Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96901) footy válasza DZs (#96896) üzenetére


footy
addikt

meg mert kombi kell es vettem is egy Golfot

(#96902) Qru válasza runner 125 (#96872) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mennyit eszik egy ilyen? A 140 ló elég vékony egy ekkora ccm-es motortól. :U

#nincsbennetarcsi

(#96903) giigz válasza Qru (#96902) üzenetére


giigz
veterán

Felchipeled es mar 170 lo :) Es az is gyari ertek, 180-190-re is siman lehet, es tokeletes vele :K

(#96904) tboy93 válasza giigz (#96903) üzenetére


tboy93
nagyúr

Meddig? 20k km-ig? Nem véletlenül annyi a turbónyomás stb. mint a gyári állapotban. Ez kb. olyan mint amikor 5 gen civicre felraknak egy turbót oszt csodálkoznak ha gyári belsővel szétesik...

(#96905) deicide


deicide
veterán

Vajon mennyire vagyok hülye, hogy a GTC-t eladtam és jön helyette - remélhetőleg december közepén - az OPC? Itt a cégnél sokan, de ők inkább irigyek. :)

Kettő perc alatt szerettem bele a formába és reggelre már az Opel konfigurátort nyomkodtam. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#96906) MunezXBK válasza deicide (#96905) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Jó világ van. :D

Legalább sokat buktál a másikon? ;]

(#96907) giigz válasza tboy93 (#96904) üzenetére


giigz
veterán

Azt sem tudod mirol beszelunk. Ez szivo motor, nincs is benne turbo. 170 lora ha felchipeli, az a vilagbol kimegy, de nem hinnem, hogy 180-190 lonal barmi problema lenne, hiszen erre terveztek, az a 2.4 szivo ennyit rohogve bir.

(#96908) deicide válasza MunezXBK (#96906) üzenetére


deicide
veterán

Ja, egyszer van karácsony. Egy évben. ;]
Nem vészes, 2 év alatt 7 kilót kb.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#96909) Morris válasza giigz (#96907) üzenetére


Morris
veterán

Szívó benzinest chippelni???

[ Szerkesztve ]

(#96910) DZs válasza deicide (#96905) üzenetére


DZs
senior tag

Egy ilyet a napokban láttam, meglepően jól néz ki.

(#96911) deicide válasza DZs (#96910) üzenetére


deicide
veterán

Mázlista, én még nem láttam élőben. Mert a képek alapján ilyen kis töpszlinek néz ki, közben meg 4.5 méter 3 centi híján, azaz elég karakteres jelenség lehet.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#96912) Integrale válasza Morris (#96909) üzenetére


Integrale
veterán

Van ebbol a 2.4 szivobol 170 lovas valtozat is, a ketto kozotti kulonbseg valoszinuleg csak az ecu.

"Bad reklám is reklám too"

(#96913) tboy93 válasza giigz (#96907) üzenetére


tboy93
nagyúr

pardon. bar azt szivesen megneznem, hogy a 140 lovas szivot felchippelik 190-re

(#96914) Declare válasza deicide (#96905) üzenetére


Declare
őstag

Miert lennel hülye? :) Erezd jol magad, amikor beleülsz, vezeted es ennyi :))

En pl magamnak egy almaim bömit tudnek ennyiert valasztani :)) de hat az meg az en gyengesegem :DDD

Ja es a 40 kep jöhe ha megvan! ;)

[ Szerkesztve ]

(#96915) Morris válasza Integrale (#96912) üzenetére


Morris
veterán

Hát nem tudom, szerintem van ott más különbség is! :F

(#96916) trassher


trassher
addikt

Új KGFB belépő esetén kb mennyi idő mire küldik a szerződést a biztosítótól? Múlt csütörtök este kötöttem a netrisken kötelezőt hogy ne számoljanak fel fedezetlenségi díjat, szombaton adtam fel az alkuszi megbízást amit hétfőn megkaptak. Van rá esély hogy még a héten küldjék a papírokat?

