Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73414) sonaj81


sonaj81
újonc

Sziasztok,

A jelnlegi TP-LINK_TL-WR1043ND_V1.8 as routeremet cserélem le mert eljárt felette az idő. Nagy megelégedés melett használtam éveken keresztűl OpenVRT firmware-melett.

Időközben lakásból családi házba költöztem és jelenleg egy TP-LINK_Range_Extender -t használok 110 nm jellefedéshez.

A routeremet a padlásra tervezem, ahol más nem wifis eszközöket is használok, NAS, Test szerver stb. de vasbeton födém miatt a jel nem megy át. az alsó 1 szint 110 nm-re pedig egy AP-t és esetleg a régi routeremet gondoltam n-es wifivel, mivel a közbenső falakból van vályog is.

Igényeim:
1. Wifi néküli Router amin van 4 gigabit port + gigabit WAN, VPN képes és jól lekezeli a késöbb lehetséges 1000-es netet. Linux alapú nem hátrány.
(esetleg Ubiquiti EdgeRouter X ER-X-SFP)

2. AP 5ghz, n és ac képes.
(Ubiquiti UniFi UAP AC LITE ra gondoltam, látom, hogy POE-s de nekem nincs ilyen switch em még)

3. A lefedetség hiányában megy a régi router AC módban n-es wifinek a "sötét hely középpontjába".

Árban a felsorolt eszközök-höz hasonlóban gondolkozom.

Előre is köszönettel.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.