Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#104001) szbalogh válasza jimmy5 (#103985) üzenetére


szbalogh
őstag

A bal oldali sárga relé kapcsolja az indítómotor nagy mágneskapcsolóját. Ezt a relét kihúztam és a kapcsolt oldalt rövidrezárva átforgattam a motort. Utána relé vissza és szokásos módon indítottam. De be is lehet húzni a sárga relének egy kapcsolót az utastérbe.
Mivel ez így működik jobbnak tartom egy külön elektromos olajszivattyút beépíteni és azzal felépíteni a nyomást. Már majdnem minden meg van hozzá :)

Nick: HE_Storm

(#104002) Integrale válasza szbalogh (#104001) üzenetére


Integrale
veterán

Ezzel szerintem az a gond, hogy a befecskendezés attól még megy, aztán tök jó lesz, ha hamar felhígul benzinnel az olaj.

"Bad reklám is reklám too"

(#104003) saril válasza Integrale (#104002) üzenetére


saril
senior tag

Az még cserélhető is olcsón, de a katalizátor is tönkremehet a benzintől, az meg nem olcsó :)

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#104004) dethroner


dethroner
veterán

Helli!
Z12XEP kódjelű c corsába milyen milyen olajszűrő javasolt? Mann filter catalógus 2 különböző méretűt ad ki :U

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#104005) Tikakukac válasza dethroner (#104004) üzenetére


Tikakukac
titán

Gyári az Hengst, és alvázszám alapján keress. Van hosszú és rövid is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#104006) dethroner válasza Tikakukac (#104005) üzenetére


dethroner
veterán

Köszi. Gyártó oldalán nem látok alvázszám keresőt. Nincs is, vagy csak én bénázok?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#104007) Tikakukac válasza dethroner (#104006) üzenetére


Tikakukac
titán

Segítek az életeden:

Parancsolj

;)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#104008) szbalogh válasza Integrale (#104002) üzenetére


szbalogh
őstag

Nem megy,csak az önindító működik.

Nick: HE_Storm

(#104009) dethroner válasza Tikakukac (#104007) üzenetére


dethroner
veterán

Köszi :R
Távsegítséget nyújtok muternak, övé a talicska. Megkértem nézze meg milyen szám van a szűrőházon, azt mondja 90530262. Ez egyik verzióval se egyezik meg, szerintem a műanyag kupakról olvasta le :D

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#104010) Tikakukac válasza dethroner (#104009) üzenetére


Tikakukac
titán

Igen, ez az olajszűrő sapkája. Az nem nyerő.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#104011) Integrale válasza szbalogh (#104008) üzenetére


Integrale
veterán

Akkor a befecskendezés, uzemanyagpumpa reléjét húztad ki?

"Bad reklám is reklám too"

(#104012) dethroner válasza Tikakukac (#104010) üzenetére


dethroner
veterán

Tisztáztuk, a 90 530 259 számú rövid szűrő van benne. Akkor így már tudom milyen a gyári olajszűrő. A gyári gyertya ha jól sejtem Bosch FQR8LEU2. Gondolom légszűrő és pollenszűrőből pénztárca szerint lehet bármi. Motorolajból mehet a gyári, GM Dexos2 5W-30?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#104013) szbalogh válasza Integrale (#104011) üzenetére


szbalogh
őstag

Nem nem, csak az indítómotor kap áramot. Nincs gyújtás az autón.

Nick: HE_Storm

(#104014) Tikakukac válasza dethroner (#104012) üzenetére


Tikakukac
titán

Nagyjából ez egy járható út, igen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#104015) Black_Raven


Black_Raven
veterán

Sziasztok! Astra G 1.8 16V (X18XE1) motorhoz melyik olaj ajánlottabb, az 5-30W vagy a 10-40W, és milyen??Köszi szépen

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#104016) Markizmark válasza szbalogh (#104001) üzenetére


Markizmark
addikt

Nem rossz ötlet, mozdonyokat nagyon régóta "előkenőzik" :D
Hova építesz majd be és mit?

