Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98001) Tikakukac válasza mephi666 (#98000) üzenetére


Tikakukac
titán

[link]

Itt a bibliád akkor első körben.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#98002) Süvi


Süvi
őstag

Sziasztok!

Akkumulátortöltéssel kapcsolatban szeretnék kérdezni. Lidl-s töltőm van, Ti le szoktátok venni a sarukat az aksi töltése közben?
Korábban a G Astra esetében levettem az sarut, az csak a kódot felejtette el, de most van egy Meriva B és annak a használatija azt írja, hogy "ne kössem le az aksit a gépjármű elektronikai rendszeréről.

(A garázs kb. 5 perc van a lakástól, nem látok rá, de amikor tölteném el tudok menni 2 óránként ellenőrizni.)

Köszönöm

(#98003) diablo1984 válasza Süvi (#98002) üzenetére


diablo1984
veterán

Nem kell levenni, én sem szoktam(nekem is ilyen van) , ezek már stabil feszt tudnak adni és ha feltölt akkor nem rotyogtassák tovább az akkut.

(#98004) Süvi válasza diablo1984 (#98003) üzenetére


Süvi
őstag

Köszönöm.
Mennyire szabad magára hagyni ezeket a készüléket?
Ha nem látok rá a garázsra, de 2-3 óránként levegőzésképpen ellenőrzöm az megfelelő lehet?

(#98005) Tikakukac válasza Süvi (#98004) üzenetére


Tikakukac
titán

Fixen van az akkura kötve egy töltő ami a kieg. fűtéssel megy, lassan 2 éve szinte minden nap 1 órát. Köszöni az autó, rendben van.

Igaz ez egy Forexes töltő, van Lidl töltőm is, az a robogót tölti télen, a kettő között négyszeres a tömeg :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#98006) FoLey-v válasza odorgg (#97937) üzenetére


FoLey-v
addikt

Fuhh én is merész vagyok,de ennyire elvetemült azért nem mint ő. :DDD
Kíváncsi leszek mi lesz a következő Astrás videója. ;]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#98007) mohabá 007 válasza Tikakukac (#98001) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

biblia... :DDD :P

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#98008) mephi666 válasza Tikakukac (#98001) üzenetére


mephi666
nagyúr

ja, úgy látom mindkettővel lehetnek bajok... (de mivel nem?) ahogy nézelődtem, 90%ban 105le-st láttam :K egr, szívósor, kipuf leömlő hiba viszonylag gyakori... másiknál pedig a váltakozó szelepvezérlés (amit hondás ismerős istenít) nagy előny, de egyúttal hibaforrás is...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#98009) Tikakukac válasza mephi666 (#98008) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezért mondtam a szerelős elviteles dolgot. Ő ezeket tudja. 2 opció van: vagy tényleg felszívod magad tudással, de mint a gömbhal vagy viszel valakit.

Egy sima alap 1.4-es G Astra is simán megevett tavaly 200k-t úgy, hogy most tavasszal repülnek még a fékek és lesz még itt kárpit a tetőre stb. is. És itt nekem van egy aknás, plafonig tömött szerszámos garázsom, dedikált laptoppal szervizelésre stb. tehát anyagot fizetek és a többit megoldom. Ja és ez egy első tulajos autó, aminek a háttere, nos, eléggé dokumentált.

Ehhez képest a veszünk a kínálat aljáról valamit, mert épp bácsi adja vagy jó a sztori mögötte :N

