Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80001) HoaryFox


HoaryFox
Topikgazda

Ezt csak így itthagyom :))

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#80002) -=RelakS=- válasza HoaryFox (#80001) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

szerintem takarítsd le, mielőtt otthagyod :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#80003) diegho válasza ArthurShelby (#80000) üzenetére


diegho
nagyúr

Opel szervizben, független szakszervizben.

(#80004) K Norbi válasza ArthurShelby (#80000) üzenetére


K Norbi
addikt

(#80000 !!!

(#80005) -v- válasza Szada85 (#79999) üzenetére


-v-
addikt

Ez kell pontosan (németet kivéve :D ) :R

[ Szerkesztve ]

(#80007) laccczka válasza -=RelakS=- (#79983) üzenetére


laccczka
tag

Valamelyik nap a héten havazott mifelénk, majd jól rá is fagyott a hó a szélvédőre (is).
Jégmentesítő persze, hogy nem volt.
Az "Elektromos fűtés-jégmentesítés" opcióval a gomb megnyomásától számított 2,5 percen belül a fagyott hó lecsúszott a szélvédőről.

Ami feltűnő volt, hogy az első pillanattól meleg levegőt fújt a szélvédőre.

"...mert a víz melegebb mint a hőmérséklet..." egy ismeretlen zseni értekezése a víz felett lévő ködről.

(#80008) -=RelakS=- válasza laccczka (#80007) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Akkor vigyorogni fogok, mint aki hatost dobott :)
Nekem nem a vakarással van ugynais bajom, hanem az előbb említett folytonos visszafagyással :(((

Tudom, ez "vacak" Tesla, de azért a lefagyott szélvédő melegítésével csak óvatosan :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#80009) HoaryFox


HoaryFox
Topikgazda

Én be indítom kapásból az autót, várok 1 percet, majd bekapcsolom a szélvédőfűtést a legalacsonyabb (17 °C) hőmérsékleten és egy pár perc múlva már olvad is a jég.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#80010) -=RelakS=- válasza HoaryFox (#80009) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

A pár perccel szokott lenni a bajom, mert kb 1 perccel az indítás után már indulnék, ha nincs jégpáncél a szélvédőn. Fabia + csak motor meleggel fűtés = azon a 2km-en, amíg elérem az autópályát, folyton fisszafagy/párásodik a szélvédő.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#80011) Pitterix válasza ArthurShelby (#79984) üzenetére


Pitterix
őstag

Ha jól néztem az árát, akkor Mannolt sikerült postával együtt pont ennyiért szerezni. Nálunk Zircen 8k volt az első 5l, én hülye nem netről rendeltem, ahogy diegho kolléga ajánlotta. Am mióta ezt töltöm utána, jóval kevesebbet eszik a Meriva. A Rowe-t szinte zabálta.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#80012) Szada85 válasza -v- (#80005) üzenetére


Szada85
aktív tag

Semmi sem lehet maradéktalanul tökéletes. :D :C

(#80013) K Norbi válasza -=RelakS=- (#80008) üzenetére


K Norbi
addikt

Nem vacak ez, a benzines és diesel autók ideje lejárt.
Hála istennek. :) Meg be kell tolni egy ilyet mellé [link] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#80014) molnarpeter válasza -=RelakS=- (#80008) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha kavicsos az üveg, ez benne van a pakliban :)

(#80015) -=RelakS=- válasza K Norbi (#80013) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nem hát, de ez Opel topik vagy mi ;) :))

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#80016) Doggy dog


Doggy dog
senior tag

Mannol olaj habosodott haveromnak a Z14XEP-ben.
Fuchs,GM nem.
Utóbbit viszont csipegette.
Nálam GM,és minden ok vele.

@Luck Dragon fentebb említették,hogy felkerült Playre az Opel Műhely Hibakódok. Letudod most már tölteni.

