Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29001) bambano válasza Declare (#28999) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

B-s jogsija van a kéknek. B, mint belső sáv...
egyébként bulváros a videó, se cikázást nem látni rajta, se túlzott gyorshajtást sem, csak a vége felé. hídon kicsit más a gyorshajtás, ott max. delfinek ugrálnak eléd a vízből, vagy hajó úszhatna eléd.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#29002) mephi666 válasza Findzs (#29000) üzenetére


mephi666
nagyúr

nekem pár hete volt ilyen, hogy kecskemét mellett egy kb 6-7km-es szakaszra fel szoktam menni a pályára, hogy elkerüljem a belvárost: azonnal meg is adtam a lendületet a céges kis 207-esnek (1.4es dízel, de fürge 140ig) belső sávban 110-120nál gyorsulásban voltam az előttem levővel egyetemben, mögöttem messze senki, erre egy ponyvás kisteher kiugrik a külső sávban 90nel haladó román kamion mögül elénk és szépen lassítanunk kellett, hogy nehogy egymásra fussunk... vettem vissza a tempóból mindaddig, hogy beálltunk a belső sávban 90re, mert az a szar szélárnyékból kibújva már semmit nem gyorsult... (visszasorolni meg nem nagyon akart a kamion mögé) így döcögött a kamion mellett... kb fél percet vártam türelmesen, majd elkezdtem gondolkozni, hogy ilyen ütemben el fogom szalasztani a lehajtót, így kimentem a külsőbe, majd még percekig csodálhattam, hogy küzd nagyon a gép a kamion mellett, mögötte meg már vagy 20 kocsi összejött a belső sávban :(

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#29003) Findzs válasza mephi666 (#29002) üzenetére


Findzs
addikt

na ja, tiszta balesetveszély :((
máshol az ilyeneket is büntetik

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#29004) Jofi81


Jofi81
őstag

Annak a gumitömítésnek, ami a kerékív belsejében van, mi a neve? A jobb hátsó már el van szakadva, kezd kijönni a helyéről. Lehet azt cserélni? Egyáltalán kell az oda?

(#29005) hdman


hdman
őstag

Ma néztem a fogyimat, lenulláztam reggel, meg amikor indultam haza akkor is.

60,3 km ebből 15km főút 100zal, 45 km pálya 130, tempomat és klíma nélkül 6,1 litert irt a BC.

Hazafelé ugyanez BC szerint 5,8 liter.

Ha már gumitömítés és ápolás: a napfénytető gumikéderét mivel ápoljam le? glicerinnel? Hallottam már azt is, hogy a babaolaj is jó. :)

[ Szerkesztve ]

Sopron city :)

(#29006) AMD Power válasza hdman (#29005) üzenetére


AMD Power
titán

Babaolaj biztos ,hogy jó. ;) De én inkább gumiápolót vennék erre a célra.

Az előző ötletemre semmi érdeklődés? :B

"Egy ilyen lightos BP-i Opel márka találkozóra lenne igény? Csak egy ilyen kisebb Auchan vagy Tesco parkolós összeröfenésre? "

[ Szerkesztve ]

(#29007) Richard válasza hdman (#29005) üzenetére


Richard
őstag

Autoglym-es cuccok nagyon jók. Én azt használok mindenre.

(#29008) mycso


mycso
veterán
LOGOUT blog

No ma volt szervizben a gép, csak úgy általános dolgok miatt (olaj, szűrők, stb. ...)

Mint kiderült az 1.7 CDTI 110lovasnak (a többit nem tudom) van egy csúnya típushibája: az ékszíj feszítőgörgője széttörik-elreped-szétpereg olyan 50K-60K km után.
Remélem amire cserélik, az már nem ilyen gyári hibás görgő.
Hátha valakinek jól jön az infó.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#29009) m4rc!


m4rc!
őstag

Sziasztok! H Astrába hány liter olaj kell?

szerk.: illetve jó fóliást tudtok ajánlani?