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#98010) mephi666 válasza Tikakukac (#98009) üzenetére


mephi666
nagyúr

közelben nézelődök inkább és az átnézetést a szerelőre bízom... nem vagyunk olyan haveri kapcsolatban, hogy 1 napra kivehessem a munkából és elvigyem az ország másik felére :D főleg a főnökkel szoktam beszélni (aki nagyon korrekt: csomó olyan meló volt, amiért filléreket kért csak, vagy épp semmit, mert mindig hozzájuk járok) ...munkatársam pár éve swiftet vett helyi kereskedésben, ami kuka volt: átnézték, mondták hogy vigye vissza, mert ez egy rom, sz@rrá volt törve, nem életbiztosítás... kereskedés visszavette, vitte hozzájuk a másikat: átnézték, minden rendben, azóta is használja hiba nélkül :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#98011) mephi666 válasza Tikakukac (#98009) üzenetére


mephi666
nagyúr

ezt találtam itt most: [link]

ez nincs messze, át tudnám nézetni a megszokott szervizben :K (az a 187k km tuti kamu, de a műszakin készült képei nem rosszak)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#98012) Tikakukac válasza mephi666 (#98011) üzenetére


Tikakukac
titán

A műszakis képeket hagyjuk inkább, csak röhögni szoktam rajtuk :B

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#98013) mephi666 válasza Tikakukac (#98012) üzenetére


mephi666
nagyúr

Ja, de az egyik rozsdamentesnek hirdetett kocsinál jól jött, ahogy 2-3 képen is körbefotózták a rozsdásodást :D

Poénból megnéztem a miénket is és nagyon szexi képeket lőttek a verdánkról, ahogy júni végén esőben ment műszakira :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#98014) AMD Power válasza mephi666 (#98011) üzenetére


AMD Power
titán

Bp-n keresel autót?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#98015) mephi666 válasza AMD Power (#98014) üzenetére


mephi666
nagyúr

Kecskemét és lehetőleg környéke... de ha lenne garantáltan 100%os vétel 300km-re, ahol otthagyom az f-et, beszámítják, papírozunk, fozetek és elhozom az újat, az is jó lenne... potyára viszont nem szívesen mozdulnék ekkorát

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#98016) SPF válasza mephi666 (#98015) üzenetére


SPF
senior tag

Kecskeméten melyik szerelőhöz viszed a kocsid?

(#98017) AMD Power válasza mephi666 (#98015) üzenetére


AMD Power
titán

Azt nem tudom,hogy F Astra beszámítanak e, szerintem nem, "régebbi" autók nem voltak ott ahol én vettem most az SX4-t. A neten kb 300db autót hirdetnek, de amugy több mint 1000db autójuk van. Car-era.hu a kereskedés neve. Nézz rá hátha látsz valamit. Amugy ha kell infó, én elmondom mi ,hogy volt náluk. Nekem nagyon kellemes csalódás volt .:R

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#98018) mephi666 válasza AMD Power (#98017) üzenetére


mephi666
nagyúr

Thx, b zafit nem látok náluk sajnos, de azért ránézek néha... nagyon rákattantam erre a típusra: pénteken hoztuk haza fiunkat óvodából és a 10perces séta alatt 4db b zafirát láttunk a parkolókban... kb annyira elterjedt errefelé, mint 8-10 éve az f astra... ha pedig elterjedt: van hozzá alkatrész dögivel és a szerelők is ismerik oda-vissza... nővéremék sz*ptak orbitálisat a tata safarijukkal... mondjuk mondtam anno sógornak, hogy inkább egy pajero kellene akkor már a szervizelés miatt... sajnos nem azt választották... amikor 4 éve született nálunk a gyerek, kb azóta szívnak vele... most kap új blokkot indiából fél milláért, hogy járóképes legyen :(

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#98019) AMD Power válasza mephi666 (#98018) üzenetére


AMD Power
titán

Értem.

Csak röviden a kereskedésről. Neten kinézel pár autót. Oda mész. Egyedül, szerelővel vagy mint én kimondottan használt autó bevizsgálóval, oda adják a kulcsait annak az autónak amit kinéztél. Kimentek csak ti , megkeresitek az autót. És konkrétam azt csináltok vele amit akartok. Az én bevizsgálom talált egy váltásnál való "problémát", 2-3-ba nehezen vette a sebességet. Beszéltem az értékesítővel, ők saját Bosch szervizükben megcsinálták az autót, visszamentem később kipróbáltam és jó volt. A többit majd írom ha érdekel. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#98021) Pecc válasza mephi666 (#98011) üzenetére


Pecc
őstag

Ez egész jól néz ki a képeken, lehet megéri megnézni, kipróbálni. Szerintem ennyiért, de még többért sem kapsz olyat ami nem lutri, amire ne kellene rövid időn belül költeni. Tavaly bejártam sok kereskedést, helyszínt, mire találtam épkézlábat. Szinte mindegyiknél a rozsda ott figyelt az ajtók alján, küszöbön. Pont egy ilyen színűt fogtam ki én is.

