Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#123601) UHHH válasza joey04 (#123599) üzenetére


UHHH
senior tag

Telekom korlátlan net: 51 nap alatt 320 gigát forgalmaztam. Nekem tetszik. Nem torrentezek!

[ Szerkesztve ]

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#123603) Corleone33


Corleone33
aktív tag

telekomos mobilnetet lehet "hotspotolni/ tetherelni" asztali gép wifijeként vagy ez kivitelezhetetlen?

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#123604) lugosi válasza Corleone33 (#123603) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Lehet.

(#123605) kisapa válasza The DJ (#123596) üzenetére


kisapa
senior tag

Szia! Nem tudom mennyit szánsz rá de ez [link] megoldás lehet.

(#123606) forras2


forras2
őstag

Szevasztok

Ide is betetszem a kérdésem, hátha ilyen irányú a probléma :))
Tegnap vásároltam egy Xiaomi Mi 11-et a telekomnál. Náluk is van már rég óta az előfizetésem.
Beraktam az új telefonba a sim kártyám, és nincs mobil net. Facebook, messenger, email, céges email megy, de semmi más nem. Böngészők nem töltenek be 1 oldalt sem. Ha vissza teszem a régi telefonomba a sim kártyát, ott minden működik rendesen.
Valszeg vmi telefon beállítás lesz, de hátha alapon, Nektek is feltettem a problémám :))

(#123607) joey04 válasza 4Grider (#123600) üzenetére


joey04
titán

Nem, nem felkapott helyen lenne használva, pláne nem csúcsidőben. És köze sincs a nyárhoz, csak most lett aktuális a váltás a telenorról. Amúgy igen kellemes sebességeket mérek, vettem egy dominot próbálgatni. De a lényeg, hogy a szolgáltató ne korlátozza. Mert azt tudom, hogy régen nagyon bekorlátozta, most utánaolvasva azt látom, hogy csendben eltűnt a kitétel, de valami utalás van még rá, a tapasztalatok meg azt mutatják a topikban, hogy engedik.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#123608) dptrsk válasza forras2 (#123606) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

APN beállításoknál ipv4/ipv6 beállítást próbálgasd
Csak egyik, csak másik, mindkettő

(#123609) Dave1984 válasza joey04 (#123607) üzenetére


Dave1984
őstag

Nem korlátozzák, és szépen működik megosztva a Telekom net,annak ellenére hogy natolt!Smart tvre osztom telefonról a netet,soha egy akadás nem volt.Megya Direct Now app,HBO GO.

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#123610) Landsmann válasza forras2 (#123606) üzenetére


Landsmann
addikt

A böngésző megkapta az engedélyt az internet használatára?

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#123611) forras2 válasza dptrsk (#123608) üzenetére


forras2
őstag

Ez lett a megoldás, átállítottam csak IPV6-ra, és azóta megy.
Köszönöm szépen a segítséget! :R :R

(#123612) #08176384 válasza Dave1984 (#123609) üzenetére


#08176384
törölt tag

Valamit valóban csináltak, mert tényleg nem szaggat a dolog. Előtte rendszeresen akadt a natolas miatt.

[ Szerkesztve ]

(#123613) rongaucho


rongaucho
tag

Sziasztok!

Az egyik családtagomnak, aki már régen elköltözötto otthonról, van egy nagyobb tartozása a Telekom felé. Nagyon problémás ez a bizonyos családtag, ezért kb. másfél hónapja elindítottuk a lakcíme fiktiváltatását, azaz a családi lakcímről a kényszer kiejelentését. Erről egyébként 1 hete megjött a végzés, hogy jogerőre is emelkedett.

Ma próbáltunk volna egy új Telekomos előfizetői szerződést kötni, de azt a választ kaptuk, hogy nem lehet, mert a mi lakcímünkön van egy tartozással rendelkező előfizető (a tartozással rendelkező rokon).

Kérdéseim:

1. Ezt megteheti a T., hogy ezzel az indokkal megtagadja egy előfizetői szerződés megkötését?
2. Ha az előbbi kérdésre a válasz igen, akkor mit tehetünk? próbálkozzunk néhány naponta, hogy a T-nél már átfutott a rendszerükön, hogy már nincs bejelentett lakcímmel adós a mi házunkban?

