Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#124401) kisapa válasza MadMancs (#124395) üzenetére


kisapa
senior tag

Egészen pontosan a telekomos fizikai sim van jelenleg a telefonomba ami maradna is. A vodás sim egy másik telefonban van de egy ideje már nem használja senki és csak gyűlik az egyenleg mert az feltöltős. Azt szeretném esetleg átváltoztatni esim-re és lefogyasztani az egyenleget.

(#124402) BBke válasza kisapa (#124401) üzenetére


BBke
tag

Szerintem az eSIM csak előfizetéses lehet. Telekomnál biztosan, szerintem a Vodánál is.

(#124403) kakuk.tamas válasza BBke (#124402) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Telekomnál csak előfizuval, vodánál mindkettő.

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#124404) MadMancs válasza kisapa (#124401) üzenetére


MadMancs
veterán

Semmi akadálya.
Vodánál kárt,ásként is lehet eSIM.
De még döcögős a rendszer. Nem mindegyik üzlet mindegyik alkalmazottja tudja megcsinalni. Sokszor leraznak hulyesegekkel.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#124405) kisapa válasza kakuk.tamas (#124403) üzenetére


kisapa
senior tag

Én ezt konkrétan még nem néztem csak amikor beléptem a fiókomba ott láttam ezt a lehetőséget. Ezért merült fel ez a gondolat.

(#124406) BBke válasza kakuk.tamas (#124403) üzenetére


BBke
tag

Akkor rosszul gondoltam :)

(#124407) dawez


dawez
tag

Sziasztok lenne egy problémám hátha valaki tud érdemleges választ adni mert a telekomnál hiába érdeklődtem semmi értékelheto valaszt nem kaptam, van egy folyoszámlám telekom elofizetéseknek, nos rendelni szerettem volna egy kis csomagot (elofizetés) és a saját folyoszámlámra nem engedi megkotni kivan szurkulve az a rész automatikusan uj folyoszámlára kotne meg. (nyincs tartozásom sem lejárt számlám minden bevan fizetve.) nincs valakinek valami otlete vagy jart mar igy valaki ?

(#124408) dawez válasza dawez (#124407) üzenetére


dawez
tag

tárgytalan megjavult magátol.. :F

(#124409) vacs


vacs
veterán

Egy kis érdekesség!

A *102# dominó egyenleg lekérdezés most is működik, csak nem mindenkinél! :F

Forrás.

(^)(>.<)(^)

(#124410) st3v3np3t3r válasza vacs (#124409) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Nekem is működik, pedig előfizus vagyok :))
De csak az univerzális egyenleget írja ki

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#124411) kchris78 válasza #08176384 (#124400) üzenetére


kchris78
veterán

egyetertek. A Balaton Telekom lefedettsege elegge kivannivalokat hagy maga utan.. Most voltunk Foldvaron es meg TERERO is alig volt.. Folyamatosan ugralt B20 B3 kozott.. Telefon alapbol sokkal tobbet fogyasztott a gyenge jel miatt. Ugyvezeto ugyanezt mondja Szabadi-Sostora.. Nem hiszem el hogy nem lehet ezeket a feher foltokat kijavitani. Bele kellene hogy ferjen hogy legalabb valamennyire a nyari forgalomra tervezzek a lefedettseget/terhelest.

(#124412) szabonagyur válasza kchris78 (#124411) üzenetére


szabonagyur
félisten

Csak az a nem mindegy, hogy a legtöbb nyugati országban már büntetnek a torrentezésért, itthon meg nem. Az adatforgalomnak, és sajnos a mobilnak is az eléggé betesz. Plusz itthon nagyon olcsón lehet korlátlan nethez jutni, kint ez is másabb.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#124413) kchris78 válasza szabonagyur (#124412) üzenetére


kchris78
veterán

en ugy tudom a torrent a telekom mobilokon eleg jol be van limitalva foleg a korlatlan csomagok eseteben. vagy nem?

