Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:05:59

LOGOUT.hu

Banana Pi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) Pinocchio23 válasza suste (#250) üzenetére


Pinocchio23
tag

A megosztással nincs gondom. Azért nem akartam "mnt"-nek, mivel rákerül egy hdd is amire megy a letöltés és a dlna megosztás. Az sd kártya első két partíciója ugye a rendszer. A kártyán megmaradt szabad helyet formáztam ext4-re és labelnek az "sdcard"-ot adtam hogy ne legyen ütközés majd a hdd-vel aminek már "mnt" a label-je, ami most a routeren üzemel, de átkerül a bpi-re. Azon vannak és azon is hagyom a letöltéseket és a dlna megosztásokat.
A gondom csak annyi, hogy amikor felcsatolja a share-be az sdcard partícíót, az első két partíciót is felcsatolja a share-be.

(#252) suste válasza Pinocchio23 (#251) üzenetére


suste
veterán

Ok, de a felcsatolással nincsen semmi baj!
Csak nem kéne megosztani az első 2 particiót.
Ezért írtam .....
Sajnos kivétel nincsen beleírva az automount -ba.
Ha nem létszükséglet az SD megosztása, akkor csak töröld a samba-ból a /share megosztást. Így csak a /mnt lesz megosztva.

(#253) Pinocchio23 válasza suste (#252) üzenetére


Pinocchio23
tag

Oks! Köszi! Akkor normális, hogy becsatolja, csak be legyen negosztva, hozzá férhető! Így már ok!

(#254) Tothbakter


Tothbakter
újonc

Srácok .
Van egy bananapim2u lapom , fut rajta egy debian 9 . A LED-k fényerejét szeretném jelentősen csökkenteni , főleg a nagyon idegesítő zöldét .
A sok NET-s keresgélés nem sok megoldást hozott , mert ha terminálban próbálom meg , akkor a " hozzáférés megtagadva " üzenettel fogad . Grafikus felületen is csak a memóriában hajlandó elmenteni .
Van valakinek ötlete , tapasztalata ?
UI.: még kevés tapasztalatom van linux-programozás terén :(( .

(#255) suste válasza Tothbakter (#254) üzenetére


suste
veterán

van egy tuti műkődő parancs:

szigetelőszalag

:))

(#256) Tothbakter válasza suste (#255) üzenetére


Tothbakter
újonc

Köszi , erre már én is gondoltam . :)

(#257) Pelican válasza suste (#255) üzenetére


Pelican
őstag

Én is ezt használom... :)

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#258) Tothbakter válasza Pelican (#257) üzenetére


Tothbakter
újonc

Bocs , elrontottam , de nem tudom törölni ezt a hozzászólást .

[ Szerkesztve ]

(#259) Pinocchio23 válasza suste (#252) üzenetére


Pinocchio23
tag

Szia!
Most az a gondom, hogy a bpi indítása után a dlna 0 médiával indul el, a samba pedig nem érhető el a hálózaton. A rendszerindításnál újraindítom ezt a két szolgáltatást, minden ok a következő újra indításig.

(#260) Pinocchio23 válasza Pinocchio23 (#259) üzenetére


Pinocchio23
tag

Le hagytam, hogy a 0.4.6 fw van fent, a legfrissebb basic és format mentés.

(#261) Pinocchio23 válasza Pinocchio23 (#259) üzenetére


Pinocchio23
tag

Ezt sikerült meg oldani.
Már csak a rsync nem megy.
Telepítés után a 9092/rsync oldal ugyan úgy üres.
Runcommandban lefuttatva az rsync-t hibát dob: /tmp/runcmd: line 2: Rsync: not found

(#262) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

hello,

melyik modelleken van HDMI + RCA video kimenet egyaránt? retro konzol emu építésre melyik a legalkalmasabb?

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#263) grafur


grafur
csendes tag

Sziasztok!
Ma érkezett meg a Banan Pi M2Ultram es készülök a korábbi mikropc-s, Fedora alapu szerverem lecserelesere. Igazából nem nagy dolgokat lát el, csak NAS funkciókat (windowsos megosztas és DLNA szerver), meg pár apróságot ezen kívül: DNS szerver (reklám szűrővel), Torrent meg pár apróság egy fedora alatt futo HDA alkalmazassal.
Néztem a Banana Pire ajánlott oprendszereket, és a hivatalos oldalon nem talaltam a Fedora-t, csak más leirasokban, meg peresze a Fedora oldalarol is tudnék hozzávalót leszedni, de itt merülne fel a kérdésem, hátha valaki tud segíteni : a fenti igényeknek melyik az az ajánlott oprendszerek közül (Debian és Ubuntu), ami legjobban hasonlít a Fedorara (RedHat alap)?
Ha hasonlit, akkor talan kevesebbet kellene újat tanuljak, ami nem hátrány... ;)
Előre is köszönöm!!