[ Szerkesztve ]

We are analog players in a digital world

(#29010) JanR válasza m4rc! (#29009) üzenetére


JanR
addikt

Válaszd ki melyik Astrad van, itt szinte minden le van írva: [link]

(#29011) zsambek válasza m4rc! (#29009) üzenetére


zsambek
aktív tag

Szia,

Talán: http://olajcsere.org/motorolaj-feltoltesi-mennyisegek/opel/astra-h/

GM Dexos 2-t tudja, 5W-30 mondjuk, és akkor nagy gond nem lehet :)

zsambek`

(#29012) hdman válasza mycso (#29008) üzenetére


hdman
őstag

Szétpereg :))

Sopron city :)

(#29013) Calogero válasza m4rc! (#29009) üzenetére


Calogero
addikt

1,2-1,4: 3,5l
1,6-1,8:4,5l
2.0LER: 4,25l
2,0LEH:5l

1,3: 3,2l
1,7 dth: 5l
1,7 dtj, 1,7 dtr: 5,4l
1,9: 4,3l

(#29014) AMD Power


AMD Power
titán

Ezekben az Classic GL Astrákban nincs ABS nem?

[ Szerkesztve ]

(#29015) hdman válasza Calogero (#29013) üzenetére


hdman
őstag

1,9be 1 literrel kevesebb olaj kell, mint 1,7be? :o

Sopron city :)

(#29016) Findzs


Findzs
addikt

az előző tulaj elütött egy kuvaszt a kocsival és elég csálén lett felrakva az új lökhárító

nehéz azt leszedni? otthon is megtudom csinálni vagy kell hozzá emelő, akna?
persze vennék új patentokat csavarokat meg tartókat [link]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#29017) Calogero válasza hdman (#29015) üzenetére


Calogero
addikt

A kezelési útmutató szerint igen.

(#29018) davee_92 válasza m4rc! (#29009) üzenetére


davee_92
csendes tag

szerk.: illetve jó fóliást tudtok ajánlani?

Nekem H Astra-n hátul a SkyFol csinálta a sötétítést, 70-80% körüli van fent és hőálló/védő.
Abszolút jól csinálták, szerintem nyerő, árat nem tudok mondani, mert még az előző tulaj csináltatta.

Opel Műhely - Minden ami Opel! - http://opelmuhely.com

(#29019) bambano válasza m4rc! (#29009) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

azt ugye tudjuk, hogy fóliás autó nem megy át tiszta vizsgán?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#29020) mycso válasza bambano (#29019) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Nem tudjuk, mert nem így van.
Ha szabályosan van fóliázva, akkor átmegy: [link]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#29021) adidas4death válasza mycso (#29020) üzenetére


adidas4death
aktív tag

Én épp ma voltam megérdeklődni egy fóliás cégnél a B vekire, "B" oszloptól hátrafelé adnak is hozzá műbizonylatot szóval akkor gondolom átmegy vele a vizsgán is. :K
ettől függetlenül fóliáznak "B"-től előre is csak hát azt saját kontóra rakassa fel mindenki. :U

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#29022) AMD Power


AMD Power
titán

Valami szép dísztárcsát illene majd vennem az autóra. :B

[ Szerkesztve ]

(#29023) bambano válasza AMD Power (#29022) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az attól is függ, hogy hol laksz.
amikor nekem első körben lelopták a gyári tárcsákat, második körben az eredeti pótlást, majd a pótlás pótlására vett teszkós ócsóé' vackokat is, akkor úgy döntöttem, hogy ronda a fekete felni, de olcsó.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#29024) AMD Power válasza bambano (#29023) üzenetére


AMD Power
titán

Majd valami szép Auchanos jó lesz rá. :DDD De itt nálunk Óbudán nem lopják le róla. Mondjuk 15e nem is fogok venni rá.

[ Szerkesztve ]

(#29025) bambano válasza AMD Power (#29024) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nekem az előző autómon a 4kerben nem érte meg a reggelt a gyári dísztárcsa, meg az antenna se. 36k-t fizettem a pótlásért a popestnek. az astrámat itt debrecenben kopasztották meg, a vectrámon azóta nincs semmi, ami mozdítható. mondjuk anyámék hülyén néznek, mikor beállítok hozzájuk falura és letakarítom az autót, de kutyát nem érdekli.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#29026) AMD Power válasza bambano (#29025) üzenetére


AMD Power
titán

Ez sajnos elég szégyen. :( De mit lehet tenni.... egy sima valami dísztárcsát veszek majd rá azért. Igazából egy jó félni lenne az igazi, de az most pont nem létszükséglet. :(

