Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70151) Doggy dog


Doggy dog
senior tag

Ma elmentem kiolvastatni a hibakódot.
Indítás után szépen kialudt az ABS és ESP lámpa is.
Hibatárolóban ezek voltak

Kitöröltük és következő hibakeresésre valamilyen teljesen más (canbus) hibát adott a műszerfalra (talán alacsony feszültség)
Ezt is kitöröltük és utána már nem talált hibát.
A srác,aki kiolvasta,azt mondt:szerinte a biztosítékokat kellene egyesével kivenni,leellenőrizni,áttörölni.Lehet valamelyik oxidált kicsit.Neki voltak ilyen hibái,hogy hol ezt,hol azt írta ki.
Ő megcsinálta ezt a biztosítékokkal és azóta nincs ilyen neki.
Veszíteni nem veszítek,egyik hétvégén jó program lesz.
Mohabá szerinted?

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#70152) B-L-A-C-K válasza tutis (#70150) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem tudom de ezek nekem még mindig ilyen nagypapis dolgok hogy üléshuzattal csúfítsam el a kocsim... :N

Jó mondjuk ezekből egyet bevállalnék, de az árait meg sem mertem nézni...:)

A kutya meg cuki...:)

(#70153) tutis válasza B-L-A-C-K (#70152) üzenetére


tutis
őstag

Szerintem ezeknek az árából már egy ülést is lehet venni :D
Amúgy van egy kiskutyám, szoktam hordani autóval (képen is rajta van a buksija) :) szóval miatta szükséges az üléshuzat, meg így azért védve van az üléskárpit. Sajnos ezek még nem olyan minőségű kárpitok mint a mai autókba tesznek, így hamarabb kopnak.

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#70154) lsebestyen válasza tutis (#70150) üzenetére


lsebestyen
addikt

Én egymásba akasztottam a horgokat, már egy ideje tartja magát. Nekem 1 óra alatt sikerült felraknom. :P

(#70155) B-L-A-C-K válasza tutis (#70153) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekünk is van egy harci bombakereső kutyánk ;] , mondjuk ennek a fajtának abszolút nem hullik a szőre annyi az előnye. Viszont ha hullana akkor se raknék olyat a kocsimban, nagyapám csinálta ezt, már akkor is kivoltam tőle. Ha koszos lesz az ülés ki kell tisztítani, ha sok évig meglesz a kocsi és esetleg meg kikopik át kell húzatni is kész, vagyis nekem így menne.

[ Szerkesztve ]

(#70156) szabonagyur válasza tutis (#70150) üzenetére


szabonagyur
félisten

Miért nem vitted vissza? Gari van a huzatokra.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#70157) tutis válasza szabonagyur (#70156) üzenetére


tutis
őstag

amikor megvettem, akkor is már csak 2 db volt, tuti nem tudják kicserélni, nincs mire..Pár öltés még belefér, varrás mentés van szerencsére. Csak a cérna engedte el..

B-L-A-C-K
Cuki a kutyusod :) Nekem se hullajtja a szőrét, inkább a tappancsa ami szokott koszolni ha olyan terepen van..Bár figyelek rá hogy tiszta tappancsal szálljon be az autóba..De jobb ez így..Úgyse nagyon száll be más az autóba, csak én látom ami bent van :)

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#70158) szabonagyur válasza tutis (#70157) üzenetére


szabonagyur
félisten

Háááát ahogy gondolod. Fateré már garin túli... hiába varrja szakad tovább.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#70159) aleister


aleister
veterán

Székesfehérvár vagy Veszprém környéki, Astra G-s cartárs van itt?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#70160) mohabá 007 válasza Doggy dog (#70151) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Veszíteni nem veszítesz,mivel többet nem igazát tudsz tenni,talán még annyit,hogy az érzékelő elektromos csatiját széthúzni,(a lengéscsillapító közelében van)megtisztítani,ugyanúgy,mint a biztiknél.Ha meg majd bekrepál,marad a csere,tokkal,vonóval együtt.

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#70161) Doggy dog válasza mohabá 007 (#70160) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Köszi.Ha már ott járok,megnézem azt is! :R

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#70162) mohabá 007 válasza HoaryFox (#70148) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Nekem is fokozatosan jött elő,nyáron a melegbe gyakrabban,már az indulás után rövid időre,télen a hidegben ritkábban.Úgy viselkedett,mint egy hőre érzékeny valami.Már neked is bejelzett,meggyógyulni nem fog,jó a polcon a tartalék.A bontós mondta,hogy van több féle ABS beépítve a vekikbe,és többnyire a mi fajtánk adja meg magát.