(#124414) szabonagyur válasza kchris78 (#124413) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ennyire nem vagyok benne, de valamivel ami nagy adatforgalmat generál csak túl van terhelve.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#124415) #08176384 válasza szabonagyur (#124412) üzenetére


#08176384
törölt tag

Ez azért nem igaz teljesen. Pont Olaszország, ahol sima prepaid ügyfél is kaphat korlátlan 5G netet, ingyenes adatforgalmú sreaminget mellé. Itt egy nagyobb üdülővárosban többen vannak, mint az egész Balaton körül, a strandon megvan a 200 feletti sebesség simán, központban mértem 400 felett is és ez csak 4G volt. Konkrétan nálunk szar a hálózat és ezen nincs mit szépíteni. Megy a spórolás és a lehúzás magyar módra. Magyarországon nem mennek tömegesen az emberek be a szolgáltatók elé, ha probléma van, hanem írkálunk fórumokba, itt ilyen lenne, reggel 500 ember állna az üzlet előtt. Például a mostani Vodafone cirkusz esetén az országos tv hozná mint óriási botrány. Persze itt demokrácia van.

[ Szerkesztve ]

(#124416) #08176384 válasza kchris78 (#124411) üzenetére


#08176384
törölt tag

A legnagyobb gond, hogy sok esetben mindhárom szolgáltató egyazon tornyon nyújt szolgáltatást. Ezzel az a baj, hogy amennyiben valaki pont a rosszul lefedett részen van, mint pl. Zamárdi központ és strand, Szabadifürdő-Sóstó vonal, mindegyik szolgáltató pont ugyanolyan gyenge lesz, nincs alternatíva, hogy melyik a jobb vagy a rosszabb. Az eltérő frekvencia segíthet egyedül pró kontra a dolgon.

[ Szerkesztve ]

(#124417) szabonagyur válasza #08176384 (#124415) üzenetére


szabonagyur
félisten

Attol, hogy korlatlan a net nem biztos, hogy le is van terhelve fullon.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#124418) lugosi válasza MadMancs (#124404) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ász lenne ha a telekom tanulna a példából és lenne náluk is feltöltősben is esim.

(#124419) MadMancs válasza lugosi (#124418) üzenetére


MadMancs
veterán

Mivel verseny van, nem kizárt hogy változtatnak a hozzáálláson.
Sőt, Telenornál is lesz egy 1 napos rendszer karbantartás, ugyanúgy kb minden off lesz mint vodánál. Lehet ők is most vezetik be (idénre ígérték ők is). Ha igen, tuti feltöltőkártyásoknak is, nem szoktak különbséget tenni ügyfelek között. Akkor viszont tényleg lépnie kell Telekomnál is.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#124420) szabonagyur válasza MadMancs (#124419) üzenetére


szabonagyur
félisten

Megírta Viktor is, hogy kb nulla esélye van, hogy most (ez alatt az 1 nap alatt) lesz Telenornál eSIM bevezetve. Ne kezdjünk el szerintem ilyet terjeszteni. :R

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#124421) kchris78 válasza lugosi (#124418) üzenetére


kchris78
veterán

vagy legalabb a kicsit kiemeltebben kezelt ceges flottas ugyfeleknek megadnak az 5G-t. Kicsit vicc hogy ennyire premium szolgaltatasnak kepzelik ezt.. vagy direkt zarjak el a nagyobb mennyisegu ugyfelet az 5Gtol mert addig lehet kiralykodni a mediaban a tobbszaz mbites letoltesi sebesseggel? (nyilvan ha egyedul van valaki egy cellaban :D) Utana mar kiderulne hogy az a feldobott partucat -100 cella mit is bir normal production korulmenyek kozott... mert ami most van az igy kb tesztuzem..

