Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70051) Shade45


Shade45
senior tag

Első autóm vásárlását tervezem, friss jogsival, a keret 5-700.000 + kötelezők; az eddigiek alapján külsőre és a tapasztalatokat olvasgatva a G-s Astrák felé hajlanék.

Ezzel a kerettel van esély rá, hogy kifogjak egy jó állapotban lévőt?

Amire használnám: napi néhány kilóméter megtétele (10-15 km), néha hétvégente családlátogatás (80-160 km), és alkalmanként egy-egy kirándulás. Tehát semmi extra elvárásom nincs, megbízható és biztonságos legyen, ez a két legfőbb szempont.

Mi a véleményetek? Van esetleg más márka/modell, amit érdemes még megfontolni?

(#70052) B-L-A-C-K válasza zolikaDB (#70050) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

1 képre megcsinálom (mondjad melyikre akarod), de pontosan mi is az a tükörborítás, azaz ablakok akarod, +b oszlop? Fényes fekete?

(#70053) beg válasza zolikaDB (#70050) üzenetére


beg
veterán

A helyedben mattot választanék. Vagy karbon mintás (szintén matt). De a zongoralakkot hanyagolnám.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#70054) diegho


diegho
nagyúr

Vectra C 1.8 benzinnel mennyire jó választás?
egyes
kettes
hármas
négyes

Ez a négy van itt a környéken. Holnap néznénk meg őket. Valamelyikről vélemény?

(#70055) kmarci25 válasza beg (#70053) üzenetére


kmarci25
veterán

Főleg matricában. Az első héten jó eséllyel karcolódik főleg a tükrökön.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#70056) Petyyyyy válasza diegho (#70054) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Teljesen jó választás, nem tudok róla hogy kaki lenne az 1.8, aőt. Szerintem arany közép lehet. Gázosat nem akarsz, úgyhogy marad a GTS. Meg kellene lesni a belsejét is. Nekem őszintének tűnik, oda merték írni a majd 300K km-t, ha nincs lelakva belül, instant get.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#70057) diegho


diegho
nagyúr

Szűkült a kör. Van 2 nagyon kiszemelt, lekérdeztem km valósnak tűnik: Zafira A Vectra C

Mindkettőhöz van téli-nyári garnitúra. A Vectra magánszemélytől van, ad mellé OBDII olvasót is. Családi autónak kellene, 2 esetleg 3 gyerekkel barátoméknak, évi 20k km menne bele. Szerintem ma megnézzük a Zafirát, holnap a Vectrát.

update: Zafirát is felhívtam. Azt mondja kívül belül nagyon szép, szervízszámlákkal igazolható km, patika karcmentes állapot. Na ez az instant get úgy érzem.

[ Szerkesztve ]

(#70058) aleister


aleister
veterán

Kormánymű téma...
...a minap éreztem, hogy mintha kis sebességnél nem lenne már olyan acélos a kormányszervó. Másnapra el is ment teljesen. Elvittem szerelőhöz, aki szépen utántöltötte a szervóolajat, viszont azt mondta, hogy szivárog a kormánymű két végén. Állítólag Opel típushiba.
2002-es G Astráról van szó.

Valakinek volt tapasztalata hasonlóval?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#70059) zolikaDB válasza B-L-A-C-K (#70052) üzenetére


zolikaDB
veterán

Akkor kettes kép!
Visszapillantó tükör, ami kékre van fújva, azt, és a B oszlopok!
Ez: [link]
És ez: [link]
Ha olyasmi lesz, mint ezen a B oszlop, az nekem tetszene :) De ez sem rossz: [link]
Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#70060) Doggy dog


Doggy dog
senior tag

Sziasztok.
Lassan lehet gondolkodni a nyári papucsokon.
Nyárra külön felnim van,ami a topik összefoglalóban látható, 16-os.
A télim 15'-on (5×110) van.Erre azt mondta a gumis,ez nem H-ra való,hanem G-re.Szerintetek?
Arra gondoltam,hogy eladnám a 15ös lemezfelnit gumistól.
A gyári 16os "küllős" lemezfelni lenne a téli.A 16osra úgyis új gumi kellene nyárra.Hátha kifognék egy jó 16os alufelni+jó gumi ajánlatot.

