Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70601) diegho


diegho
nagyúr

A kulcsos kérdés folytatásaként tehát, ha megveszem ezt a belső részt és ezt a házat akkor csak ki kell vágatnom valahol, beteszem a gyújtáskapcsolóba és már mehet is?

(#70602) Louies válasza #45553408 (#70600) üzenetére


Louies
tag

Na ez kell nekem is. :R :R

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#70603) AMD Power válasza Luck Dragon (#70597) üzenetére


AMD Power
titán

Főleg az enyém... mind a kaszni mind a motor eredeti német Opel.

WZP Elhiszem ,hogy tartós. De a szépség szubjektív. Ott látszik egyedül a G Astran ,hogy 1998 adták ki belőle az elsőt.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#70604) Luck Dragon válasza AMD Power (#70603) üzenetére

Gondolj bele, hogy minden évben futóműves lenne a kis astrád, mint a 206- vagy a boxer. :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#70605) adorjant válasza diegho (#70601) üzenetére


adorjant
senior tag

Nem,fel kell tanítani a kulcsot opcommal/tech2-vel. Az immo chipet kihagytad a számításból :)

(#70606) Findzs válasza dsteve1 (#70581) üzenetére


Findzs
addikt

Nekem h astranal volt zar gondom
A bal hatso nem zarodott be. Ott az volt a baj hogy a kabel feszult az ajto nyitasakor, tipushiba.

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#70607) Findzs


Findzs
addikt

Sosem voltak szimpatikus autok a franciak.
Ismerosnek csaladtagnak is volt mar nem egynek es mindig csak szidtak es bantak hogy megvettek.
Es mint auto javito cegnel dolgozo en is azt latom hogy azokkal van a legtobb baj.

Ezek utan hogy oruljek neki hogy pont a franciak vettek meg az opelt?
A k lesz az utolso normalis astra :(((

Csak azt nem ertem hogy lehetett veszteseges mikor hazankban is mindig eleg jol szerepelt az eladasi listakon.
Talan tul sok a vezeto beosztasu penznyelo munkatars?

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#70608) Calogero válasza Findzs (#70607) üzenetére


Calogero
addikt

GM többi márkái benyelték a profitot... Buick, Chevrolet, GMC, CADILLAC

Holdennel vajon mi lesz?, Mert ugye az Opel és a Vauxhall került a franciákhoz.

[ Szerkesztve ]

(#70609) Doggy dog válasza dsteve1 (#70563) üzenetére


Doggy dog
senior tag

H-nál típushiba a hátsó ajtóknál a vezetékszakadás.

@ AMD Pover helyi topikban van egy srác,ő bérautókkal is foglalkozik. Csak Lacetti kombiból áll a "flotta".
És mind benzin-gázüzemű! Rengeteget megy velük ő is.Igazi országjáró,van hogy napi 1000km felett megy.
Nagyon meg van velük elégedve.Holnapján még kifejezetten reklámozza az autógáz költséghatékonyságát!Gyors kikerestem:
" Az átlagos fogyasztás gázból szabálykövető tempó esetén
9.5 liter/100km, azaz 200Ft/ liter árral kalkulálva (Szinte egész Európában lehet ennyiért tankolni)1900Ft/100 km költség, jelen áron számolva "

@ Luck Dragon sajna hol ez hol az jött a H-nál,de pozitívan állok hozzá! :K Csak bosszantó. Eddig ez a harmadik hibája! Az előző kettő kijött 60ból,ami azért nem olcsó,mert megmaradhatott volna zsebben,de nem is drága.Mostani problémánál is remélem,egyenlőre úgy is tűnik,hogy nem lesz drága mulatság.
Jobb,mint egy olajfaló motor,kettős tömegű,vagy DPF probléma!

[ Szerkesztve ]

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#70610) HoaryFox


HoaryFox
Topikgazda

Francia témához: véleményem szerint amíg külön márkaként fogják kezelni az Opelt, addig nem lesz itt gond. Majd ott kezdődik el a gond, amikor vegyítik az alkatrészeket és jönnek az öszvér megoldások.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#70611) mohabá 007 válasza Doggy dog (#70609) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Te jó ég!!!Még még most sincs kész? :F

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#70612) ufonauta válasza HoaryFox (#70610) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Ehe.. nekem azt mondták, hogy hó közepén kerül gyártásba az autóm. Ha csak egy francia ránéz máris visszamondom, oszt veszek egy trabantot. :D

(#70613) AMD Power válasza Doggy dog (#70609) üzenetére


AMD Power
titán

Nagyon vegyesek a vélemények róla. Vagy nagyon dicsérik vagy pedig nagyon lehúzzák. Szerintem ez megint az a típusú autó amit nagyon ki kell fogni.

Luck Dragon Arra én nem vágyok köszönöm! :)

llwynog Még jó pár évig biztos független lesz. 2020-vagy 2022-ig biztos. Azért mert Crossland kap egy Peugeot alvázat még nem lesz francia.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#70614) WP14


WP14
őstag

Kulcsházak!