(#98022) Tikakukac válasza Pecc (#98021) üzenetére


Tikakukac
titán

Voltam haveréknál és mondta muterja menjünk el mosóba a kocsival addig csinál kaját. Deal.

Ott jöttem rá, hogy sokan nem tudják, hogy ajtónak van alja amit illik takkerolni szintén, meg törölni is, ne adj Isten pont úgy waxozni, mint minden mást.
Ilyenekről, hogy ablak alatti vályú ne is beszéljünk. 1-2 évente illene azt is kimosogatni, tankbetöltő mögötti gumis részeket dettó stb.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#98023) Pecc válasza Tikakukac (#98022) üzenetére


Pecc
őstag

Úgyúgy :R

B zafinál, még a küszöbön az ajtó aljánál is van egy gumicsík szigetelés gyanánt, ott megáll a víz, sár, sok sok év alatt küszöb helo, ajtó alja helo.

(#98024) OPiiPO válasza Tikakukac (#98022) üzenetére


OPiiPO
addikt

+1, ezt sokan kihagyják valóban

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#98025) Smith Ügynök


Smith Ügynök
tag

Sziasztok!
Teljesen új vagyok Opel vonalon, de a J Astra tetszik.
2 millio Ft-ig mit ajánlanátok? 1.4T 120LE lenne szimpatikus, de nem ismerem abszolút ezt a motort, kokszosodás mennyire jellemző rá, láncos vagy szíjas, előgyulladás...
Mik a tapasztalatok?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#98026) mephi666 válasza Pecc (#98021) üzenetére


mephi666
nagyúr

na beszéltem az eladóval... kb mindenki hazudik: hirdetésben ki van írva, hogy 2022/8ig van műszaki... ügyfélkapun nézem: 2010 májusban lejárt és ki van vonva a forgalomból :( megszokott szervizben a zafira guru nem tud velem jönni, mondta hogy hozzam el a kocsit próbakörre hozzájuk és átnézik: eladó meg nem akarja kiengedni a kocsit a kereskedésből... "ott át lehet nézni, lehet próbálgatni, de papírok nélkül nem engedi ki" ...itt esett le, hogy a hirdetés nem teljesen fedi a valóságot :U na, nézelődök tovább

abban biztos vagyok, hogy nem kapunk tökéleteset: az a cél, hogy használható/megbízható kocsi legyen belőle rövid időn belül (és nem akkora ráfordítással, hogy a gatyánk is rámegy)

itt van pl ez... erősebb motorral, hihető km-el, többihez képest furcsán alacsony áron... :U

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#98027) Tikakukac válasza mephi666 (#98026) üzenetére


Tikakukac
titán

Mondtam én, hogy ez egy izgi időszak lesz így :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#98028) zgospel válasza mephi666 (#98026) üzenetére


zgospel
őstag

Ez valszeg törve volt, de nem kérdeztem le, csak a fotókról tipp :) Jobb lámpa tiszta matt, bal lámpa normál. Kormány szétkopva, még a gomboknál is. Anyósülésen cigaretta általi égésnyom. Utolsó képen látszik a rozsda, ami mondjuk korrekt hogy lefotózta és felrakta. Csomagtérajtó is rozsdásodásnak indult. A rendszáma miatt amúgy ez olyan 2013-2014 körül érkezhetett Magyarországra, szóval a km valószínűleg mégtöbb.
Amit szövegben leírt az ezek alapján elég erős ferdítés, ráadásul az összes barom közhely el lett benne sütve :D

