Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70551) ufonauta válasza AMD Power (#70547) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Bár nem tőlem kérdezted, de ugyanebben a cipőben járok. Sőt én már le is előlegeztem a J sedant. Szóval K-ból nincs még sedan. (legalább is magyarországi forgalomban nincs) és az 1.4-en kívül nincs szívó motoros változata. Ha valaki sedant szeretne megbízható motorral, akkor csak az 1.6 j sedan marad a választható palettán. Bár ez igen szubjektív, de nekem például a J sedan tetszik, míg a K astrára nem mondanám, hogy ronda, de küllemre szerintem visszalépés a J-hez képest. Egy 5 ajtós K és egy J sedan egymás mellé állítva ég ég és föld a J javára, de ez mint írtam elég szubjektív. Ráadásul a kombi egy idétlen méret, az 5 ajtósnak meg nincs csomagtere. Nálam például a kemping ágyak áprilistól októberig a csomagtartóban laknak. Ez megoldhatatlan lenne utcai parkolással az 5 ajtós K-ban. Mégsem parkolhatok fél éven keresztül előreborított hátsó ülésekkel. :D

[ Szerkesztve ]

(#70552) CsonkaImo válasza B-L-A-C-K (#70543) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Lehet a befecskendezéshez nem jut el, de előtte még okozhat károkat, ahogy előttem is írták.

(#70553) Luck Dragon válasza ufonauta (#70551) üzenetére

Lehet én vagyok lemaradva, de K-ból még nincs sedan. Pedíg kiváncsi lennék hogy a J sedanhoz viszonyítva mennyivel lesz jobb vagy rosszabb. Küllemtől Függetlenül. Persze az is fontos, mert a J tényleg szép.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#70554) AMD Power válasza ufonauta (#70551) üzenetére


AMD Power
titán

És Caravanba nem gondolkoztál?

Amúgy szép nagyon a sedan J, csak nem praktikus.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#70555) AMD Power


AMD Power
titán

Eladták az Opelt

:U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#70556) Gergőke88 válasza AMD Power (#70554) üzenetére


Gergőke88
addikt

Csak a kifutó sedant árulják már.
Abból sincs már nagy készlet.

[ Szerkesztve ]

(#70557) AMD Power válasza Gergőke88 (#70556) üzenetére


AMD Power
titán

Igy már értem. És K-ból egy jó Caravan?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#70558) Timer válasza Luck Dragon (#70553) üzenetére


Timer
veterán

Én mintha valahol azt olvastam volna, hogy nem is lesz, de lehet, hogy az Insigniáról és az ötödik ajtóról volt szó.

Mellesleg, az én meglátásom is az, hogy technikailag lehet bármennyire jó a K, a formában eléggé megosztó lett. Pontosabban, még az sem, mert úgy átlagos, hogy inkább randa (remélem, nincs sok K-s tulaj, aki ezért most megharagudna). Egyszerűen nem értem a koncepciót, úgy próbál agresszív lenni, hogy az Opel sohasem volt az, ezért nevetségesen néz ki. Pont, mint amikor az 50 kilós srác izomtrikót vesz fel. A Corsa is egy vicc, pont olyan, mintha egy 2 éves gyerek akart volna Ford Fiestát rajzolni, és hát ennyire futotta.

A J, és különösen a GTC, vagy a szedán egy baromira eltalált forma. Olyan, mint a G asztma, vagy a Vectra B, ezekből egy szép példányt még most is megnéznek az utcán, pedig ezer meg egy fut belőlük. Ilyen lesz a J is, gyakorlatilag kortalan, szerintem. A négyajtósnál mondjuk alapvető hiba, ha valaki krómcsík nélkül kéri, mert ez a pici dísz marha sokat dob a formán. A teljes formavilágába nem is nagyon tudnék belekötni, részletekbe talán, például ha az orra picit laposabb lenne, vagy még inkább a segge magasabb, jobban kiadná a sziluett, de szerintem az újkori Opel egyik legszebb darabja így is (hasonlóan a ráncfelvarrt Insingia+OPC csomag kombinációhoz).

