Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70851) zolikaDB


zolikaDB
veterán

2004-es Z14XE-re azt olvastam, h 6 év vagy 90e km.

(#70852) beg válasza zolikaDB (#70851) üzenetére


beg
veterán

Sőt, ha 2000-es évjáratot nézel, ott még csak 60e volt. Aztán tettek bele nagyobb átmérőjű csapágyat az egyik feszítőbe, onnantól lett 90e. (Görgő átmérő maradt, minden ugyan az.)
Z14XE esetén ezért jobb a későbbi évjáratúhoz való szettet kérni.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#70853) mohabá 007 válasza AMD Power (#70806) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Mutatós darab :C De ezt már végre fel is teszed ugye? ;)
Már korábban is többször rendeltél mert zavart a fekete felni :D
Arra kíváncsi lennék, :K hogy merev,törékeny e,vagy elég masszív,mégis rugalmas,mint az eredeti gyári.

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#70854) Chiftain válasza zolikaDB (#70851) üzenetére


Chiftain
aktív tag

Nekem 2003-as z14xe és a contitech vezérlésre ugyanezt mondta a szerelőm.

(#70855) Gabika75 válasza trassher (#70832) üzenetére


Gabika75
csendes tag

Ha jól emlékszem kb.70e ft volt ez a része. Csere+fényezés. De ez csak kb mert akkor rakattam rendbe az egész karosszériát.

MI vagyunk a lovagok akik azt mondják:NÍÍÍÍÍÍ !!!

(#70857) Doggy dog válasza #45553408 (#70856) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Gondolom megtehető km és/vagy év.
Ha a megadott időn belül nem megy bele a megadott km,akkor is cserélni kell.
2 év szerintem a gari lenne.

@ mohabá: és ki húzza elő megint a kalapból a megoldást..... :D

[ Szerkesztve ]

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#70858) mohabá 007 válasza #45553408 (#70856) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Aki eddig nem tudta,most megtudhatja.Igaz,hogy vótmá :DDD
Vezérműszíjcsere intervallumok

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#70860) beg válasza #45553408 (#70859) üzenetére


beg
veterán

Ha 10 év alatt mész vele 5e km-t, ugyanúgy szakadhat anyagfáradás miatt. Ezért adnak meg km/vagy idő periódust. Amelyik előbb bekövetkezik.

Tv-re sem adnak 5-10 év garanciát pedig simán nézhető addig :)

Mókus megrágja, sósavas patak felett parkolsz éveken át, üt az egyik feszítő görgő, stb. Ezek miatt nem adják olyan hosszan.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#70861) Luck Dragon válasza mohabá 007 (#70858) üzenetére

Az a baj hogy a faceliftes motorok nincsenek benne. Főleg a benzinesek ,és a láncosok.

De az Opel Service oldalán fent vannak. De hát ha itt keresné valaki.

Vezérlés csere, év, kilométer futás. H Astra

Legkésõbb tízévenként, illetve 150e km-enként
Benzin:
Z 16 LET, Z 16 XER, Z16XE1, Z 18 XER,
Dízel:
Z 17 DTH, Z 17 DTJ, Z 17 DTR, A 17 DTJ, A 17 DTR ,Z 13 DTH,

Legkésõbb kétévenként, illetve 60e km-enként.
Dízel:
Z 19 DT, Z 19 DTL

Legkésõbb tízévenként, illetve 90e km-enként
Dízel:
Z 17 DTH (kiemelt)

Legkésõbb tízévenként, illetve 150e km-enként
Benzin:
Z 16 LET, Z 16 XER, Z 16 XE1, Z 18 XER,
Dízel:
Z/A 17 DTJ, Z/A 17 DTR, Z 19 DT, Z 19 DTL, Z 19 DTH (Itt inkább a Z/A -DTJ és egyéb ritkaságok a kiemeltek.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#70863) AMD Power válasza mrx1212 (#70838) üzenetére


AMD Power
titán

Jézus... 10 év alatt nem volt vezérlés cserélve?? :Y :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#70864) mohabá 007 válasza #45553408 (#70862) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Még a két évben se legyél biztos.Ha beütne a balhé a motorral,simán rád vernék,hogy a nem rendeltetésszerű használat miatt lett a hiba.Hogyan tudnád bebizonyítani,hogy pl:betolással,vontatással soha nem indítottad be az autót,nem pörgetted agyon versenyszerűen,nem gyilkolásztad?Ügyvédeik, szakértőik simán lenyomnának,mint a bélyeget.

