Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70901) Luck Dragon válasza #45553408 (#70880) üzenetére

90-100-as tempónál közel 7L-eszik? De hogyan :F Nálam akkor evett ennyit mikor a Mátrának mentem.
Az autópályás tempó stimmel.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#70902) B-L-A-C-K válasza Luck Dragon (#70901) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szerintem az se mind1 milyen üzemanyag van benne, lehet a kijelző is csal (nekem volt pl hogy hideg időkben fél literrel kevesebbet mutatott, tankolásnál utána számolva jött ki).

(#70903) Luck Dragon válasza B-L-A-C-K (#70902) üzenetére

Az is lehet, meg lábfüggő is . :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#70905) Luck Dragon válasza #45553408 (#70904) üzenetére

Sík terepen tempómattal nálam 5,8-6,2 az átlagom 90-100 tempó között. Az Maxmotion stimmel, A lomhaság inkább a gyertyák okozhatják, mert amikor nálam volt cserélve, felélénkült a kocsi. Meg mondta a szerelő hogy ezek a motorok kényesek a gyertya fajtájára. Egyből mondta hogy milyen NGK kell bele, mert abból sem mindegy. Aztán ez csak egy tipp. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#70907) Luck Dragon válasza #45553408 (#70906) üzenetére

Szerintem igen,- :K Régiekkel lomha volt és többet fogyasztott, újjal pattogósabb lett,meg kevesebbet is fogyasztott. De célszerűbb el vinni egy szakihoz, ha nem olyan mint amilyennek "szerinted" lennie kellene, főleg hogy előtte volt viszonyítási alapod, akkor meg pláne.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#70909) adorjant válasza #45553408 (#70908) üzenetére


adorjant
senior tag

Mivel garit vállalták rá,mindenképpen oda vidd,mert utána tuti megvonják azt is,ha más is belenyúl.

(#70911) Timer válasza #45553408 (#70910) üzenetére


Timer
veterán

Amennyi lélektelen, műveletlen, a munkájára nagy ívben sz@ró idióta szerelő van ebben az országban, örülj neki, hogy nem ver bele az index a karterbe.

(#70912) Luck Dragon válasza adorjant (#70909) üzenetére

+1

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#70913) amargo


amargo
addikt

Sziasztok!

Mire kell figyelni és milyen ára lehet, hogy egy bi-xenon lámpának az egyik oldalt a kanyarkövető része nem működik, ezért mindig bejelez?
Egy kinézett autónak ez a hibája, amúgy erről lenne szó: [link]
Annyit mondott az eladó, hogy neki lámpatest cserét mondtak, ami több százas lenne, ezért nem csináltatta meg, mert amúgy működik minden része.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#70914) AMD Power válasza WP14 (#70899) üzenetére


AMD Power
titán

;)

G Astarnal ha EGR szelep problémák vannak, mint általában a legtöbbnél ott mi a teendő? Tisztítás? Ledugózni? Mert nálam ilyen tuti lesz a sok rövid távos út miatt a G-nél.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#70915) WP14 válasza AMD Power (#70914) üzenetére


WP14
őstag

Első körben tisztítás mindenképp. A ledugózás csak akkor eredményes, ha a motorvezérlő elektronikából is ki van törölve, mivel amúgy hibás jeleket küldene lefalazva.
Nekem nincs EGR Z20LET-ben :P

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#70916) Findzs válasza zolikaDB (#21327) üzenetére


Findzs
addikt

Zoli "kiengedve a kuplungot, remeg az autó" mi lett ezzel?

Mert ahogy olvasgattam nem volt egyértelmű, hogy motortartó bak vagy kuplungtárcsa.

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#70917) adorjant válasza Findzs (#70916) üzenetére


adorjant
senior tag

Szerintem ez inkább kuplunghiba,én is szembesültem vele,azt hiszem a szerkezet volt nálam,a tárcsán nem látszott semmi rendkívűli.

(#70918) Dr. Gonzο válasza AMD Power (#70914) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Bizonyos típusokat le lehet programozni!
Ez a legjobb megoldás!

(#70919) e.vid válasza WZP (#70883) üzenetére


e.vid
senior tag

Amikor csörög. :) Az láncos motor.

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#70921) WP14 válasza #45553408 (#70920) üzenetére


WP14
őstag

Látom a rendszámodból, te vagy a Bond, James Bond. :D

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#70922) Luck Dragon válasza e.vid (#70919) üzenetére

Csak ott előbb megadja magát a feszítő.

Bodrik
Nagyon szép!

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#70924) WP14 válasza #45553408 (#70923) üzenetére


WP14
őstag

Sok száz helyről.

De van Unixnál és Bárdinál is.

