Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67001) Ferike81 válasza Luck Dragon (#67000) üzenetére


Ferike81
senior tag

Luck Dragon és AMD Power köszönöm!
Csak a felnipróba miatt tettem fel. Még akkor csináltam a képeket mikor a felnit vettem rá. Nem is maffiózós kinézetű a fekete felnikkel. Tavasszal át kell majd fújni a téli felniket, ha még meglesz az autó mert már nem a régi Momo minőség. Na meg a só is megette. :D

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#67002) Szada85 válasza Luck Dragon (#66997) üzenetére


Szada85
aktív tag

Parancsoljatok:

[link]

Az oldal szerint valóban az 1.7 CDTi H-ban is Volt ez a váltó.
A " valós legenda " szerint a gyári örökéletü(nek mondott ) olaj meggondolta magát, és mégsem maradt örökéletü, ezért aztán kenési elégtelenség következett be, emiatt köszönhetnek el a csapágyak, de Volt akinél fogaskerék fogszáma is megritkult.

Annyira nem kell persze Töle tartani, hogy csak ez tántorítsa el az embert egy egyébként jó autótól, ha bekövetkezik a baj - aminek persze van elöjele -, akkor szépen fel kell újíttatni, és utána pedig már csak az idöközönkénti váltóolajcserére kell odafigyelni. :)

(#67003) Szada85 válasza Szada85 (#67002) üzenetére


Szada85
aktív tag

Jujj, ez sokkal finomabb, itt van 1-2 kép is, a vizuális típusoknak:

[link]

(#67004) trassher válasza Szada85 (#67003) üzenetére


trassher
addikt

Az a kis kúpgörgős milyen aranyos. ;]

Redmi Note 7

(#67005) becsitibi


becsitibi
senior tag

Skacok,gyors kérdés:G Astra hátsó ajtóba milyen mély hangszoró fér el faragás nélkül?

(#67006) HoaryFox válasza becsitibi (#67005) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Gyors válasz: nem tudom :DDD

Szerk: Index fórum szerint 59 mm max.

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#67007) becsitibi válasza HoaryFox (#67006) üzenetére


becsitibi
senior tag

Oksa,tehát az a max,ezt jó tudni!Köszi!

(#67008) zolikaDB


zolikaDB
veterán

4 éve egy akkor 8 éves G-t vettem 1.1m-ért. Most egy 8 éves H meg... Miért?

(#67009) szabonagyur válasza zolikaDB (#67008) üzenetére


szabonagyur
félisten

2008 gyakorlatilag válság ideje, és bárki bármit mond kevesebb autót hoztak ki újonnan az emberek. Ebből adódóan kisebb a felhozatal is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#67010) roberto211 válasza AMD Power (#66992) üzenetére


roberto211
őstag

"meg egy pecset gyuru."1

És kereszt, 2kilós barakka láncon van a nyakadba? ;] :DDD :DDD :DD

(csak viczzz :D )

De amúgy a pecsétgyűrű mire való? Nem jöttem még rá. Kokerókon sokat látok bár mostanában már azt se de nem látom értelmét.. Mert eljegyzési meg jeggyűrű esetleg egy jól kinéző bizsu talán talán.. De pecsét... :D

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#67012) mohabá 007 válasza AMD Power (#66986) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Jól hallani a kattogást,de hogy mi,ki zajong így hidegen,csak találgatni,tippelgetni tudnék... :F (ezittenmeg nem lottózó :N )

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#67013) Luck Dragon válasza Szada85 (#67002) üzenetére

Köszönöm az információt, ott írják is melyik Márkánál és motor kódnál használták. Így van esély egy 1.7 CDTI 125/LE- 6 sebességest kifogni. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#67014) B-L-A-C-K válasza Ferike81 (#66998) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nagyon szép, 19-es a gyári? A kocsi is patika... Ez milyen insi is, évjárat, motor, km? Nagyobb baja volt már? Biztos mondtad már de elfelejtettem..:)

