Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#123551) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Üdv!

Ma felhívtam a Telekomot, hogy a domino feltöltőkártyás csomagban (domino fix) engedélyezzék a volte-t, amit meg is tettek. Jól értelmezem, hogy ennek csak annyi a feltétele, hogy a telefon tudja a volte-t és be legyen kapcsolva?

Illetve hogyan viselkedik ez eu-n belül, külföldön? Ha látja a szolgáltató, hogy a sim roamingban van, akkor minden esetben GSM-re vált? Vagy elég a magyar ip cím?

Illetve vowifit szeretnék még. Van ilyen opció a telefonomban, viszont a készülék nincs a támogatott eszközök listáján. Hogyan tudnám rábírni őket, hogy felrakják? Vagy ez már nem készülékhez kötött? Ugyanitt mi dönti el a roamingot? Az IP cím? Azért kérdem, mert sokszor kell belépjek munkahelyi VPN-re, aminek teljesen más országbeli IP címe van. Nehogy elkövessem a hibát, hogy párszor bent marad, aztán számláznak, mert a fair use ellen megyek...

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#123552) 4Grider válasza Mr Dini (#123551) üzenetére


4Grider
nagyúr

Tudomásom szerint nincs még VoLTE roaming.
A VoWiFin indított hívás mindig itthonról indított hívásnak számít, ezért a Telekom tudtommal nem is engedélyezi a VoWiFi-t külföldön használni.
Ja és Dominón nincs VoWiFi, az még csak az előfizetéseseknek jár.

[ Szerkesztve ]

(#123553) Mr Dini válasza 4Grider (#123552) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Köszönöm a választ!

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#123554) blueye válasza #86564352 (#123550) üzenetére


blueye
veterán

Ezzel azert sokan vitatkozni fognak de a "Kinek hogy"-gyal nehez es nem is kell.

(#123555) MadMancs válasza blueye (#123554) üzenetére


MadMancs
veterán

Én is remélem hogy nem kezdődik megint a mindenhol visszatérő "debizonyaziOSAndrid a jobb". Kinek ez, kinek az. Mindenkinek egyéni preferencia.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#123556) rin33


rin33
senior tag

Orosháza után Hódmezővásárhelyen is van már egy B1 cella (10Mhz, Cellmapperrel körüljártam), optikáztak a városban (Oh), B3-on (20Mhz) már 100mbit/s körül mérhető (CA nélkül).
A B1-et is -120dBm-nél engedi el de továbbra is a B3 a preferált frekvencia, ha pl letiltom a B3-at akkor nem áll át B1-re ha erős a B20.

(#123557) Boond válasza kali (#123542) üzenetére


Boond
addikt

Köszi. Akkor jól gondoltam, hogy ez nem alap, be kell kapcsolni.

Egyébként ez a domino is jó (még ha nem igen használom is), mert jól hangzik ez a pl 600 mb/ x perc - még ha megkötésekkel is. Biztos van is aki kihasználja, vagy hasznos neki... pl ha "azonnal kell" vagy rövid időn belül... most pl eb miatt el tudom képzelni.

Én kevésbé tartozom jelenleg ebbe a kategóriába.... igaz, ha 3-5 napig lenne akkor sem biztos, hogy feltétlenül használnám kihasználnám... de úgy mégis, arányosabb lenne :) De ez magán vélemény, ettől nem gondolom hogy változna.

köszi még egyszer.

"Pedig támogatás, értékállóság szempontból egy iPhone éves költsége kedvezőbb. Számomra az Android készülékek ár/érték aránya rossz. Kinek hogy."
Eddig, ha valakivel beszéltem, és ilyen készüléke volt, mindig kiderült vmi bubi, ami pl normál telefonnál már rég van. De akár pc- esetén is volt ilyen. Házon belül lehet más a helyzet, bár ott is volt már kiakadás, ahogy elnéztem, akár videósokat...

