Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96551) bajaki


bajaki
őstag

Srácok. SOS

Van egy király Astra 500-ért. Ennyiért elvihetnénk, de nincs törzskönyv. A tulaj a veje autokereskedésének a nevére vásárolta meg az autót. Ilyenkor bevonják a törzskönyvet?

Azt mondja ha megveszem akkor nekem fogják kiküldeni.

SOS

[ Szerkesztve ]

(#96552) brickm


brickm
őstag

Sziasztok!
TOYOTA COROLLA 1.6 Linea terra benzines motorral 220 000 km-el, Elvileg hibátlan motorral és törésmentes házzal 600 000-ért reális?
Vagy gyanakodni kell,hogy valami turpisság van a dologban?
Nem nagyon látni corollákat ilyen árban, azért kérdezem.

[ Szerkesztve ]

(#96553) brickm válasza brickm (#96552) üzenetére


brickm
őstag

Még azt hozzátenném, hogy kereskedésben Ennyi, nem magánszemélynél.

(#96554) Tom1939


Tom1939
őstag

Ezt csak most vettem észre. Miniautót keresőknek érdekes lehet. Mondjuk valós árban a picanto i10 viszony pont fordítva van. Elég nehéz persze összehasonlítani csomagozásaik miatt, de az i10 legalább 200 ezerrel drágább (P1 csomaggal és klímával 100 ezerrel olcsóbb a picanto mint a fapad+klíma i10 amiben még hangszórók sincsnek...)

(#96555) tboy93 válasza bajaki (#96551) üzenetére


tboy93
nagyúr

hát nem tudom ez elég érdekes... mindenesetre mielőtt megvennéd vigyétek el eredetvizsgára

brickm linket ha kérhetnénk :))

[ Szerkesztve ]

(#96556) #16514048 válasza brickm (#96552) üzenetére


#16514048
törölt tag

Nem írtál évjáratot, de feltételezem békaszemű Corolláról van szó. Így vakon nehéz megítélni, de kis szerencsével ennyiért szerintem már ki lehet fogni egy viszonylag normálisat, bár az iagzán jók azért kicsit feljebb kezdődnek. Egy hozzáértővel azért mindenképpen átnézetném vásárlás előtt.

[ Szerkesztve ]

(#96557) Gergőke88 válasza bajaki (#96551) üzenetére


Gergőke88
addikt

Kéne lennie törzskönyvnek, ha nincs akkor lehet hiteles, és a banknál van.
Szerintem ilyennek ne dőlj be.

(#96558) brickm válasza #16514048 (#96556) üzenetére


brickm
őstag

2000 évvégi.
Írtam csak mikor javítottam a nevét meg a km-t töröltem.
Békaszem.hm nem tudom ez mit takar, 3kerek lámpa van elől, asszem. Bmw-n láttam hasonlót,bár keveset.
Linkem nincs, személyesen néztem,csak nem tudtam kipróbálni,mert siettem.
Városban mennyit eszik egy ilyen gép kb? Elmondás alapján kb 10-11l. Ez létezhet?kicsit sokallom,mert a 316i compact kijön 10alatt.

(#96559) bajaki


bajaki
őstag

Otthagytuk. Nem megyünk bele kétes üzletbe.

(#96560) tboy93 válasza brickm (#96558) üzenetére


tboy93
nagyúr

Az átlag 7.52L/100km, szerintem nem vészes. [link]

Kb. reális az ár, alkudjatok ;)

[ Szerkesztve ]

(#96561) bitpork válasza bajaki (#96559) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Autókereskedés nem fizet adót a kocsi után. Ha leadja a törzskönyvet , un passzivizálja, akkor neki P rendszámmal használható és nincs adófizetési és átírási költsége.
De hagyd ott , ha nem vagy benne biztos.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#96562) #16514048 válasza brickm (#96558) üzenetére


#16514048
törölt tag

Akkor az, ezt a generációt szokták így hívni. Mondjuk ez akkor már a modellfrissített változat. Találtam egyet, ami megfelel az általad leírtaknak. Elég alacsony az ár, a képeken nem tűnik rossznak, akár jó vétel is lehet, de tényleg meg kell nézetni valakivel aki ért hozzá.

Városban nem tudom mennyit ehet, de ha 7.52 liter az átlag, akkor (vezetési stílustól függően) nem biztos hogy nagy túlzás a 10-11.

