Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71901) _seth_ válasza mohabá 007 (#71898) üzenetére


_seth_
veterán

Ilyen lett, bár a kép nem adja vissza teljesen de teljesen síkban van:

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#71902) ufonauta


ufonauta
aktív tag

Happy... Végre megvan a gép. Ma 1 órakor telefonált a kereskedő, hogy az okmányirodában van a kollégája és kb. másfél óra múlva átvehetem a gépet. Repültem. :)
Néhány fotó:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#71904) trassher válasza zolikaDB (#71875) üzenetére


trassher
addikt

Az enyém is ilyen, előző tulaj 10w40-el használta anno. mohabá 007 leírta az okot. :)

Redmi Note 7

(#71905) ufonauta válasza #45553408 (#71903) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Köszi! :)

(#71906) HoaryFox válasza ufonauta (#71902) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Gratulálok az autóhoz, sok-sok balesetmentes kilométert vele :))

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#71907) Luck Dragon válasza ufonauta (#71902) üzenetére

Tiszta szívemből gratulálok, sok balesetmentes kilométert.

Majd ha lesz egy pici tapasztalat, megírhatod hogy milyen, meg a motor hogy viszi a kasztnit. Stb :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#71908) AMD Power válasza ufonauta (#71902) üzenetére


AMD Power
titán

Gratulálok hozzá!! 4 kerekű álom..... Sokáig szolgáljon titeket!! :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#71909) B-L-A-C-K válasza ufonauta (#71902) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Gratulálok én is ;)

(#71910) ufonauta


ufonauta
aktív tag

Köszi srácok a gratulációkat! :)
Amint van egy kis tapasztalat, megírom. Egyelőre annyi, hogy dugóban araszolva hazafelé az 1-ből 2-be váltásnál valami érdekes rántást tapasztalok, amikor kuplungolok. Próbálgattam és ha előre elengedem a gázt, akkor ez nincs, de akkor ugye rögtön motorfékezik. Lámpánál elölről indulva elég fura, hogy öreg opelos létemre bakkecskézek. De majd megszokom. Könnyen lehet, hogy még járatódnia kell a kuplungnak. Mintha nem azonnal emelne ki, hanem benyomás után pár tized másodperccel hirtelen. Mintha összeragadna. Lehet, hogy még kopnia kell a tárcsának a nyeles tengelyen. Mire hazaértem már jobb a helyzet. (vagy csak én kezdek rájönni, hogy hogy kell ezzel váltani) Ezen kívül minden pöpecül működik. Aktiváltam az OnStart is és így meg tudom nézni, hogy még mindig ott van a kocsi ahol hagytam. Ez egy jó dolog. :)

(#71911) amargo válasza ufonauta (#71910) üzenetére


amargo
addikt

Gratula hozzá, sok balesetmentes km-t.

Azért majd, ha még visszaulsz a G be az érdekes lesz :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#71912) zolikaDB válasza ufonauta (#71902) üzenetére


zolikaDB
veterán

De rohadt kva SZEP ez a kocsi! H utan vegre ujra szep a sedan Astra!
Balesetmentest!

(#71913) ufonauta válasza amargo (#71911) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Köszi!

Szerintem holnap kicsit megjáratom Sukoró felé. :)
Délután megyek odaadom a G-t a sógórnőmnek. Innentöl ő hajtja. :)

[ Szerkesztve ]

(#71914) ufonauta válasza zolikaDB (#71912) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Köszi!

Feszítek is benne rendesen. :D

(#71915) trassher válasza ufonauta (#71902) üzenetére


trassher
addikt

Gratulálok én is az új autóhoz. Sok balesetmentes km-t. :)

Redmi Note 7

(#71916) B-L-A-C-K válasza ufonauta (#71914) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mehet az ültetés, körbe spoojler, hátra szárny, alá kék led, és a feliret hogy ízirájder... ;]

[ Szerkesztve ]

(#71917) AMD Power


AMD Power
titán

Ha most keresnék már G-t ez lenne az első amit megnéznék! :)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#71918) beg válasza AMD Power (#71917) üzenetére


beg
veterán

Ennek gazdája is volt nem csak tulajdonosa. Kézi ablakért lehetne kicsit alkudni, 760 körül meg elhozni :)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#71919) AMD Power válasza beg (#71918) üzenetére


AMD Power
titán

Engem az nem zavarna. Sajnos ez most még nem aktuális. De persze figyelem a hahut.

Ami kell ,hogy legyen majd benne minimum 1.4 motor (90Le) , szervó , 2db légzsák ,klíma és ha egy mód van rá távirányítós központi.. A többi nem "szempont". :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#71920) Luck Dragon válasza ufonauta (#71910) üzenetére

H-nál is így voltam mikor először vezettem, de rákap az ember az izére és minden oké lesz. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#71921) HoaryFox


HoaryFox
Topikgazda

Majdnem az utolsó szín lenne a fehér, ha autót vennék. Persze ez személyes vélemény. Meg hát 1.4-es motor az sem erőmű, bár mindenesetre tényleg jól néz ki.

