Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71251) zolikaDB válasza Szada85 (#71246) üzenetére


zolikaDB
veterán

En mar nem kerdezoskodnek, hanem hoznam el :DDD

(#71252) Petyyyyy válasza Szada85 (#71246) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Úgy vélem kicsit érettebben kellene gondolkodnod annál, hogy ilyen autókat nézegetsz az interneton, miközben te is tudod, hogy a legjobb amit tehetsz ha a józan eszed használod. Lehet, hogy ez egy jól felszerelt, kb minden kritériumodnak megfelelő Vectra, de légy erős és VEDD MEG, VEDD MEG! ;]

Nincs ebben kérdés kérem. Egy korrekt külső belső takarítás...detail csak most nem tudom magyarul - kötelezők cseréje és kész az autó. Instant vizit gyanús. Így van jól az óra állása is, azért vették hogy hajtsák. Bár engem nem igazán érdekel az óra állása.
Elmegy, megnéz, kukacoskodik, alkud, megvesz, örül.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#71253) AMD Power válasza Szada85 (#71246) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem ez baromira bejon! ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#71254) trassher válasza Szada85 (#71246) üzenetére


trassher
addikt

Képek és leírás alapján csak így tudnám jellemezni a gondolataim:

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#71255) Szada85


Szada85
aktív tag

Köszönöm a válaszokat, ilyenkor megnyugszom kicsit, hogy nem teljesen végsö stádiumú a benzinusz infekcimusz-om, és van még remény.
Beszéltem az eladóval, öszintének tünik, ma, vagy holnap elmegyek megnézni, meglátjuk, mit mutat élöben. Ha nem jelentkezek 1-2 napon belül, akkor valószínü benzinkúttól benzinkútig nyelezem a technikát.. :DDD

(#71256) Petyyyyy válasza Szada85 (#71255) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Csupán ugyanabban a stádiumban van az egész bagázs mint te. ;]
Jó mulatást! :D

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#71257) _seth_


_seth_
veterán

B vectránál az ajtókban, illetve a tetőn lévő belsőtérvilágításban milyen izzók vannak? Ebayről szeretnék rendelni a hagyományos izzók helyére ledeket.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#71258) K Norbi


K Norbi
addikt

Helló itt kitudod keresni [link]

(#71259) _seth_ válasza K Norbi (#71258) üzenetére


_seth_
veterán

:R

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#71260) CsonkaImo válasza K Norbi (#71258) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Sziasztok!

H-s Astrában hol található a hőmérő, ami a műszerfalon jelzi hogy hány fok van? Nekem egy nagy F betű van ott, ami gondolom failure-t jelent. Azt is cserélném, remélem itthon is megoldható.

(#71262) _seth_ válasza CsonkaImo (#71260) üzenetére


_seth_
veterán

[link] Ha segít, a lökhárító rácsának a sofőr oldali felén van belül a kép szerint.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#71263) Directors válasza gban (#71245) üzenetére


Directors
senior tag

Köszi! Hát nézelődök. Hátha találok még valamit. :/

Chiftain Nekem sajna nem elektromos a lámpa magasság állítója.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#71264) Declare válasza Willie (#71234) üzenetére


Declare
őstag

H astranak szerintem kifejezetten nehez tekerni a kormanyat. Asszem en ilyen 10 eves korig bezarolag, nem vezettem olyan autot, amiben ne lehetne könnyebben tekerni a kormanyt :)

(#71215) Bodrik ez benne van alapbol is ha esöerzekelös a tükröd. Egy ilyen kis sarga vilagitas, szerintem ez klasszabb, mint a feher. Erdemes lenne kiprobalnod, ha veszel ilyen halvany sargas ledet, hatha azzal jobb lesz.

Meg van egy kerdesem is. A jobb oldali külsö tükröt kezdi elengedni a ragaszto. Palyan vettem eszre, hogy remeg. Aztan megneztem es maga a tükör ugy van raragasztva egy müanyag tükör alaku lapra, ami ugye mozgathato. Na itt maga a tükör elkezdett levalni. Gyorsan elragtam egy ragot es "megjavitottam" nehogy egyszer csak a palya szele lekapja, mert nagyon mozog :DDD de azert ez igy eleg "i love russia" feeling :DDD . Szerintetek pillanatragasztoval orvosolhatom a hibat? Par pöttyintes a szeleire? Nem fogja megmarni a foncsort?

