Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70401) trassher válasza WP14 (#70400) üzenetére


trassher
addikt

A conti szettben ina görgők vannak ha jól tudom, legalábbis nekem is azok voltak benne. Pumpás szettet én még nem láttam de nem kizárt, hogy létezik ilyen is.

Redmi Note 7

(#70402) WP14 válasza trassher (#70401) üzenetére


WP14
őstag

Csak érdekességképpen nézd meg ezt! :)
Amúgy alkatrész értekesítő függő a dolog, vagy összetákolnak olyan szettet, amiben van pumpa, vagy nem :D

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#70403) AMD Power válasza mohabá 007 (#70396) üzenetére


AMD Power
titán

Gondolom szinkod alapjan kevertek be? Spray formaba? Hol csinaltattad?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#70404) WP14 válasza AMD Power (#70403) üzenetére


WP14
őstag

Példa.

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#70405) mohabá 007 válasza AMD Power (#70403) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Véletlenül bukkantam rá.Egy kicsi maszek egy személyes bolt,minden van ami az autó fényezéséhez kell.Az autóban lévő adattáblából kinézte ami neki kellett,kihozta a szinkódkártyát,megnézte melyik a jó szín,majd egy számítógép szerű valamibe beütötte amit kell, az meg megmondta neki miből mennyit öntögessen.
Igen,spray formában van,kb 1x1m-es felületre elegendő a festék.Fekete színben már fújtam vele,teljesen jól porlaszt,kb 10 perc után már hozzáérhetsz,nem tapad.

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#70406) mohabá 007 válasza WP14 (#70404) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Ez is megoldás,de csak azoknak,akik igénytelenek az elvégzett melóra.Aki igényes, annak nem mindegy,hogy hasonlóan fehér a szín,vagy olyan fehér,mint az autó színe,mivel rengeteg árnyalatnyi különbség van a fehérek között is.AMD Pover pedig "ügyel a részletekre" :K

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#70407) WP14 válasza mohabá 007 (#70406) üzenetére


WP14
őstag

Kiegészítem akkor, ugyanúgy számítógépes színkeveréssel töltenek spray-ket, autó színkódját alapul véve.

De még tudom ajánlani a Standox nevezetűt is, szintén profik.

[ Szerkesztve ]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#70408) trassher válasza WP14 (#70402) üzenetére


trassher
addikt

Ilyet még tényleg nem láttam de ennyiért már inkább a fentebb írt conti szett + fai pumpa. :D

Redmi Note 7

(#70409) WP14 válasza trassher (#70408) üzenetére


WP14
őstag

Enyémhez (Z20LET) 38100 a Conti szett, összeválogatva pedig 34 ezer (INA görgő készlet, Conti szíj) :K

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#70410) Findzs


Findzs
addikt

Fektarcsabol jo a febi?
Vagy inkabb brembo? Azt hallottam hogy mar az is elkurvult :B

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#70411) WP14 válasza Findzs (#70410) üzenetére


WP14
őstag

Brembo manapság nem ajánlott, csak a versenykategória, ami fasza.
Nekem Zimmermann tárcsák vannak TRW betétekkel, nagyon jók és hangjuk sincs.

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#70412) diegho válasza Findzs (#70410) üzenetére


diegho
nagyúr

Nekem tegnap mondták, hogy a Brembo-t felejtsem el. Zimmermann, Jurid, Bosch hármast mondták.

(#70413) WZP válasza Findzs (#70410) üzenetére


WZP
aktív tag

Nekem Textar tárcsa és TRW betét van most az autón. Elég jónak tűnik eddig.

Inter Arma Enim Silent Leges

(#70414) diegho válasza WZP (#70413) üzenetére


diegho
nagyúr

Azt nem tudom, hogy a Galfer milyen lehet a valóságban, a Unix oldala azt írja, hogy gyári minőség és Német gyártó.

(#70415) Szada85 válasza AMD Power (#70368) üzenetére


Szada85
aktív tag

Szintén osztom a korábbi kommentek véleményét, G-böl akkor látom értelmét innen kintröl vinni haza, ha esetleg valami rikább változatot szeretnél, mondjuk 1.8 benzint, amiböl otthon nem sok eladó van.
Vagy, ha valami piszok módon teleextrázott változatot vadászol, azt szintén nagyobb eséllyel találsz.

H-ból már nagyobb értelme lehet, tekintve, hogy azokból is pl az 1.8 benzinböl idekint halomban állnak az eladó darabok, otthon pedig kevesebb van. Kérdés a " kinek mi éri meg ". Van aki azért próbál importálni, mert akkor nyer pár százezer Ft-ot esetleg ( mert az aljáról választ idekint ), más pedig azért, mert esetleg itt jobban extrázott, nagyobb motoros darabok vannak, és olyat szeretne.

G-böl például ezek nagyon szépek - ugyan nem tudom, milyen kasztnival keresel -:
[például], [vagy akár Ö], [esetleg].

