Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70451) molnarpeter válasza B-L-A-C-K (#70445) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Csak addig követtem az eseményeket, hogy mosót kerestél, de utána elvesztettem a fonalat :B Hol tisztították ki?

(#70452) WP14 válasza Luck Dragon (#70448) üzenetére


WP14
őstag

Lehet fényezni is és szinterezni is. Utóbbi kicsit költségesebb, ellenben sokkal tartósabb is.
De 10 évet is kibír a gyári fényezése, ha nem kapja télen a sólét, óvva van a padkázástól, nem sérül a felülete és rendszeresen takarítva van a fékportól. Karbantartás kérdése minden esetben a tartósság.

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#70453) Luck Dragon válasza WP14 (#70452) üzenetére

Hasonlót olvastam más oldalakon is, már mint tartóssága terén. Köszönöm szépen.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#70454) AMD Power válasza WP14 (#70407) üzenetére


AMD Power
titán

Köszi a tippet. Ha valóban "gyári" színnek megfelelőt kapok akkor jó. Valami kell majd a gépnek. :K

mohabá 007 Természetesen csak amennyire lehet igényesen szeretném megoldani. Amennyire tőlem telik. :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#70455) B-L-A-C-K válasza molnarpeter (#70451) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

(#70456) AMD Power válasza Szada85 (#70415) üzenetére


AMD Power
titán

Köszönöm. :K De amúgy nekem "semmi" extra nem kéne. Sima 1.4 vagy 1.6 alap. 2 vagy 4 lufi, klíma, szervó stb.... szóval semmi extra. A H is jó lenne de ide a ház elő csillaggarázsba évi 8-9000km felesleges lenne. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#70457) WP14 válasza Luck Dragon (#70453) üzenetére


WP14
őstag

Szívesen. Szerintem téli szettet lemez felnire kell tenni, az bírja a gyűrődést, a nyári szettet meg az alura, ennyire egyszerű vigyázni rá :)

(#70454) AMD Power Szívesen. Mindkét ajánlatomnál szaktanácsot is adnak kérésedre, érdemes meghallgatni a véleményüket.

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#70458) Doggy dog válasza mohabá 007 (#70379) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Hát nem sikerült a vizsgamunka.
Fél 10kor hívom a szakit,mizu?
Direkt nem hívtam hamarabb,legyen idő elmélkedni.
Aszondja,még nem nézte hívjam 2 óra múlva.
12:02kor hívom,direkt később.Bal első abs jeladó csere,ezt tudtuk.
Most nézi a hűtőventi hibát.Mikorra kell az autó? :W
Na mondom dél elmúlt,1kor zár minden alkatrészes,ebből nem lesz semmi.
Mondom 7vége rá lett szánva,jó vasárnap.
Ír az asszony 4kor,itt a kocsi.Mondom :)
Erre,nincs kész. f@kf@kf@k
Nem volt alkatrész,majd 7főn hívjam,addig megnézi az árat.
7-10e ft,ezt tudom.
Hűtő ventillátor hibával sem foglalkozott.Majd abs jeladó csere után,lehet az zavar be. f@kf@kf@k
Itt nem érti a hibát,azt írja a harmadik fokozat nem megy.
Ez meg két fokozatú ventillátok.
Akkor most mivan??
Ugyan hány fokozatú az a k ventilláror? Megmondom neki!!!
Párom meg vidáman,már lebeszélte vele,hogy ő csinálja,mert rendes.
Nem is kért pénzt,majd ha kész. Mondom mivan????Hát ő mondta,hogy szombaton nem dolgozik.Mondom ő mondta,hogy vigyem.
Asszem elgurult a gyógyszerem a mai "szereléstől".

[ Szerkesztve ]

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#70459) AMD Power válasza WP14 (#70457) üzenetére


AMD Power
titán

Mennyire jön ki szerinted kb ilyen színre kevert "flakon"?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#70460) Szada85 válasza AMD Power (#70456) üzenetére


Szada85
aktív tag

Igazán nincs mit.
Akkor esetedben szerintem Sem feltétlen nyersz egy Import autóval, 1.4-1.6-osból tényleg találsz otthon is böségesen, csak ki kell várni a megfelelö darabot, és megharcolni Murphy bácsival, én is ebben a fázisban tartok. :D
Amik eddig fennvoltak megfelelö darabok azok most, hogy elment a Caravan, és kerek a büdzsé már persze nincsenek, csak a hulladékok. :D

Tudom persze, ilyen játék ez... :)

(#70461) AMD Power válasza Szada85 (#70460) üzenetére


AMD Power
titán

Félek is tőle mint a tűztől... Pedig ha aktuális lesz akkor csak jövő nyáron. De ettől függetlenül ezt már most tudnom kéne ,hogy eladom-e akkor vagy sem mert ha igen akkor logikusan nem költök el rá semmi olyat ami a biztonságos használatot nem befolyásolja.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#70462) WP14 válasza AMD Power (#70459) üzenetére


WP14
őstag

Nem tudok pontos árat mondani, vedd fel velük a kapcsolatot, mert színfüggő is gondolom.
ITT van némi leírás.

