Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78701) Svájcinéger


Svájcinéger
senior tag

Sziasztok,

Szeretném lecserélni a sokat látott ASUS RT-N15U routerem. 3 szintes családi ház. Az N15U-val minden szinten volt jel, sőt még a szalonna sütőnél is so-so. :D Ezt a "hagyományt" szeretném folytatni. Eszközök 6 telefon, 3 PC, 3 TV, de értelemszerűen nem egyszerre. Filmnézés NAS-ról WIFI-n jelenleg még csak 1080p-ben. Eddig ASUS párti voltam, de nem ragaszkodom hozzá.

Előre is köszönöm a választ. :R

Anarchizmus jelentése: az emberi elme elszakadása a vallási dominanciától, az emberi test elszakadása a vagyoni dominanciától. Szabadulás a béklyók és az állami megszorítások alól. Egy olyan társadalmi rend, mely az emberek gyülekezési jogán alapul.

(#78702) Gubek-Einste válasza Svájcinéger (#78701) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Valószínűleg az új eszközzel már nem lesz meg a jelenlegi által lefedett terület.
Asus AC65P lenne az általánosan ajánlott választás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#78703) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Sziasztok, nem találtam "milyen powerline adapter" topikot, de jó eséllyel tudtok segíteni nekem. Legalábbis remélem :)

Milyen powerline adaptert vegyek hugomnak, panelben lévő, ajtó fölé megérkező Telekomos optika + router utánra, hogy a TV alá tett STB kapjon jelet ?

A beszerelő ember szerint jó Powerline adapter is ilyen célra, ez nekem is tiszta, hogy sávszél, latency nem gondok, bőven jó lesz a megoldás.

A kérdésem az: melyik modellt ? Nem szeretnék 10 percenként hívásokat hugomtól, hogy nem megy a tv és társai :) (mert megfagyott a powerline adapter vagy akármi ilyesmi).

Ajtó felett rátenném a LAN jelet az egyik kütyüre, ő az elektromos hálózatra (felújított, jó), kismegszakítón átmegy szerintem gond nélkül és egyik szobában másik kütyü levenné a jelet, ő volna az STB.

A többit a wifi megoldja.

b) opció, hogy wifi router-el adni kliens módban LAN-t az STB-nek. Jobb lenne esetleg, mint a Powerline ?

:R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#78704) Redplee


Redplee
senior tag

Hali,

routert szeretnék, 2db-ot, mesh hálózat kellene.

Linksys MR8300 ról mi a véleményetek? 2db ilyent egybe rakni, vagy egy darab ilyent és 1db VELOP ot mellé? Ha VELOP legyen a 2. egység, abból melyiket, a dual bandosat vagy a tribandosat?

Linksys azért szimpi mert egyrészt jó márka, másrészt elég könnyű plug n play.

Köszi.

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#78705) Sixkiller6


Sixkiller6
őstag

srácok, pár nap múlva Telekom 1 gigás net és IPTV költözik be végre hozzám. A jelenlegi mobilnetemet és a lokális hálót egy Dlink DIR-842 osztja szét a házban (NAS, médialejátszó a TV előtt, desktop, 2-3 telefon, tablet).
Gondolkodnék egy routercserén, ami kényelmesen kiszolgálná az igényeket. Kell-e egyáltalán? Ha igen, mire? Legfőbb igény talán a wifin mozinézés nasról, plusz nyilván a giganet és iptv megoldása.

- no es importante -

(#78706) qnadam válasza Sixkiller6 (#78705) üzenetére


qnadam
veterán

szerintem próbáld ki a meglevővel :) aztán ha nem elég, még mindig vehetsz mást.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#78707) Sixkiller6 válasza qnadam (#78706) üzenetére


Sixkiller6
őstag

keresztkérdés, IPTV-t keresztül tudom vezetni saját routeren? vagy a settopboxnak közvetlenül kell rálátnia a telekom saját bejövő cuccára?