Szerk.: Uh, válasz akart lenni a G Astra hirdetésre :B

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#71922) ufonauta válasza trassher (#71915) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Köszi!

B-L-A-C-K Az ízirájder érzés így is megvan benne. :)

Luck Dragon Ma már jobb volt. Mire hazaértem már nincs is rántás. Lehet tényleg kezdem megszokni. :)

(#71923) Doggy dog


Doggy dog
senior tag

B-L-A-C-K
Így mutat rajta,ma rakattam fel.

ufonauta gratulálok hozzá!

[ Szerkesztve ]

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#71924) B-L-A-C-K válasza Doggy dog (#71923) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Csinos, grat hozzá. ;)

(#71925) ufonauta válasza Doggy dog (#71923) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Köszönöm. :)

(#71926) javorszky


javorszky
tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni!Kiakarom cseréltetni a hidrotőkéket.Astra h 1.4 z14xep.Észrevettem rendelés közben,hogy kétfajta méret van.12mm-es kűlső átmérőjü,és 13mm-es kűlső átmérőjü.Na de most melyik az enyém?Az ina 13mm-es,a febi meg 12mm-es.Tudna valaki ebbe segíteni?Nem akarok tudatlanságból rosszat rendelni!Rákerestem a neten de semmit nem találtam a méretéről.Holnap este megszeretném rendelni,hogy keddre megjöjjön.

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#71927) Luck Dragon válasza Doggy dog (#71923) üzenetére

Szuperül néz ki!

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#71928) AMD Power válasza HoaryFox (#71921) üzenetére


AMD Power
titán

A nekem a szín igazából nem lényeges. Jó mondjuk fekete ne legyen. Ha úgy hozná a sors jó lenne egy 1.6 belőle,de az 1.4 is elég lenne nekem bőven .

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#71929) Doggy dog


Doggy dog
senior tag

Luck Dragon & B-L-A-C-K
Amint lesz egy kis időm a külső cicomára,már rakatom is be az új képet az illetékessel!
:R

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#71930) adorjant válasza HoaryFox (#71921) üzenetére


adorjant
senior tag

Pedig baromi jó dolog, hogy sokkal, de sokkal kevésbé melegszik fel az autó nyáron :)
Persze többet kell foglalkozni vele, de leginkább azért, mert nem metál.

(#71931) _seth_


_seth_
veterán

Lengéscsillapító-rugó-toronycsapágy-torony szilent és lengőkar csere mennyire bonyolult a gyakorlatban? Egy rugóösszehúzó ha jól sejtem nem árt, de ahogy nézem az egész gólyalábat csak néhány csavar fogja. A lengőkarral mi a helyzet?

Olyat is találtam, hogy felütésgátló és porvédő, előbbinek láttam a helyét, de utóbbi hova való?

+ Ami már egyedibb: B vectrán hátul lengéscsillapító és rugó csere hogy zajlik? Az megvan, hogy a lengéscsillapító alját fogja egy csavar, de felül hol a párja? A csomagtérben kadettnél volt még egy kis gumikupak és ott volt a felső rögzítési pont, de vectránál valahol kívül kell lennie.

Valamint: Monroe vs Sachs vs Kayaba? Melyik márkát érdemes választani? Árban nagyjából egyformák.

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#71932) diegho


diegho
nagyúr

Lengéscsillapítót akarok cserélni a meriván, de nem találok hozzá sehol porvédőt, csak ütközőt. Elképzelhető, hogy ehhez nincs porvédő? A csillapító már megvan Bilstein lesz.

(#71933) Luck Dragon

Nekem is lenne egy kérdésem. Hat ha tudd adni segítséget. Szóval az lenne a kérdésem , hogy milyen fék tárcsát,betétet érdemes venni?
Az alany H astra kombi.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#71934) Calogero válasza Luck Dragon (#71933) üzenetére


Calogero
addikt

Ate

(#71935) #81556480 válasza _seth_ (#71931) üzenetére


#81556480
törölt tag

én ezeket megcsináltam otthon pár éve . az első lengéscsillapító csere az egyszerű, de utána futóművet kéne állítani.