(#29027) mephi666 válasza AMD Power (#29026) üzenetére


mephi666
nagyúr

felnivel szemezgetek én is: egy srác ezt árulja nagyon fb-n 20ért ...elvileg tökéletes, padkázva se volt, gumi kuka rajta, de ez mondjuk nem is lényeg, viszont nem létszükséglet perpill a felni és az acélfelni se égő szvsz :B (helyileg maglódon van, ha valakit érdekelne: 14" 4x100)

1 2 3

29028: igazából valami sötét színűt szeretnék felrakatni, részben ez is visszatart...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#29028) Gergőke88 válasza mephi666 (#29027) üzenetére


Gergőke88
addikt

ez a felni egy ocsmány.
ahogy látom le lett krómozva, de ritka igénytelenül..

(#29029) AMD Power válasza mephi666 (#29027) üzenetére


AMD Power
titán

Jó az ára nagyon. 4db jó lemezfelni kerül ennyibe. :DDD De nekem nem kéne, mert nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#29030) Lomha 8V válasza Gergőke88 (#29028) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Nem krómozták, hanem polírozták, csak gondolom régebben és újra kéne csinálni. 2000-es vizes csiszolással újra szép lehetne, csak tökölődjön vele az akinek 2 anyja volt és futva szarik. :DDD

(#29031) Declare


Declare
őstag

Ez a felni tema nekem is erdekes :)) a mostani nyari gumik jövöre sztem mar dobosak lesznek es akkor a teli gumikat rarakatom a mostani lemezfelnire es vennek uj nyari gumikat felnivel. Most 16" os a nyari (Michelin energy saver vagy ilyesmi). Ha picit nagyobbat pl 17-18 asat veszek az fogyasztasban meglatszik? Erdemes? :B Mert ha dragabb is a nagyobb meg meg többet is fogyaszt akkor maradok a 16 nal :K

Amugy nekem olyan lemezfelnim van ami "küllös", vagyis a rapattintott disztarcsaval teljesen ugy nez ki mintha alufelni volna. Erdemes esetleg utan neznetek ennek, akit erdekel, mert en meg ezelött nem tudtam, h van ilyen, de amig meg nem tapogatod nem tudom van e olyan ember aki megmondja, h nem alufelni.

(#29032) zolikaDB válasza Declare (#29031) üzenetére


zolikaDB
veterán

Igen, van, aki tudja, h ez a Struktur kerek :)
De talan amcsiknak is volt vmi ilyesmi, nemcsak Opeleknel.
Igen, meglatszik a fogyin. Nagyobb, szelesebb, eleve novekszik a tomeg amivel kozlekedsz.
15-os lemezmerekemmel vigan megyek a pincebe. 16-os otkullos Irmscherrel a honom alatt meg majd besz.rok.
A szepsegnek ara van.
Talan egyes versenyfelnik, magneziumbol vagy kovacsolt alukerekenel van az, h erosebbek es/vagy konnyebbek, mint az atlag ontott kerek.

[ Szerkesztve ]

(#29033) Findzs válasza bambano (#29023) üzenetére


Findzs
addikt

mikor még f astrám volt én is jártam így pedig nem is laktam akkor elvetemült környéken (nyíregyháza ferenc körút)
lementem a kocsihoz és a 4 gyári tárcsának nyoma sem volt, azért nem akadtam ki annyira mert nem voltak jó állapotban repedt törött volt mind, de azután rakattam bele riasztót meg vettem valami olcsó tárcsát rá

de amikor egyszer lementem és a mellettem álló kocsinak a 4 alufelnije volt leszerelve és téglán állt a kocsi kicsit ideges lettem és vettem egy garázst inkább

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#29034) Declare válasza zolikaDB (#29032) üzenetére


Declare
őstag

Struktur kerek...most mar ezt is tudom :B jopofa talalmany.

