Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78801) Intruder2k5 válasza G@ß! (#78800) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Az RT-N18U helyett nem lesz jó.

Ports RJ45 for 10/100 BaseT for WAN x 1, RJ45 for 10/100 BaseT for LAN x 2

(#78802) farkas-j válasza bebeago (#78799) üzenetére


farkas-j
őstag

ASUS RT-AC65P-t, és ha nem kell WiFi kikapcsolod.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#78803) woodworm válasza G@ß! (#78800) üzenetére


woodworm
veterán

Ha olcsón szeretnéd megúszni, akkor ugyanerre az alapra épül az ac57uv2 is, gigabites portokkal és 5GHz-es rádióval kiegészülve. Annyit azért érdemes tudni, hogy itt 4x4-es rádióról van szó és nem 3x3-asról. Tehát nincs turboqam és az általánosan elterjedt kliensekkel 72-300 Mbit lesz a linksebesség 2,4 GHz-en, mivel 4x4-es kliens legtöbbször csak papíron létezik.

(#78804) bebeago válasza farkas-j (#78802) üzenetére


bebeago
tag

:C
Köszönöm a választ, de erre talán magamtól is rájöttem volna!
Mivel már van egy ASUS RT-AC51U router-em (csak sajnos nem Gigabites), amibe van Wi-Fi, és Download Master is ( ami az ASUS RT-AC65P-ben nincs), gondoltam erre a megoldásra. Ha már végképp nincs más megoldás, egy ilyen jó lehet nekem: TL-ER5120 ?

(#78805) qnadam válasza bebeago (#78804) üzenetére


qnadam
veterán

saját oldala szerint 800 mbps a sebessége wan felé, newegg szerint 350, és 50e forintba kerül. ennél az asus is olcsóbb, de olcsóbban kapsz elegendő tudású mikrotiket vagy edgeroutert is.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#78806) norba69 válasza bebeago (#78804) üzenetére


norba69
senior tag

Ha a digi eszköze megfelel, akkor fölösleges mókolni, kösd mögé a download masteres izét dhcp vagy fix ip módban, és használd.
Akkor kell plusz eszköz, ha a digi által adott cucc valamit nem tud, amire szükséged lenne, vagy ha teljesítményproblémás. Teljesítményprobléma router, mint torrenteszköz esetében szóba sem jöhet, nem tud akkora terhelést okozni még a gigabit képes fajta sem, hogy kevés legyen a digis doboz.
Load balance router meg abszolút az oda minek kategória.
Ha kevés a luk a dobozon, akkor egy gigabites switchet köss mögé.

(#78807) szecskkaa


szecskkaa
csendes tag

Sziasztok!
Jelenleg egy ASUS RT-N12-es routert használok AP-ként egy kb 70nm-s házban. Alapvetően jó, de a wifi hatótáv/sebesség nem teljesen megfelelő (van több olyan hely is a házban, ahol ugyan tudnak az eszközök csatlakozni, de a sebesség elszomorító), pedig kb a ház közepén van.
Ezt a routert szeretném cserélni egy jobbra. Milyet ajánlnátok? Ár: 20-25ezer (nagyon max 30ezer)
Előre is köszönöm!

(#78808) Gubek-Einste válasza szecskkaa (#78807) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha egy eszköz nem elég akkor inkább kettőt kellene használni.
Ha csak AP-nak kell akkor két darab Asus AC57Uv2 megfelelő lesz majd megfelelő elhelyezéssel,

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#78809) szecskkaa válasza Gubek-Einste (#78808) üzenetére


szecskkaa
csendes tag

Köszi! Szerettem volna egy db erősebb AP-val megoldani, hogy ne kelljen megoldani máshova is a vezeték elvezetését. De ha máshogy nem lehet, akkor megpróbálok kitalálni valamit.

(#78810) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Sziasztok!

Ezt a 2 routert néztem:
Tp-link Ac1200
ASUS RT-AC57U AC1200 v2

V1-ből már nem nagyon találni, meg inkább újonnan garisat vennék. Keret 15-20e..
Kérdés, hogy ez közül a 2 közül melyik a jobb ill. 3. Ajánlás?
Igazából egy régi 1043ND V2 váltása lenne.
Azzal sincs gonom elég stabil, de jobb lenne plusz 5 méter hatótáv, 1Gbit Lan meg egy Usb alapba.

Live poor, die ritch.