Árak is vannak.

[ Szerkesztve ]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#70463) molnarpeter válasza B-L-A-C-K (#70455) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

:R

(#70464) Szada85 válasza AMD Power (#70461) üzenetére


Szada85
aktív tag

Félni nem kell töle, csak nem szabad siettetni a dolgot, akkor nagy baj nem lehet.
Elég népszerü típust keresel, gyakori motorvariánssal, ergo széles skálán fogsz tudni válogatni, emiatt pedig nyugodtan ott tudod hagyni azokat a találatokat, amiknél mégsem fogod érezni az " ez AZ "-t.
Ilyenkor kell arra gondolnod, hogy van még egy tucat ilyen autó, amik között fogsz jobbat találni.

Én direkt szhopatom magam az ilyen " egyszarvú fehér holló " gyakoriságú változatokkal, de ez a benzinvérüség velejárója sajnos, már megszoktam. :D

(#70465) javorszky válasza B-L-A-C-K (#70419) üzenetére


javorszky
tag

És az agyméret mennyi???

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#70466) AMD Power válasza Szada85 (#70464) üzenetére


AMD Power
titán

:) Én konzervatív vagyok nagyon! Meg szeretem az egyszerűséget. A mostani autómat direkt úgy vettem .hogy minél egyszerűbb legyen. És hozta is amit elvártam tőle. De már itt a gyerek. Ráadásul utálja a meleget. Igy a klímát nem tudom elkerülni. A légzsák hasznos nagyon ,hogy ha szükség van rá. Bár inkább ne keljen soha. Amit jó lenne még ha távirányítós lenne a központi zár. Azt nagyon megszerettem! :)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#70467) Luck Dragon válasza AMD Power (#70466) üzenetére

A legtöbb G ilyen, főleg az általad keresett évjáratban. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#70468) LantosBerry8


LantosBerry8
senior tag

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni Tőletek!
Jelenleg egy '01-es Mazda 626 GW (1.8 benzin) tulajdonosa vagyok.

Bővült a család, ezért szeretném lecserélni egy legalább ilyen megbízható, de biztonságosabb teljesen új autóra.

Az egyik kiszemeltem az Opel Astra J sedan 1.6 szívó benzin vagy inkáb az 1.4 turbo motorral.

Kérdéseim a következők:

- mennyire megbízható a típus?
- mennyire szervízigényes?
- milyen fogyasztásra számítsak? /itt hangsúlyozom, hogy teljesen nyugodt természetű sofőr vagyok, aki szeret biztonságosan eljutni A-ból B-be/
- évente befigyelne 1-1 hosszabb Görög út, mennyire kényelmes/fárasztó benne a hosszú utazás?
- mik azok az extrák, amiket semmiképp ne hagyjak ki, és mik azok, amik nélkül lehet élni?

(#70469) Gergőke88 válasza LantosBerry8 (#70468) üzenetére


Gergőke88
addikt

1. Nehéz nagyon, ezért az 1.6-al szívás lesz, főleg ha meg is van terhelve.
2. A szivo motor egyszerű mint a faék, de a turbós motorral sem élsz problémád ha rendben volt tartva (olajcsere!).

(#70470) LantosBerry8 válasza Gergőke88 (#70469) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

Mivel újat akarok, így valószínűleg nem lesz vele gond.... :)
Milyen fogyasztással számolhatok a turbo motorral?
Jah! Akinek ilyen sedan verziója van, az légyszi nyugtasson már meg, hogy a babakocsi simán befér és még pakolhatok is mellé :)

(#70471) Gergőke88 válasza LantosBerry8 (#70470) üzenetére


Gergőke88
addikt

ha új akkor a K nem fér bele a keretbe?
Nem egy kategória a kettő.
Mellesleg a sedan parkolásra nem lesz a legjobb megoldás..

(#70472) gban válasza LantosBerry8 (#70470) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ha újat veszel, akkor én a K-t javasolnám, megéri ha nem sokkal többért (esetleg cserébe némileg kevesebb extrával, bár talán a K alapból többel is van alapáron is) ki tudsz fogni akciósat.
Sokkal jobb autó, sokkal jobban eladható lesz akár tizensok év múlva is (ha ugyan nem lesznek kitiltva, amit nem hiszek, bármennyire is mondják hogy tervezik).