Erdekes amit irsz, az alufelninek nem pont az egyik lenyege, hogy könnyebb? Marmint egy 16" os alufelninek nem könnyebnek kellene lenni mint egy 16 os lemezfelninek? :F

Azert [ezt] igy el tudnam viselni a kis gtc-men en is :C :)) mondjuk ez 19" azert ilyennel egyelöre nem flancolok, de eleg bejövös :D

(#29035) zolikaDB válasza Declare (#29034) üzenetére


zolikaDB
veterán

Igen, ez OPC kerek. Ha 5 csavaros a kerekagyad, es van ra zseton, legizlesesebben Opel kerekek kozul lehet valasztani. Foleg OPC, de van szep alap Insignia is. Bocs, a Struktur 5 csavaros, nem figyelek!
Hat, az alut anyagismeret oran nemvas femnek tanitottak.
Nezz meg egy lenezkereket. A falvastagsaga mennyi? 2-3-4mm? Az en Irmscheremnek meg a kulloi majd 2 ujj vastagok. A konnyufem az a magnezium :DDD De az aranyarban van.
Meg ha jol tudom, Audinak vannak gyarilag kovacsolt kerekei.
Ha a nevemre keresel, linkeltem par Opelt szep kerekkel a topicban.

(#29036) Markizmark


Markizmark
addikt

Sziasztok!
Meg tudná valaki mondani sürgősben hogy F astra első sárfogó gumijait milyen csavar vagy patent tartja ott alul? Azok a lapos fém pöckök megvannak csak ez hiányzik.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#29037) Findzs válasza Markizmark (#29036) üzenetére


Findzs
addikt

talán ezen a képen látszik valamennyire [link]
vagy itt [link]

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#29038) Markizmark válasza Findzs (#29037) üzenetére


Markizmark
addikt

Köszi. Ilyet én is találtam csak tudni kéne az átmérőjét, esetleg a hosszát is. Ha valaki megnézné a sajátján azt megköszönném. :)

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#29039) Findzs válasza Markizmark (#29038) üzenetére


Findzs
addikt

én ezt nem tudom neked megtenni g astrám van
de ha van otthon facsavarkészleted biztos lesz benne olyan ami megfelel alátéttel, persze próbálgatni kell

más:

150 lóerős audi a3 benzines 4,7 literes fogyasztással [link]
alakul a dolog :)

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#29040) Findzs


Findzs
addikt

motorolajkoksz képződése és megelőzése: [link]

bemattult fényszóró gyógyítása hígítóval (több kevesebb sikerrel): [link]

csak hogy ne legyen olyan nagy a csend itt a topikban :)

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#29041) AMD Power válasza Declare (#29031) üzenetére


AMD Power
titán

Ha jól alakul a költségvetés jövő nyárra veszek rá valami szép felnit. ;)

(#29042) bambano válasza AMD Power (#29026) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nekem a nyári gyári alun van, a télihez meg vettem egy garnitúra lemez felnit, kövesdánék lefújták a kasztni színére és azóta az van. olyan köztes megoldás, sem nem nagyon szép, sem nem nagyon ronda, de legalább reggel is megtalálom a kocsi alatt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#29043) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Van-e értelme a motoröblítő adaléknak? Nincs.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#29044) Richard válasza bambano (#29042) üzenetére


Richard
őstag

Ha este kint alszik az autó akkor nem szabad túlzásba vinni a felni kérdést... A kerékőr is csak annak visszatartó erő, aki nem akarja ellopni.

(#29045) AMD Power válasza bambano (#29042) üzenetére


AMD Power
titán

Mondjuk lehet ,hogy inkább veszek rá dísztárcsát és a felni árából valamit kicseréltetek rajta. :K

(#29046) Calogero válasza mycso (#29020) üzenetére


Calogero
addikt

Ha szabályosan van lefóliázva az autó az meg szerintem ronda...
Nekem körbe volt fóliázva az astra, de átment minden vizsgán tisztán is, mert a fotókon nem látszott a fólia. Igaz kétszer annyit fizettem a fóliáért, mint ha sima sötétítést csináltam volna.

(#29047) bambano válasza Calogero (#29046) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

én meg láttam vizsgabiztost megérkezni koromfeketére húzott mercivel. na mondom, ez se ezen fog kekeckedni :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#29048) fero02 válasza mephi666 (#29027) üzenetére


fero02
veterán

Ha gondolod, én most akarom eladni ezeket:

2 éve lett teljesen lecsiszolva, hibák javítva és kapott egy teljes festést. Azóta az egyikre sikerült egy karcot szerezni, de nem vészes. Gumik eléggé kuka érettek...

[ Szerkesztve ]

(#29049) AMD Power válasza fero02 (#29048) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem is valami hasonló kéne. :R

(#29050) fero02 válasza AMD Power (#29049) üzenetére


fero02
veterán

Előtted a lehetőség... :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.