Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#124451) Kaba válasza Gubu0101 (#124449) üzenetére


Kaba
veterán

A vásárlási keret egyénfüggő.Nincsen általános keret.
Online rendelésnél látod a végén,hogy kell e fizetned mobilelőleget,de rákérdezhetsz a 1414 is.

[ Szerkesztve ]

(#124452) kali válasza xeno204 (#124446) üzenetére


kali
legenda

Mehet az más gyártóéra is, nem ritka, hogy lepapírozzák, ha minden félnek érdeke.
Muszáj elindítaniuk a folyamatot, ha jelezted nekik, hogy mi a helyzet. Telefonon érdeklődj később, miszerint mikor és hol voltál bent adott ügyben, bemutattad a csereutalványt, arra mit mondtak és annak fényében most mire számíthatsz...stb., így is nyoma lesz.

(#124453) Gubu0101 válasza m1lan (#124450) üzenetére


Gubu0101
veterán

Köszi! :R
Tv-nek a felénél járok,bár azt jövő héten kifizetem,még a maradékot.
Akkor mindjárt rá is nézek,nem várok fizuig.
A Magentához elég 2 hangalapú előfizetés +1 otthon szolgáltatás?(internet van).

Neked is Kaba!

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#124454) m1lan válasza Gubu0101 (#124453) üzenetére


m1lan
őstag

Nincs mit.

Pont fordítva, 1 mobil és 2 otthoni szolgáltatás kell. :DDD Az alap 30%-os Magentának nem feltétele, hogy hangalapú legyen az előfizetés. Az csak a Többmobilos Magentánál érdekes, ahhoz viszont legalább 3 hangalapú előfizetés kell. Köttess egy Alap vezetékes telefon csomagot, azzal már Magentás lehetsz, a végösszeg pedig a plusz szolgáltatás ellenére is kedvezőbbre jön ki. A 15%-os mobil kedvezményed 30%-ra nő, a listaáras interneted pedig 30%-kal olcsóbb lesz. :K

[ Szerkesztve ]

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#124455) Gubu0101 válasza m1lan (#124454) üzenetére


Gubu0101
veterán

Köszi!
Akkor,még lehet a tv-t is hozzá csapom :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#124456) m1lan válasza Gubu0101 (#124455) üzenetére


m1lan
őstag

Az Internet+TV kombó a legjobb. A vezetékes telefon akkor jön jól, ha csak egy otthoni szolgáltatásra van szükséged, de kellene még egy a Magentához. :DDD

[ Szerkesztve ]

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#124457) Gubu0101 válasza m1lan (#124456) üzenetére


Gubu0101
veterán

Tv lett csak,vezetékes telefonnak már semmi haszna,manapság (szerintem) :D Még rendeltem pluszba 2 wifi jelerősítőt,asszem az éves költekezésnek vége is :DDD

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#124458) Boond válasza xeno204 (#124446) üzenetére


Boond
addikt

Gondolkodtam telekomnál tv-t vennni... ha már ennyire promozzák mint lehetőség... de úgy látom jobb nélkülük... ha erre sor kerülne...

(#124459) Kaba válasza Boond (#124458) üzenetére


Kaba
veterán

Nyugodtan vehetsz normáláras tévét a Telekomnál.Nem lesz gondod egy esetleges cserénél sem.
A fórumtársnál más volt a helyzet.Ő a BF alkalmával vette a tévét kb.harmadáron,így nyilván ilyen árban,nem tud mire cserélni.

(#124460) BBke válasza xeno204 (#124442) üzenetére


BBke
tag

Próbáld meg a Telekom facebook oldalát, privát üzenetben. Írd le, hogy mi a problámád, az MT azonosítót is. Segíteni fognak.

(#124461) szabonagyur válasza Kaba (#124459) üzenetére


szabonagyur
félisten

Igy azert jovall masabb a tortenete :U

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#124462) Kaba válasza szabonagyur (#124461) üzenetére


Kaba
veterán

Igen más.Veszteség amúgy sem éri majd,mivel legrosszabb esetben a tévé árát visszakapja.(sajnos pechje volt,hogy éppen egy mélyen akciós tévé romlott el).

[ Szerkesztve ]

(#124463) Nikaré


Nikaré
őstag

Sziasztok!
Segítségre van szükségem.
Van itt a fórumtársak közül aki a Telekomnál dolgozik (mobilos vonalon, esetleg üfsz.)? Egyetlen kérdésem lenne, nem bonyolult a helyzet, de nem jutok előrébb. :((( Privátban szívesen venném a kommunikációt! :K
Köszönöm!

