Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71451) ufonauta válasza mohabá 007 (#71447) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Köszi! Tuti megtakaríttatom. :)

(#71452) mohabá 007 válasza Feenyx (#71424) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

"...A középső kipufogódobom korrodált valamelyest. Megeshet hogy így a rendszer nincs tömítve rendesen, nem megfelelő az áramlás, és a lambda szonda rosszat mér? Úgy értem, hogy több oxigént mérhet a kipufogógázban?..."

Ha lyukas a középdob attól még nem lesz oxigén visszaáramlás a katalizátor,lambdaszonda,leömlő,kipuf szelepek felé.(jól néznénk miki :D )Ennyi erővel a hátsó kipuf dob vastag csövén is szívhatna kedvére.Mivel a rendszerben túlnyomás van,a csőben úgy megy ki a kipuf gáz,mint a golyó.Ha közben lyukat talál ott is tűz kifelé.
Még az is lehet,hogy a (#71444) (#71446) hozzászólásokban leírtak neked is segítene.

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#71453) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

Sziasztok!

Z16XER H-s Astránál, akinek szintén problémája volt a hideg indításnál jelentkező dízel szerű kerregő hang, és levette a szűrőket a szolenoid szelepről, az a végén található szűrőt is eltávolította?

Erről lenne szó:

Válaszokat előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#71454) gban válasza CsonkaImo (#71453) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ez hol van, mit csinál, és van-e az A16XER-ben?

Postázást nem vállalok.

(#71455) CsonkaImo válasza gban (#71454) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Ez a feladata: [link]

Itt található:

Azt viszont nem tudom, hogy a te autódban van e.

[ Szerkesztve ]

(#71456) gban válasza CsonkaImo (#71455) üzenetére


gban
Közösségépítő

Kösz, meglesem majd.
Miért kellett hozzányúlnod, milyentünetek voltak?

Postázást nem vállalok.

(#71457) CsonkaImo válasza gban (#71456) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Típushiba. Hideg motor esetén indításnál kb. 1 másodpercig kerregő hangot ad az autó, majd elhallgat. Neten is tucatjával van ez a hiba, illetve itt fórumon is van egy-két tag aki találkozott már vele. Elvileg ennek a szelepnek az eltömődése okozza.

(#71458) gban válasza gban (#71456) üzenetére


gban
Közösségépítő

Kösz. Nekem ez szerencsére nincs.

Postázást nem vállalok.

(#71459) AMD Power


AMD Power
titán

En ma szerintem neki esek ezeknek a rozsda foltoknak. Vettem rozsda eltavolitot is elotte azzal is le fogom kezelni a feluletet.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#71460) F_Zolee válasza AMD Power (#71459) üzenetére


F_Zolee
veterán

Én majd ha jó idő lesz akkor esek neki. Igaz 2 ecsetvonásos meló lesz... :D

(#71461) AMD Power válasza F_Zolee (#71460) üzenetére


AMD Power
titán

En meg most lettem kesz. Szep nem lett. Nem vagyok fenyezo se lakatos. De idot lehet nyerni vele rohadas tekinteteben. Persze ez az auto evrol evre egyre jobban es tobb helyen rohad. Foleg kis par mm pontok szaporodnak. A fob helyeket most lekezeltem. De ezba rohadas tipusbetegseg. Osszel megint neki fogok esni. Inkabb legyen egy par helyen "festek foltos" az auto mint,hogy rohadjon. Az a feher szinnek nem igazan tesz jot. Igy se szalon auto , de a semminel jobb az teny. Jovo nyaron ha meg minden jol megy eladom. Addig meg kordaban tartom. Mivel nincsen sehol sem szetrohadva vagy atrohadva az uj tulaj egy jobb kezelessel meg nagyon sokaig fogja tudni hasznalni.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#71462) Feenyx válasza mohabá 007 (#71452) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Rendben, akkor hülye kérdés volt :)

Most akkor már összeírom szerintem mit kell átnézetnem a kocsin, amik ezen hibát produkálhatják. Így egyedül nem merek nekiállni szerelni, nehogy többet ártsak a kocsinak.

(#71463) odrif


odrif
MODERÁTOR

Hát ennek kimondottan örülök így 2 nappal az olajcsere után. :(
[link]

20 éve a Prohardveren

(#71464) Timer válasza odrif (#71463) üzenetére


Timer
veterán

A szűrő gyári?