Írtad, bővül a család. A J kívül baromi nagy, belül viszont kisebb mint az F volt.
Elöl is, hátul is.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#70473) LantosBerry8 válasza Gergőke88 (#70471) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

A sedan formája picit jobban tetszik és a k-ból még nincs...
A k kombi meg ugyanazzal a felszereltséggel kb. 600.000 -el lenne drágább

(#70474) Luck Dragon válasza gban (#70472) üzenetére

Mi ez a kitiltás dolog?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#70475) gban válasza Luck Dragon (#70474) üzenetére


gban
Közösségépítő

Mindenhonnan ez folyik hogy 2020-tól nem lehet a tervek szerint dízelt újonnan eladni, utána meg benzinest, aztán idővel használni sem, de ezt erősen dumának érzem csak.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#70476) Gergőke88 válasza LantosBerry8 (#70473) üzenetére


Gergőke88
addikt

Nekünk jól extrázva 5.5 volt a K kombi (150le benzines)
5ajtos modellt 5korul már ki tudsz fogni (a 125 Lovas turbós motorral).
A K-bol valszeg nem is lesz már sedan.

(#70477) Luck Dragon válasza gban (#70475) üzenetére

Jézus.... Már rémlik a dolog. Köszi.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#70478) LantosBerry8 válasza Gergőke88 (#70476) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

Az 5 ajtós kicsi...
A 140 le -s j sedan jól felextrázva (bőrön és navin kívűl szinte minden) 4.5 millió

remélem azért lesz... Szerintem gyönyörű

[ Szerkesztve ]

(#70479) Gergőke88 válasza LantosBerry8 (#70478) üzenetére


Gergőke88
addikt

Jobban pakolható a csomagtartója abban biztos vagyok mint a sedannak.
De ha már eldontotted nincs kérdés.
Egyértelműen a turbós motorral, mert azzal a súllyal a szivo szenvedni fog.
(A K -150kg biztosan ami a fogyasztásban is érződik..)
Ami nagyon jó a K-ban az az Apple CarPlay (Android autó). Simán rakotom a telefont és megy a navi a nagy kijelzőn.

[ Szerkesztve ]

(#70480) B-L-A-C-K válasza LantosBerry8 (#70468) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha már új +1 a K-rá.

(#70481) amargo válasza B-L-A-C-K (#70427) üzenetére


amargo
addikt

Amennyire én néztem a Continental 16os 22, 17 eseten 44. Azért van különbség, ha téli és nyári szett is kell, akkor az már 400e. Bár cosmo felszereltséggel 17es az alap méret, nekem is jobban tetszik, csak az anyagi oldalára reagáltam.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#70482) mohabá 007 válasza Doggy dog (#70458) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Meg is érdemled,legyen ez a tanulópénz.(nem basztatásként mondom :N )Tudtad,hogy kell a jeladó,és kell egy torx kulcs.Ha nincs venni kell/ett volna/ egy készletet,jó ha van a háznál.A jeladóval együtt ez kb:10 ezer forint.A többi meló annyi,mint egy defekt esetén,kerékcsere,+ egy torx csavar kiszedés.(ehhez se kell szerelő),és ez a rész gyógyítva.A motortérről lőttem egy képet,bekeretezett résszel,ahol van kettő csati,amit fém rögzítőfül tart a helyén.Ezt kiakasztva kiemelhető a kábelköteg.Ezt csak a kontakt ellenőrzés végett(ecu) megcsinálni.Ehhez se kell szerelő.Mindezt ha te csinálod,bő egy óra,+ cigiszünet.(az csak hab a tortán,hogy végig kéznél van az autó)Most meg napokig nincs autó,meg még kituggya :D mennyi pénzbe fog fájni. :O

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#70483) B-L-A-C-K válasza amargo (#70481) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Télibe eleve ott a 16-os acél neki így az nem is kellene, 17-es gyári felnit meg használtan is kilehet fogni, most így hirtelen 2 perc alatt ezt találtan, 30ért/db gondolom még alkudható. Gumiban meg nincs olyan hatalmas difi minden márkánál. Gumi inkább már 18-asnál gáz az ára, normális gumi itt már olyan 50-60e/db, nekem is ilyen, van, de én szerencsére olcsón megúsztam, alig használtat találtam 20-ért aminek az új ára 60e/db lett volna..

[ Szerkesztve ]

(#70484) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#70483) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

link lemaradt.

De amúgy kér ezen lovagolni, mert már eldöntötte 16-os marad neki.

(#70485) Gergőke88 válasza B-L-A-C-K (#70484) üzenetére


Gergőke88
addikt

.

[ Szerkesztve ]

(#70487) amargo válasza B-L-A-C-K (#70483) üzenetére


amargo
addikt

Én csak a két méret közti differenciára utaltam, hogy bizony 2x annyiba kerül a 17-re a gumi, mint egy 16-ra. Utána néztem az áraknak, hogy tudjam mivel szamoljak.

