Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70001) Petyyyyy válasza WZP (#69999) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Hát ez jó kérdés. Hogy kiderüljön vatyafak, irány a műhely. Diagnosztika, javítás.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#70002) Luck Dragon válasza WZP (#69999) üzenetére

Azért gondolom hogy a feszítő, mert az 1.4-es H GTC astránál is az elején zörgött a lánc, valamikor nem. És ezt a feszítő csere után jó lett.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#70003) Ferike81 válasza B-L-A-C-K (#69980) üzenetére


Ferike81
senior tag

Nehéz lesz azért átülni. A jót pillanat alatt megszokja az ember. Magamból kiindulva. Pár hete az Insi helyett a régi Vectrával szoktam ide-oda elmenni, hááááát furcsa. Jó, de furcsa. Se automata váltó, se automata világítás, se automata ablaktörlés. Újra kellett tanulnom kezelni. :D Jahh németül próbál kommunikálni, ez is furcsa volt először. Váltani sorozatosan elfelejtek, lassításkor kuplungot kinyomni, ilyesmi. Pedig amúgy a teherautó amit vezetek az sem automata, ott mégsem csinálok hülyeséget. Mi is gondolkoztunk tavaly, hogy a Polo, vagy az Insi menjen, de mivel nem kell rá költeni a kötelezőkön kívül, ezért inkább hagytam a biztonságosabbat.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#70004) AMD Power válasza B-L-A-C-K (#69980) üzenetére


AMD Power
titán

Ezt el is hiszem. Iszonyat jól néz ki. Megy mint az állat és tök nagy belülről. Én is gondolkozok a D Corsan , persze nem OPC-ben.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#70005) amargo válasza ufonauta (#69962) üzenetére


amargo
addikt

Ejj, azért érdekes, mondjuk persze keresni akar rajta a kereskedő, tehát érthető.
Én alapból azt gondoltam, hogy hasonló áron menne el a kocsi, de meglepődtem, hogy milyen magas az ára.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#70006) B-L-A-C-K válasza Ferike81 (#70003) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem ültem még benne, de szerintem abba is az ülések faszák ahogy látom, és ugye ez az elsődleges a kényelem szempontjából, a körítés már csak másodlagos. Nemrég én is ültem egy Insibe aminek nem sportülésié voltak hanem sima, na egy katasztrófa volt az enyémhez képest, alig vártam kiszálljak.

Maradni meg biztos nem fog, nem azért mert bajom van vele, hanem mert a céges is kombi lesz, teljesen felesleges ekkora kocsi arra hogy mászkáljak ide oda, ha nagyobb útra vagy pakolni kell ott lesz a céges.

[ Szerkesztve ]

(#70007) Luck Dragon válasza B-L-A-C-K (#70006) üzenetére

És hogy hozod el? Betesz az igsigniába, majd haza viszed és utánna adód el? :D

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#70008) Ferike81 válasza B-L-A-C-K (#70006) üzenetére


Ferike81
senior tag

Persze, ha nincs rá szűkség akkor menjen. Én is azért gondolkoztam el rajta annak idején mert van még egy Insi, és minek a nagy autó. De mivel nem volt égető szűkség az árára, és amúgy sem tudtam volna jó árban eladni, valamint a biztonsági tényező is emellett szólt, ezért inkább a Polo ment. Nem bántam meg. Több a fenntartása, de a kényelem kárpótol.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#70009) B-L-A-C-K válasza Luck Dragon (#70007) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Hónom alá csapom... ;]

Amúgy elsőnek az Insi megy el, csak utána keresgélek másikat, de ez még tényleg messze van azért, lehet addig kitudja milyen baja lesz, és ugye az is kérdéses mennyi idő míg megveszik majd.

Ferike81: Így világos, majd vedd meg ezt tartalékba...:D

(#70010) Ferike81 válasza B-L-A-C-K (#70009) üzenetére


Ferike81
senior tag

Köszi az ajánlatot! :D De nekem itt a kiszemelt masina. Csak várom az 50%-os swarzer Freitag-ot rá! :DD

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#70011) Luck Dragon

Azon morfondírozok hogy utólagos park radar beépítése lehetséges? És ha igen megközelítőleg mennyi ennek a költsége? És hova érdemes elvinni?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#70013) Luck Dragon válasza #45553408 (#70012) üzenetére

Az tempomat volt, de tény hogy ezen az oldalon nem vettem észre, köszönöm.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#70014) Calogero válasza Luck Dragon (#70011) üzenetére


Calogero
addikt

2008-ban ezt tettem bele [link] (Park Patrol PM55-8 Parking System)

Az ára: 45 500 Ft volt.
A beszerelés 38 937 Ft volt, és ebben benne volt hogy az érzékelők színre lettek festve.