[ Szerkesztve ]

(#96563) szőröscica válasza #16514048 (#96562) üzenetére


szőröscica
addikt

Király kocsi, vegye meg!

(#96564) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Your CR-V might not be 4x4. Ez elég érdekes...

(#96565) blt.62


blt.62
őstag

Tudom nem ide tartozik de az egyik havernak egy százas kellene,hogy elhozza a suzukiját a kereskedésből.
Segítsetek. A haveromék olyan helyzetbe kerültek,hogy elkell adniuk pár arany ékszert, hogy egy kis plusz pénzhez jussanak. Van egy aranylánc arany keresztel és egy arany férfi pecsétgyűrű egy kis brill kővel. 17gram az egész. Azt mondták nekik,hogy a BAV-hoz vigyék a Lófarához mert a BAV fizet a legtöbbet érte mert ott nem csak a törtarany árát nézik hanem a fazont is mert nem megveszik hanem bizományba veszik. Igaz lehet ez? Talán van itt olyan fórumtárs akinek van ebben tapasztalata.

MegtorloXp

(#96566) bitpork válasza molnarpeter (#96564) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Te mit nem merészelsz?! Egy honda nem lehet rossz, szerintem csak úgy csináltak mintha Honda lenne, de valójában egy szar audi volt...

;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#96567) runner 125 válasza molnarpeter (#96564) üzenetére


runner 125
nagyúr

Két dolog lehet. Vagy rossz a 4WD rendszer, vagy szimplán egy 2WD-s verzióval próbálkoztak.
Ilyen szintű első kerék kiforgás esetén, simán hátra kellene küldje az erőt.

SUV-okon belül tény, h a CR-V-nek van az egyik legbutább 4WD hajtásrendszere, de itt valami akkor sem stimmel.

Ebben a videóban is látszik, h megy hátra némi erő.
Egyébként sajnos elég egyértelműen látszik, h a Honda-nál nem fókusz a kiforrott, remek 4WD hajtás. Az új HR-V-ből már 4 kerekes nem is kerül Európába, csak első kerekes.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#96568) brickm válasza #16514048 (#96562) üzenetére


brickm
őstag

Így néz ki,de nem kék. Viszont a paraméterek kísértetiesen egyeznek, így meg már nekem kicsit gyanús a dolog. Ha arrajárok megnézem közelebbről is.

(#96569) Land


Land
veterán

Tovább keresgéltem a 2.5 milliós ársávomban és a 2008 utáni faceliftes Ford Mondeo magas felszereltséggel, tipptop állapotban van ennyiért. Cikkek szerint is bestbuy. Tetszik, full extrásat is ki lehet fogni. Ráadásul a 140 LE-s 2.0-s dízelt eléggé ajánlják. Erősen felé hajlok.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#96570) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Sziasztok!

Igaz, hogy a jogsi sincs még meg ;] , de

Szeretnék autót venni úgy az elkövetkező 1 évben úgy 500ezer forintig bezárólag (átírással, minden nyűggel együtt).
Amit eddig kinéztem 2 típust, ami szimpatikus, az az Audi 80-as és a Golf III-as.
Pro <-> Kontra? Esetleg más típus, ami még jó vétel ilyen ársávban?
Ami nekem szempont:
- Nézzen ki valahogy (mondjuk ez atom szubjektív :DDD )
- Megbízható legyen, ne legyen egy vagyon a fenntartása
- Csak német vagy japán autó jöhet számításba (Suzuki nálam nem számít japánnak :P )
- Meg azért ne akarjon megpusztulni egy pályatempótól.

Előre is köszi!

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#96571) molnarpeter válasza HoaryFox (#96570) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

A kettő közül Audi, a Golf 3 még nem galvanizált (porladnak). 1.9 TDI, 90PS ha megvételkor jó, és megadod neki azt a kevés karbantartást, amit kér (azt viszont tisztességesen), akkor nem lesz gondod. FWD-t olcsóbb fenntartani, ha kevés az erő, egy kis chiptuninggal lehet nyerni pár új tagot a ménesbe.

(#96572) Kornel válasza molnarpeter (#96571) üzenetére


Kornel
veterán

2.0 tddi-be is lehet par lovat varazsolni?
Bar igy is szepen viszi a 1,5+ tonnat.