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#70061) B-L-A-C-K válasza zolikaDB (#70059) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Csak nem tudok vele foglalkozni mert melóm akadt közbe, de gyorsan összedobtam ezt neked azért:

(#70062) Luck Dragon válasza zolikaDB (#70059) üzenetére

Annyira szép a színe, kár lenne elrontani ezzel a fekete fóliával.
"Szerintem" :(

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#70064) KrAt válasza #45553408 (#70063) üzenetére


KrAt
veterán

(#70066) mephi666 válasza #45553408 (#70063) üzenetére


mephi666
nagyúr

...jó az a bovden pedig: egyszer sógoromnak a niva-ban menet közben elszakadt, megállt, pótolta egy cipőfűzővel és ment tovább :DDD ...elektromos hibát ennyivel valószínű nem tudott volna elhárítani

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#70068) mephi666 válasza #45553408 (#70067) üzenetére


mephi666
nagyúr

direktebb, azonnal észrevehető ha szakad és egyszerűen, fillérekből javítható... astra-ban bovden van, újabb céges kocsikban pedig elektromos... először kicsit fura is volt, hogy nem azonnal reagál gázra, mint bovdennél

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#70069) zolikaDB válasza B-L-A-C-K (#70061) üzenetére


zolikaDB
veterán

Köszönöm Mester, frankó! :R
Luck Dragon, Bodrik: igazatok van, tükröt semmiképp! B oszlop? :)

(#70070) B-L-A-C-K válasza zolikaDB (#70069) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nm. De a B oszlopot hogy akarod? Ott ugye neked az ajtó keret is végig követi a kocsi színét, azaz nem olyan mint itt. Azaz ha lematricázod szerintem ez az átmenet miatt béna is lenne, azaz nem hozzá való. Szóval én piszkálnám, így jó ahogy van.

[ Szerkesztve ]

(#70071) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#70070) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Akkor már inkább így kellene:

(#70072) mephi666 válasza B-L-A-C-K (#70071) üzenetére


mephi666
nagyúr

...meg hosszában viper-csíkokat rá és a felnit is feketére fújni :) esetleg kicsit sötétíteni a fényszórón is

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#70074) javorszky


javorszky
tag

Sziasztok!Van egy astra h 1.4 z14xep motoros kocsim.A szívósoron van egy rudazat ami négy kis lamellát mozgat hengerenként egyszerre.Na már most nekem kettő el van törve.Nagy gáz ez?Mi a szerepe ezeknek?Miben befolyásolja a kocsit ha kettő nem dolgozik?Válaszotokat előre is köszönöm!

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#70075) Luck Dragon válasza zolikaDB (#70069) üzenetére

Én nem nyúlnék hozzá, így szép ahogyan van.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#70076) beg válasza #45553408 (#70067) üzenetére


beg
veterán

Ráadásul az opel villanypedál még a versenytársakénál is lomhább. Lepadlózod, utána lakógyűlést hív össze az ECU, hogy szavazzák meg kézfeltartással a gyorsulást, majd jegyzőkönyvezés után esetleg nekiáll benzint is locsolni a szikrára. Kész vagyok tőle :)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#70077) Gabika75


Gabika75
csendes tag

Sziasztok!
Segítségért fordulnék hozzátok, hátha valakinél volt már ilyen.
Van egy 2006os 1.8 benzines b zafira cosmom.
Elkezdődött azzal hogy párszor nem érzékelte, hogy kivettük a kulcsot, de kis játékkal megoldódott. Voltam szervizben, gyújtáskapcsoló csere, a hiba maradt ua.
Akkor azt mondták cim modul hiba, mondom ok nem értek hozzá. Berakták az új cimet és.....a hiba ua. A felprogramozás egy pontján ki kell venni a kulcsot, mivel ezt nem érzékeli az autó ezért kidobja a tech2-öt a rendszerből. Így nem lehet felprogramozni a cimet, presze a sajátját is hiába kapta vissza azzal sem működik. Így most mozgásképtelen az autóm és fogalma sincs a szerelőknek hogy mi okozhatja a bajt.
Esetleg járt valaki itt úgy hogy a kulcskivételt nem érzékelte az autója ( h astra,b zafira gondolom ezek vannak hasonló rendszeren) és meg tudták oldani?
Bocsi ha kusza lett, ha valaki tudna segíteni nagyon megköszönném.