(#71936) Petyyyyy válasza #81556480 (#71935) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Mit látunk a második képen? Ültető rugó vagy lecsíptél belőle? :D

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#71937) pcguru14


pcguru14
tag

Sziasztok :R

Kis segítséget kérnék. Télen vettem egy opel g astra 1.6 16V (98-as) vasat. Az előző tulaj lelakta sajnos és elkövettünk egy nagy hibát.... Hittünk neki és nem néztük meg a fagyálló hűtővizet. Meglett a hatása szerencsére a fagydugót nyomta csak ki. Pótolva lett illetve az összes csövet átnéztük szerencsére nem találtunk semmit. Amikor újra lett töltve akkor a motor hátulja mögött csöpögött furcsa mert ha rá tekerem a kiegyenlítőre a kupakot akkor nem csöpög csak ha jár a motor! Sajnos nem látni hogy hol csöpög mert fent van eléggé a hibaforrás (légbeömlő vonalba lehet egy cső ?) :S Esetleg valaki tudna tippet mondani hogy mi csöpöghet? :(

Ez lenne a motor :)

Üdv: °Pc Guru° / Ha már egyszer írok egy üzleted miatt méltass a válaszadásra!!!!!!!! /

(#71938) #81556480 válasza Petyyyyy (#71936) üzenetére


#81556480
törölt tag

kétszer tört le belőle 1-1 kanyar :D

(#71939) Luck Dragon válasza Calogero (#71934) üzenetére

Azok jók, van vele tapasztalatod?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#71940) Petyyyyy válasza #81556480 (#71938) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Az úgy köszi. :D

Futóműállításon

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#71941) Szada85 válasza Luck Dragon (#71939) üzenetére


Szada85
aktív tag

Az ATE a gyári cucc is, szóval rossz nem lehet, nekem is ATE van a Gsi-n, barátnö G Cabrioján, hibátlanul, hangtalanul teszi a dolgát mindegyik autónkban. :K

(#71942) Luck Dragon válasza Szada85 (#71941) üzenetére

Ohh! Köszönöm szépen.
És hogy keressem? Méret alapján vagy ezeket hogy kell keresni?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#71943) WP14 válasza Luck Dragon (#71942) üzenetére


WP14
őstag

Unix webshop, kiválasztod az autód pontos típusát és ott találsz hozzá különböző típusokat, de Kovács autó oldalán szintén így. :)

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#71944) realpopek válasza _seth_ (#71931) üzenetére


realpopek
tag

Szia,

Én még tavaly az A Merivába cseréltem:talpast,stabilrudat(kutyacsontot),első gátlókat, valamint toronycsapágyat.Igen rugó összehúzó kell hozzá, és egy kis kézügyesség sem árt.Nekem ez a mutatvány oldalanként 2-2 órámba került.Bilstein gátlókat tettem bele,nem tudom milyenek mert miután kicseréltem két hónap múlva lecseréltem egy B Merivára az autót.

Jani

[ Szerkesztve ]

,, Kis munkát kis ívben,nagy munkát nagy ívben kell elkerülni. ''

(#71945) Szada85 válasza Luck Dragon (#71942) üzenetére


Szada85
aktív tag

Így van, Unixauto.hu webshopjában, vagy Bárdi Auto webshopjában keresgéltem otthon, ott megadod a márka/típus/gyártási év/motorvariáns adatokat, és máris listázza a dolgokat.

Elöfordulhat, hogy több méretet is fog kiadni ( láttam már erre példát ), ilyenkor mindenképp segít, ha tudod mekkora tárcsa kell, milyen betét ( ebböl mostanában egyre többen esküsznek a " kerámiás - " Ceramic " betétekre, állítólag kevésbé lesz fékporos töle a felni, még nem próbáltam, nem tudok róla nyilatkozni ) való a tiédbe, legrosszabb esetben le kell kapni a kereket, és rámérni tárcsára, betét alakjára, és máris egyszerübb a kérdés. :)

(#71946) mohabá 007 válasza _seth_ (#71931) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Ha van segítség,nem szükséges rúgóösszehúzó.A szerelés menetét küldöm privátban.

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#71947) Luck Dragon válasza WP14 (#71943) üzenetére

Wp14 & Szada85 köszönöm szépen a segítséget. Délután rá nézek a dolgokra.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#71948) WP14 válasza Luck Dragon (#71947) üzenetére


WP14
őstag

Nekem a turbo coupén Zimmermann bevonatolt tárcsák vannak TRW betétekkel, amit nyugodt szívvel ajánlok :K
A bevonatolt azért jó, mert csak a fékezési felületen rozsdásodhat, amit a betétek első fékezésnél úgyis lekoptatnak, ellenben máshol nem, ahogy az elsők hűtési felülete sem, így a rozsda nem gátolja később sem a tárcsák hűtését. ;)

[ Szerkesztve ]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#71949) Szada85


Szada85
aktív tag

Értem én, hogy nyárias az idö, meg hötágulásról is hallottam, na de...
Bár lehet annyira túlfújtam a kereket, hogy a felnibe is ment... :DDD


[link]

(#71950) Petyyyyy válasza Szada85 (#71949) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Höhö, koszosan mindig kissebbnek tűnik. :D
Gyurmázva, waxolva?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.