Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25701) rayoliviero válasza MrM94 (#25699) üzenetére


rayoliviero
veterán

8-ért használtan az apróból kapsz WR1043ND-t, ha szerencséd van.

(#25702) Schuby válasza ubid (#25698) üzenetére


Schuby
aktív tag

Nálad valami más gond lesz mert nálam a 741 es routerrel sem akad a filmnézés 320as Zyxelről wifin.

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#25703) Ochocinco46


Ochocinco46
aktív tag

Sziasztok!

Egy 80 négyzetméteres lakásba szeretnénk routert venni, mert ami most van, annak elég ingadozó a jelerőssége, néha a lakás másik végében alig lehet fogni.(mondjuk ez nem csoda mert a csöves metálarc lakótársunk túrta valahol)
Árban felső határ a 6k. Mit tudnátok ajánlani?
köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#25704) Lmh


Lmh
őstag

Sziasztok!
Előre bocsájtom, hogy totálisan nem értek a routerekhez.
Jelenleg egy Linksys WRT54GL routerünk van, de sajnos úgy néz ki elromlott, ezért szeretnénk helyette másikat. Nem tudom milyen információkat kellene megadnom a helyes diagnózishoz....
A lakásban maximum 4 géphez kell a net kábellel kapcsolva. Tele is van most is mind a négy luka szegénykémnek :) Ezen kívül még 1-2 laptop is igénybe veheti a wifijét + telefonok wifije. De ez az atombrutál maximum kihasználtság. A router a földszinten lesz és 2 vasbeton födémen keresztül azért el kéne jutnia a tetőtérig a wifi jelnek (ahogy azt most is megteszi tökéletesen, ha épp nem golyózik be a net).
A napokban jön a T-home bekötni a mostani adsl helyett valami kábeles újabb technológiás Netmánia S-et (10mbit/s).
Szóval ehhez kéne valamilyen Router.
Ajánlották TP LINK TL-WR1043ND típust, meg az első hsz-ben is láttam, már majdnem meg is rendeltem,de végül sok rosszat is olvastam róla, illetve nem tudom, hogy nem-e elég egy olcsóbb modell.
Nekem annyira egyforma mindegyik, meg annyira úgy néz ki, mintha minden mai átlagos router bőségesen elegendő lenne nekünk, hogy nem tudom melyiket válasszam.
Több vélemény is érdekel!

Előre is köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#25705) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

#25697 HeavyToys TP-Link 4300-ról felfelé csak a 4900 van, még nem nagyon lehet kapni, házon belül. Asus-ból az N66U az ami felfelé váltás lenne de annak az ára bőven 30k felett van, 40k-t is elérni. Nem érdemes lecserélni mert egy elég korszerű típus, manapság nem nagyon van nála technikailag jobb, ami van az vagy N900-as vagy AC-s, pár évig biztosan elég lesz bármire.

#25703 Ochocinco46 Jó lenne tudni, hogy milyen sebességű nethez kellene az eszköz.
6k-ért max TP-Link 74x lehet venni ami kb 40-50 Mbps-ig elég és N150-es. Érdemes lenne emelni a keretet, hogy több lehetőség legyen, 8-10k-ból már elég sok típust be lehet szerezni.

#25704 Lmh 10-es nethez bár milyen ma kapható N-s router jó lesz. Wifi hatótáv erősen kérdéses, látatlanban nem lehet megmondani, hogy meddig és mekkora sebesség lesz, főleg nem vasbeton mellett, de egy külső antennákkal felszerelt típus indulásnak nem rossz. Ha kevés a 4 LAN port akkor nyugodtan vegyél egy sima switch-et és kösd a router-re így nyerhetsz több LAN portot.
A TP-Link 1043ND típus maximálisan ki tudja használni a 10-es netet, akár 100+ is elmegy vele, így egy kicsit sok neked de azért megveheted ha gondolod.
Mivel nem írtál ár keretet így 10k-s határral a következőek vannak, TP-Link 74x/84x/94x, Asus N10x/N12x, Linksys E900/E1x00, a Linksys-ek belső antennások. Ha esetleg nem lenne elég a wifi jel akkor vehetsz egy Reapeter/Range Extender funkciót ismerő eszközt, ez lehet gyári vagy valamilyen 3rd party firmware-rel is, amit beteszel valahova vagy kábellel össze kötsz egy másik router-t/AP-t, ami lehet akár a jelenlegi Linksys is,

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25706) szente


szente
addikt

Sziasztok!