(#96573) bitpork válasza Kornel (#96572) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

MEgvetted?! Képek?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#96574) szőröscica válasza Kornel (#96572) üzenetére


szőröscica
addikt

(#96575) Kornel válasza bitpork (#96573) üzenetére


Kornel
veterán

Nem azt vettem, egy masikat.
sz.r volt az ido, remelem holnap jobb lesz, kicsit kiglancolom, es csinalok vagy 40 kepet.
Olajat lecserelem, aztan kell keresni majd pesten egy szerelot, futomuvet es feket at akarom nezetni.

(#96576) bitpork válasza Kornel (#96575) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Azt gondoltam hogy nem azt, különben nem kértem volna képet :D
Szerintem azt az adagolósat ne csipeltesd: az audinál pl a veztengelyt is javallják cserélni hozzá. Túl költséges. Kíváncsi vagyok hogy mi lett. Azt mond meg nekem hogy milyen érzés?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#96577) Kornel válasza bitpork (#96576) üzenetére


Kornel
veterán

Osszessegeben jo, de akkora mint egy teherauto, szo szerint. (Turnier)
Viszont kegyetlen hangos, de valamit valamiert.
Az extrakat meg fel se tudom sorolni.

(#96578) MunezXBK válasza Kornel (#96577) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Végre rendes ülésekben ülhetsz. ;]

(#96579) bitpork válasza Kornel (#96577) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Majd rá jössz hogy van élet 5 méteren túl is :P

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#96580) Kornel válasza bitpork (#96579) üzenetére


Kornel
veterán

Csak 4804 mm.

Munez: az ulesfutes jo lesz telen.

[ Szerkesztve ]

(#96581) adalbert1


adalbert1
veterán

Ma, munkaszüneti napon sikerült bedöglenie a kb. 6-7 éves akkumulátornak az autóban. :( Igaz, lehet, hogy hamarabb is cserélhettem volna, de mindig elsőre indult, semmi előjele nem volt. Sajnos a szerelőnél - aki még épp bent volt 10 percig - csak Akksi márkájú volt, így az került bele (igaz az előző is valami noname gyártmány volt - a lenti linkelt képen látható).

A probléma az, hogy az akkumulátor rögzítő egyik csavarját le kellett vágni (képen a bal oldali - ami alulról fogja fém anyaszerűség, az egyszerűen forgott körbe, kikezdve az őt körülölelő puha műanyagot, viszont fogóval meg egyáltalán nem lehetett ráfogni.), így most csak egy csavar van felette, ez okozhat problémát szerintetek (van még felette műanyag fedél)? Lehet külön egyáltalán akkutartó dobozt venni? Sok eredményt nem hozott a keresés, egy albertirsai cégnél láttam bontottat, de ránézésre az se komplett.

(#96582) !Overdose! válasza adalbert1 (#96581) üzenetére


!Overdose!
őstag

Ha "zselés" akkuról beszélünk, akkor nem létszükséglet az akkuleszorító.

runner 125: Van a Hondának igen kifinomult 4WD rendszere csak épp nem hozzák Európába. [link] Egyébként meg véleményem szerint egyre gázabb amit művelnek Hondáék az EU piacra. Az utóbbi idők egyetlen értelmes fejlesztése az 1.6 i-DTEC. Azt mondjuk valóban jól odatették, de nincs egy értelmes bódé, mibe beletehetnék. :(

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#96583) molnarpeter válasza Kornel (#96572) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Igen, pl. Kollár. 1.9 TDI-nél biztosan tudom, hogy van annyira túltervezve, hogy elbírja, arról a blokkról nincsenek infóim, egyedül a TDCI-hez képest jóval kevésbé üzemanyag-érzékeny tulajdonságát ismerem :)

adalbert1: Nem lehet valahogyan (epoxi+csavaranya) megoldani, hogy újra funkcionális legyen?

bitpork #96566: szarfosdízelaudi az is mind, csak át van matricázva ;]

[ Szerkesztve ]

(#96584) tomcsi23 válasza molnarpeter (#96583) üzenetére


tomcsi23
veterán

Maga a blokk túlméretezett, de a csigusz már kevésbé. Kollár úr nem egyet "csinált meg". :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#96585) trassher válasza Kornel (#96575) üzenetére


trassher
addikt

Akkor úgy néz ki holnap már ketten jelentkezünk 40 darab képpel. :DDD Astra g tulaj lettem a mai délután.

Redmi Note 7

(#96586) bajaki válasza trassher (#96585) üzenetére


bajaki
őstag

Remélhetőleg én/mi is azok leszünk hamarosan. :U Csak nálunk kicsit szűkösebb a keret mint nálad...nem tudom mit lehet kihozni belőle. :U

[ Szerkesztve ]

(#96587) Kornel válasza tomcsi23 (#96584) üzenetére


Kornel
veterán

Ugyanaz a garett GT1749V van rajta, mint eleg sok TDI-n.

