró műanyag fedelet milyen festékkel tudom tartósan és szépen lefesteni?
Ha meg van a felni színének RAL száma akkor kapok ugyan olyat színű festékspray-t a boltban?
Ez mondjuk már csak ízlés kérdése, de azért kíváncsi vagyok mit mondtok:
Hülyén nézne ki, ha a kupak vagy csak az opel felirat más színű lenne?

(#17033) TasiA válasza degu (#17031) üzenetére


TasiA
senior tag

számítógép otthon van :P :B amúgy igen ;)

(#17034) degu válasza TasiA (#17033) üzenetére


degu
senior tag

O.K.!
/Csak nem tudom,hogy akkor a szarvizbe miert ijesztgettek a 150 rugoval? :F /

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#17035) fero02 válasza degu (#17034) üzenetére


fero02
veterán

Mert látják, h láma vagy a témához és le akarnak húzni. :R

(#17036) TasiA válasza degu (#17034) üzenetére


TasiA
senior tag

Mert, ha ott veszed meg új áron, akkor biztosan van annyi. Viszont a 8 szelepes 1.6-os motorból annyi van mint égen a csillag, biztosan nem vennék újat.
Amúgy milyen szakszerviz ijesztget? Voltál már szervizben az autóval és továbbra is fenn áll a hiba? Vagy arra mondták, ha kiolvasod a hibakódot?

[ Szerkesztve ]

(#17037) degu válasza TasiA (#17036) üzenetére


degu
senior tag

Hat ez 1,4-es motor.Valoszinuleg hasznaltan olcsobb a szamitogep,de nem sokkal-ha tuti,hogy jo!
/Fenyszorot vettem hasznaltan,es nem volt annyira olcso/
Voltam a budaorsi,a kerepesi-uti,es a halasztelki Molnar Opel szakszervizbe,de ez meghaladta eme reprezentativ szakembergarda kepessegeit!
Volt,hogy a szervizbol elhozva,2 km megtetele utan gyulladt ki ismet a motorhiba-lampa.
Most mar lesz*rom,de lehet,hogy egyszer csak otthagy valahol.De nem szallok be a hintaba a /szerviz magasan kvalifikalt szereloinek kiserleteibe/,akik uj aron,sorba csereberelik ki az alkatreszeket,amikrol kesobb kiderul,hogy nem az volt a rossz! :W
Most ott tartok,hogy nyaron,a nagy melegbe,ha leall a motor,pihenek en is,meg a kocsi is negyed-fel orat,es megyek tovabb,amig ismet le nem all.... :( /Szerencsere ez csak nagy melegben,es nagy gazzal valo tartos haladas utan ugrik be/

[ Szerkesztve ]

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#17038) wwhy válasza degu (#17037) üzenetére


wwhy
veterán

talán ez a szaki a megoldás

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#17039) TasiA válasza wwhy (#17038) üzenetére


TasiA
senior tag

NZ-t írtál csak, tippeltem az 1.6-ra. Hidd el, a 150 ezertől sokkal olcsóbb egy vezérlő, ( legalább 1 nullával kevesebb) Amúgy most ez pontosan akkor milyen autó, milyen motorral? F Astra C14NZ, de inkább X14NZ, (ha már 2001-es)?

(#17040) TasiA válasza TasiA (#17039) üzenetére


TasiA
senior tag

és ami kimaradt, mi volt a hibakód , amit kiolvastak?

(#17041) degu válasza TasiA (#17039) üzenetére


degu
senior tag

Opel Astra Caravan,es a forgalmiban van az,hogy a motor kodja X14NZ
Ha jol emlekezem,az alapjarati fordulatszam nem megfelelo-hibat irta ki,de ugye az lehet 4-5 fele okbol./Fals-levegot sziv valamelyik tomites,alapjarati fordulatszam-szabalyozo,gyertya athuzas,gyertyakabel repedezett,es itt jonnek a szinte vegtelen lehetosegek:
gyujtaseloszto,gyujtotrafo-zarlat/athuzas,stb.
En az elso negy variaciot fizettem ki! De nem ott volt a hiba! :W /Itt fogyott el a penzem,es a turelmem/
Ha jol emlekezem,meg a vezerlot is csereltek /ami a gyujtotrafo alatt van?!/
De akkor mi a szamitogep?/ETC-vezerlokeszulek?vagy a *kozponti reteszelo*?