(#124464) kali válasza Kaba (#124459) üzenetére


kali
legenda

Ja, hogy úgy, ez nem elhanyagolható részlet, ilyenkor azért kevesebb nyitott kérdés van.

(#124465) csako válasza Kaba (#124459) üzenetére


csako
veterán

Az összefoglaló végét olvasva kérdezem, hogy a csereutalvány nem akciómentes ár alapján megy?

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#124466) Caranita válasza csako (#124465) üzenetére


Caranita
aktív tag

Nem, arra az árra van, amit ténylegesen fizetsz.

(#124467) Top cat válasza csako (#124465) üzenetére


Top cat
őstag

Azért azt nem gondolhatod komolyan, hogy megveszel mondjuk egy 250K-s tévét, akciósan 180K-ért és pár év múlva, még garancia időn belül bedöglik és visszakapsz 250K-t. :DDD

(#124468) ElektrikusDE válasza Caranita (#124466) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Ez nem lehetne minden esetben igazságos! (de sajnos jogszerű)
Például ha egy 1 Forintért vett telefonom elromlik és nem tudják megjavítani, akkor telefon nélkül fogok maradni? (ez egy régebbi Vodás eset)
Szerencsére nem romlott el! :)
Persze a telefonhoz tartozott szolgáltatás is.

Vagy akár egy másik eset:

Jó régen volt olyan akció is, ha vettél pl. 10 darab műsoros DVD lemezt, akkor 1 Forintért kaptál hozzá egy DVD lejátszót.
Ilyen esetekre is kéne valami megoldás, de ha lenne ilyen akkor meg sokan visszaélnének vele.
Ezért minden marad a régiben...

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#124469) csako válasza Top cat (#124467) üzenetére


csako
veterán

& #124466 Caranita
Értem, pedig az összefoglalóban így szerepel:
1: értékegyeztetéses csere: az xy készülék vásárláskori kiskereskedelmi ára alapján, az aktuális kiskereskedelmi árlistában szereplő nem drágább készülékekből;

Pénz visszaadásnál én sem gondoltam :D
2: visszavásárlás: az ügyfél által eddig kifizetett készülékár (teljes összeg vagy részletfizetés esetén a kezdő-, és további befizetett részletek).

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#124470) Lackooo84 válasza Caranita (#124466) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nem jól tudod! A vásárláskori kisker áron számolják be, mindig is így volt. Telekomtól el kell kérni a vásárláskor érvényben levő kisker árlistát.

The Truth is out there...

(#124471) Kaba válasza ElektrikusDE (#124468) üzenetére


Kaba
veterán

A telefon ára az nem egy forint.A kedvezményed miatt kaptad egy forintért.Amennyiben elromlik garanciaidőn belül,akkor az értékének megfelelően cserélik vagy javítják.

[ Szerkesztve ]

(#124472) Caranita válasza Lackooo84 (#124470) üzenetére


Caranita
aktív tag

Valóban, ez Vodánál volt így ahogy írtam.

(#124473) Caranita válasza Kaba (#124471) üzenetére


Caranita
aktív tag

Most már igen.

De régen még nem részletfizetés volt a Vodánál, hanem magasabb díjcsomagot fizettél, amihez 1 forintért járt a telefon.

Pl.Red Basic volt 10ezer, Red Basic X 20ezer, ami szintén egy tarifa volt, így értékegyeztetéses cserénél ha volt olyan telefon, ami benne volt a Red Basic Xben akkor tudtál értékegyeztetéssel cserélni, de ha nem, akkor bizony az 1 ft volt a kiindulópont.

[ Szerkesztve ]

(#124474) Ixion77


Ixion77
őstag

Internet elérés nem működése ügyben keresek segítséget:

Adott egy Galaxy S20 FE 5G telefon, benne egyetlen SIM kártya, azon Domino díjcsomag. Roaming bekapcsolva (*104#), maraton 5Gb feltöltve pár hete. A telefonon a "roaming data" beállítás bekapcsolva, alapképernyő lehúzható menüjében a mobiladat szintén bekapcsolva.
Ennek ellenére külföldön nem működik az internet a telefonon, csak belföldön.
Van valakinek ötlete hogy miért nem?

