Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) insyde5 válasza TasiA (#15000) üzenetére


insyde5
aktív tag

nem volt szándékomba motormosot használni. :)

de egyébként érdekes, már lehet rájöttem miért kattogott annyi ideig. 1 hete nem volt beinditva a szerkezet.

most du. ismét beinditottam mert javitgatom aprobb szépséghibáit, és csodák csodája, inditás után 3 mp el csendes lett. szal lehet hogy csak az olaj volt belöle kiszáradva h 1 hétig nem fordult a motor 1 mm t se.

de azért köszi, ha netán a fedéltömitésnél jobban ráérek , megtisztitgatom , ha ugy látom.

(#15002) erikke17 válasza insyde5 (#15001) üzenetére


erikke17
őstag

Ennyi idő után mikor nekünk se volt beinditva citeráztak a hidrotőkék mig nem nyomta fel megint olajjal.
1 éve citerázott vagy 2-3 percig is, akkor arra gyanakodtam hogy ahol az a szelep szerűség zár kosz mehetett oda vagy hasonló. Addig amíg nem csinálja mindig szerintem gond nem lehet. :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#15003) marsu


marsu
addikt

Egy kép a gépsárkányomról ...

:)

Press any key to continue ...

(#15004) KrAt válasza marsu (#15003) üzenetére


KrAt
veterán

Mondd, hogy V6 :D Mondd, hogy MV6 :D

Zsír verda :R :)

(#15005) marsu válasza KrAt (#15004) üzenetére


marsu
addikt

Bizony ...

MV6 3.0 211LE

:)

Műszakilag és esztétikailag is rendben van, gondos gazdától vettem, ismerem az előéletét.

:K

Press any key to continue ...

(#15006) tomcsi23 válasza marsu (#15003) üzenetére


tomcsi23
veterán

:Y
Hatalmas gratula! :R

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#15007) Mania válasza marsu (#15005) üzenetére


Mania
senior tag

:Y :R
Gratula!

(#15008) marsu válasza tomcsi23 (#15006) üzenetére


marsu
addikt

THX

:R

Press any key to continue ...

(#15009) erikke17 válasza marsu (#15003) üzenetére


erikke17
őstag

Szép :R Gyönyörű hangja lehet annak a V6-nak :K :B És az a erőő wááááá :D

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#15010) dízelracer válasza marsu (#15003) üzenetére


dízelracer
senior tag

Gratula. :)

(#15011) marsu válasza erikke17 (#15009) üzenetére


marsu
addikt

A hangját én is nagyon szeretem, az erőt én is szeretem érezni, és ebben van is mit!

:)

Új kipufogó rendszer van alatta, gyári sport, a kaszni is rendbe lett téve, kisebb apróságok még vannak vele, de összességében nagyon egyben van a gép.

Egy balos bajuszkapcsoló majd fog kelleni, meg a könyöklő is elfáradt az évek során, de ezek nem befolyásolják a működését.

Press any key to continue ...

(#15012) Tomoty


Tomoty
aktív tag

Marsu: Gratula...

Na nekiálltam felnit festeni...
Nagyon durva, nem irigylem a fényezőket.
18 küllőből 15 meg volt gyűrődve 2-3cm hosszon 3-5mm mélységben (mind a négy felnin) + a szegélyek átlagban 1/3-ad felületen (így vettem akciósan, a volt tulaj elbeszélése alapján bagatel a javítás).
Csiszol-gittel-csiszol-szórógittel-átcsiszol-fest-lakkoz... darabonként ez 5-7 óra meló volt.
De kész a második felni, eljutottam félútig!
Valami egyedi színt akartam, ezért kevertettem festéket hozzá:

[01]
[02]
[03]
Remélem jól fog mutatni a fekete GTC-n :DDD .

Már értem miért tudtam az ATS felniket gumival 100eFt alatt megvenni.

[ Szerkesztve ]

Postázás mostanában elég nehézkes, van egy extra aktív 3 éves fiam (aki a 2 nap ovi - majd 1 hét megfázva otthon periódusát éli). Szóval elnézést, ha csúszik az alkatrészek postázása. Sajnos amíg nem hívsz fel, addig nincs módomban jegelni a vásárolandó alkatrészt. Előre köszönöm a megértésedet.

(#15013) tomyoy válasza marsu (#15003) üzenetére


tomyoy
senior tag

áááá :R

nyiknyiknyiknyik

(#15014) t1 válasza marsu (#15011) üzenetére


t1
addikt

Még, hogy válság van nah meg hogy 400ft a benzin ;] ;]
K.jó kis gép gratula hozzá :R

(#15015) marsu válasza t1 (#15014) üzenetére


marsu
addikt

Jah ...

... jókor szólsz, amikor már megvettem!

:D :DDD

Press any key to continue ...