A hátsó radarok elhelyezése az adott volt, a lökhárítón belül be vannak jelölve a gyári radarok helyei, és ahoz lettek az elsők is állítva

[link]

[link] [link]
Első szenzorok : [link] [link]
Hátsó szenzorok: [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#70015) B-L-A-C-K válasza Calogero (#70014) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

A kocsi kapott tortát? :D

(#70016) Calogero válasza B-L-A-C-K (#70015) üzenetére


Calogero
addikt

Igen :D
És nevei is volt: Ödön ;]

[ Szerkesztve ]

(#70017) zolikaDB


zolikaDB
veterán

OPC G Astra tyukráccsal, svejcből, 220-é.

(#70018) mephi666 válasza B-L-A-C-K (#70015) üzenetére


mephi666
nagyúr

...inkább tortát kapjon, mint mikuláscsomagot :DDD

szét van kapva a kocsi, ma beszéltem a főnökkel, azt mondta, hogy szétkapták, mértek mindent, himbák meg tökömtudja mik teljesen rendben, mondta hogy ott nem mehet el a kompresszió... gyújtás környékén gyanakodnak valamire... gyújtáselosztó és a blokk között le van kapva az a fémhenger, ami nem tudom mi :) olyat szereznek elvileg másikat azzal tesztelni... nem tudom, mi lesz, de annak örülök, hogy szinte 100%ra mondja már, hogy nem hengerfej a gond

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#70019) Szada85 válasza B-L-A-C-K (#69980) üzenetére


Szada85
aktív tag

Nem rosszak a kis OPC-k, mondjuk ez a konkret darab az én koordináta rendszeremben inkább a riasztó kategória, a phossá szilikonozott belsö, meg a pormentesre kimosott motortér miatt, tudom, most én vagyok a khöcsög, aki csak leszól... :DDD

Az extrák ( gewinde, csilli-fitti nagyzene )-hoz képest nagyon jó az ára, idekint cirka 2 milliótól mennek a darabok.

Bár ha már Corsa OPC, akkor én biztos spórolnék hozzá, és egy NRE-re fizetnék be, a gyárilag ersöebb Motor, Bilstein futómü miatt, na meg persze mivel limitált, így ritkább is, plusz a tesztekben az egekig magasztalták, még a sima OPC-hez képest is. :)

Mondjuk D OPC-nél érdemes alaposan átnézn a dolgot, 3 perces kereséssel már több helyröl lehet találni hengerfejesség-problémát, visszatérö 4-es henger kompresszió gondokat is, valahol olvastam, hogy az elsö szériákat - mint a legtöbb esetben - érdemes kerülni ennél is, mert elöfordulhatott, hogy az injektorok méretezési hiba miatt overboost-nál nem szállítottak elég üzemanyagot, elszegényedett a keverék, olvadt a dugó, sült a motor is.
Persze ettöl még, ha az ember megnézi elötte, illetve alapos, akkor biztos mokány kis jószág. :)

(#70020) B-L-A-C-K válasza Szada85 (#70019) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mire oda kerülne a sor ez már úgyse lesz meg ez (jövő év eleje), csak mint típust hoztam fel hogy jó is lenne egy ilyen, van fent 2-3db most is.

NRE az a Nürburgring-es? Az szerintem nem ér annyi felárát, ez sima OPC is egyben van, ahogy olvastam ebbe nem csak úgy beledobálták az OPC-t mint majdnem az összesbe, hanem az elejétől kezdve így építették fel.