Apámnak kellene intéznem egy routert. Műholdas net előfizetése van, ahol kézzel kell beállítani az IP címet, a hálózati átjárót stb.
Ezeket a legalapabb TP-Link routerban is be tudom neki majd konfigolni? Szóval a műholdas nethez kell valami spec router?

Köszi!

Üdv.

(#25707) Gubek-Einste válasza szente (#25706) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez így első statikus IP beállításnak tűnik ami minden ma kapható router ismer így ezzel nem lesz baj, a sebességet nem írtál de a műholdas nem a nagy sebességről híres így szinte biztosan elég lesz egy N150-es típus is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25708) MrM94 válasza kali (#25700) üzenetére


MrM94
őstag

lattam valami 300mbitest az nem jo?ha 100 megabitest vennek mennyit lassitana?

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#25709) chatran


chatran
őstag

Van valakinek tapasztalata az MSI RG300EX LITE routerrel? Két Mátyásért hozzá lehet jutni az egyik bolt akciójában.

(#25710) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

#25708 MrM94 A 300 Mbps a wifi elméleti link sebességére vonatkozik ami a gyakorlatban környezettől erősen függ, legjobb esetben is csak 70-100 Mbps valós sebesség érhető el.
Egy erős 100-as portokkal rendelkező router kb 80-90 Mbps amit el tud érni de ez már elégé megterheli, gondok léphetnek fel a használat során. Ha nagyon nem akarsz venni egy új gigabites portokkal rendelkező típust akkor szerezz be egy használtat.

#25709 chatran Elégé ismeretlen típus, tapasztalat nincsen róla, neten sem találtam sok mindent. Próba-szerencse alapon megveheted, ha megteszed írd ma le, hogy milyen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25711) Soma01 válasza chatran (#25709) üzenetére


Soma01
veterán

Milyen sebességű nethez kellene? Szerintem max. 60 megás netig jó.
Szerintem az alapfeladatát biztosan ellátja.

(#25712) vargalex válasza Brogyi (#25696) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Miből gondolod, hogy a Kirkwood gyenge? Nálam a GoFlex Net-en FTP-n hozza a 2,5" HDD olvasási sebességét. Ismerősömnél egy Sheevaplug van használatban (ugyan ez a vas), ott eSata-n 3,5" HDD-vel 68 MB/s a sebesség.

Nálam sincs gond az 1080p-s filmek lejátszásával úgy, hogy közben megy a torrent le/feltöltés, web szerver, svn szerver, stb. Ráadásul a TV-ben csak egy 100 Mbps-es USB-LAN adapter van.

De azért számoljunk utána: legyen a legdurvább eset: egy dupla rétegű Blu-ray lemezen legyen egy 90 perces film (tegyük fel, hogy extrák sincsenek, a teljes 50 GB maga a film):

50 GB / 90 perc = 50*1024 MB / 90*60 sec = 51200 MB / 5400 sec = 9,481481 MB/s. Azaz ez még 100 Mbps-es hálón is átfér és akár egy NAS funkciókkal kibővített router is kiszolgálhatja.

Alex

(#25713) chatran válasza Soma01 (#25711) üzenetére


chatran
őstag

Jelenleg egy 20/10-es digit osztok meg egy alap wifis Edimax routerrel. A routerrel semmi gond, 07 óta folyamatosan üzemel. A routert csak talonba venném, ha tönkre menne az Edimax, akkor legyen helyette másik. Ennyi pénzért meg nemigen találni jelenleg wifi routert.

(#25714) MrM94 válasza Gubek-Einste (#25710) üzenetére


MrM94
őstag

szoval nem uszom meg olcson.. Es 6 7k forintos routerrel mennyit vesztenek a sebessegen?

