Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78601) meri válasza blakey (#78600) üzenetére


meri
aktív tag

Jaja, céges, és errefelé nincs is 65P. Bocs, DL manager-re rosszul emkékeztem. BTW ez az RH26 valami rétegmodell, spéci felhasználásra? Meglehetősen kevés infót találni róla.

uff

(#78602) Erick68


Erick68
csendes tag

Sziasztok! Az alábbi routerek közül melyiket ajánlanátok.
Digi 1000, most lesz bekötve, Tv, 2 db laptop 3 db telefon csatlakozna hozzá egyenlőre wifin, kábel később a tv-hez lesz. Ha az árat nem vesszük figyelembe, csak a megbízhatóság, stabilitás számít, és, hogy ne keljen egy két év múlva cserélni. Kb 80nm panellakás, kb közepén lenne 1.8méter magasan.
Ezeket néztem ill. ajánlották
TP-link archer c5, c6, c7
Asus RT-ac68P, ac85p
Köszi! :R

(#78603) choco01


choco01
addikt

Sziasztok.

Valakinek van itt tapasztalata a Cambium Networks termékekkel (cnPilot) ? :U

:R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#78604) Erick68 válasza Erick68 (#78602) üzenetére


Erick68
csendes tag

Bocs, most nézem elírtam, NEM ac68p hanem ac65p
Köszi

(#78605) TeeJay válasza Erick68 (#78604) üzenetére


TeeJay
félisten

Asus AC65P DIGI 1000 mellé :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#78606) Gubek-Einste válasza Erick68 (#78604) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Természetesen az Asus AC65P lenne az ajánlott típus.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#78607) zeeezoli


zeeezoli
csendes tag

Sziasztok. Egy rt - ac66u b1 routert használok (itteni ajánlások alapján vettem kB 2éve) Teljesen jól működik, de a 60nm-es panellakásban a nappalitól távolabb eső helyiségekben elég gyenge a jel.olvasgattam erről a mesh rendszer kiépítéséről, és felmerült pár kérdésem hozzátok. Ha jól tudom az enyém képes erre, a második routernek is mesh képesnek kell lennie? Vagy elég csak a fő routernek? Ha igen akkor asus kell mindenképpen, vagy más gyártó router is jó lehet? Vagy mit ajánlanátok második routernek hogy működjön a dolog. A kábelezés sajnos nem megoldható. A lehetőleg a leggazdaságosabb megoldás érdekelne.

(#78608) TeeJay válasza zeeezoli (#78607) üzenetére


TeeJay
félisten

add el és vegyél AC65P-t
nekem 8hónapig volt AC66U B1 szintén 60nm panelban (2+1félszobás) és mindenhol sokkal jobb az AC wifi ezzel a 2,4GHz meg aztán főleg, sebességben meg lefedettségben is veri

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#78609) Gubek-Einste válasza zeeezoli (#78607) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Minden eszköznek támogatni a kell az AiMesh-t.
Legolcsóbb AiMesh képes eszköz az AC66U B1.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#78610) silentkiller válasza TeeJay (#78608) üzenetére


silentkiller
senior tag

Fektetve is lehet használni ezt a router? (más nem fér be a router helyére (LAN fali aljzat miatt stb.)

[ Szerkesztve ]

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#78611) mrmft válasza zeeezoli (#78607) üzenetére


mrmft
senior tag

Probald meg az antennakat forgatni. Mivel panel - egy szintet akarsz szorni, ne a gyari ajanlasd kovesd, egyenesen alljanak az antennak, probald forgatni is a tengelyuk korul. Kb 25cm vasbetonon + konyhaszekreny szepen atlo a csaladban egy ilyen router, abszolute nem idelais helyen elhelyezve.
Meshben gondolkodva meg egy AC66U B1 a mininum ami kell hozza, ahogy irtak felettem.

(#78612) Erick68 válasza TeeJay (#78605) üzenetére


Erick68
csendes tag

Szia! köszi
Akkor a TP-link ezek szerint felejtős!
Az asus rt-ac 85p esetleg hosszabb távon nem jobb vétel?
A specifikációjuk valamivel jobb mint az ac65p-é. Az árat nem nézve

(#78613) Erick68 válasza Gubek-Einste (#78606) üzenetére


Erick68
csendes tag

Szia!
Neked is köszönöm.Ugyanazt kérdezném tőled is, vagy akinek van még véleménye akkor azt is szívesen veszem!

