Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9291) kasza blanka válasza Beri (#9283) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

na válasszuk szét a dolgot.

a neked szóló hsz elején volt egy idézett. csupán erre az egy mondatodra reflektáltam, hogy cáfoljak, hisz mért adatok bizonyítják az ellenkezőjét. de ennyi. másban nagyjából egyetértünk

de mivel összekapcsotad a dolgot a másik hsz-emmel, ami nagy általánosságban szólt mindenkihez (de legfőképpen kalihoz :D), ezért válaszolok részletesen

"Te viszont vettél egy 741ND-t, aztán hosszú sorokon át bizonygatod itt, hogy aki bármi másat választ a tp-link 100-as routerei közül, az hibát követ el. Megerősítést vársz, hogy jól döntöttél? "
szó nincs. nem azért mondom ezt, mert nekem is 741em van, hanem nekem is azért van 741-em, mert 1 hetet legalább a router kiválasztásával töltöttem. majdnem 941 meg 841 lett. az ár volt a legfontosabb tényező akkor, de persze a tudással szembeni elvárásom is adott volt.
miért vettem volna 11ért 941-et, ha az igényeimet a 741 7e-ért kielégítette, tudásbeli előnye minimális, nem indokolja az árkülönbözetet.
átlag felhasználó által nem értékelhető, nem érzékelhető minimális többlettudásról van szó. persze lehet olyan terület, ahol ez kell, mert kell a MIMO, meg a plusz sávszél, de a 1043 piacra dobásával a TP-LINK maga ítélte halálra a 841/941-et a racionális vásárlók számára.

kell a full n? kell a MIMO? vegyél 1043-at. hiába csak 100mbites kell, lehet jövőre már gigás kéne. ha én lennék a TP-LINK marketingese, azonnal leállítanám a gyártását a 841/941-nek.

"Akinek meg az 542 és a 741 közötti teljesítménykülönbségről írtam, még a g-s wifi tempójára sincs szüksége. "

ezért nem kéne összemosni a neked szóló hsz-t a másikkal. az egész 741-941 vita kalival ebből indult. srác vett egy 542-t, de nincs szüksége az ap router módra. erre mondtam, hogy rosszul döntött, mert ennyiért 741-et kap, ami egy újabb típus, támogatottabb, többet tud vmivel, és még adnak ki hozzá új firmware-eket az 542-vel szemben. az igényeket bőven kielégíti, és egy minimális tartalék van benne a jövőre nézve.
erre jött kali, hogy de hát az csak lite n, a 941 meg full n. és? ha egyszer csak g-re van igénye az illetőnek, akkor miért venne 941-et? ha a szepteberi árakból indulok ki (akkor vettem, akkor nézegettem) 542g 5-6-7ezer 741n 6-7-8e, 941 10-11-12e.

senki nem mondta, hogy a 941 rossz. sőt, biztos nagyon jó router, de ma már nem éri meg azt venni. már nem az a tp-link SOHO zászlóshajója, hanem a 1043.

miért venne valaki ma 941-et? akinek szüksége van olyan tudásra, amit mondjuk a 741 nem tud a 941árának 2/3-ért, az miért ne 1043-at vegyen? erre válaszoljon valaki!

"De ha figyelsz, azt próbáltam sugallni, hogy a 741et válassza, mert kevés plusz pénzért egy jobb ár/érték arányú eszközt kap."

ezért mondom, hogy ne mossuk össze a 2 hsz-t. ami neked szólt, az csak arra az egy mondatra való reflektálás :) át fog menni a 60-as net kábelen neki. talán még wifin is, ha közepes sugárzással panelben átmegy 50 :)

""150-200mbites adatmozgatás"-t meg nem oldasz meg 300as eszközökkel sem, viszont a lite n valódi sebességének dupláját igen."
ha csak 100-150, az a lényegen nem változtat, ennyi a 941 előnye. egy átlag otthoni felhasználásnál, ez nem számít, főleg ha az illetőnek(pl aki 542g-t vett) csak g-re van igénye. akinek feltétlen szüksége van a full n-re, az megint azzal szembesül, hogy jobb, ha 1043-at vesz.(főleg ha azért kell, mert 120-as előfizetése van)

egy szóval: ha már 841/941et vennék 741 helyett, akkor már hülye lennék nem 1043-at venni...
ezt meg lehet érteni remélem? :)
a TP-Link azzal, hogy kidobott egy MIMO-s, full n-es, gigabites, USB portos routert ilyen szemtelenül olcsón, saját maga nyugdíjazta a 841/941 típusokat.

ezért bátorkodom azt mondani, hogy MA MÁR nem szabad 841/941-et venni. ahol az ár a nagyobb súlyú tényező, és elég a 100mbites router, az 741-et vegyen! akinek bármelyik olyan funkcióra szüksége van, amit a 941tud és a 741nem, az meg már inkább a 1043-at.

ennyi :)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.