(#71465) odrif válasza Timer (#71464) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Nem tudom pontosan.
De olajcsere előtt is ezt csinálta, azt hittem hogy azért mert pont 10.000Km és 1 év volt az olajban.
Elvittem olajcserére majd ugyanezt produkálja, de csak üzemmeleg állapotban és alacsony fordulat mellett.

20 éve a Prohardveren

(#71466) mohabá 007 válasza AMD Power (#71461) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Szerencsére már én is túl vagyok rajta (küzdelem a ragyával) :DDD

Ilyen volt: :O

Siker felé,félúton:

Győzött az erőszak :K
:DD

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#71467) forintuser


forintuser
őstag

Srácok.Gyújtó trafó, és gyertya csere után nem indul a corsa D-m.Csak tekeri, de nem kapja el.Hibakód P335.Nézegettem hogy valami sensor.De mi ez?Illetve mi lehet a megoldás?

Holnapkészítést vállalok.

(#71468) Sur1G


Sur1G
aktív tag

Üdv!
Autót keresek és érdeklődnék az Astra J 1.4 140 Le motorjáról, hogy mennyire megbízható konstrukció? (láncnyúlás ha egyáltalán láncos, kokszolódás stb...).
Köszi!

(#71469) mohabá 007 válasza forintuser (#71467) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

P0335 Főtengely helyzet szenzor A áramkör

Főtengely jeladó (A főtengely helyzetérzékelője )
"...Ez a közvetlen gyújtásrendszer mágneses főtengely-helyzetérzékelőt használ. Az érzékelő a tartójából kiemelkedve kb. 0,05 in. (1,3 mm) távolságra közelíti meg a főtengely mágneses ellenállását. A mágneses ellenállás olyan tárcsa, amely a főtengelyre vagy a főtengely szíjtárcsájára van erősítve, és 58 réssel rendelkezik, ezek közül 57 egymástól azonos, 6°-os távolságra van. Az utolsó rés szélesebb, és egy "szinkronizáló impulzus" gerjesztésére szolgál. A főtengely forgása révén a mágneses ellenállás rései változtatják az érzékelő mágneses terét, és feszültségimpulzust indukálnak. Az 58. rés hosszabb impulzusa a főtengely speciális helyzetét jelzi, lehetővé téve, hogy a motor-szabályozó modul (ECU) a főtengely helyzetét bármikor megállapítsa. Az így nyert információt az ECU arra használja, hogy megfelelően időzített gyújtó és befecskendező impulzusokat közvetítsen a gyújtótekercsekhez és a tüzelőanyag-befecskendező szelepekhez..."

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#71470) F_Zolee válasza AMD Power (#71461) üzenetére


F_Zolee
veterán

Jah a legutóbbi képek alapján eléggé kezd odalenni. :F

(#71471) máyköl válasza mohabá 007 (#71466) üzenetére


máyköl
veterán

Hogyan csináltad pontosan? :)

(#71472) forintuser válasza mohabá 007 (#71469) üzenetére


forintuser
őstag

Vagyis szerelőhöz kell vinnem..Köszönöm.

Holnapkészítést vállalok.

(#71473) Markizmark válasza odrif (#71463) üzenetére


Markizmark
addikt

Méress olajnyomást, lehet hogy rossz a túlnyomás szelep, vagy kopott az olajszivattyú, vagy a hajtókar csapágy... Vagy csak maga a gomba.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#71474) HoaryFox válasza odrif (#71465) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Én ránéznék esetleg az olajgombára is a helyedben.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#71475) lsebestyen válasza odrif (#71465) üzenetére


lsebestyen
addikt

Bár nem opel, de a skoda pont ugyanezt produkalta, meleg motor + alacsony fordulat. Olajgombat kellett cserelni. De azert mi merettunk olajnyomast is, biztos ami biztos.

(#71476) odrif


odrif
MODERÁTOR

Köszönöm mindenkinek.