(#264) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Sziasztok!

Kaptam kölcsönbe egy banánt, torrent- és fileszerverként használom, Bananian parancssoros "felülettel".

Tudna abban segíteni valaki, hogy a qbittorrent klienst (vagy annak beállításait) hogy lehet úgy duplikálni, hogy két külön példányban fusson két usernek?

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#265) Tothbakter válasza Tothbakter (#254) üzenetére


Tothbakter
újonc

Van jobb a szigszalagnál :
root-ként :

sudo nano etc/rc.local

Az utolsó sor elé beírrod ( bemásolod ) :

echo 0 > /sys/class/leds/led1/brightness
echo 0 > /sys/class/leds/led2/brightness

(#266) petir


petir
senior tag

Sziasztok ,

Futtat valaki Banana Pi-n xpenologyn?

(#267) Davebowman


Davebowman
senior tag

Sziasztok, új vagyok itt és egy kérdésem lenne, melyik családot ajánljátok, banana pi vs. raspberry pi, a használat egy plex media server + transmission lenne, apache2(ubuntu) kiszolgálóval és egy másik (zero) lap a tv-k okosításához, kodi-val. Tehát kell egy PI alaplap servernek, meg egy másik csak playernek a tv mögé.
Válaszotokat köszönöm.

Vargalex 1.1.7

(#268) suste válasza Davebowman (#267) üzenetére


suste
veterán

szerver Bpi, mediaplayer Rpi
már sokszor írtunk erről itt....

(#269) Pelican válasza Davebowman (#267) üzenetére


Pelican
őstag

Zero kevés lesz playernek.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#270) Davebowman válasza Pelican (#269) üzenetére


Davebowman
senior tag

Egy MK808bt (soc:Rk3066) tv okositot használok jelenleg Beyound XBMC-vel és "szinte" tökéletes, apró pici szaggatás van persze, SD-filmeknél. 4k vagy fhd nem is kellene. A zero 512Mb ramjától tartok csak, az ami kevés lehet. De köszönöm a server ötletet!!!

Vargalex 1.1.7

(#271) Davebowman válasza Davebowman (#270) üzenetére


Davebowman
senior tag

Nos nem hallgattam sustere (saját hibámból akarok tanulni) megvettem a rpi3b+ t (servernek) a malnapc.hu-ról (profik, segítettek, 1 nap alatt itt volt) és hozzá egy bananaZero-t (playernek) :))

Raspin a legfrissebb rasbian+ftp+realvnc+transmission+PLEX fut, sd-minőségű filmek mennek, 4k film nincs.
A kis BananaZeron van wifi+bt így ahol használom nem kell lan egy régi kibuherált router antennáját csattintottam rá(kellett) és egy 4.4-es android alapú KODI-val használom, eddig tökéletesen. 20k-ba fájt, az egész, még egy légegeret nézegetek hozzá távirányítóként+tanulós infrával, hogy a tv-t is kapcsolhassam vele, a mobiltelefonos kodi/xbmc-s távirányítókhoz, be kell kapcsolni a telefont, nem kényelmes. Lustaság köbön.

Bár melegszenek, hűtőbordát kapott a rpi, a banana csak a levegőbe lóg a tv alatt, eddig minden hibátlan, bár az "under-voltage detected!" felirat(ok) nem tetszik, majd kap(nak) egy nagyobb tápot, eddig nem volt gond. Nyugdíjba küldöm hamarosan az mk808b-t, köszönöm a tanácsokat,

[ Szerkesztve ]

Vargalex 1.1.7

(#272) suste válasza Davebowman (#271) üzenetére


suste
veterán

na jó, SD filmekhez bőven OK az Rpi is szervernek, de erre egy régebbi/gyengébb router is bőven elég (5-10K) ;)
és akkor nem kell külön eszköz sem, csak a TV okosításhoz....

