Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78451) Zoli1222 válasza beers (#78449) üzenetére


Zoli1222
őstag

Ali?

(#78452) beers válasza Zoli1222 (#78451) üzenetére


beers
addikt

:K

M&N

(#78453) Gubek-Einste válasza ricsidealer (#78434) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC65P legyen inkább.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#78454) Gubek-Einste válasza iff (#78448) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC1200GU ami még van ebben az árkategóriában, kicsit drágábban AC65P.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#78455) kezo0 válasza pilipi (#78444) üzenetére


kezo0
addikt

Alcím: „RÖHÖGVE KIHAJTJA!” :P

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#78456) sbi85g


sbi85g
csendes tag

Hali sracok.

Probalok otthonra osszerakni egy router+access point megoldast. Csak a router nem tudja ellatni az egesz hazat. A szituacio igy nezne ki: https://prnt.sc/nvevd4
Valahova az irodahelyiseg kozelebe kellene az Access point. Tehat egy ethernet kabel lenne athuzva (padlason) a modem / router teruletrol egy wireless access pointba. Egyebkent 1Gb-es Digi van nalunk. Es minden wifirol menne.

Gondolkodtam egy mesh megoldason. Eero eleg korrektnek tunik. Magyarorszagon mondjuk eddig nem lattam sehol. Mashol (Anglia, Nemetorszag - Amazon) meg nem szallitjak ki ide. Kb £200 fontra jonne ki a 2 egyseg egyebkent.

Viszont valamivel talan olcsobban is meg lehetne oldani?
Van az ASUS RT-AC65P AC1750 amit mar tobben emlitettetek es hozza egy TP-Link AC1750 (EAP245) vagy egy Ubiquiti UAP-AC-LR-nek lenne ertelme?
Vagy egyeb / jobb otlet? Arban kicsivel de nem tulsagosan olcsobb.
Kellene barmi egyeb ehhez egyebkent? (a kabelen kivul)

Barmilyen tanacsot szivesen fogadok :)

(#78457) Gubek-Einste válasza sbi85g (#78456) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelő lesz az Asus AC65P és a TP-Link EAP245 páros is ha nincsenek különösebb igényeid.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#78458) meili


meili
tag

Sziasztok!

Egy 2 szintes, betonfödémes, szintenként 100 nm-es házba keresek olyan routert, ami meg tudja osztani a Digi 1000 Mbit/s-os internetét a ház bármely részén. Sajnos a routert nem tudom betenni a lakás közepébe, hanem a földszinten, a ház egyik sarka mellett lenne, így jó lenne, ha a ház átellenes sarkán, az emeleten is stabil, gyors netet tudna biztosítani. Ezen kívül örömmel fogadnám, hogy ha akár a kertbe is jutna belőle. A kert legtávolabbi pontja a routertől 50 m-re van, de azért nem vagyok telhetetlen, a lényeg, hogy a házban jól használható legyen.

További paraméterek, amiket szívesen figyelembe vennék:
- minél több eszközt tudjon kezelni: laptopok + mobiltelefonok + TV + több klíma + IP kamerák + egyéb szenzorok (okosotthont szeretnék kialakítani, most kezdem magam beleásni, de ahogy nézem, a különböző szenzorok nem feltétlenül egyesével fognak a WIFI-re csatlakozni)
- nem árt, ha rá tudok kötni egy nyomtatót, amit az összes laptopról lehet használni
- nem bánnám, ha ráköthetnék egy winchestert adattárolásnak és torrentezésnek, amit szintén minden eszközről elérnék
- esetleg jó lenne, ha dinamikus IP esetén is el tudnám érni a winchester tartalmát távolról is

Árat nem különösebben határoznék meg, a lényeg, hogy hosszú távon stabilan működjön, de ha nem muszáj, akkor persze nem erőltetném a minél magasabb árat.

