Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50289) zoleexxx válasza Gubek-Einste (#50288) üzenetére


zoleexxx
csendes tag

Köszönöm a segítséget! :R

Hát elvileg a készülékek mind 15m-en belül vannak a routerhez képest és mindet 1 db 30 cm-es szilikát, vagy kisméretű tégla falazat választja el tőle. Wifit a környékünkön 1-et néha 2-őt látnak a készülékek a miénken kívül. Az egész lakás 85-90 m2 családi ház és ennek a közepén található a router. Nem érzem azt, h ezeknek a felére kellene csökkentsék a vezetéknélküli sebességet, de valószínűleg mégis.

Szerintem az lesz a megoldás egyelőre, hogy az asztali gépet megpróbálom kábellel összekötni (úgyis ezt használjuk letöltésre), a többi készüléknek meg elégnek kell lenni a 25-35 Mbit sebességnek. Ha mégsem, akkor jöhet a router csere.

Annyi lenne még a kérdésem, hogy milyen típusú kábelt érdemes néznem? Úgy értem, hogy van-e különbség cat5e, cat6, cat7 között? Illetve van itthon egy cat5e típusú 5m-es, de 15-re lenne szükség. Ennek a hosszabbításán is gondolkoztam, csak nem tudom h a hosszabbító adapter befolyásolja-e a sebességet? 15 m-es kábelből melyik típus, márka lenne jó (sztem ez olcsóbban kijön és kevesebb a hibalehetőség)?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.