(#273) Davebowman válasza suste (#272) üzenetére


Davebowman
senior tag

Eddig az volt, de az távolról nem elérhető videoszerver csak dlna-t tudott. A plex miatt kellett.

Vargalex 1.1.7

(#274) Pelican válasza Davebowman (#271) üzenetére


Pelican
őstag

Ha kodit használsz, miért plex?

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#275) Davebowman válasza Pelican (#274) üzenetére


Davebowman
senior tag

A plexet szerverként üzemeltetem a rasbpi-n, a kodi csak lejátszó(plex pluginnel), mert minden platformon megtalálható és akadás mentesen játssza le a filmeket, ellentétben a plex saját lejátszójával és a weboldalas megoldással. A kodit beállítom öreganyámnak és a távirányítóval(majd) nyomkodja a sorozatait :) A rasbpi a router mellett van, vnc-vel elérem bárhonnan(dyndns), bármikor, bárhonnan tudok rá dallas xxx-részét feltenni (transmission web).
Egyszerűen kényelmes a családnak.

[ Szerkesztve ]

Vargalex 1.1.7

(#276) suste válasza Davebowman (#275) üzenetére


suste
veterán

Anyukámnál egy 6K-s Tplink842v3 a router+samba+trasnmission(+ még webserver is :) ), és egy 6K-s androidos medialejátszón KODI-val nézi a cuccokat :)).
A router RSS-sel szedi önállóan a dolgokat (720P!), de természetesen kézzel is adagolható, akár távolról is.
A lejátszó meg pont olyan kényelmes, ahogy te is írtad, csak távirányítóval elindítja amit szeretne, feliratbeszerzés is 2 gombnyomás.
Szóval újra azt mondom, hogy nem kell ehhez semilyen RPI/BPI/SZERVER/NAS/stb, jóval olcsóbban is megoldható....

(#277) Davebowman válasza suste (#276) üzenetére


Davebowman
senior tag

Nálam az volt a leg fontosabb szempont, hogy bárhol tudjon a család filmezni, ezt sem kodi, sem router nem oldja meg, (kivéve a Netgear Nighthawk X10 Router | Plex Support, 100-150k).
Mondjuk egy vpn megoldaná, de az meg bonyis és nincs annyi lehetőség benne, mint egy Rpi/banaZ-ben :) mondjuk az fájó, hogy a banana Z-re nem írtak openelec vagy libreelec-et, alwinnereket nem szereti.

Vargalex 1.1.7

(#278) suste válasza Davebowman (#277) üzenetére


suste
veterán

Ezt a "bárholt" nem értem. Horvátban nyaraltunk és ugyan úgy megnéztem a kedvenc sorozatomat az itthoni rendszerről.
Pedig nincsen se 100K-s routerem (csak 12K-s), se Rpi/banaZ -m :).
De van Webszerver + VLC (html-t minden eszköz kezel, és VLC is van mindenre).

(#279) Davebowman válasza suste (#278) üzenetére


Davebowman
senior tag

webserver+vlc nekem nem ment, próbáltam a leírásod alapján, én voltam béna.

Vargalex 1.1.7

(#280) Davebowman


Davebowman
senior tag

Sziasztok! Úgy néz ki tökéletes majdnem minden, de jelenleg az ágyból egy egérrel vezérelem a banánzérót, ami nem olyan egyszerű. Egy 6-axis(gyro) légegéren gondolkodom, ami távirányító és qwety billentyűzet is, van tapasztalatok? (NEM, a 160Ft-os infra dióda + régitávi nem jáccik) egér+qwery a linux miatt kell. Van benne ir-learning, tehát a tv-t is tudom vele kapcsolni.

Vargalex 1.1.7

(#281) Isi009


Isi009
újonc

Sziasztok! Sikerült valakinek GPS-t kötni Banana PI M3-ra? Android rendszer fut a dev-ben látom, hogy ott van 1 GPS de nem találja meg.
A GPS-t UART porton kötöttem rá
Nem nagyon találtam semmit róla.
Köszönöm

(#282) atiska007


atiska007
senior tag

Sziasztok,

Teljesen hozzá NEM értő újonc vagyok, és lehet nem is jó helyen járok, de szeretnék tanácsot kérni.

Olyan kütyüt keresek (akár a banana pi), ami a lehető legolcsóbb és az alábbi 2 dolgot tudja: DLNA és torrent kliens futtatása, plusz az usb el tud látni egy 2,5" HDD-t.

