Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#139951) mano660 válasza yogibear (#139946) üzenetére


mano660
tag

A T-nél 1 év + 5 nap, tehát ha kivártad volna a május 6-át, akkor 2025.05.11-ig kapod a következő érvényességet.
Tapasztalatból írom, így teszek pár éve több dominós kártyával, és évről-évre tolódik az adategyeztetés időpontja.

(#139952) yogibear válasza mano660 (#139951) üzenetére


yogibear
addikt

Ok, elhiszem, de anno amit a linkeken vitattam, az az, hogy ha korábban adategyeztetek, mint az aktiválás dátuma, akkor korábbra kerül a következő adategyeztetés időpontja, de 5 nappal korábban csináltam meg és nem került korábbra, ugyanúgy május 6 lesz jövőre is... :))

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#139953) Cs1csó válasza mano660 (#139951) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az idegesítő, hogy már egy hónappal az adategyeztetés előtt zaklatnak sőt napokkal előbb még automata hívásokkal is zaklatnak. Ezeket lwgközelebb tiltani is fogom, hogy ne is csöröghessen ki.
Az utolsó pillanatig szoktam en is kivárni, csak az idős családtagok zaklatnak, hogy " na mikor aktiválom már mert jött sms több is stb..

(#139954) mano660 válasza yogibear (#139952) üzenetére


mano660
tag

Véleményem szerint, ha április 01-én adategyeztettél volna, akkor 2025.04.06-ig kaptad volna az érvényességet.
Tudod mit, kipróbálom az egyik domonó kártyámon, melynek 2024.08.09-én jár le az adategyeztetés. Jelentkezem!

(#139955) mano660 válasza yogibear (#139952) üzenetére


mano660
tag

Az eredmény következő adategyeztetés 2025.05.20-ig érvényes.
Erre számítottam, remélem most már minden világos az adategyeztetés terén.

(#139956) yogibear válasza mano660 (#139955) üzenetére


yogibear
addikt

Köszi szépen, akkor mégis én tévedtem a magenta meg egy idióta...
A Yeti sokkal észszerűbb...
Vagyis a következő évi időpont az adategyeztetés ideje plusz 5 nap...
Még egyszer köszi. :R

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#139957) mano660 válasza Cs1csó (#139953) üzenetére


mano660
tag

Hát nem lehet a T-t vádolni, hogy nem jelzik időben, és elégszer az adategyeztetés szükségességét. :D

yogibear: igazán nincs mit. :)

(#139958) gyulaszu válasza Troy. (#139943) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Én amikor áthordoztam a számomat ide, nem tudom azért-e mert magenta ügyfél vagyik, ingyen kaptam a sim kártyát 40 perc + 2 GB ajándékkal. Üsz-en személyesen voltam bent.

gyulaszu

(#139959) kovacsmi_74 válasza yogibear (#139956) üzenetére


kovacsmi_74
aktív tag

Az miért baj, hogy bármikor elvégezheted?
Így több kártya esetén meg lehet azt csinálni, hogy mindegyiknek ua. legyen az időpontja.

(#139960) nfsu17


nfsu17
veterán

Hamarosan jövök számhordozással.
Egyszer volt róla szó, hogy vkinek azt mondták (hazudták?), hogy először előfizetésesbe fogják tenni és utána domino-ba.
Ez így nem igaz, ugye?
Tehát nem ez a módja a rendes ügyintézésnek?
Csak mert ha eljátszanák velem is, akkor tudjak mire készülni.
(amúgy elhinném, ha így lenne, és az ÜFSZ-es mondja, miért ne hinném, mégis az ő munkája, el kell hinnem, hogy tudja mit csinál)

(#139961) gyulaszu válasza nfsu17 (#139960) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Amkkor én ügyintéztem, akkor asszem az volt, hogy dominóra hordozni csak személyesen, üsz-en lehet.
Nekem sikerült is. Az hogy ingyenes vagy fizetni kell a kártyáért, nem teljesen egyértelmű. Nekem nem kellett azt sem...

gyulaszu

(#139962) Zsolt,72 válasza nfsu17 (#139960) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

A hordozás során te döntöd el, hogy feltöltő kártyás számra, VAGY havidíjasra lépsz. Az említett esetet olvastam, a topiktársat csúnyán megvezette az ügyintéző. :(

Erre hivatkozz, amikor intézed:


Forrás: [link]

https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#139963) yogibear válasza kovacsmi_74 (#139959) üzenetére


yogibear
addikt

A Yetinél ha 6 hónappal korábban elvégzed akkor is marad állandóra a következő egyeztetés időpontja...
A T-nél meg a fentiek szerint ha 2 hónappal korábban megteszed, korábbra "ugrik" a következő egyeztetés időpontja...
A Yetinél nem kell figyelni, mindig ugyanaz lesz az időpont...