MI vagyunk a lovagok akik azt mondják:NÍÍÍÍÍÍ !!!

(#70078) diegho


diegho
nagyúr

Barátomnak megvettük ma a 2001-es 1.8 Zafira A-t. Z18XE, 177k km, karcmentes állapot, szépnek néz ki, nem tudtam belekötni, az ára pedig 770k - szerintem erősen piaci ár alatt sikerült elhozni.

Pár perccel a baleset után mentem arra, nem gondoltam, hogy meghalt a merci sofőrje, a helyszínelő rendőröket is ismertem, de hogy ezt hogyan sikerült összehozni nem tudom. Valószínűleg a fiesta nagyon nagy tempóval jött balról, amikor a merci fordult volna ki balra, mert a kereszteződéstől kb 25m-re voltak az árokban az autók.

(#70079) #81556480 válasza B-L-A-C-K (#70071) üzenetére


#81556480
törölt tag

más a színre fújt tükörért fizet :DD Van ahol az extra, nem? te meg le akarod feketíteni?

(#70080) zolikaDB válasza #81556480 (#70079) üzenetére


zolikaDB
veterán

Én akarom lefeketíteni :DDD
Igazatok van, marad a kocsi úgy, ahogy van! :R
Sőt, a jó társaság miatt tán még az Opelnél is maradok, ha váltanék :DDD

Baba miatt amúgyis gondolkodok a sötétítésben!

H Astra csoportban érdeklődtem polírozógéppel kapcsolatban, ott Einhellt mondtak.
Ki milyen low budget masinát ajánl, évi 1-2 polírra, waxolásra??
Jó Wolf kencém van, de kézzel felvinni bajos.

(#70081) diegho válasza diegho (#70078) üzenetére


diegho
nagyúr

Hiányzott a link: erről a balesetről van szó.

(#70082) aleister válasza aleister (#70058) üzenetére


aleister
veterán

Erre valaki? Vagy akkor mégsem típushiba ez a kormánymű olajszivárgás?

(#70076) beg
:DDD

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#70083) Feenyx


Feenyx
aktív tag

Sziasztok!

Motorolajat szeretnék venni viszont tanácstalan vagyok a motorral kapcsolatban. A forgalmiban Z16XE van beütve (Astra H Caravan), viszont 77 KW a teljesítmény. Ha jól tudom ez a teljesítmény a Z16XEP típusra vonatkozik és a Z16XE a "gyengébb" 74 KW. Vagy H Astraba is került a Z16XE motor nagyobb teljesítménnyel? Vagy nagyon rosszul tudom? :)

Számít ez az olajnál? Ezt néztem ki, szerintetek ez jó lenne bele? 173.000 Km van jelenleg az autóban.

Szerk.: Másik kérdés még: milyen márkájú olaj-és pollenszűrőt ajánlotok bele?

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#70084) zolikaDB válasza beg (#70076) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ez igy van! Kiegeszitve azzal, h ha minden OK, elobb elkuldenek vkit benzinert es utana locsoljak :DDD

(#70085) aleister válasza Feenyx (#70083) üzenetére


aleister
veterán

Szia!

Jó lesz bele ez az olaj. A lényeg, hogy a Dexos2 vagy GM-LL-B-025 tanusítvánnyal rendelkezzen! Van ennél jóval olcsóbb megoldás is, és állítólag teljesen vállalható minőségben.

Én is nemrég jártam körbe a témát itteni segítséggel. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#70087) Luck Dragon

Ez az elektromos gázpedál jelenséget jómagam akkor érzem,mikor a fityoból át ülök.
Kicsi késés. Régen a G Astra is ilyen volt, szerintem azóta nem sokat változót. Legalábbis G-H Astra-D Corsa , motortól Függetlenül.

