Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36001) tboy93 válasza haddent (#36000) üzenetére


tboy93
nagyúr

Engem 4 ev alatt 6x allitottak meg, 3x birsag, 2xszonda aztan mehettem tovabb, 1x kiokitas es majdnem birsag :DDD

(#36002) Declare válasza haddent (#36000) üzenetére


Declare
őstag

Na a Navot inkabb hagyjuk.... :DDD

"...mert kötelező nélkül (vagy olyan szolgáltatónál aki fizetésképtelen), lejárt forgalmival, szabálytalan sportkipuffal, rendkívül igényes nájlon sötétítőfóliával tépik az utakat."

Ezeket szedjek ki! De ehhez engem ne allitson meg! Pon ezt ragoztuk! :)

(#36001) tboy93: na joo egy boyracer honda civiceest....meg jo! :P :DDD

[ Szerkesztve ]

(#36003) gzbotii válasza mephi666 (#35997) üzenetére


gzbotii
veterán

Én használok, olcsó Auchanos páramentesítő sprayt. Első uton olyan tejes fátyol húzódott a szélvédőkre, ahol lefújtam, hogy semmit nem láttam, letörölni sem tudtam, max elkenni...aztán amikor rászáradt sokkal jobb lett a helyzet

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#36004) tboy93 válasza Declare (#36002) üzenetére


tboy93
nagyúr

Kedvencem az volt amikor bulibol jottunk hazafele ejjel es valaki elkezdett hatulrol tolni minket. Full sotet, kozvilagitas nincs, kicsit odaleptem, de nem veszesen majd korforgo, masik oldalt ki index nelkul erre a mogottem levo "jarmu" felkapcsolta a villogot ... jol beszopattak :DDD vegul nem kaptam buntit, csak szondat fujattak

De buntetett mar meg biciklis rendor is. A strandrol hazafele bepattantunk az autoba jon szembe egy biciklis integet meg hadobal valamit, ah mondom nem foglalkozom vele, lassitok a fekvorendornel erre bekonyokol az ablakon hogy jogositvanyt forgalmit... oooo mondom baszki :D szembol rohadtul nem tunt fel hogy rendor, sima feher poloban volt biciklis sisakban, napszemuvegben :D ha nincs fekvorendor siman tovabbhajtok lassitas nelkul. Vegul jol megbuntetett mert nem voltam bekotve.

Pesten is kaptam mar csekket mert buszsavbol kanyarodtam jobbra es azt nem lehet :Y kerdezi a rendor hogy honnan kanyarodtam? Mondom a kanyarodosavbol. Hat ez nem nyert mert az buszsav. Ja ok. Azt mondta jobban jarok ha elfogadom a helyszinit mert kulonben feljelentenek. Korrekt :))

Aztan masik poenos eset. Jovok haza este, megy a waze, telo kirakva a telotartoba. Latom rendorok jobb oldalt. Aaa fasza akkor be is jelentem oket, harmat bokok a wazere majd megyek tovabb. Egyszer csak villogo jarmu mogottem, lekapcsolnak. Kerdezi a rendor hogy mit telefonozok vezetes kozben? Hat oooo :D Vegul elengedtek egy szobeli figyelmeztetessel.

[ Szerkesztve ]

(#36005) haddent válasza tboy93 (#36004) üzenetére


haddent
addikt

Némelyiken sírtam :))
Én is buszsávból kanyarodtam volna kisívben, hát hogy máshogy? Mondjuk van egy olyan érzésem, hogy te nem a kereszteződés előtt 10-20m -rel megszaggatott résznél tértél ki folyamatosan indexelés mellett, hanem dugót előzve 200m -ről majd rendőrt látva "ja hopp én itt megyek le jobbra csak azért vagyok itt" ;] De javíts ki ha tévedek :P

Declare nav szerintem teszi a dolgát. Vezetéssel nem tudnak mit csinálni a kis emberek :( Na meg az a vezetésről szóló infó is honnan származott? Az amerikánóktól.. megbízható tisztességes fajta, a kérdéseik is hazugságok. Szóval szar itt minden és mindenki, de ettől még mint hivatal szerintem most épp tették a dolgukat az utóbbi időben

[ Szerkesztve ]

(#36006) Declare válasza tboy93 (#36004) üzenetére


Declare
őstag

Na hat az elsö esetben latod a tipikus, hogy rohadjon meg....joo az korrekt, hogy büntit nem osztott, de ez a tipikus cseszegetes.....