Akkor a TP-link ezek szerint felejtős!
Az asus rt-ac 85p esetleg hosszabb távon nem jobb vétel?
A specifikációjuk valamivel jobb mint az ac65p-é. Az árat nem nézve

(#78614) cicur99


cicur99
tag

A saját példány vizsgálata alapján Redmi AC2100 Router chipset:

1. MEDIATEK ARM MT7615N Support 4x4:4SS 11ac wave2 MU-MIMO up to 4 users/group and BW160
2. MEDIATEK 7621TH Dual-core Network Processor for 2x2/3x3/4x4 802.11ac platform
880 MHz MIPS® 1004KEc™ dual-core CPU, 5-port Gigabit Ethernet switch
3. ESMT M15T1G1664A 8M x 16 Bit x 8 Banks DDR3(L) SDRAM
4. ESMT F59L1G81MB 1 Gbit (128M x 8) 3.3V NAND Flash Memory
5. MEDIATEK MT7603EN High-performance 802.11n for compact and cost-effective Wi-Fi devices supports 300 Mbps PHY rate

(#78615) tudi13 válasza Erick68 (#78613) üzenetére


tudi13
aktív tag

Szia.

A 65P és a 85P ugyanazzal a hardverrel rendelkezik. Amit a neten a kisebbre írnak, az nem igaz.

(#78616) TeeJay válasza cicur99 (#78614) üzenetére


TeeJay
félisten

44USD most kuponnal és elég jónak tűnik
főleg ha lesz rá CFW is :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#78617) beers válasza TeeJay (#78616) üzenetére


beers
addikt

Én 32ert vettem!

M&N

(#78618) TeeJay válasza beers (#78617) üzenetére


TeeJay
félisten

linket ne titkold :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#78619) cicur99 válasza TeeJay (#78616) üzenetére


cicur99
tag

(Redmi AC2100) Gyárilag ilyen FW van rajta a leírás szerint: Intelligent router operating system MiWiFi ROM based on OpenWRT deep customization

[ Szerkesztve ]

(#78620) woodworm válasza cicur99 (#78619) üzenetére


woodworm
veterán

Csak nem lehet hozzáférni. IPTV snooping nincs, így pl. telekomosok részére nem biztos, hogy jó vétel.

(#78621) beers válasza TeeJay (#78618) üzenetére


beers
addikt

[link] Innen vettem 34.92-ért és volt 2 usd-s kuponom!
Látom szépen kezd felmenni az ár!

[ Szerkesztve ]

M&N

(#78622) woodworm válasza woodworm (#78620) üzenetére


woodworm
veterán

IGMP Snooping.

(#78623) Freddycom válasza beers (#78621) üzenetére


Freddycom
őstag

Már én is 36-ért vettem, mi van ezekkel :D (hivatalos oldalon átszámolva 24 dollár)

Elég duci a 4-eshez képest. :D

(#78624) TeeJay válasza Freddycom (#78623) üzenetére


TeeJay
félisten

és milyen felülete van?
csájna nyelv only vagy már van english?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#78625) woodworm válasza Freddycom (#78623) üzenetére


woodworm
veterán

A hengeres xiaomi tesója pedig jellemzően egy tízessel drágább. Biztos a fekete ház miatt. A mesh páros pedig egy 100-as. Szeretnének magasabbra pozicionálódni és nehezíteni a modolhatóságot.
Az orosz padavanos topikban láttam említést alternatíváról, ahol már rendeléskor eldöntheted milyen fw-vel kéred (openwrt, padavan, asus, pandora). :))

(#78626) Freddycom válasza TeeJay (#78624) üzenetére


Freddycom
őstag

Kínai, de a Google fordító dinamikusan és automatikusan fordítja a konfigurációs felületet. Mobilos app is van hozzá.

Woodworm, ez a megoldás tetszik, teljes testreszabhatóság :D

(#78627) Szaszati


Szaszati
tag

Sziasztok guruk!

Kis, kb. 48-50 nm-es kétszobás panelbe, egyszerű otthoni felhasználásra, max. 3 wifis eszköz számára keresek routert. Még nem tudni, hogy 100 vagy 350 Mbps-es kapcsolat köthető, így ha lehetséges mindkét esetre érdekelne router :) Ezenkívül semmilyen extra funkció nem fontos.