[ Szerkesztve ]

(#67015) AMD Power válasza roberto211 (#67010) üzenetére


AMD Power
titán

:) Az azért nem. Mármint nem 2 kg. De van nyaklánc, kereszttel és karlánc is mellé! ;)

Szerelőm azt mondta így láthatatlanban ,hogy WD40-el fújam be az ékszíjat, hátha az "énekel",

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#67016) mohabá 007 válasza AMD Power (#67015) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Akkor nekem baj van a "filhallásommal" :DDD Ütemes kattogó hangot hallottam,olyat,mintha valami valamihez hozzáérne.Súrlódó,nyüszögő hangot nem. :N WD40-től jobban fog tapadni?Nemrég cseréltél ékszíjat,ennyi idő alatt már ez is megnyúlt volna?

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#67017) Szada85 válasza Luck Dragon (#67013) üzenetére


Szada85
aktív tag

Népszerü váltó Volt akkoriban valóban ( nyilván a szervízeknek is, miután kiderült ez a gond :D )..

De azt gondolom, hogy annyira nem szabad töle félni, egyfelöl persze, bosszantóak az ilyen gondok természetesen, sose jó egy százezres/többszázezres kiadás, de ha be is üt a krach, akkor is max egyszer rendberakatja az ember, és utána valószínü sosem lesz vele gondja, ha jó gazda módjára vigyáz rá. Ugyanez a turbó is, sokan félnek töle, nyilván, ha tönkremegy, nem két Forint, de ha kicseréled, és gondoskodsz róla, akkor azzal Sem feltétlen lesz sok bajod utána.

Csak a megnézéskor rá kell szánni az idöt, alaposan meghallgatni, és ha van tünet, akkor egy váltófelújítást lealkudni az árból ( ha lehet persze ).. :)

(#67018) Doggy dog válasza Ferike81 (#66998) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Nagyon baba! :K

Pár hete vidéki munkánk volt,cégtulaj feleségének is tipik családi kombija volt!
Insignia BITURBO,megnéztem volna mit megy a kis kombi :DDD

És ha már váltó téma:az 1.6-osban kell cserélni váltóolajat,vagy "örökélet"?

[ Szerkesztve ]

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#67019) diablo1984 válasza Doggy dog (#67018) üzenetére


diablo1984
veterán

Ha 100ezrenkènt vagy 5 èvente cserèlsz, akkor rosszat biztos nem csinálsz vele, illetve anyagi csődbe sem taszít!

(#67020) Doggy dog válasza diablo1984 (#67019) üzenetére


Doggy dog
senior tag

F-nél is cseréltem 3szor,mondjuk abból 1 váltófelújítás miatt.

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#67021) diablo1984 válasza Doggy dog (#67020) üzenetére


diablo1984
veterán

Ès a váltófelújítás volt előbb, vagy azèrt kezdted cserèlni, mert sz@r volt a váltó?
Amúgy a váltó olaj sem mind1 milyen megy bele, mert a nem belevaló olajjal is lehet ártani!

(#67022) Luck Dragon válasza diablo1984 (#67019) üzenetére

Milyen váltó olajat érdemes vásárolni? És ezek milyen árban mozognának?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#67023) diablo1984 válasza Luck Dragon (#67022) üzenetére


diablo1984
veterán

Meg kell nèzni hogy mi az előírás az adott váltóra ès úgy rákeresni!

A cromax listáján szűkítsd le a keresèst a te h astrádra ès a gm váltóolajra ès jobb híjján kiderül melyik való a tiedbe!