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#139964) yogibear válasza gyulaszu (#139961) üzenetére


yogibear
addikt

Tavaly hordoztam, prepaidet T-s Dominóra, személyesen és 990 volt kártyánként a díja...

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#139965) kovacsmi_74 válasza yogibear (#139963) üzenetére


kovacsmi_74
aktív tag

Nem ezt kérdeztem. Elengedtem.

(#139966) ledgeri válasza yogibear (#139963) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Mennyire felel meg a törvénynek, szabálynak, hogy +6 hónapot is el lehet egy éven túli egyeztetéssel bíró szerződés?

Mondjuk nálam adategyeztetésből kifutó voda szerződés is dátum+5 napig működött, majd jött egy üzenet, hogy azért még 60 napig ha egyeztetek egy kóddal, akkor minden maradhat a régiben!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#139967) nfsu17 válasza gyulaszu (#139961) üzenetére


nfsu17
veterán

gyulaszu
dominóra hordozni csak személyesen, üsz-en lehet.

Igen, ezt tudtam, így is akartam.

Zsolt,72
Igen, olvastam, bár ez sem tér ki konkrétan arra, hogy technikailag rögtön dominora léptet-e, vagy előtte belekeveri a havi előfizetést is.
"szabadon eldöntheted"
Igen, eldöntöm, hogy domino, de a technikai részére meg azt húznának rá (pl először havidíj), amit akarnak.
Persze nem mondom, hogy így lesz, csak defakto ellenkezőt sem írnak le konkrétan, hogy azt az orruk alá lehessen rakni.

yogibear
Igen, ennyiért vettem tavaly év végén az "adatSIMem*", gondolom most is ez lesz.
*én most adatra használom csak a domino maratont

Bemegyek úgy is, mert kell, aztán meglátjuk mi sül ki belőle.

(#139968) Zsolt,72 válasza nfsu17 (#139967) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Amikor oda kerülne a sor, hogy akkor most ideiglenesen havidíjast kapnál, akkor azt nem kéred. Főleg, ha hűséget is csapnának mellé, azután lesheted, hogy a költési szint miatt nem mondhatod le, csak kötbér után.

Ne engedd :) , egyből meg kell adni a Domino-t.

https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#139969) yogibear válasza ledgeri (#139966) üzenetére


yogibear
addikt

Mennyire felel meg a törvénynek, szabálynak, hogy +6 hónapot is el lehet egy éven túli egyeztetéssel bíró szerződés?

Nem érteni madzsar :))
Ha a Yetire gondolsz, az nem plusz 6 hónap, hanem a kártya kötelező aktiválási időpontja előtt 6 hónappal már lehet adategyeztetni, de a következő évi időpontja ugyanaz lesz minden évben, azaz az aktiválás időpontja hónap, nap...
A Trénél, meg az említettek szerint ha korábban adategyeztetsz mondjuk 2 hónappal, akkor a következő évben az előző évi adategyeztetésed időpontja plusz 5 nap lesz a következő aktuális... vagyis korábbra tolódik... ami nettő faxság...

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#139970) nfsu17 válasza yogibear (#139969) üzenetére


nfsu17
veterán

Valóban nem túl magyaros. :D
De talán kihámoztam.

Szerintem arra akar utalni (vagy nem), hogy szinte másfél év is lehet így az egyeztetés valós időtartama, mikor papíron évente kellene ugye. Tehát feltételezik, hogy 365 naponta 1x kell ezzel foglalkozni.
Na most nekem aug. 26 az időpont a Y-nél, de már megcsináltam.
Tehát 2025. aug. 26-ig jó vagyok.
Ugye 02.26-tól nyílt az ablak (idén), és onnantól nézve én MAX 1,5 évig nem fogok ezzel foglalkozni.
Gondolom erre gondolt, hogy éves egyeztetés, aztán valóságban meg 1,5 év is lehet.
Persze csak akkor, ha jövőre várok aug-ig, mert ha megint sietős vagyok és megvagyok febr-ban, akkor úgyis 1 év lesz a valós.

Zsolt,72

Majd megírom úgyis az eredményt. Sztem jövő héten.