Buszsavot nem ertem....buszsavban, jobbraindexelve kanyarodhatsz....jo nem 2 km el elöbb indexelve az erzsebethidtol a blaha utan :DDD de 100 m ahol a jelek is fel vannak festve....söt mashogy nem is kanyarodhatsz, mert ugye az balesetveszelyes lenne....

telefont adom a rendörnek sory :P

Nekem a csehek jatszottak mar el 2x, hogy beallt a civil skoda fabia a seggembe es tolt a palyan...persze 1200km es utnal a versenyzesi ingerküszöböm a fele tavnal kb 0....arra ott az autobahn a nemeteknel ;] ....szoval tempomattal mentem, közben neztem, hogy ki ez a barom, aztan egyszer csak kihuzodott a gyorssavba es padlogazzal ellepett es nem sokkal kesöbb a leallosavban villogott egy x6 mögött :) ....az mas kerdes, hogy nehany perc mulva az x6 elrongyolt mellettem 200 al :DDD ...be kellett hoznia az elvesztegetett idöt....mondjuk utana, hogy elrongyolt lattam ahogy bemegy tankolni, majd kicsit kesöbb megint majd fellökött a huzat ahogy elhagyott :D de a tudat nyugtatott, hogy nekem olcsobb az utam :))

mondjuk a csehek kifejezetten szeretik szopatni a nemeteket...ugye nemetrendszamos autonal nem tetel az euro alapon :U van ismerösöm aki direkt ezert nem is megy cseheken/szlovakokon keresztül....

(#36005) haddent : na ez mondjuk mar dupla off....de semmi mas mint penzbehajto szerv...es nem az a doguk...kis es közepes vallalkozok agyon zrikalasa, mig a haverpajtik lenyuljak a milliardokat...hat ez sokminden, csak nem a dolguk...na de erröl ennyit....

[ Szerkesztve ]

(#36007) tboy93


tboy93
nagyúr

Buszsavos esetnel valoban kb 80-100m-el a kanyar elott soroltam ki, mint minden nap, arra van a munkahelyem :) A waze mentett meg a komolyabb buntitol, be volt love a gps es a rendor igy elhitte, hogy tenyleg arra kell mennem, nem csak azert kanyarodtam le mert elozni akartam. Ja es azt tegyuk hozza, hogy volt kb 3 auto rajtam kivul az uton, szoval nem igen okozott volna gondot a balrol elozes :D lenyegtelen, 6k helyszini, egesz "olcson" megusztam. Masnap a ugyanott alltak, de a kanyar elott 2m-el soroltam ki ;]

[ Szerkesztve ]

(#36008) gzbotii válasza tboy93 (#36007) üzenetére


gzbotii
veterán

Nekem a "legfaszább" helyzet az volt, amikor elkértem a haver kocsiját, rendőr meg megállít...kiderült le volt járva műszaki...na akkor kerekedtek csak igazán ki a szemeim :DDD

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#36009) tboy93 válasza gzbotii (#36008) üzenetére


tboy93
nagyúr

Te legalabb nem torted ossze :) nekem azt is sikerult, 1.5 honapos jogsi, jeges ut, tripla defekt :DDD

(#36010) amargo válasza haddent (#36005) üzenetére


amargo
addikt

Igen az M1-en ilyen infókat nem adnak le :D
Már még is milyen dolgukat, az összes kormány közeli és hatalmon lévők hirtelen milliárdosok lettek, erre a nav mit csinál, semmit.. viszont "kormányzati megrendelésre" cégeket tesznek tönkre, akik nem tartoznak ebbe a körbe.Ugyan ez nem ide tartozik, így
jobb lesz abba hagyni, de a tisztán látás kedvvért leírtam.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#36011) theooracy


theooracy
aktív tag

Erre valaki?: [link]

(#36012) funkygee


funkygee
aktív tag

Sziasztok. Vectra 1.9 cdti 88 kw, ma azt tapasztaltam, hogy mikor megáltunk és alapjáraton ketyegett a kocsi, egymás után kétszer hallható volt kétszer valami visító hang kb 5-6 másodpercig , kb 2 perc szünettel a kettő között a motor felől. Ez mi lehet? Eddig ilyet nem csinált, hiba kijelzés semmi. Ötlete valakinek?