Redmi Note 7

(#96917) deicide válasza Declare (#96914) üzenetére


deicide
veterán

Az meglesz, már a zenéhez is megvan az opc színvilághoz illeszkedő fekete/piros pendrive, téligumit megrendeltem, már csak érkezzen meg mihamarabb.
Bömbiből nekem a 435i tetszik, de az több, mint 2x ennyi lenne még használtan is. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#96918) Qru válasza Morris (#96915) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Most megkérdeztem Volvo-s havert csak az ECU más bennük, szóval 170 lóra kb 3 kattintással felhúzható teljes biztonsággal és erre még kb 10% tolható rá (többet egyszerűen nem tud átalakítás/turbó nélkül ez a motor).

mod:

deicide: Grat. Majd jöhet az élménybeszámoló +40 kép. A többiekkel ne foglalkozz engem is lehülyéztek mikor megvettem a nagyvasat de nem bántam meg. Egyszerűen már attól fülig ér a szám ha csak rágondolok hogy mi vár engem a garázsban. :))

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#96919) tboy93 válasza Qru (#96918) üzenetére


tboy93
nagyúr

akkor bocsanat a tudatlansagomert, de azert azt tegyuk hozza, hogy ez nem altalanos dolog :R

(#96920) Bigemperor válasza Qru (#96918) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Bocsánat, de szerintem kicsit lemaradtam. Most Neked mid is van? Nem Subaru? :U

(#96921) deicide válasza Qru (#96918) üzenetére


deicide
veterán

Thx, körbefotózom majd, persze. :K
Próbálom ignorálni a véleményeket, úgyis tényleg az számít, amit én érzek, hogy már tűkön ülök és várom az érkezését. A 280 ló és a 400NM biztos mosolyt fog csalni az arcra minden alkalommal, de te akkor tudod, milyen ez. ;]

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#96922) !Overdose! válasza tboy93 (#96919) üzenetére


!Overdose!
őstag

Pedig annyira azért nem is ritka. 6gen Civic-nél mindössze egy pillangószelep előtti szűkítő a különbség a 75 lóerős D14A3 és a 90 lóerős D14A4 között. Ki kell venni és berakni a D14A4 tömítését, ami még gyári alkatrészként is pár ezer Forintos tétel.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#96923) Morris válasza Qru (#96918) üzenetére


Morris
veterán

Na, az ilyen is ritka.
Ez esetben mindenképp meg kell ejteni az "erősítést"

[ Szerkesztve ]

(#96924) Qru válasza Bigemperor (#96920) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:K

deicide: Addiktív, hamar hozzászoksz meglátod. Kíváncsi vok majd hogy mennyire tudját átvinni az útra ezt a sok-sok erőt. Meg a fogyasztásra is. ;]

mod:

Morris: Igen a 2,4 D5-nél is egyforma. A két teljesítménybéli szint szintén csak szotfveres különbségből fakad.

tboy93: Nem általános (még) de ez a tendencia. Olcsóbb egyfajtát gyártani aztán azt szoftveresen butítani és úgy lefedni a termékpalettát. Pl adott ccm-es TSI-k is többféle teljesítményszintre vannak belőve...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#96925) Tankblock válasza Qru (#96924) üzenetére


Tankblock
aktív tag

De ez végtére nem is olyan rossz hír, hiszen elegendő megvenni a gyengébbet és utána lehet játszani a SW-rel. Némi kódolás után van egy erősebb autód....

[ Szerkesztve ]

Release the Beast....

(#96926) runner 125 válasza Qru (#96902) üzenetére


runner 125
nagyúr

Giigz is írta, tényleg kopp azonos ezen két 5 hengeres benzinmotor (is, mint a D6 123-163 lovasai), így valahol 185 le környéke a palfon, ami kihozható belőle sw módosítással, de látom már te is írtad a (#96918)-ban.