(#123614) dptrsk válasza rongaucho (#123613) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Megteheti. Megpróbálhatjátok a végzés birtokában személyesen elintézni.

Azt is vizsgálja, hogy a pontos cím mennyire kockázatos.
Ha van ott tartozó ügyfél nevén és címén szolgáltatás (teljesen jogosan) megtagadja a további veszteségek elkerülése miatt.
A problémás rokonnak kellene átiratnia a címét a Telekomnál (kifizetni és lemondani/áthelyeztetni a szolgáltatásait), attól, hogy nem lesz lakcímkártyája a címetekre, a bank/telekom/stb nem fog automatikusan értesülni erről.

[ Szerkesztve ]

(#123615) #50449408 válasza dptrsk (#123614) üzenetére


#50449408
törölt tag

Én úgy tudom, hogy az EHT, és a polgári tk a telekom ászf-je fölött áll.
Veszteséget nem egy földrajzi hely (lakcím, helyrajzi szám...stb) csinál, hanem egy magán/jogi személy.
De ha valahol ez le van írvva amit írtál, meghajolok az idézett szövegrész idézése után. :R

(#123616) dptrsk válasza #50449408 (#123615) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Nem ÁSZFből idéztem, nem tudom le van-e írva, csak egy profitorientált vállalat fejével való gondolatmenetet írtam le.
Ha nincs szolgáltatási kötelezettsége, akkor szerintem megtagadhatja a szolgáltatás nyújtását.

Jelen esetben egy olyan belső folyamat lehet a megtagadás alapja, ami eredményül hozza, hogy B. tartozik az X utca 1 alatt. Egy jól megírt vizsgálat simán feltételezi, hogy A. rokona lehet, s a cím azonos.—> kockázatos a szerződéskötés, ha nincs kötelezettség, akkor megtagadhatja a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#123617) #50449408 válasza dptrsk (#123616) üzenetére


#50449408
törölt tag

De a "rendszer" nem állhat az EHT és a polgári TK fölött...
Szóval ha velem csinálnák ezt, simán menne a bejelentés a megfelelő hatóságnak: vizsgálják csak ki....

(#123618) dptrsk válasza #50449408 (#123617) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Az EHT vagy polgári TK hol írja, hogy egy szolgáltatónak kötelessége szolgáltatást nyújtani mindenhol? (Ahol nem szolgáltatásra kötelezett)

[ Szerkesztve ]

(#123619) #50449408 válasza dptrsk (#123618) üzenetére


#50449408
törölt tag

Az EHT vagy polgári TK hol írja, hogy egy szolgáltatónak kötelessége szolgáltatást nyújtani mindenhol?
Elvitted más irányba a beszélgetést.

A szolgáltatás nyújtása adott címen teljesíthető, hiszen korábban más személy igénybe vette azt. Ráadásul ez mobil téma: ha nem bontotta el a szolgáltató a tornyot ami adott címet ellátta szolgáltatással, akkor mi is változott?

A vitaindító az volt, hogy megtagadhatja-e a szolgáltató a szerződéskötést egy nulla ügyfélmúlttal rendelkező ügyféltől, mert adott lakcímen élő másik személynek tartozása van?
Nem a lakcím halmozta fel a tartozást.

Ilyen alapon, ha van egy üzleti ügyfél, aki székhely-szolgáltatást vesz igénybe (és tartozik a T felé), akkor az ugyanoda bejelentett többi üzleti ügyfél sem köthet szeződést a"T"-vel?
Nonszensz!

(#123620) S@c@ válasza #50449408 (#123619) üzenetére


S@c@
őstag

Pedig ilyen van! A no-go zonenak hivjak telekomon belul es a telekom ilyenkor azt kozli fizetokepes ugyfelel, h megtagadja az indokot miert nem ad keszuleket vagy szolgaltatast neki.