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#70866) mohabá 007 válasza AMD Power (#70863) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

"Itt az idő,most,vagy soha" :P Z16XER - 10év/150e km.

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#70867) AMD Power válasza mohabá 007 (#70866) üzenetére


AMD Power
titán

Latod en pl az ilyentol autot nem vennek...

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#70868) Luck Dragon válasza mohabá 007 (#70866) üzenetére

Mikor vettem az enyémet, abban is a gyári volt még. De nem bíztam a véletlenre .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#70869) AMD Power válasza Luck Dragon (#70868) üzenetére


AMD Power
titán

Hany eves volt a geped mikor vetted? Km ora allasa?

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#70870) Luck Dragon válasza AMD Power (#70869) üzenetére

2009 évvégi , tavaly vettem. Így Kb 5,5-éves.
80,xxx-Km volt benne.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#70872) trassher válasza Gabika75 (#70855) üzenetére


trassher
addikt

70K túlzó lenne ennyi munkáért nem? Olyan kicsi a felület és a hegesztési varratok hossza, hogy meglepődnék ha csak a sárvédőívek hegesztéséért és fényezéséért fizettél volna ennyit. :)

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#70873) mohabá 007 válasza Szada85 (#70821) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Szerintem kütyü nélkül nem fog menni.LaciCRM 1.6 B vekijének,és egy B corsának is ugyan ilyen a lábkiosztás,nekik se sikerült.Hibakód nélkül meg nincs értelme ötletelni,különösen akkor,ha a gép hiba nélkül üzemel,csak jelez.A lábkiosztásról van itt némi infó,
[link] (de csak ha érdekel)

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#70874) AMD Power válasza #45553408 (#70871) üzenetére


AMD Power
titán

2 év alatt logikusan nem kell.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#70875) mrx1212


mrx1212
tag

Kösz mindenkinek a segítséget és az infót!

Nyáron lesz 10.éves így akkor egyben megejtek majd mindent a szokásos szervizel együtt!
/olaj,szűrők stb.../

Ezek lesznek szerintem :

- Eredeti vezérműszíj szett 38.000 ft körül
- SKF vízpumpa 13 656 ft körül /a Dolz-Eu. imp. csak 1530 forintal olcsóbb egyébként/ így akkor inkább SKF
- Hosszbordás szíj Gates 4800 ft az eredeti 10.000 ft lenne

Mint írtam pont ezért halogattam eddig mert a kilométer csak 78.000 van benne újonnan vettem anno így a vezérlés cserét és akkor a vízpumpa,hosszbordás szíj cserét is csak a kora miatt fogom megejteni!

[ Szerkesztve ]

(#70876) e.vid válasza AMD Power (#70867) üzenetére


e.vid
senior tag

Milyentől? Első tulajdonos vagyok, az autó nyáron lesz 10 éves, 86000km körül jár, vezetett szervizkönyv. Igen a szerviz még nem cserélt vezérlést... És?

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#70877) mohabá 007 válasza trassher (#70872) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Megnéztem még egyszer a képeket.Ezek miatt komolyan sárvédő iveket akarsz cseréltetni?Téged ismerve,Te is meg tudod gyógyítani,hisz a jól látható,kényes részek épek.Jön a jó idő,négy nap szabi (szabadidő hasznos eltöltése) ;) Én is most támadtam meg a ragyát,és győzött az erőszak.(Semmi nem fog látszani) :K

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#70878) Gabika75 válasza trassher (#70872) üzenetére


Gabika75
csendes tag

Nálam az egész ívet kicserélték, nem csak az alsó kis részt, plusz telibe fényezték az egész elemet. A fényezés az biztos, hogy 20 eft/elem volt. Ha ezt levonod akkor marad 30 az anyag+ munkadíj, a két oldalra.

MI vagyunk a lovagok akik azt mondják:NÍÍÍÍÍÍ !!!