Motor:

Z16LER kódjelű - 1,6 ECOTEC + K03 hibrid turbó
- 192LE@5600rpm / 230Nm@1950...5500rpm között, 266Nm overboost ideje alatt, 5mp-ig
- kovácsoltvas Mahle dugók
- dugók alsó olajsugár hűtésűek
- rövid és optimális levegő szűrő és beszívó rendszer
- jól elhelyezett szívósor + pillangóház nem a motor mögött, hanem mellett
- nincs kiegyensúlyozó tengelypár (ilyen kicsi motornál mondjuk nem is szokott)
- nagy, 9kg-os lendkerék
- ECU (Bosch Motronic 7.6.3) a szívósoron - hűvös helyen
- egy rakat technikai baki, ami a Z20LET-en volt, itt figyelmesen kijavítva (pl. turbó olajvisszafolyó cső megfelelően rugalmas, stb.)
- középen elhelyezett intercooler (FMIC), jól levegőztetett ponton (nem mint Z20LET esetén)
- fémmagos elő és főkatalizátor, 58-as rendszer középdobig, picike középdob, onnan 55-ös, végén a közismert háromszög kidörgővel

Szart meg szerintem mindenből lehet venni, aki ismer tudja milyen alapos vagyok ha valamit veszek, bármi legyen az át lesz nézve az tuti normálisan.

[ Szerkesztve ]

(#70021) dnelb válasza B-L-A-C-K (#70020) üzenetére


dnelb
veterán

de azzal a felhasználással amire te veszed (szaladgálás pesten) nagyon rövid idő alatt kinyírnád bármennyire nézed is át, ez nem erre való :N
az NRE pestre meg méginkább felesleges és hülyeség a betonkemény futóművel...

[ Szerkesztve ]

(#70022) WZP


WZP
aktív tag

Amilyen sebességgel ez a Kft hozza be az OPC-ket lassan itthon lesz mind ami még fut a 3000-ből :)

Nem akarnak turbósat is behozni lassan ? :DD

Inter Arma Enim Silent Leges

(#70023) Szada85 válasza B-L-A-C-K (#70020) üzenetére


Szada85
aktív tag

Nem ástam bele magam teljesen a mélyére, teszteket olvastam annó én is róla, de bevallom valahogy nem fogott meg, így elhiszem, hogy az Opel alaposan megtervezte az autót, amit leírnak róla, az tényleg bíztató.
Opelforum-os srácok közül Volt már egyiküknek D OPC-je, Ö nem úszta meg motorgenerál nélkül, esetleg ott is érdemes lehet utánaolvasni, bár maga a fórum sajnos elég inaktív már.

Csak a szokásos módszeremet használtam - amit eddig minden saját autónál is megtettem -, az autó típus, vagy motorkód + " Motor Problem ", " Motor issues ", " Reliability " szavakkal rákukkoltam Google-ban, úgy dobált ki ilyen infókat, nyilván ez nem egyenes következtetés, hogy rossz az autó, mert minden típusról találni problémákat, inkább azt szoktam én is nézni, hogy milyen súlyosságúak, és gyakoriságúak a felmerülö negatívumok.

Igen, a Nürburgring Edition az, való igaz, hogy az embernek mérlegelnie kell, mire akarja használni, mondjuk ha én vennék ilyen hot hatch-et, én amiatt venném, hogy rendeltetésének megfelelöen használjam, ergo én biztos rámennék a komolyabb futómüre, még akkor is, ha cserébe jobban ráz, ergo kényelmetlenebb a hétköznapokban, cserébe ha akció van, akkor szintén hozza a kötelezöt.
A Gsi-mben is Eibach Pro Kit rugók vannak Bilstein gátlókkal, rossz úton ráz persze, cserébe viszont eszelöseket lehet vele szlalomozni, kanyarodni. Ilyen ez, valamit valamiért, engem nem zavar, hogy a komfortból vesztett, más biztos a világ legrosszabb lócájához hasonlítaná. :D
De emberek vagyunk, mindenkinek más a véleménye, ettöl szép a világ. :)

Elhiszem, hogy alaposan átnézed a dolgaidat, mindannyian próbálunk megbízható eladótól, jó portékát venni, a kommentjeim célja Sem a mások véleményének megkérdöjelezése, inkább csak az általam olvasott, látott, hallott infókat szoktam megosztani, hátha tartalmaz újdonságot. :)

(#70024) B-L-A-C-K válasza dnelb (#70021) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Miért ezt hová találták ki autópályára?