(#71265) amargo


amargo
addikt

Az autón kicserelve az izzó és tökéletes a kanyarkoveto funkció, így már nem is küld el szervizbe a kocsi :)
Ui a 17-es papucsokkal olyan mint egy mozdony és egyáltalán nem ráz, pedig ettől tartottam.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#71267) Petyyyyy válasza amargo (#71265) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Azért a H alatt már elég jó a futómű. :)
Mekkorák a gumeszok?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#71268) K Norbi


K Norbi
addikt

Egy kis okosság

A GM Dexos2 elsődlegesen Európai motorolaj szabvány, amely kiváltotta a korábbi LL-A/B szabványt.
Érdekes módon ezek korábban Acea A3/B4 re épültek. Ezt kiváltotta egy C3-ra épülővel.

Azonban a tengeren túl érdekes módon a Dexos1 a használatos a benzin üzemű motorokban.
Ez nem C3-ra épül, inkább C2-re, még alacsonyabb HTHS értékkel.

Eltörölték azokat a kategóriákat, amelyekbe az A3B4 és A1/B1 olajok tartoztak.
Nem biztos, hogy ez jó. Elég sok Opel motor bosszantja tulajdonosát súlyos olajfogyasztással.

(#71269) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Itt is megjöttek az új felnik az Astrara. Hamarosan megy is fel :)
((Tudom, hogy kicsi, miért nem 19 colos megy alá stb... ;] ))

[ Szerkesztve ]

(#71270) amargo válasza Petyyyyy (#71267) üzenetére


amargo
addikt

225/50

Ui az opel kerékörből hiányzik, ezert nem tudtuk felrakni. Gondolom erdemes venni vagy úgy is leszedik?

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#71272) K Norbi válasza Gergőke88 (#71269) üzenetére


K Norbi
addikt

Adja! :K

(#71273) lsebestyen válasza amargo (#71270) üzenetére


lsebestyen
addikt

Szerintem ez olyan kérdés mint a biciklitárolóban a két bringa esete. Egyiken gagyi zár van, másikon meg spécibb. A tolvaj azt viszi el, amivel hamarabb végez. Nyilván a spéci zárast is el tudná vinni, de az macera. Szóval szerintem érdemes.

(#71274) AMD Power válasza Gergőke88 (#71269) üzenetére


AMD Power
titán

Nagyon jol nez ki... ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#71275) amargo válasza lsebestyen (#71273) üzenetére


amargo
addikt

Köszi, akkor ezt is beszerzem.

Gergoke88: bar nem vagyok nagy felni fan, de ezzel a hajlitassal tenyleg szep!

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#71276) Petyyyyy válasza Gergőke88 (#71269) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Jó ez. :D 17"?

amargo - Ja, az más. /50 már lehet kényelmes. :K Sőt, igazából /40-e is teljesen élhető szerintem.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#71277) Gergőke88 válasza Petyyyyy (#71276) üzenetére


Gergőke88
addikt

16.
teljesen elég ez az Astra alá.
Mostanában Golf/Focus/Octavia alatt is ezt a méretet látom sokszor.

(#71278) Doggy dog válasza Gergőke88 (#71277) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Nagyon a szép!Gratulálok hozzá! :C

És ha már felni.Ez most nagyon adja nekem!
[link]
Az 5x110es.
Kaptam képet a Dot-ról.
Ez mikori?Van egy tippem,de nem akarok elvinni senkit vele.

[ Szerkesztve ]

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#71279) beg válasza Doggy dog (#71278) üzenetére


beg
veterán

2010 március vége környéke (16.hét)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#71280) Petyyyyy válasza beg (#71279) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Az véletlen nem 2016 10. hete inkább :F

hint

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#71281) beg válasza Petyyyyy (#71280) üzenetére


beg
veterán

De :)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#71282) Doggy dog válasza Petyyyyy (#71280) üzenetére


Doggy dog
senior tag

16ra tippeltem,de csoportban többen 7 éves guminak mondták.
Így elbizonytalanodtam!!
Szerintetek megéri?98%-ot túlzónak találom.Felnagyítva látszik,hogy van mélysége,de nem fullos+mintha pici lyukacskák lennének a futófelület oldalán.Vagy csak a "szőr" (bocs a szakzsargonért :B )
Sajnos Esztergom mellett van,kicsit nagy kanyar lenne,hogy elmenjek megnézni személyesen! Valaki közelben esetleg,hogy megnézze?
Felnire azt írták többen,hogy 60at ér.Sehol nem láttam ennyiért.Helyben hirdetnek 1et 100ért...

[ Szerkesztve ]

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#71283) adorjant válasza Declare (#71264) üzenetére


adorjant
senior tag

Nyugodtan megragaszthatod, nem lesz baja, azt leszámítva, hogy kb 1 évet nyersz a cseréig :) Előbb-utóbb újra elengedi majd.

(#71285) e.vid válasza Declare (#71264) üzenetére


e.vid
senior tag

Erősebb kétoldalú ragasztószallag. Nekem évek óta úgy van.

