Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25301) Kobor


Kobor
aktív tag

Erről van valakinek tapasztalata WNDR3700v3, mert nem találok sehol v2-est, úgy látom teljesen más a belseje, ez kicsit elbizonytalanít, köszönöm.

Üdv,

(#25302) Kobor


Kobor
aktív tag

Sziasztok!

Segítsetek kérlek választani, mert már szétvet az ideg.
Főként torrent-re kellene, és nem lenne baj ha néha másoláskor a switch része is teljesíteni tudna, ki szeretném váltani a külön switch-et, a wifi rész nem igazán fontos, bármi alap megfelel.

Kinéztem nagy nehezen ezt:
WNDR3700v2- sehol nem kapni csak v3-at.
E3200 ebből van több fajata verzió v1, v2 stb. amit megszívhatok?
DIR-827 sehol nem találtam
DIR-825 itt is kérdéses a verziók?

Köszönöm, egyéb is szóba jöhet hasonló áron :R

(#25303) tigerjoco


tigerjoco
tag

Az alábbi routerek közül melyiket ajánlanátok? 1 lanon és 4 wifin csatlakoztatott eszköz menne rá 20/10-es nettel.
TP-Link TL-WR841ND 300M Router 2X2MIMO
TP-Link TL-WR743ND 150M
TP-Link TL-WR150 KIT csomag WR741ND+WN721N
TP-Link TL-WR843ND 300M Router 2X2MIMO

(#25304) Kava Csoki válasza Gubek-Einste (#25296) üzenetére


Kava Csoki
csendes tag

Köszönöm szépen a segítségeket! Nagyon rendes kis fórum ez, tetszik :R :R :R

(#25305) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

#25297 emlekmas A vinyó tápellátásra a legegyszerűbb megoldás a külső tápos USB hub vagy a gyárilag külső tápos vinyó. Mivel neked 2 vagy 3 TB-s kell így marad a külső tápos vinyó beszerzése.
Nem jó ötlet dobozba tenni a router mert azzal le lesz árnyékolva az antennái ami rontja a wifi vételt.
Amit érdemes lenne figyelmembe venni az, hogy a router-re kötött vinyón való torrent-ezés csak limitált sebességgel és kapcsolat számmal lehetséges, ez nem egy letöltő gép. Tovább a a filmnézés is csak kis felbontású videónál jó, nagyobbaknál már erőseb szaggathat.
Én az ősszel egy 2 TB-s külső tápos WD vinyót vettem 36k-ért, így az 55k-s keret így marad kb 20k amiért az általánosan ajánlani szokott gigabites portokkal rendelkező típusok vannak vagy is a TP-Link 3600/4300, Asus N15U/N16, Netgear 3500Lv2.

#25298 hannibal1984 Ezzel a kérdéssel inkább ITT próbálkozzál.

#25299 DNReNTi Két lehetőség van:
1; TP-Link MR3220 vagy MR3420
2; USB-s router és 3rd party firmware
Mindkét esetben előzetesen ellenőrizni kell a kompatibilitást.

#25300 gyiku Mivel keretet nem írtál így a fentebb ajánlott gigabitessel lehet próbálkozni vagy is a TP-Link 3600/4300, Asus N15U/N16, Netgear 3500Lv2.

#25303 tigerjoco Ha nem kell USB-s adapter akkor a TL-WR150 KIT alapból kiesik.
Ha nem kell a kliens/bridge mód használati lehetőség akkor kiesik a 743ND és a 843ND is.
A 841ND egy ajánlott kategóriás router így nem valószínű, hogy nagyobb gondod lesz.
Milyen net mellé kellene és mennyit szánsz a beszerzésre?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25306) dni


dni
őstag

Sziasztok,

N-es routert keresnék, ami Tomatozható és lehetőleg Gigabites switchel rendelkezik 20K alatt.

Válaszaitokat, ötleteiteket előre is köszönöm.