(#123560) Cranberries válasza kali (#123541) üzenetére


Cranberries
aktív tag

Természetesen én sem jovasolnám a más régióba szánt készülékek megvételét, csupán csak arra reflektáltam, hogy nem csak fizikai SIM és eSIM párosa létezik az iPhone-okba.

Azt simán el tudom képzelni, hogy valakinek a piros és/vagy a kék szolgáltatónál vannak előfizetései és ragaszkodik az iOS-hez, ezért számításba jöhet egy idegen régiós készülék.

(#123561) szabonagyur válasza Cranberries (#123560) üzenetére


szabonagyur
félisten

Vagy a Telekom is Dominos… nekem pl céges Telenor, saját Dominó. Elsőhöz sehogy nincs eSIM, utóbbihoz csak elofizuban, nekem jól jönne 2 fizikai SIM-es alma, de így van helyette 2 iPhone.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#123562) Cranberries válasza szabonagyur (#123561) üzenetére


Cranberries
aktív tag

Na igen, a te példád szerinti felállásra nem gondoltam, de ettől még az is egy valós igény.

(#123563) szabonagyur válasza Cranberries (#123562) üzenetére


szabonagyur
félisten

És várhatóan kártyásra nem is lesz egyiknél sem eSIM.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#123564) Boond válasza szabonagyur (#123561) üzenetére


Boond
addikt

Hm, nem lett volna egyszerűbb helyette egy olyan android ami tud legalább kettő sim-et? :)

(#123565) szabonagyur válasza Boond (#123564) üzenetére


szabonagyur
félisten

Cég fizeti az előfizut meg a telefont, én nekem az egy fillérbe nem kerül (plusz céges dolgot csak arról lehet elérni), sajátom meg egy régi alma, nincs jelentősége így nézve.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#123566) Boond válasza anadroid (#123530) üzenetére


Boond
addikt

Most böngésztem az oldalt, és kiderült mivel kevertem össze... 490 ft a korlátlan 1 napi beszélgetés.
Ez Vodánál 300 ft után érhető el/ kb 15 perc beszélgetés - utána automatikusan ingyenes, nincs külön díj.

A Domino Most-nak tényleg 190 az ára, nálam is.

Viszont van egy kérdésem, melyik fogy előbb? A telekom.hu oldala szerint előbb a saját adatkeret, utána a domino nap adatkerete, jól értem?

Mert ha így van, akkor túl sokra, amúgy sem mennék az extra adatkerettel.

Telefonnál is vajon így lehet?

Nem az lenne a "normális", hogy előbb ez az ajándék keret merül le?
Vagy csak az ábra hibás, és én értem félre?

(#123567) kovacsmi_74 válasza Boond (#123566) üzenetére


kovacsmi_74
aktív tag

Azért nem csak az "ár"-ban van különbség, EU irányba is érvényes.

"Minden alapdíjas mobil és vezetékes irányba belföldön, EU-roaming helyzetben és itthonról az EU-ba indított hívásokra.
A sikeres aktiválástól 24 óráig érvényes."

Domino Nap díjcsomagra gondoltam hirtelen, megtévesztettél (anno volt ilyen). Domino Day esetén mindig célszerű az sms után repülő üzemmódot be-/kikapcsolni, utána elvileg az ajándék keretek fogynak.

A 90 perc 7 napra opciót nézted már? Ha már a felhasználhatóság ideje a lényeges neked.

(#123568) Boond


Boond
addikt

A képet nem csatolta, vmiért... de akkor itt van "újra":

Amit nem értek, hogy jött ki ez az adat... Alap 1 gb és 600 mb az közel sem ennyi, tehát ez vmi fals dolog lehet - belföldi egyenleg.

Az alatta lévő, már valósabb... de épp most kapcsoltam be, teszt céljából a youtube-ot... az adatmennyiségben változást ugyan nem láttam sem mobil app-ban, se itt a képen. Még(?)