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#104017) pontyos


pontyos
senior tag

Sziasztok! Remélem belefér!
Opel Combo 2022 modell vásárlása előtt állok, és ma szembesültem vele, hogy a start / stop rendszernek nincs dedikált gombja a műszerfalon, csak több gombnyomásra kacsolható ki a menüben. Heti egy két alkalommal a belvárosban nyöszörgök, és szerintem borzalmas lenne ha kb 40-szer leállna a motor a Blaha és a Ferenciek tere közötti dugóban / pl.
Van megoldás arra, hogy pl reggel kikacsolom, deaktiválom és nem is kapcsol vissza ha újra indítom az autót.
Köszi szépen!

(#104018) Tikakukac válasza pontyos (#104017) üzenetére


Tikakukac
titán

Biztos kiiktatható véglegesre is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#104019) pontyos válasza Tikakukac (#104018) üzenetére


pontyos
senior tag

Hmmm.. igen?! Akár azt is szeretném tudni ha lehet :) Köszi! Ötlet valaki?

(#104020) Tikakukac válasza pontyos (#104019) üzenetére


Tikakukac
titán

Random chiptuningos cég tudni fogja, ezek ilyen csuklómozdulatok.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#104021) pontyos válasza Tikakukac (#104020) üzenetére


pontyos
senior tag

Okés, köszi szépen! Utána nézek wtf

(#104022) saril válasza Tikakukac (#104020) üzenetére


saril
senior tag

Én nem így tudom, mivel nem variantolható, ezért át kell írni a sw egy részét, így nem biztos hogy megéri kifizetni ~xx-e Ft-ot egy automata funkció kikapcsolásért

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#104023) pontyos válasza saril (#104022) üzenetére


pontyos
senior tag

Viszont egy Rákóczi úti szakasz, pl Keleti Pályaudvar és Ferenciek tere között 30 perc általában, akkora a folyamatos dugó, hogy ott 5 másodperc gurulás után állj, majd gurul és állj stb... Ez örjítő lehet, és állandóan minden beszállás után a menüben turkálni is az. Van, hogy egész nap a belvárosban dolgozom. Sajnos a műszerfal on/off egy gombos megoldás már az új autókon nincs.

(#104024) Tikakukac válasza saril (#104022) üzenetére


Tikakukac
titán

Tudás kérdése, beszéltem egy olyan merciket okosító sráccal, aki gyári műszer fölött van már évek óta és hát minimum ülne már vagy 10-15 évet, olyan dolgokat művel :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#104025) saril válasza Tikakukac (#104024) üzenetére


saril
senior tag

Figyi ha tudtok olyat aki ki tudja kapcsolni alapértelmezetten a stop/start-ot (nekem még gombal kikapcsolható) engem is érdekel, csak megfizethető áron legyen.

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#104026) Tikakukac válasza saril (#104025) üzenetére


Tikakukac
titán

csak megfizethető áron legyen

Életem 4 szóban. :B Nem tudom ki és mennyiért dolgozik, ez nem szakterületem, azt tudom, hogy megoldhatatlan dolog nincs, hogy ez neked konkrétan 5k, 50k vagy 500k, az meg vagy metszi a kínálati görbét vagy nem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#104027) Szada85 válasza saril (#104022) üzenetére


Szada85
aktív tag

Relatíve "simán" kiiktatható, csak elötte érdemes röviden konzultálni, illetve mérlegelni a "mellékhatásokkal" kapcsolatban.

VAG modelleknél pl. sima OBD-s kütyüvel (OBD Eleven, sajnos Opellel egyelöre nem kompatibilis) is van olyan menüpont, hogy "S/S alapállapot".

Ilyenkor elvileg az akkufeszültség értéke íródik át a rendszerben, emiatt mivel "alacsony" akkufeszt érzékel, nem állítja le a motort.

Mellékhatása, hogy emiatt a generátor folyamat "teljes erövel" tölti vissza az akksit, ami hatással lehet a két komponens élettartamára.