Az még akkor tud vicces lenni, ((aztán nem biztosan hogy van köztünk valami összefüggés,)) de amikor a négy fokozatú sebesség váltó, emelkedőnek egy fokozatból araszol az ember .
Szép lassan nyomod le a gázpedált, megközelítőleg 2-3 cm után kapcsol , hogy akkor adók neki gázt és akkor a váltó kezd el gondolkodni hogy akkor...:D

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#70088) Feenyx válasza aleister (#70085) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Köszi! G Astránknál bevált ez a Motul, így maradnék szerintem mellette :) Szűrőkből (olaj, lég-és pollenszűrő) milyet érdemes venni? A Mann megfelelő minőségű?

(#70089) WZP válasza javorszky (#70074) üzenetére


WZP
aktív tag

Szia!

Amíg nem érkezik valaki okosabb addig gondoltam megírom mit tudok én.

Ha minden igaz az a twinport machinátora, ami annyit csinál, hogy részterhelésen nem nyitja mindkét szívó szelepet, csak az egyiket. Ezzel elméletileg fogyasztást javítva. Amennyire én tudom nem a világ vége ha nem működik. Bár az lehet hogy más tészta, hogy kettő igen kettő nem... A következményeiről nem tudok pontosat, csak tippelek hogy legrosszabb esetben mondjuk minimális krafttól esel el. És azért bontanék bele másik rudazatot.

Ha már fogyasztás! Aktualizáltam az adatokat. https://www.spritmonitor.de/en/detail/787529.html

Vezet még valaki ilyet ? :)

Inter Arma Enim Silent Leges

(#70090) mephi666 válasza aleister (#70085) üzenetére


mephi666
nagyúr

én f-be évek óta meguin 10w40-et rakok... 5-10ezret fut 1 évben a gép és bevált az olaj... nem nagyon kell utántöltögetni... szűrőkből meg filtron-t, mondjuk ez az, ami amúgy sem egy óriási tétel...

ui: hétfőn hidrotőkét cserélnek a gépben, mert másik komplett gyújtásmodullal is ugyanúgy le-leáll a 4es henger... remélem ez már megoldja a gondot

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#70091) aleister válasza mephi666 (#70090) üzenetére


aleister
veterán

Ez nem Feenyx kollégának akart menni? :)
Egyébként miért raktad off-ba?

A szűrő témához annyit fűznék hozzá, hogy szerintem kb mindegy, hogy milyen van benne. A lényeg, hogy minden olajcsere periódusban cserélve legyen. Egy noname és egy közepes márka között van kb 1000-1500 forint különbség. Szóval nem tétel. Ettől függetlenül én most Japanparts-ot tettem bele nemrég, mert jókat olvasni róla, és szinte ingyen van.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#70092) CsonkaImo válasza Feenyx (#70088) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Én is Mann-t rendeltem. Nekem ezt ajánlották. Állítólag a legjobb után-gyártott szűrők között van, de ahogy előttem is írták, nem egy nagy tétel. Ezen nem érdemes spórolni.

Szerk.: Olajnak én Castrol Edge-t választottam.

[ Szerkesztve ]

(#70093) AMD Power válasza CsonkaImo (#70092) üzenetére


AMD Power
titán

Én általában Alco szűrőt rakok az autóba és most megy majd 2x Mannol olaj.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#70094) motoflug


motoflug
őstag

Sziasztok!

Valaki esetleg Kaposvárról 10 perc szabadidővel írna egy privátot? Van egy Astra, ami tőlem elég messze van, de ígéretes lehet. :R

(#70095) diegho válasza motoflug (#70094) üzenetére


diegho
nagyúr

Tegnap voltam ott autót venni barátommal, ha tegnap szólod megnéztük volna.

(#70097) B-L-A-C-K válasza #45553408 (#70096) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szerintem béna.

(#70099) ufonauta válasza #45553408 (#70096) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Nekem van a G Astrán. Azon kívül, hogy szerintem jól néz ki, hasznos is. Szmötyis, esős időben jó ha van. Ha valaki dohányzik, annak meg szerintem kötelező. Azt még nem tudom, hogy az új J Astrára teszek e, de szerintem az első esős napon eldől a kérdés.

(#70100) Luck Dragon válasza #45553408 (#70098) üzenetére

Megkérdezhetem hogy alakul az átlag fogyid mostanában?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.