Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44001) HoaryFox válasza mohabá 007 (#44000) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

:R

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#44002) diablo1984 válasza Findzs (#43989) üzenetére


diablo1984
veterán

hát az 5w40-es és 10w40 között nincs akkora differencia, vékonynak véknyabb az 5ös, de a 10-es sem gépzsír! így szerintem akkora diffi a nyomások között sincs, inkább az hogy az 5-ös már szintetikus lehet, a 10-es meg részszintetikus....... inkább ezt tartom fontosnak, nekem a toyotában a 10w40-es van benne és láncos vezérlés....

(#44003) haddent válasza diablo1984 (#44002) üzenetére


haddent
addikt

Csak hideg oldalon van különbség a viszkozitást illetően, azaz üzemmeleg motornál semmi különbség nincs.
Viszont ahogy mondod, a 10w-40 egy elég ócska cucc már manapság az 5w-30/40 meg jobb valamivel, valószínűleg az olajbázis magasabb kategóriájú, teljesen szintetikus, jobb adalékok és a többi.. :K

(#44004) diablo1984 válasza haddent (#44003) üzenetére


diablo1984
veterán

a 10w-40 egy elég ócska cucc már

jah, az 1,2-es láncos opel motor újdonság? a 90-es években született, amikor még az 5-el nem sűrűn kezdődtek olajok....

(#44005) haddent válasza diablo1984 (#44004) üzenetére


haddent
addikt

Jó, de akkor biztos ez volt a menő és erre koncentráltak. Meg ennyi erővel veterán autóba mit töltessz friss kőolajat a texasi földből mert 30 éve az volt? :DDD Attól még, hogy akkoriban csak az volt elérhető (áron) és ezért azt ajánlották nem biztos hogy nem köszöni meg a jobbat szerintem.

(#44006) Findzs válasza tboy93 (#43996) üzenetére


Findzs
addikt

pont ezt a "sima eneost" használom g astrába évek óta és nekem csak halkabb lett a gép tőle
előző tulaj castrolt használt mikor megvettem is az volt benne azt cseréltem eneosra

mikor megvettem volt egy kis hidrotőke csörgés de ez már szinte el is tűnt teljesen köszönhetően a sima eneos olajnak

(#44002) diablo1984
hidd el, hogy nem én találtam ki

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#44007) deicide


deicide
veterán

Motortér fotóval még adós vagyok, meg egy ráadás. ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#44008) Mikuland válasza deicide (#44007) üzenetére


Mikuland
tag

Hát igen! Ami szép az nappal is szép! :R :C Lájk!

mike...ahogy azt az a bizonyos Winnetou nevű egzotikus kisebbségi regényhős mondaná: UFF! STAR N9000, MIZ Z2, H9503...Opel Zafira 1,6 x16xel 99'

(#44009) lsebestyen


lsebestyen
addikt

93'-as F Astrara mekkora lapatok kellenek? Mindegyik kukás már. (ket elso, egy hatso)

(#44010) trassher válasza haddent (#43974) üzenetére


trassher
addikt

Hát én szerelőktől eddig sok jót nem hallottam az skf-ről. Volt amelyik azt mondta biciklibe biztos jó de kocsiba nem. INA, Ruville az már "szint" valóban.

BaKeSZ87: Suzukiban használunk eneos 10w40-et már lassan 80.000 km óta, tökéletes. Nekem a g-be is az került legutóbb csak ugye hyper premium 5w40. Csendesebb a motor vele.

Redmi Note 7

(#44011) mephi666 válasza lsebestyen (#44009) üzenetére


mephi666
nagyúr

ferdehátú? most rendeltem hátra 45centist... előre passz: azok bírják még

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#44012) 7Sony7 válasza lsebestyen (#44009) üzenetére


7Sony7
addikt

48;43cm van fent elöl. '96os

-

(#44013) lsebestyen válasza mephi666 (#44011) üzenetére


lsebestyen
addikt

Igen ferdehatu! Köszönöm nektek!

(#44014) Phobion válasza deicide (#44007) üzenetére


Phobion
őstag

akurv@életbe, gyönyörű! gratulálok! megbízható? ez az OPC kivitel?

[ Szerkesztve ]

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#44015) deicide válasza Phobion (#44014) üzenetére


deicide
veterán

Thx!
Igen, OPC. 12.500km van most benne, semmi probléma nincs vele, de hát ez azért elvárható egy új autótól. És hát erős is, nem csak szép. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#44016) _seth_


_seth_
veterán

Opel Vectra B-hez vettem egy klímáshoz tartozó Valeo vízhűtőt, méretpontos, teljesen passzol.

