Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63001) alkatraz3000 válasza honda 1993 (#63000) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

2500km/liter nem igazán törődtem vele, mert volt hogy olaj nélkül mászkáltam. legalábbis a nívó nem jelezte a jelenlétét.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#63002) honda 1993 válasza alkatraz3000 (#63001) üzenetére


honda 1993
senior tag

Hmm. Hát én nem merek így olaj nélkül közlekedni azért erre figyelek de attól még higy a nívón nem látszik, van benne olaj csak már nem ér bele a pálca

[ Szerkesztve ]

XD alias IKSZDé

(#63003) haddent válasza honda 1993 (#63002) üzenetére


haddent
addikt

Ne aggódjatok, ha nem lesz olaj azt rövid időn belül jelezni fogja, úgy 2 másodperc után :C

(#63004) alkatraz3000 válasza haddent (#63003) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

ohhhh. hát egy motor olcsóbb mint egy vezérlésszett :D na meg már vannak autómentős kapcsolataim, és már törzsvásárlóim is van sok helyen :D pedig nem vagyok műhely.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#63005) haddent válasza alkatraz3000 (#63004) üzenetére


haddent
addikt

Egyébként tévedtem, ezeket a régi opelokat olaj nélkül is lehetetlen megölni. Már szószerint lángol, de "semmi baja": [link]

(#63006) alkatraz3000 válasza haddent (#63005) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

higgyél nekem, nem a levegőbe beszélek xD beszarás, hogy lángol és még mindig jár !

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#63007) honda 1993 válasza haddent (#63003) üzenetére


honda 1993
senior tag

Mire gondolsz? :D

XD alias IKSZDé

(#63008) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

amúgy NZ-SE átalakítás van tervben. a hengerfejet rendberakatni, esetleg verseny hf tömítés, hogy nagyon kompresszió legyen, újra gyűrűzés, 4-2-1 leömlő, 3.0 v6 injektorok és még egy chiptuning lesz a palettán. ezzel kb milyen ereje lesz az autónak? a megéri nem éri meg történet nem igazán érdekel :D szerintem az én astrám az egyik legdrágább.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#63009) haddent válasza alkatraz3000 (#63008) üzenetére


haddent
addikt

Közel sem olyan, mintha fognád és beleraknád a 3.0 V6 blokkot aztán heló :DDD

(#63010) alkatraz3000 válasza haddent (#63009) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

láttam már, mikor leveszik a renCámot a jagellók más autóról. az nem hiányzik! nem mintha utol tudnának érni azzal a motorral, na de azért mégis :D

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#63011) haddent válasza alkatraz3000 (#63010) üzenetére


haddent
addikt

Hát amit itt felsoroltál szerinted legális, te gyerek? :DDD

(#63012) alkatraz3000 válasza haddent (#63011) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

a motorszám marad, ez kicsit a susnyás :D

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#63013) Szada85 válasza alkatraz3000 (#63008) üzenetére


Szada85
aktív tag

Mit értesz " verseny-hengerfejtömítés" alatt? :)

(#63014) Tomoty válasza alkatraz3000 (#63008) üzenetére


Tomoty
aktív tag

Nem kis meló... És költséges hobbi lenne egy ilyen átalakítás, főleg ha nem sufni cuccokkal csinálnád.
Én az 1.8-as 16 szelepes benzines szívó motoromból tudtam kihozni 125 lóból kb 180-at.
De ahogy írták olcsóbb és relatíve egyszerűbb egy nagyobb motor beépítése.

Postázás mostanában elég nehézkes, van egy extra aktív 3 éves fiam (aki a 2 nap ovi - majd 1 hét megfázva otthon periódusát éli). Szóval elnézést, ha csúszik az alkatrészek postázása. Sajnos amíg nem hívsz fel, addig nincs módomban jegelni a vásárolandó alkatrészt. Előre köszönöm a megértésedet.

(#63016) h3lios


h3lios
addikt

Srácok, azt kell hogy mondjam, bizonyított a kis autóm, megjártam vele a Balcsit oda-vissza. :D Ez nem kevesebb, mint 420 KM volt. Még 1x jövő héten vár rá 1 ilyen táv, ugyanis akkor megyek vissza a szülőkért. Nem volt semmi gondom az út során, így végre a sok városban történő szaladgálás után megvolt az első hosszabb útja is.