Alkalmas erre a banana pi vagy máshol kellene körbe nézzek?

Köszönöm!

Mittudomain!

(#283) suste válasza atiska007 (#282) üzenetére


suste
veterán

a lehető legolcsóbb

ha megelégszel lassabb letöltési sebességgel (2-6MB/s), akkor olcsóbban kijösz egy routerrel (6-15K), ami ráadásul ellátja az otthonod internettel is
akár érdemes lecserélni a meglévőt egy USB-sre, vagy befogható külön "kliens"-ként is a mostani után

ha sokkal gyorsabb letöltés kell (de gondold át, hogy tényleg szükséged van-e rá, és ne az internetsebességedhez akard igazítani! 7/24-ben fog üzemelni gondolom...), akkor jöhetnek ezek a kártyapc-k (szerelgetéssel, szoftver faragással), vagy inkább egy kész céleszköz (NAS).....

(#284) Pelican válasza atiska007 (#282) üzenetére


Pelican
őstag

Amlogic S905-ös tv boxok már kifutottak, pár ezresért hozzájuk lehet jutni, és még médialejátszónak is szuperek, amíg nem kell HDR.

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#285) Bucy válasza atiska007 (#282) üzenetére


Bucy
aktív tag

Én a sata miatt vettem BPI-t torrentre, egy 2.5"-os 500-assal használom már több mint 2 éve folyamatos üzemben OMV+Transmission párossal.8-10 MB/s-nál vége van, de nekem elég. Egy táp már kidőlt alóla, de ennyi.

(#286) wmati


wmati
addikt

Létezik valami értelmes ház, hozzá? Amiben normálisan elfér a banán + hdd kombo ?

(#287) radol


radol
újonc

Sziasztok. Szeretném lecserélni a mostani synology ds115j nasom mert lassucska szegény. Egy Banana Pi BPi-R2 Routerre gondoltam amivel kiválthatom esetleg akár a routert is. Amiket használok jelenleg torrent, dlna,smb. A kérdésem az lenne, hogy ezeket tudn-e megfelelő sebességgel kezelni. 1000/1000 mbites netem van és a belső hálózat is mindhol gigabites. Később szeretnék 3 apt bekötni a rendszerbe a jelenlegi 1 db Linksys router helyére.

(#288) mobilizmo válasza radol (#287) üzenetére


mobilizmo
addikt

Hát ezt majd megmondják akik ismerik, de kétlem hogy egy router (is) gyorsabb lenne letöltésben, torrentezésben, mint bármilyen régi NAS. A két feladat egyszerre nagy valószínűséggel lassabban fog menni, mint két különálló, a saját feladatára specializált eszközzel.
Idézet egy másik topikból.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#289) radol válasza mobilizmo (#288) üzenetére


radol
újonc

Úgy tudom ez az eszköz egy erősebb banana pi csak 4 lan portja van meg 1 wan.

(#290) mobilizmo válasza radol (#289) üzenetére


mobilizmo
addikt

Igen, ennyit én is tudok róla. A kérdés az mire van optimalizálva a működése. Én továbbra is jobb ötletnek tartom egy jó gyors router és ha feltétlenül ragaszkodsz hozzá egy valamilyengyümölcsPi-ből NAS építését.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#291) radol válasza mobilizmo (#290) üzenetére


radol
újonc

Rendben köszi szépen.

(#292) hermit


hermit
tag

Sziasztok,

ha jol lattam/olvastam (itt is), akkor az M2U es az M1-en nem egy buszon van az usb es a sata.

M1 beszerzeset tervezem, a szokasos dolgokhoz: NAS, minidlna, nextcloud (backup, masik felhobe adatszinkron), samba, calibre, esetleg torrent. Van valami amit kihagytam?
Nem fog medialejatszokent mukodni. SSD lesz a sata portjan, ethernettel pedig csatlakozik a halozathoz.
Az M1-en mukodik a rasbian, igaz?

Jelenleg RPI2-m van (3B meg a dobozaban :-) ), kulso hdd-vel usb-n, ill. ezek vannak most rajt: NAS, minidlna, samba. Mukodik is szepen (eppen tegnap szallt el az aktiv usb hub tapja).

A nextcloud-ot feltettem kiprobalni, eleg lassu, de mindenhol ezt irtak rola (tobbet kozott itt is, es itt meg irtak par dolgot a mukodeserol, ill. arrol is, hogy hogyan lehet gyorsitani az sd kartya buszt); ill. a malnan meg lassitja az is, hogy amit az usb-n beolvas, azt ugyanazon a buszon levo ethernet-re kell kitolnia...