Z16XER és Z18XER motoroknál arra figyelj, hogy az okoskerék (vezérlésmódosító) cserélve volt-e, és ha igen akkor mikor. Meg persze hogy igazolható legyen, ne csak bemondásra.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#98029) adorjant válasza zgospel (#98028) üzenetére


adorjant
senior tag

Nem tudom ez mennyire általános, de az én B Zafirámon is ilyen a jobb első fényszóró, pedig nem volt törve :) És netszerte ahogy olvasgatom, másnál is megesik. Van aki azt mondja, azt az oldalt jobban tűzi a nap :D
@mephi: Az adás-vételhez csak annyit szólnék hozzá, hogy ha teheted, akkor Z16XER vagy Z18XER legyen, sokkal mozgékonyabbak a sima 1.6-hoz képest, pedig alul még ezek is lófüttyök igazából a korábbi Opel 16V motorokkal összevetve.:)
Rákölteni mindegyikre kell már ebben a korban, de persze azt valamennyire ki tudod szűrni, hogy mikor szállsz fel a vonatra. :)

(#98030) mephi666 válasza zgospel (#98028) üzenetére


mephi666
nagyúr

Igazából, ha csak esztétikai hibák vannak, az nem nagyon zavar... az már annál inkább, ha el akarják hallgatni, hogy kiflibe volt törve a kocsi :K km-nél is tisztább, ha 250-300 fölött van egy 15éves gépben... ha már több dologban is sumákság van, azt inkább hagyom

Fővárosi autópiacról vannak vélemények? Ott 1.2 alatt van választék, de rafkósok a hahura rakott, kitakart rendszámokkal...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#98031) Pecc válasza mephi666 (#98026) üzenetére


Pecc
őstag

Kár érte, ismerősek a szituk, ezeken én is túlestem :)
Amit linkeltél, annak az eleje facelift, a hátulja nem, gyanus, hogy ahol a küszöböt felnyomták, ott a festék alatt nem 5centis sávban van már rozsda.. Antenna nincs rajta, látni, bent van az utastérben, a helyén ha beázott tetőkárpitnak annyi. Nem biztos, hogy ez az év biznisze így kép alapján. Ha odajutsz, hogy beinditasz egyet, és alapjáraton sípol a motor, akkor a szelepfedélben a membrán kiszakadt, szokás szinte mindegyiknél.

(#98032) mephi666 válasza Pecc (#98031) üzenetére


mephi666
nagyúr

Azt büszkén ecsetelte a kereskedő, hogy a szelepfedél rendben van: 100ezret költött rá, hogy ezt a típusbetegséget megszüntesse :D kicsit normalizálom magam, nem kell kapkodnom, tudok várni...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#98033) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Ma vittem az A zafirát vizsgázni, és konkrétan megdicsértek, hogy műszakilag milyen jó állapotban van (utóbbi időben a szerelő láthatott pár roncsot).
Azt hozzá kell tennem, hogy a kocsi karosszériája külsőleg csili csálé (tele van horpadásokkal, parkolási sérülésekkel, nyomódásokkal)
De arra személy szerint figyelek, hogy műszakilag rendben legyen:
-most 1 éves a michelin cc+ 4évszkos gumik
-egr kikötve (a rángatás ennek volt titulálva, pedig csak a trafó volt)
-olajcserék időben, fékek ellenőrizve
-második kocsinak van csak használva a dízel C zafira mellett, de 302ezer valós km nem kevés a kis 1.6 benzintől (anno voltunk vele külföldön is sokat, de nagyrészt városban -Bp- szaladgált.

műszakilag jelenleg 1 probléma van: a kéziféket nagyon ki kell tépni, hogy jól fogjon. Előző vizsgán mondták (most nem), hogy a kézifék egyik oldalt erősebben fog, de ez gyakori hiba lehet ebben a korban (2001) (btw bmw-nél is hallottam ilyen gondot)

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#98034) , válasza ArthurShelby (#98033) üzenetére


,
addikt

Az komoly vizsga lehetett, hogy az EGR miatt nem szóltak.