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#70163) Findzs


Findzs
addikt

Sziasztok
Kimult a bal oldali elso lengescsillapitom
G astra
Persze tudom hogy parban kell cserelni milyet javasolnatok kinek melyik tipus valt be.
Sok penzt nem szannek ra mert nincs mibol.
Van magnum valami lengyel 10 ezerert. Azt olvastam a magyar utakra jok az olcsok is mert a dragabb monroe vagy sachs se birja tovabb. Gyakori kerdesen irta egy illeto hogy neki a monre 1 evet se birt.

Illetve toronycsapagyat kell cserelni ilyenkor?

Koszi

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#70164) Gergőke88 válasza motoflug (#70149) üzenetére


Gergőke88
addikt

2.2 nem a legjobb motor.
1.8 Vagy a 2.0 turbo.
Nekem a coupeban az 1.8 volt.

(#70165) HoaryFox válasza mohabá 007 (#70162) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Igen, az EBC 430 átka :)

Kollégának Fiat Mareája van, pontosan ugyanezzel a vezérlővel szerelték azokat is. Ő is szívott vele.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#70166) Petyyyyy válasza Findzs (#70163) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Monroe ratyi már újonnan is, hiába drága és ugyanaz azxélettartam, akkor iscSachs-ot mondanék. Eddig az összes szaki ezt mondta, bátyámnak is.

motoflug - Ahogy előttem írták. 1.8 vagy 2.0.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#70167) dnelb válasza Doggy dog (#70151) üzenetére


dnelb
veterán

nekem a swiftben tök ezek voltak. akksi volt már halott.
amugy még nem találtam normális opct :(

[ Szerkesztve ]

(#70168) Feenyx válasza CsonkaImo (#70092) üzenetére


Feenyx
aktív tag

aleister, CsonkaImo köszönöm a tanácsokat! :) Szerelőm közben ránézett a Check Engine hibára, "túl szegény a keverék" a hibakód leírása. Így elsőre egy üzemanyagszűrő cserét javasolt, tapasztalata, hogy nem túl gyakran szokták eme alkatrészt cserélni. Reméljük megoldja, nem kell tovább keresgélni. De ahogy ezt a hibakódot néztem elég sok forrása lehet.

Ezen kívűl még lesz akkor cserélve olaj + szűrő, pollen-és levegőszűrő, első féktárcsa + betét, hűtővíz szintjelző szenzor, futómű állítás. Aztán ha majd jönnek a jó idők szükség lesz 4 nyári gumira is.

Jut eszembe, a tempomatot hogy tudom működésre bírni? Próbáltam menet közben aktiválni de nem akart bekapcsolni. Nyomtam hosszan / röviden a gombot ami aktiválja (az indexkaron a oldalt a felső gomb), de nem kapcsolt be. Hibakódot nem dobott rá amikor a szerelőm megnézte.

Amúgy a motor Z16XE1 nem XEP. Nem is tudtam, hogy van ilyen motorkód is. Állítólag a Z16XEP és XER "közötti" motortípus, amiből elég keveset gyártottak. Van ezzel a motorral kapcsolatban valakinek tapasztalata? Utána olvasva szinte nem is írnak róla.

(#70169) Luck Dragon válasza tutis (#70150) üzenetére

Nekem is ennyi ideig tartott , mint ha újból a saját írásomat láttam volna vissza, tény hogy nagyon macerás ez az üléshuzat szett felrakása. Ezek szerint ha kettőnknek 4 óra, akkor mondhatni ez az átlag? :DDD

Feenyx
Z16XEP minimális tovább fejlesztése, de szinte ugyan az a motor Z16XE1 , a Kw,LE minden ugyan az 105LE 77kW. És még ez is twinportos. Elvileg 90% a xep alkatrészei jó a XE1-hez is.,
Csomó infó van róla. :)

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#70170) #81556480


#81556480
törölt tag

Felni próba

(#70171) HoaryFox válasza #81556480 (#70170) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Csecse :K

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#70172) Luck Dragon válasza #81556480 (#70170) üzenetére

Nem is olyan rossz. De nem széles neki?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#70173) trassher válasza #81556480 (#70170) üzenetére


trassher
addikt

Szerintem jól mutat. :K

Mai felfedezés. X-es motorkódú opeleknél mint tudjuk a buetooth-os elm olvasók nem kommunikálnak az ecu-val. A teljes verziós Scan My Opel app-al viszont működik szépen. Csatlakozik, élő adatokat látja. Hibakód törlést nem sikerült megnézni mivel nincs hibakódom de úgy gondolom annak is működnie kell légzsák hibák kivételével.