20 éve a Prohardveren

(#71477) amargo válasza Sur1G (#71468) üzenetére


amargo
addikt

Opelforumon van neki külön topic, érdemes átolvasnod.
Amúgy láncos, én is ilyet kerestem ( végül 1.6 T lett), annyit tudok, hogy a kombihoz is már elég a motor ereje, 7.5 L körüli a vagyes fogyasztása.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#71478) AMD Power válasza mohabá 007 (#71466) üzenetére


AMD Power
titán

Szép lett!! :R

Az enyém nem lett ilyen szép. De már nem is érdekel igazán.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#71479) AMD Power válasza F_Zolee (#71470) üzenetére


AMD Power
titán

Áhh nem azét annyira nem vészes a helyzet. Mondjuk most csak ideglenes csináltam meg. Festék nem is került rá csak alapozó festék. Nem bírtam már így nézni. Sok apró helyen a rozsda. Csipi a szememet. Meg mint írtam is átrohadva vagy elrohadva sehol nincsen. Az alja pl patent.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#71480) geleati


geleati
tag

Sziasztok!
Ebben tudna valaki segíteni?
link
Előre is köszönöm!

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#71481) hdanesz


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok,

Akad olyan ember a topicban akinek K Astra van 1.4-es turbós benzinmotorral? Inkább 125lóerős érdekelne, de a 150-el sincs gondom. :)
Autóvásárlás előtt állok és K Astra-t is néztem, Dynamic felszereltséggel.

Köszönettel,
Dani

[ Szerkesztve ]

(#71482) B-L-A-C-K válasza hdanesz (#71481) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Gergőke88-at keresd nekik ilyen 150 lovas céges van.

(#71483) Gergőke88 válasza hdanesz (#71481) üzenetére


Gergőke88
addikt

Szia
Ha visszakeresel szinte mindent leírtam.
Njoy+ Extrák a felszereltség.
A gyengebbet nem vezettem de ezzel a motorral teljesen élhető.
Dinamikusan megindul 130-rol is, városban is lehet vele "ugrálni".

(#71484) Szada85


Szada85
aktív tag

A hétvégén megvolt a nagytakarítás, nekiestem a kárpitnak is, de még messze a szépség, ezt a részt lehet valami profi kárpittisztító szakira fogom bízni, biztos, ami biztos.

Ezittaz:

Amennyire beleástam magam a korábbi papírjaiba, extra Irmscher optikás kiadás, mondjuk kimerül az Irmscher Star felnikben és a hütörácsban, de valami gyári Irmscher szalonból lett véve az autó. :)

[ Szerkesztve ]

(#71485) beg válasza Szada85 (#71484) üzenetére


beg
veterán

Mit lép a szépség padlón? Nem 0-100 érdekel, hanem a gerincig rezgő duruzsolás :D

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#71486) kmarci25 válasza Szada85 (#71484) üzenetére


kmarci25
veterán

Nincs vonóhorog a benzines tartályautóhoz? :Y
Ültetett is, jól látom?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#71487) javorszky


javorszky
tag

Sziasztok!Hogy lehet az Astra h fényszóróján állítani le meg fel?Kicseréltem a bal oldalit de kicsit lehord.Lehet rajta feljebb állitani valahogy?

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#71488) Markizmark válasza javorszky (#71487) üzenetére


Markizmark
addikt

Ha kicsit van lejjebb a bal, mint a jobb az úgy tökéletes.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#71489) B-L-A-C-K válasza Szada85 (#71484) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szép sas, és az egyedi rendszám se rossz... ;]

(#71490) Szada85 válasza beg (#71485) üzenetére


Szada85
aktív tag

Nem méricskéltem egyelöre nagyon, a netes adatok alapján nagyjából azt tudja, mint annó a Z20LET-es OPC, van amiben az gyorsabb, van, amiben ez. Hangra pedig kinek mi, nekem a sor4turbó hangja is tetszett, és a mostani V6 brummogás is mennyei.

Ami nagyon tetszik, hogy már alulról Sem halott, folyamatosan érezhetöen tol bele az ülésbe, nem csúszik a tarkódra a hajad persze, de szépen jön meg az erö.

@kmarci25:

Az nincs, de a csomagtartó jó nagy, oda még lehet tölteni nyálat, hogy legyen. :D
Nyilván hosszú távú tapasztalatom még nincs, de az eddigi átlag jelenleg 10,4-en áll vegyes használattal ( itt most nem város/országút, hanem normális gurulás/V6 zenélést jelent ), hosszabb távon meglátjuk majd, de az OPC Caravan 9,5 literjéhez képest élhetönek gondolom.
1500+kg, nagy köbcenti, csodák nincsenek, kell a zab a lovaknak. :)

