Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75001) aleister válasza WP14 (#74971) üzenetére


aleister
veterán

No kipróbáltam a kivillogtatást.
Röviden: nem örülünk. :)

Kicsit hosszabban: annyi haszna mindenképp volt a dolognak, hogy megtudtam, hogy elektromos pedálaim vannak. :)
Benyomtam egyszerre a féket és a gázpedált, aminek az lett az eredménye, hogy foiyamatosan villog a motordiagnosztika lámpa. A leírás szerint ez annyit tesz, hogy nincs aktív hibakód. Ettől függetlenül a bal alsó sarokban bizony makacsul ott világít pirosan az övfeszítő lámpácskája.

Esetleg egyéb ötlet?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#75002) ixtom válasza mohabá 007 (#75000) üzenetére


ixtom
tag

Na, nekem pont ez a gondom. Hogy villogtassam ki a hibát, ha nem megy a pedálos módszer és nincs 6. pin? :DDD
2004-es Z17DTL Astra G

(valószínűleg MAP szenzor lesz a ludas, de most néha bedobja a villáskulcsos autót is)

(#75003) tboy93


tboy93
nagyúr

Sziasztok! Asszony C corsajaban eso utan, az elso kuplungbenyomaskor egy fel dl viz folyik ki a pedalnal egyenest a cipobe. Hogy a rakba kerul oda viz es hogy szuntessem meg?

(#75004) WP14 válasza aleister (#75001) üzenetére


WP14
őstag

De, örülj, minden jó, kivéve az övfeszítőd csatiját, vagy vezetékét, ami miatt egyszerű érintkezés hiba van csak. Azt kell átnézni, vagy kiméretni van-e szálszakadás, esetleges becsípődés miatt.

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#75005) aleister válasza WP14 (#75004) üzenetére


aleister
veterán

Juhú!

Akkor tévhetben éltem. Eddig úgy véltem, hogy valóban kontaktos az övfeszítő csatlakozója valahol, de jelenleg jól működik minden, mindössze a hibakód van eltárolva. De ez esetben átnézem a kábelezést.
Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#75006) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Áve nép!

Csepp help: pontosan melyik típusú izzó szükségeltetik a térképolvasós csillárba?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#75007) Luck Dragon válasza Petyyyyy (#75006) üzenetére

Szofita?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#75008) Petyyyyy válasza Luck Dragon (#75007) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Nem, azt még megismerem. Ez egy becsavarós darab.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#75009) neophyte79


neophyte79
tag

Sziasztok.

Astra J-be van valakinek Armster 2 kartámasz/könyöklő-je? Minőség és kényelem milyen?

(#75010) trassher válasza Petyyyyy (#74988) üzenetére


trassher
addikt

Ilyen téren nincs ismeretem. :( Egyszerű halogén izzós, otthon is beállíthatós ótót használok. :P
Térképolvasós lámpa izzóra pedig itt a válasz. A 10-es olyan mint amilyen izzó az óracsoportba megy, a 9-es pedig ez ha minden igaz.

Redmi Note 7

(#75011) GaborGh


GaborGh
őstag

Sziasztok!

Astra H 07-es évjárat fedélzeti rendszerét szeretném felokositani, hogy pl. mutassa az atlag/pillianatnyi fogyasztast, van erre lehetőség?

[ Szerkesztve ]

(#75012) AMD Power


AMD Power
titán

Ez a jövő.... és amúgy nekem nagyon tetszik!

Mint a villám! - Elsőként járt nálunk az Opel Ampera-e

(#75013) Markizmark válasza AMD Power (#75012) üzenetére


Markizmark
addikt

Talán még 2-3 évig kihúzza az F astra, mire elterjednek a gyorsabb töltőállomások. :DDD
Lehet már nem is veszek robbanómotoros autót ...
2200Ft helyett 400Ft-ért járnék munkába minden nap, ha otthon tölteném ~40Ft-os kWh-kénti árammal.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#75014) Luck Dragon válasza AMD Power (#75012) üzenetére

Ebben a színben és felszereltségben kérném házhoz szállítással köszönöm :DDD

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#75015) B-L-A-C-K válasza AMD Power (#75012) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Városi mászkálósnak pont jó is lenne. :)

Amúgy ha most lenne esedékes a kocsi váltás, ezt lehet el is hoznám ha tükrözi a valóságost.