Viszont hívásnál azonnal, látszik a levonás, újra indítás, után is ez a helyzet. Tehát saját keretből fogyottott... (30-as szám).

Mondjuk azt nem tudom, hogy ez az alap domino sim mellé járt perc/adat miatt van-e, vagy ez általános.

Másnál mi a tapasztalat?

UPDATE: Új teszt, ez úttal vezetékest hívva, msot már a domino day-es keretből ment...
Most vagy az van, hogy nem újraindítás, hanem leállítás. Majd újra bekapcsolás volt, és ez kellett...
Vagy emellett el kell telnie, egy kis időnek, pl fél 1 óra.

-----------
(#123567) kovacsmi_74

"Azért nem csak az "ár"-ban van különbség, EU irányba is érvényes."
Ez az. "Korlátlan beszélgetés 1 napra"
https://www.telekom.hu/lakossagi/szolgaltatasok/mobil/domino-dijcsomagok/beszelgetes

És csak az ár a különbség mert:
"a normál díjas hívások költsége eléri a 300 forintot, a nap fennmaradó részében a Vodafone belföldön magyar, az EU-ban pedig utazási célra magyar és EU-s, normál díjas hívásokra nem számol fel további költségeket. Ez azt jelenti, hogy feltöltőkártyásként normál díjas hívások tekintetében nem érheti kellemetlen meglepetés az ügyfelet, aki nyugodtan telefonálhat, legyen szó akár véget nem érő beszélgetésekről egy régi baráttal, hosszas ügyintézésről, vagy váratlan helyzetekből adódó sürgős hívásokról."

https://pcworld.hu/pcwlite/a-vodafone-uj-tuti-feltoltokartyas-ajanlataval-nem-fog-tobbe-ido-elott-lemerulni-az-egyenleg-260314.html

"A 90 perc 7 napra opciót nézted már? Ha már a felhasználhatóság ideje a lényeges neked."
Néztem az összes opciót. De nem ez a lényeg, mert ha 3-5 nap lenne sem feltétlenül használnám ki.

Rengetegszer kapok a Vodától 15-60 vagy 30 percet 3-5, vagy 7 napra is talán. Jellemzően ezekkel sem szoktam élni. De mennyivel jobban hangzik, hogy meg hagyják a felhasználónak a szabadságot lehetőséget, és "nem azonnal" Last minit kell(ene) vmit elhasználni. Csak ennyi az észrevétel.

De ezek ellenére is valószínüleg megtartom a Tele kártyát... legalább 1 évre még, aztán meglátom.
A Maraton net opció, az egyik érv, a másik az otthoni telekomos szolgáltatások. Az meg majd kiderül mennyire fog halmozódni rajta az összeg...

Egyébként Telekomnál, mire lehet költeni a sim-en lévő összeget? Telefonáláson, és net bővítőkön kívül.
Van olyan amire érdemes, vagy szoktátok, használni?

(A látszólagos kritikák ellenére, szerintem a 3 szolgáltató közül még mindig a 2. a telekom, legalábbis nálam. Másnál lehet első).

[ Szerkesztve ]

(#123569) anadroid válasza Boond (#123568) üzenetére


anadroid
senior tag

Lottó, pályamatrica, parkolás.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#123571) UHHH válasza Boond (#123568) üzenetére


UHHH
senior tag

Lehet számhordozásos 30-ast hívtál. :) Elsőre is vezetékest kellett volna hívnod!

[ Szerkesztve ]

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#123572) kovacsmi_74 válasza Boond (#123568) üzenetére


kovacsmi_74
aktív tag

"és itthonról az EU-ba", megint átfutottál rajta.

(#123573) atosan


atosan
addikt

Üdv,
Tegnap boltban hosszabbítottam hűséget. Mivel a kiszemelt készülék nem volt készleten, majd a futár hozza. Díjcsomag módosításra vonatkozó dokumentumok azonnal megjelentek a doku tárban, viszont a készülékről még semmi. Rendben van ez így?