@to all:
Ismer esetleg közületek valaki olyat, aki szerelt már NCDC2013-mas fejegységbe AUX bemenetet? Neten persze van sok videó, ami alapján nem egy ördöglakat, csak mielött nagy lelkesedéssel kinyírom magam a rádiót gondoltam megkérdem, hátha van ilyen téren jártas valaki. :)

Másik 2DIN-es rádió nem opció, ugyanis akkor ugrik a központi kijelzö, plusz vele együtt a Board Computer is, amit nem szeretnék, mert akkor hol tudnám nézegetni azokat a csodás értékeket padlónál. :D :D

(#71491) Szada85 válasza B-L-A-C-K (#71489) üzenetére


Szada85
aktív tag

Köszönöm! :R

Ahh, ne tudd meg, mennyire olcsón lehet ( paintben ) ilyen egyedi rendszámot kreálni. :DDD
Mondjuk azt nagyon szeretem, hogy itt kint autóvásárláskor szemtelenül bagóért lehet - a tartományi jelölésen, illetve a darabszám kötöttségen kívül - egyedi kombinációt kérni, illetve milyen zökkenömentesen megy az átírás, ezt igazán eltanulhatnák a zokmányirodák otthon is :)

(#71492) javorszky válasza Markizmark (#71488) üzenetére


javorszky
tag

A kicsitől azért lejjebb van.Lehet látni,hogy egy kicsit feljebb kell neki hordani.

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#71493) B-L-A-C-K válasza Szada85 (#71491) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én mikor tavaly vettem a kocsit nem volt semmi gondom az átíratássál, elmentem csináltam egy eredetvizsgát ~20 perc, utána okmányiroda 15 perc és kész is voltam.

(#71494) CsonkaImo válasza B-L-A-C-K (#71493) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Ez elég hosszúnak hangzik, meg csak macera mert ide-oda kell menni.

(#71495) Petyyyyy válasza Szada85 (#71484) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Grrr, jóféle.
Ja amúgy belsőt érdemes egy szagértő kezeire bízni. :K

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#71496) Szada85 válasza B-L-A-C-K (#71493) üzenetére


Szada85
aktív tag

Persze, lehet szerencséje az embernek, ha jó idöpontot fog ki, avagy ismer kevésbé terhelt okmányirodát, engem az nagyon bosszantott, hogy mikor az ügyfélkapun próbáltam idöpontot keresni, akkor sokszor hetekre elöre be volt telve az adott kerület, és egy órát válogattam a kerületek között, mire találtam idöpontot. Lehet persze nekem nem Volt szerencsém. :)

Amire én gondoltam, hogy itt kint a legtöbb adásvétel ( ha nem az összes ), új rendszámmal is jár, erre írtam, hogy ez az egész átírásos-rendszámkészítös folyamat mennyire pikk-pakk megy. :)

Adásvételivel a neten megkötöm a biztit, ha szeretnék " egyedi " rendszámot, akkor a területi "zulassungstelle " honlapján rászürök, hogy szabad-e, ha igen, már le is foglaltam ( 12,50€ ), okmányirodában papírokat odaadod, ügyintézö bepötyögi, kész a kis meg a nagy forgalmi és az "umweltplakett ", plusz a rendszámigénylö papír, kapsz egy plasztikkártyát, amivel az automatánál fizeted a díjat ( 48€ ), irodából ki, átsétálsz a szomszéd kis bódéba, ott az igénylö, és a blokk után kifizeted a rendszámok anyagárát ( 33€ ), az orrod elött macinyomdázzák, majd rákérül a müszaki és a tartományi matrica és csókolom.

(#71497) B-L-A-C-K válasza CsonkaImo (#71494) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez itthoni viszonylatban teljesen jó, pl asszonynak most fog lejárni a személyi igazolványa, kért időpontot, 3 hónap múlva kapott, na ez hosszú...:)

(#71498) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

To all: G Astra ködlámpájának búrája műanyag oder üveg?
Utóbbira emlékszem, de tuti ami biztos.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#71499) lsebestyen válasza B-L-A-C-K (#71497) üzenetére


lsebestyen
addikt

Most gyorsan végigkattintgattam ügyfélkapun, és a jövőhétre simán tudnék foglalni kormányablakban időpontot személyi cserére... :K

(#71500) B-L-A-C-K válasza lsebestyen (#71499) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Gondolom az se mind1 hol akarsz foglalni, nálunk sajnos ez van (BP. III. kerület).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.