Meglepően korrekt a fogyasztása, 8,5-9,5l.

Morris, tboy93

Adókedvezmények miatt született a Volvo dieselből és benzinből is gyengébb variáns. Sokkal olcsóbb volt lefojtani, mint gyengébb motort fejleszteni. Bármennyire is hihetetlen, tényleg megegyezik minden az említett 4 motornál.

Tankblock

Persze, nem hülyeség, csak sokan nem tudják, vagy nyilván rosszul tudják, h van más különbség is mondjuk a szóban forgó modellek között, s ezért inkább nem piszkáltatják.
Egyébként az esetek 90%-ban tényleg igaz, h nem csak sw eltérés van 1-1, ccm-re, felépítésre megegyező motorok között, de a Volvo fentebb tárgyalt 4 motorja, csavarra pontosan megegyezik.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#96927) deicide válasza Qru (#96924) üzenetére


deicide
veterán

Majd pezsgőt bontok azon a héten, amikor 100km-en sikerül 10L alá betenni a fogyasztást. :B
A 20"-os felni és a nagy önsúly nem teszi takarékossá, de nem érdekel, ha hozza azt, amit elvárok tőle.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#96928) Qru válasza Tankblock (#96925) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen. Haver is az olcsóbb 140 lovasat vette pont ezért, aztán kb 3 perc alatt áttöltötték neki a 170-es szoftverét. Öröm és boldogság (bár sajnos gari vesztéssel jár ha belepiszkálsz az ecu-ba (már ha rájönnek).

mod:

deicide: Omg, azt "öröm" lesz majd újra gumizni. Országúton bent leszel 10 alatt simán ha nem bántod. De ha rendeltetésszerűen használod akkor aligha... :D

Runner: Az tényleg korrekt fogyi tőle. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#96929) runner 125 válasza deicide (#96905) üzenetére


runner 125
nagyúr

Gyönyörű autó egyébként az új 3 ajtós Astra, nagyon eltalálták az arányait. OPC-ben meg nyilván még ütősebb.
Talán írtam már, h nem is olyan rég néztem egyet közelről, széria 19-es felnivel volt szerelve. :D
Egyébként érdekes, h az Opel is mekkora kategóriát ugrott. Annó az F Astra egy teljesen más vásárlórétegnek készült, mára már nincs is budget megoldása az Opel-nek ebben a kategóriában.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#96930) deicide válasza Qru (#96928) üzenetére


deicide
veterán

Már bele is kóstoltam, mert nyári gumival szállítják évszaktól függetlenül, így kénytelen voltam beruházni egy téli szettbe is. A legolcsóbb a Vredestein volt, de jókat írtak róla, úgy hogy az lett 330-ért a 4db, úri mulatság ez kérem szépen, de hát egyszer élünk. :)

runner 125: igen, már a H GTC is szép volt, de ez még jobban tetszik, valahol írták is, hogy talán a legszebb a jelenlegi 3 ajtós mezőnyben. És egyébként pont egy F Astra-m van másik autónak ugye, az valóban nem egy kategória, elég sokat ugrottak felfelé a 2000-es évek óta.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#96931) Morris válasza runner 125 (#96926) üzenetére


Morris
veterán

Minden nap tanul valamit az ember. :)

Mondjuk nekem nagyon tetszik ez az S60-as. Csak a fogyi.... :U

(#96932) Zola007 válasza deicide (#96930) üzenetére


Zola007
veterán

hogy fog ebbe beférni az outi? ;]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#96933) deicide válasza Zola007 (#96932) üzenetére


deicide
veterán

Jáááj, az szentségtörés lenne, egy pillanatra még azon is elgondolkodtam, hogy lesz az autóban egy tiszta cipő és nem az utcán használttal vezetek. :DDD
De a bringát inkább az F-ben hurcolom majd továbbra is.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#96934) Qru válasza deicide (#96930) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:K Láttam a gumis topikban.Egyébként az összes autót évszaktól függetlenül nyárival adják itthon.