És sajnos vettem egy Automega alapjárati motort is (x20xev), ami totálisan üzemképtelen, a régi már nem kapcsol olyan gyorsan mint kellene ezért vettem újat, de hibás döntés volt, majd vissza is viszem.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#44017) HoaryFox


HoaryFox
Topikgazda

No, megtörtént, aminek meg kellett történnie :))

Amit megcsináltunk:
- légszűrő csere (nem volt vészes, de hát ha már van új :P )
- pollenszűrő csere (na arra ráfért)
- olaj és olajszűrő csere (Castrol 10W40 félszintetikus, érdekes, hogy 3L ment bele és pont középen van a nívópálcán, ez furcsa, egy pár napig még nézegetem)
- üzemanyagszűrő csere (hát ezt se gyakran cserélték, jó rozsdás volt a háza)
- antenna kábele (régi csati kontaktos volt, az új kábel meg kb. 1 m, szóval jómagyar szokás szerint megtoldottuk egy kis szigszalaggal, érdekes, hogy az újhoz való kábel rendes koax volt, ami az autóban van, az meg ilyen hajszálvékony sz*r... mind1, szól)
- izzó csere jobb oldalon (tompított nem világított)

Közben kiderült, hogy valszeg gólyalábakat is cserélni kell, mindet, meg a bordásszíjat is cserélni kell, mert repedezett, remélem kibírja 10.-éig :DD

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#44018) AMD Power válasza deicide (#44007) üzenetére


AMD Power
titán

Rohadt szép ez az autó... és te ezt akarod lecserélni egy Golfra!? ;]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#44019) Phobion válasza deicide (#44015) üzenetére


Phobion
őstag

tényleg le akarod cserélni? :F hogy-hogy? álmom ez a J Astra OPC kivitelben, csak ne lenne 3 ajtós :(((

[ Szerkesztve ]

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#44020) BaKeSZ87 válasza trassher (#44010) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Köszi az infót! Olajdoktor szerint az én motoromba 10W-40, ACEA A3/B4 minőségű olaj kell, ilyen csak egy van Eneosban, a 10W-40 ENEOS Premium, ami gondolom a sima standard olajuk, semmi extra.

(#44021) deicide válasza Phobion (#44019) üzenetére


deicide
veterán

Majd ha kijön az új Astra OPC, vagy a Golf R400/R420. Mert mindig lesz egy szebb, jobb. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#44022) haddent válasza deicide (#44021) üzenetére


haddent
addikt

Aaaaaa ezt egy Golfra :DDD nem lennel ember :P

(#44023) AMD Power válasza deicide (#44021) üzenetére


AMD Power
titán

Egy új OPC ok... de egy Golf. :P

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#44024) molnarpeter válasza hdman (#31200) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Upsz, régészet off.

BaKeSZ87: Finomabb olajra nem sértődne meg, nézz rá ACEA alapján az 5W40 olajakra is ;)

[ Szerkesztve ]

(#44025) BaKeSZ87 válasza molnarpeter (#44024) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Shellből próbáltam bele 5W-40-est, de nagyon fogyott, így visszatértem 10W-40-re. Pedig a futásteljesítmény nem indokolná. A szerelő azt mondta, hogy ő a szelepszár szimeringeket kicserélné. Megnövekedett olajfogyasztást azóta tapasztalom, mióta pályázok, óra szerint 140-et szoktam tartani, az kb. 130. M1 Győrtől - M0 - M5 Kecskemétig, meg vissza.

(#44026) 7Sony7 válasza HoaryFox (#44017) üzenetére


7Sony7
addikt

Ha az egyik izzó kiégett, akkor nemsoká a másik is ki fog, ha egyszerre cserélték. Párban szokás, cseréld ji a másikat is.

-

(#44027) molnarpeter válasza BaKeSZ87 (#44025) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mennyit forog a motor? Lehet, hogy másfajta olajból nem enne annyit, de ki kell tapasztalni. Pályán nincs hidegjárat, mikor vízből és benzinből pótlódhatna az olaj, ez is hozzátesz. Ha valóban szszsz probléma van, akkor inkább azt csináltasd meg előbb, úgy összességében kevesebb olaj fog fogyni. Vannak itt páran, akik ismerik azt a motort étkezési szokásai terén, ha esetleg nem szimering. :)

(#44028) BaKeSZ87 válasza molnarpeter (#44027) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Nem tudom, hogy mennyit forog, nincs fordulatszám mérőm.

(#44029) HoaryFox


HoaryFox
Topikgazda

Ez a két gumisapka ez mi? Csak porvédő? Tegnap néztük kollégával, hogy repedezett és nem tudtuk igazán megmondani, hogy mi is a funkciója!