[ Szerkesztve ]

(#75016) Luck Dragon válasza B-L-A-C-K (#75015) üzenetére

Ilyen gyorsan be őszült? :DDD És mikor hozták be külföldről?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#75017) B-L-A-C-K válasza Luck Dragon (#75016) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ezt nem értem...:/

(#75018) Luck Dragon válasza B-L-A-C-K (#75017) üzenetére

Ne az autót figyeld, hanem a hátteret és a környezetét. Maga az ősz köszöntött be. Ilyen rég óta árulnák ezt a szép példányt? Azt kötve hiszem és a szélvédőn nem látom a magyar hologramos matricáját sem ,amit első ,újonnan üzembe helyezéskor tesznek rá. Tetszik már érteni mire gondolok? ;)

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#75019) B-L-A-C-K válasza Luck Dragon (#75018) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ja hogy úgy, nem esett le. Igen azt figyeltem, gondolom ilyen jó képeket akkor lőtt, és azt rakta ki, bár mind1 nekem, mire esedékes lesz úgyse lesz már meg.

(#75020) Luck Dragon válasza B-L-A-C-K (#75019) üzenetére

Az lehetséges, én is nézem a piacot folyamatosan. De már az elkeseredés szélén állók. Hihetetlen mennyi tekert, külföldi autó van nálunk. Lehet rosszul tippelek de a piac 70% az.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#75021) mohabá 007 válasza B-L-A-C-K (#75019) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

"..autóbeszámítás lehetséges..." :D

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#75022) mohabá 007 válasza aleister (#75005) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

...jelenleg jól működik minden, mindössze a hibakód van eltárolva...

Amíg a jelzés világít, addig nem működik a légzsák.

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#75023) Petyyyyy válasza trassher (#75010) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ezer köszi. :R

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#75024) B-L-A-C-K válasza mohabá 007 (#75021) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szerintem még nekem kellene ráfizetnem...:)

(#75025) GaborGh válasza AMD Power (#75012) üzenetére


GaborGh
őstag

En csak egy dolgot sajnalok, hogy nem tartottak meg a regi Ampera formajat, vagy terveztek hasonlot, az valami gyonyoru volt.

(#75026) Luck Dragon válasza GaborGh (#75025) üzenetére

+1

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#75027) aleister válasza mohabá 007 (#75022) üzenetére


aleister
veterán

Igen sajnos. Erre azóta én is rájöttem. Tudtommal az ülés alatt van valami piros reteszelős csati, ami kontaktos szokott lenni.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#75028) Skizz


Skizz
addikt

Az összes 6 gangos H astra M32-es? És azokból az összes tönkremegy idő előtt?

(#75029) Daffchy válasza Skizz (#75028) üzenetére


Daffchy
őstag

Van egyébként egyszerű módszer kideríteni, hogy pontosan milyen váltó is van a kocsiban?
Ahogy olvastam az enyémben lehet a "jó" és a "rossz" váltó is (Vectra C Z19DTH).

(#75030) Petyyyyy válasza Daffchy (#75029) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Egy próbát megér alvázszámmal - [link]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#75031) Szada85 válasza Skizz (#75028) üzenetére


Szada85
aktív tag

Ha van egy pici idöd, érdemes végignézegetni, a "Modelle" menüpont alatt kiválasztod az Astra H-t, változatonként meg tudod nézni, melyik motorhoz milyen váltó Volt:

[link]

Ezt így, hogy biztosan tönkremegy mind idö elött senki nem fogja egyértelmüen kijelenteni, az esélye elég nagy, ugyanis, mire kiderültek az okok ( pl a kenöanyag probléma, hogy mégsem lifetime, hanem cserélni kellene a váltóolajat ), addigra már rengeteg autóval böven túl voltak azon a Km mennyiségen, ahol cserélni kellett volna, ergo nem nehéz beleszaladni egy problémásba, szerintem.