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#17042) TasiA válasza degu (#17041) üzenetére


TasiA
senior tag

gyujtás alkatrészeket innen vegyél Én vetem olcsó, aztán drága kábeleket boltból, végén már megvettem a 20 ezres szettet, de 10-12 hónapnál nem bírták tovább. Vettem innen töredék pénzért és több mint 2 éve semmi gond, többszöri ki be húzogatás, gyertyacsere után. Így hirtelen nincs ötletem mi okozza a hibát.

(#17043) degu válasza TasiA (#17042) üzenetére


degu
senior tag

Hat ez tenyleg jo tipp! Koszi... :R

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#17044) tomyoy válasza TasiA (#17042) üzenetére


tomyoy
senior tag

köszi a linket, cserés lesz a gyújtókábel szettem, a gyertyánál a hővédőcsőnél szépen körben áthúz a hengerfejre a 2-3 as hengernél, ráadásul 2 kábelnek csak a fele van meg mert egyszer belelógott a radiátor ventilátorba és ledarálta:D

nyiknyiknyiknyik

(#17045) Bozso68


Bozso68
senior tag

Szevasztok!

A 2006-os Astra H Caravan-om bal hátsó ajtajában megadta magát az ajtózár.
Felhívtam egy bontót, aki három fajta zárat emlegetett, hogy diktáljam be, milyen felirat van rajta, az alapján tudja küldeni.
Az ajtóm bezárt állapotban van, nem szeretném még egyszer szétbontani, csak ha már itt az alkatrész.
Tudna valaki segíteni valamilyen katalógusból, hogy milyen betűket diktáljak be neki?
Esetleg ténylegesen több, más módon működő széria van (bár nekem ez nem valószínű) ?
Ezt a képet találtam az alkatrészről, de sajnos ez jobb oldali, de tisztán látszik a szöveg.

Előre is köszi a segítséget:
Zsolt

(#17046) Calogero válasza Bozso68 (#17045) üzenetére


Calogero
addikt

Biztos hogy az ajtó zár rossz?

Lehet csak eltörtek a hátsó ajtódnál a kábelkorbácsban a vezetékek, ( H Astra betegség) és nem kap áramot a zár.

(#17047) Bozso68 válasza Calogero (#17046) üzenetére


Bozso68
senior tag

Már volt szétszedve, tuti a zár esett szét, már vajákolt rajta egy szerelő ismerősöm, egy hétig működött is.
A központit nyitva-zárva egyszerre kattan az összes zár, és a bal hátsóból, mintha külön életet élne, egy pillanattal később jön egy kattanás.

(#17048) degu válasza Bozso68 (#17047) üzenetére


degu
senior tag

Akkor az is lehet,hogy *szorul*!
Nem neztem meg a szerkezetet,de biztosan van benne egy mozgo alkatresz,ami megszorulhatott. :K

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#17049) zsolthee


zsolthee
senior tag

Sziasztok!

Kedden volt az autóm ('92 AstraF, C16NZ) szerelőnél és kicserélte a gyújtáselosztó.
Ma kicsit hosszabb távra jöttem vele és azt vettem észre, hogy egyesben akár le is padlózhatom mert erőtlenül indul. (előtte azért ki is kapart a drága ha durváskodtam vele).
Szóval nagyon lomha, mintha egy öreg dízelt vezetnék.
Lehet, hogy csak az előgyújtáson kell állítani?
(Még a szelepfedél tömítés lett cserélve de annak semmi köze hozzá)

(#17050) freaghill


freaghill
őstag

Hali!

Adott egy gyári E Kadett, sima kipuff, csak egy kis toldat van rajta, amitől egy kicsit duruzsol a kocsi. Ha esetleg fúrnánk rá lyukakat akkor dobna valamit rajta? Valami tipp, mire figyeljünk?:DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.