Szada85: Igazad van amit írtál, franc se tudja amúgy mi lesz még addigra, szóval ezek csak tervek még, addig változhat még minden. Most jelenleg 4 db nyári patika használt gumi után kajtatok...:)

[ Szerkesztve ]

(#70025) dnelb válasza B-L-A-C-K (#70024) üzenetére


dnelb
veterán

ja nem igazad van, a kihegyezett 200 lovas turbo motor a kőkemény futóművel, /40es gumikkal valóban a városi 10km-es távokra való ;] :N
én pl igen pályázni akartam venni + évi 2-3x legalább kakucsring vagy valami hasonló. télen meg elő se venném, állna letakarva a garázsban otthon.

(#70026) Szada85 válasza WZP (#70022) üzenetére


Szada85
aktív tag

Dehogynem, ott a Caravanjuk, az turbós, és erötöl duzzad... :D

Bár szerintük a Caravan felnije is gyári BBS ( helyett Intra gyártmány ), biztos összekeverték a szívómotoros OPC felnijével, mert az tényleg BBS.
Gondolom a hosszú nap végén már nem fogott úgy a copy-paste. :DDD :DDD
Viszont jópofa, hogy van G OPC több verzióban is, Zafi OPC is, és H OPC-jük is, így tényleg ki-ki megtalálja a neki tetszöt.

(#70027) B-L-A-C-K válasza dnelb (#70025) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

17-es kerékkel is van, amúgy itt is ezzel ajánlják, de amúgy nekem pont nem babusgatásra kellene, még garázsom sincs.

(#70028) WZP válasza Szada85 (#70026) üzenetére


WZP
aktív tag

Ferdehátú és OPC kék a feltétel ;]

Inter Arma Enim Silent Leges

(#70029) Luck Dragon válasza Calogero (#70014) üzenetére

Nagyon szépen köszönöm :). Az lenne jó ha tényleg színre lenne fújva. Meg első,hátsó is legyen azaz az általad is írt 8 fejest vagy érzékelőst.
Amint gép elé kerülök megnézem a linkeket is.

Black
""Szart meg szerintem mindenből lehet venni, aki ismer tudja milyen alapos vagyok ha valamit veszek, bármi legyen az át lesz nézve az tuti normálisan.""

Hű , akkor megintcsak félévig olvashatóm a milyen autót vegyek topicban tégedet? Addigra be spájzolók egy kis popcornt. :D :))
Ha csak vissza gondolok az Igsigniára Ajjaj.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#70030) Szada85 válasza WZP (#70028) üzenetére


Szada85
aktív tag

Mindig csak a feltételek.. :DDD
Nem emlékeztem ezekre a feltételekre, elnézést figyelmetlenségemért, ahogy most ránéztem mobile-n is 1 darab felel meg a feltételrendszerednek, nem lesz könnyű menet. Viszont, ha sikerül találni, akkor legalább egy ritkább verzió lesz a tiéd a sok szívó között. :)

(#70031) B-L-A-C-K válasza Luck Dragon (#70029) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nana már flegmáskodunk is, pedig te nem is vagy ilyen...:/

;]

(#70032) Luck Dragon válasza B-L-A-C-K (#70031) üzenetére

Jól van na:)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#70033) KrAt


KrAt
veterán

Tegnap visszakaptam a gépsárkányt, kapott LPGdokinál egy Agis rendszert, Barracuda injektorok, 48 literes tartály, örülünk, mint majom a farkának, eljött az ócsó' autózás ideje :)

Viszont a jobb hátsó hossztartón észrevettek némi anyagszilárdság-hibát, azt ma kezdi orvosolni a kasztnisom, aztán kap még egy vonóhorgot, folyadékcserét, műszakit, és mindenki heppi :)

(#70034) Kickass válasza Szada85 (#70023) üzenetére


Kickass
őstag

Neked az OPC kombájn hátsó futóműve eltér a hagyományos kombi hátsó felfüggesztéstől? Ha igen miben?

(#70035) Szada85 válasza Kickass (#70034) üzenetére


Szada85
aktív tag

Az enyém alatt pluszban állítható magasságú gewinde futómű volt, de a gyári OPC futómű is alacsonyabb es keményebb, mint a kisebb motorosoké, ergo a rugó-gátló biztos, hogy más, ezen kívül szerintem megegyeznek. Esetleg még a stabilizátor mérete térhet el, sajnos nem tudom megígérni, hogy alámászok, és megmérem, mert szombat óta már az új tulaj leli benne örömét, az meg hülyén nézne ki, ha csak úgy éjjel stikában alákúszok a házuk előtt. :DDD

(#70036) zolikaDB válasza KrAt (#70033) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mennyibe is fáj manapság egy ilyen móka?