(#70416) Zsolt!! válasza Findzs (#70410) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Nekem mèg gyári tárcsa van ès Trw betèt. Jòl fog pedig mèg össze se kopott :) ès hangtalan.

(#70417) Luck Dragon válasza Szada85 (#70415) üzenetére

Második nagyon szép :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#70418) javorszky


javorszky
tag

Sziasztok!Asra H 1.4 2005-ös.Alufelnit meg gumit szeretnék venni rá.Mi a felni méret?4x100 a lyuk kiosztása????

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#70419) B-L-A-C-K válasza javorszky (#70418) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha 4 csavar akkor 4x100, ha 5 akkor 5x110.

(#70420) javorszky válasza B-L-A-C-K (#70419) üzenetére


javorszky
tag

Köszönöm szépen!!!

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#70421) ufonauta


ufonauta
aktív tag

Akkor felni ügyben kérdeznék én is. Május elejére ígérik a J Astra Sedanomat és már megbántam, hogy nem kértem alufelnivel. Így a gyári 205/60 R16-os kerékkel lemezfelnivel jön. Nézegetem a 16-os alufelniket és találtam is olcsón nekem tetszőt, de nem tudom, hogy 5×105, vagy 5×115-ös lesz a gyári osztása. Neten olvasni ezt is azt is. Vajh melyik lehet a nekem jó osztókör méret?

(#70422) Gergőke88 válasza ufonauta (#70421) üzenetére


Gergőke88
addikt

5x105
205/60 de egy elbaszott méret.
Szerencsére a K-nal 205/55.

(#70423) ufonauta válasza Gergőke88 (#70422) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Köszi!

(#70424) B-L-A-C-K válasza ufonauta (#70421) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

17-es alá nem adnám egy ekkora kocsinál.

(#70425) Gergőke88 válasza B-L-A-C-K (#70424) üzenetére


Gergőke88
addikt

Bőven elég a 16 itthonra. Legalább a gumi se drága rá.
És meg újat is megengedhet rá az ember :P

(#70426) WP14 válasza ufonauta (#70421) üzenetére


WP14
őstag

Itt elvileg 5X115 is lehet, pontos típust keresd ki!

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#70427) B-L-A-C-K válasza Gergőke88 (#70425) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Neked lehet bőven elég, de egy ekkora kocsin a 16-os nem néz ki sehogy. Árban meg nem olyan vészes a gumi 16-17-re. Gyári felnit meg használtan lehet venni rá nem vészes áron. 17 és 18 között van már nagy ugrás árban.

(#70428) ufonauta válasza B-L-A-C-K (#70424) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Igazad van, de 16-os kerekekkel jön, így azt szerelném át az alufelnikre, a lemezfelniket eltenném a téli gumikhoz. Vagy vennem kéne 17-es gumikat is, ha 17-es felniket szeretnék és kiárusítani a gyári 16-os gumikat, de nem vagyok én sem handlé, sem ószeres, hogy cigánykodjak a gumiárulással. Lehet, hogy marad a gyári lemezfelni, hisz a G-n is megvagyok vele.

(#70429) Luck Dragon

Ha már felni téma, Opelnél a könnyűfém keréktárcsa, ezüst bevonattal rendelkezőek mennyire ellenállóak hosszabb távon?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#70430) _seth_ válasza mohabá 007 (#70398) üzenetére


_seth_
veterán

Meglesem, de úgy sejtem, hogy itt nagyobb lesz a baj :(

Ipad érdekesen javítja a szöveget :D

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#70431) B-L-A-C-K válasza ufonauta (#70428) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Miért cigánykodás a gumi árulás? Meg eleve van ahol beszámítják, de persze te tudod.

(#70432) ufonauta válasza B-L-A-C-K (#70431) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Mondjuk azt nem gondoltam volna, hogy beszámítják. De még így is jóval drágább megoldásnak tűnik. Hisz ahogy kigurulok a szalonból a 16-os gumik már használtnak számítanak. Nekem egyébként kifejezetten tetszik a 16-os kerékkel.

(#70433) diegho válasza ufonauta (#70432) üzenetére


diegho
nagyúr

Az ilyen kigurulós gumikkal lehet jó vásárt csinálnom. Egyik ismerősöm novemberben spórolt rajtuk több, mint 1 milliót. A 4 felni+gumi (21"-os SQ7-re) lett volna itthon 2,8M, de 2300€-ért megvette Ebay-en kb 20km-t futott verzióban.

(#70434) Gergőke88 válasza ufonauta (#70432) üzenetére


Gergőke88
addikt

Arra figyelj, hogy a tpms darabja 18-20e Ft. Ez kelleni fog a másik szettre is.

(#70435) B-L-A-C-K válasza ufonauta (#70432) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Persze hogy drágább megoldás már így, viszont szebb, de ha már letisztáztad hogy 16-os lesz, akkor nincs miről beszélni.