(#70879) trassher válasza mohabá 007 (#70877) üzenetére


trassher
addikt

Az a gond, hogy nem csak kívül ilyen. Jobb oldalon a lemez olyan vékony, hogy ha akarnám könnyedén le tudnám törni. Akartam venni 2 patentet ami rögzíti a küszöbtakarók záró elemeit. Felesleges volt a próbálkozás mivel nincs anyag amiben furat lenne a műanyag alatt. Pereg kifelé a rozsda és úgy sejtem, hogy a küszöbök végei már nem igazán léteznek. Majd a kasztnis megmondja, hogy menthetőek így ahogy vannak vagy kell a javítóív. Addig is lefestem a ronda részeket gyári színnel mert távolról virít a rozsda.

Gabika75: Ja vagy úgy. Azt nem gondoltam, hogy simán a rozsdás részt is lehetne még menteni + nem kellene fújni az egész elemet az én elképzelésem szerint.

Redmi Note 7

(#70881) ufonauta


ufonauta
aktív tag

Szeretném berakni az összefoglalóba, amíg még megvan. Ha megjön a J Sedan, akkor lehet, hogy megsiratom a G-t. :(

(#70882) B-L-A-C-K válasza ufonauta (#70881) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Miért siratnád meg? J azért sokkal komfortosabb, újabb, jobb, szebb.

(#70883) WZP válasza Luck Dragon (#70861) üzenetére


WZP
aktív tag

Z14XEP mindenhonnan kimarad szegény :U

De feltételezem hogy arra is a 10év/150k km áll. Akkor valóban megérett már a gép a vezérléscserére, mert még eredetivel megy. (2006-os)

Inter Arma Enim Silent Leges

(#70884) Petyyyyy válasza B-L-A-C-K (#70882) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ugyanez volt mikor F-ről G-re váltott faterom. Össze voltak már nőve/szokva. :)
sentimental-moment

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#70885) ufonauta válasza B-L-A-C-K (#70882) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Persze csak átvitt értelemben gondoltam. Nagyon megszerettem az évek alatt. Soha sehol nem hagyott ott. Igaz mindig megkapta a törődést. Nagyon messzire nem kerül, mert bátyám veszi meg egy közös ismerősnek.
Sógoromék is vettek egy J Astrát és ők már szombaton elhozhatták, mert készleten lévő megfelelt nekik. Nem igen akart vele foglalkozni így ő beszámíttatta és szombaton otthagyta az F Astrát. Azért picit ő is elérzékenyült. Csak 15 évig hajtotta. :)

Persze este az adatokat lehagytam: Astra G Sedan, 1.4 90 LE (Z14XE) 2004. 01. 1350.000 km

[ Szerkesztve ]

(#70886) AMD Power válasza ufonauta (#70885) üzenetére


AMD Power
titán

Én 4 év után is sírni fogok ha elmegy a mostani F. Soha nem volt még ilyen jó autóm mint ez.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#70887) zolikaDB válasza ufonauta (#70885) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mennyibe adtátok el?
Illetve: amikor szar úton mégy, a hátulja (csomagtartó, rugók) nem nyiszognak?
Belül nem porosodik a műszerfal/utastér?
(Azért kérdem, mert teljesen ugyanilyen autóm van nekem is)

A J-t ha szabad tudni, mennyibe, milyen extrákkal/motorral/kasztnival és hol vettétek?

(#70888) WP14 válasza AMD Power (#70829) üzenetére


WP14
őstag

Ez nem teljesen igaz, a coupe G Astrák közt sok többet ér, mint 1 milla ;)

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#70889) KrAt


KrAt
veterán

[link]

2. szerelmem :))

[ Szerkesztve ]

(#70890) WP14 válasza mrx1212 (#70875) üzenetére


WP14
őstag

Conti szíjakat ajánlom és INA görgőket, legjobb minőségű e kettő. SKF régebben jobb volt szerelő barátom szerint, mára romlott a minősége, így inkább Dolz vízpumpát, vagy Magnettit vennék (ahogy vettem is) és, ha termosztát csere is lesz, abból Wahler.
Szűrőkből pedig a MANN.

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#70891) becsitibi válasza mohabá 007 (#70850) üzenetére


becsitibi
senior tag

Helló.

1,5 éve volt cserélve valamelyik abs jeladó,vagy a bal vagy a jobb,akkor is világított az ABS lámpa,és a hibakódolvasó szépen kimutatta mi a baj,akkor érdekességképp ment minden számláló,nem úgy mint most.