(#124422) MadMancs válasza szabonagyur (#124420) üzenetére


MadMancs
veterán

Igen pont most olvastam. :R
Bár nem is tényként írtam, csak feltételezés volt. :)

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#124423) 4Grider válasza #08176384 (#124415) üzenetére


4Grider
nagyúr

Horvátoknál az összes frekvenciát összefogják ami csak létezik, de optikai hálózatuk a tengerparton alig van, így a mikrós felhordó az elsődleges. Az a szolgáltató, aki ténylegesen korlátlan netet ad, az estére eléri az egy Megabit alatti sebességet. Amelyiknek meg a korlátlan netje napi 10 GB-ot jelent lassítás nélkül az meg megy akkor is 100 Mbps-al.

(#124424) kchris78 válasza 4Grider (#124423) üzenetére


kchris78
veterán

De legalabb terero van :D :D :D. Itt a Balcsin az is hezagos!

(#124425) DrBubo77 válasza szabonagyur (#124420) üzenetére


DrBubo77
addikt

Ő azt írta, hogy nem olyan kaliberű a karbantartás, mint a Vodánál. Én nem láttam, hogy eSIM-ről lett volna szó.
Ha elkerülte esetleg a figyelmemet. akkor elnézést kérek. :)

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#124426) MadMancs válasza DrBubo77 (#124425) üzenetére


MadMancs
veterán

eSIM et már csak én fésültem össze. Mert azt mondja nem olyan volumenű, mégis leáll kb minden (se vásárlás, se szerződés módosítás, se ügyfélsztolgálat, se számlabefizetés, se stb.) Vodánál is csak ennyivel indult, azt eSIM lett belőle. :D
De mivel Viktor elég közel van a tűzhöz, én hiszek neki. :)

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#124427) simpley válasza MadMancs (#124419) üzenetére


simpley
őstag

valószínűsítem egy nem hivatalos info szerint, hogy a mytelenor felülettel lesz újítás. :B

signed by simpley.

(#124428) Boond válasza simpley (#124427) üzenetére


Boond
addikt

vodánál is így kezdődött... vagy nem?

(#124429) simpley válasza Boond (#124428) üzenetére


simpley
őstag

ez egyelőre mint írtam is, csak egy spekuláció, de ha konkrétat tudnék sem írhatnám meg. :B
azt javaslom, hogy te sem és más se üljön fel ennek egyelőre.

signed by simpley.

(#124430) Boond válasza simpley (#124429) üzenetére


Boond
addikt

Engem ez az esim téma amúgy sem izgat... csak olvasom a "pletykákat" :)

(#124431) Maist


Maist
senior tag

Nem annyira követtem nyomon a Telekom 5G technológiai megoldásait, ezért érdeklődnék itt tőletek: Kecskeméten elvileg van lefedettség. Előfizetéses vagyok, igaz céges flottás, de a kapott flottás tájékoztatóban is írták, hogy 5G képes netünk lehet, ha korlátlant rendelünk meg. Kipróbálásra nálam van egy Mi 11 lite 5G. A kártyámra bekapcsoltam az egynapos nyári korlátlan 5G netet, szépen elő is jött a térerő mellé az 5G kiírás, de: sebességét nézve ugyanannyit tud, mint a 4G+. Ha a telefonban a *#*#4636#*#* kóddal megnézem a telefon adatait, adathálózatnál LTE-t ír, és a fizikai csatorna konfigurációjánál is ugyanaz van írva, mint amikor 4G+ a hálózat. Ez most amolyan marketing jellegű 5G hálózat akar lenni, hogy ha megrendeled a korlátlan netet, ami 5G képes, akkor az eredmény valójában csak annyi, hogy lesz egy 5G kiírás a térerő mellett, de a sebesség továbbra is 4G+?

(#124432) kali válasza Maist (#124431) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Nem sokat kell a topikban visszaolvasnod, hogy találj 800 - 1000 Mbps 5G méréseket, de ahhoz több feltételnek is teljesülnie kell.