Redmi Note 7

(#70174) SeatZola


SeatZola
őstag

Lenne egy kérdésem: Adott egy 2007/7 havi Astra H GTC, ami az ecat24.com szerint olasz piacra lett szánva és gyárilag Enjoy felszereltásű 1.7 cdti 101 lovas. Namost a ecat24.com szerint "BOARD INFO LCD - MULTI-FUNCTION" van benne. A gyári fej egy CD30 MP3, amin van BC gomb, de ha megnyomtam, semmi nem történt. Ez most akkor fedélzeti computeres vagy sem?

Más: Valakinek tapasztalata a Kumho KU39 ECSTA LE SPORT XL 225/50 R17 98Y gumival? Vennék egy szép MAK Nitro5 Ice titan felnit és ez van rajta. Az én Opel Astra H 1.7 cdti 125LE 6 sebességes kocsimra lenne. Mondjuk ennek a gyári mérete, amivel kijött az 225/45R17 volt. Tudom, hogy így az óra kevesebbet mutatni, mint amivel megyek (100km/h-t mutat és 103,7km/h-val megyek). De ezen kívül okozhatna valami galibát a /45 helyett a /50?

[ Szerkesztve ]

Rappi

(#70175) Feenyx válasza Luck Dragon (#70169) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Lehet bennem van a hiba, de én alig találtam róla infót. :) Tudnál nekem linkelni párat ha megkérlek? Előre is köszi!

(#70176) HoaryFox válasza SeatZola (#70174) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

A futómű meg talán te sem fogsz örülni a peremesebb gumi által okozott károknak, kényelmetlenségeknek, lehet ütni - rázni fog az autó, igen, múlhat azon a kicsin. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#70177) SeatZola válasza HoaryFox (#70176) üzenetére


SeatZola
őstag

Lehet félreértetted: a /45 helyett lenne /50, ami ballonosabb, magasabb gumi....

Rappi

(#70178) B-L-A-C-K válasza #81556480 (#70170) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

(#70179) _seth_ válasza #81556480 (#70170) üzenetére


_seth_
veterán

3 centi ültetés és szuper lesz, a hátsó íven pedig lehet hajlítani egy kicsit fefelé ha beleérne, kanyarban kell még kipróbálni elöl, hogy beleér-e valahol a kerékjáratba.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#70180) HoaryFox válasza SeatZola (#70177) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Oh :D Sorry, 12 órázás után már nehezebben meg a szövegértés :B

Az belefér :)

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#70181) WP14 válasza SeatZola (#70174) üzenetére


WP14
őstag

Nem ajánlott, 23 mm-rel nagyobb lesz az átmérője a guminak.

Ellenőrizd!

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#70182) Petyyyyy válasza #81556480 (#70170) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Az első képen nagyon fincsa.
De hol van a felniközép/takaró kupak?

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#70183) Luck Dragon válasza SeatZola (#70177) üzenetére

Biztosan nem lesz jó, Ha 17"-szeretnél akkor csak ezek lehetnek, 225/45 R 17 vagy 215/45 R 17 .
Ha nagyobb lesz az oldal fala, akkor csalni fog a sebességmérőhöz viszonyítva. Egy szó mint száz 50-est nem szabad.
Meg már leírtam a tapasztalataimat 17"-kapcsolatban hogy mennyivel másabb a 16"-hoz képest. És nem ér annyit az a 17" vagy a 18". Hangosabb, hosszabb távon engem zavart. 16"-ban ugyan úgy vannak szép alu pacsuk, én azt ajánlom számodra.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#70184) Luck Dragon válasza Feenyx (#70175) üzenetére