(#293) Csicsóka válasza hermit (#292) üzenetére


Csicsóka
őstag

M2U pihen vagy fél éve a fiókban. Nem vált be. Nem vártam el tőle hogy tudja a korábbi ITX lapos X86 szerverem teljesítményét, erre nyilván nem képes, a fő baj a random fagyás volt. (Nem melegedés okozta) Ragyogóan ment mint tűzfal, router, fájl kiszolgáló, torrent, és wifi hotspot. A teljesítménye is egész jó volt. A fagyások miatt mennie kellett. Most egy Rock64 van helyette, ez az első ARM vas, ami elég erre a feladatra, hónapok óta teljesen stabil, és nem érzem hogy megint elő kell venni az ITX szervert.

[ Szerkesztve ]

(#294) hermit válasza Csicsóka (#293) üzenetére


hermit
tag

Erdekes amit irtal. A logban nem talaltal semmit a fagyasrol? A rock-on most milyen oprendszer van (LE)?
A forumban az 50e hsz.-bol 17-ben szerepel a rock64 szo. Itthon nem talaltam forgalmazot hozza.

A BPI M1+ -nal is nativ a sata es az ethernet, mint az M1-nel?

Egyenlore a BPI fele huzok (M1 vagy M1+).

(#295) Csicsóka válasza hermit (#294) üzenetére


Csicsóka
őstag

Nem volt semmi nyoma az abnormális viselkedésnek, mindent átnyálaztam, új kernelt fordítottam neki, de nem segített. Volt hogy napokat elment fagyás nélkül, de olyan is hogy napi két három fagyás volt. Mivel ő volt a teljes hálózatom alapja, (nélküle net sem volt, routerem sincs) ezért nem maradhatott.

A Rock64-en Debian stretch minimal telepítés fut innen, a szükséges tűzfal, router, wifi ap, NFS, SMB, stb. szerver csomagokkal kibővítve. Pine64-től rendeltem, itthon nem láttam.

A BPI M1+ a sima M1 későbbi kiadása, nativ SATA, és LAN, nem közösködik USB-vel. Ezért jó, és lehet hogy ez teljesen stabil is. Ilyenem nem volt, de variáltam rajta anno. M2U-t a nagyobb teljesítménye miatt választottam, de kár volt. :O

(#296) hermit válasza Csicsóka (#295) üzenetére


hermit
tag

Tobb oprendszerrel is probaltad, mindig fagyott (miert nem kuldted vissza garanciaban)?

Megrendeltem az M1+ -t, megirom majd, hogy mire jutottam vele.

(#297) Csicsóka válasza hermit (#296) üzenetére


Csicsóka
őstag

Linuxokkal igen, androiddal nem volt kedvem foglalkozni. Fagyott úgy is.
Ilyen hibával, hogy néha fagy, nehéz garanciális dolgot intézni, kedvem sem volt hozzá.

(#298) hermit válasza Csicsóka (#297) üzenetére


hermit
tag

Az enyem is fagyott, ill. siman " csak" kikapcsolt - armbian-t tettem ra.

Viszont megtalaltam hozz a megoldast!!!

Inditsd el ezt az egyik koznolon: armbianmonitor -m ; a masikon pedig ezt: stress -c 2 -m 2 -i 2 -d 2.
Az armbianmonitor-on latod a tapfeszt is, ami valszeg nalad is tul alacsony lesz (4,6-4,8V). Ahogy a stress tekeri a procit, ugy akarna tobb aramot felvenni de nem tud, ezert lekapcsol.
Nalam 2A-es tappal es 1m-es usb kabellel nem birta, max. 1-2 perc utan leallt. Viszont a 3A-es tappal es ugyanazzal az usb kabellel stabilan mukodott tobb mint 1 oran keresztul, 4,95 ala nem eset a feszultseg.

Kiprobaltam rovidebb de vekonyabb (gyengebb) usb kabellel es a 2A-es tappal, de ott mar a stress nelkul is 4,5 alatt volt a feszultseg.

Tehat jelenleg a 3A-es tappal es az 1m-es jo minosegu usb kabellel stabilan mukodik!

Meg nem adtam fel a 2A-es tapos mukodest sem, csak vennem kell hozza egy rovidebb de jo minosegu usb kabelt.