Most Digi előfizetés mellé pár routerből adnak 20% kedvezményt, ezek közül a TP-Link Archer C2300-as router az, ami szimpatikus. 36.990 Ft-os ár jónak tűnik ahhoz képest, hogy árukeresőn mindenhol 40.000 Ft felett van. Viszont ahogy nézem, az 1000 Mbit/s-ot csak az 5 GHz-es sávon tudja. Ez okozhat gondot? (Jó pár éve vettem olyan routert, ami tudott 2,4 GHz-et és 5 GHz-et is, de akkor azt olvastam, hogy az eszközök jó része nem tud 5 GHz-en csatlakozni rá, így csak a 2,4 GHz-es kapcsolatot lőttem be rajta.)

Mit ajánlotok?

(#78459) Alex91 válasza meili (#78458) üzenetére


Alex91
félisten

Nezzel egy Mesh rendszert, azokbol is a dragabbakat...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#78460) meili válasza Alex91 (#78459) üzenetére


meili
tag

Jobban örültem volna, ha egy routerrel megoldható lenne a dolog. Úgy gondolod, hogy a C2300 nem elég ehhez? Azért ez nem akkora lakás, hogy egy jobb router ne fedje le szerintem, de igazából nem értek hozzá.
Mit értesz az alatt, hogy drágább Mesh rendszer? Ahogy nézem, bőven 6 számjegyű összegekért is lehet kapni, ennyit nem szánnék rá. Van konkrét javaslatod a fenti paraméterekre?

Köszönöm!

(#78461) Alex91 válasza meili (#78460) üzenetére


Alex91
félisten

Most milyen router van, lefedi?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#78462) qnadam válasza sbi85g (#78456) üzenetére


qnadam
veterán

kell rendes roaming?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#78463) meili válasza Alex91 (#78461) üzenetére


meili
tag

Január végén költözünk be, a Digisek is jövő héten jönnek csak netet bekötni, azt sem tudom, hogy ők hoznak-e saját routert. (A korábbi helyen használt routeremet meg nem hozom magammal.)

(#78464) woodworm válasza meili (#78458) üzenetére


woodworm
veterán

Felejtsd el a gigabitet wifin. Ehhez megfelelő páros kell router és kliens oldalon is. Akkor is csak a közvetlen közelben lesz meg a sebesség.

(#78465) sbi85g válasza Gubek-Einste (#78457) üzenetére


sbi85g
csendes tag

Viszonylag atlagos felhasznalo vagyok ugyhogy nincs semmi extra igenyem jelenleg.

Felmerultek viszont alternativak, amiket meggondolnek meg - nagyjabol ugyanaz az arkategoria:

#1 ASUS RT-AC65P AC1750 + TP-Link AC1750 (EAP245)
Ezt mar beszeltuk. Szolid opcionak erzem.

#2 ASUS RT-AC65P AC1750 + Ubiquiti UAP-AC-LR
Nem tudom hogy kellene e a "long range" oszintenszolnva. Ugye ezek a tavolsagok: https://prnt.sc/nvevd4

#3 Edgerouter X + 2x TP-Link AC1350 (EAP225)
Nincs semmi tapasztalatom a nem All-in-1 routerekben de redditen sokszor lattam, hogy feljott az Edgerouter.

#4 Edgerouter X + 2x Ubiquiti UNIFI UAP-AC-LITE
Nem igazan tudom, hogy van e barmifele szinergia ha azonos markakat rak ossze az ember. Van barmi elony?
Ha nem, ez egy kicsit dragabb is lenne es az AP papiron gyengebb is mint a TP-link, ugyhogy lehet elfelejtenem. Ha csak nincs mas ami miatt meggondolando.

(#78466) sbi85g válasza qnadam (#78462) üzenetére


sbi85g
csendes tag

Nem biztos, hogy teljes mertekben ertem mire celzol.
Ha arra, hogy mindig a legerosebb jelet hasznaljak az eszkozok, hat nem lenne rossz. De ha jol tudom az eszkozok azok akik meghatarozzak mikor kapcsolodnak le az egyikrol es fel a masikra.
De nem ertek ehhez egyaltalan.

(#78467) qnadam válasza sbi85g (#78466) üzenetére


qnadam
veterán

nagyjából arról van szó, hogy egy ssid van, és ha átmész egyik oldalról a másikra, automatikus a váltás, nem ragad a kliens az egyik ap-n.
ha viszont nincs nagy vándorlás, és nem gond, hogy néha kézzel váltasz a kép ap között, akkor kb mindegy.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#78468) meili válasza woodworm (#78464) üzenetére


meili
tag

Nem kell, hogy tudja a gigabitet Wifin, de azért ne csak a 100 Mbit/s-ot tudja, ha ez már a korábbi lakásban is megvolt egy jóval olcsóbb routerrel.