(#36013) Markizmark válasza funkygee (#36012) üzenetére


Markizmark
addikt

Talán csúszott a szíj. Szakaszosan van terhelve a generátor és amikor rákapcsolódik a terhelés akkor megcsúszhat.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#36014) AMD Power


AMD Power
titán

Mindent visz az Opel?
Egyesélyes autótender az NKH-nál

Jó ez nekünk. Vegyük csak. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#36015) gzbotii válasza AMD Power (#36014) üzenetére


gzbotii
veterán

"Csak egy tipp a közpénzekkel való hatékony és felelős gazdálkodáshoz: a 107 lóerős Dacia Lodgy dCi listaára nagyjából a fele a Zafira Tourer 1,6 CDTI-nek. Mondjuk nincs benne automatikus sebességváltó és kanyarkövető kettős xenon-fényszóró " -szerintem a Dacia sokkal ésszerűbb választás lenne, ha már közpénzeket kell elherdálni.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#36016) AMD Power válasza gzbotii (#36015) üzenetére


AMD Power
titán

Nálunk sajnos nem az ésszerűség a jellemző.

Árcsata: Mazda2, Opel Corsa és Skoda Fabia a ringben

Az E Corsa mennyivel nehezebb mint a többi.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#36017) Ck. válasza haddent (#35980) üzenetére


Ck.
addikt

Nekem pl bebasztak a nyitott ablakon az utastérbe a szonda nyálas végét. Aztán közölték, h az a magáé. Jo utat.
A qrva anyjukat.

(#36018) AMD Power válasza mephi666 (#35997) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem most tudod mi van bent a kocsiban mint páramentesítő? Macskalom , zokniban. Igen jól olvastad. Vettünk ilyen rohadt drága "kő - kristály" jellegű macskaalmot. Állítólag az is jó nedv szívó. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#36019) AMD Power válasza mephi666 (#35978) üzenetére


AMD Power
titán

Én 2008 óta vezetek. Azóta összesen egyszer állított meg rendőr. Az is éjszaka volt a Budai alsó rakparton. Ez volt 2010 nyarán. Azóta semmi.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#36020) gzbotii válasza AMD Power (#36016) üzenetére


gzbotii
veterán

Nallunk kozbeszerzesen amit csak lehet Daciabol oldanak meg - elvegre a "mi autonk" :D

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#36021) gzbotii válasza AMD Power (#36019) üzenetére


gzbotii
veterán

Engem igazoltatasert 2010 ota megallitottak legalabb 5 alkalommal, ezenkivul 3 alkalommal buntettek meg.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#36022) AMD Power válasza gzbotii (#36021) üzenetére


AMD Power
titán

Ez a statisztika nem valami jó.

Pedig én BP lakok. Még az sincs ,hogy egy 800 fős faluban. :DDD Nem is vágyok mondjuk több rendőri "intézkedésre".

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#36023) gzbotii válasza AMD Power (#36022) üzenetére


gzbotii
veterán

En egyre se vagytam. Itt Kolozsvaron csak egyszer szedtek ki ...pedig sokkal tobbszor lehetett volna.
Otthon meg...85% magyar lakta videk, roman rendorok kozott akik unatkoznak es a lakossaghoz kepest aranytalanul sokan vannak

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#36024) #81556480 válasza haddent (#36000) üzenetére


#81556480
törölt tag

Enegm nem zavar a rendőri igazoltatás, nem is félek tőle. Csak szerintem nem ez az országban a legnagyobb probléma , hogy random embereket vizsgálgassanak, mikor vannak megállapítottan veszélyes helyek ahol meg nem csinálnak semmit. A meglévő veszéllyel nem foglalkoznak, a nemlévőt pedig keresik.