(#98035) gban válasza ArthurShelby (#98033) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nekem is lejárt a vizsga de ugye a vészhelyzet vége után még 60 napig érvényes, amivel már lassan fél évet nyerek - viszi a franc vizsgára ha nem muszáj...

Postázást nem vállalok.

(#98036) diablo1984 válasza ArthurShelby (#98033) üzenetére


diablo1984
veterán

A kézifék attól is tud féloldalas lenni, ha az egyik oldalt az automata állítója nem működik vagy beáll a bowdene. Tehát ne húzd ki magad, hogy épp oly szar tud lenni mint egy bmw-n, mert minden ami kézifékkel rendelkezik tud ilyet, ez hiba, nem tulajdonság.
De tényleg komoly vizsga ahol a kikötött egr nem hiba...

(#98037) Tikakukac válasza ArthurShelby (#98033) üzenetére


Tikakukac
titán

Bömbiknél az a gond, hogy ilyen hülye belső kisdobos megoldás van és melós meg takony megcsinálni közepes jóra is, tökéletesre meg kvázi lehetetlen. Ezt legalábbis az a szerviz tulaja mondta, akinek szintén ilyenje van :B

Itt annyira azért nem kacifántos. Mondom ezt úgy, hogy vagy 5 éve a balos kézifék kb. nullás. Hiába ugatom anyámáknak, nem érdekli őket. Ha Isten akarja tavasszal körben minden fék kuka és megcsinálom.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#98038) bul07 válasza gban (#98035) üzenetére


bul07
nagyúr

Max azt nyered hogy addig nem fizeted ki, mert az érvényességi időn nem változtat
Ha lejárt mondjuk dec 1-én és vizsgázni mondjuk majd júliusba fogod akkor is 2020 dec 1-től lesz beírva és akkortól indul a 2év

Ha meg közben jön egy kavics a látómezőbe akkor meg át se engedik majd, vagy a lámpára egy kavics

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#98039) gban válasza bul07 (#98038) üzenetére


gban
Közösségépítő

Na erre kíváncsi leszek, hogy a lejárattól írjá-e be az új érvényességet, erről nem olvastam sehol.

Postázást nem vállalok.

(#98040) mohabá 007 válasza bul07 (#98038) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Nem jól tudod, :N

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#98041) mohabá 007 válasza Tikakukac (#98037) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

"...Bömbiknél az a gond, hogy ilyen hülye belső kisdobos megoldás van..."

Vectra B "szinténzenész" meglehet, csak pepecselős meló, türelemjáték :K

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#98042) Tikakukac válasza mohabá 007 (#98041) üzenetére


Tikakukac
titán

Szerintem inkább az a gond, hogy mivel ez egy marha sok ismeretlenes egyenlet, ez tényleg akkor tud jó lenni, ha fullban cserélve van minden. Az pedig érzéseim sem 10 forint. Minden más esetben meg valami már úgyis nehezen megy, el van vetemedve stb.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#98043) ArthurShelby válasza , (#98034) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Innen szedtem a leírást, hogy kell az egr-t lefalazni, nem tudom miért vagy így meglepve. Úgy írod mintha füstös dízeles lennék, és ez nem lenne általános kb elfogadott (itt is) az egr falazás.