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#124475) xeno204 válasza Kaba (#124462) üzenetére


xeno204
aktív tag

Nálam a legjobb eset lenne a visszatérítés, mivel a szerviz nem írt konkrét összeget a csereutalványra, így a Telekom dönti el hogy mennyit ér a TV, ez lehet a kisker ára (már a vásárlás idején is alacsony lehetett), vagy a számla alapján, nekem egyik sem jó a cserénél.

[ Szerkesztve ]

(#124476) Kaba válasza xeno204 (#124475) üzenetére


Kaba
veterán

Hívd a 1414-et ,mielőtt újra az üzletbe mennél.Egy kompetensebb ügyintéző segíthet a problémád megoldásában.

[ Szerkesztve ]

(#124477) glacious válasza Ixion77 (#124474) üzenetére


glacious
addikt

Melyik orazág? Lehet olyan hálózatra csatlakozik, ahol nincs normális roaming net.

(#124478) 4Grider válasza Ixion77 (#124474) üzenetére


4Grider
nagyúr

Hívást tudsz róla magyar szám felé indítani?
3G only módban sem jön elő a H+?

(#124479) Ixion77 válasza 4Grider (#124478) üzenetére


Ixion77
őstag

Másik Telekomos szám hívása rendben működik, kicsörög.
"Only 3G" módra állítva a jelenség változatlan. Felül az ikonok szintén változatlanok:

#124477glacious: Ausztria

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#124480) szabonagyur válasza xeno204 (#124475) üzenetére


szabonagyur
félisten

Pedig a szamla szerinti a realis. Ha veszek akciosan valamit, majd elallok tole es akkor nem akcios sem teljes arat kapok vissza.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#124481) 4Grider válasza Ixion77 (#124479) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az apn-t is megmutatod?
Tutira működött ugyanez a csomag otthon, vagy esetleg az nem maraton volt?

(#124482) Ixion77 válasza 4Grider (#124481) üzenetére


Ixion77
őstag

Megmutatom, mert számomra rejtély hogy miért nem működik:

Magyarországon működött, viszont másik készülékben volt a SIM kártya.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#124483) sifarr válasza Ixion77 (#124482) üzenetére


sifarr
senior tag

Nekem gyanús, hogy ez az mms apn.
Megnéztem az én beállításomat, az alapján ezek a különbségek:
MMSC not set
MMS-proxy not set
MMS port not set
Authentication type PAP
APN type default,supl,ut

Írd át ezekre, utána próbáld ki.
Vagy az apn-t le is lehet töltetni a szolgáltatótól a beállításoknál. Ennek elvileg jónak kell lennie.
Valamint a szolgáltatónál is lehet engedélyeztetni/tiltatni a roamingot. De a telefonbeállításoknál is be lehet állítani tiltást. Ha itt tiltott, akkor az felülírja a szolgáltatói beállítást.

[ Szerkesztve ]

(#124484) dptrsk válasza Ixion77 (#124482) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Roaming adatforgalom engedélyezve van a szerződéseden a Telekomnál?
Attól, hogy hívni tudsz, az adat lehet, hogy tiltva van.

[ Szerkesztve ]

(#124485) Ixion77 válasza sifarr (#124483) üzenetére


Ixion77
őstag

Megpróbáltam a törlést, de semmi sem változott. Aztán nyomtam egy "reset to default"-ot (gondolom erre utaltál a szolgáltatótól letöltés kifejezéssel), ami visszaírta a multimédiás bejegyzéseket az eredetire.
A domino roaming be van kapcsolva a telekom honlapon. A készüléken a Mobile Networks / Data roaming szintén be van kapcsolva. További ötletem nincs hogy mi lehet rossz.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#124486) dptrsk válasza Ixion77 (#124485) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

T-Mobile Austria/A1/Drei hálózatokon megy csak a net.

Milyen hálózaton vagy?

[ Szerkesztve ]

(#124487) Ixion77 válasza Ixion77 (#124485) üzenetére


Ixion77
őstag

Megoldottam!
Egy hirtelen ötlettől vezérelve átraktam a SIM kártyát egy régi telefonba: LG G5 LineageOS 18.1 rendszerrel.
Az indítás után azonnal kiírta hogy a SIM data roaming nincs engedélyezve, és a beállításokat megnyitotta ahol s kapcsoló van. Átkapcsoltam, és rögtön működött a net. Visszaraktam a SIM-et az S20 FE-be, és már abban is működik.
Tehát az S20 FE 5G szoftvere a bugos. :Y Azon hiába kapcsoltam azon át a data roamingot on-ra, a felületen azt jelezte ki hogy a változtatás megtörtént, de a hálózaton a megfelelő kommunikációt nem hajtotta végre.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#124488) sifarr válasza Ixion77 (#124485) üzenetére


sifarr
senior tag

Megpróbáltam a törlést, de semmi sem változott.
Én nem törlést írtam.
Az apn-t kell editálni, átírni az általam írt részeket. És után el is kell a módosítást menteni!