(#123621) #50449408 válasza S@c@ (#123620) üzenetére


#50449408
törölt tag

Nem azt vonom kétségbe, hogy van-e, hanem azt, hogy jogilag védhető-e a szolgáltató részéről.

(#123622) Lackooo84 válasza #50449408 (#123619) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Az automata rendszeren lefut az ellenőrzés, ha 2 adat stimmel egy sáros emberkéével, akkor már meg is tagadja a dolgot. Lakcím, és gondolom anya neve egyezik, bumm 2 azonos dolog, már nem vásárolhatsz semmit.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#123623) #50449408 válasza Lackooo84 (#123622) üzenetére


#50449408
törölt tag

Utoljára írom: jogilag ez rendben van?
Nem a telekom rendszere érdekel....

(#123624) PhoenixSzG válasza #50449408 (#123623) üzenetére


PhoenixSzG
tag

Miért ne lenne rendben? Szíve joga válogatni, hogy kivel köt vagy éppen nem köt szerződést.

(#123625) Caranita válasza #50449408 (#123623) üzenetére


Caranita
aktív tag

teljesen rendben van

(#123626) #50449408 válasza PhoenixSzG (#123624) üzenetére


#50449408
törölt tag

Ez most szubjektív vélemény, vagy van valami jogi passzus is rá? Dobsz egy linket?
Próbáltam rákeresni a "szolgáltatás megtagadása" szókapcsolatra, de semmit nem találtam.

(#123627) PhoenixSzG válasza #50449408 (#123626) üzenetére


PhoenixSzG
tag

Fordítsuk meg: mutass olyat amit szerint kötelező valakivel szerződnie.

(#123628) MadMancs válasza rongaucho (#123613) üzenetére


MadMancs
veterán

Megteheti, és meg is teszi.
Párom amíg szülői házba volt bejelentve, nem tudott semmit vásárolni, mert édesanyja sáros volt (bár elő szerződése van anyósnak de 2x korlátozásra került). Innentől párommal megtagadták a szerződés kötést. Rendes volt csávó, mert valami háttérosztallyal is próbálták, nem tudták felulbírálni a rendszer. Sajnos ott is mondták hogy nincs szerződés kötési kötelezettségük senkivel. Ezt ÁSZF is tartalmazza.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#123629) joey04 válasza Dave1984 (#123609) üzenetére


joey04
titán

:R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#123630) rongaucho válasza MadMancs (#123628) üzenetére


rongaucho
tag

Ok, megteheti a T., hogy elutasítja a szerződéskötést, rendben. Mellesleg nekem 15 éve van 2 havidíjas és 2 domino előfizetésem a T-nél ugyanezen a lakcímen, és soha nem késtem semmilyen számlabefizetéssel.

De a 2. kérdésem az volt, hogy mit tehetek ebben a helyzetben? 1-2 hét múlva átfut a rendszeren esetleg, hogy a rokonunknak már nem ez a lakcíme (írtam, hogy nekünk kellett kényszerkijelentenünk 1 hónapja kb., szóval nem túl együttműkődő). Utána már van esély, hogy kössünk erre a címre új szerződést?

Illetve még az a trükk jutott eszembe, hogy esetleg úgy nem működik, hogy egy már létező Dominos előfizetésre visszük át ezt az új havidíjas szerződést és így már átmenne a a T. ellenőrzésén az ügylet?

(#123631) MadMancs válasza rongaucho (#123630) üzenetére


MadMancs
veterán

Nem fog átmenni. Míg Telekom rendszerében az szerepel hogy neki az a lakcíme addig ez a helyzet lesz. Rokonodnak kell bemenni Telekom és átirarni a címét. Lakcím nyilvántartást csak addig használnak míg ellenőrzik az adatokat. Páromnak is csak úgy engedte a rendszer utána mikor bejelentkezett albérletünkbe, azaz nem egyezett már szülői házzal lakcím. Dominoról előfizetésre váltás is pont ugyanaz a folyamat. Azt is el fogja utasítani a rendszer.
Kényszerkijelentéses végzéssel egy próbát megér személyesen felkeresni őket, de 2 éve még háttérosztály se tudta rendszert felulbírálni, üzlet meg pláne.lehet már finomítottak a dolgon, ezt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#123632) Winne válasza rongaucho (#123630) üzenetére


Winne
nagyúr

Ha nagyon nem lehet eltakarítani a problémás rokont, nem áll-e módjában abban a rokonnak, aki mindenképpen itt szeretne vásárolni/szerződést kötni, hogy Ő vált címet valami rokon/barát címére? Nyilván ha vezetékes szolgáltatást akar oda akkor ez sem segít.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#123633) dptrsk válasza rongaucho (#123630) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Neked/Nektek kell lépni.