Illetve ugyancsak erre utal, hogy Dojcslandban egész komoly ipar épült ki az M32 váltófelújításra, még az [m32.de] oldalt is létrehozták, szóval egy valós, létezö problémáról van szó. :)

(#75032) Skizz válasza Szada85 (#75031) üzenetére


Skizz
addikt

Jaja értem.

És ha jól értem, megelőzhető olajcserével + több olajjal (talán 2 helyett 3l?)? Csak mert holnap megy szervizbe úgy is..

(#75033) Szada85 válasza Skizz (#75032) üzenetére


Szada85
aktív tag

Nem tudom, hogy mennyit futott az autód ( meg a váltód is ), illetve, hogy teljesen megelözhetö-e a dolog, de a megfelelö idöközönkénti olajcserét biztosan meghálálja a váltó. :)

Az infós oldalon 1,9 Litert írnak olajfeltöltési mennyiségre, én valószínü szintén addig öntetném a szerelövel, amíg engedi, hadd lubickoljanak a csapágykák.
De ez csak tipp/egyéni vélemény, nem vagyok autószerelö sem, illetve a konkrét váltó típussal sem volt személyes afférom. :)

A neten elég sok oldalon fennvannak a tünetek, YouTube videó hegyek is vannak, amiböl sejthetö, ha kezdi feladni a harcot a csapágyazás, ez alapján Te is meg tudod vizsgálni a tiéd, mi a helyzet.

Hírtelen ezt a két oldalt találtam, ahol a srácok erröl a témáról egyeztetnek:
Off-os autó, és inkább a komplett váltós sztori:
[link]

Insignia fórum:
[link]

Én a saját Vectrámon is meg fogok ejteni a következö nagyszervízkor egy váltóolaj cserét, biztos, ami biztos alapon.

[ Szerkesztve ]

(#75034) Skizz válasza Szada85 (#75033) üzenetére


Skizz
addikt

:R :R

Holnap kap új olajat a váltó is...

Neked is m32? Hány km, ha lehet tudni?

[ Szerkesztve ]

(#75035) diegho


diegho
nagyúr

Akinek 1.4 H-ja van 80-90-es tempó mellett országúton milyen fogyasztást tud vele összehozni?

(#75036) neophyte79


neophyte79
tag

(#75037) Doggy dog válasza Skizz (#75028) üzenetére


Doggy dog
senior tag

& Daffchy
Ecat24
Beírod az alvázszámot és kiírja mivel jött ki a gyárból az autó.
Írja a váltó típusát is.Nekem úgy kb 2/3 résznél.

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#75038) Skizz válasza Doggy dog (#75037) üzenetére


Skizz
addikt

Az az érdekes, hogy itt alvázszám alapján Z17DTJ-t ír, forgalmiban pedig Z17DTR van.
81kw-os, arra meg mindenhol csak DTJ-t írnak, forgalmi meg DTR.

(#75039) kocolaci


kocolaci
csendes tag

Sziasztok!

Elnézést, ritkán tudom csak követni a fórumot. A Pepas féle komfort modullal kapcsolatban nyugodtan keressetek, szívesen segítek mindenben. Tartom a kapcsolatot a gyártóval, akár a beszerzést is intézem.

Üdv: Laci

(#75040) senzaj válasza neophyte79 (#75036) üzenetére


senzaj
senior tag

Nekem H Astraba van. Nekem teljesen kényelmes.

(#75041) AMD Power válasza Luck Dragon (#75014) üzenetére


AMD Power
titán

Azt gondolom! ;)

BLACK: Városban egy ilyennél semmi nem jobb. :K

vebbful Jó lenne az tény. De ennyi pénz egy autóra....