- no es importante -

(#78708) zsolt1224


zsolt1224
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segitsegre lenne szuksem. Most nyito kavezoba szeretnenk venni 4G sim kartyarol mukodo routert. Elkepzeleseink szerint 20-30-40 ember csatlakozna a wifire egyszerre csucsidoben. A wifi-re csatlakozo vendegeken kivul ra lesz kotve meg egy szamitogep, amelyen a vendeglatos rendszer fut es egy laptop. A routertol varhatoan a legtavolabbi wifi-t hasznalo szemely 15-20 meternyire lesz, azonos szinten, mindeosszesen par boltiv szabdalja a teret. Milyen tipusokat tudnatok ajanlani, amik stabilan, megbizhatoan mukodnenek erre a celra? Koltseghatekony megoldast keresunk, ami mar kielegitene ezeket az igenyeket, de ezen felul semmi extrara nincs igeny.

A 4G internetszolgaltatonk (trioda) a kovetkezo tipust ajanlotta: TL-MR6400. En meg neztem egy kicsivel dragabb opciot: TP-Link Archer MR200 AC750. Persze nyitottak vagyunk mas eszkozokre is. Sajnos most nincs idom teszteket es leirasokat olvasgatni hetekig mire eldontom mit vasarolok (mint ifjonc koromban) ezert is kernem a segitsegeteket.

Elore is koszonom a segitseget!

(#78709) Intruder2k5 válasza Sixkiller6 (#78707) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, amennyiben a saját eszköz támogatja az IGMP Snooping protokollt. De jobb, ha inkább közvetlenül kapcsolódik a szolgáltatós eszközre.

(#78710) adika4444 válasza Redplee (#78704) üzenetére


adika4444
addikt

Hali! Milyen netkapcsolat mellé kellene? Mennyi van a beszerzésre?
(#78705) Sixkiller6
ASUS RT-AC65P, kábelen full jól viszi a gigát, de Wi-Fi-ben is az egyik legjobb a kategóriájában.
(#78707) Sixkiller6
Keresztül lehet ha tud IGMP Snoopingot, de ha bármi hiba adódik, akkor arra fognak először mutogatni a szerelők. Garancia nincs a működésre, szóval úgy érdemes, hogy ha elszáll, tudd tesztelni közvetlen a szolgáltató eszközéről.
(#78708) zsolt1224
Mikrotik routerek
ide nézz be, erre a célra sztem az említett gyártó egyik terméke kéne, nehogy a vendégek szétrántsák a hálózatot ezáltal használhatatlanná téve az ottani eszközöket...

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#78711) Svájcinéger válasza Gubek-Einste (#78702) üzenetére


Svájcinéger
senior tag

Van esetleg valami Wifi Range Extender, ami ajánlott ? Pölö egy ASUS RP-AC51 ? :R

Anarchizmus jelentése: az emberi elme elszakadása a vallási dominanciától, az emberi test elszakadása a vagyoni dominanciától. Szabadulás a béklyók és az állami megszorítások alól. Egy olyan társadalmi rend, mely az emberek gyülekezési jogán alapul.

(#78712) Gubek-Einste válasza Dißnäëß (#78703) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Simán kábelt nem lehetne kihúzni?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#78713) Gubek-Einste válasza Svájcinéger (#78711) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább egy normál router lenne ajánlott erre a célra, kábeles kapcsolattal.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#78714) Svájcinéger válasza Gubek-Einste (#78713) üzenetére


Svájcinéger
senior tag

Az Asus AC65P mellé gondoltam.

Anarchizmus jelentése: az emberi elme elszakadása a vallási dominanciától, az emberi test elszakadása a vagyoni dominanciától. Szabadulás a béklyók és az állami megszorítások alól. Egy olyan társadalmi rend, mely az emberek gyülekezési jogán alapul.

(#78715) Brut


Brut
tag

Sziasztok,

Sokat utazom vidéken, ahol jellemzően nagyon rossz a mobilinternet sebesség. Erre szeretnék megoldásként mobil LTE Hotspot-ot venni (belerakva a simkártyát).

Elég sok verzió létezik, nekem a legfontosabb az erős jelvételi képesség lenne (antenna se zavar). Melyiket érdemes választani?

(#78716) Gubek-Einste válasza Svájcinéger (#78714) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én is úgy értettem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#78717) Gubek-Einste válasza Brut (#78715) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mennyi lenne a beszerzésre?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#78718) Brut válasza Gubek-Einste (#78717) üzenetére


Brut
tag

Az annyira nem lényeges, persze ne százezrek :)
Viszont annál inkább fontos a megbízható, stabil működés

(#78719) Gubek-Einste válasza Brut (#78718) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor a Mikrotik LTE eszközei között nézelödjél.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#78720) Brut válasza Gubek-Einste (#78719) üzenetére


Brut
tag

Ezek között is van hordozható verzió (akkumulátoros)?