(#104028) saril válasza Szada85 (#104027) üzenetére


saril
senior tag

Azzal jóval nagyobb kárt okozol, ha állandóan nagy árammal töltöd az akkut, mintha ha leállítgatja :D

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#104029) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Sziasztok!

Kis (nagy) segítségeteket kérném D Corsa kapcsán.

A kérdés: eltérő a bölcső vagy ugyanaz a kiépítés, motorváltozattól függetlenül?

A robbantott ábra szerint nincs különbség - a DFP-től eltekintve.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#104030) Szada85 válasza saril (#104028) üzenetére


Szada85
aktív tag

Igen, szerintem is, ezért is írtam, hogy a nagy akció elött érdemes lehet megkérdezni a szakit, hogy pontosan hogy is tervezné kiiktatni a S/S-ot.

Végül én is hagytam alapállapotban, kinyomkodom indítás után kézzel, nem akkora dráma.

(#104031) szbalogh válasza Markizmark (#104016) üzenetére


szbalogh
őstag

A terv eddig az hogy az olajgomba helyére megy egy elosztó. Ebbe megy az eredeti gomba, egy nyomásmérő óra, ami a műszerfalra megy. És végül ide tol egy elektromos olajszivattyú. Az olajat a teknő leengedőtől veszi. Persze lesz egy vagy akár kettő visszacsapószelep is a szivattyú után. Épp most próbáltam ki a szivattyút. 5-6 bar-t is tud, ekkor 120W körüli a telhesítménye. Mielőtt megépítem azért kipróbálom hogy fel tudja e építeni a nyomást mert nem valami nagy az a pumpa. Z18xer
Erősítsetek meg vagy cáfoljátok kérlrk hogy az olajgomba az olajszivattyú és az olajszűrő közötti ágban van?

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#104032) Sanki


Sanki
addikt

Parkolás közben (1-esben hagyva) állt az autó és meg lett tolva kicsit, 5-10 cm-t mozdult előre és valószínű a fogaskerekek is fordultak 1-2-t (alapból ugye minimálisat tud előre-hátra kilengeni az autó sebességben hagyva, de az ettől kisebb "távolság").
Z14XEP láncos motor.
Vezérlésben ez okozhat gondot, sérülést?

(#104033) saril válasza szbalogh (#104031) üzenetére


saril
senior tag

Ez a mókolás megér annyit mint venni egy új okoskereket ami megint elmegy 80-100e km-t?

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#104034) Integrale válasza saril (#104033) üzenetére


Integrale
veterán

Ha elmegy annyit, és nem szólal meg 4-5 e km után, mint többeknek. (Nekem még ennyi sem kellett hozzá), néha kerreg, néha nem. Most állt 2 hetet az autó, hangtalanul indult, máskor egy nap állás után is hallani.

"Bad reklám is reklám too"

(#104035) saril válasza Integrale (#104034) üzenetére


saril
senior tag

Akkor ez nem garis téma? Mármint ha van hangja és van róla hivatalos beszerelésről számlád, akkor megmutatod, meghallgatják, kiszerelik visszaküldik, ott is bevizsgálják és visszakapod az árát ha rossz.

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#104036) Markizmark válasza Integrale (#104034) üzenetére


Markizmark
addikt

Olajnyomás lett mérve? Solenoidok lettek cserélve?

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#104037) szbalogh válasza saril (#104033) üzenetére


szbalogh
őstag

Úgy vagyok vele, hogy nem szeretnék hiába cserélni okoskereket.
Állítólag az a retesz kopik ki, ami álláskor rögzíti a kereket a tengelyhez. Induláskor ahogy megjön a nyomás kiold az a retesz. Ha kikopik akkor nem zár leállításkor és induláskor a két végpont között csapkod, amíg fel nem épül az olajnyomás. Úgy gondolom hogy ha eleve van olajnyomás indításkor akkor nem tud elkopni az a retesz.
A solenoidokról leszedtem a szűrőt, előtte alapjáraton is kerregett.
Egyébként mennyi a gyári olajnyomás alapjáraton és amikor kinyit a szelep? Állítólag 3bar a minimum és 6 a max. Igaz ez?