[ Szerkesztve ]

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#80017) Luck Dragon válasza Doggy dog (#80016) üzenetére

Köszönöm hogy szólsz, megtörtént. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#80018) Petyyyyy válasza 7Sony7 (#79982) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Lehetne hengerfej tömítés probléma is és lehet hogy az is, viszont mivel a vízhőfok beáll és nem csorgatja el a fagyállót, így nincs ötletem.

Amúgy meg ez van, ha nem sietek sehova -> #picalert

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#80019) Szada85 válasza Petyyyyy (#80018) üzenetére


Szada85
aktív tag

"Amúgy meg ez van, ha nem sietek sehova ->.."

Mármint, hogy 2km/h-val gurulsz? Az tényleg nem sietség, soo true. ;] :P

(#80020) Petyyyyy válasza Szada85 (#80019) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Amit mondtam megmondtam. Támadhatatlan. :D

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#80021) Markizmark válasza HoaryFox (#80009) üzenetére


Markizmark
addikt

Miféle fűtés az?

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#80022) adorjant válasza Markizmark (#80021) üzenetére


adorjant
senior tag

Nekem a Zafirában is hasonló van, minimális idő múlva már meleget fúj, valami kiegészítő fűtés, ami az utastéri levegőt melegíti fel, valamelyik Opeles fészbúk-csoportban olvastam róla, így már értem, hogy lehetséges ez :)

(#80023) Markizmark válasza adorjant (#80022) üzenetére


Markizmark
addikt

Értem, az király.

MÁS:

Vajon alvázszám alapján ki lehet deríteni az autóm színkódját? Egyetlen adattábla sincs meg ...

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#80024) 7Sony7 válasza Petyyyyy (#80018) üzenetére


7Sony7
addikt

Rejtély...

-

(#80025) Sanki válasza Markizmark (#80023) üzenetére


Sanki
addikt

Én korábban nyomogattam 1-2 ilyen oldalt, az egyiken kijött egy színre utaló sor, viszont az nem pontosan adja meg. Nekem pl. Z 155 a szín és "moonland" a neve. Na ez az oldal ezt a moonland fantázianevet meg is adta.

Sajnos az oldal már nincs meg, de hasonlót keress.

(#80026) trassher válasza Markizmark (#80023) üzenetére


trassher
addikt

Itt például. :)

Redmi Note 7

(#80027) mohabá 007 válasza 7Sony7 (#80024) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

A tágulási tartályban van elegendő víz? Az is lehet, hogy a rendszer nem légtelenítette le magát rendesen.Le kell venni a tartályról a sapit,és úgy járatni a motort,a csöveket érzéssel nyomogni,hátha csak ez a baja.
Ha meg a tulaj szerint a hideg-meleg kapcsoló "érzésre" ugyanúgy működik mint régen,akkor fűtésnek is lenni kell

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#80028) 7Sony7 válasza mohabá 007 (#80027) üzenetére


7Sony7
addikt

Továbbítom a tulajnak, aztán meglátjuk. Köszi.

-

(#80029) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Nem szoktam trollkodni, de ezen sírok. :DDD

#picalert

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#80030) w333 válasza Petyyyyy (#80029) üzenetére


w333
félisten

El bizony :DDD

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#80031) Petyyyyy válasza w333 (#80030) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Mondjuk nem tudom mire számított, könnyen szétszaladnak a nyúlmókusok a DTI-ben. ;] :DDD

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#80032) w333 válasza Petyyyyy (#80031) üzenetére


w333
félisten

:D :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#80033) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Ha már ilyen képhagyó hétfő van, akkor én is beteszem ide az esti eredményem. Sok sípolás és pittyogás közben sikerült.