(#25307) sharkshock válasza madgie (#25255) üzenetére


sharkshock
csendes tag

A tplinkes tapasztalatokat én is abszolut osztom. Az asus nemrossz, de akkor már ottvan az 5 ropival olcsóbb Linksys E2500 (dualbrandes,gigabites) vagy az EA2700, ami árban kb ugyanaz, de jár hozzá Linksys Smart Wifi , ami egy hasznos dolog ha szükséged van hálozati távvezérlésre.

(#25308) tigerjoco válasza Gubek-Einste (#25305) üzenetére


tigerjoco
tag

Ez a 8-10000 Ft-os árkategória lenne, igazából a lényeg hogy stabil legyen, szóval inkább tapasztalatokra vagyok kíváncsi ezekkel a routerekkel kapcsolatban. Gondolom mindegyiken van tűzfal és még ami nekem fontos lenne az a mac címes szűrés, nem tudom hogy ez a funkció mindegyikben benne van-e. Egy 64 négyzetméteres lakás minden pontjára jutassa el a wifit, ne dobálja le a hálózatról, kb ennyi lenne az igényem, inkább a megbízhatóságra adnék.

(#25309) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

#25306 dni Asus N15U/N16, Netgear 3500Lv2

#25308 tigerjoco Az összesben meg az általad várt szolgáltatás. Nagy valószínűséggel elég lesz mindegyik a 64 négyzetméter lefedéséhez. Alapvetően nem lesz gond egyikkel sem de hiba bármikor előfordulhat,
A net sebességet még mindig nem közölted a 84x kb 60-70 Mbps-ig jó.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25310) Intruder2k5 válasza dni (#25306) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

És még USB-s is legyen?

Router List

(#25311) Intruder2k5 válasza sharkshock (#25307) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Elárulod nekünk, hogy mi a franc az a "dualbrand"?

(#25312) sharkshock válasza Intruder2k5 (#25311) üzenetére


sharkshock
csendes tag

Köszönöm, hogy felhívtad a figyelmemet a híbára, íme javítva:

A tplinkes tapasztalatokat én is abszolut osztom. Az asus nemrossz, de akkor már ottvan az 5 ropival olcsóbb Linksys E2500 (dualbandes,gigabites) vagy az EA2700, ami árban kb ugyanaz, de jár hozzá Linksys Smart Wifi , ami egy hasznos dolog ha szükséged van hálozati távvezérlésre.

(#25313) dni válasza Intruder2k5 (#25310) üzenetére


dni
őstag

Nem feltétlenül. Köszi a listát, ezt megkukkantottam, csak ebből nem derült ki számomra, hogy melyiket érdemes választani, valószínűleg a Asus RT-N15U lesz a befutó csak egy kicsit vissza tart a két év gari egy TP-Link 5évével szemben,

(#25314) Gubek-Einste válasza dni (#25313) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A TP-Link-re nincs Tomato, OpenWRT van rájuk.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25315) Intruder2k5 válasza dni (#25313) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor vegyél TP-LINK-et, garanciában úgyis verhetetlen! Más jót meg nem tudok mondani róla... :)

szerk.:
Ja, de... Még olcsó is! :)

[ Szerkesztve ]

(#25316) dni válasza Intruder2k5 (#25315) üzenetére


dni
őstag

:) Asus lesz.

(#25317) emlekmas válasza Gubek-Einste (#25305) üzenetére


emlekmas
tag

Köszönöm az infót. Olvastam tesztet az asus RT-N16-ról , és további kérdéseim lennének:

1) [Rudi írja itt], hogy regisztrálni kell a vinyót DNS-be. Ezt akkor is kell, ha én ezt távolról (házon kívülről) nem szeretném elérni (sőt, kifejezetten előnyösnek találnám, ha kívülről nem elérhető ilyen módon), csak a lakásban lévő gépekről, ami vagy vezetéken, vagy wifin csatlakozik a routeremhez? Néztem a képeket is, de nem jöttem rá a válaszra, bár ez főleg a hozzá nem értésem miatt van.