Hűha, most nem találom azt a honlapot de ha jól rémlik akkor ez a motor legfőbbként Anglia és környékére szólt, leginkább 2007-2010-ig készítették. Ha a Google-be írod a motor típus azonosítóját , 70%-ban UK- forrás jelenik meg, és ott több infót kaphatunk. Ez került H Astrákba és B Zafirákba ,Merivába és Tigrába csak ott Vauxhall néven dobja fel. . Így jött elő az is hogy van ugyan ez a motor 1.8-ban is ,de ez tényleg ritka mint a fehér holló a fekete erdőben.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#70185) #81556480 válasza _seth_ (#70179) üzenetére


#81556480
törölt tag

Jó lenne, de egy darabig tuti nem lesz, majd ha elkészül a kapubejáró, mert ha letenném, nem tudnék beállni vele,

(#70182) Petyyyyy olyan nincs hozzá ami eltakarja a csavarokat, csak a fekete kupak van a közepén. Az meg benne is van , csak mivel fekete nem látszik. majd teszek rá opel logót

Ez ilyen felni:

(#70186) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

Sziasztok!

H-s Astra olajszűrő fedeléhez mekkora kulcs kell? Tudja valaki?

(#70187) Timer válasza trassher (#70173) üzenetére


Timer
veterán

Na, ez jó hír, de milyen típusú pontosan az interfész?

(#70188) javorszky


javorszky
tag

Sziasztok!Járt már úgy valaki,hogy levettem az akku sarut vagy két percre.Visszaraktam gyújtás ráad fények kigyulnak minden ok de nem inditja a kocsit nem teker!Öninditó direktre összezár csavarhúzóval teker mint állat de a kocsi nem indul!Valami letílthatta a kulcsot?Járt már így valaki?

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#70189) CsonkaImo válasza javorszky (#70188) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Központival bezárás, majd kinyitás nem oldja meg?

(#70190) javorszky válasza CsonkaImo (#70189) üzenetére


javorszky
tag

Nem sajnos!!

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#70191) Petyyyyy válasza #81556480 (#70185) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Jaaa vagy úgy. Akkor én bocs, mobájlról nem látszott a fekete kupak. :N

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#70192) aleister válasza javorszky (#70188) üzenetére


aleister
veterán

Nekem akkor tekert az indítómotor tényleges elindulás nélkül, amikor nem volt benne az immo transzmitter chipje a kulcsban. Esetleg nem világít az immobilizer visszajelző lámpája?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#70193) AMD Power válasza #81556480 (#70170) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem ez nem tetszik! :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#70194) #81556480 válasza AMD Power (#70193) üzenetére


#81556480
törölt tag

Nemgond, elfogadom én mások véleményét.

[ Szerkesztve ]

(#70195) mohabá 007 válasza #81556480 (#70194) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Gratula. :C jól néz ki a gépsas. :K
Felni: ízlések,és pofonok... nekem bejön ;)
A gépre én tennék sárfogókat,mielőtt még a felverődő kődarabok le nem verik a fényezést az alsó részről.

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#70196) trassher válasza Timer (#70187) üzenetére


trassher
addikt

Ez a típus van barátomnak, ezzel próbáltuk.

Redmi Note 7

(#70197) #81556480 válasza mohabá 007 (#70195) üzenetére


#81556480
törölt tag

Köszi!

Hát az előző vectrámat sárfogókkal vettem de első dolgom volt leszedni mert szerintem maxigázul néz ki vectrán :D

Más kérdés:

hogyan lehet szemmel megkülönböztetni x18xe1 és z18xe motorokat b vectrában ??

Ez egy x18xe1 ( nem az enyém )

Ez meg a z18xe

csak annyi hogy a műanyag borításon egyik full ezüst másik meg feleket?

(#70198) zolikaDB válasza #81556480 (#70170) üzenetére


zolikaDB
veterán

Hu de zsir!
Sokkal jobb, mint amikor a kepeket mutattad magaban, kocsi nelkul! :K

(#70199) Doggy dog válasza trassher (#70173) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Nálam H-nál tegnap többszöri párosításra sem kelt életre Torque progival.
Szétcsapott már az ideg.Kipróbálom majd a freevel,3e-ret nem érhet szerintem.Visszajelzések is elég vegyesek....
Esetleg,ha van hozzá apk-d ;)

#70170 LaciCRM nagyon jasszos a gép :K

[ Szerkesztve ]

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#70200) F_Zolee válasza #81556480 (#70170) üzenetére


F_Zolee
veterán

Jó lett.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.