Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51001) lsebestyen válasza w333 (#50999) üzenetére


lsebestyen
addikt

De ez miért prémium? Szerintem 10 éve sem volt az... :U

(#51002) AMD Power


AMD Power
titán

Ezekből a márkákból mi az ajánlott? Évi 7-8e futáshoz.

Az alábbiakat ajánlom:

első féktárcsa/db teli 236 mm
ferodo 6478-38%
QWP 5973-40%
TRW 7847-40%
bosch 8218-40%
brembo 7912-40%
galfer 7486-38%
jurid 8147-38%
textar 9403-38%
roadhouse 4917-40%
straline 4860-40%
optimal 5501-38%

első fékbetét/garn.
ferodo 9640-38%
galfer 8914-38%
jurid 9010-38%
TRW 10593-40%
bosch 9478-40%
delohi 9567-40%
mintex 6733-38%
brembo 10499-40%
starline 6019-40%
LPR 6157-40%

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#51003) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Urak!
185/60 vagy 65 R15-ben mely teligumik ajanlottak most "low budget" jeligere? :R (nem kinai!)

(#51004) trassher válasza AMD Power (#51002) üzenetére


trassher
addikt

Ferodo jó kategória és nem is drága. Az hogy évi 7-8K km-t mész az lényegtelen. Akármikor helyzet lehet. Tegnap este 110-nél szűk másfél méter híja volt a kiugró szarvasnak.

zolikaDB: Falken párti vagyok. Egyáltalán nem alsó kategóriás de az ára jó. Suzukin mindkét garnitúra az, szerintem ár/érték arányban nagyon jó.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#51005) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Na, a mai nap is hozott újat. Akku feltöltve, de nem sikerült rendesen a helyére tenni. Az a csavar, ami a kis fém lapban van, nem jön ki az istenért sem - igaz meg is van rozsdálva már. Mindenesetre tettünk egy próbát és pöccre indult ebben a kemény 0 fokban. :D
Viszont vibrált kicsit az utastér világításom, ami vetőkártya szerint nem jó jel, illetve legjobb tudomásom szerint a generátor próbál üzenni rajta keresztül. Juhuuu. :U

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#51006) AMD Power válasza trassher (#51004) üzenetére


AMD Power
titán

Köszi a tippet. ;)

zolikaDB Nálam a Barum a nyerő.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#51007) w333 válasza lsebestyen (#51001) üzenetére


w333
félisten

Pedig hidd el hogy az ... kollégámnak is ilyen van 4Motion -s :K

Annyi extra van benne hogy csak pislogok mint hal a szatyorban !

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#51008) AMD Power válasza Petyyyyy (#51005) üzenetére


AMD Power
titán

Milyen aksit vettél?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#51009) w333 válasza AMD Power (#51002) üzenetére


w333
félisten

Brembo tárcsa + TWR fékbetét :K (ferodo már nem a régi minőség) :(

(#51003) zolikaDB

Hankook Winter iCept RS2 (gumiteszt Top 2 helyezést kapott) :K

(#51005) Petyyyyy

Generátor lesz ott a ludas ... :(((

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#51010) Petyyyyy válasza AMD Power (#51008) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Nem vettem akksit. :N Az intelligens töltő rendbe rakta azt, ami a gépben volt.

w333 - Igen, tudom. Borzasztóan örülök neki. Bontott 40 körül megy, de ha jól emlékszem 17. kerben 20-25 körül felújítják. (Talán Gőzös utca 14...?) Akksit ki is vettem, itt van bent.
Izzításnál 11 alatt volt 1-2 tizeddel, járatva 14,5 környékén.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#51011) gban válasza zolikaDB (#51003) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nekem ilyen van 13-asban, apámnak 15-ösben.
Mindketten 2010-ben vettük.
Én napi szinten használom, még mindig teljesen puha, és gumis szerint kb. 80%-os, pedig a 6. idényét kezdi.
Oké, nyáron nyárit használunk ;)
De Aurora a nyárim is, az is igen jó.
Amúgy az Aurora az a Hankook "eggyel korábbi" modellje, más néven kiadva.

mod: azért akkor már a fentebb linkelt Hankook-ot venném

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#51012) AMD Power válasza Petyyyyy (#51010) üzenetére


AMD Power
titán

:)

w333 Ez sem rossz. És még árban is emberi lenne.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#51013) trassher válasza w333 (#51009) üzenetére


trassher
addikt

Már a ferodo sem régi? :O Mondjuk nincs min meglepődni. Lemförder "made in china". Ez a hankook nagyon jó áron van. :K