Valaki fel tud világosítani? :)

Ui: nem saját kép, Google

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#44030) haddent válasza HoaryFox (#44029) üzenetére


haddent
addikt

A rugó teteje ott jön át a kasznin és van rajta a retek nagy csavar, de azon csak porvédő igen. Nekem is ki van száradva kicsit pedig csak 5 éves

szerk. F_Zolee az lesz az :DDD :R

[ Szerkesztve ]

(#44031) F_Zolee válasza haddent (#44030) üzenetére


F_Zolee
veterán

Toronyszilent "borítása" lenne, nem?

(#44032) HoaryFox válasza haddent (#44030) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Szóval az nem gáz, hogyha repedezett? Nincs semmi aktív funkciója?

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#44033) haddent válasza HoaryFox (#44032) üzenetére


haddent
addikt

Én úgy tudom hogy nincs, a múltkor benéztem alá és csak a rögzízés volt ott ami látszott hirtelen. De kend be egy kis szilikonnal hátha életre kel

(#44034) w333 válasza HoaryFox (#44032) üzenetére


w333
félisten

Dehogynem ... toronyszillent a funkciója pedig az hogy stabilan tartja a lengéscsillapítót, ha ez nem lenne ott akkor a lengéscsillapító durván ütne (rosszabb utakon) mivel fém a fémmel ütközne :))

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#44035) haddent válasza w333 (#44034) üzenetére


haddent
addikt

De a legtetején a gumi ami látszik fönnt? Nem az alatt van még maga a cucc? :F Csak kérdem, csak én furcsállnám ha egyből az lenne

(#44036) w333 válasza haddent (#44035) üzenetére


w333
félisten

Persze alul-felül is van gumi (közötte pedig egy kis fém tányér) ... :K

Szerk.

Na elmesélem hogy járta a hátsó lengéscsillapító cserével ... :DDD

Kiszedem a jobb oldalon minden rendben lezajlott (a gyári lengéscsillapítóból az orrán száján szivárgott az olaj kuka kategória) majd jött szépen a bal oldal, igen csak valami okostojás kilopta a gumi szillentet és anyacsavart :W nagy mázli hogy a gyári gumiszillent passzolt hozzá, viszont az anyacsavar a gázos monroe lengéscsillapítón sűrű menetű volt (autó szétkapva a legközelebbi csavarbolt is már zárva volt) szerencsére eszembe jutott hogy anyám 20 éves biciklijén biztosan van ilyen sűrű menetű anyacsavar, igazam is lett szóval pont passzolt hozzá ;] de ez ha hiszitek ha nem egy kőkemény 3 órás szenvedés volt míg a jobb oldalát 15 perc alatt kicseréltem :D

Féktárcsa + fékpofa csak ajánlani tudom a Brembo Easí Ceck + Textár betétet :K

NGK V-line 23 gyertyák erezhetően jobbak (sokkal jobb gyorsul az autó) amik benne voltak (Beru francia gyertyák) full fekete kormosak voltak már :D

Hátsó stabilizátor rúd szillent -re is ráfét a csere, ami benne volt úgy megvolt már keményedve mint egy műanyag darab szétporladt a kezemben :B

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#44037) Findzs válasza deicide (#44007) üzenetére


Findzs
addikt

apróság de érdekes, hogy a sima h astrában teleszkópos volt a motortérfedél, egy ilyen kocsinál meg azon spórolnak?

(#44036) w333
nekem is volt g astrán brembo tárcs texar fékbetét kombó jó volt nagyon :K

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#44038) haddent válasza Findzs (#44037) üzenetére


haddent
addikt

Ha nem mondod észre sem veszem. Pedig tényleg milyen kényelmes jó dolog az főleg 1 olyan hülyének mint én aki naponta néz olajat :DDD

(#44039) AMD Power


AMD Power
titán

:DDD ;]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#44040) deicide válasza Findzs (#44037) üzenetére


deicide
veterán

Az biztos nehezebb lett volna, így is elég súlyos a jószág. :DDD

Más, elkészült a 62-es főút Dunaújváros és Székesfehérvár között, szép sima tüköraszfalt, szinte kínált magát.
Így lett egy Paks-Fehérvár 88km-em 39 perc alatt. :DDD
Jó, ebben volt M6 is Újvárosig.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#44041) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Sziasztok!

A C Corsán a hűtőrendszer független a kuplungtól, ugye? Mert előbbin cseréltem a vizet és behalt a kuplungom. Gondolom véletlen egybeesés. :U

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#44042) #81556480 válasza D4rkm4n (#44041) üzenetére


#81556480
törölt tag

:DDDDDDDDDDDDDDDD

esetleg még a féklámpa folyadék, vagy a kanyarfúró lehet a gond

(#44043) w333 válasza D4rkm4n (#44041) üzenetére


w333
félisten

De az is lehet hogy a kartergáz beleüt az indexburába ... :DDD ;]

Viccen kívül, persze hogy véletlen egybeesés, semmi közök nincs egymáshoz !