[ Szerkesztve ]

(#67024) Luck Dragon válasza diablo1984 (#67023) üzenetére

Köszönöm szépen.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#67025) |AP|


|AP|
veterán

tegnap vettem észre, hogy a pár napja céges autóként használt H Astrában a vezetői oldali szőnyeg nem eredeti, de ami a nagyobb baj, nem is H Astrába való. Idegesítően csúszkál és néha már a pedál használatot is zavarja, ami nem annyira jó. Köze nincs a padlón található rögzítési pontokhoz. Néztem volna gyári (esetleg utángyártott) szőnyeget is, de csak garnitúrában találtam. Lehet csak vezető oldalit találni valahol, vagy ne variáljak és vegyek egy garnitúrát? :)

(#67026) Luck Dragon válasza |AP| (#67025) üzenetére

Érdemes garnitúrát venni, szerintem sokkal jobb mikor nem üt el a belső tér.
Nekem a gumis van, és nagyon jó passzol, és könnyen tisztítható,még ilyen időben is.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#67027) Petyyyyy válasza |AP| (#67025) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Darabot max aprón vagy FB csoportból, de egyszerűbb lehet garnitúrát venni. G-be 6,5K a gyári szett Opel Dabas.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#67028) KrAt válasza Petyyyyy (#67027) üzenetére


KrAt
veterán

Az nagyon nem rossz ár. Jár valaki arrafele? ;]

(#67029) Doggy dog válasza diablo1984 (#67021) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Amikor megvettem kapott egyet. Kb 5-6 évre rá az 5.be rakás után daráló hangot adott ki. Egy csapágy ment el,amit 6e-ért pótoltunk.Az egész váltó cécó 70be fájt.Meg most 1-2 éve csak úgy.
Olajat unixnál vettem mindig.

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#67030) Luck Dragon

kellemes ünnepeket kívánok! :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#67031) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Sziasztok! Nagy Segítséget kérnék! G Astra 2000-s 1.6 kombi, Z16xe , A kocsi alapjárata jó, gázadásra nem indul el, üresben nem pörög fel, és 1-ben sem indul el, fel sem pörög a motor, Ekkor Csak alapjárat van.
De viszont ha ilyenkor tolatok akkor elindul hátra felé a kocsi .
/ Még azt ki fogom valamikor próbálni ha az út szélén leáll,mert nincs olyan útszakasz hogy menet közben ne menne el az ereje,csak alapjárat van ilyenkor így vánszorog újra indítás után is . ( Régebben ekkor ha újra lett indítva a kocsi jó volt egy ideig ,de már ez sem segít ) mikor mozdítaná a kocsit akkor jönne elő pl . lámpa ,kereszteződés, gyalogos, .A gázpedált én naiv fejjel kizárnám, mert akkor tolatva mért menne.

Én eddig a motor vezérlőre gondoltam, mert eddig olyan baja volt, hogy nem 101, hanem kb 50 lovas volt. Ekkor cserélve lettek a benzin szivattyú és szűrű a tanknál , másik fojtó szelep ( ez bontott) . A fojtószelep cserekor 3 indításig 101 lovas volt utána megint a régi 50 pacis .

Jó lenne valamit okozni már vele, régen jó volt vele száguldozni főleg a 60 lovas Astra után.

Köszönöm a segítséget előre is .

[ Szerkesztve ]

(#67032) HoaryFox válasza BullKoxa (#67031) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Véleményem szerint valamilyen elektromos hiba lesz, nem világít ilyenkor a Check Engine? Rá kéne kötni a gépet és figyelni, hogy pl. a gázpedál érzékelője adja-e a jelet (nekem is ilyen motor van a Vectrában és tudom, hogy elektromos gázpedál van benne)

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#67033) AMD Power válasza mohabá 007 (#67016) üzenetére


AMD Power
titán

Majd kiderul. Az en hallasom ezen a teren katasztrofa. Az ekszijal mar voltak problemak. Volt is cserelve az elmult par evben.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#67034) roberto211


roberto211
őstag

Srácok, ennek a bekarikázott műanyag kis cuccnak mi a neve?? Keresem a neten de sehol nem találok megfelelőt.. fojtószelepház nem jó mert akkor magát a komplett alkatrészt mutatja és nem ezt a műanyag "házat"..