(#75042) Doggy dog válasza Skizz (#75038) üzenetére


Doggy dog
senior tag

H csoportban többször taglalták már ezt.
Nem vagy egyedüli ezzel.
Volt aki rákérdezett hivatalban és ez ilyen volt a válasz,így szerepel a rendszerben.
Nincs új forgalmi.

@ kocolaci lehet tudni mostani árat?
Bár nem hinném,hogy sokat változott volna a legutóbbi kérdezésem óta....

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#75043) Skizz válasza Doggy dog (#75042) üzenetére


Skizz
addikt

Király!

MOL standard vs. prémium gázolajról tapasztalat van? :)

(#75044) _seth_ válasza _seth_ (#74995) üzenetére


_seth_
veterán

4300K xenon mellé milyen helyzetjelző izzót érdemes venni aminek nem üt el nagyon a színe? Van egyáltalán ilyen? És H7-es izzóból milyet? A távolsági halogén maradt továbbra is.

Debreceni fényszóró polírozót ismer valaki?

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#75045) Petyyyyy válasza _seth_ (#75044) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Személy szerint még nem találtam olyan helyzetjelző izzót, ami kellően passzolna bármely színhőmérsékletű xenonhoz. Ugye itt egy normális ( adj. - nem vakító, reptérvilágítás, de a gyertyaláng sima izzónál erősebb fényű) LED izzó jöhetne szóba. Csak amit én is vettem LED izzó, tuti olyan vakító, mint állat.
Most normál izzó van bent, setétebben látni, hogy azért valamelyest fehérebb a fénye, nem a jellegzetes sárga.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#75046) _seth_ válasza Petyyyyy (#75045) üzenetére


_seth_
veterán

Osram Cool Blue-ra kaptam tippet, hogy a legális izzók közül az áll a legközelebb a xenonhoz. Szerintem az kerül majd bele, van H7-es és H1-es is (ködlámpába). Izzóra pedig az osram xenarc nightbreakert ajánlották, kicsit drága, de állítólag nagyon jó.

Egy xenon égőnek mennyi egyébként az élettartama?

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#75047) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Urak!
Neten ki a magyar "guminagyhatalom" most? Mármint honnan érdemes rendelni, ahol jó árak, friss DOT számok repkednek?
1.4-es G alatt van vkinek még 205/55 R16?

[ Szerkesztve ]

(#75048) WP14 válasza zolikaDB (#75047) üzenetére


WP14
őstag

A tévhitek elkerülése végett a DOT számokról.

A G Astra gyári (váltó)mérete nem az, hanem 205/50R16. :) Lásd itt!

[ Szerkesztve ]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#75049) Markizmark válasza zolikaDB (#75047) üzenetére


Markizmark
addikt

http://www.autogumibolt.hu/
Itt rendeltem már kétszer is. Egyszer nyárit, egyszer pedig téli garnitúrát, mindkétszer max 10-15 hete gyártott gumikat kaptam.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#75050) Szada85 válasza Skizz (#75034) üzenetére


Szada85
aktív tag

Neem-nem, írtam is, hogy nekem nem ilyen váltó van a Vectrában, ismerösnek volt B Zafira OPC-je, ott Ö nem úszta meg a kalandot az M32-vel.

Nekem a Vectra saját, 5 sebességes F35WR-es váltója van fenn, mikor kerestem, hírdettek egyet, aminél a srác átszerelte 6 sebességesre ( igaz, azt nem írta, melyikre ), de alapvetöen ez az 5 gangos is elegendöen hosszú, nem Volt eddig olyan forgalmi helyzet, ahol kellett volna a 6. :)

Egy ideig szemeztem a H Astra OPC-vel is, ott olvastam elöször én is az M32-es "afférról", akkor kerestem kicsit utána bövebben. Aztán egyéb szempontok miatt nyert a Vekker. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.