2) mindkét usb port használható vinyónak szükség esetén, vagy az egyikre mindenképpen nyomtatót lehet csak tenni???

3) a filmezés akkor is szaggathat, ha kábelen szedem a routeres vinyóról az adatokat? Mint írtam, a wifi igazából csak mint kiegészítő lehetőség jön szóba (alapból OFF) vendégek számára, a saját cuccaim kábelen csatlakoznának mind.

[ Szerkesztve ]

i5-3570K, ninja, asrock z77 pro3, 2*4 gb corsair vengeance, sapphire 7950, samu 120 ssd, 2*500Gb WD green, gigabyte IF333, corsair GS 600, valamilyen Labtech bill, Logitech G500, Creative S750

(#25318) Tadyon


Tadyon
csendes tag

Sziasztok!

Remélem lesz itt valaki aki tud majd nekem segíteni, olyan gondom lenne hogy adott egy TP-LINK 3220 v2 (ufo) router és egy mf 820 telenoros modem. A net működött, de folyton ledobált olyan félóránként, vagy amikor feltöltés volt, pl. skype vagy sebességmérő teszt közben mikor megindult a feltöltés. Softver a legújabb volt rajta mert a régi (azt hiszem mf 190) nevezetű modememet se ismerte fel az elején annó, de azt megoldotta egy softverfrissítés, viszont azóta nincs új soft ehhez a routerhez. Van valami megoldás?

Tehát:
Esetleg van olyan router ami támogatja ezt a modemet (mf820)?
Vagy:
Milyen más routert ajánlanátok ehhez az mf 820-as modemhez?

Segítségeteket előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#25319) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

#25317 emlekmas Keresd meg Intruder2k5 fórumtársat, neki van ilyen router-e és biztosan szívesen válaszol a kérdéseidre.
A 3; számú kérdésre: a router-re kötött vinyó olvasási képessége a kevés a filmnézéshez.

#25318 Tadyon Nem ide való kérdések, menj át EBBE a témába.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25320) madgie


madgie
titán

No, csak lerendeltem egy Linksys EA2700-at. Normális, hogy ugyanarra a helyre betéve nem visz el addig, mint a mezei ötezres TP-Link? Direkt azért vettem, hogy tavasszal majd a kertesházat "keresztül vigye". Most egy 48 négyzetméteres házban vacakol (egyik végében van a router, másikban mondjuk az iPad), mi lesz 100-on, normális téglával? A TP-Link-et a ház előtti park másik felén is vettem, ez a Linksys már az ajtó előtti parkolóban egyes erősséget mutat. Tudom, tegyem feljebb... de ugyanott van, ahol az előd. Esetleg próbáljam meg 90 fokkal elforgatni, ha már nincs külső antenna?

(#25321) emlekmas válasza Intruder2k5 (#25315) üzenetére


emlekmas
tag

Szia!

A 25317-ben feltett kérdésekre tudnál válaszolni nekem? :R

i5-3570K, ninja, asrock z77 pro3, 2*4 gb corsair vengeance, sapphire 7950, samu 120 ssd, 2*500Gb WD green, gigabyte IF333, corsair GS 600, valamilyen Labtech bill, Logitech G500, Creative S750

(#25322) vodika


vodika
tag

Üdv Fórumozók!
Őszinte leszek: Nagyon nincs időm utána olvasni így segyítséget kérnék:
olcsó, lehetőleg n-es, tűzfalas, stabil, WPA2-es router kellene (integrál dsl modem meg ilyenek nem kellenek, kábel jön most a net és ha később kell majd veszek/kapok külön eszközt..) amin van legalább egy 4 portos hub és ami a legfontosabb legyen egy wlan kapcsoló, amivel ke be lehet kapcsolni a wifi részt. Lehetőleg igen alacsony szinten sugározzon 60 nm-re kell és nem baj ha nincs nagy teljesítménye.
Valaki tudna ajánlani valamit?
Előre is köszi! :R
P.S.: minden kritikus elem vastagon kiemelve!