(#78811) Boost3er


Boost3er
tag

Sziasztok!

Szeretnem kikérni a véleményeteket, hogy milyen routert ajanlanatok az alábbi parameterekhez:
Digi net 500
NAS-rol filmezés a TV-n, laptop, telefonok és egy Xbox egyfolytában ra lenne csatlakozva. Fontos lenne, hogy stabil legyen és tudja hozni a sebességet. Wi-fi hatótáv szempontjából nem túl nagy a lakás csupán 50nm kb. A tv és az Xbox kábellel csatlakozna a laptop és a telefonok lennének wifin.

Koszonettel!

(#78812) TCr válasza Boost3er (#78811) üzenetére


TCr
veterán

Szia,

ASUS AC-65P

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#78813) adika4444 válasza bebeago (#78799) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Ubiquiti EdgeRouter-X-et nézd meg. Igen, jól tudod, át kell kérni.
Nálam is így működik, a DIGI kütyü bridge módban, az Ubi építi a kapcsolatot, és mögötte van egy Openwrt-es WDR3600 Wi-Fi-nek, meg egy AC66U B1 switch&AP módban.

üdv, adika4444

(#78814) hardverlog


hardverlog
aktív tag


sziasztok,
UPC EMTA 3.0 1GB NO FixIP WIFI Modem van a lakásban, a fehér, álló típus.
Vannak Samsung wifi-s multiroom eszközeim, melyek elég sokszor elvesztik egymást a wifi hibára hivatkozva...
Gondoltam használom modemnek a UPC-s eszközt és veszek valami bika wifi routert, milyet javasoltok?
Köszi!

(#78815) Boost3er válasza TCr (#78812) üzenetére


Boost3er
tag

Szia!

Köszönöm a gyors választ. Nem volt meg Asus routerem, megbízhatóbb vagy stabilabb mint egy TP-Link?

Koszonom!

(#78816) Dragon3000 válasza Boost3er (#78815) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az említett asus ac65p-m van én eddig egyszer se indítottam újra(kizárólag beállítás esetén volt, ha az megkövetelte), kizárólag automata levágódás vagy áram kimaradás miatt volt kikapcsolva. Eddig stabilan ment/megy digi1000-res net és masszív torrentezés(nason) mellett.

[ Szerkesztve ]

(#78817) TCr válasza Boost3er (#78815) üzenetére


TCr
veterán

Korábban volt TP-Linkem, amivel nem voltam megelégedve stabilitás szempontjából (sem). Most egy ideje már nálam is a 65P ketyeg nálam is, ahogyan (#78816) Dragon3000 írja, egyszer sem kellett még újraindítani, eddig atomstabil.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#78818) Boost3er válasza TCr (#78817) üzenetére


Boost3er
tag

Köszönöm a gyors választ mindkettőtöknek! Meg is rendeltem a termeket.

(#78819) TeeJay


TeeJay
félisten

Xiaomi Redmi Note 8 telefon vs. ASUS AC65P wifi
5GHz 52-es csatorna fix 80MHz
330-340megabitet mérek betonstabilan és csak 433mbit link van telefon jelzi
kíváncsi leszek ha kijön végre a Redmi K30 vagy Poco X2 és lehet venni az mit tud majd a 2x2 MU-MIMO wifivel 866mbit linken :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#78820) Gubek-Einste válasza gyáliSanyi (#78810) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus ajánlottabb típus lenne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#78821) Gubek-Einste válasza hardverlog (#78814) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#78822) default.


default.
őstag

Sziasztok!

Tanácsotokat kérném: testvéremék, akik vidéken laknak, műholdas netük van, 13/5 Mbit/s körüli sávszéllel. A kábel egy TP Link TL-WR840N routerbe érkezik, ami a hálószobában van. Innen szeretnék a netet lehetőleg kábel nélkül átvinni a nappaliba (kb. 10m a távolság + 2-3 téglafal), és ott egy másik routerrel(?) rákötni a PC-t.
Van erre valami jó megoldás? Pl. ezek a Powerline cuccok jók lehetnek? Ezt használta/ismeri valaki?

Előre is nagyon köszönöm!
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#78823) Gubek-Einste válasza default. (#78822) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Powerline megfelelő megoldás lehet erre a helyzet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#78824) default. válasza Gubek-Einste (#78823) üzenetére


default.
őstag

Igen, én is hajlok rá.. kipróbáljuk.. Köszönöm!