(#70436) ufonauta válasza Gergőke88 (#70434) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Ehe... már eldöntöttem, hogy az első nyári szezonra marad a gyári szett. Októberben rárakatok 4 télit, oszt jövő tavasszal elválik, hogy alufelnire megy vissza a nyári, vagy marad a tavaszi-őszi gumiszerelés. A G-vel is így vagyok már több, mint 10 éve. Aki ezt a TPMS-t kötelezővé tette, annak száradna le a keze, de nincs mit tenni, ha kell hát kell. Bár személy szerint ennyi pénzért én inkább a tolatóradart tenném kötelezővé, de nem én szakítom a nagy lóvét ezzel. :D

(#70437) molnarpeter válasza Gergőke88 (#70434) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Aliexpress/ebay ;)

[ Szerkesztve ]

(#70438) Gergőke88 válasza ufonauta (#70436) üzenetére


Gergőke88
addikt

Tpms is kétféle van. Direkt-indirekt.
Sajnos az Opel fele drága mulatság.
De én a helyedben megfontolnam az alufelnit egész évre és csak a gumit cserélni.
(A tpms elméletileg 4 évet és kb 100e km-t bír ki, utána kuka...)
De az biztos hogy J-hét fogsz találni használt alut is, én a K hoz nem találtam így maradt az új beszerzése az Opeltol. (Árban meg jobb is mint más gyártók felnije...)
Molnarpeter: csak működjön is...

[ Szerkesztve ]

(#70439) Findzs


Findzs
addikt

Köszönöm a válaszokat
Nekem is még gyári tárcsa van jó fékbetéttel (az előző tulaj cserélte)

Csak a tárcsa belső oldala már elég vékony és most fog menni műszakira márciusban.
Meg egyébként is szeretném ha rendbe lenne :K

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#70440) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

Végre lecseréltem az olaját az Astrán. Darabokban volt a régi olajszűrő, nagyon örültem amikor megláttam. :W Nem tudom mikor cserélhette az előző tulaj, de már nagyon ráfért az autóra.

(#70441) B-L-A-C-K válasza CsonkaImo (#70440) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ezért nem szabad hinni sose az eladónak, max akkor ha van róla a számla, és utána is tudsz kérdezni ahol foglalkoztak vele...

(#70442) Luck Dragon

Valaki a 70429-hozzászólásra?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#70443) CsonkaImo válasza B-L-A-C-K (#70441) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Az a baj, hogy itt kint nagyon igénytelenek az emberek az autóikra. Nem akkora érték mint otthon. Meg az Astrákat csak második autónak veszik, amire még kevesebb figyelmet fordítanak. Az egyetlen előnye, hogy kevés mérfölddel ki lehet fogni őket, meg az otthoni ár töredékéért megkapni.

(#70444) WP14 válasza Luck Dragon (#70442) üzenetére


WP14
őstag

Ha télen nem használod, padkáktól kíméled, akkor tartós :)

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#70445) B-L-A-C-K válasza CsonkaImo (#70443) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mint itthon? Olyan hulladékok vannak itt is hogy szörnyű, vagyis mikor kerestem láttam pár csodát. Szerintem ez nem néptípus, hanem ember függő ki hogy tartja karban a kocsiját. Én is úgy vettem meg az enyém hogy a belseje egy gané volt, viszont jó állapotban volt a motor, az ülések, minden, csak koszos volt. Egyből kapott egy 25 ezres belső takarítást szagtalanítással, új gumiszőnyegeket...stb. Így meg olyan mintha pár éves lenne csak (amúgy 7 lesz nyáron).

[ Szerkesztve ]

(#70446) F_Zolee válasza CsonkaImo (#70440) üzenetére


F_Zolee
veterán

Azért nem sietted el azt az olajcserét. :D

(#70447) CsonkaImo válasza B-L-A-C-K (#70445) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Motorikusan ez is rendben van. Szép egyenletesen és csendesen jár a motor, húz ahogy azt egy 1.6-tól el lehet várni. Belseje is rendben van, egy hangszórót kellet kikötnöm, mert csak sípolt. 81200 mérföld van benne. 2007-es H-s Astra, 550 ezer forintnak megfelelő fontot fizettem érte.

(#70448) Luck Dragon válasza WP14 (#70444) üzenetére

Szerinted későbbiekben ezeket újra lehet fényezni? Vagy ezek rendelkeznek olyan festék, alapozó réteggel ami későbbiek nem lehet, Ezáltal újra kell őket fúvatni, majd festeni ami drágább költséggel jár.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#70449) B-L-A-C-K válasza CsonkaImo (#70447) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Annyiért ha még van 1-2 baja akkor is jó vétel volt, persze az itthoni árakhoz képest.

(#70450) CsonkaImo válasza B-L-A-C-K (#70449) üzenetére


CsonkaImo
addikt

2 hete használom, eddig hibátlan. Nem ég semmi, nincs semmi idegen zaj. Persze az olaj csere lehetett volna előbb is, de nem szándékosan vagy lustaságból halasztottam idáig.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.