(#78469) sbi85g válasza qnadam (#78467) üzenetére


sbi85g
csendes tag

Ja igen, persze. De a router+AP osszeallitassal mar alapvetoen ez lenne, nem? 1 SSID.
Vagy felreertelmezek valamit?

(#78470) Alex91 válasza meili (#78468) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , elso korben veszel egy ilyet. Ha nem lesz eleg a lefedetseg, akkor veszel melle egy ilyet: [link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#78471) meili válasza Alex91 (#78470) üzenetére


meili
tag

Kemény. Akkor a C2300 nem ajánlott?

(#78472) Gubek-Einste válasza sbi85g (#78465) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ebből az első vagy a negyedik lenne ajánlott összeállítás.
Ubiquiti-t nem keverném más eszközzel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#78473) Gubek-Einste válasza meili (#78471) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Van nála jobb választás is, pl Asus AC65P.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#78474) qnadam válasza sbi85g (#78469) üzenetére


qnadam
veterán

ha ugyanazt a nevet adod nekik, akkor egynek fogod látni, aztán lesz olyan kliens ami ezt jól kezeli (és szépen átugrik az erősebbre) és lesz, ami nem (helyette körömszakadtáig ragaszkodik ahhoz, amelyikre korábban fellépett akkor is, ha már adat is alig megy át rajta) :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#78475) meili válasza Gubek-Einste (#78473) üzenetére


meili
tag

Mi alapján/miben jobb?

(#78476) Gubek-Einste válasza meili (#78475) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Több vele a tapasztalat, firmware-ben többet tud, olcsóbb, stb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#78477) adika4444 válasza meili (#78460) üzenetére


adika4444
addikt

Wi-Fi-nél kétirányú a kommunikáció, az eszközöknek vissza is kell kiabálni. Tehát egy router nem tud a végtelenségig erős lenni. Amit írtál, abból nekem is az jön le, hogy karcos lesz egy eszköz. Nekünk egy 120 m^2-es tégla kétszintes házban van egy Edgerouter-X, ő a lelke a hálózatnak, egy szekrény alján. Rajta lóg AP-ként egy WDR3600, és egy AC66U B1, előbbi az alsó, utóbbi a felső szinten. A 66U erősebb mint a 3600, de sajnos vannak bőven fekete foltok vele. Próbálkoztam húzott TP-LINK 1043ND-vel, ez ugye csak 2.4 Ghz, de az se tudta lefedni az egészet... Szóval bármilyen router is lesz, ha gyenge a jel, akkor át kell kábelezni a ház másik végébe és oda rakni legalább egy AP-t, ha élvezhető hálózat kell. Lehet mókolni ha határeset a routerrel, meg ha olyan az antennákat állítgatni, routert helyezgetni, de hosszútávon nem kifizetődő, ismerek olyat, aki ilyen megoldással dolgozik, de sok a macera:D

üdv, adika4444

(#78478) Alex91 válasza adika4444 (#78477) üzenetére


Alex91
félisten

Hiaba szeretne olcson meguszni, az ilyen igenyekkel nem fog menni.
Ha nem akar, tud kabelezni, akkor marad a Mesh, mint megoldas. Jo, nem olcso, de valamit vamiert. Foleg ugy, hogy meg okos otthont is szeretne. Gondolom azt is vezetek nelkul, es akkor tenyleg fontos a jo wifi lefedettseg. Tapasztalat, nalam 50 m2 is gond van a wifi-vel, mert nalam sincs kozepen a router...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#78479) meili válasza Alex91 (#78478) üzenetére


meili
tag

Rendben, meggyőztetek, kell az erősebb cucc.

Egyébként nekem elég lenne, ha mondjuk 250 Mbit/sec-et tudnának a routerre csatlakozott eszközök. Ha jól sejtem, ez a 2,4 GHz-en elméletileg 800 Mbit/sec-et tudó routerekkel simán lehetséges. Ebben az esetben viszont nem kellene használnom az 5 GHz-es frekvenciát, és a 2,4 GHz pedig érzésre nagyobb területet tud lefedni.