Maine coon

(#123574) Kaba válasza atosan (#123573) üzenetére


Kaba
veterán

A készülék dokumentációja kiszállításkor lesz majd feltöltve.

(#123575) atosan válasza Kaba (#123574) üzenetére


atosan
addikt

Rendben, köszi! :R

Maine coon

(#123576) Nordik


Nordik
őstag

Meglévő elofizetesre vállaltam új hűséget készülék vásárlással. Küldtek új SIM kártyát. Én azt hittem a régit teszem az új készülékbe és ennyi. Vagy ilyenkor minden esetben új kártyát is adnak?

[ Szerkesztve ]

(#123577) Kaba válasza Nordik (#123576) üzenetére


Kaba
veterán

Nem szoktak újat adni,lehet már túl régi SIM volt.
Dominóról előfizetésesre való váltáskor adnak új simet.

[ Szerkesztve ]

(#123578) blueye válasza Nordik (#123576) üzenetére


blueye
veterán

(#123579) Nordik


Nordik
őstag

Nem túl régi, talán 2 éves kártya lehet. :U Nem értem én se.
Pedig a rendelesnel se rontottam el semmit, mert nem új előfizetést kertem vagy ilyesmi, új telefonszám sincs az új SIM kártyán. Egyszerűen csak küldtek egy újat.

(#123580) kory24 válasza Nordik (#123579) üzenetére


kory24
őstag

Nekem is szoktak küldeni hűség hosszabbításkor.

Nem szoktam vele foglalkozni. De ki se dobom, csak elrakom telo dobozába úgy bontatlanul, hátha egyszer szükség lenne rá :) de amíg jó a régi nem cserélgetem ha nem muszáj

(#123581) btudos válasza Nordik (#123579) üzenetére


btudos
veterán

Néha küldenek, mostanában egyre kevesebbszer, de régen default volt, hogy a SIM méretéből, hálózati képességekből biztosan ne legyen gond. Ha nem akarsz, nem kell foglalkozni vele, akár ki is dobhatod, nem lesz gondod belőle.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#123583) kovacsmi_74


kovacsmi_74
aktív tag

Valami készül!

(#123584) odrif


odrif
MODERÁTOR

Sziasztok!

Arra van lehetőség, hogy a szolgáltató egy bizonyos mobiltelefon számot le tiltson, hogy ne tudjon elérni ez a a mobilszám?
Hívogat mostanában valaki, és jó lenne ha a szolgáltató le tudná tiltani.
Ha igen, ennek van valami díja?

20 éve a Prohardveren

(#123585) kory24 válasza odrif (#123584) üzenetére


kory24
őstag

Telefonod nem tud ilyet?

Huawei-nél pl csak tiltó listára veszed és onnantól az a szám nem tud hívni.

Valószínűleg többi gyártónál is van ilyen megoldás.

(#123587) Kaba válasza kory24 (#123585) üzenetére


Kaba
veterán

123584 Odrif .Fekete listára teszed azaz blokkolod a kívánt számot és többé már nem tud hívni.Amennyiben ez valamiért nem lehetséges a telefonodon akkor hívd a 1414-et.

[ Szerkesztve ]

(#123588) kovacsmi_74 válasza kovacsmi_74 (#123583) üzenetére


kovacsmi_74
aktív tag

Na, lehet is regisztrálni 500-500 db páros belépőre élményfürdőbe. (Mondjuk ezek nekem kicsit messze vannak.)

(#123589) Kaba válasza kovacsmi_74 (#123588) üzenetére


Kaba
veterán

Ez nem jár automatikusan,a regisztrálást követően a nyertesek ki lesznek sorsolva.