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#70616) WP14 válasza #45553408 (#70615) üzenetére


WP14
őstag

Igaz, viszont akadnak olyanok, (pl. én) akiknek nincs bankokkal semmiféle kapcsolatuk, azaz se számlájuk, se bankkártyájuk, se semmijük, így nem vészesen sok az a 4000 ft ;]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#70618) WP14 válasza #45553408 (#70617) üzenetére


WP14
őstag

Köszi a felajánlásodat, de nekem megfelel a nem bicska kialakítású gyári kulcsom :R
Számomra nem jelent semmiféle előnyt, ha bicskakulccsal indítom, tárolásával sincs bajom, van rajta nyakbaakasztó. :D

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#70619) Doggy dog válasza mohabá 007 (#70611) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Írtam hétvégén,hogy sajna nincs.Hétfőre (03.13.) tudja vállalni leghamarabb.
De köszönöm a kitartó segítségedet! :R

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#70621) B-L-A-C-K válasza #45553408 (#70615) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Jó üzlet, nagy mennyiségbe gondolom megrendelik ~500Ft-os darabáron, és eladják 4 ezerért...:)

(#70623) B-L-A-C-K válasza #45553408 (#70622) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Persze, nincs ezzel baj, csak mondtam jó kis üzlet ez, de míg így is jóval jobb mint 50 ezerért márkaszervizben...:)

Tényleg de így már akkor végül is nem gyári kulcs lesz így, vagy hogy van ilyenkor? Persze kutya se veszi észre ki lett cserélve a tok.

(#70625) dsteve1 válasza Findzs (#70606) üzenetére


dsteve1
csendes tag

Nekem a bal hátsót csak szimplán nem érzékeli ha ki nyitom, azaz nem kapcsolja fel a vilagitast.
Egyre gyanúsabb a központi zár vezérlő, ami a hátsó biztosíték táblában van valahol, remélem lehet külön cserélni. :F

(#70626) realpopek


realpopek
tag

Sziasztok!

OP-COM beüzemelésben tudna valaki segíteni?Privátban keressetek.
Köszönöm előre is.

Jani

,, Kis munkát kis ívben,nagy munkát nagy ívben kell elkerülni. ''

(#70627) Jofi81


Jofi81
őstag

G Astra ködlámpában egyszerű az izzócsere?

(#70628) _seth_


_seth_
veterán

Vectra B 96, X20XEV autóban F18 vagy F23 váltó lehet? A teteje olyan koszos, hogy nem tudtam elolvasni :(

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#70629) adorjant válasza _seth_ (#70628) üzenetére


adorjant
senior tag

E szerint F18

(#70630) zolikaDB válasza Jofi81 (#70627) üzenetére


zolikaDB
veterán

Alá kell feküdni, meg függőlegesen áll benne. Idén szeretném én is megvadítani vmi sárgával meg a kapcsolót két nyomógombosra alakítani :D
Lidl-ben vettem tavaly bakot, arra ráengedem a kocsit és kényelmesen tudok olajat cserélni, meg ilyesmiket szerelni.
Ugyanis utólagos ködösöm van, egy gombbal. Sajnos csak azt nem tudom, h meddig húzta be az első ködös drótját a szerelő anno...

(#70631) WP14 válasza zolikaDB (#70630) üzenetére


WP14
őstag

A gombig biztosan :D ;]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#70632) Jofi81 válasza zolikaDB (#70630) üzenetére


Jofi81
őstag

Hát az aláfekvéssel lesznek gondok, de majd megpróbálom valahogy megoldani... :)

(#70633) crabi


crabi
csendes tag

Sziasztok, van egy h astra 1,7 dizel. Tegnap volt olaj csere, meg üzemenyag szűrő csere. Hazahoztam tegnap este, ma el mentem vele munkába, meg haza jöttem mentem vele kb. 30km -t. Most akarok vele menni, beinditom, és fél perc mulva leáll. Probálom újra, és csak pörgeti, de nem indul el. Valami ötlet?

(#70634) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Ugyan mi a különbség egy 1200 ft-os Filtron és egy 2500 ft-os Mann légszűrő közt, az árán kívül...?

(#70635) WP14 válasza zolikaDB (#70634) üzenetére


WP14
őstag

A minősége. Mintha azt kérdeznéd pl., hogy mi a különbség a Dacia és Mercedes közt? Mindkettő elvisz A-ból B-be, de nem mindegy mennyi időn keresztül és milyen kényelemmel.

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#70636) beg válasza zolikaDB (#70634) üzenetére


beg
veterán

Tesco kardigán és Gucci pulcsi közt? Mindkettő textilből van és hordjuk nem?

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#70637) trassher


trassher
addikt

Azért nem kell hasra esni a mann-tól. :N A filtron ugyanazt fogja tudni az alatt a 10.000 km alatt pláne egy 90 lóerős motornál.

Redmi Note 7

(#70638) zolikaDB válasza trassher (#70637) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ilyesmit gondolok én is, de...

Most fiúk komolyan. Mi történik másképp a két szűrő közt? Többet nem engedhet át egy Filtron, SCT sem... Vagy igen?