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#25715) #79335424 válasza Draken (#25652) üzenetére


#79335424
törölt tag

A laptopba nem tudom, milyen kártya kéne. Én úgy láttam, hogy még csak most kezdi bontogatni a szárnyait a szabvány (ha egyáltalán már szabvány). Ami a routereket illeti,ITT egy összehasonlítás. Én összességében azt szűrtem le, hogy az Asus a nyerő. Vevő oldalon van már néhány usb -s megoldás, de az usb2 -sebessége a szűk keresztmetszet. Az usb3 -as még ritka, ráadásul sebességük elég eltérő attól függően, hogy milyen chipet tartalmaznak. További probléma lehet a melegedés. Ez fokozott áramfelvételt jelent, ami egy laptop esetében, pláne egy nyamvadt, kis usb porton, hááát...

(#25716) HeavyToys válasza Gubek-Einste (#25705) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Köszi a választ! :) Egyébként az Asus RT-AC66U jelentene csak igazán nagy előrelépést. De az meg 55k.

(#25717) Tenken


Tenken
őstag

Sziasztok!

Digitop net mellé milyen routert ajánlotok wdr3600 alternatívaként?
Tomato szimpatikus, de úgy tudom azzal nem megy, bár ez nem kizáró tényező..
4-5 notebook-ot, telefonokat kellene wifi-n kiszolgálnia és tervezem, hogy egy nas-t is beépítek rövidesen a hálózatba torrent miegymás részére.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#25718) Free04


Free04
tag

Üdv!

Van egy TP-Link 841ND routerem és váltanék 80/25-ös netre. A kérdésem az h wifin keresztül áttudja küldeni a teljes sávszélességet (ill mennyi a valós maximális sebesség wifi-n)?
Milyen adaptert javasoltok hozzá? (ha lehet USBset.) Még midig jónak számít a WN822N?

Választ előre is köszönöm.

(#25719) Gyurifumi válasza Gubek-Einste (#25581) üzenetére


Gyurifumi
csendes tag

Oké Köszönöm!
A Linksys az Sisco gyártmány?
A Belkin az milyen? Mert itt olvastam róla negítv infót is.
10-15e között ezekből nincs hozzáférhető, ez az összeghatár felejtős? Csak 15e feletti összegért lehet ehhez hozzájutni? Ha esetleg nem egy gigabites portokkal van az sem gond. Vagy az egy gigás megfelel hosszabb távra is, azért ajánlod?
Asus azonos típusa közt lehet 10e Ft különbség?

(#25720) Brogyi válasza ubid (#25698) üzenetére


Brogyi
senior tag

Nekem nincs ilyen, de azért sokat ne várj tőle. Kívánom, hogy neked legyen igazad. Sokat számít az is , hogy mit vársz el a torrenttől. Nálam a 120-as neten letöltésnél a CPU 35%-tól egészen a 100%-ig is volt.
Szerencse, hogy a Brazos 200%-ig jó. A 35%-t a transzmisi, és az rtorrent hozta. Gyenge gépre ajánlottak.
3 torrent user van a gépen, a 100% az egyidejű kontrollálatlan letöltésnél libtorrent rasterbar-ral történt tesztidőszak alatt. Szóval az igények széles skálán mozognak.

(#25721) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

#25714 MrM94 6-7k ért TP-Link 740N vagy 741ND van, ezzel kb 50-60 Mbps vihető át.

#25716 HeavyToys Az AC-s eszközök még nagyon újabb, kevés is van belőlük és emellett még nagyon drága is, jelenleg nem éri meg ilyet venni, talán 2-3 év múlva már lesz stabil háttere.

#25717 Tenken Amit még lehet venni a kategóriában: TP-Link 4300, Asus N15U/N16, Netgear 3500Lv2, ezekből csak a TP-Link-ben van 5 GHz-s wifi.

#25718 Free04 80-as nethez már gigabites portokkal szerelt típus erősen ajánlott, ilyen a TP-Link 3600/4300, Asus N15U/N16, Netgear 3500Lv2.
Wifi-n elméletileg át lehet vinni a teljes sebességet de ez erősen függ a körülményektől/környezettől és a használt eszközöktől. Egy 300-as eszköz párral már technikai értelemben meg lehet valósítani az átvitelt. A TP-Link 822N megfelelő lesz, szóba jöhet még szintén TP-Link 8200ND is.