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#67035) B-L-A-C-K válasza roberto211 (#67034) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Még a "bekarikázott" cuccot is kihívás megkeresni... ;]

(#67036) Petyyyyy válasza roberto211 (#67034) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Mindig pirossal karikázunk te villámos paripák megszelídítője :P

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#67037) roberto211 válasza B-L-A-C-K (#67035) üzenetére


roberto211
őstag

Miért lenne kihívás? :U

Petyyyy: Jó oké , rájöttem csak gyorsan ráböktem valamire a paintbe. :D

SZERK: Így megfelelő?

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#67038) BullKoxa válasza HoaryFox (#67032) üzenetére


BullKoxa
őstag

Hello!
Köszi az írásodat.Akkor majd rátettetem gépre. A Hetesnél ami van ( villáskulcsos kocsi ) azt a hibát nyomatja végig. OBD2-vel szoktam törölni a hibákat, de az most mindig ott marad . pillanatra eltűnik de vissza is jön.

[ Szerkesztve ]

(#67039) BullKoxa válasza HoaryFox (#67032) üzenetére


BullKoxa
őstag

Akkor te a gázpedált mondanád? volt tán neked is vele gondod? ja azt nem is írtam a kocsimban 280.000 km-r van. Mikor hozzám került motor generál volt rajta.ez 4 éve volt.

(#67040) Luck Dragon válasza roberto211 (#67037) üzenetére

Ne vedd a szívedre ,B-L-A-C-K egyszerűen nem kapott vacsorát és most kötözködik. Mint, minden nagy macska. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#67041) HoaryFox válasza BullKoxa (#67039) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Nekem szerencsére ég nem volt gondom vele, de nekem elsőre az a gyanús, mintha nem adná a jelet a motorvezérlő számára, ezt egy egyszerű kínai kütyüvel is ellenőrizhető.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#67042) Pitterix


Pitterix
őstag

Be lehet kerülni a PH-s képes Opel tulajok közé? :B
Arra gondolok, hogy az én Merim fotója is bekerülhetne -e, vagy ez igazán zárt klub?
Legfeljebb ha jövőre lesz pízmag alufelnire csinálok még képet....

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#67043) B-L-A-C-K válasza Pitterix (#67042) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Összefoglaló legalját sasold meg (de ne a képet ;] ). ;)

(#67044) Petyyyyy válasza Pitterix (#67042) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Sorminta alapján hagyd itt az adatokat meg a kívánt képet hsz-ben oszt a topikgazdink majd behajítja a nyitóba.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#67045) Pitterix


Pitterix
őstag

Köszi srácok!

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#67046) Pitterix


Pitterix
őstag

Képet már linkeltem: Meriva A
2005-ös, 1.6 benzin, Z16XE, fekete metál, 142000Km.
Szerintem az oldalsó nézet a jobb....
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#67047) Zsolt!!


Zsolt!!
aktív tag

Sziasztok! Ki mennyire küzd a párásodással? G Astraval elindulok kb negyedóra és tiszta para az összes ablak kivéve a szélvédőt.Fütőradiátor jó meg egyéb csövek is most voltak szerelve :D Van valahol kondenzviz elvezető? Ezt hol találom? Hallottam mèg olyat mint lehetsèges hibát hogy a belső levegő keringetès elromlott.Szòval ha van valakinek tippje az szòljon.

(#67048) B-L-A-C-K válasza Zsolt!! (#67047) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Most télen ha nem megy a párátlanító szerintem minden kocsiba megvan ez a jelenség.

(#67049) szabonagyur válasza Zsolt!! (#67047) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nekem a kocsinál le van írva az is ha a szélvédőre irányításra rakod akkor ahhoz a külső levegő beszívást is kapcsolni kell (ha manuális a klíma), nem szabad belső keringetést alkalmazni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#67050) Zsolt!! válasza B-L-A-C-K (#67048) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Hmm mi az a párátlanitò?:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.