(#139971) Zsolt,72 válasza nfsu17 (#139970) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

:R

https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#139972) ledgeri válasza yogibear (#139969) üzenetére


ledgeri
nagyúr

... el van, mint a befőtt alapon, és feltételes mód... de mindegy

A yettel ÁSZF meg sem említi az éves adategyeztetést... hacsak nem a 12.3.2.2. D d nem erre vonatkozna... De az is furi, hogy a szerződés évfordulója viszont tolódik a feltöltésekkel... és eredeti szerződéskötési dátum sehol sem szerepel...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#139973) yogibear válasza ledgeri (#139972) üzenetére


yogibear
addikt

De az is furi, hogy a szerződés évfordulója viszont tolódik a feltöltésekkel

Ezt nem tudom, honnan veszed...
20plusz évig volt a számom a Pannonnál/ Telenornál/Yetinél sosem volt ilyen...

eredeti szerződéskötési dátum sehol sem szerepel...

Dehogynem... az eredeti szerződés papírján, legalul. :DDD Csak nem kéne kidobálni az embereknek mindent, mint a használt wc papírt...
A Yeti fiókban viszont valóban nem szerepel, (a xaros appjuk be sem engedett, csak weben) és az adategyeztetés után emailben küldött pdf-en sem, holott nem kerülne nekik sokba odaírni, hogy a következő adategyeztetést eddig és eddig kell majd megtenni...

[ Szerkesztve ]

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#139974) ledgeri válasza yogibear (#139973) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Mindkettő az ÁSZF-re vonatkozott.
sosem volt ilyen... Olvasd el ,hogy konkrétan mi történik mikor egyenlegfeltöltesz!
Dehogynem... -sok sikert az ÁSZF-ben való megtalálásához!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#139975) logper


logper
lelkes újonc

Történt valami változás multisim ügyben, több ismerősön tapasztalta az utobbi időben, hogy 5G routerben használt Multisim /tudom, hogy nem arra van kitalálva/ furán vagy inkább nem működik, de aztán egy idő után újra elkezd működni??!?!? Bevezetett valami korlátozást a Telekom Multisim routerben történő használata miatt?

(#139976) adika4444 válasza logper (#139975) üzenetére


adika4444
addikt

Szerintem inkább az IPv4 portok fogyhatnak el a NAT miatt, azt nem hiszem, hogy ilyen jellegű korlátozást alkalmazna a Telekom.

üdv, adika4444

(#139977) 4Grider válasza adika4444 (#139976) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ahhoz mondjuk az kell, hogy az egy ip címen osztozók közül néhányan torrentezzenek.

(#139978) lionhearted válasza 4Grider (#139977) üzenetére


lionhearted
őstag

Torrenttől kb azonnal megállt már tavaly is az ilyen SIM nálam.

Tegnap még működött...

(#139979) pilu01


pilu01
senior tag

Sziasztok
Telekomnál vásárolt S22 Ultra jogosult Regalaxy javításra?
Vagy csak a Samsungnál vásárolt?
Köszi

(#139980) csaszi75 válasza pilu01 (#139979) üzenetére


csaszi75
senior tag

Érdemes a programot meghirdető cég hivatalos oldalán tájékozódni... ami most épp ugye a Samsung nálad..
A lényeg, hogy ha vásárolsz új készüléket, akkor egy listában meghatározott készülék csoportot lehet javíttatni..
https://www.samsung.com/hu/campaign/refurbishment/
A Promócióban Résztvevő Termék megvásárlásának időszaka: 2024. január 17 – június 30.,
A Kedvezményre jogosító egyedi ReGalaxy kuponkód felhasználásának időszaka: időszaka: 2024. január 17 – július 21.

2.1. A Promócióban kizárólag az a 18. életévét betöltött, magyarországi lakó- vagy tartózkodási hellyel, illetve magyar állampolgársággal rendelkező cselekvőképes természetes személy (a továbbiakban: „Résztvevő”) vehet részt, aki jelen Szabályzat 4.1. pontjában meghatározott Promóciós Időszak alatt
2.1.1. a Szervező által forgalmazott
· Samsung Galaxy S24
· Samsung Galaxy S24+
· Samsung Galaxy S24 Ultra
okostelefon készüléket vásárol (a továbbiakban : „Promócióban Résztvevő Termékek” külön-külön: „Promócióban Résztvevő Termék” )

https://www.samsung.com/hu/article/galaxy-s24-series-regalaxy-retailer-tc/
S itt fel van sorolva a Telekom is, mint forgalmazó..
De az S24 család az idei regalaxy feltétele...

(#139981) pilu01 válasza csaszi75 (#139980) üzenetére


pilu01
senior tag

Nagyon köszönöm, most nem volt időm utánajárni, köszi még egyszer!

(#139982) Zsolt,72 válasza pilu01 (#139979) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Szia!

Ez alapján igen, jogosult:


Az üzletek között pedig szerepel a Telekom.