(#15016) wwhy


wwhy
veterán

marsunál a benzin nem gond: pénzt is vett a V6 mellé ;]
grat!

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#15017) marsu válasza wwhy (#15016) üzenetére


marsu
addikt

:D :DDD

Inkább egy benzinkutat (is) kellett volna venni?

:U

Press any key to continue ...

(#15018) Dyrtyho válasza marsu (#15003) üzenetére


Dyrtyho
senior tag

Phuuu,de irigyellek,amúgy vigyázz rá nagyon :DDD

best regards, egy fórumozó blogger

(#15019) insyde5


insyde5
aktív tag

Müszaki vizsga!

szerintetek morcositással átmegy a gép a vizsgán?

(#15020) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Én nem vagyok Opel tulajdonos, és kérdéseim sincsenek, csupán egy képet hoztam nektek :D

[ Szerkesztve ]

(#15021) Napfénysüti válasza insyde5 (#15019) üzenetére

Biztos van olyan hely ahol simán átmegy bármivel.

Més que un club!

(#15022) KaiotEch válasza Napfénysüti (#15021) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Egy Nokiás dobozzal :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15023) TasiA válasza KaiotEch (#15020) üzenetére


TasiA
senior tag

Gyönyörűű! Az ilyen gyökérnek mind1 milyen autót adsz, egyszerűen nem éri el az agya a színvonalat! Erre felé mászkál 1 ugyan ilyen tákolmány, csak az Seat. Van egy másik, az már felfogta, hogy gáz, az meg Skoda volt, ez itt a bal oldalon

(#15024) Napfénysüti válasza KaiotEch (#15022) üzenetére

Ne viccelj egy Nokiás dobozból már pár jó Opel is kijön. :DDD
Viccet félretéve meg kell találni a megfelelő helyet és nem lesz gond a morcosítás. Én most voltam április 7-én műszakin. Volt két hibám: 1 kis repedés a szélvédőn meg egy lyuk a kipufogón (mondjuk ezt leszámítva igen jó állapotban van, törődök vele rendesen) és átment simán. Pedig tudtommal a repedés amúgy bukta lenne. :U
Mondjuk nekem a szerelőm intézte amikor nála volt a gép. :)

Més que un club!

(#15025) KaiotEch válasza Napfénysüti (#15024) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hát ja, egy Insignia jó is lenne.

De a szerelő tudja is hova kell vigye, meg hát kolléga-kolléga... Átmegy :)

TasiA: Az a piros még nem is annyira rossz, de a másik :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15026) Napfénysüti válasza TasiA (#15023) üzenetére

Az ilyen igényteleneket addig ütném amíg mozognak. ;] :D

Més que un club!

(#15027) erikke17 válasza TasiA (#15023) üzenetére


erikke17
őstag

Ha már annyira "tuningolni" akar akkor azokat a vacak műanyag kerékdíszeket tegye el karácsonyra, és vegyen valami normális alut :D Egyébként irtó csúnya :D Azért látom a visszapillantón lóg a szőrpamacs xD Anyám...... :W :D

[ Szerkesztve ]

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#15028) Mania válasza TasiA (#15023) üzenetére


Mania
senior tag

Erről jut eszembe :DDD

[link]
[link]

(#15029) TasiA válasza Mania (#15028) üzenetére


TasiA
senior tag

állat :C

(#15030) KrAt válasza marsu (#15017) üzenetére


KrAt
veterán

Vigyél majd egy kört veleeee :D

(#15031) Tomoty válasza Mania (#15028) üzenetére


Tomoty
aktív tag

ÁÁÁÁÁ :W :D

Postázás mostanában elég nehézkes, van egy extra aktív 3 éves fiam (aki a 2 nap ovi - majd 1 hét megfázva otthon periódusát éli). Szóval elnézést, ha csúszik az alkatrészek postázása. Sajnos amíg nem hívsz fel, addig nincs módomban jegelni a vásárolandó alkatrészt. Előre köszönöm a megértésedet.

(#15032) bambano válasza t1 (#15014) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ebben a kérdéskörben miért gond, hogy 400 forint a benzin?
arra akarok finoman célozni, hogy normálisan hajtva nem eszik sokat egy ilyen autó. ez egy viszonylag közkeletű tévedés.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15033) Jim Tonic válasza bambano (#15032) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Az megint más kérdés, hogy aki MV6-ot vesz magának, nem azért veszi, mert tojást fog rakni a pedál és a cipőtalpa közé. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#15034) bambano válasza Jim Tonic (#15033) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Nem tudom, hogy ő miért vette.
Azt tudom, hogy nekem még tojás sincs a cipőm meg a gáz között, mert viszi a tempomat az autót.