#25719 Gyurifumi A Linksys korábban a Cisco SOHO kategóriás üzlet ága volt de most eladta a Belkin-nek, pont ma lett bejelentve az üzlet befejezése.
A Belkin-ről nincs túl sok tapasztalat és azok is főleg negatívak.
A gigabites portokkal szerelt típusok hosszú távon is jók lesznek, főleg ha 60-as net alá kell az eszköz akkor már-már szinte kötelező is az ilyen típus beszerzése.
Az ár különbség főleg a tudásban nyilvánul meg.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25722) sharkshock válasza Gyurifumi (#25719) üzenetére


sharkshock
csendes tag

Igen a Linksys Cisco gyártmány volt kb egészen idáig, elvileg hivatalosan már Belkin, de a jelenleg piacon lévő termékek még Ciscok , és ez még egy ideig igy is marad. Az hogy Milyen termékeket szül majd ez az érdekes fuzió még a jövö zenéje.

(#25723) sharkshock válasza MrM94 (#25714) üzenetére


sharkshock
csendes tag

alapvetően nem feltétlenül vesztesz sebességet, csak ha pl n-es routerhez g-s adaptert használsz, vagy nem kompatibilis eszközöket. Egy Linksys E900 esetedben teljesen jó megoldás, kb 9e ért beszerezheted, és egy relativ erős már 300n-es router.

(#25724) kali válasza sharkshock (#25722) üzenetére


kali
legenda

nem mindegy, hogy a linksys cisco gyártmány, vagy csak adja hozzá a nevét...
nézz utána, hogy mit reklámozol!

(#25725) ritterkrisz


ritterkrisz
tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem...

Ahol lakom sajnálatos módon csak a T-Home adsl szolgáltatás érhető el, amihez egy ilyen routert használok [link] , ezt a "T" adta..

Munkámból eredendően használok (nék) VPN hálózatot, illetve elég sokat torrentezek (nék), de valamiért folyton lecsatlakozik a router a hálózatról, megszűnik a wifi jel stb.... Leszeretném cserélni valami normális eszközre, tudnátok esetleg ajánlani valamit?

(#25726) Gubek-Einste válasza ritterkrisz (#25725) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha van IPTV-s és/vagy VoIP-d akkor nem lehet kiváltani, ha egyik sincs akkor D-Link 360R T1E vagy 321B modem dchard firmware-rel és egy tetszőleges N-es router.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25727) ritterkrisz válasza Gubek-Einste (#25726) üzenetére


ritterkrisz
tag

Nincs egyik se csak Net! Ezeket a modemeket forgalmazza a "T"? Vagy ezt külön kellene beszereznem?

(#25728) Gubek-Einste válasza ritterkrisz (#25727) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A 360R T1E-t csak a T-től lehet beszerezni, a 321B-t pedig számtech boltban lehet kapni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25729) ritterkrisz válasza Gubek-Einste (#25728) üzenetére


ritterkrisz
tag

Szerinted van értelme külön megvennem? Nagy különbség van a két modem között?

(#25730) Gubek-Einste válasza ritterkrisz (#25729) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sok különbség nincsen, elég lesz a 360R T1E is, egyébként fekete színű.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25731) MrM94 válasza sharkshock (#25723) üzenetére


MrM94
őstag

szal akkor vehetek egy 7 k routert ? nekem az szamit h kabelen ne veszitsek sokat...a wifi annyira n szempont hogy milyen gyors..

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#25732) Gubek-Einste válasza MrM94 (#25731) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Továbbra is gigabites router vételét ajánlom.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25733) kali válasza sharkshock (#25723) üzenetére


kali
legenda

100 megabit/sec sebességű nethez az e900 vicces lenne, az a gyenge hardver miatt még annyit sem visz át kábelen, mint egy felébe kerülő tl-wr740n vagy tl-wr741nd típus - bár adott netes sebességhez az is kevés...
tedd már félre ezt a linksys reklámozást, és ne vezesd félre az embereket, 100 megabit/sec alá gigabit képes router kell, olyanból mennyibe is kerül a legolcsóbb linksys?

[ Szerkesztve ]

(#25734) ubid


ubid
őstag

Sziasztok!
Gondoltam leírom a tapasztalatomat.