Redmi Note 7

(#51014) AMD Power


AMD Power
titán

Most megont 2 napja áll az autó. Most este még el kell mennem az Asszonyért a melühelyére. Remélem be fog indulni a gép. :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#51015) w333 válasza AMD Power (#51012) üzenetére


w333
félisten

+ 1 :K

(#51013) trassher

Sajnos nem ... a Ferodó az alsó kategóriában nagyon gyatra minőségű még a "no name" olcsók is jobbak nála, a Brembo -t pedig ismerem (gondolom az Easy Check -ről van szó) több mint fél éve használom és hibátlan, viszont a Textar fékbetét csak most kopott be ... ezért is ajánlottam inkább a TWR -t sokkal megbízhatóbb és nem is fog nyekeregni csak esetleg max az első héten :))

Ez a hankook nagyon jó áron van.

És tényleg jó ... céges autók 99% -n ez van :D

(#51014) AMD Power

Miért nem melegíted egy kicsit ... kb. 10 perc és reggel tuti hogy indulni fog !

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#51016) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Jajj, hát el is felejtettem a legszebbet. Az első 1 percben volt egy aranyos lámpácskám...aztán kialudt.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#51017) M_o_g_y_i válasza trassher (#50990) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Armster :F :U

Bakker, most látom már előttem linkelték... :W

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#51018) haddent válasza trassher (#50990) üzenetére


haddent
addikt

Fogalmam sincs, elég labilis szerkezeteknek tűnnek, sosem érdekelt különösebben. De én sem láttam még :DDD

w333 azért néz annyira szerintem mert a sok "hobbista" minden télen első hónál (is) az árokban köt ki itt a környéken. Azt hitte majd jöhet jót röhögni meg sörözni a haverokkal, hogy beborulta hülyegyerek :))
Egyébként szerintem is törékenyek ahogy írtam is a könyöktámaszok.

(#51019) diegho válasza zolikaDB (#51003) üzenetére


diegho
nagyúr

Kumho wp51 van most a céges sharanon és meglepően jól teljesít most is. Nekem Dunlop van, de az nem a low budget kategória. A Barum is olcsó és jó, valamint a Firestone új mintája is az.

(#51020) trassher válasza w333 (#51015) üzenetére


trassher
addikt

Én a mostani használt szettemmel jól jártam. Point s, 30K volt a 4 szereléssel együtt. Ez a második tele nálam, 4 éves a gumi. :)

M_o_g_y_i: Élőben kéne látnom, megtapogatnom. Így kép alapján meg se merném venni.

haddent: Akkor úgy látszik ez is ritka mint a g astra alsó motorvédő burkolat. 25.000 volt a felára a szalonban és nem kellett a kutyának se......

Redmi Note 7

(#51021) Borokafa


Borokafa
őstag

Ez sem néz ki rosszul: [link]

(#51022) haddent válasza w333 (#50999) üzenetére


haddent
addikt

Most nézem csak a vidit, a Pista szokás szerint padlóra küldött "száráz ájtómehánika" "akkor eccerűen fosss" :DDD :C

(#51023) aero. válasza w333 (#50999) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Ennyiért ne vegyél prémiumautót. :N
Meg ez valóban nem is az, maximum felső középkategória, mint az enyém.

1 éve vettem egy Saab 9-5-t, nem költségmentes autók, ennél olcsóbb volt, de nagyon szeretem. :)
Erre a Passatra úgy rá megy vétel után 500k, mint a huzat.

(#51024) AMD Power válasza w333 (#51015) üzenetére


AMD Power
titán

Beindult persze. Mondjuk szerintem ehhez a jó benzin is hozzájárul. :K Nincs ennek az aksinak semmi baja. :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#51025) w333 válasza aero. (#51023) üzenetére


w333
félisten

A Saab az egy jó autó ... de 90% -ban szinte minden Opel Omega :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#51026) aero. válasza w333 (#51025) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

B Vectra, nem Omega és a 90% is kicsit tévedés, mondjuk úgy, hogy nem sok minden egyezik és nem csereszabatos, nem is igazán viselkedik úgy, mint az Opel. :)

31 centivel hosszabb is, csak az alap közös.

Talán februárban meg tudom neked mutatni, ha megyek Pestre.