Aztán nyomtam egy "reset to default"-ot (gondolom erre utaltál a szolgáltatótól letöltés kifejezéssel),
Nekem nem Samsungom van, hanem Sony-m.
Nálam a Hálózat és Internet beállítás résznél van erre egy külön menüpont:
"Internetbeállítások
Internet és MMS-beállítások letöltése"
(a két sor egy menüpont)
Ez tölti le a szolgáltatói beállításokat. Kettőt: egyet az internetre, egyet az mms-re. (Az mms-t én mindig törlöm.)
Ez a menü nem tudom, hogy egyezik-e a Samsung "reset to default" menüjével.

(#124489) MadMancs válasza sifarr (#124488) üzenetére


MadMancs
veterán

Igen megegyezik a kettő.
Töröltem mindkét APN (net és mms) majd alapbeallitasok visszaállítása és elővarázsolta mindkettőt (S21 U)

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#124490) 4Grider válasza Ixion77 (#124487) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mifelénk az adatroamingot nem sim kártyán kell állítani, hanem készüléken. Azaz hiába engedélyezed az egyik eszközödön, az még a másik eszközön nem fogja engedélyezni...

(#124491) Ixion77 válasza 4Grider (#124490) üzenetére


Ixion77
őstag

Pedig bárhogy is legyen, úgy történt ahogy írtam. S20-on nem működött (ikon se jelent meg), pedig a menü szerint be volt kapcsolva. Átraktam a G5-be, rögtön jelzett, bekapcsoltam a roamingot. Kikapcsolgam, vissza a simet az S20-ba, és már azon is működött a net, megjelent az ikon is. Persze lehet, hogy a G5-ös kitérő felesleges volt, elég lett volna kivenni a simet és visszarakni. Nem tudhatom.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#124492) Taktoj


Taktoj
aktív tag

Sziasztok...

Valaki telepítené a "billkiller' progit, s kielemeztetné a hívásait...

Kíváncsiságképp más is kap ..szerintem picit torz... elemzést:
[kép]

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#124493) szabonagyur válasza Taktoj (#124492) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez hogy jön ide vagy mit szeretnél mondani vele?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#124494) dawez


dawez
tag

udv más sem tud belépni pc-n a fiokjaba?

(#124495) Top cat válasza dawez (#124494) üzenetére


Top cat
őstag

Nekem belép, de elég lassú volt.

(#124496) Taktoj válasza szabonagyur (#124493) üzenetére


Taktoj
aktív tag

Ez olyan "itthon vagy?" kêrdés?

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#124497) Nikaré válasza Nikaré (#124463) üzenetére


Nikaré
őstag

Ebben senki sem sem tud segíteni? :U

(#124498) szabonagyur válasza Taktoj (#124496) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem. Beraktál ide eggy appot meg a képét és ezen kívül semmit, nem tudni mit akarsz ezzel mondani.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#124499) kovacsmi_74


kovacsmi_74
aktív tag

Ászf 7-es melléklet (Akciók)

2021. szeptember 1-jétől 2021. október 31-ig

"A Domino előfizetők a promóciós időszak alatt a Telekom alkalmazásban történő, legalább 5000 Ft értékű feltöltés esetén a Domino feltöltési bónusz ajánlat mellett 100 GB adatmennyiségre jogosultak. A 100 GB adatmennyiségből 16 GB adatmennyiség EU roaming helyzetben is felhasználható. A 100 GB adatmennyiség a feltöltést követő két héten belül használható fel, a fel nem használt adatmennyiség két hét után elvész."

(#124500) Pxs


Pxs
aktív tag

Sziasztok, nemrég járt le a 2 éves hűségem, és most kötnék újat, de egyszerre 3 készülékre (laptop, tablet, óra). Ha jól tudom, ehhez 3 külön előfizetést kell kötni?
Lehet mindhárom készülékre részletfizetést vállalni?

Köszönöm előre is!

'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.