mod:

Morris: Az nem vészes fogyi egy ekkora géptől egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#96935) Tsebacsi válasza deicide (#96905) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Phúú hogy viszik át a 280 lovat első kerékre? Sperr?? Nekem még az 1.8 civic is simán elkapar, pedig közel sem egy kat. a kettő, vagy pont azért, mert az enyém sima utcai?
Jó mulatságot kívánok hozzá, tuti meg is lesz :) A gumiár meg horror, de én is szívni fogok kicsit, mert az USA 328i-k mind 4 évszakos P7 cinturatoval jönnek, szóval vehetek egy garni télit, és szerintem szégyenszemre vasfelnin lesznek. Úgyis lesz vagy 150k :O

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#96936) Morris válasza Qru (#96934) üzenetére


Morris
veterán

Az autóhoz képest nem is. Az én pénztárcámhoz már inkább! :P

(#96937) deicide válasza Tsebacsi (#96935) üzenetére


deicide
veterán

150K is elég zsebbenyúlós már, az egy havi átlagfizetés simán...

Közben sokat olvasgattam az opc-ről, hogy hogyan lehet útra vinni az erőt (A GTC-m nekem is elkapart lámpázásnál), egyrészt, igen, mechanikus önzáró difi van benne, másrészt a futómű és a kormányzás nincs direkt kapcsolatban, ha jól értem, egy HiPerStrut nevű cucc miatt, azaz a kormányt is kevésbé akarja majd kitépni a kezemből. Végül pedig a 245-ös gumi talán, amit a hatalmas erő miatt valószínűleg legfeljebb 2 évente cserélni kell majd. Már nagyon kíváncsi vagyok. :D

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#96938) Qru válasza Morris (#96936) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Keveset kell menni vele az a titka. :D

mod:

deicide: Azért az első 1000 km-eren még ne nagyon told neki és utána is csak fokozatosan növeld a "tempót", szokjatok össze különben nagy meglepetést okozhat. Engem is megviccelt az enyém. Mondom ááá összkerék mit nekem csúszós ut, aztán csak pislogtam mikor elkezdtem csúszni a 4 kerékkel oldalirányba a padka felé (pedig az enyém a tiédhez képest egy gyenge autó).
Szóval csak alázattal és akkor ember/gép egyben marad.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#96939) runner 125 válasza Morris (#96931) üzenetére


runner 125
nagyúr

8-9l egy 2.4 180le-s szívóbenzintől? Szerintem több, mint korrekt. :)
Egy 1.6-os 100 lovas átlagautó is simán bekajál 7-8 litert, ahhoz képest ez minimális különbség, s legalább van erőtartalék.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#96940) !Overdose! válasza deicide (#96937) üzenetére


!Overdose!
őstag

Jól értem, hogy ki sem próbáltad? :Y

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#96941) Qru válasza !Overdose! (#96940) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szalon nem tart opc tesztautót. Akkor minden magamfajta hülyegyerek azzal racsingolna.

#nincsbennetarcsi

(#96942) deicide válasza Qru (#96938) üzenetére


deicide
veterán

Ez a terv, ugyan nem tudom, mert eltérő véleményeket látok, hogy kell-e bejáratni a mai új autókat, de azért az első 1000km-en nem forgatom majd 3000-4000 fölé tartósan. Másrészt még a GTC 200 lovához képest is nagy az ugrás, el fog telni kis idő, mire kiismerem. Pont jó, hogy télen jön meg, tavaszra összeszokunk és jöhet Szlovákia, a Tátra és a szerpentinek. :)

!Overdose!: így van, még csak nem is láttam élőben, ilyen hirtelen elhatározású ember vagyok. Egyébként lesz az Interatnál, ahol veszem, november elején egy fehér példány, mondta a kereskedő, hogy szól, ha megjön és bele tudok ülni, be lehet indítani, meghallgatni a hangját. Egyébként nekem már a GTC is erős volt, nem hiszem, hogy ne szeretném meg azonnal.