Vodika

Ezek mennek, meg a bárányfelhők.... Priviben gyorsabb! Normál esetben válaszolok privikre, kérlek tedd ezt TE is! Köszi!

(#25323) vargalex válasza Tadyon (#25318) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Én adnék neki még egy esélyt OpenWrt-vel.

Alex

(#25324) gyiku válasza Gubek-Einste (#25305) üzenetére


gyiku
nagyúr

keret masodlagos, megbizhato legyen, eros hardverrel, ne kelljen naponta resetelni, siman vigyen el 10 eszkozt.

hüllő

(#25325) weux


weux
csendes tag

Hi all!

net: upc: 25 / 1,5 Mbit/s

1 laptop, 2 telo,medialejatszo,xbox.

terulet: kb 40m2

max.10000huf.

Milyen wifi routert ajanlottok?

Előre is köszönöm.

(#25326) Asimov01


Asimov01
csendes tag

Sziasztok!

Segítségetekre lenne szükségem, router csere előtt állok, most van garban a tp-link 1043 nd-m, de még egyszer nem szeretném visszakapni, volt már vele gondom elég. Árban annak a környékén, megbízható, stabil, vezetékesen gigabitet tudó, wifis, routert mit ajánlanátok? Ha kicsit több nem dől össze a világ. USB nem hátrány, de nem szempont.

Előre is kösz a válaszokat!

(#25327) weux válasza weux (#25325) üzenetére


weux
csendes tag

Kicsit közelebb kerültem a megoldáshoz..

tp-link wr1042nd
tp-link wr1043nd

Melyik a jobb szerintetek?
Mi a különbség?Az antennák száma?

(#25328) weux válasza Asimov01 (#25326) üzenetére


weux
csendes tag

Milyen gondod volt vele?

(#25329) jNk válasza gyiku (#25324) üzenetére


jNk
senior tag

Ár és hardware tudás szerint növekvő sorrendben:

- RouterBOARD 951-2n
- RouterBOARD 751G-2HnD
- RouterBOARD 2011UAS-2HnD

(#25330) gyiku válasza jNk (#25329) üzenetére


gyiku
nagyúr

az utolsohoz nem is kell switch ha 7-8 eszkozom van lanon, jol latom?

hüllő

(#25331) Intruder2k5 válasza emlekmas (#25317) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudom ki az a Rudi, és azt sem, hogy mit akartál linkelni, de nem sikerült, az biztos!

1. Mint ahogy az is biztos, hogy semmilyen winyót nem kell semmilyen DNS-be regisztrálni! Sőt, a routert sem kell regisztrálni, csak lehet, ha szeretnéd! Mi több távoli elérésre lehetőséget adni sem kötelező, azt is csak lehet!

2. Mindkét USB portot tetszőleges dologra használhatod, itt sem kötelező semmi!

3. A megosztott HDD-ről nagyjából 5-6MB/sec az a sebesség, amit ki tud szolgálni a router, tehát ezzel számolj! Filmnézésre átszámolva ez annyit jelent, hogy egy átlagos 90 perces film, nem lehet nagyobb mint ~25GB, mert akkor már akadozhat...


Gubek-Einste
Volt ilyen routerem, nagyjából két évig, de már november óta RT-N66U-m van! :)

[ Szerkesztve ]

(#25332) tigerjoco válasza Gubek-Einste (#25309) üzenetére


tigerjoco
tag

20/10 Mbps diginet. Azért nem írtam mert gondoltam ezt a sebességet mindegyik router bírja. :)

