Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) akoska07 válasza TasiA (#6000) üzenetére


akoska07
nagyúr

jól hangzik.
remélem igy lesz.
a szimeringeket biztos kicseréli.
elméletileg pár óra alatt össze lehet dobni,amint meg van a hengerfej.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#6002) TasiA válasza akoska07 (#6001) üzenetére


TasiA
senior tag

Úgy-úgy. Ráteszi a HFre a szívótorkot, az egészet rá a blokkra, csavarok berak+meghúz, kipuff felrak, kábelek, benzin+vákumcsövek beköt és már kész is.

(#6003) deicide válasza _seth_ (#5959) üzenetére


deicide
veterán

A JBL-ről csak jót tudok mondani, nekem is 1204 van csak a B végű és az első hangszórók is JBL-ek, nagyon szépen szól...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#6004) dokar


dokar
addikt

kaptam egy defektet

extra - SEXRay

(#6005) deicide válasza dokar (#6004) üzenetére


deicide
veterán

hoppá, valamit kiszórtak az útra?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#6006) Jóqtya


Jóqtya
csendes tag

sziasztok
régi opeles vagyok (1.4 f caravan) és most beköszönt egy új (1.4 g caravan)
elég furcsának tűnik, de lehet az, hogy csak az első ajtóban van hangszóró? se csipogó nincs, és még a hátsó ajtóban sincs semmi. az f-ben azért volt 6 db
ha tényleg nincs benne semmi, milyet érdemes venni? nem vagyok audiophile, csak szeretem ha jól szól.

(#6007) TasiA válasza Jóqtya (#6006) üzenetére


TasiA
senior tag

Mivel hajtanád őket? Ha gyárival, vagy valami olcsóbb CD-sel, illetve ha MP3-at halgatsz, akkor max 10-15 ezerig bármi jó, drágábbat kár venni.

[ Szerkesztve ]

(#6008) Jóqtya válasza TasiA (#6007) üzenetére


Jóqtya
csendes tag

vagy sony cdx-s2220
vagy pioneer deh-2900mp

az is érdekel, hogy melyiket érdemesebb betenni :)
venni nem akarok

[ Szerkesztve ]

(#6009) akoska07 válasza TasiA (#6002) üzenetére


akoska07
nagyúr

a vezérlést kihagytad. :U nem utolsó szempont.

#6004 dokar : az kellemetlen. javitható a gumi vagy csere lesz?

én a nyáron,jobb oldalon dupladefektet kaptam.
szerencsére volt itthon egy garnitura gumi felnin.
barátom utánam hozta és ugy tudtam vele hazajönni.
azokat nem lehetett javitani.
kapott négy új gumit,jóféle yokohama-t.
majdnem ugyanugy fogta az utat akkor is amikor esett az eső.
40k-ból megusztam :U

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#6010) TasiA válasza Jóqtya (#6008) üzenetére


TasiA
senior tag

Én úgy választottam fejegységet annak idején, hogy kinéztem az ár kategóriát, azok küzül halgattam melyik hangja tetszik, majd jött a kezelhetőség. Én speciel útálom, ha 65 féle gombot kell nyomogatni, meg körbe-körbe kell menni a menüben, hogy újra hangosítani lehessen, illetve szeretem, ha belépkedek mondjuk a mélyig, vagy a sub vezérlésig, állítok, békénhagyom, akkor lépjen ki, és, ha később megint megnyomom a gombot, akkor ugyan uda lépjen be. Mert ugye a legtöbbször a basszust állítgatod. Számomra fontos volt a külön szub kimenet is, hogy ne a basszussal keljen + mélyeket előhozni a ládából. Utánna jött a szín. Én piros/ kéket választotam, hogy menjen a piros bellső világításhoz. Nekem a follyon ki a szemed kék nem jön be, meg zavar is este.
Na innentől kezdve azt választod, amelyiket csak akarod.

[ Szerkesztve ]

(#6011) TasiA válasza akoska07 (#6009) üzenetére


TasiA
senior tag

Az a legkevesebb. A szíjat+kerekeket jelre rakni nem egy was ist das. ;)

[ Szerkesztve ]

(#6012) dokar válasza akoska07 (#6009) üzenetére


dokar
addikt

ez nem olyan defekt, két hete folyamatosan eresztett, aztán ma megnézettem, ekkor derült ki, hogy defekt. 1500-ért megjavították. azért ellenőriztem a kúton a nyomást, mert egy vizes kanyarban megcsúszott az orra. bal elsőben volt 1.6, a jobb elsőben pedig 2.5 bar.

extra - SEXRay

(#6013) akoska07 válasza dokar (#6012) üzenetére


akoska07
nagyúr

az még szerencsésebb eset (pláne olcsóbb) :)
nagyot csuszott,rossz helyen ?

#6011 TasiA : nem is azért mondtam.csak olyan szépen felsoroltad. :K

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#6014) TasiA válasza akoska07 (#6013) üzenetére


TasiA
senior tag

Csak mee csináltam má, bár visszafelé, vagyis szétfelé- Kicsit szar volt egyedül kivenni a mocit+váltót "zsiráf" nélkül.