Az illető kb. 10.000 forintot szánna rá, de meggyőzhető picit nagyobb keretről, ha valóban érdemes és szükséges.

Előre is nagyon köszi a segítséget!

MobileArsenal - World domination temporarily suspended...

(#78628) Gubek-Einste válasza Szaszati (#78627) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC57Uv2 vagy AC1200GU lenne az ajánlott típus.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#78629) odrif


odrif
MODERÁTOR

Üdv!
4G/LTE hotspotot kellene vásárolnom.
Ez a típus ajánlott?
[link]
(Bocsánat ha nem jó topikban vagyok)

20 éve a Prohardveren

(#78630) b0077


b0077
tag

Sziasztok!

Vettem egy Asus AC65P routert, elég sok jót lehetett róla hallani itt és máshol is, azért maradtam ennél a típusnál. Elsősorban az volt a cél, hogy belső hálózatról (laptopról, asztali gépről) 4K minőség filmeket is tudjak streamelni TV-re. A szolgáltató által biztosított router már nem igazán birkózott meg a full hd és főleg a 4K-s anyagokkal. Ez meg is oldódott, elég jól teljesít a router még a tesztre használt nyers 4k 60fps videóval (260MB/18s) is.

De 2 számítógép között (mindkettő gigabites lan csatlakozással) csak 60MB/s-al másol a két gép között, ez még nem is akkora baj, nem használom ezt a funkciót, csak a sebesség tesztelés miatt próbáltam ki.

Ami fontosabb lenne, hogy szeretném használni a routert media szervernek is, a rajta lévő usb-hez csatlakoztattam egy usb3-as külső hdd-t, beállítottam a mediaszervert és a Samba megosztást is, a media szerver része jól működik. Viszont hálózati meghajtóként a pc-hez csatlakoztatott külső vinyó csak 28MB/s-os olvasási és 5MB/s-os írási sebességet tud, tehát közel sem tudja kihasználni teljes sebességet. Mi lehet ennek az oka? Ennyit bír a router ezen a téren?

[ Szerkesztve ]

(#78631) TeeJay válasza b0077 (#78630) üzenetére


TeeJay
félisten

NTFS fájlrendszerrel lassú úgy tudom

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#78632) norba69 válasza b0077 (#78630) üzenetére


norba69
senior tag

Próbáld ki a merevlemezt exfatra formázva, azzal állítólag valamivel jobb.

(#78633) Gubek-Einste válasza odrif (#78629) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelő lehet.
Igények/körülmények?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#78634) Gubek-Einste válasza b0077 (#78630) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

IDE való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#78635) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Van-e esetleg olyan router, amihez van valamilyen mobil applikáció, amivel szülői felügyeletet lehet ellátni. Pl. gyerek laptopját , telefonját ideiglenesen letiltani a netről, stb. ?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#78636) blakey válasza V.Stryker (#78635) üzenetére


blakey
titán

A ma kapható legtöbb router ilyen, szerintem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#78637) V.Stryker válasza blakey (#78636) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Én még egy ilyet sem láttam. Legalábbis nem arra gondolok, hogy valami technikai analfabéte a router admin felületén tiltson és engedélyezzen mac címeket. Hanem valami felhasználói barát módon, mobilról, egyszerűen.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#78638) woodworm válasza V.Stryker (#78637) üzenetére


woodworm
veterán

ASUS Router App
ASUS Router App

Az ac57U és 1200GU párosról nem tudok nyilatkozni, de az ac65p-vel biztosan működik.

(#78639) laca891 válasza woodworm (#78638) üzenetére


laca891
aktív tag

Működik, ha otthon van az ember és van wifi kapcsolat. Mobilneten nem kapcsolódik...

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#78640) blakey válasza laca891 (#78639) üzenetére


blakey
titán

Tökéletesen működik mobilnetről, évek óta használom több routerel is ez a tapasztalat, az AC65P-vel is jól működik.
(#78641) woodworm
Külső hálózatból ddns segítségével kapcsolódik.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#78641) woodworm válasza laca891 (#78639) üzenetére


woodworm
veterán

Nem néztem, hogy az ip-cím beállításánál meg lehet-e adni a külsőt vagy a ddns címet, de az biztos, hogy van benne vpn szerver és azon keresztül elérhető a belső háló jóval biztonságosabban, mint kinyitni a külvilág felé az adminfelületet.