(#36025) mephi666 válasza AMD Power (#36018) üzenetére


mephi666
nagyúr

lehet valami hasonló kell majd... pollenszűrő is hozzásegíthet a párásodáshoz, de azt nemrég cseréltük, nem lehet elvileg vele gond... a zacsis silica gel-t gyűjtögetem mindenhonnan, azokat is bepakolom majd a kocsiba, hátha segítenek valamennyit

ui: generátor feszítéséhez kell valami segédeszköz, vagy kézzel fellazítok 2 csavart, húzom erőből a generátort, hogy feszüljön az a szíj, közben másik kézzel rögzítem az előbb fellazított csavarokat?

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#36026) Declare válasza AMD Power (#36018) üzenetére


Declare
őstag

Ilyen zoknis trükköt en s hallottam mar, csak ott a neten vett a csoka ilyen 10kg vödrös szilika kristalyt es azt töltötte zokniba. Ez a macskaalom dolog is müködhet, de nem büdös? :D

Amugy azt a Sonax ablakra fujhato paragatlot tegnap rafujtam az üvegre, de mondjuk pont zaraz reggel volt ma, szoval meg tesztelni nem sikerült....viszont nyomot ugy neztem nem hagy es ha raleheltem nem lett paras :D majd kiderül :)

mod: jah es egy ujabb erdekesseg, amit eszrevettem. Valahogy a BC nem tudja normalisan kezelni az üresjaratot....marmint az üzemanyag fogyasztas kalkulalast. Most direkt figyeltem, tegnap, amikor megalltam 8,6 körül irta a kommulalt atlagot....reggel ment egy 10 percet sem a kocsi es amikor indultam mar 10,7 volt az atlag :F es ugye a par perc üres pöfögesen kivül mas nem volt.....multkor tankolasnal 6,6 körül lett, miközben a BC valami 7,6ot mutatott....szoval szerintem a BC nem jol szamol az allo helyzetben pöfögessel :U

[ Szerkesztve ]

(#36027) mephi666 válasza Declare (#36026) üzenetére


mephi666
nagyúr

lehet szerzek valami ilyet: tegnap elmentem baumaxba, hogy még bezárás előtt körbenézhessek, jégoldó/páragátló spray nem volt :( durva, hogy 10éve diákmunkán voltam ott, csomó arc még ismerős volt akkorról, aztán most pár hétig van már csak melójuk :( árakban nem a legjobbak, leszámítva a rendes import osztrák/német söreiket, amik ár/érték arányban a legjobbak ahhoz képest, ami a többi multinál kapható... durva, hogy barkácsáruház, rendes import sörrel :DDD ...egyszer vettem poénból braumaxot barkácsmelóhoz és haverral megállapítottuk, hogy simán jobb, mint az összes hazai főzésű sör... azóta figyelek, mit is árulnak

ja, amit vettem még: fensterleder 600ft-ért... megtévesztett, mert azt hittem névre, hogy valami jó ablaktisztító rongy (fenster=ablak), erre "szarvasbőr" (zergebőr) :DDD ...mindegy, majd jó lesz vele a karosszériát törölgetni, pátyolgatni

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#36028) F_Gergely


F_Gergely
őstag

sziasztok,

azt nem tudja esetleg valaki, hogy a B vectráknál a MID kijelzőnél van olyan ami egy csatlakozós és van olyan amin két csatlakozó van. Az egyik a sárga/szürke csati az tiszta sor de a második az egy kisebb csati hely, engem az érdekelne hogy az micsoda? Van erről valakinek valami infója? Köszi :)

(#36029) AMD Power válasza Declare (#36026) üzenetére


AMD Power
titán

Dehogy büdös! :) Macska pisi nem járt hozzá. :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#36030) 7Sony7 válasza mephi666 (#36025) üzenetére


7Sony7
addikt

Attól függ, hogy férsz hozzá. Nálam a dízelnél pszok nehéz hozzáférni hagyományos szerszámokkal. Pl olyan racsnis 13 as kulcs kellene, ami a csavartól kb 4 cm re áll ki, és hosszú nyelű, és nem esik le, ha elengedem, míg átnyúlok a crovához, amivel megfeszítem. Két embernek könnyebb.