[ Szerkesztve ]

(#51027) w333 válasza aero. (#51026) üzenetére


w333
félisten

Szép ... és úgy értettem hogy motorikusan Omega :D

Ismerősnek ugyan ilyen van ezüstben, igaz hogy 3.0 V6 és mondta is hogy az összes Omega alkatrész jó hozzá :))

Nekem még az örök kedvenc az S60 de félnék olyat venni ... nem tudom miért :B

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#51028) aero. válasza w333 (#51027) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Igen, a 3.0 V6 az Omega motor, csak egy kisnyomású turbóval és 2 fojtószelepházzal. :D
A dízel is Opel, 2.2-es, nem a legmegbízhatóbb, a többi saját.

Az enyémben pl. a 2.0 literes turbó Stage 1-gyel. Az S60 a másik favoritom, simán bevállalnám. :D

[ Szerkesztve ]

(#51029) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Hali. Lenne egy 98-as F Astra. Kb 1 éve azt játssza az ablaktörlője, hogy nem ott áll le ahol kéne, hanem ahol éppen kedve szottyan. Tehát behúzom a kart hogy spricceljen, és töröljön 3-at, akkor elkezdi a műveletet, de a végén rossz helyen áll meg. A teljes törlési funkciók működnek, viszont amikor azokat is leállítom, akkor ott áll meg ahol éppen tartott. A szakaszos is rossz, ugyan az mint a spriccelős, ott áll meg közben ahol akar.

Először csak néha, most már állandóan fenn áll ez a hiba. Mi lehet a baj? :F

(#51030) w333 válasza tzsolesz (#51029) üzenetére


w333
félisten

Kilazult a csavar ... húzd meg Link :))

Ez ilyen racsnis megoldás és ha nincs jól meghúzva akkor átugrik rajta ! :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#51031) tzsolesz válasza w333 (#51030) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Mind a kettő egyszerre? Meg hát mondom, ott áll le amikor kikapcsolom ahol éppen tartott, mint régen a Trabantoknál.

[ Szerkesztve ]

(#51032) F_Gergely válasza tzsolesz (#51029) üzenetére


F_Gergely
őstag

valószínűleg rossz a végálláskapcsolója. Én hasonlóképpen jártam, 1 évig szívtam vele, elvittem 3-4 szerelőhöz mindenki mást mondott de egyik se tudott vele mit kezdeni.
Végül meguntam és vettem 5 ezeré egy bontott motort szerkezettel együtt beraktam és azóta is az megy,

ettől függetlenül azért nézd meg lehet tényleg a csavar laza.

[ Szerkesztve ]

(#51033) Declare válasza trassher (#50990) üzenetére


Declare
őstag

Ritka.

En valami ilyesmit vettem, bö 1 eve es jo. Sokat dob a komforton :K

(#51034) Kokkantas válasza Petyyyyy (#51016) üzenetére


Kokkantas
aktív tag

Villognak a lámpák? Mert ha igen, akkor akksi a baja.

(#51035) AMD Power


AMD Power
titán

A szerelőm a szerinte nagyon jól bevált QWP betét és mintex betét kombinációt javasolta. :F

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#51036) Petyyyyy válasza Kokkantas (#51034) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Nem villog, csak folyamat világított az a csepp autós ikon. Ha villogott volna, ragadok rá, tudjam milyen kódot villant. Amúgy meg javítanom kell a tegnap esti jelentést. Helyesen: Izzításnál 12 alatt volt pár századdal, indításnál esett 11 alá kicsit, a járatva okés.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#51037) tzsolesz válasza F_Gergely (#51032) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

OK. Akkor megnézem. Ha nem az, akkor veszek én is bontóban.

(#51038) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Az a Hankook eleg jol nez ki, es a 185/65 R15 most 13e HUF alatt van.
A masik a Barum Polaris 3, amit neztem.
Ezek havas, jeges uton, gyakorlatban hogy szuperalnak? Tehat ha megtelnek a barazdak hoval, akkor ezt is cseszhetem?
Az alabbi DOT, ha jol sejtem, 2009 32. hetet sejtet? DOT 606P 3209

Trassher: a nyari gumim Falken, ar/ertekben nagyon jo!