(#124433) Maist válasza kali (#124432) üzenetére


Maist
senior tag

Igen, azokat pont láttam, ezért merült fel a kérdés. Melyek amúgy azok a feltételek, amelyeknek teljesülniük kell, hogy jöjjenek a nagy számok? Ez így azért nekem, mint egyszerű felhasználó számára megtévesztő lehet, hogy csak a kiírás változik a térerő mellett a csomag megrendelése után, de a sebesség ugyanannyi, mint 4G+ esetén. Továbbá a Telekom oldalán az 5G szolgáltatás leírásában sem láttam olyan sok apróbetűs részt, amely arra utalt volna, hogy néha csak a pénzedért egy feliratot kapsz, a hálózati technológiát viszont nem. Vagy ez most amolyan vidéki 5G akar itt errefelé lenni?

[ Szerkesztve ]

(#124434) kchris78 válasza Maist (#124433) üzenetére


kchris78
veterán

a legelső az hogy mi a frekvencia? 700 MHz-es sávon valószínűleg nem lesz 1Gbit letöltési sebesség.

(#124435) kali válasza Maist (#124433) üzenetére


kali
legenda

A telefonod hardveres és szoftveres képessége - azon gyártó tekintetében sok, az átlagnál legalábbis több a nyitott kérdés -, adott helyen a cella/torony specifikációja, képessége, pillanatnyi terheltsége és a befolyásoló környezeti tényezők.

(#124436) st3v3np3t3r válasza Maist (#124431) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Az LTE-A maximális elméleti letöltési sebessége Cat.8. 1.2Gbit/s és a hazai 5G NSA/Non Standalone/ azaz 4G+5G hálózatot használ...
Véleméleményem szerint ezért nem magasabb a letöltési sebesség itthon 1-1.2Gbit/s-nél 5G-n.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#124437) Hege1234


Hege1234
addikt

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy milyen papírokra van szükség ha egy régi
nagy sim-ből(dominós) kellene egy micro sim-es változat?

(#124438) simpley válasza Hege1234 (#124437) üzenetére


simpley
őstag

Szia,
nem muszáj üzletben először is, online is intézhető. Tudomásom szerint személyi igazolvány vagy bármi ami alkalmas személy beazonosítására illetve lakcímkártya.
[itt lehet online, ha esetleg így jobb lenne.] :B

signed by simpley.

(#124439) Top cat válasza Hege1234 (#124437) üzenetére


Top cat
őstag

Szerintem elég a személyi/lakcímkártya.

Amikor bejött az adateggyeztetősdi, csak ezek voltak nálam. Új telefont akartam venni (nem náluk) de a régi nem volt nálam. Gondoltam rákérdezek ha már itt vagyok. Azonnal adtak újat így is.

(#124440) Hege1234


Hege1234
addikt

megnyugodtam, hogy nem kell azt a rohadt régi pin/puk kódos kártyát előkotorni :))

simpley
Top cat

:R

(#124441) simpley válasza Hege1234 (#124440) üzenetére


simpley
őstag

főleg, hogy a legtöbb ember kukázza. :DD amúgy ha kellene is csak a SIM szám miatt, ami látszik a gépben is.

signed by simpley.

(#124442) xeno204


xeno204
aktív tag

Sziasztok,

Több helyen olvastam hogy a Telekom nehezen váltja készpénzre a csereutalványokat, sajnos ma ezzel én is szembesültem...
Egy tavaly kifutó modellként vásárolt TV-t garanciáztattam a gyártói szakszervizben, majd az ott kapott csereutalványt szerettem volna beváltani, de a Telekom üzletben először nem tudták értelmezni a papírokat, majd telefonos segítségkérés után is csak "elzavarni" tudtak, olyan szöveggel hogy megnézik van-e raktáron az ~ 1 éve kifutott modell, vagy majd a szerviz ad új készüléket (ezt nem is értettem) .
Utólag már rájöttem hogy hétvégén csak értékesítő droidok ülnek az üzletben... jövő héten megpróbálok beszélni egy üzletvezetővel.