(#70037) diegho


diegho
nagyúr

Pár hete egr nélkül járok, lehet ebből baj? Simán le van húzva. Itt az új, de ha rákötöm össze - vissza megy a motor, gondolom nem ártana neki egy hiba törlés előbb.

(#70038) Markizmark válasza diegho (#70037) üzenetére


Markizmark
addikt

Hagyd bent a régit és kösd be az újat. :D :DDD

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#70039) KrAt válasza zolikaDB (#70036) üzenetére


KrAt
veterán

Nekem 250k felett picivel.. :) De ennél lehet olcsóbban is, én hiszek lpgdokiban és a szakértelmében, eddig nagyon nem csalódtam, ilyen pozitív hozzáállást, szakértelmet ritkán tapasztalok :)

(#70040) beg


beg
veterán

Nem lepődtem meg hogy a végén ki száll ki :) [link]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#70041) #81556480


#81556480
törölt tag

Időnként világító ABS lámpának mi lehet az oka ? :F

(#70042) HoaryFox válasza #81556480 (#70041) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Nálam az ABS vezérlő csinálja, mikrorepedések keletkeznek a forrasztásokon. Amúgy nézd meg hibakódolvasóval, hogy mit mutat, kb. 20 autóindításig eltárolja az ECU.

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#70043) e.vid válasza beg (#70040) üzenetére


e.vid
senior tag

Lehet, hogy ott akart parkolni, ahová a végén beállt orral. :)

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#70044) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Az en kek kocsimnak hogy allna, ha a B oszlopot es a tukorboritast fenyes fekete foliaval behuznam?
Illetve van vkinek beszerzesi forrasa erre?

(#70045) Luck Dragon

G Astra automata váltója mennyire megbízható darab?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#70046) trassher válasza zolikaDB (#70044) üzenetére


trassher
addikt

Szerintem B-L-A-C-K photoshop-ban pillanatok alatt megcsinálja és akkor látod közelítőleg, hogy milyen lenne. :)

Más: G astra-ban cserélhetőek az első szélvédő alatt lévő rács patentjei? Ha igen milyet és hányat kell vennem? A két szélső eltört/elengedett, nem tudom és zavar, hogy ciceregnek.

Redmi Note 7

(#70047) mohabá 007 válasza #81556480 (#70041) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

A leggyakrabban,az ABS elektronikus vezérlőegysége makkan meg.

Szerencsésebb esetben,csak a fordulatszám érzékelő van túl elkoszolódva.Nézd meg,hogy a vezetékén nincs e sérülés,kidörzsölődés.Hibalehetőség még (de ez nagyon ritkán) hogy a kerekeknél lévő impulzusfogaskerék nagyon el van tömődve a kosztól,illetve bejelezhet akkor is,ha az akkumulátorfeszültség 10,5V-nál kevesebb.

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#70048) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Sziasztok! Már egy hete jó a kocsim. Másik városba kellett vinnem egy értelmes , jól dolgozó szerelőhöz. Előzmények !!!! 0, 1 , 2.

A motor vezérlőt kellett Javíttatni 3 állandó hibával !! BP-re küldte a szerelő. 6 hó gari van rá . Z16XE a kereső miatt !

[ Szerkesztve ]

(#70049) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Na találtam egy fasza nyári gumi szettet. Új E Class Mercin voltak, szalonból kijött alig használták, gyári felnire ment a téli, majd nyáron 20-as kerekeket kapott, így szinte újak még. Pirelli Cinturato P7 100Y 7mm-esek (245/45 R18). Új ára ~60e/db, némi alkuval megtudtam venni 20e/db áron, plusz leküldi nekem ingyen. Hétfőn elvileg itt is van, lehet már fel is rakatom.

[ Szerkesztve ]

(#70050) zolikaDB válasza B-L-A-C-K (#70049) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mester!
Tudsz nekem lakkfekete fóliát PS-elni a tükörborításra és B oszlopokra, ha szépen megkérlek?
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.