Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#123043) Landsmann válasza Marci112233 (#123041) üzenetére


Landsmann
addikt

Hasonlít a helyzet ahhoz, ami nálunk volt. Boltban kártyaterminál, ami Telekomos SIM-et használ, nem lehetett kártyával fizetni. MÉg zárást sem tudtam csinálni. Ugyanilyen terminál, ugyanannál a szolgáltatónál, (a két bolt ugyanahhoz a vállakozáshoz tartozik, egyszerre lettek a terminálok telepítve) nálam nem működött, a szomszéd boltban lévő viszont igen. Hívoma szolgáltatót, kiderült, alacsony térerőt érzékel a router, amiben a SIm kártya van. Sárgán világított a led, míg a másikon zölden. Hozzáteszem, éppen ezzel a hibával esett egybe az a probléma, amit a Telekom legalább 2 hétig figyelembe sem vett, noha a településről többen jelezték a hibát, hogy nem lehet telefonálni. A szolgáltató kicserélte a routert, amibe másik SIM kártya volt. A helyzet nem változott! Próbaképp kivettem a kártyát és betettem egy telefonba. Ott teljes 3G-s térerőt mutatott a telefon. Tudni kell, a router 3G képes, tehát nem tudta a 4G-t, ezt megkérdeztem a szolgáltatótól. Akkor ez így már kezdett érdekessé válni. A routerben kis térerőt mutatott, a telefonban meg full térerőt. A bázisállomás egyébként 1 km-re van, ha kilépek a bolt ajtón, optikai rálátás van a toronyra. Cellmapperrel, és másik programmal ránézve, full térerő 2g, 3G és 4G esetén is. De akkor mi lehet a hiba? Összességében arra jutottam, hogy hiába van full térerő mindhárom generációs módban, egyes telefonkészülékeket a bázisállomás nem engedett felcsatlakozni. Így azok kénytelenek voltak a távolabbi bázisra bejelentkezni, ez viszont azzal járt, hogy épületen belül már nem lehetett telefonálni. A jelentkező hibával egy időbe esett, hogy a bázisállomást fejlesztették. Még tettek fel egy 5 méteres csúcsot, amire sugárzók kerültek fel. Hogy ez okozta-e a problémát, nem tudom. De nekünk egy újabb router csere, immár 4G képes megoldotta a problémát. Elég furcsa hiba volt, mert nem minden Telekom előfizetőt érintett a probléma. Tehát mint ahogy írtam, valamilyen okból kifolyólag egyes készülékeket nem engedett felcsatlakozni a bázisállomás. Lehetséges, hogy itt is ez a helyzet.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.