(#78721) Redplee válasza adika4444 (#78710) üzenetére


Redplee
senior tag

Hello!

Jelenleg 200mbites Koax.

Nincs keret, csak jót szeretnék, amit nem kell konfigurálgatni, gyorsan működik és mesh. Persze nem akarok 200ezret rákölteni, de úgy gondoltam hogy 2x40k jó pénz/teljesítmény lenne.

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#78722) Gubek-Einste válasza Redplee (#78721) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább két Asus AC66U B1 legyen, a Linksys már nem ugyan az amióta a Cisco eladta a Belkin-nek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#78723) Andrej1


Andrej1
aktív tag

Sziasztok !

4G rutert keresek ismerősömnek . SIM adatkártyával fogja használni. Melyik típus amit ajánlotok ? A lényeg a stabil 4G és Wifi és egyszerű beüzemelés. Olyan 20-30k van rá.

Köszi.

Az tényleg igaz, hogy mi-újság van veled ? :D

(#78724) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

Otthon N-es wifi-t használok, TL-WR1043ND v2.1-et, viszont sokszor van olyan hogy telefonon bekapcsolom a wifi-t és magától nem akar csatlakozni, csak ha megnyitom a beállításokban.

Igazából az lenne a kérdés hogy egy 100Mbit-es internethez érdemes az AC router?

Családi ház, nincs is a szomszédságban router, nem nagyon zavarja semmi sem a jelet.

AC57P-t nézegettem.

(#78725) humigabi válasza Andrej1 (#78723) üzenetére


humigabi
aktív tag

Szia!

Én 1,5 éve használok egy Huawei B525-öt. Van két LTE antenna csatlakozó rajta, ha kevés lenne a két belső antenna a vételhez, de kombinálható is a külső a belsővel (menüben állítható). 2.4-5GHz van rajta, közepes méretű egyszintes házat, lakást lefed. Nem szolgáltatótól véve közel 40eFt, de gyári fw van rajta, amiben van bridge funkció. Sajnos az enyém Telenoros, ők kivették belőle. Tökéletesen működik, csak áramszünet tolt ki velem, újra kellett indítani. Megbízható, jó készüléknek tartom.

humigabi

(#78726) Gubek-Einste válasza Andrej1 (#78723) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos a SIM kártyás router-ek nem olcsóak.
TP-Link TL-MR6400 férne bele a keretben de ez csak N300-as eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#78727) Gubek-Einste válasza tothjozsi96 (#78724) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hosszú távon mindenképpen megéri a váltást, főleg, hogy a jelenlegi eszköz lehet már eléggé elöregedett.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#78728) tothjozsi96 válasza Gubek-Einste (#78727) üzenetére


tothjozsi96
addikt

A jelenlegi 100Mbit-es internethez is megéri?
Az a helyzet hogy a későbbiekben sem fogok nagyobbra váltani, a másik szolgáltatónál elérhető nagyobb csomag, de az horror árban van ehhez képest.

5 éves ez a TP-Link.

(#78729) Andrej1 válasza Gubek-Einste (#78726) üzenetére


Andrej1
aktív tag

Szia !

Köszi a választ en is ezt találtam ami jó lehet . Ez is jó lehet esetlek ? TP-Link Archer MR200 AC750 melyik lenne a jobb választás ? TP-Link TL-MR6400 vagy TP-Link Archer MR200 AC750 ?

humigabi: Köszi az infót , de az már túlmutat a költségvetésen :R

Az tényleg igaz, hogy mi-újság van veled ? :D

(#78730) Gubek-Einste válasza tothjozsi96 (#78728) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, az 5 éves eszköz lassan már csere érett lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#78731) Gubek-Einste válasza Andrej1 (#78729) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább az Archer MR200 legyen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#78732) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,
Olyan routert szeretnék vásárolni, amibe lehet tenni SIM kártyát.
Ahogy nézem a fejlődést lassan kopogtat az 5G, azonban a gyártók kínálatában még nem találtam ilyen képességű routert-t. Tp-link környékén is 4G/LTE képes eszközt látok.
Tudtok segíteni, abban milyen típus az ajánlott, illetve mire érdemes figyelni a kiválasztás során?
:R

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#78733) Gubek-Einste válasza Immy (#78732) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Sajnos a SIM kártyás eszközök elég drágák.
Az antennák általában mobilnetesek így csak azokból lehet külsőt használni, a wifi-re belső antennák vannak.