Jól sejtem, hogy az AP-kat minden esetben kábellel kell csatlakoztatni a routerekhez? Gyakorlatilag az a különbség az AP és a repeater között, hogy a repeater vezeték nélkül csatlakozik a routerre, emiatt nagyobb lesz a ping és az azon keresztül csatlakozott eszközökön lassabb lesz a net? Milyen sebességet tud egy repeater?

Egyébként még nem ástam bele magam nagyon, de az okosotthon legtöbb eszköze nem közvetlenül, egyesével csatlakozik a WIFI-re, hanem egymással kommunikálnak és egy gatewayen keresztül csatlakoznak a WIFI-re. Tehát simán lehet, hogy 30 db érzékelő csak egy plusz lekezelni való egységet jelent a WIFI számára, és az általuk létrehozott hálózati forgalom is elhanyagolható.

(#78480) kisqqcs


kisqqcs
csendes tag

Megéri a 10 ezer forintos többletet az ac85p az ac65p-hez képest? Vagy annyival nem tud többet.

(#78481) Dragon3000 válasza kisqqcs (#78480) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ugyan az a kettő, még szoftveresen is. Így nézve nem.

(#78482) Gubek-Einste válasza meili (#78479) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egyébként nekem elég lenne, ha mondjuk 250 Mbit/sec-et tudnának a routerre csatlakozott eszközök. Ha jól sejtem, ez a 2,4 GHz-en elméletileg 800 Mbit/sec-et tudó routerekkel simán lehetséges.
Csak kliens eszköz nincsen nagyon.

Jól sejtem, hogy az AP-kat minden esetben kábellel kell csatlakoztatni a routerekhez?
Igen

Gyakorlatilag az a különbség az AP és a repeater között, hogy a repeater vezeték nélkül csatlakozik a routerre, emiatt nagyobb lesz a ping és az azon keresztül csatlakozott eszközökön lassabb lesz a net?
Azért nem egészen: Az AP esetén simán csak vezetékből csinál wifi-t az eszköz. Repeater-nél pedig kiterjeszti az eredeti wifi hálózat által lefedett területét azáltal, hogy egy ismétlő állomásként működik.

Milyen sebességet tud egy repeater?
Környezet és a használt eszközök függvénye.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#78483) Alex91 válasza meili (#78479) üzenetére


Alex91
félisten

Tudsz, van kabelezes a hazban? Ha van, akkor lehet AP-s rendszerben gondolkodni. Ha meg nem tudsz, nem akarsz kábeleket, akkor meg mesh. A multkor szamoltam, elviekben kb. 20 eszkozom is van, ami tud csatlakozni a halozathoz, es ezek szama szerintem meg noni fog!
Nem ertem minek eroltetni a 2,4 GHz-et? Ugyse kapsz mar szinte 5 GHz nelkuli eszkozt, ha meg benne van, es van ami tudja hasznalni, akkor hasznald is!
Most nem azt mondom, hogy feltetlen a Synologyt kell venni, bar van par extra kivansagod is (nyomtato, hdd megosztas) :), ami megint szukiti a kort.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#78484) kisqqcs válasza Dragon3000 (#78481) üzenetére


kisqqcs
csendes tag

Nagyon köszi! :R :R :R

(#78485) meili válasza Alex91 (#78483) üzenetére


meili
tag

@Gubek-Einste, @Alex91

Rendben, vezetékezni nem szeretnék, arra vagyok kíváncsi, hogy mi az, ami kihozható vezeték nélküli rendszerből. Ebben az esetben az AP-s megoldás és a fent linkelt Synology routeres verzió számomra nem megfelelő.
A Mesh rendszert hogyan tudom elhelyezni az AP-s és a repeateres megoldás koordináta rendszerében? Gyorsabb, mint a repeater, lassabb, mint az AP, viszont vezeték nélkül működik? Tudom, hogy ez is környezetfüggő, de mekkora sebességet lehet elérni egy olyan eszközön, ami a Mesh rendszer egy alegységére csatlakozik? Ha mindenképpen vezeték nélküli megoldásban gondolkozok, akkor milyen Mesh rendszert ajánlotok?
A Meshnek még abban látom az előnyét, hogy esetleg az egyik alegységet bármikor könnyen kitehetem mondjuk a teraszra, és így, ha szükséges, akkor a kert távolabbi részében is van hálózat.