(#78642) Fénygyermek


Fénygyermek
csendes tag

Sziasztok,

Tp-Link Archer c5 v1.0 routerem költözés miatt csere-éretté vált.
Egyrészt nagyobb a lakás, másrészt gyorsabb netet (500Mbit) kötöttem. Két megoldás között gondolkodok, kérem segítsen akinek van tapasztalata:

1: Tp-Link Archer C7 V5 és RE300 Mesh Extender
2: Asus RT-AC66U B1 és RT-AC66U B1

Mesh rendszert szeretnék, ezért néztem ezeket.

Köszönöm.
Üdv.: Fénygyermek

(#78643) Gubek-Einste válasza Fénygyermek (#78642) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább az Asus páros legyen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#78644) Fénygyermek válasza Gubek-Einste (#78643) üzenetére


Fénygyermek
csendes tag

Köszönöm válaszod.

Most vettem észre, hogy rosszul írtam, Asus RT-AC66U B1és Asus RP-AC55 akartam írni.

Az Asus magyar honlapján nem látom, hogy ez a modell tuja a mesh-t, illetve drágább páros lenne. (Eddig a TP-vel nem volt bajom, tette a dolgát)

Így is az Asus kombót ajánlod?

(#78645) silentkiller


silentkiller
senior tag

Ha Asus RT-AC66U B1-ben gondolkodom, mint hálózatfejlesztési eszköz, úgy érdemes 8 vagy 12 dbi-s antennákkal tunningolni? Vagy laposodik a sugárzási "fánk"? Esetleg valaki megtudja mondnai, hogy az AC66 B1 SM vagy RP-SMA (female/male) antenna csatlakozós?

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#78646) cOxeR


cOxeR
Ármester

Sziasztok!
Alapvetően wifi 6 routert szeretnék venni otthoni használatra.
Fontos, hogy sok, kifejezetten sok kapcsolatot bírjon el (okos otthon rendszer miatt) és szeretnék szinte a lehető legkevesebb kábeles csatlakozást használni.
Tp-link AX1500-ra várok egy ideje, de ugye még nem lehet kapni.
Illetve még ami szóba kerülhet, az az Asus RT-AX56U AX1800.
Nagyjából azonos áron lesz elérhető a Tp-link is.
Erőforrásba ha jól látom az Asus jobb választás, viszont csak két antennája van, ha hatótávot akarok esetleg növelni, akkor számíthat ez is. (bár inkább hosszanti területet kellene lefednem, nem szélesebbet... így a repeater, vagy a pozícionálás fontosabb talán)
Örülnék egy kis segítségnek, ki melyiket vagy mit javasolna inkább?
Köszönöm!
(ja igen az ár nem feltétlenül kardinális... de persze nem 100k-s összegben keresnék)

(#78647) woodworm válasza cOxeR (#78646) üzenetére


woodworm
veterán

A kliensek mennyire tudják az ax szabványt? Ha döntő többségük nem ismeri csak az n-t vagy az ac-t, akkor 10-20 kliens esetén nagyobb előrelépés a 4x4-es mimo, mint ezek a 2x2-esek.

(#78648) cOxeR válasza woodworm (#78647) üzenetére


cOxeR
Ármester

Egyik se tudja szerintem sőt biztos vagyok benne... pc és noti az egyetlen ami ki tudja aknázni az ax-et, ez max 2 csatlakozás egy időben, de inkább 1. Szóval a többi az kis sávszél, de 30-on belüli eszközszám lesz a végén ahogy számolom a többiből.

(#78649) cOxeR válasza cOxeR (#78648) üzenetére


cOxeR
Ármester

Elnézést pont kicsúsztam a szerkesztésből...
CPU-ban és memóriában viszont az Asus sokkal jobb, valamint pl van rajta 2 db usb (egyik 3.1-es), ez azért jól jöhet adattárolás, továbbítás esetén (kamerarendszer bármi ilyenre gondolok).
Asus
Processzor 1.5 GHz-es négymagos processzor
Memória 512 MB
Flash 256 MB
Tp-link
Processzor 1.5 GHz-es három-magos processzor
Memória 256 MB
Flash 16MB

(#78650) Gubek-Einste válasza Fénygyermek (#78644) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A RP-AC55 nem AiMesh kompatibilis, helyette inkább egy Lyra Mini legyen mert az már kompatibilis.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.