(#123590) DrBubo77 válasza Kaba (#123589) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog (1)

A "Kapcsolat Kártyád"-ra kattintva nektek is egy üres kártyaképet tölt be?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#123591) Kaba válasza DrBubo77 (#123590) üzenetére


Kaba
veterán

Nem.A kapcsolat kártya látható névvel és kártyaszámmal.Frissítsd az alkalmazást.

(#123592) Lackooo84 válasza Kaba (#123591) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nekem a legfrissebb verzió van fent, mégis üres.

The Truth is out there...

(#123593) kovacsmi_74 válasza Kaba (#123591) üzenetére


kovacsmi_74
aktív tag

Dominósként nekem név nem szokott lenni, csak kártyaszám, de most az sincs. Reggel még ott volt.

Megjavult.

[ Szerkesztve ]

(#123594) ElektrikusDE válasza DrBubo77 (#123590) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Igen, nálam is! (a jul. 8. verzió van fent 18.11.2)

Ui:

Nekem is megjavult...

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#123595) Kaba válasza ElektrikusDE (#123594) üzenetére


Kaba
veterán

Ez a legfrisebb verzió.

(#123596) The DJ


The DJ
addikt

Sziasztok!

Ideiglenesen kellene nekem korlátlan internet hozzáférés + valami hozzá való modem/router, ami elosztja ezt a lakásban az eszközök között. A kábeles rendes bekötés most nem opció. Hűség nélküli megoldást keresek, minél kedvezőbb áron (értelemszerűen). Sajnos vagy szerencsére sosem volt eddig erre szükség és teljesen el vagyok veszve a lehetőségek és szolgáltatások között.

Ami tehát lényeg lenne: Korlátlan adatforgalom, járjon hozzá eszköz, ami routerként funkcionál és hűségidő nélkül is igénybe lehessen venni ezt a szolgáltatást. Nem tudom meddig kellene, lehet 1-2 hónap, lehet fél év, lehet tovább, menet közben derül ki, ezért pedig nem szeretnék 1-2 évre hűségidőt vállalni.

Köszönöm, ha valaki tud segíteni vagy irányba állítani személyes tapasztalatok által :R

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#123597) kali válasza DrBubo77 (#123590) üzenetére


kali
legenda

Nekem betölti rendesen.

(#123598) DrBubo77 válasza kali (#123597) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog (1)

Most már nekem is. Valamit biztos kalapáltak a háttérben.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#123599) joey04


joey04
titán

Hali!

Telekomnál most a korlátlan net mennyire korlátlan? Torrent lassítva van? Nem, nem akarom ezzel szétk*rni a hálózatot, havonta kb. 3-4 alkalommal lenne letöltve 1.5-2gb-os fájl, az is nagyrészt késő esti, éjszakai időpontban. Csak nem akarom, hogy ahogy elindul a torrent, levágja a sebességet, mert amikor kell, akkor viszont gyorsan kéne.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#123600) 4Grider válasza joey04 (#123599) üzenetére


4Grider
nagyúr

Amikor kell, gyorsan leállítod a torrentet, és akkor gyorsabbá válik a mobilnet.
Alapból abból kell kiindulnod, hogy ha neked szezon jelleggel kell korlátlan mobilnet, akkor jó eséllyel más is használ ott éppen szezon jelleggel mobilnetet. Ezért aztán vannak ilyenkor nyáron az országban olyan területek, amik túlterhelődnek, hiszen a szolgáltatók többnyire nem a szezon jellegű felhasználásra építik a bázisállomásaikat. Ilyen július-augusztusban alapból a fél Balaton part, fesztiválok, rendezvények idején azok környéke, stb. Ha ilyen helyeken akarod szezon jelleggel használni a mobilnetet, akkor inkább azt kell megnézni, hogy az adott helyen melyik szolgáltató nyomja a legnagyobb sávszélességgel (ki fogja ott össze a legtöbb MHz-nyi frekvenciát), mert ha ezt nem nézed meg, akkor könnyen lehet, hogy nem a torrent lassítása lesz a legnagyobb gondod.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.