[ Szerkesztve ]

(#70559) LantosBerry8 válasza AMD Power (#70547) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

Mert j -ből van sedan

(#70560) CsonkaImo válasza AMD Power (#70555) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Nem örülök, hogy a franciákhoz került.

(#70561) Gergőke88 válasza LantosBerry8 (#70559) üzenetére


Gergőke88
addikt

Érdekes, hogy ez a sedan mánia csak keleten jellemző.
Az 5ajtos és a kombi a legjobban pakolható forma.

(#70562) AMD Power válasza CsonkaImo (#70560) üzenetére


AMD Power
titán

Én sem. 9:15--kor volt a hivatalos tájékoztató.

Hivatalos: francia kézbe került az Opel

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#70563) dsteve1


dsteve1
csendes tag

Üdv!

H kombi Astra központi zár hiba. A jelenség az hogy se távirányítóról, sem a belső gombról nem működik a zár.
Viszont a csomagter ajtó reteszelese/nyitása működik, veszi a jelet a távirányítóról.
Tud vki segíteni mi lehet a gond? A vezérlő, vagy a bal oldali ajtó motor? Köszönöm!

(#70564) AMD Power


AMD Power
titán

Beszélgettem nem rég a szerelőmmel kocsikról. Szeretném majd mást venni stb.... Ő ajánlotta a Chervolet Lacettit ami félig-meddig Opel is. Elég jó árban vannak és sok elég kevés km. Egyedül csak a fogyasztás ami pár embernél magas és probléma a géppel. Szerintetek?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#70565) kmarci25 válasza AMD Power (#70564) üzenetére


kmarci25
veterán

Nem a Chevrolet az a márka, ami kivonult tőlünk és alkatrészt nehéz kapni hozzá? Itt a tavalyi TC-s cikk erről.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#70566) beg válasza AMD Power (#70564) üzenetére


beg
veterán

"Egyedül csak a fogyasztás ami pár embernél magas"

Konkrétan nem ismerek olyat aki lacettivel 8-9 liter alá tud menni normál használat mellett :)

7 liter hátszéllel, kamion mögött vákuumban, konstans 90 km/h esetén érhető el. Kettőt ezért (is) adtak el a környezetemben nemrég. Amúgy más gond tényleg nins velük. Áruk leesett a béka alfele alá mert megy a para hogy mivel megszűnt, nincs alkatrész. Pedig van.

(#70565) kmarci25: "Akkor sincs feltétlenül baj, ha az egész világon megszűnt a termelés, hiszen a gyártók általánosan az értékesítéstől számított 10 évig biztosítják a zavartalan alkatrészellátást."

Az utángyártott meg még tovább lesz.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#70567) AMD Power válasza kmarci25 (#70565) üzenetére


AMD Power
titán

Nem tudok róla ,hogy problémás lenne hozzá az alkatrész. De rákérdezek erre a Cromax vagy a Bardinál és társainál. Illetve a "speciális" alakrészbeszerző ismerősnél. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#70568) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

H-s Astrához tudnátok ajánlani jó minőségű lég és pollenszűrőt?

(#70569) AMD Power válasza beg (#70566) üzenetére


AMD Power
titán

Évi 7-8000km mellé még lenyelném a nem jó fogyasztást feltéve ha megbízható. A szerelőm szerint jobban járok vele mint egy Classic II Astaraval.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#70570) beg


beg
veterán

Vadászom még a hűtőket, elsősorban nissens-t: [link]

600x377x22 valamint 537x359x22 méretekben van. Nem tudom az enyém mekkora, mert nincs nálam. Elvileg jó a kisebb is? Klíma nincs.
Amúgy miért gyártották 2 mérettel? Meg miért van ugyanolyan méreten belül ekkora árkilengés? (16.483-27.555)
Hány éves a kapitány és hova tűnt Damon Hill? :D

Azon filózom, hogy télen jobb a kisebb, mert kisebb a hűtőfelület, nem hűl ki annyira a menetszélben. Viszont ez meg nyáron nem jó. Vagy rosszul gondolom?