Nick: HE_Storm

(#104038) Integrale válasza Markizmark (#104036) üzenetére


Integrale
veterán

Persze, ezek mind jók, újak. Visszacsapó is hibátlan, veztengely elsô hídja is újrapasztázva, olaj akkor is fent volt a hengerfej síkjában, tehát a visszacsapó biztos jó. Teknô és a durvaszûrô is újrapasztázva, kitakarítva.

"Bad reklám is reklám too"

(#104039) Integrale válasza szbalogh (#104037) üzenetére


Integrale
veterán

Két végpont közötti csapkodás kb 20 fokot jelent, az rengeteg. A rögzítô stift ahogy a fészkében lötyög, és maga a test pontatlansága adja a hangot. A retesz egyébként sem pontosan illesztett, szóval itt gyártási szórás is lehet akár, tekintve, hogy van olyen tapasztalat INA kerekekkel, hogy dobozban nem retszelt àllapotban volt, es olyan is, hogy a retesz rugója màr újként törött volt/hiányzott.
Nekem asszem még 1000 km megtétele elôtt adott hangot, amikor a csere volt, utána 2-300 km-t mentem egyben, ennyi idô és indítás alatt nem kopik el semmi, ami miatt hangot adhatna.
Olajnyomás úgy emlékszem, hogy 2 bar koruli, ertelem szeruen uzemmeleg motornál.

"Bad reklám is reklám too"

(#104040) Gaga_30


Gaga_30
tag

Hali!
Tudja valaki merre találom a hűtőventillátor előtét ellenállását?
G Astra Classic Z14 XEP

Köszi előre is!

(#104041) Markizmark válasza szbalogh (#104037) üzenetére


Markizmark
addikt

Egyébként hol a legkönnyebb olajnyomást mérni z18xer-en?

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#104042) bul07 válasza Gaga_30 (#104040) üzenetére


bul07
nagyúr

Pisti megmutatja :DDD :D

Itt meg mikkor egy újra cseréli

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#104043) po1son


po1son
addikt

Sziasztok!

Van egy H astra-am, a problémám a következő, nem kapcsol ki a gyári fedélzeti számítógép parkolás közben és a rádió totál megadta magát.
Ezen felül a ködfényszoró sem reagál a gombjára, ez is tegnap jött elő.
"Szerencsére" minden más működik ezeken kívül.
Szerintetek gyújtáskapcsolóhiba vagy szétcsúszott egy kábel? :R

[ Szerkesztve ]

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#104044) Tikakukac válasza po1son (#104043) üzenetére


Tikakukac
titán

Én azt nem értem miért ez a kettő jött fel, mint opció.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#104045) Gaga_30 válasza bul07 (#104042) üzenetére


Gaga_30
tag

Köszi, ez megvan de ez a szellőztetés ventillátorának ellenállása. Én a vízhűtőn lévő venti ellenállását keresem.

(#104046) po1son válasza Tikakukac (#104044) üzenetére


po1son
addikt

Akkor te mire tippelsz, én csak laikus vagyok a témában? :B

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#104047) dewill79 válasza Gaga_30 (#104045) üzenetére


dewill79
tag

Szia!
A venti alján keresd, a vezeték a motorról egyenesen az ellenállásra/csatira megy rá.
A képen bal oldalt lent:

(#104048) Integrale válasza Markizmark (#104041) üzenetére


Integrale
veterán

Hengerfej front oldalán, ahol a leömlô hôterelôjében van egy kiharapás, az a furat arra való.

"Bad reklám is reklám too"

(#104049) Markizmark válasza Integrale (#104048) üzenetére


Markizmark
addikt

Ez lenne az?

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#104050) Gaga_30 válasza dewill79 (#104047) üzenetére


Gaga_30
tag

Megvan, köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.