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#71287) beg válasza #45553408 (#71286) üzenetére


beg
veterán

A tükörre mondta :)
Felniközép nem nagyon lenne jó kétoldalival, esetleg patex? Mondjuk ott van hőterhelés is ha első, akkor esetleg pillanatragasztó?

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#71288) Calogero válasza Declare (#71264) üzenetére


Calogero
addikt

Gonosz ON

Kezd széthullni az astra....? Szögezd oda.. [link] ;] :P

Gonosz OFF

Én inkább erős kétoldalú ragasztóval vagy diszléc ragasztószalaggal tenném fel ([link])

(#71289) Declare válasza Doggy dog (#71278) üzenetére


Declare
őstag

Ha jo allapotu a felni, 50k körül biztos ér a szett. A gummi ujjonan 80k körül van. Ha egy szezont futott (tegyük fel, telen nem ezzel ment :), akkor abban még van böven oar év.

Viszont gumis velemeny nelkül nem vennem. Kepröl nem tudod megallapitani, hogy a gumi szalszakadt e, a felniben nincs e ütes, vagy nem repedt e stb. Ha egy gumis megnezi, feldobja a centrir gepre es azt mondja tuti, akkor szerintem ez korrekt ár.

(en amennyit szivtam mar uj gumikkal is vibracioval, meg egyenes futassal, biztosan nem vennek hasznalt gumit, még nyárit sem, de mondjuk en erre extra kényes vagyok :D )

(#71283) adorjant mit kell itt cserelni amugy? Azt a müanyag lapot, a raragasztott tükörrel lehet külön cserelni? Remelem nem ugy van, mint minden itt a 21-ik szazadban, hogy a tükör csere az csak ugy müködik ha az ember a motort es a futomüvet is csereli :DDD

(#71285) e.vid ez volt a 2-ik tippem a pillanatragaszto utan, köszi :))

(#71288) Calogero höhöhö :P :D hat azert a 9-ik evet tapossa már a kis csühös, megbocsatom neki az ilyen jellegü hibakat ;) Ezen kivül a legnagyobb fejtörest tovabbra is a hangszoro megcsinaltatasa es a jobb oldali hatso karpitnal tapasztalhato valami minimalis cicerges okozza....mind1 ik megörjit, de 1 eve nem sikerült pontot tenni az ügy vegere....talan majd most husvetkor vagy nyaron :))

Amugy meg halad, megy vilagit, kerepel....mindent ugy csinal, amit es ahogy egy dizelnek kell :C

(#71290) Ferike81 válasza #45553408 (#71284) üzenetére


Ferike81
senior tag

Teljesen fixre nem érdemes ragasztani, mert centírozásnál le fog törni. A kupakot leveszik, és ha bele van ragasztva akkor törik/törhet.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#71292) Szada85 válasza Petyyyyy (#71256) üzenetére


Szada85
aktív tag

No, akkor, hogy kicsit visszarántsak magammal együtt mindenkit a padlóla le... Nyelezés van, csak a Gsi-vel, nem a Vectrával...
Egyelöre nincs deal, mégpedig a következök miatt.

Elözetes levélváltás során rákérdeztem minden apróságra, hogy müködnek-e, van-e valamilyen hibája az elsö lökösön kívül, a válasz nemleges Volt, minden szép és jó. Ezek után jött ez:

Az autó hátulról elörefele haladva tényleg szép, a kerekek hatalmasak, plusz elöl 0,5, hátul 2,5 cm nyomtávval, elég dög kiállása van, ez tény.

Az elsö lökös kapott egy kisebb puffot, emiatt a parkszenzorok elöl is cserések, és a lökös is. Az elsö szenzorok miatt - elvileg - a hátsók Sem mennek. A fényszórók picit mattultak, illetve a búra belsö felén ilyen sárgás, mint a homokszemek szerü cucc van, lehet kopás, ilyennel még nem találkoztam, legszívesebben cserélném ezeket is. Vezetöoldani szenyon már csak lilásan pislákol, cserés.

Motor szépen Indult, szépen járt, erövel is nagyjából rendben van, viszont amitöl én személy szerint viszolygok, az, hogy emberünk lecserélte a müanyag szelepfeledet alura ( B Veci 2.6 V6 ), ami tömítés szempontjából jobb, viszont emiatt az olajbetöltö sapka a hátsó hengersoron van, valami olajcsö alatt közvetlen, így nem is lehet letekerni, az olajcserét a tulaj a nívópálca nyíláson keresztül oldja meg. :(((

Ami ugye azért cumi, mert egy bármilyen mühelyböl röhögve hajtanak el, ha ilyen mutatványra kérném... Ergó azt vissza kell építtetni gyárira.