Forrás: [link]

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#139983) szaniszlokar


szaniszlokar
aktív tag

Kíváncsi vagyok rá, hogy mit tud az 5G, ha már 5G-s telefonon van.
Ha bekapcsolom az alkalmazásban a Gigaerős 5G opciót és néhány nap múlva lemondom, akkor törthavi díjat kell érte fizetni vagy a teljes 1600 Ft-ot?
Köszönöm.

Minden ellenállás hasztalan.

(#139984) szabonagyur válasza szaniszlokar (#139983) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem adnek erte egy fillert sem Telekomnyl, joresz N28 lesz, semmi extrat nem fogsz latni az 5G jelen felul.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#139985) 4Grider válasza szaniszlokar (#139983) üzenetére


4Grider
nagyúr

Itt nálunk Dél-Budán most:
5G: 68/15 Mbps
4G: 60/20 Mbps.
Ezért külön nem fizetnék...

(#139986) Zsolt,72 válasza szaniszlokar (#139983) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Az egész díj fizetendő (cseten megkérdeztem).

https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#139987) dr9 válasza szabonagyur (#139984) üzenetére


dr9
kezdő

Már lassan olyan, mintha ULI-ért fizetnénk :)) .

cosmoT

(#139988) szaniszlokar válasza Zsolt,72 (#139986) üzenetére


szaniszlokar
aktív tag

Köszönöm. Hagyom akkor a fenébe! ✌️

Minden ellenállás hasztalan.

(#139989) szaniszlokar válasza 4Grider (#139985) üzenetére


szaniszlokar
aktív tag

Ezért én sem. Köszönöm.

Minden ellenállás hasztalan.

(#139990) Zsolt,72 válasza szaniszlokar (#139988) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Jelenleg semmit sem vesztesz vele. Néha ránézek, mérek egyet-egyet, ha járok valamerre, de ha nem volnék korlátlan csomagban (aminek része az 5G elérése), külön díjat nem fizetnék érte.

Egyes helyeken (pl Budapest, Andrássy út) lehet találkozni magas sebességgel, de még messze nem ez a jellemző.

https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#139991) csaszi75 válasza Zsolt,72 (#139982) üzenetére


csaszi75
senior tag

(#139992) Zsolt,72 válasza csaszi75 (#139991) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Külön figyeltem rá, hogy az aktuális szabályzatot linkeljem, mert a kereső évekre viszamenőleg többet is talált.

Idézet az általam linkelt oldalról:

"4. A PROMÓCIÓ IDŐTARTAMA

4.1. A Promóció időtartama 2024. január 17. napján 19 óra 00 perctől, 2024. július 21. napján 23 óra 59 percig, vagy Promócióban Résztvevő Termékek készletének erejéig, illetve visszavonásig tart (a továbbiakban „Promóciós Időszak”)"

https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#139993) csaszi75 válasza Zsolt,72 (#139992) üzenetére


csaszi75
senior tag

A kérdést kellene tisztázni.. úgy értelmezem -ahogy a válaszából is kiderült- hogy vásárolt egy Galaxy S22 telefont, és hogy erre megkapja-e a reGalaxy kupont..?
Ő nem a Galaxy S22-t szeretné javíttatni, hanem azt vásárolt.

(#139994) Zsolt,72 válasza csaszi75 (#139993) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

De akkor ez így (nem kicsit) félreérthető, ami a szál kiinduló kérdésében olvasható, hiszen a “jogosultság” azt jelenti, a Galaxy S22 Ultra részt vehet-e javításban? Maga a gyártó is ezt a kifejezést használja a leírásban és az alapján tiszta, hogy mire értendő a “jogosultság”.

Ha így történt (nem megfelelő megfogalmazás a kérdésben), akkor teljesen érthető, hogy hol ment félre a dolog. :)

https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#139995) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Csak én nem tudok belépni a telekom app-ba amiatt, hogy nem küldi a kódot sms-ben?

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#139996) xy.zsolt válasza xy.zsolt (#139995) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Csekkoltam, PC-n/webes felületen működik, de a xiaomi mobilomon nem 🤔

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#139997) yogibear válasza xy.zsolt (#139996) üzenetére


yogibear
addikt

Nekem bejön rajta, igaz sosem vagyok kiléptetve az appból...

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#139998) kali válasza xy.zsolt (#139995) üzenetére


kali
legenda

Beléptem az alkalmazásba, befizettem az otthoni netet és TV-t.

(#139999) Kbali válasza xy.zsolt (#139996) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nincs esetleg a szűrt listán a szám, amiről az sms jön?

(#140000) 4Grider válasza Kbali (#139999) üzenetére


4Grider
nagyúr

Akkor a webes bejelentkezéshez sem kapna sms-t...

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.