Egész egyszerűen az idő zömében nincs hova sietni. Elindulok anyámékhoz, kb 55-60 perc az út, mi is autópálya mellett lakunk gyakorlatilag, ők is. Most ha elkezdenék száguldozni, akkor nem 55 perc lenne, hanem 45. 10 percért minek?

persze, oda lehet érni fél óra alatt is, de az már másik történet:)

bátyámék nemrég vettek 1.6-os benzines h astra karavánt. az ő lábával nagyjából annyit, vagy kicsit többet eszik a karaván, mint az én vectrám tempomattal. Apám 1.8-as benzines vectrával jár. Egy tank benzinnel 30-40 kilométerrel megy többet, mint én. Na akkor most mi van.. Ráadásul nekem teljesen más a stílusom, mint nekik, a különbség mégsem akkora, hogy nagyon vekengeni kellene miatta.

Azt már csak könnyesre röhögés közben szoktam emlegetni, hogy *ehhez* képest az 1.6-os borám, na az benzintemető volt. Volt olyan kollégám, aki ugyanilyennel járt, határeset volt Fittipaldi meg Schumacher között, neki jóval 14 fölött zabált városban a borája. A vectrám ember módjára vezetve literekkel kevesebbet fogyasztott.

Szóval az, hogy sokat eszik, mítosz. két liternél kisebb motor továbbra is csak az ablakmosó tartályában legyen:)

Úgy látom, egyébként is az a sanszos, hogy olyanért fognak megmázsálni, amiért 1.2-es corsával is megmázsálnának... .kintfelejtett 30-as tábla mellett 32-vel.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15035) Napfénysüti

Elég pozitív hangzású teszt:
G Astra

Més que un club!

(#15036) Napfénysüti válasza bambano (#15034) üzenetére

Nekem csak 1.6 szívó van rövid váltóval. De imádom. Más fíling mint egy 2L fölötti de mindnek megvan a varázsa. Igaz ez 160Le tehát 100Le/L és sokat kell váltogatni de ez a vezetés szépsége. ;]
Persze ha valakinek nyomaték kell mert utál váltogatni esetleg rossz a váltója (szerencsére sajátomban legendásan jó) azt megértem hogy nagyobb motorral vesz autót. :R

Més que un club!

(#15037) TasiA válasza Napfénysüti (#15036) üzenetére


TasiA
senior tag

Így ahogy mondod, mindenki más! Egy hétvégi autóban teljesen el tudnám képzelni, az állandó húzatást, üveghangot, meg váltogatást, de amúgy én speciel inkább a nyomatékot szeretem. ;)

(#15038) Jim Tonic válasza bambano (#15034) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Pont azon agyaltam manapság, mire is megyek a 200LE-vel, ha aatól kell félnem, hogy amikor esetleg kicsit jobban érezném magam, lelőhetnek egy 2-300e forintos csekkre.
Munka-otthon között nincs nap, hogy ne mérnének.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#15039) Napfénysüti válasza TasiA (#15037) üzenetére

Én nagyon szívesen kipróbálnék egy nyomatékos dízelt. Sajnos még sose vezettem de érdekelne. Barátnőm D4D Corollán tanult vezetni, szerette azt az autót de a Hondát sokkal nagyobb örömmel viszi el. Más teljesen és ugye mindenkinek más jön be. Pont ez a szép az emberekben. Nyitott vagyok rá hogy megismerjek nagyobb gépeket. Marsu V6 Omegája izgalmasan hangzik. Jól tudom hogy az hátsókerekes? :B

Més que un club!

(#15040) bambano válasza Napfénysüti (#15036) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

valami hondád van? vagy 1.6 turbós?
Szerk: közben látom, hogy hondád van. Nekem valahogy nem jött be az a motorépítési filozófia, üveghangon nyígatott benzintemetőket láttam csak eddig.

nem tudom, mit mondhatnék a "nyomatékos dízelre" (azon kívül, hogy lol:) )

Az 1.9 cdti 300 nm-es volt anno, az enyém is 300nm-es. A cdti-nek 1700-tól indult a rendesebb nyomatéka, és pörgetni lehetett vagy 3000-ig, 3200-ig... az enyémnek 1000-nél már annyi nyomatéka van, mint egy rendes astrának és 6500 fölé lehet pörgetni.

Szóval mitől nyomatékos a dízel? :)

A váltogatásról meg annyit, 30-nál berakhatom 3.-ba, forog 1000-et a motor. 6000-nél ha felváltok, pont 180-at megy, ergo 3-ban minden olyan sebességtartományban közlekedhetek, ami legális:)

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15041) Calogero


Calogero
addikt

(#15042) Napfénysüti válasza bambano (#15040) üzenetére

Benzintemetőhöz: olyan 8-8,5-ből járok el bár tény városba annyit nem megyek inkább országúton. De ha már ilyen autót vettem akkor azért néha intenzívebben gyorsítok. ;]

Nyomatékhoz: eddig ahogy néztem a dízelek azért nyomatékosabbak. Persze egy nagyobb köbcentis benzinesben is van bőven ebben én le vagyok maradva nekem csak a visító japán gép marad. ;] Nekem ez jött be, melegen bármikor elforgathatom 8500-ig és szeretem azt az eszméletlen hangját. A maga nemében ez is motorépítési csoda. Ettől függetlenül a nagy V8-asok hangja is megmozgat csak kevésbé. :)

Més que un club!