(#78825) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Köszi Gubek-Einste!

Régebben a Tp-Link-ek mentek, most meg az ASUS van sztárolva.
Annyival jobb is most az Asus technológiája?

Live poor, die ritch.

(#78826) Novver válasza TCr (#78817) üzenetére


Novver
senior tag

Milyen TP-Link volt amivel nem voltál megelégedve?
Kinéztem magamnak egy TP-Link Archer A9 AC1900-at, viszont itt ajánlották, meg látom is a posztokban hogy nagyon nyomják az ASUS RT-AC65P AC1750-et és nem tudok dönteni :D
Egyfelől szeretem a TP-Link termékeit, még nekem nem volt velük gondom, viszont ASUS oldalon sincs gondom, csak jól szeretnék választani. Nehezen tudok dönteni.

Life is a game... The game is my life!

(#78827) qnadam válasza gyáliSanyi (#78825) üzenetére


qnadam
veterán

korrekt hardvert adnak viszonylag olcsón.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#78828) TeeJay válasza Novver (#78826) üzenetére


TeeJay
félisten

AC65P
jobb sokkal

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#78829) MaCS_70 válasza gyáliSanyi (#78825) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szoftveresen biztosan sokkal erősebb az Asus.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#78830) Novver válasza TeeJay (#78828) üzenetére


Novver
senior tag

Miben amúgy?
Van valami exact dolog amiben jobb, vagy csak általánosan elfogadott tény és preferencia? Mert tudásban gyakorlatilag ugyanazt tudja. AC1750 vs. 1900 az egyetlen egetrengető különbség amit észreveszek a specifikációkon. Nem kötözködés, tényleg. Szívesen veszek ASUS-t is ha az jobb, csak nem akarok rosszul választani.
Most a három döntős akkor az Archer A9 1900 és az AC65P és AC85P.

Amúgy akkor már inkább venném az AC65P helyett, az A9-hez képest kicsit "nagyobb tudású" RT-AC85P-t.

Life is a game... The game is my life!

(#78831) MaCS_70 válasza Novver (#78830) üzenetére


MaCS_70
félisten

"Amúgy akkor már inkább venném az AC65P helyett, az A9-hez képest kicsit "nagyobb tudású" RT-AC85P-t."

Számtalanszor megbeszéltük, hogy az AC65P pontosan azonos a 85P-vel.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#78832) woodworm válasza Novver (#78830) üzenetére


woodworm
veterán

Az archer a9-es közelébe se ér a c9-esnek, kb. az asus ac57u v2-essel egyenértékű hardver van benne, egyedül az 5GHz-es rádió tud többet. Ennek a különbségnek a kihasználásához viszont megfelelő tudású kliens is szükséges, ami elég ritka. Ha árban összehasonlítod az archer a9-est és az ac57u-t, akkor el lehet gondolkodni, hogy szükséged van alexára, vagy nincs.

Az ac65p=ac85p=ac2600. Ehhez megint fehér holló szintű a megfelelő kliens, viszont erősebb hardveres alapokra épül.

(#78833) Novver válasza MaCS_70 (#78831) üzenetére


Novver
senior tag

Jézus, tényleg, ezt nagyon benéztem. Közben nézegettem alternatívákat is és sanszos hogy egy másik széria adataival kezdtem keverni.
A komplett ASUS palettát böngésztem.
Valóban a két router megegyező paraméterekkel rendelkezik, kivéve a WIFI effektív sebességét. Bocsi, nagyon késő van már nekem is :R

[ Szerkesztve ]

Life is a game... The game is my life!

(#78834) Novver válasza woodworm (#78832) üzenetére


Novver
senior tag

Már mire elolvastam, nem tudtam szerkeszteni az előzőt.
Alexára egyáltalán nincs szükségem. Úgy nézem kicsit meg is takarítok akkor és marad az AC65P :R

Life is a game... The game is my life!

(#78835) Dragon3000 válasza Novver (#78833) üzenetére


Dragon3000
veterán

A 3 Asus között csak a specifikációs leírás és a doboz más, amúgy ugyanaz mindhárom szoftver és hardver szempontból is. Korlátozás sincs.