(#25333) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

#25322 vodika Nagyjából az itt ajánlott típus mind megbízható de azért lehetnek gondok.
A wifi teljesítmény otthoni környezetben szabályozott, max 100mW lehet, a legtöbb termék ezt be is tartja, amelyek nem azok pedig valamilyen "huncotság" okán nem teszik ezek nem általánosan használtak.
A wifi kikapcsoló gomb elég ritka de ha van az eszközön valamilyen gomb akkor 3rd party firmware használatával erre is beállítható. Egyébként nem szükség kikapcsolni a wifi-t, fogyasztása alacsony, egészségügyi kockázata nincs.
Mivel a net sebességet nem írtad így a következőek ajánlottak, hogy van rajtuk wifi kapcsoló azt nem tudom: TP-Link 74x/84x/94x, Asus N10x/N12x, Linksys E900/E1x00, ezek kb 50-60 Mbps-ig jók, efelett már gigabites portokkal rendelkező típus ajánlott, ezek a TP-Link 3600/4300, Asus N15U/N16, Netgear 3500Lv2.

#25327 weux Alapvetően az de ez a típus már régebbi, bár még mindig elég jó ár/érték arányú. Helyette inkább az "utódját" ajánlanám, a 3600-t ami hardveresen erősebb és még szimultán dual band is.

#25332 tigerjoco 20/10-es nethez bármilyen ma kapható N-s router jó lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25334) jNk válasza gyiku (#25330) üzenetére


jNk
senior tag

Jól látod, a 10 port közül az egyiket beállítod "wan" portnak, a többi kilencre pedig mehetnek a kábeles kliensek.

(#25335) kali válasza madgie (#25320) üzenetére


kali
legenda

próbáld forgatni, meg a csatornákkal variálni, de a matematika és a fizika már csak ilyen, nem veszi figyelembe a beépített kis antenna, hogy milyen gyártó neve van ráírva az eszközre...
elnézést a sarkításért, de gondolom érted a lényeget!?!?

(#25336) madgie válasza kali (#25335) üzenetére


madgie
titán

Értem és köszi a tanácsot! Kicsit megforgattam délután, most sokkal jobb :) Majd még a kertes házban lesz móka megtalálni, hová tegyem :))

(#25337) emlekmas válasza Intruder2k5 (#25331) üzenetére


emlekmas
tag

Bocsánat, valamit tényleg elcsesztem.

Egy prohardveres teszt-cikket akartam linkelni, ezt:
http://prohardver.hu/teszt/asus_rt-n16_egy_nagytudasu_router/mukodes.html
Az első kép alatti sorok ihlették a kérdésemet.

Köszönöm a segítséget!

i5-3570K, ninja, asrock z77 pro3, 2*4 gb corsair vengeance, sapphire 7950, samu 120 ssd, 2*500Gb WD green, gigabyte IF333, corsair GS 600, valamilyen Labtech bill, Logitech G500, Creative S750

(#25338) Palika71


Palika71
őstag

Sziasztok!
Ajánljatok nekem egy jó routert légyszi!
-legyen nagy hatótávú
-n-es
-atom stabil (a wrt54gl-em hat évig nem kellett resetelni)
-wifi

4-5 készüléket szolgálna ki wifi-n keresztül nettel, meg torrent
:R

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#25339) Claude Leon válasza weux (#25327) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Ekkora különbség az antennák számában nem volna túlzottan számottevő.
A bele már annál inkább (hasonló bizonytalanság esetén érdemes a wikidevi.com-on utánanézni, hátha van valami hardverinfo, elvégre az az alapja)

Részemről a 1042-t nem javasolnám.
Ennek oka a hardvere (realtek), WAN-NAT viszonylatban valószínű, hogy az 50Mbitet nem tolja át (tudom, most nincs ennyi, de a hardver képességeit valamennyire jellemzi), ezen túl pedig be vagy zárva a gyári firmware képességeibe, igaz, valószínűleg 1-2 W-tal kevesebbet kér enni, mint a 1043-as.
Utóbbiról olvashatsz errefelé, mennyire univerzális, igaz, kicsit már eljárt felette az idő, valamivel több pénzért a WDR3600 számít mostanában jó vételnek.