[ Szerkesztve ]

(#51039) Calogero válasza zolikaDB (#51038) üzenetére


Calogero
addikt

A nyári milyen állapotú? Mert ha azt is cserélni kell a közel jövőben akkor lehet elgondolkodnék egy ilyenen: [link]

(#51040) zolikaDB válasza Calogero (#51039) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nos, a helyzet az hogy... :)
A nyari iden kezdi majd a 4. szezont, ujonnan vettem persze.
A telit adta az elozo tulaja vele, 4 eve, miszerint 1 telet ment uj gumi. Akkoriban nem is foglalkoztatott a dolog (tavasszal vettem a kocsit). Jo profilmelyseg, szemre téli minta. Odakukkantottam, Nokian, nagy W, ket oldalan hopihe, mondom Winter, le is tudtam.
Aztan eleg bizonytalan a kocsi télen, csusztam mar le az utrol a Derek utca elejen...
Par napja a Hatar utra fordultam ra este az ipari parkbol, megy keresztbe.
Aztan alaposan megneztem a gumit, latom valahol rairva, hogy All weather... En hibam, nem voltam alapos. Dot szerint meg 2009-es...
Uh nem kerek 4 evszakost.

[ Szerkesztve ]

(#51041) Declare válasza zolikaDB (#51040) üzenetére


Declare
őstag

Ez nem 4 evszakos ;) Egesz uj generacios gumi ez a Michelintöl, minden tesztben kivaloan szerepel es a tapasztalatok is ugyan ezek. Az elsö olyan gumi ami megkapta a hopihet is es a nyari jelzest is.

a 4 eves teli gumidat 100%, de a 4 eves nyaridat is szinte biztosan kenterbe veri ;)

Ha nekem nem lenne sok autopalya en is ilyet vennek magamnak. Anyumnak tuti ilyen lesz a kövi gumi a kocsijara.

(#51042) trassher válasza Declare (#51033) üzenetére


trassher
addikt

Akkor tényleg nincs minden második autóban. :) molnarpeter ezt linkelte, hogy sokan használnak ilyen vag autókban. A tied is hasonló lenne?

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#51043) Calogero válasza zolikaDB (#51040) üzenetére


Calogero
addikt

Nézz át a gumis topicba, [link]
Ott nagyon sokan dicsérik a CC-t. Ha kevesett mész 1 évben és főleg városba akkor elgondolkodnék.
Vizes körülmények közt is jobban teljesített mint némelyik prémium márkás nyári vagy téli
Ha addigra lesz (kb 3év múlva ) az én méretemben akkor én is ilyet veszek a Volvóra, pedig eddig én is azt vallottam hogy télen téli nyáron nyári, de olyan sok helyről hallok jót erről a CC-ről hogy elbizonytalanodtam egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#51044) gban válasza zolikaDB (#51040) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ez is egy nagyon jó téligumi-márka, láthatod, keresik is.

Postázást nem vállalok.

(#51045) M_o_g_y_i válasza gban (#51044) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

;]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#51046) Declare válasza trassher (#51042) üzenetére


Declare
őstag

Nagyon hasonlo, de nekem azt hiszem pont ez nem volt jo. Nekem valami kb 110 eurot kostalt es meg igy is kellett rajta farigcsalni, mert mint kiderült valamiert nem passzol a sima astra H ba valo :U (en azt gondoltam).

Nem atomstabil es ha valaki eszetlenül hasznlja, biztos le lehet törni, de nekem semmi bajom nincs vele. Vegre lett rakodo helyem benne + mondom komfortban nagyon sokat dob :)

(#51047) Kickass válasza Petyyyyy (#51016) üzenetére


Kickass
őstag

Izzításod rendben van?
Nekem ugyanígy kigyullad, majd elalszik kb 1 perc múlva, izzításvezérlés hiba, bele van szakadva az egyik izzítógyertyám :D:D

(#51048) F_Gergely válasza Kickass (#51047) üzenetére


F_Gergely
őstag

igen akkor fordul elő ilyen, ha a gyertya nem tud izzitani és az egyik henger később kapcsol csak be. De ez mondjuk a motor járásán (és nézésén ;] ) is észrevehető.

(#51049) Petyyyyy válasza Kickass (#51047) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Mit takar a rendben van? Hamar elalszik az izzítást jelző lámpa, ennyi biztos. De ha tényleg csak ez a baja, az megnyugtató. A négy izzitógyertya 20K ha jól emlékszem, az még nem a világ vége. A motor járása (meg a kasztni ringása is) teljesen rendben van. Legalábbis ahogy hallom.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#51050) honda 1993


honda 1993
senior tag

Sziasztok astra f 1998 sedan.

A műszerfal világítást szeretném cserélni, egyfelől azért mert eléggé gyenge, másfelől pedig, mert amúgy is szeretném feldobni valahogy.

Kék ledes megoldásra gondoltam, hogyan lehet megcsinálni? Mik kellenek hozzá és mennyibe kerül?

XD alias IKSZDé

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.