Ajánlható eszközök: TP-Link Archer MR200/MR400/MR600, Asus 4G-AC53U/4G-AC55U/4G-AC68U, D-Link DWR-953, Huawei B525/E5180 (Cube)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#78734) adika4444 válasza Immy (#78732) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Perpill még nem nagyon van 5G képes router.

Kéne tudni mennyit szánsz rá, illetve mi jöhet szóba. Az univerzális bestbuy a Huawei B525, de vannak még jó MikroTik eszközök is, igaz, ezek beállításához kell egy kis elszántság / hozzáértés.

Érdemes már LTE CAT6-os eszközöket nézni, sávösszefogással ugyanis elég jó sebességeket lehet elérni (ha adott hozzá a lefedettség), a Huawei ilyen, a MikroTik meg mostanság élesíti az ilyen tudású eszközeit. Azt is jó lenne tudni, hogy ahova kell, ott milyen a térerő, mert az említett routergyártó nagyobb távolságra lévő tornyokhoz csatlakozásra is tud jó eszközöket, illetve ezek némelyike kültéren is remekül érzi magát, és ez a képessége jó is lehet ha jelentősen jobb a vétel kinnt.

üdv, adika4444

(#78735) tothjozsi96 válasza Gubek-Einste (#78730) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Nem akarok itt off-olni, de bármi előnyöm lehet abból a 100Mbit-es internetkapcsolat mellett ha lecserélem a 1043ND-t AC65P-re?

A 100Mbit-es internetkapcsolat valószínűleg mostanában (5-10 éven belül) nem fog változni.

A router a ház közepén van, csak az a zavaró hogy lassan csatlakozik fel rá a telefon.
Amúgy a wifi csak telefonokról van használva, meg a nyomtató.

AC képes eszközök.

[ Szerkesztve ]

(#78736) szaboi6512 válasza tothjozsi96 (#78735) üzenetére


szaboi6512
őstag

A jövőre is gondolva mindenképpen ajánlott. A wifije határozottan sokkal erősebb, az egyéb dolgokról már nem is beszélve. PL:Hardver Nat. Ennyiért ajándék.
Nyilván neked kell a döntést meghozni.

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#78737) gyépés válasza tothjozsi96 (#78735) üzenetére


gyépés
aktív tag

Serintem egy asus rt-ac57u is bőven elég, ha tényleg vagy 5 évig ez a neted marad. Ez is nagy előrelépés minden téren.

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#78738) Immy válasza adika4444 (#78734) üzenetére


Immy
őstag

Alapvetően olyat szeretnék, amire idővel lehet openwrt-t tenni, hogy tudjak rajta openvpn-t is futtatni.
Számomra teljesen meglepő, hogy lassan már telefonok jönnek ilyen képességgel, de router-t még nem találok hozzá, illetve szolgáltatók készüléke is "csak" 4G sebességet tud. Minden marketing prezin azt láttam, hogy az 5G pont egy nagyságrendel nagyobb sebességet ad, ami szerintem azt jelentené, hogy valós alternatívát tudna adni a vezetékes nethez képest.

Alapvetően arra szeretném használni, hogy ne kelljen vezetékes internetet bevezetnem. 2 iphone SE, ipad és 1 laptop csatlakozna rá. Nagyon ritkán lenne egyszerre használva. Szinte sose.

Gubek-Einste: max 50k-ra gondoltam, de azt is sokallom egy kicsit...

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#78739) MaCS_70 válasza Immy (#78738) üzenetére


MaCS_70
félisten

Vélhetően a piaci igények nem akkorák az 5G-s routerekre, hogy ennyire kiemelt helyen kezeljék őket.

A források végesek, és természetes, hogy első körben azokat az igényeket elégítik ki, amelyek a legszélesebb körben, uniformizált megoldással kielégíthetőek.