Ma kaptam kézbe a WRT3600 -as routeremet. Leírtam korábban, hogy azért vettem, hogy a NAS-ról a filmeket normálisan el tudjam érni, normálisan tudjak másolni rá / róla.

Írtátok, hogy szerintetek ez nem fogja megoldani.
És örömmel jelentem, hogy a másolás sebessége több mint duplájára nőtt :)

Úgyhogy örülök, hogy beruháztam rá, fa**a kis router :) Ajánlom másoknak is.

-.-

(#25735) Bálint85 válasza ubid (#25734) üzenetére


Bálint85
senior tag

tudnátok ajánlani egyik ismerősömnek egy routert ami modem is magába és van rajta N-es Wifi is.2.4GHz és az 5GHz wifi legyen rajta.
UPC internetjük van.

[ Szerkesztve ]

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#25736) Intruder2k5 válasza Bálint85 (#25735) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

UPC kábelnet? Vagy ADSL?

Egyébként nem szokás ilyen kombó eszközt ajánlani, több a hátránya mint az előnye, de kábelnethez mindenképpen a UPC ad modemet, vagy modem+router kombót!

(#25737) fidokaaa


fidokaaa
csendes tag

sziasztok

kis segítséget szeretnék kérni. Átlagos házi használatra milyen routert ajánlanátok? A routerről jelenleg egy gép megy vezetéken, egy notebook wifin keresztül, általában MMO játékok generálják a forgalmat mindkettőn :)
ezen kívül van még egy gép wifin a másik szobában (de az csak böngészés/email), illetve néha mobil eszközök, minimális forgalommal. a net 10gbit, de lehet hogy 15-20 is lesz később.
néztem a fentebb ajánlott néhány asus-t de 20k nekem sok lenne, max 10 környékén nézelődnék...
Valaki ajánlotta a TP-Link TL-WR740N-et mert iszonyat olcsó, és 5 év garancia van rá, de a tp-linkekről azt olvastam hogy nem nagy barátai a jelerősségnek. Nálam pedig ez is szempont lenne, 70nm-es lakásban 2 szobával odébb már nem nagyon van net a jelenlegi linksys-el

előre is köszönöm a segítséget

szerk: T-s kábelnet van, valamilyen Thomson modemmel, ha ez számít valamit

[ Szerkesztve ]

(#25738) Gubek-Einste válasza fidokaaa (#25737) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

10 Gb-s neted van??? Mennyit fizetsz érte??? Ha van rá pénzed akkor szánhatnál egy rendes router-re is.
Viccet félretéve

A net sebesség valószínűleg 15/1 vagy 20/1 lesz, ehhez a nethez bármilyen ma kapható N-es router jó lesz.
Ami ajánlott a 10k-s kategóriában az a TP-Link 74x/84x/94x, Asus N10x/N12x, Linksys E900/E1x00, a TP-Link-ről írt negetív vélemény alapja valószínűleg nem megfelelő beállítás és/vagy rossz környezeti viszonyok és/vagy régi G-s modell használata, alapvetően nincsen több baj velük mint a több gyártó termékeivel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25739) fidokaaa válasza Gubek-Einste (#25738) üzenetére


fidokaaa
csendes tag

és ha tényleg olyanom van? :) lényeg hogy értetted, köszönöm a választ

tehát akkor akkor az általam írt TP-Link is megfelelő lenne szted? közben találtam 4,7k -ért WR741ND-t

ez nekem egy picit túl olcsónak tűnik, hogy minőséget kapjak érte, de nem igazán értek hozzá....

(#25740) Bálint85 válasza Intruder2k5 (#25736) üzenetére


Bálint85
senior tag

kábelnet , koax kábelen jön az internet neki. és most vett tabletet aztán ahhoz kellene wifi elérhetőség ami 2,4 Ghz és 5 Ghz tudja mert a tesója meg telefonnal wifizik.