[ Szerkesztve ]

(#25340) Gubek-Einste válasza Palika71 (#25338) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kellene a net sebesség és jó lenne tudni mennyit is szánsz rá.
Mivel a korábbi router-ed a Linksys WRT54GL volt így ez alapján elég lehet egy 100-as porttal rendelkező is.
Az összes újonnan kapható router már N-es wifi-vel szerelt.
A stabil működést mindenkinek fontos, amiket ajánlani szoktunk azok általában nincsen gond de természetesen soha nincsen kizárva, hogy egy-egy esetben nem is fordulhat elő de alapvetően megfelelő működés lesz.
A nagy hatótáv is gyakran előkerül mint igény és erre mindig az a válasz, hogy külső antenna és korábbi tapasztalatok mellett sem lehet előre megmondani, hogy egyes modellek egy konkrét helyen valójában hogyan is fognak teljesíteni, ez csak az adott helyszínen történő próba során fog eldőlni.
Torrent nem wifi-re való.
4-5 eszköz kiszolgálása nem lesz gond.
Az általánosan ajánlottak: TP-Link 74x/84x/94x, Asus N10x/N12x, Linksys E900/E1x00, a Linksys-ek belső antennával rendelkeznek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25341) Palika71 válasza Gubek-Einste (#25340) üzenetére


Palika71
őstag

11Mbps az össz netforgalmam, és gépek közötti fájlcserére nem nagyon kerül sor wifin keresztül.
Az ajánlott Linksys belső antennája képes olyan teljesítményre, mint a többiek külsője?
:R (köszi a korai választ)

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#25342) Gubek-Einste válasza Palika71 (#25341) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mint írtam nem lehet előre megmondani, hogy hol melyik modell hogyan fog teljesíteni de általánosságban a külső antenna előnyösebb.
Nálam panelban egy belső antennás Linksys WRT320N szolgált 2,5 évig, a másodikon lakom és a pincében is volt stabil jel egy mobillal, a sarkon is tudtam netezni a saját router-emen keresztül, kb 15 méterre tőle, tucatnyi más wifi hálózat zavarásában szintén mobillal.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25343) Ba.G


Ba.G
aktív tag

Az alábbi home hálózati konfighoz keresnék (ár/értékben) optimális, de viszonylag időtálló megoldást:
- UPC Fiber Power 50 (most váltottam, az Sc Atlanta helyett Cisco EPM3208 kábelmodemet kaptam)
- [Verbatim Mediastore], Gb LAN
- asztali gépek, korszerűtlenek, egyiknek van Gb LAN-ja, + néhány mobil G-s wlan eszköz (USB, PCMCIA, PCI)
- noti, Gb LAN + [Intel® WiMAX*/WiFi Link 6150 minikártya [802.16e (1x2) és 802.11 b/g/n (1x2)]; 5GHz is
- androidos telefonok meg egy Nokia; N-es wifi
- 2 Smart tv, azt hiszem mindkettő tudja az 5GHz-et

Nem baj, ha viszonylag erős az antennája, bár téglafalakon belül lesz, de nagy a tér. :)

Asus WL500Gx-em van, attól tartok, kinőttük. Oleg FW-rel, de torrentre nem használtam, hálózati nyomtatóként sem: erre lenne igény. Nézegettem az Asus routereket. Elég borsos az áruk. Nem mintha annak idején ez nem lett volna drága, de ki is húzott 8 évet... Nem vagyok "kékvérű" ill. a pénztárcám ellensége (most épp a keret is szűkös, de nem olyan sürgős, akár használtat is ki tudok várni), ergo: nem szereztém elkapkodni, bár majdnem elcsábultam a 7végén a MM-ban. :B