Szép autó, csak nekem a számomra túl nagy szemei nem tetszenek. :D

[ Szerkesztve ]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#70926) CsonkaImo válasza WP14 (#70899) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Én 3 hete rendeltem Mann szűrőt, arra még Made in Germany volt írva. Google-n semmi infó nincs, hogy átraknák a gyártást Kínába. Egyébként nem biztos, hogy romlana a minőség. Több német eredetű, minőségi terméket is gyártanak Kínában.

(#70927) WP14 válasza #45553408 (#70925) üzenetére


WP14
őstag

Ha van kedvezmény nagy autóalkatrészes boltban, akkor ott érdemes venni szerintem.

(#70926) CsonkaImo Én is múlt héten üzemanyag szűrőt és az sem kínai szerencsére.
De igaz, a bérmunkát jól végzik kínaiak, csak a saját márkáik selejtesek :D
Adidast és több sport cuccot is gyártanak, meg sok elektronikai berendezést csináltatnak velük, az olcsó munkaerő miatt.

[ Szerkesztve ]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#70928) WP14 válasza #45553408 (#70925) üzenetére


WP14
őstag

Azt hiszem EZ jó hozzá és nem vészes az ára sem.

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#70929) Luck Dragon válasza #45553408 (#70923) üzenetére

Szerintem az autó színe és ugyan arra színre fújt felni összhatásban túl sok lenne. Sokkal szebben mutat egy aufelni a saját színében egy eltérő színű autón. Így mutatós. :) Tessék azokat a szép pacsukat felújítani. És akkor kifogástalan lesz, és híd el hogy neked is jobban fog tetszeni.

WP14
Azokra a nagy "szemekre" lehet venni "szemöldököt" így kisebb lesz jóval, meg jobban hasonlítana az általad preferált formára. Akkor mutat igazán jól ha a szemöldök az autó színére van festve. Akkor a rendőrség sem koppint az ember órára. :)

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#70930) Petyyyyy válasza WP14 (#70928) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Nem egy nagy kiadás, bátyám is vett az alukhoz újakat. Talán valami 500 forint volt darabja, de lehet rosszul emlékszem. Amúgy meg [link]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#70931) WP14 válasza Luck Dragon (#70929) üzenetére


WP14
őstag

Igen, szemöldökkel sokkal szebben néz a szemeivel. :D

Nagyon sokat dob a nézésén, ÍGY már szép. :K

[ Szerkesztve ]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#70932) e.vid válasza Luck Dragon (#70922) üzenetére


e.vid
senior tag

Akkor szintén csörögni fog.

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#70933) Calogero válasza Luck Dragon (#70922) üzenetére


Calogero
addikt

Én amikor kérdeztem hogy mikor kell az 1.4 cserélni a vezérlést, akkor a szakszerviz válasza annyi volt amit e.vid kolléga is mondott, majd ha csörög.

Még a szervizkönyvbe se említi az Opel hogy cserélni kell időközönként.. A szerelő mondta hogy nincs is szabott km hogy mikor fog csörögni a lánc. Látott olyan példányt ami 200 000 - 300 000km nél kezdett, de látott 500 000km futott motort amiben a csendbe volt a lánc.

Az 1.4 az egy igénytelen motor csak olajat kell benne cserélni és használni :P ;]

Ha a feszítő adja meg magát akkor is csörögni fog.

(#70934) Calogero válasza Luck Dragon (#70929) üzenetére


Calogero
addikt

Akkor mutat igazán jól ha a szemöldök az autó színére van festve. Akkor a rendőrség sem koppint az ember órára.

De műszakin nem megy át vele.....

(#70935) HoaryFox válasza #45553408 (#70920) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Készen van, ahogy ufonauta járműve is bekerült :)

Szolgálati közleményünket olvasták! :)

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#70936) ufonauta válasza HoaryFox (#70935) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Köszi!

Bár még két hónap, de tűkön ülve várom, hogy lecseréljük azt a képet. :)

(#70937) zolikaDB válasza ufonauta (#70895) üzenetére


zolikaDB
veterán

(#70895) ufonauta: jól gondoltam én, h tényleg Mordorban dolgozom, és ide bizony Niva kell vagy UAZ :) No, enyém annyival érhet többet, hogy klíma, villanyablak, kpzár, ABS van...

(#70916) Findzs: ezer éve volt, se bakhoz, se kupplungtárcsához nem piszkáltam akkor. Szerintem vezetéstechnikai hiba volt. Eleve gyenge a kocsi, kell neki a gáz, és nem játszikálni a kupplunggal, hanem határozottan... Szerintem ez volt a baj. Meg akkor nagyon friss volt a jogsim.

(#70938) K Norbi


K Norbi
addikt

Sziasztok! Opel Astra H 1.4 90Le
Z14 XEP
2006

Ez az olaj jó? [link]
Úgy értem nem túl vékony?