Voltam az M3 kivezetőjénél,ott van egy spéci műhely,ott azt mondták hogy a computerem nem tud az ABS kockával kommunikálni,abba ment az elektronika amit nem tudnak javítani,és hogy szerezzek egy "DH" feliratút mert csak az a jó.

esetleg arról nincs infód hogy az 1998-1999-es évjáratú x20xev g astrákat milyen betűjelű ABS kockákkal adták ki?Hogy miért adtak ki 2 fajtát?Van egy ugyanilyen teljesen mint az enyém bontottba,és annak "EC"-s feliratú.

(#70892) Petyyyyy válasza WP14 (#70890) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Mann szűrőre is érdemes figyleni. Ha minden igaz most Kínában folytatják a gyártását, ilyenkor általában kicsit romlik a minőség, megfontoladnó lehet az EU-s Mahle.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#70893) Markizmark válasza AMD Power (#70867) üzenetére


Markizmark
addikt

Milyentől? Aki betartotta a gyári előírást? Nincs itt semmi gond, amit a gyárban beletettek az bírja, jobban mint amit utána bele fognak tenni...

Bátyám pl tipikusan az a fajta aki nem tudja mitől megy az autója csak hajtja. Egészen véletlenül 120ezret ment egy vezérléssel a F astrája. X14NZ, a szerelője telefonál rá, hogy már régen látta az autót. Simán kibírta pedig jelentős a többlet.
Ugyanígy lehetséges, hogy az 50ezredik után elszakad a 2. évben.

Attól hogy rá van írva, hogy 150ezer km és 10 év, még nem fog elszakadni a 151ezredik km-nél a 11. évben.
Főleg nem a gyári.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#70894) WP14 válasza Petyyyyy (#70892) üzenetére


WP14
őstag

Erről a kínai dologról van valami hírforrás, amit tudnál linkelni?

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#70895) ufonauta válasza zolikaDB (#70887) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Nem nyiszorog, csak ha nagyon szar úton megyek és tök üres a hátulja. Node akkor pattog, mint a nikkelbolha. A műszerfal sem porosodik jobban, mint bármely más autóé. Lőttem egy képet bár szembe süt a nap.

500 k-ért adtam el. Teljesen alap klíma, központi zár és villanyablak nélküli verzió. A J Sedan 4 millió 43 ezer-nél állt meg 1.6-os szívó motorral. Ami extra az a metálfény, tolatóradar, LED nappali világítás.

(#70896) #81556480 válasza mohabá 007 (#70873) üzenetére


#81556480
törölt tag

Hogy tudja már hé :D erről is elmentettél képet, vagy mi ?

(#70897) AMD Power válasza WP14 (#70888) üzenetére


AMD Power
titán

Az más.... ;) De nem is olyanokat nézegetek. Az nem családos embernek való.

Nekem a Gates a szíj és Dolz a pumpa benne.

vebbful Az biztos ,hogy a gyári a legjobb.De én ilyen téren parás vagyok. Ha azt írják valamire ,hogy 50e km az élettartam mondjuk én azt 40e után lecserélem. A vezérlés meg főleg ilyen. Ha meg nem gyári akkor meg főleg. Arról nem is beszélve ,hogy sokszor a legnagyobb hülyeségeket a márkaszerviz mondja és "hirdeti".

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#70898) Petyyyyy válasza WP14 (#70894) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Nincs. Egyik jappán autós fórumtárs említette a változást.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#70899) WP14 válasza AMD Power (#70897) üzenetére


WP14
őstag

A Gates szíj is jó, de a Conti még jobb :K

(#70898) Petyyyyy Nem találtam hivatalos infot róla, pedig szerintem lenne, ha úgy lenne. Japán fórumtárs forrására kíváncsi vagyok azért :D

Itt nem lehet baj a származással.

[ Szerkesztve ]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#70900) Luck Dragon válasza WZP (#70883) üzenetére

Fogalmam sincs, nincs benne a faceliftes listában, igaz ez a motor a G Astrában is jelen van, így nem tekinthető annak, de az a furcsa hogy a régi listában sincs benne. Gondolom ide lehetne sorolni a Z12XEP-et is.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.