(#96588) brickm


brickm
őstag

Sziasztok!
Erről esetleg valakinek valami tapasztalata, véleménye?

(#96589) szőröscica válasza brickm (#96588) üzenetére


szőröscica
addikt

A váltójuk szeret széthullani, nem drága javíttatni, de elég kellemetlen, ha az út szélén maradsz miatta. Ha megelőzésképpen kicseréled a szükséges alkatrészt benne, akkor alapvetően jó autók.

(#96590) brickm válasza szőröscica (#96589) üzenetére


brickm
őstag

Értem, köszönöm.
Összeszedtem pár járművet, ami szóba jöhet a közelemben. Ha esetleg valaki megmondaná melyiket ne is nézzem, mert nem érdemes ilyen árban, vagy tuti van valami titkolt gond vele, azt megköszönném.
Első sajátnak venném igazából, annyi lenne a lényeg, hogy ne legyen egy vagyon fenntartani, ne rohadjon és ne maradjak ott vele sehol. A szívem a Toyoták felé húz.
A fogyasztásokat végig néztem mindegyik 10 alatt van(elvileg)

[link]

(#96591) tboy93 válasza brickm (#96590) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szia! Ha civicet akarsz akkor kösd fel a gatyád, én 6-700k-ért nem találtam normálisat. Telefonban leígérik a csillagos eget is, de élőben hatalmas csalódás a nagy része. Persze ha neked belefér, hogy kb minden elem más árnyalatú, az alja szét van rohadva, füstöl a motor akkor jók lehetnek, de számomra ez nem volt opció. Iszonyat mit próbálnak eladni 600k-ért komolyan mondom. Egy szó mint száz, nagyon nehéz lesz belőle normálisat találni elfogadható áron. Az utána következő generáció (7gen) az egy fokkal jobb, kevesebb boyracer veszi mivel drágább, jobbakat lehet belőle kifogni.

És félre ne érts, az autót magát ajánlanám, ha lehetne kapni jó állapotút... Mert amúgy nagyon jó autók, jól esznek, jól mennek (a kényelem és biztonság már más tészta) relatív olcsó fentartani, ami mondjuk a 7gen civicre már nem igaz, jóval drágább hozzá az alkatrész.

Az omegát szerintem felejtsd el.

Ha csak nem vagy hondafan, akkor én hondásként azt mondom, hogy a toyoták felé menj el, egy jó corolla vagy avensis jóval olcsóbb mint egy jó honda.

[ Szerkesztve ]

(#96592) EQMontoya válasza brickm (#96590) üzenetére


EQMontoya
veterán

Toyota 1.4 és 1.6 benzinnel 2000 után (facelift e11) óvatosan, bele lehet nyúlni a fosba. Gyárilag cserélték a fűzött blokkot, ha az megtörtént, akkor tuti vétel, örök élet + 1 nap kis fogyasztással. Amelyiknél nem, az viszont lutri. Az angol gyártásúaknál meg nem okos az ecu, szeret becsörögni terhelésnél. Nem nagy baj, csak idegesítő.
3 ajtós g6-okat érdemes megnézni, jó a váltó, kellemes a 6 fokozat és jól viszi a moci a kis bódét. Illetve azok mind Japánban szereltek.

Civicből 1.5 114 le-t nézz, az egy kurvajó motor. Keveset eszik, pörög, él, még az 5 ajtós kasztnit is tök kellemesen viszi. 3 ajtósokat inkább kerülném, rengeteg a tuningolt boyracer fos.

Avensis oké, de ha a mérete miatt nem kell, akkor szerintem túl nagy és uncsi.
Ha pedig játszik az Ave, akkor nézd meg a 2.2-es Camryket is, azok is kimennek a világból, viszont kicsit komolyabb gép.

Ha már rászánsz ennyi casht (500+), akkor azért legyen benne klíma. Ha járnál városon kívül, és nem 3 deci fogyasztáson akarsz fillérbaszni, akkor pedig 100 ló alá ne nagyon add.

Same rules apply!