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#70571) mohabá 007 válasza dsteve1 (#70563) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Elsőre nézd meg,jó e a központi zár biztije.Ha a bizti jó,valószínű,hogy a gyári központi zár vezérlő (centrálzárvezérlő) mekkent meg.A központi zárnak van egy reteszelő funkciója, ami az utastér 4 ajtóját érinti. Annyit jelent, hogy a zárak mechanikusan (belülről a pöcök felhúzására) sem nyithatóak. Ez alól csak a bal első ajtó a kivétel, mert azt a kulccsal kívülről ki lehet nyitni. Ebben az esetben a zárakat csakis a centrálzárvezérlő tudja kinyitni.

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#70572) Luck Dragon válasza AMD Power (#70569) üzenetére

Szomi tesója most vette decemberben és azóta is szidja önmagát. Ahogyan fentebb ia írták a fogyasztása nagyon sok, 10 felett volt hidegekben. Pedíg nem is városba használja, mi lenne ha ott is... Meg mindíg rossz rajta valami, olyan mint ahogyan Doggy dog is járt a karavánnal. :( Szerintem, de aztán te tudod, attól hogy jobban is néz ki a Classic 2-től rosszabbul jársz vele hosszabb távon. Így ne azt válasszad.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#70573) AMD Power válasza beg (#70570) üzenetére


AMD Power
titán

Beszéltem most az Opel Gombos szervizes haverommal. Ő pl nem ajánlja őket. Mármint a Lacettiket. Szerinte inkább a G Astra Classic II vegyek. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#70574) mohabá 007 válasza beg (#70570) üzenetére


mohabá 007
aktív tag

Ugye most csak viccelsz? :P
Csak azonos méretűt tudsz beletenni,mert a méret különbség miatt a rögzítési pontok is más méretűek.

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#70575) AMD Power válasza Luck Dragon (#70572) üzenetére


AMD Power
titán

A külső szubjektív. Nekem külsőre is bejön G Astra. A belseje már más kérdés. Nem külső miatt gondoltam rá.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#70576) beg válasza mohabá 007 (#70574) üzenetére


beg
veterán

Jaaaaa :DDD
Megyek felveszem a kukasapkát és beállok a sarokba. Akkor nem úszom meg a méricskélést.

Reggel volt még, nem gondoltam át rendesen :)

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#70577) ufonauta válasza AMD Power (#70554) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Gondolkoztam kombiban is, de most is sedanom van és nekem bőven elég.

(#70578) ufonauta válasza Gergőke88 (#70556) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Kifutónak tényleg kifutó, de nem készletről megy, mert még csak hó közepén kerül gyártásba. A február 03-i akciós napon rendeltem és május 10-re jön meg papírforma szerint.

(#70579) Luck Dragon válasza AMD Power (#70575) üzenetére

De nem is a külső lényeg, ha nem a technika.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#70580) AMD Power válasza Luck Dragon (#70579) üzenetére


AMD Power
titán

Jaja. Mondjuk a motor félig-meddig Opel. De persze nekem a legfontosabb a megbízhatóság.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#70581) dsteve1 válasza mohabá 007 (#70571) üzenetére


dsteve1
csendes tag

A bizti tuti jó, a csomagter ajtót, tudom vezérelni. Sajnos itt nincs a H astraban az ajtókon "pöcök", a belső kilincset meghuzva lehet nyitni az ajtókat. Kaptam egy olyan tippet, hogy nézzem meg a bal első ajtó motorját, mert az vezérli a többit is. Erről tud vki vmit?

(#70582) Louies


Louies
tag

Sziasztok!
Opel bicska kulcsot hol lehet/érdemes csináltatni. A márka szervizben 50k-t mondtak rá. A bicska mechanikája romlót el, minden más működik rajta.
Van valami alternatíva?

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#70583) B-L-A-C-K válasza Louies (#70582) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ebay-ről rendelsz egyet, és átszereled, kőkemény ~ 1000Ft.