-

(#36031) mephi666 válasza 7Sony7 (#36030) üzenetére


mephi666
nagyúr

na majd ránézek: tolatólámpa kapcsolónál is sikerült egyedül megoldani, pedig oda aztán kellett 17es hosszított dugókulcs, csuklórész meg minden... lehető legrosszabb helyen van a váltóba tekerve a kapcsoló :DDD ...meg ez 1.4 benzin, hátha jobb

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#36032) gzbotii válasza AMD Power (#36029) üzenetére


gzbotii
veterán

Mekkora porcioban es hova helyezed?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#36033) lazlogogola válasza AMD Power (#36029) üzenetére


lazlogogola
tag

+1 :DDD

(#36034) Skizz


Skizz
addikt

Sziasztok
Ennél az évjáratnál/motornál van valami komoly buktató, rizikófaktor a szokásoson kívül? (5 éve nuku olajcsere, stb...) Itt van a szomszédban, jó áron, forgalmis...

(#36035) tboy93 válasza Skizz (#36034) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ha 5 eve nem cserelt olajat hagyd a fenebe. Ez ido alatt oly modon bele tud kotni (lerakodasok kepzodnek), hogy el se hinned. Az olaj egyik legnagyobb ellensege az oxidacio, ezert is kell evente cserelni. Egy ilyen motor barmikor bemondhatja az unalmast.

[ Szerkesztve ]

(#36036) Skizz válasza tboy93 (#36035) üzenetére


Skizz
addikt

Ja az csak fikció volt.

(#36037) tboy93 válasza Skizz (#36036) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ja akkor sorry :DDD rohadas, fustolo motor, olaj allaga, olajszint :)

(#36038) AMD Power válasza gzbotii (#36032) üzenetére


AMD Power
titán

3kg vettünk. Jó drága volt. 1200Ft kb. Egy jó vastag téli zoknit fullra teleraktam vele. Akkor lett kb 3 nagyobb narancs. Utastérbe raktam be, a kézifékhez.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#36039) Declare válasza tboy93 (#36037) üzenetére


Declare
őstag

Olaj allagabol mit, hogy mondasz meg? :F Nivopalcan ami van, szerintem abbol semmit kb, vagy olajcserekor, de azt meg hogy kötöd ki a vasarlas feltetelenek? Ha nem tetszik az olaj szine, akkor vissza az egesz? :)

(#36034) Skizz: Sok allas tenyleg nem jo a kocsinak amugy....motormosot en tennek bele olajcsere elött, ha ilyen gyanu fenn all.

(#36040) Skizz válasza tboy93 (#36037) üzenetére


Skizz
addikt

Akkor semmit extra?

Van itt egy autószerelő, rokony dolgozik benne, megpróbálom elérni hogy alánézzenek, hátha van valami huncutság. Na majd meglátjuk. :R

(#36041) AMD Power válasza Declare (#36039) üzenetére


AMD Power
titán

Az olajbetöltőt megnézi azért sok minden kiderülhet. Mennyi a kartell gáz, sáros e az olaj....

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#36042) tboy93 válasza Declare (#36039) üzenetére


tboy93
nagyúr

Amit AMD power is mondott arra gondolok en is :) Belenezel, ha feher habos vagy olajsaros akkor en azt elkerulnem. Nyilvan nem arra gondolok, hogy milyen szinu az olaj, sajnos abbol nehez lenne levonni a kovetkezteteseket :(

Skizz nezzetek be ala mindenkepp, iveket vizsgald meg, csomit tuzetesen nezd at, potkerek alatt-kornyeken is.