(#96593) LógaGéza válasza tboy93 (#96591) üzenetére


LógaGéza
addikt

Én bőven 600 alatt vettem a 7gen 3D-t, ennyiért belefért az, hogy pár elem más szinű, de motorikusan rendben van, és egyáltalán nem rohad :)

Mondjuk ez sajnos nem átlag, de türelmesen, és folyamatosan figyelve a hirdetéseket, ki lehet fogni ilyet is :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#96594) Agostino


Agostino
addikt

sziasztok

nekem egy adminisztratív kérdésemre kellene választ találnom. adott az autóm, amely minden papír tekintetében édesapám nevén van. lassan 7. éve használom, szervizeltetem, karban tartom ilyesmi. most viszont szeretném eladni és venni egy picassot autóbeszámítással. én budapesten élek, szüleim az ország másik felén. azt szeretném tudni, ha otthon két tanúval írunk egy papírt, miszerint édesapám nevében és helyében eljárhatok az autót illetően, az elég a kereskedőnél az eladáshoz? annak nem látom értelmét, hogy elajándékozza / "adja" nekem, papírmunkázok 60-70k környékén, aztán meg rá egy nappal eladom... :F

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#96595) LuckyL válasza Agostino (#96594) üzenetére


LuckyL
őstag

egyenesági rokonnál nincs ajándékozási illeték!
persze forgalmit, törzskönyvet meg kell csináltatni

amugy a 2 tanús meghatalmazással el tudod adni, az a legegyszerűbb

cryptot minden termékemért elfogadom

(#96596) tboy93 válasza LógaGéza (#96593) üzenetére


tboy93
nagyúr

A 7 genek egyáltalán nem rohadnak ha nem voltak törve. Te jó áron vetted, de majd az idő igazol, pikk-pakk rá lehet locsolni több száz ezer forintot a gépre, első lengéscsillapítók 30-40k/darab, nyelestengely 70k, elektromos szervó 300k(!) stbstb... nagyon bele lehet nyúlni. Arról nem is beszélve, hogy ha nincs is semmi baja, de vásárlás után papírmunka min 60k, vezérlés csere 100k, motor-váltóolaj stb 40-50k...

Én 760-ért vettem, de most már verdesem a milliót pedig csak egy lengéscsillapítóm volt szar (ja meg egy kavics miatt berepedt a szélvédőm :((( )

[ Szerkesztve ]

(#96597) HoaryFox válasza HoaryFox (#96570) üzenetére


HoaryFox
őstag

Esetleg még valaki? :U

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#96598) tboy93 válasza HoaryFox (#96570) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nissan almera elso generacio amit pl ajanlanek, jo kis autok, az 1.4 is egesz jol megy, szerintem nem nez ki szarul, bar ez szubjektiv. Ha megbizhatosag akkor ott van meg a bekalampas corolla, ha abbol kifogsz egy jot azzal se lesz sok bajod, max kirohad alolad :D ott lenne meg a honda, de ebben az arkategoriaban nem egyszeru epkezlab darabot kifogni, talan 5 gen civicet 500 korul... de atirassal az sem fer bele ugye. Nemet fronton annyira nem vagyok otthon, de ha olcso megbizhato autot akarnek, nem biztos hogy audi 80-at vennek. Ennyi penzert f astra, corsa van. Az f astra ha jo, akkor kimegy a vilagbol, ha rossz akkor tobb olajat zabal mint benzint. G astra sajna mar nem fer bele, elegge lerugottak ennyiert.

En almerat, corollat neznek, esetleg mazda 323-at!

[ Szerkesztve ]

(#96599) werszomjas válasza Agostino (#96594) üzenetére


werszomjas
őstag

Szerintem nem adhatod el meghatalmazással, az adás-vételit ugye a tulajdonosnak kell aláírni, te nem írhatod alá helyette.

A meghatalmazás max műszakiztatáshoz lenne jó.

Én kb 1 éve adtam el az autónkat, ami édesapám nevén volt, direkt bementem az okmányirodába megkérdezni, és ott mondták, hogy csak a tulaj adhatja el az autót.

De azért kérdezz utána te is, de ne fórumon, hanem hivatalos szervnél, nehogy még a végén rosszul gyere ki dologból.

üdv

(#96600) blt.62


blt.62
őstag

Mennyibe kerülhet egy 2002-es 2,0 HDI picassoba a kuplung javítás (csere) a kuplung bovdennel és munkadíjjal együtt? Szegeden a Délautónál csinálnák ami magàn cég és nem a legdrágább. Csak megközelítőleg érdekelné hogy hogyan készüljek?

MegtorloXp

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.