Qru: :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#96943) Tsebacsi válasza !Overdose! (#96940) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én nem tudok egy rohadt kifutó c mercibe beleülni, és kipróbálni, mert egyszerűen a frissített 2012-es példányból szinte nincs eladó a környéken, 250 CGI motorral meg aztán főleg nincs, csak egy kósza 250 dízel. Szóval ideges az voltam/vagyok miatta... Mondjuk 328i se sok rohangál idehaza.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#96944) Morris válasza Qru (#96938) üzenetére


Morris
veterán

Ja, persze, ott van alattam egy fél paks, és ne nyomjam neki, mi? :D

Ez a baj a jelenlegi passat-nál is. Írják itt a 4,5 meg 5 literes fogyit, de nekem folyamatosan 6.3 az átlag. Mondjuk tolom is neki rendesen. :DDD plusz sok a hidegindítás.

runner 125: Korrekt bizony.

[ Szerkesztve ]

(#96945) runner 125


runner 125
nagyúr

Duster pickup, gáz ha tetszik? :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#96946) footy válasza Morris (#96944) üzenetére


footy
addikt

(#96947) Qru válasza Morris (#96944) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nézd az enyém se egy gyenge autó itthoni viszonylatban de ettől még nem közlekedek vele nyélgázon. A VVT miatt amúgy is kicsit kétarcú ha 3000 felé nem engeded, elváltogatsz alul akkor nem eszik vészesen sokat.

deicide: Én is olvastam sokat erről pro és kontra. Aztán maradtam annál, hogy ha az első 1000 km-en kímélem azzal bajt nem okozhatok. Ez esetemben abban merült ki, hogy a teljes rpm tartomány felső harmadában nem használtam a motort. 1000 kilcsi meg hamar összejön addig kibírja az ember.

mod:

Tsebacsi: Az usa piacos 4 évszakos gumik (az EU-ssal ellentétben) inkább a nyári keverékhez állnak közel mint sem a télihez, szóval a havas teljesítményük elég harmatos arra készülj.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#96948) Morris válasza footy (#96946) üzenetére


Morris
veterán

Városban, negyedikben 4,3-4,5 liter a pillanatnyi fogyi 58km/h-nál.
Országúton hatodikban 90/100-as tempónál, 4.7 - 5.1 között. alakul.

Tudna ez jól fogyasztani, de nem nálam. ;]

Qru: Nem is arról van szó, hogy nyélgázon mennék. Sőt, 4000-ig eddig csak 3x lett leforgatva 3 hónap alatt. (előzés. stb miatt) De vannak esetek amikor pl elgurul a gyógyszer. Pl körforgalomból kijövet és már ott is van a 110-es tábla.
Természetesen én sem kínozom.

Én ez alapján mondtam a 6.3-at. Minden benn van. A sok hidegindítás is.

[ Szerkesztve ]

(#96949) footy válasza Morris (#96948) üzenetére


footy
addikt

Az oke, de egyreszt a fogyasztasmerok csalnak lefele, masreszt nem eletszeru, hogy valaki 1000km-t megy 90-nel.

Szerintem egy 1,5 tonnas autotol 6,2 teljesen jo, foleg ha nyomoogatod is neki. Guminyomast erdemes csekkolgatni esetleg ha regen nem volt nezve.

[ Szerkesztve ]

(#96950) Morris válasza footy (#96949) üzenetére


Morris
veterán

Természetesen teljesen meg vagyok elégedve vele. Nem nézem egyébként a fogyit (nem is érdekel és nem is akarok azon élvezkedni, hogy minél lejjebb vigyem), csak a nyomogattam múltkor a MFA-t és megláttam, hogy van átlag is. :)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.