EIK a tippeket, sávszél és sebességi adatokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#25344) Gubek-Einste válasza Ba.G (#25343) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A net miatt és a jövőre tervezés véget ajánlatos lenne egy gigabites portokkal szerelt típus.
Az általánosan ajánlottak: TP-Link 3600/4300, Asus N15U/N16, Netgear 3500Lv2, a TP-Link-ek már tudják az 5 GHz-s sávot használni, ár kb 20k-ig vannak.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25345) NÉMÓ510 válasza Gubek-Einste (#25344) üzenetére


NÉMÓ510
tag

THX az iránymutatást, én is épp vacilálok hogy a 80/20-as (vagy40? :F ) digis nethez milyen routert vegyek.
Elolvastam ugyan az első hozzászólást,de a kétségeim nem oszlottak el.(ehhez sügér vagyok :) )
Szóval amit különösebb macera nélkül (mászkálás) meg tudok venni az a TP LINK TL-WR2543ND.
Mivel 10 évente egyszer veszek ilyen holmit úgy gondoltam nem spórolok vele.
Ám ha bárki aki a témában jártasabb jobb tippet adna,akkor megköszönném és utánajárnék hol lehet megvenni.
Csak annyit kérek hogy homályosítson fel,miért jobb az általa ajánlott.
Előre is NAGY köszike!

Gundel Takács Gábor: Nem lehet könnyű sors ideges edző szájában rágóguminak lenni

(#25346) Gubek-Einste válasza NÉMÓ510 (#25345) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A TP-Link 2543ND egy elég kihagyott típus, gyorsan kijött a 3600 amely hardveresen jobb és az ára is nagyjából ugyan annyi.
Az első hozzászólásban lévő típusokra ráférne már egy frissítés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25347) NÉMÓ510 válasza Gubek-Einste (#25346) üzenetére


NÉMÓ510
tag

Utánaolvastam,és elég meggyőző a leírása.Árban is stimmel.
Elvileg találtam is nem vészes távolságban,úgyhogy kosárban a darab.
THX a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Gundel Takács Gábor: Nem lehet könnyű sors ideges edző szájában rágóguminak lenni

(#25348) Boryszka


Boryszka
tag

Üdv!

A véleményeteket szeretném kérdezni mégpedig azzal kapcsolatban, hogy milyen routert tudtok ajánlani, ha:

- két eszközt szeretnék USB-vel rákötni: az egyiken nyomtatót oszt meg, a másikon háttértár lenne, amivel az IP kamera az elkészített képeit rá tudná menteni.

- jó lenne a nagy hatótávolság az említett, házon kívül (kb. 2-3 méterre) levő IP kamera miatt.

Kinéztem az ASUS RT-N13 routert, de antenna nélkül félek, hogy nem elég nagy a hatótávolsága, illetve egy USB portja van, és gondolom USB hubbal nem lehet két eszközt rácsatlakoztatni mert nem kezelné a drága.

Válaszotokat előre is köszönöm!
További szép napot!

BL

(#25349) (jan)


(jan)
őstag

Sziasztok!

Használ valaki tplink 740n-en open vagy dd wrt-t ?

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#25350) vodika válasza Gubek-Einste (#25333) üzenetére


vodika
tag

Szia, köszönet a válaszért! :R
Igen tudom (utána olvastam és hallottam) hogy annyit nem sugároz de minek menjen ha nem használom (biztonságosabb is meg a sok kicsi sokra megy alapon kap eleget a gyerek így is... nekem amágy mindegy lenne :D)
A firmware-t nem szeretném piszálni annyira nagy mágus nem vagyok meg a gari is csak ugrik vele, így akkor marad a hardware-es gombocska. Találtam a TPLINK-nél valam egyszerűbb dobozkát lehet azt bevállalom akkor. Aztán meg elgondolkodtam hogy esetleg USB port sem lenne rossz de ez csak feljebb tolta a lehetséges árat így marad a keveset tudjon de azt jól elv. :)
Köszi még1x.

Üdv:
Vodika

Ezek mennek, meg a bárányfelhők.... Priviben gyorsabb! Normál esetben válaszolok privikre, kérlek tedd ezt TE is! Köszi!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.