Egyébként hiába nincs az A zafirán tolató radar és kamera könnyebb vele parkolni, mert kevesebb a holttér és kisebb a tengelytáv (így fordulékonyabb), valamint rövidebb is.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#80034) amargo válasza ArthurShelby (#80033) üzenetére


amargo
addikt

A Sports Tourer-ben is olyan a kilátás sokszor, mint egy hajókabinból. Hiába van mindenhol radar, azok vinnyognak amikor még 30 cm legalább van tovább. Csodálom, hogy még nem zúztam meg a kocsit sehol, de tényleg. A G-vel többször koppantam, pedig ehhez képest sokkal könnyebb volt parkolni vele. A kamerából is nehéz látni, hogy mennyi az annyi, nem?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#80035) ArthurShelby válasza amargo (#80034) üzenetére


ArthurShelby
addikt

A hátsó kamera talán kicsit torzít, de én már hozzászoktam :) Ott jól látni meddig mehetek még, viszont az oldalsó széleken számomra nagyon torzít, középen jó. (mondjuk ilyen időben tisztogatni is kell)
A csipogást meg kell szokni. Az ember ösztönösen is megijed tőle, és ezért az elején utálja. Én már megszoktam, hozzászoktam, tudom mikor kell óvatosnak lenni vele.
A problémám nekem a nagy oszlopok (A, C), amik miatt nagy a holttér, illetve a fordulókör nagy a nagy tengelytávból adódóan (nem annyival kell nagyobb hely egy C zafirának egy A-hoz képest, mint amennyivel hosszabb).

Nálam fölfele viszont van kilátás/térérzet :) (panoráma tető+szélvédő)
kép (lusta voltam most lemenni és képet lőni, és csak ezt a FL-es képet találtam)

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#80036) amargo válasza ArthurShelby (#80035) üzenetére


amargo
addikt

Azt nem tudod megszokni, hogy még 30 cm van és már konstans visít, pont itt kellene az átmenet, helyette kb 30,40,50,60,70,80 cm szól csak. Ez a probléma.

Ez a magasított szélvédő tök jó csak fentről ritkán jön akadály :)

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#80037) ArthurShelby válasza amargo (#80036) üzenetére


ArthurShelby
addikt

A 30cm ha jól tudom szabvány, miden kocsinál így van. Én egyébként tapasztalatból tudom, hogy ha még csak most kezdett visítani akkor még mehetek kicsit (illetve hátul a kamerán látom is).
Egyszer én úgy húztam meg a kocsit, hogy kapkodtam, nagy gázzal indultam, és ugye a radar jelzése mindig késik kicsit...bele az oszlopba.

Mondjuk volt egy srác az új ford mustang-jával kidöntött egy oszlopot (és ott felejtette a rendszámtábláját :D ). Konkrétan a feljött az utcakő, meg egy kis föld :W

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#80038) rolipasztor


rolipasztor
újonc

Sziasztok!

Van egy 2006-os 1.6 benzines Opel Astra H kombim,olyan problémám lenne hogy a minap indítás után a központi zár folyamatosan ki be zárta az ajtókat,de viszont az üzemanyagtank ajtaját egyszerűen nem lehetett kinyitni,csak a zár kiszerelése után.De miután kiszereltem a zára azóta egyáltalán nem működik a központi zár biztosítékokat néztem,de nincs velük baj.Egyedül csak a csomagtér ajtót tudom bezárni.
Valakinek valami ötlet?

(#80039) Luck Dragon válasza rolipasztor (#80038) üzenetére

Szia, ha jól tudom a központi zár felelős ugyan úgy a tanksapka zárja miatt is, és ha nincs benne akkor nem tudja lezárni.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#80040) -=RelakS=- válasza amargo (#80034) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Insignia?
Egy sima Grand Sportba ültem bele megnézni, de hátrafelé tisztára mint valami atombunker.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#80041) Markizmark válasza trassher (#80026) üzenetére


Markizmark
addikt

Ez nem köhögte ki a színét. :(

EXTERIOR PAINT,SEE MODEL CATALOGUE FOREWORD PAINT CHART
INTERIOR-ANTHRACITE

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#80042) PETEE78 válasza ArthurShelby (#80033) üzenetére


PETEE78
senior tag

Fáztam a Zafi A-tól kicsit, mennyire lesz jó vele parkolni és azt kell hogy mondjam hogy nagyon kellemesen csalódtam. Kifejezetten jó a kilátás és a térérzet. 2003-as KIA Picanton tanultam, vizsgáztam. Azzal utáltam parkolni, pedig fele akkora az autó.