Ugyhogy vedd elo a fiokbol, porold le, teszteld, es szerintem a tied is stabilan fog mukodni!

Ajanlott linkek:
1.
2.

(#299) Csicsóka válasza hermit (#298) üzenetére


Csicsóka
őstag

Köszi az infót!

Az M2U-n van rendes 3.5 mm-es táp csatlakozó, én azon tápláltam meg, egy saját gyártású kábellel, ilyen 5A-es tápról.

A kimenet itt egy trimmerrel szabályozható, 5.2 V-ra állítva, egy rádugott HDD felpörgése alatt sem esett soha 5 V alá, a lapon mérve digitális multiméterrel.
Azért majd még futtatok rajta egy stress tesztet, hátha.

(#300) hermit válasza Csicsóka (#299) üzenetére


hermit
tag

A sajat kabeled mennyire volt - hogy is mondjam - profi? Az armbianmonitor mennyi feszt ir ki? Azzal nezd inkabb a feszt, az alapjan kapcsol le a lap is.

(#301) Csicsóka válasza hermit (#300) üzenetére


Csicsóka
őstag

Kellőképpen profi, 0,5 kvadrát, sodrott réz külön vezetve, nem közös szigetelés alatt. Csak a dugóban találkozott, saját forrasztás. Szabvány szerint ez elég 13 A-re. Armbian monitort még megnézem, de ha ez nem elég, akkor mehet a selejtbe a lap.
Rock64, gyári (Pine64) 3A-es táppal teljesen stabil, igaz a táp jobbféle, nem a legolcsóbb gagyi kínai.

(#302) hermit válasza Csicsóka (#301) üzenetére


hermit
tag

Ok
Esetleg a pine tapjaval meg1 proba?

Ennyit tudtam segiteni.

(#303) hermit válasza Csicsóka (#301) üzenetére


hermit
tag

Ma megerkezett hozza az ssd, rateszem, semmi. Nezem a logokat semmi. SSD le, merem az ssd tapjat, semmi - el sem hiszem... gondolom annyira nem inteligens, hogy ha nincs rajt ssd/terheles, akkor lekapcsolja a tapot.
Holnap meg a panasz elott azert kiprobalom masban is az ssd-t.

(#304) hermit válasza hermit (#303) üzenetére


hermit
tag

Mea culpa: ket tapcsatija van, amelyikbol eddig hasznaltam, az nem ad tapot a sata tapcsatinak; csak akkor, ha a sata tap es az adat kozottit hasznalom.
Mnidig tanulok vmi ujat... :-)

[ Szerkesztve ]

(#305) Cirbolya_sen


Cirbolya_sen
aktív tag

Sziasztok

Kezembe kaptam egy Banana Pi R2 routert, most bontottam ki a dobozából, van valami használható leírás, hogy indulásnál mi kell látnom, mi az aminek benne kell lennie? Csomagban lett vásárolva, tápegységgel együtt.

Jelenleg ha bekapcsolom a kapcsolóval, felvillannak a ledek, majd el is alszik, és ennyi, nem történik semmi más.

[ Szerkesztve ]

Cirbolya_sentinel

(#306) hermit válasza hermit (#304) üzenetére


hermit
tag

Armbianon veracrypt-tel van valakinek tapasztalata?
Sok munkaval/keresessel sikerult leforditani, mukodik is, csak a forditas vegen, ill. amikor parameter nelkul elinditom ezt irta ki:

GLib-GObject-CRITICAL **: g_type_class_unref: assertion 'g_class != NULL' failed

(#307) springfield0


springfield0
tag

Ebből a BPI-ből melyiket érdemes venni?
Nekem főként média szervernek kellene, menjen a samba, FTP, minidlna...nem érdekes számomra se a wifi se a blouetooth. Csak SATA csatis jöhet szóba!