2,4 GHz erőltetése:
Nem értem, hogy milyen előnye van az 5 GHz-nek a 2,4 GHz-cel szemben, ha a kliens oldal úgysem tudja kihasználni az általa nyújtott sebességet, az alacsonyabb frekvencián viszont nagyobb a lefedettség.

(#78486) qnadam válasza meili (#78479) üzenetére


qnadam
veterán

Ha jól sejtem, ez a 2,4 GHz-en elméletileg 800 Mbit/sec-et tudó routerekkel simán lehetséges.

ezt a 800-at nem tudom, hol olvastad, n wifivel 40 mhz-es csatornákkal is 600 mbps a maximális kapcsolódási sebesség, és ez is csak nagyon üres éterrel fog menni. gyakorlatilag 2,4-en 100 mbps is már igen jó eredménynek számít.

az 5 ghz fő előnye, hogy sokkal szélesebb sávot lehet használni (akár 160 mhz-est is), a csatornák nem lógnak egybe, és (egyelőre) kevesebb eszköz is használja, és pont a rosszab terjedés miatt is szabadabb az a sáv. simán lehet, hogy 2,4-en van 4 pöttyöd az ötből, 5-ön meg kettő, mégis az utóbbi a gyorsabb.

az pedig sajnos nem egy működőképes elgondolás, hogy megkeressük a "legerősebb" eszközt, amit maxra tekerünk, és azzal lefedjük egy pontból a fél világot.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#78487) Macisajt3


Macisajt3
tag

Sziasztok!
Egy UPC-s fehér csodadoboz (Connectbox) és egy switch közé keresnék valamilyen routert.
A switch-re (TPlink SG1024DE) eszközök (NAS, tv, nyomtató, kamerák stb) és fali aljzatok mellett 3AP is lesz kötve (TPlink EAP225), a wifiért azok felelnek.
A router feladata tulajdonképpen csak dchp és portforward lesz, az UPC-s csodadobozzal korábban már eleget szívtam. Kb 20-25 portfoward szabályt már képtelen volt normálisan kezelni, néhány havonta "elfelejtette" őket. Kb 20-30 eszköz kapna fix ip-t (kamerák, NAS, nyomtató stb), tehát ennyit kellene tudnia kezelni.
A hálózatot most építem, a switch, ap-k megvannak :)

Mit lenne érdemes vennem? A net 500 megás, combosabb állandó forgalom azonban nem lesz, viszont sok apró eszköz igen (telefonok, laptopok, kamerák, nas, nyomtató, házimozi stb.).
Köszönöm

(#78488) woodworm válasza qnadam (#78486) üzenetére


woodworm
veterán

A hivatalos specifikációkkal szemben ennyit tud az ac65p és az ac85p és lehet, hogy az ac57u v2 is. Az ac65p nálam 2x2-es klienssel is tudta a 300Mbitet, csak ugye az nem garantálható, hogy ez máshol is összejön.

(#78489) Gubek-Einste válasza Macisajt3 (#78487) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mennyit szánnál a beszerzésre?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#78490) TeeJay válasza qnadam (#78486) üzenetére


TeeJay
félisten

600mbit 2,4GHZ N-es link 4antennás N cuccal fog csak menni
Telefonok tabletek laptopok de úgy kb. minden amiben wifi van nem ilyen, sőt ha árukeresőn nekiállok nyomozni drágán is főleg max 3 antennás 450-es cuccot lehet kapni
Akkor már inkább egy 3antennás AC wifi és 1300-as linken meglesz 5-600megabit nagy valószínűséggel :R

AC65P a wave2 vezérlő miatt 1antennás telóval is tud 300megabitet AC-n
amint lesz új telefonom ami már 866mbit linket tud majd tesztelem ott 500+ megabit meglesz-e

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#78491) Macisajt3 válasza Gubek-Einste (#78489) üzenetére


Macisajt3
tag

Passz (és tényleg nem tudom).
A cél kettős: egyrészt fölösleges nem akarok pénzt költeni, másrészt viszont olyan eszközt szeretnék, ami a feladatát el tudja látni.
Plusz feature-ra nincs szükségem, van NAS, switch, AP-k, külön aktív poe-s switch, lan-os nyomtató, stb. tehát mindenre igyekszem megfelelő céleszközt szerezni.
Ha azt mondjátok, hogy elég pl egy RT-N18U annak csak örülök (meg a pénztárcám), de ha azt mondjátok szorozzal n-nel az árat, mert olyan kell, akkor annyi.