[ Szerkesztve ]

(#70939) WP14 válasza K Norbi (#70938) üzenetére


WP14
őstag

Jó, mert megfelel a Dexos2 gyártói jóváhagyásnak. :K
Amúgy nincs "túl vékony" és "túl vastag" olaj sem, a számok a viszkozitásra vonatkoznak, azaz minél magasabb a hideg oldali (W előtti) szám, annál könnyebben dermed meg hidegben és dermedten már valóban sűrűbbé válik.

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#70941) K Norbi válasza WP14 (#70939) üzenetére


K Norbi
addikt

Értem, köszi
Gyári olaja az 5-30 vagy 5-40?

[ Szerkesztve ]

(#70942) adorjant válasza K Norbi (#70941) üzenetére


adorjant
senior tag

5w-30 kell bele :)

(#70943) K Norbi válasza adorjant (#70942) üzenetére


K Norbi
addikt

Köszi, akkor jót vettem :K

(#70944) e.vid válasza Calogero (#70934) üzenetére


e.vid
senior tag

Ez lehet, hogy helyfüggő, mert nekem eddig nem volt gondom vizsgán a szemöldök miatt, ami gyakorlatilag pár hónapos korában felkerült rá, Kamei és a TÜV papírt elfogadták. Amit minden vizsgán meg kell támogatnom az a két első üvegen lévő víztiszta, UV szűrős fólia.
Egy régebbi kép:

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#70945) WP14 válasza e.vid (#70944) üzenetére


WP14
őstag

Mert elvileg, ha a lámpa vetített fényébe nem lóg bele semennyire, akkor nem szólhatnak érte, ugyanis a Köhém rendelet azt mondja ki, hogy azt semmilyen mértékben nem lehet eltakarni.

Sokkal szebbek így a szemei. :C

[ Szerkesztve ]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#70946) kmarci25 válasza e.vid (#70944) üzenetére


kmarci25
veterán

a két első üvegen lévő víztiszta, UV szűrős fólia.

És annak mi a haszna? Kevésbé öregszik a műanyag? (Nem kötekedés, tényleg érdekel.)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#70947) e.vid válasza kmarci25 (#70946) üzenetére


e.vid
senior tag

A kárpitnak és a műanyagoknak sem tesz jót az UV sugárzás, ahogy az emberi bőrnek sem. Érezhetően kevésbé éget a nap így.

WP14: Nekem tetszik a H formája, de a nagy fényszórókkal nem voltam kibékülve. :)

[ Szerkesztve ]

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#70948) K Norbi válasza e.vid (#70944) üzenetére


K Norbi
addikt

Nekünk is Kamei szemödök van elől, de műszakin nem fogadták el a Tüv papírját.
Azt mondják mit csináljanak vele? Ez nem magyar! Meg be kell vezetni a forgalmiba, így minden 2 évbe leszedem. És visszaragasztom nagyon vékony 2 oldalúval.

18 ezer volt annó a Kamei szemöldök E bay ről vettem.
De már nem tetszik.. szívem szerint leszedném, leakartam végleg szedni, csak legelőször felragasztottuk az eredeti ragasztójával bombabiztosra.
Horgászdamillal tudtuk levágni mikor ment műszakira, ami belenyalt itt ott a műanyag lámpába.
Ha nincs sok cucc alatta simán lejön. Marad rajta végleg. :DDD
Vagy lámpacsere...

[ Szerkesztve ]

(#70949) e.vid válasza K Norbi (#70948) üzenetére


e.vid
senior tag

Sajnálatos, akkor nekem nagy szerencsém volt eddig a vizsgákon ezek szerint. Remélem így is marad, mert ezeket nem lenne egyszerű leszedni. :)

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#70950) WP14 válasza K Norbi (#70948) üzenetére


WP14
őstag

„5/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet

2. § (2) A rendelet alkalmazásában jármű átalakítása a már forgalomba helyezett jármű olyan megváltoztatása, amely a típusbizonyítványban, az összeépítési engedélyben vagy a korábbi átalakítási engedélyben meghatározott adat, illetőleg közlekedésbiztonsági vagy környezetvédelmi jellemző módosulását eredményezi, valamint a gépkocsi alvázának (az alváz szerepét betöltő, az alvázszámot viselő szerkezeti elemének) cseréje.
(3) Nem minősül átalakításnak
h)12 a jármű olyan módon vagy mértékben történő megváltoztatása, amelyre a közlekedési hatóság alkalmazási engedélyt ad, illetőleg amelyet engedély nélkül megvalósíthatónak minősít”

E szerint NEM minősül átalakításnak a szemöldök, tehát nem is kell a forgalmiba bejegyeztetni, sőt szerintem nem is engedély köteles és el kell fogadniuk a műbizonylatot :)

(#70947) e.vid Igen, szép autó, csak a szemei túl nagyok szerintem is. :D

[ Szerkesztve ]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.