Érdemes a Telekomnál/Banknál/stb helyeken jelezni a végzéssel, hogy ő már nem lakik nálatok. (Későbbi kellemetlenségek elkerülése végett is ajánlott)
Ha ez az információ törlődik a rendszerből(bár kérdés, hogy 3. személy jelzésére csinálnak-e ilyet), utána lesz esélyetek talán új szerződésre.

Leggyorsabb opció: kifizetitek a tartozást (Ha 20-30 ezer forintról van szó, lehet megéri benyelni, 200-300 ezernél már más a helyzet)

(#123634) ElektrikusDE válasza rongaucho (#123630) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Csak egy megoldás lenne, el kell költözni! :(

Akár másik országba is ahogy én tettem, de ez csak nagyon kevés embernek opció, csak egy előfizetés miatt! (de lehetnek más előnyei is)

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#123635) rongaucho válasza dptrsk (#123633) üzenetére


rongaucho
tag

@Madmancs @Winne @dptrsk @ElektrikusDE Köszönöm a válaszaitokat!

Sajnos a problémás rokon nem fog együttműködni, kizárt, hogy betegye a lábát a egy T üzletbe, több százezer Ft-tal tartozik...

Igen, erre már én is gondoltam, hogy bemegyek a kényszerkijelentéses végzéssel, de kicsi az esélye szerintem, hogy az az én kezdeményezésemre átírnák a T rendszerében a címet. (Ráadásul innentől kezdve pont hogy nem lesz létező, érvényes lakcíme az ominózus rokonunknak, a "semmi" új lakcímet meg nem hinném, hogy engedné a T. rögzíteni a saját rendszerében.)

Igen, ma reggelre én is azt találtam ki, hogy az egyetlen megoldás, ha egy hétre átjelentkezünk egy másik lakcímre...

(#123639) M.Ildiko válasza rongaucho (#123635) üzenetére


M.Ildiko
tag

Ha beviszed az eredeti határozatot, működni fog.

Mindezek mellett javaslom emilen az általatok ismert "hivatalokat" értesíteni a változásról. Én emilben tenném, csatolva a határozat másolatát. Ugyanis a legtöbb szerződésben, az apróbetűs részben benne van, hogy a változásról értesíteni kell a "hivatalt". A hivatal lehet bank, biztosító, nav, telekommunikációs cég, ill. bármi, ahol a lakcím azonosítási adat. Persze amiről tudtok.
A bejelentkezés egyszerű, de ha megszüntetitek, az is bejelentés-köteles a telekomnál! Plusz macera, mert a papiros anyagokat oda fogják küldeni.

Kicsit ahhoz hasonlít, mint amikor meghal egy hozzátartozó, annyi különbséggel, hogy nem ismeritek az elérhetőségét.

[ Szerkesztve ]

(#123640) rongaucho válasza M.Ildiko (#123639) üzenetére


rongaucho
tag

"Ha beviszed az eredeti határozatot, működni fog." Remélem igazad lesz. Elvileg azonnal átírják a T. rendszerében a családtagom adatait, ha beviszem személyesen is egy üzletbe,, vagy itt is van pár hét átfutási idő?