Fogyasztásban sem lehet rá panaszom, ugyanis tele tankkal indultam neki az útnak és csak kicsit több, mint a fele fogyott el. 1.6-os motor révén a tempóra sem lehetett panasz, olajat most az út előtt kellett neki adni, mert az 5W40-et szépen elcsipegette. A szerelő azt javasolta, hogy inkább 10W40-et pakoljak bele, az valszeg tovább fogja majd bírni.

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de a 3 és fél óra vezetés 1 huzamban kicsit adott a hátamnak. Egyébként nem pályáztam, mert 30 km + lett volna, illetve az ilyen autók szerintem nem pályára valók. Fölöslegesen nem erőltetem, ha nem muszáj. Így a 90-100-at 5-ösben lazán lehetett tartani (kivéve a szarabb szakaszokon) és a motor sem pörgött 2-2,5-nél többet.

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#63017) Petyyyyy válasza h3lios (#63016) üzenetére


Petyyyyy
addikt

1.6-tól az egy igencsak jó fogyasztás. Általában ilyen 600km körül szoktak elmenni egy tankkal. :)

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#63018) h3lios válasza Petyyyyy (#63017) üzenetére


h3lios
addikt

Ezt mondjuk jó hallani. :D Most Agip-nál tankoltam 98 Supert, láttam, hogy innen is többen írtátok + kollegám is az OMV-re esküszik. Elképzelhető, hogy legközelebb náluk fogok tankolni. Az az a 10 Ft +/- nem igazán érdekel, havonta 1x kell csak járni tankolni, ha nem járok sokat a melón kívül.

B-tag: H3lios#2825

(#63019) alkatraz3000 válasza Tomoty (#63014) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

El nem tudod képzelni miken mentünk mi eddig keresztül. De legyen elég annyi, hogy az összes extra a lakásban varja a beépítést :)

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#63020) szabonagyur válasza h3lios (#63016) üzenetére


szabonagyur
félisten

Azzal a kocsival nyugodtan lehetne menni pályán, röhögve kibírná és nem 3 órát görnyednél... ;)

Anno relatív sokat pályáztam egy 1.4 F Astraval és kibírta, 130-at is tudta tartani.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#63021) alkatraz3000 válasza h3lios (#63016) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

tegyél bele gyári recarot, dagadt puhány vagyok, de sosem szálltam ki belőle fáradtan.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#63022) Petyyyyy válasza h3lios (#63018) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Az ülésre pedig azt tudnám mondani, hogy le kell vadászni valamelyik fb csoportban egy jó kis sportülés szettet gerinctámasszal. Fényévekkel jobb, mint ezek. Nem is olyan rég volt egy két órára húzódott út Balatonfüredre, amin ugyan megálltam, de nem szálltam ki az autóból és nem volt gond. :)

El kell jönni topiktalira, aztán ki lehet próbálni egy jó kis ülőt.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#63023) alkatraz3000 válasza Petyyyyy (#63022) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

oszt mikor lesz topic tali? :D

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#63024) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

amúy ez a sátáni gyújtáskapcsoló nem akar kijönni, tiszta seb a kezem :D

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#63026) gban válasza Mikulásbá (#63025) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ajándék a rajta lévő Calibra? :))

Postázást nem vállalok.

(#63029) odrif


odrif
MODERÁTOR

Ki, milyen gyertyát javasol a G Astrába?

20 éve a Prohardveren

(#63030) Petyyyyy válasza alkatraz3000 (#63023) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ez a hétvége bukó nálam, de necsak fővezért kérdezd meg. Meg kb. bármelyik hétvége jó lehet, egy péntek vagy szombati nap. Csak időben ki kell találni, hogy szabaddá tudja tenni magát a nép.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#63031) AMD Power válasza honda 1993 (#62985) üzenetére


AMD Power
titán

Egyenlőre nem. Pedig már raktam bele egy 2-3000km. Ebből volt autópálya is vagy 5-600km.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#63032) AMD Power válasza h3lios (#63016) üzenetére


AMD Power
titán

illetve az ilyen autók szerintem nem pályára valók. Fölöslegesen nem erőltetem, ha nem muszáj.