Persze, nyilván lesznek előbb-utóbb routerek is, eleinte horror áron, de szerintem gyorsabban fognak elterjedni, mint a 3/4G-sek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#78740) farkas-j


farkas-j
őstag

Nem tudom volt e már: Xiaomi MI AC2100 Vélemény, tapasztalat?

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#78741) sztomi1981


sztomi1981
tag

Sziasztok,
router chipsetekről hol tudok nézelődni? nem igazán találok infót de érdekelne hogy pl Asus AC66u B1 vagy pedig a Xiaomi AC2100 nak jobb e a hardvere, Asusom van, de nem vagyok elragadtatva tőle...
Köszi

(#78742) Galahed válasza sztomi1981 (#78741) üzenetére


Galahed
senior tag

AC66U-m van, de nagyon nem vagyok elégedett. Épp én is ezt a Xiaomi-t nézegetem helyette... (van otthon vagy 40-50 db wifis eszköz, az AC66-os nem remekel velük...)

(#78743) Fecogame válasza sztomi1981 (#78741) üzenetére


Fecogame
veterán

Openwrt oldalán szoktam nézegetni az ilyen adatokat

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#78744) xigris


xigris
őstag

Sziasztok! Megjött az új ac65p de sajna speedtesten az ezres net felét sem tudja.
Próbáltam nat ki és be kapcsolásával de semmi. MI lehet a gond? :R
A régi n18u simán hozta 900 körül.

(#78745) Multibit válasza sztomi1981 (#78741) üzenetére


Multibit
veterán

Itt.

(#78746) sztomi1981 válasza Multibit (#78745) üzenetére


sztomi1981
tag

Köszi, sajnos a teljesítménykülönbség nem látszik, csak hogy a mediatek régebbi és 880Mhz, valszeg gyengébb mint a broadcom...

(#78747) Intruder2k5 válasza sztomi1981 (#78746) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Lehet magonként és nyers erőben - mondjuk BogoMips-ben mérve - rosszabbul teljesítene a MediaTek, ezt nem tudom, nem néztem utána, de ettől függetlenül a gyakorlatban gyorsabb. Bár nem RT-AC66U B1, de egy RT-N18U-m volt korábban, arról váltottam Xiaomi Mi Router 3G-re, illetve van mellette egy ASUS RT-AC57U v1-em is, ami azonos chipset-re épül a Xiaomi-val. Mivel a MediaTek chipset-ben van HW NAT, így 1000-es DIGI nettel terhelve is néhány százalék a SoC terhelése, ezzel szemben a korábbi BroadCom ARM alapú RT-N18U 80-90%-on is tudott pörögni ilyenkor. Illetve az USB HDD-re történő adatmozgatás is gyorsabb, a Xiaomi ~40MB/sec környékén teljesít, még az RT-N18U-val ez inkább 20-22MB/sec volt.

Viszont a Xiaomi-nak nézz utána rendesen, mert mintha korábban arról is írták volna itt, hogy a korábbi MiR3G-hez hasonlóan csak kínai nyelvű fw-je van, de ezt ráadásul moddolni is nagyon nehéz.

(#78748) sztomi1981 válasza Intruder2k5 (#78747) üzenetére


sztomi1981
tag

SZia,
igen olvastem ezt is hogy telefonos appal kell belépni és átváltani a menüt angolra, úgy menni fog.
Viszont moss tolvastam hogy nincs rajta usb port, ez nagyon kéne mondjuk, nem váltaná ki az Asust akkor sajna...
viszont lehet mindkettő kell majd, egyik az emeleten, másik lent teszi majd a dolgát, vajh működnek együtt majd? Illetve melyiknek kéne 'elöl' lennie vajon?

(#78749) Intruder2k5 válasza sztomi1981 (#78748) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Minden további nélkül kell, hogy működjenek. NAT-olási képesség, teljesítmény szempontjából a Xiaomi-nak lenne célszerű elöl lenni, a második gondolom úgyis AP módban menne. Persze ha nincs "ezres net", akkor nagyjából mindegy melyik van elől.

(#78750) sztomi1981 válasza Intruder2k5 (#78749) üzenetére


sztomi1981
tag

Köszönöm.
T-s neketem van tehát van egy T router eleve bekötve , az a legelső, és szerintem az Asus most is AP módban működik akkor már, nem?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.