You are being revived

(#80043) atomanti19


atomanti19
aktív tag

Sziasztok!

B Corsa 97' X17D autóról lenne szó. Törve volt pár éve a csomagtér ajtó és a gyári pót féklámpás helyett egy féklámpa nélküli lett beszerezve. Van valami ízléses utólag beszerelhető pót féklámpa, ami nem sokban tér el a gyári megoldástól?

A hátsó ablakfűtés bekötéséhez valaki tud esetleg kapcsolási rajzot? Illetve mit/hol kell megbontanom hogy hozzáférjek a dolgokhoz? Vagy csak viszek a kapcsolótól egy + szálat? Fűtőszál és saruk épek, az egyik kivezetés testelve is van a csomagtér ajtóhoz.

Mostanában ahogy jöttek a mínuszok, az indulások elég nehézkesek. Eddig -20 fokban is pöcröff volt, most viszont nem megy minden henger az induláskor, hallható érezhető és elég füstös is. Ilyet soha nem tapasztaltam 2010 óta van nálam az autó. Nem izzíthat rendesen esetleg az egyik gyertya? Szerelők szerint ne foglalkozzak vele, hajtsam... Engem eléggé zavar a dolog :F kb 7-8 másodperc alatt szépen beáll az alapjárat. Gyújtó gyertyák működését tudom ellenőrizni? Ellenállásuk ugyan annyi.

Köszi!

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#80044) molnarpeter válasza atomanti19 (#80043) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Izzítók belső ellenállását mérd ki külön-külön.

(#80045) trassher válasza Markizmark (#80041) üzenetére


trassher
addikt

Pedig úgy emlékeztem, hogy vin alapján tudja de valóban nem. :B

Redmi Note 7

(#80046) atomanti19 válasza molnarpeter (#80044) üzenetére


atomanti19
aktív tag

Vezérlés felől: 1.henger 0.3Ω
2.henger 0.26-0.3Ω
3.henger 0.3Ω
4.henger hát itt aztán mértem mindent 0.4Ω-∞Ω Ez sajnos be van ragadva, beletörni
nem szeretném. Kífúratás? :U

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#80047) molnarpeter válasza atomanti19 (#80046) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Azonos típusú izzítók, vagy lehet közte eltérő gyártó? Nyomatékkulccsal kell lazítani, plusz használt fékfolyadékkal csöpögtetni érdemes, aztán meleg motornál lazítani. (Nem mindegyik nyomatékkulcs tud lazításnál is működni, ezt vedd figyelembe.) Itt egy hosszabb videó, de vannak benne nyomaték értékek stb, érdemes megnézni. 1-2 hetet rászánhatsz, ha biztosra akarsz menni :D

(#80048) molnarpeter válasza molnarpeter (#80047) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Illetve figyelj, hogy ne lépd túl az Opel, vagy az izzító gyártója által előírt meghúzási nyomatékot (vagy mérd meg a menetet, az alapján meg tudod nézni a videóban) :) Belül lehet tisztítani, mutatja a videó is, az új gyertyát viszont ne zsírozd be. Bosch, NGK ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#80049) ArthurShelby válasza molnarpeter (#80048) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Bosch-ból az oroszországi gyártmány nem ajánlott (csak a német)!

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#80050) Markizmark válasza atomanti19 (#80046) üzenetére


Markizmark
addikt

Általában működő trükk a mélyhűtőben pihentetett kulcs. Felmelegített motornál a hideg kulcs miatt összébb ugrik a menetben az izzítógyertya és talán megindul. Előtte nem árt mindenféle lazítóba áztatni.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.