(#6015) akoska07 válasza TasiA (#6014) üzenetére


akoska07
nagyúr

akor te már rutinos vagy sok mindenben,ha csinálni kell rajta vmit.
nekem sajna nincsen garázs,se semmi,ahol tudnám csinálgatni az autót.
nem könnyü ez a motor.
hogy tudtad egyedül kivenni ?

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#6016) TasiA válasza akoska07 (#6015) üzenetére


TasiA
senior tag

Nekem se, bár szüleimnél szereltem, de a kertbe raktuk le a roncsot. Amúgy egyszerűen. Nem felfelé, hanem lefelé. kocsi elej(homlokfal) flexel kivág, tartóbakok kicsavaroz, motor leenged, majd kiszed.

(#6017) akoska07 válasza TasiA (#6016) üzenetére


akoska07
nagyúr

én panelban lakom és a szüleim is. igy aztán hozzájuk is hiába vinném :D
mindneképp előny a saját porta esetleg aknás garázs.

huuu én azért nem flexelném szét az elejét.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#6018) TasiA válasza akoska07 (#6017) üzenetére


TasiA
senior tag

Na jó, de tiéd nem is totálkáros :DDD

(#6019) akoska07 válasza TasiA (#6018) üzenetére


akoska07
nagyúr

ez bizony igaz :D
kinek,hogy sikerült összetörni ?
vagy ugy vetted vkitől ?

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#6020) TasiA válasza akoska07 (#6019) üzenetére


TasiA
senior tag

Alkatrésznek vettem. Akkor már ropi volt. Pörögtek, forogtak vele minden irányban, de kiszáltak kisebb zúzódásokkal. Az volt a baj, hogy nem volt bekötve az utas és szana széllyel verte a fejét a szélvédővel, meg a tetővel. Nekem arra kellett, hogy a fapados Vecimbe átrakjam a központit, elektromos ablakot, +tetőt. A mocit is akartam, de addigra már eladtam a gépet, oszt vettem 1 olyat, amiben gyárilag C20NE-van.

[ Szerkesztve ]

(#6021) Jóqtya válasza TasiA (#6010) üzenetére


Jóqtya
csendes tag

igen, mind a két rádió kb ugyan azt tudja/nem tudja, de kinézetre a pioneer talán jobb.
a beépített/nem beépített hangfalakról is tudsz valamit? bekábelezve azért csak be van?

(#6022) tsyl válasza dokar (#6004) üzenetére


tsyl
aktív tag

Úgy látszik ez a nap ilyen...én is most értem haza a gumistól...csak nekem nem tudták ragasztani, mert szerencsétlen helyen hasította fel valami kő vagy zúzalék...Így a "télapó" most hozott a Vectrának két (majdnem) új téli gumit. :((

17 éve a PH-n....

(#6023) akoska07 válasza tsyl (#6022) üzenetére


akoska07
nagyúr

azért néha kérdezhetne a télapó is...
akarod-e az "ajándékát" :D

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#6024) _seth_ válasza deicide (#6003) üzenetére


_seth_
veterán

Én még állítgattam rajta + átkötöttem a mélyet mert eddig a front kimenetről volt hajtva és átdugtam a sub kimenetre így levehetem a mély hangokat és nem nyúl hozzá a sub kimenethez amit meghagyttam 125hz-es vágáson így most minden több kakaót bír el jóval és szebben is szól :) Eddig cask bizsergett a hátam benne... na most jobb mint egy beépített hátmasszírozó :D

Ezzel a cuccal sokáig elleszek... ismét a karosszéria a korlát... pedig minden ajtó plüs kárpitos teljesen, külön szigetelés van alatta gyárilag, minden csatlakozó burkolva, rögzítve.. de ha tekerek egy nagyot a SUB-on... akkor megmozgatja az autó alkatrészeit :D (persze kadett után ebben alig hallani valami nem kívánt zajt azért mégis csak nagy autó és nagyon masszív...)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#6025) dokar válasza akoska07 (#6013) üzenetére


dokar
addikt

fél méter csúszott meg, szóval tudtam, hogy vmi nem okés, mert sokkal gyorsabban szoktam azt a kanyart bevenni

extra - SEXRay

(#6026) akoska07 válasza dokar (#6025) üzenetére


akoska07
nagyúr

szerencsére nem lett nagyobb gond belőle. :)

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#6027) -Nemtom-


-Nemtom-
senior tag

hi, ha valaki tud/látott eladó 2db 14" kadett gt lemezfelnit (hármszög lyukas, csillag alaku)
dobjon meg egy pü-vel pliz.

(#6028) KrAt


KrAt
veterán

Ma kb 3 órát tisztítgattam kicsi kocsim :)

[link]

Nem is tudom, mi lenne, ha történne valami vele.. :( Valszeg az én életem is gyökeresen megváltozna..
Mondjuk sajna pénteken megvolt rá a lehetőség.. :((( Astrás felbaszta az agyam, 120 körül a soroksárin kurvára megcsúszott a segge egy kis kanyarban.. Szerencsére ösztönből ellenkormányoztam, nem gondolkozásból, és megfogtam..