Bodrik, nekem Continental TS850 van télibe. Sajnos így a 3. év után, már nem ugyan olyan a tapadása, felkeményedett kicsit, pedig mindig leápolva tettem el fénytől védett helyre.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#70488) Gergőke88


Gergőke88
addikt

[link]
Szerintem ezzel csak jól jártak az Opel központban.
Kiváncsi leszek az itthoni motorgyártásra. Bekerülnek e ezek a motorok később a francia vasakba is.

(#70489) trassher válasza gban (#70475) üzenetére


trassher
addikt

Abszurd az egész elgondolás. Az itthoni új autó vásárlók jelentős része nem magánszemély hanem cég, ők pedig a dízelt preferálják. Innentől kezdve látható, hogy miért nem fog működni a dolog.

Redmi Note 7

(#70490) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Használ valaki 0W-30-as Castrol Edge Titanium olajat?
Tkp árban pont annyi egy kannával, mint a Mobil 1 ESP.

Ja... Ma átültem egy német autóból egy franciába. Reggel. Régi szép idők :U

[ Szerkesztve ]

(#70491) B-L-A-C-K válasza amargo (#70487) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mint írtam nem minden márkánál van nagy a difi árban, csak te pont olyat mutattál. Mutathatnék 20 példát, de nincs kedvem keresgélni, de itt a legelső amit most néztem:

Hankook Ventus Prime3

Sőt mint láthatott olcsóbb is a 17-es mint a 16-os gumi, és úgy hogy a 17-es XL.

[ Szerkesztve ]

(#70492) Gergőke88 válasza B-L-A-C-K (#70491) üzenetére


Gergőke88
addikt

Ne így nézd.
16-ős méretben a 205/55r16 és emellé tedd a 17es váltó méretet (225/45).
Ugye a K Astra gumi témából indultunk ki, ott ezek a méretek.
Máris nagyobb difi lesz.

[ Szerkesztve ]

(#70493) #TOTTI válasza B-L-A-C-K (#70491) üzenetére


#TOTTI
őstag

Ez egy elég hülye összehasonlítás. :)

(#70494) B-L-A-C-K válasza Gergőke88 (#70492) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Megnéztem ~8 ezer/db, de az se duplája meg ilyen hülyeségek. Szóval itt 30-40 ezrekről beszélünk így garnitúránál, ezt se nevezném soknak, ahhoz képet mennyivel jobban néz ki. De persze kinek mi, csak ha már van 2-5 milliós kocsink szerintem nem ebből kellene spórolni.

[ Szerkesztve ]

(#70496) Findzs


Findzs
addikt

Ezen videó alapján szeretném lecserélni a féktárcsámat magamnak:
[link]

Nem tűnik bonyolultnak, valaki csinálta már?
A betétet nem akarom cserélni mert nincs hangja és elég vastag is.

Egyébként a betétet mikor árulják hogy készletben akkor 4 db -ra értendő az ára?

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#70497) trassher válasza Findzs (#70496) üzenetére


trassher
addikt

Igen, készletben 4 darab van belőle. A videóból hiányolom a tárcsa zsírtalanítását. Azt semmiképp se hagyd ki mert van rajta egy olajfilm ami ha rajta marad nem fog fogni a féked. :)
Szerk.: Barátunk a csúszótengelyeket sem takarította, zsírozta meg pedig illene.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#70498) Luck Dragon válasza #45553408 (#70495) üzenetére

Az Et száma jó? Mert ahogy rémlik ez G-re van és 44-es. :)

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#70500) Findzs válasza trassher (#70497) üzenetére


Findzs
addikt

Rendben odafigyelek a jelzett dolgokra, köszi :R

A tárcsát lefújom előtte féktisztítóval gondolom az leoldja a cumót
A videóbol az sem derül ki, hogy a betétet lecsiszolta e a rövidebb oldalakon mint itt a képen látható:
[link]
Feltételezhető hogy mivel új volt a betét gyárilag le volt.

Mivel én a használt betétet rakom vissza előtte le kell majd csiholnom ahogy a képen van.
Lehet veszek betétet is majd meglátom, hogy jön ki az unixnal a céges 49% kedvezménnyel az ára.

Egyébként a cromax mintha drágább lenne manapság :U
Régebben onnan vásároltam mert olyan áron volt mint pl. unixnál kedvezménnyel.

Tudom, hogy sok mindenen múlik de ha az első tárcsa csere érett akkor a dobfék még elvileg bírja mert ugye a tárcsafék dolgozik többet.
120 ezer van a kocsiban, bírna még a tárcsa pár ezret de most inkább van rá pénzem meg hát a műszaki miatt..

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.