(#308) mobilizmo


mobilizmo
addikt

Nem hiszem el, hogy a 23.000 Ft-os Banana Pi BPi-M2 Ultra a legolcsóbb deszka, amiben van SATA és legalább Gbit-es LAN van benne. Ja, hogy ez sem kapható.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#309) suste válasza mobilizmo (#308) üzenetére


suste
veterán

az aktuálisan jól használható lapok sosem voltak olcsók sajnos
nano, meg piko izék csábítók, de ezek csak 100Mbit -ig OK
(és az RPI vonal is ugye inkább médialejátszónak jó)
a jól kihasználhatóak meg 40K fölött voltak régen is, de ennyiért már nekem is soknak tünnek....
(én Bpi-M1-et szereztem be annak idején, házzal, táppal, hűtőbordával 50$-ért, ami viszonlyag jó vétel volt szerintem)

(#310) mobilizmo válasza suste (#309) üzenetére


mobilizmo
addikt

Aliexpress-ről 56$-ért beszerezhető az M2 Ultra.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#311) suste válasza mobilizmo (#310) üzenetére


suste
veterán

Ház, táp, egyebek is benne vannak?
Lesz vám, áfa?

Ha ez megfelel neked, akkor mi a probléma?

(#312) mobilizmo válasza suste (#311) üzenetére


mobilizmo
addikt

Ház-ra most nem gondolok, tápom szerintem van. Vám itt még nincs, áfa valószínű.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#313) suste válasza mobilizmo (#312) üzenetére


suste
veterán

na ez az
én még vám+áfa nélkül, és mindenestül vettem! (nem előbb van a vám, és utána az áfa? vagy valami kezelési kölstég van? még nem volt benne részem de nem is szeretném egyiket sem :) )
nem nézegettem mostanában a kész NAS árakat, de szerintem ilyen árban már érdemes...

(#314) Postas99


Postas99
senior tag

Sziasztok!

Egy régi Pi BPi-M1-re szeretnék openvault-ot vagy egyéb nas szerű dolgot. csak torrent-re.
Mit javasoltok amit WEB felületről elérek?

(#315) Postas99 válasza Postas99 (#314) üzenetére


Postas99
senior tag

Ahh utánolvasva már egyszerű, ma kipróbálom.
Armbian után OMV-t lehet telepíteni, és öröm bódottááá... Majd kiderül és beszámolok róla

(#316) Postas99 válasza Postas99 (#315) üzenetére


Postas99
senior tag

Újfent válaszolva a saját posztomra:

OMV telepítése a következő leírásban található
[link]
Sok sikert

(#317) KicsiUbul


KicsiUbul
őstag

Sziasztok,

Szeretnék segítéget kérni, hátha van még valakinek ötlete.
Van agy Banana Pi M64 em. Futott rajta egy ubuntu a belső flashről, illetve volt rákötve egy SSD. Egy ideje ki volt kapcsolva, mert nem használtam. Az SSDt közben újrahasznosítottam, maradt benne az SD kártya. Pár napja munkára akartam fogni, de nem indul el. HDMIn nem ad képet, csak a piros led világít LAN nem linkel.
Amin túl vagyok:
- saját jack dugós tábbal megy, de próbáltam 3A táppal USBről is etetni
- SD kártya újraflashelve különféle OSekkel (ubuntu, rpios)
- SD kártya csere, oylanra, ami tökéletesen működik RPI ben

Ha valakinek van jó, és hasznos ötlete, azt megköszönöm. Esetleg sörrel honorálom :)

Ubul

Értem én...

(#318) tabek7


tabek7
csendes tag

Üdv bpi m3-ra lehet rakni libreelec-et?

TJ

(#319) vatvik válasza tabek7 (#318) üzenetére


vatvik
csendes tag

Hali!
Erre a válasz engem is érdekelne.
Igaz én a BPI-W2-vel szemezek, ami szintén banán.

...elég kihaltnak látom ezt a topic-ot :(

[ Szerkesztve ]

(#320) Csabu82


Csabu82
újonc

Hali!

Van egy Banana Pi M1-m érdeklődni szeretnék, tud valaki rá még valamilyen értelmes OS-t. Az elképzelés az lenne a gép helyet ezen néznénk a streaming szolgáltatásokat, valami Android Tv jellegű OS lenne a legideálisabb. Sok TV okosítót néztem de hardverileg elég közel állnak a Pi-hez és ha már van egy ilyen elfekvőben hátha lehetne hasznosítani.

A segítséget előre is köszönöm.

(#321) poli27


poli27
veterán

Hali

BANANA Pi M2 ZERO 7 190 Ft-ért - Mini PC | Alza.hu

Szereztem egy ilyet, és még kezdő vagyok a dologba, a tervem home assistant ot szeretnék rajta futtatni, plusz egy monitor mögé lenne feltéve, 4db ip kamera képét kéne a monitorra kiraknia, ezeket meg tudom vele csinálni? :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.