(#123641) MadMancs válasza rongaucho (#123640) üzenetére


MadMancs
veterán

Ha adatvédelmi okból nézzük, családtagod adataival kapcsoltaban szóba se fognak állni veled, nemhogy módosításanak bármit. Ettől függetlenül egy próbát megér, hátha egy lazább Telekom dolgozó megteszi.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#123642) st3v3np3t3r válasza rongaucho (#123613) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Szia. Ha egy címen van korábbi tartozás ,akkor a rendszerünk nem enged új előfizetést kötni, mivel 2 elöfizető nem lehet egy azon címen. Max annyit tehettek, hogy kifizetitekca tartozását, majd azt jegyzőnél végrehajtással megpróbáljátok behajtani, ha ellent mond, akkor polgári peres úton folytatódik, ahol ha veszít, bírósági letiltással súlytják. Esetleg illetékes hatóságtól kérhettek állásfoglalást az ügyben, hogy mennyire jogszerű a telekom hozzáállása ebben az esetben.

Mellesleg még a közüzemi szolgáltatók is hasonlóan járnak el!

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#123643) ElektrikusDE válasza st3v3np3t3r (#123642) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

"2 elöfizető nem lehet egy azon címen"

Ez nem minkig volt így, nekem sikerült albérlőként beköttetni anno az ADSL-t, miközben a bérlőnek is volt telefon és internet előfizetése ugyanazon szolgáltatónál!

Igaz a szerelése nem ment simán...

Sőt még UPC áthelyezés is sikerült egy panzióba, miközben a panziónak is volt már UPC előfizetése!

Itt sem ment simán a bekötés, végül csak a 3. szerelő tudta elvégezni tiszteségesen az iránymutatásom alapján! (be kellett rakatnom egy visszairány erősítőt is, amit persze velem akarták kifizettetni, de erről sikerült lebeszélnem őket) :)

Ui:

Viszont nem volt tartozás egyik címen se!

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#123644) st3v3np3t3r válasza ElektrikusDE (#123643) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Itt a tartozás, ami gátol.
A másik, nem szeretik, ha 2 előfizető 1 címen van.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#123645) Roxkex


Roxkex
senior tag

Sziasztok !
Telefonomon(elsődleges szám) be van állítva egy hívásátirányítás egy másik telefonszámomra (másodlagos szám).
Még régebben amikor ezt beállítottam akkor úgy gondoltam jó lesz az az opció amikor 5 másodperc (talán, a konkrét számban nem vagyok biztos) csörgést hagy neki majd rögtön átmegy a másik számomra.
Viszont most ezt szeretném megváltoztatni, keresgéltem már az USSD-s megoldások között is és a honlapon is, hogy hol/hogyan is lehetne megváltoztatni egy másik opcióra, hogy kicsit több ideig csörögjön.
Valaki esetleg tudja, hogy ezt hol/hogyan lehetne megváltoztatni és hogy milyen opciók vannak ?

Választ előre IS köszönöm ! :)

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#123646) rocket


rocket
nagyúr

Valami hiba van a Telekomnal?

Nem tud senki felhivni 0630 elotaggal (egyik halozatbol se), es en se tudok senkit hivni 0630 elotaggal (0670 mukodik).
1414-et se lehet hivni ugyanaz a hiba jelenseg.
Semmi hibat nem ir ki a telefon olyan mintha kapcsolodna aztan foglalt jellel eldobja a hivast.

+3630-cal mukodik, nem vagyok kulfoldon meg azok se akik hivni akartak :)

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#123647) 4Grider válasza Roxkex (#123645) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ezek a kódok nem működnek?

Hívásátirányítás ha nincs válasz X másodpercig (min 5, max 30 másodperc):
bekapcsolása: **61* telefonszám *11* másodperc #
kikapcsolása: ##61#
lekérdezése: *#61#

(#123648) MadMancs válasza rocket (#123646) üzenetére


MadMancs
veterán

Netfone esetén (ami infrastrukturálisan Telekom) nincs baj se 06 se 1414 el).

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#123649) rocket válasza MadMancs (#123648) üzenetére


rocket
nagyúr

Koszi.

Kozben sikerult elernem a 1414-et ahol Vanda mar mondja is a hibat, hogy "Budapest es vonzaskorzeteben mobil hivas es hivasfogadas problemak jelentkezhetnek."

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#123650) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Üdv!
Hajdú Biharban van most mobilnet kimaradás?
Nincs net a cégesen egy ideje.

#?*@&!

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.