(#124443) ElektrikusDE válasza xeno204 (#124442) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Remélem hogy csak a Telekom partner üzleteknél ilyen nehézkes a dolog!

Telekom üzletben valószínűleg nagyobb esélyed lenne!

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#124444) xeno204 válasza ElektrikusDE (#124443) üzenetére


xeno204
aktív tag

Ez Telekom üzlet volt, nem partner.

(#124445) kali válasza xeno204 (#124442) üzenetére


kali
legenda

Szia,

A csereutalvány elsődlegesen cserére hivatott, ha van azonos típusú készülék, azt kell adniuk és elfogadandó, ez jogszabályi előírás.
Amennyiben nincs azonos típusú, de van (szerintük) azonos specifikációval rendelkező, azt kínálják fel, te viszont ha azt nem szeretnéd, keresel akár csak egy eltérést - mindig van valami - és köszönettel visszautasítod, ekkor nem erőltethetik rád a cserét. Ilyenkor előfordul, hogy kinézel egy kicsivel drágábbat és jobbat, mint amire az előzmény alapján jogosult lennél, de belemennek a cserébe, lepapírozzák.
Ha azonos típust nem tudnak adni és te másmilyen, általuk felkínált típust nem akarsz elfogadni, akkor mehet az elállás.

(#124446) xeno204 válasza kali (#124445) üzenetére


xeno204
aktív tag

A csereutalvány azonos márkára cserét ír elő, ami nem megoldható, mivel a Telekom megszüntette a márka forgalmazását. Jelenleg árban a legolcsóbb készülék (más márka) is több mint a duplája a cserélendő darabnak, és mindenben jelentősen rosszabb, csak a rendeltetése megegyező. Ráadásul anyagilag ők is a pénzvisszatérítéssel járnának a legjobban, kérdés erre mennyi idő múlva jönnek rá. Sajnos abban sem vagyok biztos hogy a mai kaland után elindult-e bármilyen folyamat az ügyben, mivel én semmilyen papírt vagy igazolást nem kaptam, még a csereutalványt sem vették el tőlem .

[ Szerkesztve ]

(#124447) kchris78 válasza xeno204 (#124446) üzenetére


kchris78
veterán

akitől megvettem annak s20-ra talán note adtak egy s21 ultrat :). Telekom biztosítás. Azért adta el mert 2 hét után derült ki és addig vett már magának egy másikat. :)

(#124448) xeno204 válasza kchris78 (#124447) üzenetére


xeno204
aktív tag

Ez nem biztosítás, sima garancia lenne. Sőt még szolgáltatás sincs mellé (ezen rendesen meglepődtek az üzletben). A két hét talán még nálam is beleférne, mivel van másik TV-m, de jelenleg úgy érzem hogy a semmire várok.

(#124449) Gubu0101


Gubu0101
veterán

Üdv!
Tudja valaki,hogy mennyi lehet a vásárlási keret?
Folyamatban van egy tv amit fizetek és mellé még egy laptop lenne.
Asszem a másik T-nél 3-350 ezer körül lehet,afölött már csak egy összegben lehet,vagy az előző fen maradó részét ki kell fizetni.
Köszi!

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#124450) m1lan válasza Gubu0101 (#124449) üzenetére


m1lan
őstag

Szia!
A Telekomnál teljesen egyedi a vásárlási keret, hivatalosan kommunikált felső határ nincsen. Amíg értékesítőként dolgoztam, találkoztam 1 millió feletti hitelkerettel is, bár annak az ügyfélnek nagyon sok előfizetése volt. Ha a webshop a rendelési folyamat végén nem írja ki, hogy előleg fizetése szükséges, akkor mehet a TV és a laptop együtt. :K

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.