Lassan meglenne a kovácsautós pakkom, és azért kérdem :DDD Végül Castrol Edge Titanium FST 0W-30 mellett kötöttem ki... Lássuk, mit tud?! (oké, olaj és olaj közt azért lehet különbség, de nem két nyomorult préselt papír...?!)

(#70639) Luck Dragon válasza zolikaDB (#70638) üzenetére

Megkérdezhetem hogy miért kell ennyire finom olaj? Sokat jársz rövidebb távon?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#70640) zolikaDB válasza Luck Dragon (#70639) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nagyon sokat. Plusz dexos2 ez is, és gondoltam kellemest a hasznossal, meg sosetudjukmeg... Ha nem próbáljuk ki.

(#70641) Luck Dragon válasza zolikaDB (#70640) üzenetére

Értem, köszönöm. Bízom benne hogy azt nyújtja amire vetted.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#70642) amargo válasza zolikaDB (#70638) üzenetére


amargo
addikt

Egyszer valahol leirtak, hogy bem mind1, milyen a szerkezete, hogyan illeszkednek ossze. Tovabba az anyaga is mas lehet a szuronek. Most nem tudom megkeresni, de vannak erre is leírások.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#70643) zolikaDB válasza Luck Dragon (#70641) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ezt most olyan furán írod... Ismered ezt az olajat, vagy miért? :U

(#70644) WP14 válasza zolikaDB (#70638) üzenetére


WP14
őstag

Pl. nem mindegy, hogy hogyan és hányszor van hajtogatva benne a szűrőanyag, továbbá milyen minőségű az az anyag. Ahogyan két másolópapír közt is nagy különbségek vannak/lehetnek. Az üzemanyag minősége is sokat számít, egy olcsóbb, gyengébb minőségű szűrő a "szennyezettebb" üzemanyaggal nehezebben bánik el, akár át is engedhet bizonyos méretű szemcséket (mikronokról van szó). Stb...

(#70643) zolikaDB A Dexos2 minősítésben bízhatsz, bátran tedd bele azt az olajat, jó lesz! ;)

[ Szerkesztve ]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#70645) mohabá 007 válasza _seth_ (#70628) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Ha a hátramenet balra előre van, az 1-es mellett, akkor F18.
Ha jobbra hátul a 4-es mellett, akkor F23.

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#70646) Luck Dragon válasza zolikaDB (#70643) üzenetére

Nem, semmi rosszat nem akartam irni. Sajnálom ha félreérthetően írtam.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#70647) CsonkaImo válasza zolikaDB (#70643) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Az olaj jó választás, viszont szűrőből én is a Mann-t venném. 10.000 km-re leosztva az a 3000 Ft nem egy nagy összeg. Én minden szűrőből Mann-t vagy Bosch-t veszek, és ez így lenne akkor is, ha nem napi szinten használnám az autót.

[ Szerkesztve ]

(#70648) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Lassan majd olajat kellene cserélnem a kocsiba. Eddig 10W-40 volt benne, viszont most rengeteg rövid távot teszek meg a kocsival. Érdemes lehet 5W-40-re váltani ?

C12NZ motor

[ Szerkesztve ]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#70649) _seth_ válasza adorjant (#70629) üzenetére


_seth_
veterán

Van aki F23-at mond, fújtam rajta ide-oda féktisztítót, de pont a felirata nem látszik, korábbi rendeléseimben olyat találtam, hogy a benne lévő kuplungtárcsa az még F astrába és G astrába is passzoló darab.
A feliratot keresve láttam meg, hogy egy csavar hiányzik a kulisszát a váltóval összekötö szerkezet rögzítéséből, egy pedig teljesen ki volt tekerve, csak a gravitáció tartotta a helyén, a meglévőt meghúztam alaposan.

Képek alapján is F18, az F23 jóval nagyobb, ducibb darab, de holnap kitapogatom a pontos feliratot.

Kicseréltem a kulisszát kompletten, mentem vele pár kilométert városban, váltottam gond nélkül, maga a váltókar nagyon finoman jár és lötyögés nélkül. Leparkoltam, 20 perc múlva elindultam, az első pár váltásnál nem volt gond, de utána ismét előjött, hogy nem tudom járó motornál sebességbe rakni, így maradt a motor leállítása majd végig kettesben autókázás (városban annyira nem probléma éppenséggel, de azért kellemetlen). Ha teljesen benyomom a kuplungpedált és sebességben van akkor nem emel ki teljesen és mintha csúsztatnám a kuplungot megy is az autó, ha pedig lefékezem akkor persze jön az autó remegése, hiszen olyan mintha sebességben lenne járó motornál, de álló autóban :F

Végülis csak teszt út volt, a kulissza legalább jó lett, de a probléma maradt, hangja nincs egyébként. A kuplung tárcsa 75e kilométert futott, a szerkezet és a kinyomócsapágy pedig 136 ezer kilométert biztosan, de inkább többet (én mentem 136 ezret az autóval).

Westlake, borg&beck, breda, jp group melyik márka ajánlott és melyik nem?

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#70650) Petyyyyy válasza _seth_ (#70649) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Hol van a hátramenet, egyes mellett vagy ötös alatt?
F23-ra utóbbi jellemző.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.