[ Szerkesztve ]

(#6029) akoska07 válasza KrAt (#6028) üzenetére


akoska07
nagyúr

nem hiába dolgoztál rajta , szép lett :C

igy vagyok vele én is,nehezen viselem,ha vmi baja van a kocsinak.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#6030) fero02 válasza akoska07 (#6029) üzenetére


fero02
veterán

Ki örülne annak, ha vmi baja lenne a kocsinak? :U :F

(#6031) akoska07 válasza fero02 (#6030) üzenetére


akoska07
nagyúr

természetesen senki.
már megint rosszul fogalmaztam ? :U

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#6032) akoska07 válasza TasiA (#5994) üzenetére


akoska07
nagyúr

beszéltem a szerelővel.
rendbe tették a HF-t,szimering cserék,2 szelep csere.
viszont a blokkban gondok vannak.
a 2-es 3-as hengerbe igen könynen leszaladt a benzin.
sérülés nem látszik a falán,de nagy váll van.
el vannak kopva a cuccok.
lehetőségek:
furás,gyürüsor és dugócserék.
vagy másik motor ill. blokk. :O

az a baj,sztem már hiába rakná rá a felujitott HF-t.
4-es kompresszióval meddig "élne" a motor ?

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#6033) fero02 válasza akoska07 (#6031) üzenetére


fero02
veterán

Nem, nem, csak kicsit. ;] :DDD

(#6034) KrAt válasza akoska07 (#6032) üzenetére


KrAt
veterán

Motorcsere.. Ne foglalkozz sztem már ezzel a blokkal, másikat bele..

(#6035) akoska07 válasza fero02 (#6033) üzenetére


akoska07
nagyúr

:P :D

#6034 KrenAtesz: hát én is ugy sejtem hogy az lesz belőle :(((
ha TasiA-tól elhozom a blokkot aminek nincs papirja az sztem
sosem fog átmenni egy esetleges eredetiség vizsgán.
vagyis ne adjam el az autót(ami nincs is tervben)

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#6036) KrAt válasza akoska07 (#6035) üzenetére


KrAt
veterán

Nem akarok hülyeséget mondani, de elvileg csak át kell íratnod a motorszámot, és ahhoz asszem nem kell a régi forgalmi :U

(#6037) akoska07 válasza KrAt (#6036) üzenetére


akoska07
nagyúr

majd hétfőn felhivom az illetékes hivatalt és ők elmondják.remélem :)

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#6038) KrAt válasza akoska07 (#6037) üzenetére


KrAt
veterán

Ha kell hozzá papír, szerzek neked papíros frankó motort ;)

(#6039) akoska07 válasza KrAt (#6038) üzenetére


akoska07
nagyúr

részletezéd ?

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#6040) KrAt válasza akoska07 (#6039) üzenetére


KrAt
veterán

Vannak jó ismerőseim, akik sokszor bontanak Opelokat, és náluk tuti lesz C20NE ami papíros, és jó :)

(#6041) akoska07 válasza KrAt (#6040) üzenetére


akoska07
nagyúr

oks rendben
várom az információkat. :R

mikorra várható vmi eredmény ?

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#6042) KrAt válasza akoska07 (#6041) üzenetére


KrAt
veterán

Hét elejére lesz infó :)

(#6043) akoska07 válasza KrAt (#6042) üzenetére


akoska07
nagyúr

várom...

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#6044) fero02 válasza akoska07 (#6043) üzenetére


fero02
veterán

ez itt ->7 (a hét) eleje. :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6045) dokar


dokar
addikt

na erre varrjatok gombot, Astra fogyasztása:

városi (5-6km-es utak): 11.4 liter
országúti (120-130-as tempó): 6.0 liter

extra - SEXRay

(#6046) KrAt válasza dokar (#6045) üzenetére


KrAt
veterán

Nekem is sok, nem melegszik be, sokat eszik.. Ennyi sajna :(

(#6047) akoska07 válasza fero02 (#6044) üzenetére


akoska07
nagyúr

akkor jöhet az infó :D

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#6048) TasiA válasza dokar (#6045) üzenetére


TasiA
senior tag

Nekem most 10-11 a városi. Amikor kkollegámnak volt olyan mint tiéd csak kombiba+klíma annak 12 körül evett télen. Viszont ő ilyen Májkül Nájt típusú embör, amit csak lehetett, minden gombot nyomkodott a kocsiban Szal párátlanítás klímával, ablak+tükörfűtés, ködlámpa, stb.. :DDD

(#6049) KrAt válasza TasiA (#6048) üzenetére


KrAt
veterán

:DDD :DDD :DDD :DDD

(#6050) TasiA válasza akoska07 (#6035) üzenetére


TasiA
senior tag

Motorcsere:
Kell majd új törzskönyv+forgalmi+ezzel együtt KP műszaki.. Szal ha lesz másik motor, akkor berak, aztán műszaki lejárta körül meg el kell intézni a papírmelót.12-ezer a forgalmi+törzskönyv meg 25 a műszaki + ZK

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.