Beltér futáshoz képest rendben van, minimális kopás az ülésen, de élhetö.
Extrákat kérdem személyesen is, müködnek-e, " természetesen, minden ", jött a válasz, aztán ezt gyorsan megcáfoltam, mert a bal hátsó ablak semmire nem reagált. :)
Aztán szépen kiderült, hogy kb az összes ajtókapcsolót cserélni kell, mert hébe-hóba müködnek, tükörállítás is vagy megy, vagy nem, ablakok is elég rapszódikusan, a tükröt motorikusan behajtottuk, kihajtani már nem tudtuk. :DDD Plusz az elsö ülésfütések inkább nem, mint igen müködtek, a tulaj szerint persze ezek is okésak ( lófa**t )

Próbakör alatt az autó nem mozgott rosszul, nem húzott le az útról, fékek is okék, viszont minden váltás után a kuplung normál felengedésekor jött egy fémes csattanás+rántás kombó, ha nagyon óvatosan engedtem, akkor nem... :(
Ez így elég sokminden lehet, kuplung elvileg még nem volt cserélve, az kettöstömegüvel egy cirka fél milliós mutatvány lenne, elsö blikkre ez a tipp. De persze lehet csak valamelyik bölcsö-szilent, vagy egyéb szilent is, elég lutri az egész így, illetve az eladó gyerek se lett szimpatikus, hogy a szerinte hibátlanul müködö extrák 80%-a mégsem müködik jól... :(((

Szóval mondhatjuk, hogy kevés plusz és sok minusszal tarkított megnézés után, fájó szívvel, de eljöttem, pedig nagyon szerettem volna, hogy jó legyen, de a képek megint túlértékelték a valódi állapotot.

Tudom, persze, mit vár az ember egy 14 éves használt autótól, ki kéne hozni a szalonból egy splasht... :DDD

Új nap, új remények, ma meglesek egy ezüstöt is, inkább már nem reménykedek semmiben. :D

(#71293) Kickass


Kickass
őstag

Tegnap levizsgázott a kocsi, ma felkerült HaHu-ra. Várom a kedves érdeklődöket (meg a hülyéket :D)
Kíváncsi leszek az érdeklődésre, ha elkel valószínűleg nem Opel lesz helyette. Ha nem, megcsináltatom rajta amit kell és marad még 1-2évig.

(#71294) amargo


amargo
addikt

Ezzel még tartoztam:

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#71295) lsebestyen válasza Kickass (#71293) üzenetére


lsebestyen
addikt

Lehet hülye kérdés, de az mit jelent hosszabb távon, hogy bele van törve az egyik izzítógyertya? Javítani pl mennyire macerás?

(#71296) Petyyyyy válasza Szada85 (#71292) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Röiden: a lerántás sikerült. :D
Kíváncsian várjuk a mai szürke villám fejleményeit.

Kickass - Mi a terv helyette ha elviszik te márkaszédelgő? :D

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#71297) Kickass válasza lsebestyen (#71295) üzenetére


Kickass
őstag

Semmit, kidobja az izzításvezérlés hibát hideginditásnál, de mire elváltod az első kettest kialszik a lámpa, addigra már abban a hengerben is eléri a megfelelő hőfokot a keverék (vagy csak a gázolaj, franc se tudja).

Javítani csak hengerfej levétel után lehet, legalábbis én egy gyertyakibányászós szakinál voltam ő azt mondta nem tudja kiszedni mert az izzítógyertyák a tűzfal felé néznek és nincs annyi hely h be tudjon fúrni.

Petyyyy: Vannak jelöltek racionális és érzelmi alapon is, majd meglátjuk melyik részem győz. :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#71298) lsebestyen válasza Kickass (#71297) üzenetére


lsebestyen
addikt

Értem, köszi. Akkor mennyit engedsz a feléből, tesó? ;]

(#71299) AMD Power válasza Kickass (#71293) üzenetére


AMD Power
titán

FB fent vagy?

Ha Igen küld át nekem és én megosztom neked. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#71300) Skizz


Skizz
addikt

Üdv. újra!

Volna egy gyors kérdésem, kedves Opelesek, remélem valakinek van inromációja a modellről és ideje válaszolni.

Benyás Clio helyett szükség lesz munkahelyváltás miatt ingázós dízelre. Közelben találtam egy ilyet:
[link]

Km-ellenőrzés után lehet róla beszélni. Alapvetően szimpatikus, bár az ESP-t kicsit hiányolom, hacsak nem elfelejtették beleírni a létezését. Ma du. mennék megnézni. Fékek, kuplung, egyebek mellett van típushiba, ami hangról/szagról/állagról kideríthető?
Kéttömegű: jól gondolom, hogy alacsony fordulaton/indításkor/leállításkor csörög, ha már lóg a bele?

köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.