Akkor ilyenkor a UPC -hez kell menni, kérni tölük wifis cuccost?

mert most is ilyen üzemel náluk [link]

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#25741) vargalex válasza Bálint85 (#25740) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Lehet UPC-től is kérni (nem tudom mekkora a felár), vagy vehet egy egyszerű wifis routert. Persze utóbbi esetben a modem is marad.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#25742) Tenken


Tenken
őstag

Mit javasoltok routernek az alábbi feltételek mellé:
-tomato kompatibilitás
-100-as wan elég (de annyit tudjon route-olni is)
-n-es wifi
-külső antenna
-usb jó lenne
-gigabit ethernet sem feltétlen létszükséglet.

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#25743) Intruder2k5 válasza Bálint85 (#25740) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ahogy Alex mondja, lehet kérni UPC-től CISCO EPC3925 kombót, de ez csak 50Mbps-től felfelé díjmentes, alatta van havidíja, pár száz Ft! Talán 5, vagy 600, ha jól rémlik! Ez viszont nem 5GHz-es, és egyébként sem dicsérik, tehát ha lehet én inkább javasolnák egy saját routert használni, a UPC modemmel!

(#25744) Intruder2k5 válasza Tenken (#25742) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szinte kizárásos alapon ASUS RT-N16! Bár ez Gbit-es, de az elvárt route-olási sebesség miatt szükséges! Ezen felül is csak RT-N66U jöhet még szóba!

[ Szerkesztve ]

(#25745) Tenken válasza Intruder2k5 (#25744) üzenetére


Tenken
őstag

Már van egy n15u-m, de annak a wifije gyengébbnek tűnik, mint a régi wrt54gl-é. Jobb annyval az n16, hogy megérje a felárat?

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#25746) Intruder2k5 válasza Tenken (#25745) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Erre nem én vagyok a legmegfelelőbb alany megválaszolni, mert személy szerint alig használok WiFi-t! Általánosságban ami elmondható, hogy nyilván a külső antennák valami pluszt hozhatnak, de nem szabad elfelejteni, hogy a szabvány aminek meg kell felelniük, mindegyik esetén azonos, és nagyon sok múlik a beállításokon, és a környezeten is! Egy plázával szomszédos 10 emeletes felső szintjein, ahol a sajátodon kívül még 34 másik WiFi hálózat jele fogható, nem szabad csodákat várni semmilyen routerrel! Ha hasonló a környezeted, akkor az 5GHz nyújthat némi javulást, de ez már csak az RT-N66U-ban van! Persze a fentebb említett kettő közül...

inSSIDer-es vizsgálaton túl vagy már?

(#25747) Tenken válasza Intruder2k5 (#25746) üzenetére


Tenken
őstag

50-60 2,4GHz-es háló látható innen :(. Megoldás tényleg az 5GHz lenne, de egy vagyon lenne az összes gépet külön vevővel felszerelni. Inssider nekem annyira nem jön be. Androidos okostelón van sok program amivel lemértem hol milyen a jel (azzal könnyebb is mászkálni, mint géppel a kézbe), többek között az is. Az alapján választottam ki a legkevésbé terhelt csatornát.
Két szemköztes lakás között kéne egy közös hálózatot létre hozni. Igazából wrt54gl-t is lehet fogni, de már igencsak eljárt felette az idő, meg úgy néz ki találtam olyan szolgáltatót, aki valódi szélessávot hajlandó lenne bekötni az épületben. Így jól jönne az erősebb router.

Ha repeater-nek felrakom az n16 mögé a wrt-t, akkor jól sejtem, hogy akik az asus-ra csatlakoznak és képesek n-es sebességre azok azt kapják, a linksys meg az általa is kezelhető g-s sebességű hálózatot terjesztené csak tovább?

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#25748) Intruder2k5 válasza Tenken (#25747) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha repeater-nek felrakom az n16 mögé a wrt-t, akkor jól sejtem, hogy akik az asus-ra csatlakoznak és képesek n-es sebességre azok azt kapják, a linksys meg az általa is kezelhető g-s sebességű hálózatot terjesztené csak tovább?

Igen, ez így van!

(#25749) Bálint85 válasza Intruder2k5 (#25743) üzenetére


Bálint85
senior tag

és amit linkeltem combót azzal össze tudom kötni a routert?

ha igen akkor melyiket ajánlod?

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#25750) Intruder2k5 válasza Bálint85 (#25749) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

EZZEL? Persze, ezzel minden további nélkül össze tudsz kötni egy routert!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.