Ne haragudj nem akarok kötekedni de ez egy baromság. :U Főleg ezeknek a városi gépeknek kell legjobban az autópálya. Lehetőleg minél többször és minél hosszabban. Persze 30km én sem vennék pálya matricát.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#63033) szabonagyur válasza AMD Power (#63032) üzenetére


szabonagyur
félisten

Neki 30 km-el több lett volna ha pályán megy :D Gondolom időben meg így 1,5X több

(#63034) gban: ha vezett 3,5 órát egy huzamban, még ha 1,75+1,75 óra volt az akkor is 150km oda meg ugyannyi vissza lehett neki a távolság, tehát a 300--hoz a plusz 30 az már semmi, főleg amit nyer vele idő meg ugyebár pályán nem feltétlenül kell annyit vissza váltogatni stb, sokkal egyszerűbb. A matrica ára meg visszajönne ez a 2 alkalmon.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#63034) gban válasza szabonagyur (#63033) üzenetére


gban
Közösségépítő

Az se mindegy hogy 10+30 vagy 200+30.

Postázást nem vállalok.

(#63035) alkatraz3000 válasza odrif (#63029) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

NGK, denso, vagy Bosch. Nekem denso 10 evet bírt :) 3 polusú.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#63036) AMD Power válasza szabonagyur (#63033) üzenetére


AMD Power
titán

Rosszul értelmeztem akkor amit irt. Igy meg végkép butaságnak tartom amit irt akkor.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#63037) haddent válasza AMD Power (#63036) üzenetére


haddent
addikt

Főleg, ha benzines. Ne pörögjön 2-2.5 -nél többet :F Nagyon sokan nagyon el vannak tévedve a köztudatban. exbarátnőm meg anyja is júúúúúj ne eröltesd már, júúúúj nem erölködik ez az autó? Mondom ember, 4000- en? ott van a nyomatékcsúcs egyáltalán, ne fárasszatok :W

[ Szerkesztve ]

(#63038) Declare válasza h3lios (#63016) üzenetére


Declare
őstag

Total osztom a többiek velemenyet :K 1,6 al nyugodtan fel lehet menni a palyara :D nyilvan a fogyi nem lesz annyira kedvezö, de kell a motornak is hogy pörögjön, illetve egy szivo benzinnek magas fordulaton jobb a kenese, van rendes olajnyomas stb. Azaz, ha minden müszakilag patent, nyugodtan leht forgatni azt a motort....söt neha kell is.

A hatfajdalomra meg egy ilyet tudok ajanlani. Nekem is ez van es nagyon jo, pedig eleinte ketelkedtem benne. E nelkül en mar 100km re sem indulok el :) Most nemreg jartam otthon, meg vissza ez 2x egyhuzamban 1200 km kb 11 ora alatt es semmi baja a hatamnak koppkopp :D

to all: fogyi is jo volt, 2300-2400km re, sokszor klimaval, Bp, Dunakanyarral szinesitve, visszafele a 4db felnire szerelt teli gumi utitarssal ( :D ) 6 liter lett kereken. Palyan 140-150 re allitott tempomattal. Tovabbra is like olom ezt az 1,7 cdti motort :B

Amugy megint ugyan az van amit irtam mar többször: most ezutan a "tisztito kura" utan sokkal egyenletesebb a motor jarasa, abszolut semmi kis minimalis alapjarat ingadozas sincs es kb 0,5-1 literrel kevesebbet ir a fogyinak a BC itt helyben, mint amit szokott, miutan sokaig csak varosban forgolodok....ezeket a motorokat nem lehet csak varosban hasznalni :N ...vagyis lehet, csak utanna nem kell anyazni ha folyton szerelöhöz kell vinni valami elkoszolodas, dugulas, tömödes, kopas miatt....

[ Szerkesztve ]

(#63039) AMD Power válasza haddent (#63037) üzenetére


AMD Power
titán

Pontosan!! Ezek motoroknak kell ,hogy fordulaton legyenek használva. Az autópálya ezeknek a városi vasaknak egy megváltás.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#63040) kmarci25 válasza Declare (#63038) üzenetére