(#15043) marsu válasza KrAt (#15030) üzenetére


marsu
addikt

Rendben!

:D :DDD

Press any key to continue ...

(#15044) bambano válasza Napfénysüti (#15042) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

8.5-ből a vectra is megvan, még talán autópályán is, de sima országúton biztosan.

a dízel meg csak addig nyomatékosabb, amíg nem neki megfelelő paraméterű benzinessel veted össze. amint olyan motort teszel mellé, ami egy szinten van vele menetteljesítményben, mindjárt nem is lesz olyan nyomatékos az a dízel.

egyébként meg hiába nyomatékosabb a főtengelyen, ha közben 3x sebességet kell váltanod.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15045) aero. válasza bambano (#15044) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Azért 60-100 és 80-120-ban elég messze van a szívó benzines egy dízeltől. 0-100-ban lehet odaveri a benzines, de azért ott van az a nyomaték, meg amit húz ...

(#15046) Napfénysüti válasza bambano (#15044) üzenetére

Az utolsó mondatot úgy érted hogy a dízelnél többet kell váltani mint az azonos kategóriájú benzinesnél?

Més que un club!

(#15047) insyde5 válasza bambano (#15032) üzenetére


insyde5
aktív tag

Igy van, aki 130 lo fölé pislog az biztos nem 5 ös alapjárattal fog mindenhol menni :D

és igen, az a motor nem kap be 20 lityit :D mint a mai korhü 3.0 ák :D

(#15048) TasiA válasza Napfénysüti (#15039) üzenetére


TasiA
senior tag

Remélem nem értettél félre, én szívesen tartanék egy VTI Hondát itthon, mert szívesen elforgatom tiltásig még a sajátomat is, de én nagyon sokat megyek városban és nagykerékkel klímával családdal, már annyira nincs kedvem üveghangon menni. ;) Egyedül élvezkedni, na az más! AZ igen! :DDD

Ez dízel téma meg érdekes. Jó vezetni a dízelt, ha nem olyan fajta, ami gurulva padlógázra nem csinál semmit, csak nagy késve hátbabök, de mire belejönnék, már váltanom kell, mert annyi volt, kb az 30-40 KM/h amit gyorsult abban a fokozatban. Én szeretek dízelt is vezetni, d nagy köbcentis benzineseket még inkább. Nem feltétlenül a V8-asokra gondoltam, de a 2.0 benzin, egy 1 tonnás autóba pont tökéletes, szerintem sokkal jobb, mint egy 1,5 tonnásban ugyan ekkora dízel. (d ez én vagyok, meg amúgy is úútálom a rohadt kormot és amint tehetem megelőzöm, vagy inkább másik sávban megyek, ha dízel van előttem, mivel nincs pollenszűrőm belsőkeringetni meg nem akarok állandóan )
De mondjuk egy ellenpélda, haverom 3-as GT TDI 110-es 5 ajtós Golfját meg imádom, főleg így szétchippelve, na az megy mint a barom.

[ Szerkesztve ]

(#15049) bambano válasza aero. (#15045) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Így van, szoktam is nézni őket a tükörben... a 60-100 simán megvan nekem 2-ben váltás nélkül, a 80-120 majdnem.

Más kérdés, hogy erre a hozzászólásra is vonatkozik, hogy a dízelt a vele egy szinten levő benzineshez kellene hasonlítani. Tehát egy 1.6-os benzines mondjuk astrát egy 1.6D szabadszívású golfhoz.

Vagy legyen 1.9 cdti, de akkor 1.6T benzines. Más kérdés, hogy ha elhangzott, hogy két motor forgatónyomatéka ugyanannyi, akkor a 60-100-at mire méred?

(#15046) Napfénysüti: de, konkrétan úgy, mert a dízel nagyon hamar kifut az általa használható fordulatszám tartományból, váltani kell, és ha váltasz, a keréken mérhető nyomaték csökken. Sokat. Ergo hiába van viszonylag nagy nyomaték a dízel főtengelyén, azt nagyon hamar leosztod a sorozatos váltásokkal.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15050) bambano válasza insyde5 (#15047) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

de én nem arról beszéltem, hogy mennyit eszik a szekér, amikor nem alapjáraton megyek, hanem arról, hogy ha normálisan jár vele az ember, akkor nem eszik lényegesen többet, mint egy normális, átlagosnak gondolt autó.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.