(#78492) Multibit válasza Macisajt3 (#78487) üzenetére


Multibit
veterán

Ubiquiti EdgeRouter X
Olcsó, okos.

(#78493) Alex91 válasza meili (#78485) üzenetére


Alex91
félisten

A Synology is jo, az is Mesh-re bovitheto. De lehet, hogy kapsz hasonlo tudast olcsobban is mas gyartotol... Linksys Velo, Netgear Orbi, Tp-Link Deco, gondolom Asusnak is van Mesh rendszere stb.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#78494) sbi85g


sbi85g
csendes tag

Nem vagyok hatalmas koponya ebben, de ha nem akarsz/tudsz CAT kábelt vegighuzni a házban a TVs coax hálózatot lehet még adatatvitelre használni.
Adapter kell hozzá (tehát extra költség) , de amennyire olvastam egész korrekt sebességen továbbítja az adatot. Aztán onnan lehet direktbe kötni vagy AP.

(#78495) meili válasza qnadam (#78486) üzenetére


meili
tag

Például random ennek a routernek a leírásában van benne az elméleti 800 Mbps 2,4 GHz-en. Gondoltam, hogy ezek gyakorlatban a harmadát tudják, de ha a fenti egyik komment szerint a kliens nem tudja, akkor meg nem is számít.

Pontosítok a kérdésemen: olyan megoldást keresek, mellyel viszonylag gyors sebességű lefedettséget kapok egy két szintes, szintenként kb. 100 nm-es családi házban vezeték nélkül.

Nem az volt a cél, hogy lefedjem a fél világot, hanem ha eddig egy 65 nm-es panelban éltem vasbeton falakkal, és egy TP-LINK TL-WDR4300-as lefedte az egészet, sőt még a routerrel ellentétes oldalon, a paneltől 10 m-re lévő parkolóban is tudtam fogni a kocsiból a WIFI-t, akkor gondoltam, hogy van olyan router, ami lefedi a fenti paraméterekkel rendelkező családi házat, főleg úgy, hogy nem egymás nyakán élnek itt az emberek.

De ha egy router nem fed le mindent, akkor a MESH rendszerben látom a megoldást. Ebből mi az ajánlott? Mi a gyakorlati különbség a MESH és a router + repeater között?

(#78496) sbi85g válasza meili (#78495) üzenetére


sbi85g
csendes tag

A wireless backhaul illetve a jobb koordinaltsag illetve az 1db SSID (bar ezt biztos repeatere valogatja).
Amennyire en most utananeztem az Eero jott ki gyoztesnek mesh rendszerek kozott nalam.

(#78497) meili válasza sbi85g (#78496) üzenetére


meili
tag

Igen, de az Eero, ahogy látom, nem kapható itthon.

A TP-LINK Deco M5-ről mi a vélemény? Egy 2 egységből álló szettet tudnék venni most 42.990 Ft-ért.

(#78498) woodworm válasza meili (#78497) üzenetére


woodworm
veterán

Az "olcsóbb" mesh eszközökben nincs dedikált rádió a bachaul csatornának, ezért ugyanúgy bukod a fele
sávszélességet, mint a repeatereknél. A roaming megéri a felárat?

(#78499) meili válasza woodworm (#78498) üzenetére


meili
tag

Bocs, de ezt légyszi fordítsd le nekem! :)

(#78500) Gubek-Einste válasza meili (#78499) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Drágám mesh eszközökben 3 rádiós egység van, egy a többi egységgel való kommunikációra, 1-1 pedig a két sávra amire a kliens eszközök kapcsolódnak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.