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#44044) trassher válasza #81556480 (#44042) üzenetére


trassher
addikt

És a reszelő zsír? ;]

Redmi Note 7

(#44045) Markizmark


Markizmark
addikt

Ma parkoló hely keresés közben 130km út után kiderült, hogy nem kapcsol a venti... Mire ránéztem a műszerre már a pirosat kezdte mutatni. Leállítás után még nyomta ki a vizet, pár decit rá kellett töltenem. Mák hogy mindig van hátul egy flakon deszt víz. Azon aggódom, hogy ettől az egy forrástól sérült-e a hengerfej tömítés. Haza indulás előtt megpatkoltam a gomba csatlakozót szóval hazáig nonstop ment a venti. Odafelé menet közben nem ment 95 fölé.
Pont ma a 37 fokban nem működött, amikor 300 méter után 95 fokos a víz...

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#44046) w333 válasza Markizmark (#44045) üzenetére


w333
félisten

Szerintem nem lesz semmi baja ... de a ventit mindenképp nézesd meg :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#44047) Markizmark válasza w333 (#44046) üzenetére


Markizmark
addikt

Úgy legyen.

Nem megnézetem, aknára állok a héten és a vízzel együtt kicserélem a gombát. 100%, hogy az a ludas, mivel a csatit lehúzva és az érintkezőket összezárva megy a venti. Max még a csatlakozó lehet korrodált, adok neki wd-t. Lehet, hogy az új gombával párhuzamosan beviszek a műszerfal aljára valahova balra egy kapcsolót is, hogyha úgy ítélem meg akkor a gomba helyett én bekapcsolom a hűtést.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#44048) w333 válasza Markizmark (#44047) üzenetére


w333
félisten

Akkor 99% hogy a hőgomba a ludas :K nálam kicsit idegesítő de ilyen nagy melegben jól jön ha gyorsabban kapcsol, pontosan 87C -nél :))

Viszont a napokban én is észrevettem hogy 30 másodperc helyett kb. 1-2 percig megy a ventilátor, de hát nem is csodálkozom ebben a sivatagi melegben :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#44049) gban


gban
Közösségépítő

Megjártuk Horvátországot az F-fel (15 év, 60 LE, 240e km), 1300 km oda - vissza, erőteljesen hegyek között. 2 dolog ismét bebizonyosodott, amit tudtam eddig is:
- totál megbízható még most is, hibátlanul, korrektül teszi a dolgát minden tekintetben - nagyon nem érné meg lecserélni
- nagyon kevés a 60 LE, nem ártana több, jó lenne lecserélni :DDD
De azért nem cserélem le persze, mert elmegyek egy évben egyszer egy ilyen útra.
Fogyasztás 6 körül, most nem tudok pontosat, de láthatóan jól evett.
Kivéve itthon, amikor végig 140-en volt a mutató (ami 130 valós), vagy a lábam volt már túl nehéz, vagy megszokta a hegyekben hogy beljebb kell azt a gázt nyomni hogy menjen :))
De akkor sem vitte azért túlzásba, csak a mutatón látszott hogy itt már nem 6 liter volt az átlag.

De tényleg, nem olyan régi autó feelinges az egész, hogy azon aggódok, mikor, mi megy tönkre, rá se kellett nézni csak menni.
Igaz, nem sok ilyen autót láttam az egész út alatt, sem korilag, sem lóerőileg.
Lerobbantat viszont annál többet - mind harmadannyi idős maximum, és 10-szer annyi értékű akár.
Ne értse félre senki, természetesen nem azt mondom hogy jobb az öreg autó, csak tényként írtam, lehet gond az "újakkal" is.
Gondolom az is ezt a statisztikát erősíti, hogy eleve nem volt igazából ilyen régi, így nem is tudott sok lerobbanni belőlük.

Postázást nem vállalok.

(#44050) w333 válasza gban (#44049) üzenetére


w333
félisten

Király ... :C

Hát akkor én mit mondjak a 22 éves Vectra -al ? az utóbbi 2 hétben megjártam 2X Erdélyt és 3X Balatont kb. 2000 km, szépen tette a dolgát a 116 paripa :D

Igaz hogy kb. minden most volt rajta kicserélve, de nagyon megbízható autó :K

Jah és annyit hozzá tennék hogy 1 csepp olajat nem eszik :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.