(#70585) Luck Dragon válasza #45553408 (#70584) üzenetére

Nagyon macera az egész zárat és elektronikát át rakni az új házikóba? Kis csavarok fogják össze vagy ragasztva van?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#70587) B-L-A-C-K válasza Luck Dragon (#70585) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekem a régi házat szét kellett törni mert egyszerűen nem jött szét normálisan, persze próbáltam nomrálisan széttörni, sikerült is, az elektronika nem sérült, ha ez megvan onnan az átrakás 5 perc, széleit pillanatragasztóval igényesen megragasztod, és kész.

Mindenkinek: Olyat ti találtatok amibe az opel logó benne van? Nekem külön kellett találnom egy kis opel logót, és azt vágtam bele, mert a hátulján csak egy kör volt kihagyva üresen...

[ Szerkesztve ]

(#70589) Luck Dragon válasza #45553408 (#70586) üzenetére

Köszönöm szépen, később ez a videó jól jöhet, mert ismerősöm GTC-nek kulcsa is kezd szörnyű állapotba kerülni. És neki is lesz rendleve. Én leadtam az órásmesternek ő már rutinos versenyző , mert az övét is cserélte.

B-L-A-C-K
Köszi, mondjuk az kellemetlen hogy törni kellett.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#70590) B-L-A-C-K válasza #45553408 (#70588) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Linket tudsz adni.

Most nézem nekem nem ilyen fajta sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#70591) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#70590) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Közbe találtam ilyen csavarosat, csak nem látom a logós dolog van e hozzá, mert képeken nem mutatja...

*Áhá, közbe van vevői kép is, szóval adnak hozzá, be is rendeltem 2db-ot ebből. :)

[ Szerkesztve ]

(#70592) Louies válasza B-L-A-C-K (#70590) üzenetére


Louies
tag

egy link jó lenne.

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#70593) B-L-A-C-K válasza Louies (#70592) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem tudom milyen opeled van, de pl Alira írd be a márkát típussal, majd utána írd "key" is kidob egy csomót.

(#70594) diegho


diegho
nagyúr

Nem gondoltam, hogy egyszer francia autóm lesz, de ez a mai nappal sikerült, pedig nem cseréltem le a Merivát.

Ha már kulcs téma. Nekem csak 1db kulcsom van, ha veszek egy új szűz kulcsot ebay/ali-n, akkor azt kb mennyiért vágják ki az autóhoz? Tanítani gondolom simán beteszem a gombokat nyomva és kész is.

[ Szerkesztve ]

(#70595) AMD Power válasza diegho (#70594) üzenetére


AMD Power
titán

Akkor most az enyém is Francia lett? :) Nem hinném.... :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#70596) B-L-A-C-K válasza diegho (#70594) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha pl egy gyereknek a szülei elválnak akik mindketten Németek, majd az anya hozzámegy egy Franciához, akkor már a gyerek innentől Francia lesz? ;]

[ Szerkesztve ]

(#70597) Luck Dragon válasza AMD Power (#70595) üzenetére

Én sem érzem annak, ha az lenne el is adnám, lásd régebben a boxer ügyemet.
B-L-A-C-K :DDD

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#70598) Louies válasza B-L-A-C-K (#70593) üzenetére


Louies
tag

H Astra, és találtam sok linket. Inkább az kellene amit lentebb említettek, ahol a beszállító logot is mellékel a kulcs mellé.

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#70599) WZP válasza AMD Power (#70575) üzenetére


WZP
aktív tag

Szerintem teljesen korrekt a belseje is a G-nek. Még így hogy az első szériások már lassan 20 évesek, nem láttam még széthullott, repedezett belsőt. És még nem is kopogós kemény műanyag a műszerfal. Az ülések is amennyit én láttam nagyon jól tartják magukat(bár abból még láttam kiszakadtat).

Plusz még nem is visz csődbe :) https://www.spritmonitor.de/en/detail/787529.html

Inter Arma Enim Silent Leges

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.