Egyébként a C zafira jóval büdösebb, és lehet emiatt.
Nekünk erre semmilyen visszahívás nem volt (anno csak a visszagurulásgátló miatt voltunk visszahíváson).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#98044) bul07 válasza mohabá 007 (#98040) üzenetére


bul07
nagyúr

Én januárban vizsgáztattam a vizsga állomáson is ezt mondták

És nincs más dátum a forgalmiba mint az eredeti dátum onnan indul a két év, és nem is adhatja meg 25 vagy 27hónapra mert nincs olyan opció

De nekem mindegy én így tudom nekem ezt mondták

De egy telefon egy vizsga állomásra és megmondják a tutit

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#98045) gban válasza bul07 (#98044) üzenetére


gban
Közösségépítő

Miért adná 25 vagy 27 hónapra? A vizsga idejétől adja meg 2 évre.
Másrészt a mailből idézek, amit küldtek:

Tájékoztatjuk, hogy a 2020. november 4. napján életbe lépett veszélyhelyzet ideje alatt lejáró, a forgalmi engedélybe bejegyzett műszaki érvényesség a veszélyhelyzet megszűnését követő 60 napig érvényes.
Ezt az új érvényességi időt a nyilvántartásba nem kell bejegyezni és az okmányon nem kell feltüntetni.

Ez alapján pláne nem 25 vagy 27 hónapra adja meg, mert nem az az érvényes ami a forgalmiban van.

De ettől még lehet igazad, gőzöm sincs hogy valójában hogy működik.

Postázást nem vállalok.

(#98046) bul07 válasza gban (#98045) üzenetére


bul07
nagyúr

Mert ha dec 1-én lejárt és most vizsgázna és mostani dátumot írna be fordulónak akkor 26hónapra lenne műszaki (2020.dec.1-én lejárt és most vizsgázott és beírna a mai napot akkor 2023.feb.2, ez több mint két év 2020.dec.1-hez nézve)

De tényleg egy hívás egy műszaki állomásra és ott megmondják a tutit
Nekem Berettyóújfalusi állomáson ezt mondták hogy hibába később vizsgázik az eredeti dátum lesz a forduló nap 2évre rá (pl, ha dec 1 akkor dec 1 lesz)

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#98047) gban válasza bul07 (#98046) üzenetére


gban
Közösségépítő

Azt értsd meg, hogy ha decemberben járt le, akkor meghosszabbodott.
Érvényes most is, vagyis nem járt le.
Másfelől ha nem lenne vészhelyzet, és nem vinnéd vizsgázni 5 évig, csak 5 év után, akkor is a vizsgától számított 2 évre adnák, nem mínusz 3 évre....

Vagyis nem a matekon múlik a dolog, ami nem stimmel, hanem a mostani konkrét rendelkezéseken, amit valóban nem ismerek konkrétan, de majd tuti kiderül amikor valaki megtalálja vagy valaki elvisziszi az autót meghosszabbodott érvényesség után vizsgázni.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#98048) bul07 válasza gban (#98047) üzenetére


bul07
nagyúr

Nem hosszabbodott meg csak felmentés van halasztás van, nem hosszabbítás, felmentés/halasztás van
Hosszabbítás csak műszaki vizsgáztatással van
Ezért is nem kell bejegyezni a forgalmiba mert a forgalmi szempontjából nincs jelentősége

De mint írtam nekem ezt mondták, nem a kisujjamból szoptam

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#98049) OPiiPO válasza ArthurShelby (#98043) üzenetére


OPiiPO
addikt

Környezetvédelemre kicsit is adó országokban az EGR lefalazást rendesen büntetik, itthon is sokkal komolyabban kellene venni. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#98050) gban válasza bul07 (#98048) üzenetére


gban
Közösségépítő

Én a hivatalos mailből idéztem (vagyis nem pistike keresett meg), de ha szerinted az nem úgy van akkor sem ha ők azt írják, akkor nincs több hozzáfűznivalóm. Még egyszer idézem:

Tájékoztatjuk, hogy a 2020. november 4. napján életbe lépett veszélyhelyzet ideje alatt lejáró, a forgalmi engedélybe bejegyzett műszaki érvényesség a veszélyhelyzet megszűnését követő 60 napig érvényes.
Ezt az új érvényességi időt a nyilvántartásba nem kell bejegyezni és az okmányon nem kell feltüntetni.

Nem halasztásról beszélnek, hanem új érvényességi időről.

Postázást nem vállalok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.