[ Szerkesztve ]

(#36043) Declare


Declare
őstag

Beleneztek azon akis lyukon es ott barmit latni? :D Hat ezt kiprobalom :))

(#36044) tboy93 válasza Declare (#36043) üzenetére


tboy93
nagyúr

hat ha habos az olaj azt latod :K

(#36045) trassher válasza Declare (#36043) üzenetére


trassher
addikt

A lényeget látni ha belenézel igen. Persze nem hidegen ha miután bemelegedett majd leállítani és 2-3 percig állni hagyni. Utána lehet nézni olajszintet meg állagot.

Most látom hogy volt szó az igazoltatásról. Nem lenne vele baj csak sajnos a legtöbb embernek egyből összerándul a gyomra ha kiintik akkor is ha minden rendben az autóval. Ha azt csinálná a rendőrség amit kell akkor nem lenne ilyen gond. Érdekes módon a mai napig napi szinten lát az ember bontószökevény autókat, utólagos xenont amiért én helyben eltépném a forgalmit. Nem hiszem hogy nem tudják kiszűrni a gyanús autóat amik elég komoly rizikófaktort jelentenek a közlekedésben.
Néha van 1-2 nagyobb akció mutatóba és kész.

Redmi Note 7

(#36046) #81556480 válasza Skizz (#36040) üzenetére


#81556480
törölt tag

Ugyan ilyenem van ! Még a színe is.

Hidegen kéne indítani hogy kiderüljön minden klappol-e. ha igen nagy baj nem lehet. ha futóműbe kopog is ez vagy -az akkor az is aprópénz. Ilyen autótól ne várj csodát de nem is hinném hogy nagyon le lenne pukkanva. Alapvetően jól bírják ezek a gépek. Alánézéssel nem sokra fogsz jutni! Nem az alváza rohad ezeknek hanem a küszöbök és a hátsó sárvédő találkozásánál. talpasok, gömbfejek szilentek darabja 2500-5000ft körül va. Ha 1-2 koppan de amúgy jó a kocsi ez ne legyen akadály. Az ajtó alja szokott még kicsit rohadni meg az ajtó aljánál a küszöbön lévő gumi csík tartó bolháinál. Mindenképpen alkudj belőle mert ez a kocsi nem igen ér ennyit.

Általános igénytelenségre utal hogy szarok a képek, és a hirdetéshez sem lett kitakarítva a kocsi.

ha fehér hab van az olajbeöntőnél az egyáltalán nem motorproblémából hanem használatból ered.

[ Szerkesztve ]

(#36047) tboy93 válasza #81556480 (#36046) üzenetére


tboy93
nagyúr

En ugy tudtam, hogy ha feher habos az olaj, akkor az azt jelenti hogy viz kerult bele es valoszinuleg hengerfejes a motor.

[ Szerkesztve ]

(#36048) AMD Power válasza tboy93 (#36047) üzenetére


AMD Power
titán

Hengerfej probléma akkor is kideríthető ha a kiegyenlítőtartályban lévő víz olajos.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#36049) #81556480 válasza tboy93 (#36047) üzenetére


#81556480
törölt tag

Ja hát ha nagy mennyiségben az persze, de ha csak a kupak körül, akkor a levegő páratartalma miatt is lehet sok rövid távú használattól. Nekem is rendszeresen habos a kupak, meg anyáméknak is. mind a két kocsi tökéletes műszaki állapotban van. Azért habosodik nekünk mert sokszor napi 2km-et használjuk a kocsit. Reggel 1 be munkába aztán 1 haza. Ez-idő alatt nem melegszik fel a motor, ezért habos. Ez egy hosszabb úton eltűnik.

[ Szerkesztve ]

(#36050) Declare válasza tboy93 (#36047) üzenetére


Declare
őstag

Viz az amugy is kerül az olajba nem? Marmint, ha sok kis utakra hasznaljak a kocsit, akkor ilyen kondenz jellegü viz kerül az olajba es azert is kell ilyen varosban jövös menös, hideg motorral hasznalt autokban sürübben olajatcserelni......bar lehet annyi viztöl meg nem latsz habot.... :F

mindig tanul az ember :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.