kmarci25
veterán

Hátfájáshoz. Sok múlik ám azon is, hogy milyen matracon alszotok. Ezt saját tapasztalatom alapján írom. Évekig, minden út után hátfájósan szálltam ki, néha olyan szinten, hogy úgy kellett kihúzni az autóból. (Szó szerint nem tudtam egyedül kiszállni.) Próbáltam mindent, több féle párnát, olyat is, amit felettem linkeltek, volt amikor jobb lett tőle, volt mikor nem. (Rendszeresen - kb. 2 hetente - járunk szülőkhöz, oda-vissza kb. 400 km, plusz napi munkába járás, az is napi 1-2 óra autóban. Így volt alkalmam tesztelni.) A végén már gyógyszert is szedtem, illetve krémeztem a derekam, mert annyira fájt. Aztán vettünk egy új ágyat, és elmentünk egy matracoshoz. Szerencsére egy hozzáértő eladót találtunk, megvettük az új matracot, és azóta elmúlt a hátfájásom. Oké, egy ilyen matrac 100 ezer körül van (90x200-as), nem vesz az ember minden nap, de érdemes rajta elgondolkodni.

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#63041) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

A c16nz 23 éves astra 7 litert eszik pályán 3000-es fordulaton. Imádja szereti, és ha lejottem pályáról, olyan hangja van,mint egy új motornak.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#63042) Declare válasza kmarci25 (#63040) üzenetére


Declare
őstag

Biztos ebben is van valami, de nekem konkretan az autohoz es az utazashoz kapcsolodott a dolog. Nekem az Astraval talan a legnagyobb bajom az üles....total sz@r...ezzel a hatparnaval lett jo. Elötte hoszabb ut utan fajdogalos hattal szalltam ki, parna ota nincs ilyen bajom koppkoppkopp :))

Következö autoban 2 dolog kell elörelepesnek. Faja üles + 2 liter vagy a fölött dizel, hogy a klima ne olyan legyen, mintha behuznam felig a kezifeket :)

(#63043) BaKeSZ87


BaKeSZ87
senior tag

F astránál gyújtáskapcsoló zárbetét cserekor járt már valaki úgy, hogy nem maradt lent a kormányzár retesze?

(#63044) mohabá 007 válasza Szada85 (#63013) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Zsírpapír. :DDD :DDD :DDD :DDD

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#63045) kmarci25 válasza Declare (#63042) üzenetére


kmarci25
veterán

Nekem is konkrétan az autóban ülés után fájdult meg, épp ezért volt hihetetlen számomra, hogy a matrac hozott megoldást. Ha rendbe tette neked a párna, akkor oké, legalább nem kell új matracot venned. :DDD :K

Hogy on is legyek:

Igen, következő autónál nekem is ugyanezek, plusz a tempomat.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#63046) Szada85 válasza mohabá 007 (#63044) üzenetére


Szada85
aktív tag

Az mondjuk biztos, sokat tömíthet, akkor meg már minek bármi oda? :DDD
Kíváncsiságból kérdeztem, mivel még nem hallottam róla, illetve mikor az én motorom készült, akkor mi ilyen kökorszaki megoldást használtunk, és a fejböl szedettünk le, de sosem késö újat tanulni. :)

Mert visszafele ismerem, hogy turbósításnál szoktak vastagabb HF-tömítést rakni oda, hogy csökkentsék a kompressziót, de ezt a módszert még nem hallottam, emiatt érdekel nagyon.

(#63047) alkatraz3000 válasza Szada85 (#63046) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

nekem egy barátom javasolta, hogy legyen több kraft felújítás után.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#63048) mohabá 007 válasza Szada85 (#63046) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

"...mi ilyen kökorszaki megoldást használtunk, és a fejböl szedettünk le,.." :K

Hát az utóbbi időben nem kicsit lett "vicces" :DDD ez a topik.

"... -Neked mennyi olajat eszik?
- mióta van szelepfedél tömítésem, azóta semmit..."
:C :DDD

T topikgazda!

Egy pár hozzászólás törölve lett.Tudatosan a témája miatt,vagy csak rendszerhiba?

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#63049) alkatraz3000 válasza mohabá 007 (#63048) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

hát na, ezek a parafagumi tömítések nagyjából semmire sem jók :D

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#63050) Declare válasza kmarci25 (#63045) üzenetére


Declare
őstag

Lehet Neked is eleg lett volna a hatparna :P :D

Tempomat nalam is alap :K de az most is megvan, ezert nem irtam :)

Xenon, tempomat, manual valto, digit klima, faja üles, 200+ lo kb ez lenne a kivansag kosar :D ha hatul hajtana az lenne az igazan tuti :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.