(#78836) hardverlog válasza Gubek-Einste (#78821) üzenetére


hardverlog
aktív tag

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Újszerű lakásba lesz, eszközök amivel használjuk közel egymáshoz, de azért jó lenne a többi szobában is menne a net :)

Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
500as netes az előfizu a UPC-nél..
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
2 telefon, 2 tablet és a tv+multiroom hangszórok (3 darab)
Mennyi lenne a beszerzésre?
30 ezerig bármi jöhet.

Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?
legyen stabil a wifi, mert ez kell a multiroom wifi hangfalaknak (Samsung R7 stb.)

Köszi!
:R

(#78837) Gubek-Einste válasza hardverlog (#78836) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC65P megfelelő lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#78838) Fecogame


Fecogame
veterán

Az Asus AC65P routerben megtalálható a "Port trigger / port forwarding" funkció?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#78839) blakey válasza Fecogame (#78838) üzenetére


blakey
titán

igen

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#78840) Fecogame válasza blakey (#78839) üzenetére


Fecogame
veterán

Szuper :)

Bármi ellenvetés/észrevétel azzal kapcsolatban, hogy a RT-AC66U B1 routert RT-AC65P-re cseréljem? Tudom, hogy kevesebb szolgáltatást tud, de azokat egyébként sem használtam (QoS, VPN, AiCloud, nyomtatószerver, 4G támogatás, AiDisk, stb.)

Illetve még egy kérdés: az AC65P-nek mekkora tápja van? Nem találtam róla neten infót.

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#78841) carr


carr
őstag

sziasztok!
digi mobilnetet tervezek venni, usb stick-es. Ahhoz van preferált router, vagy egyáltalán kell neki, ha kocsiban akarom használni USB töltőről? :D (úgy emlékszem ezek csak modemek, nem tudnak szoftver nélkül "betárcsázni" vagy tévedek?) :R

(digi topikban is felteszem, nem tudom hova tartozik pontosan)

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#78842) iff


iff
senior tag

Megjött :) :C

..........""..........

(#78843) TeeJay válasza Fecogame (#78840) üzenetére


TeeJay
félisten

nekem 8 hónapig AC66U B1 volt és arról váltottam végül AC65P-re
soha többé nem kellene a kazán 66UB1 meg a beakadó 5GHz wifije sem
mindenben jobb nálam a 65P és le tudtam mondani olyan funkciókról amiket havonta 1x néztem max (proci hőfok meg részletesebb wifi statisztika a Merlin FW által)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#78844) sztomi1981 válasza carr (#78841) üzenetére


sztomi1981
tag

Nekem is AC66u B1 van, és pont ma rendeltem 15 ezerér egy Xiaomi 2100-at hogy az legyen az elsődleged wifi szóró, ezt meg leviszem a földszintre kap kábelen netet a Xiaomiból ott lesz bridge vagy repeater vagy mittomén mi belőle, erre rá lehet majd dugni a kulső vinyót is legalább, az az egy jó benne, de tényleg nem stabil...

(#78845) Fecogame válasza TeeJay (#78843) üzenetére


Fecogame
veterán

Szuper, köszi a választ! :R

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#78846) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

ASUS RT-AC57U AC1200 v2 vagy 1200G+ legyen?
1200G+ drágább újonnan viszont 10k-ért már dobálják az aprón.

Live poor, die ritch.

(#78847) Gubek-Einste válasza gyáliSanyi (#78846) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus AC1200G+ nem ajánlott eszköz a hibás chipset-je miatt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#78848) bebeago válasza carr (#78841) üzenetére


bebeago
tag

(#78849) Galahed


Galahed
senior tag

Aki vett Xiaomi Mi AC2100 routert annak mi a tapasztalata vele? Asus RT-AC66U -t szeretném lecserélni, mert eléggé hektikus a működése (reset után is...)

(#78850) g.killer


g.killer
aktív tag

Sziasztok!
Vissza olvastam egy kicsit de nem találtam pontos választ.

Irodai környezetbe keresnék olyan 4g-s megoldást ami stabil kapcsolatot biztosít.
A problémám az, hogy a kábeles net nagyon gyatra (5Mb/s).
A netet kb 20 eszköz használná.
Mivel van már egy kiépített lan hálózat első sorban nem 4g-s routert keresek, hanem modemet amit rá tudok kötni a meglévő routerre.

Köszönöm a segítséget!
:R

"A legjobb megoldás az, ha az ember talál egy számára elviselhető állást, amiből meg tud élni, és a maradék idejét és energiáját a fotográfiának szenteli. " (André Kertész)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.